Reklama

úterý 27. dubna 2021

Podpořte petici proti vstupu Turecka do Evropské unie

Ivan David

27. 4. 2021
Petice je iniciativou naší frakce v Evropském parlamentu "Identita a demokracie", jejímž členem je také SPD. Opakovaně poukazujeme na agresivní jednání Turecka a podporu islámské imigrace, zatímco všechny ostatní frakce toto jednání ignorují, jen v posledním případě místo našeho návrhu na ekonomické sankce vůči Turecku společně prosadily usnesení vyjadřující "hluboké znepokojení".
Text petice:

Turecko je stále oficiálně kandidátskou zemí na vstup do Evropské unie.

Přijmout tuto kandidaturu by byla obrovská chyba EU. Za prvé, Turecko není evropskou zemí. Nejde také o demokracii: Erdoganův režim pronásleduje menšiny a porušuje zásady svobody projevu. Jelikož v EU již neexistují žádné vnitřní hranice, přistoupení Turecka by vedlo k obrovskému a nekontrolovatelnému migračnímu toku do Evropy.

Zhoršení situace: Turecko představuje hrozbu pro bezpečnost a svrchovanost členských států EU, jako je Řecko a Kypr. Erdogan také podporuje islamistické teroristické skupiny v Sýrii, Iráku, Náhorním Karabachu, Libyi atd.

Nepřijatelné provokace Erdoganova režimu by neměly být odměňovány pokračováním nekonečných a zbytečných přístupových jednání s Tureckem. Skupina pro identitu a demokracii (ID) v Evropském parlamentu proto požaduje, aby byla tato jednání ukončena. Rovněž by měl být zastaven „předvstupní“ tok peněz do Turecka.

Podpořte postoj skupiny ID zdravého rozumu a podepište petici! 

25 komentářů :

 1. Turek NEMÁ co dělat ani v Evropě!

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm odkaz nefunguje pokud na to kliknu:https://www.blogger.com/dashboard/reading#

  Je třeba dát funkční odkaz pak to podepíšu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Davide,

   mate sice pravdu, ze sem Turky nechcete, zvlaste s tim nakladem imigrantu odevsud, ale i kdyz s Vami souhlasim ze EU je banda podivnych pitomcu, preci nejsou tak pitomi aby sem vzali velkeho Muftiho Erda.

   Vymazat
  2. Basosi, nezdá se Vám, že podbřišek Ruska je dobrý kauf a oboje mocnosti mají zájem o "bohatou" nevěstku?

   Vymazat
  3. PS.nebylo proto kdysi SEATO? Existuje ještě?

   Vymazat
 3. Doporučuji každému si poslechnout!! Ačkoliv jde o pořad na ČRo plus, což je velice "politická" stanice , tady je vidět, že když promluví člověk , znalý věci, tak jenom zvoní! I když se Tachecí snaží "uhnout" rozhovor do nějakého klišé, tak Řoutil mluví jako kniha a to z něj padají věci,o kterých se nesmí mluvit! Po pravdě říká, že je veliká škoda, že Češi dnes Rusko neznají! Tam se odehrály události, o kterých se nám ani nezdá a v Rusku je "kapitalismus" jako řemen!! Také je vynikající závěr rozhovoru, kde se zmiňuje o současné situaci v EU a nebezpečnou formu islamizace, která může ještě přerůst v něco hodně špatného pro majoritní společnost! My si to neuvědomujeme, protože tady "radikální" islám skoro neznáme, ale příklad na západě je už dost krutý a zcela jistě nabádá k veliké opatrnosti!!

  https://plus.rozhlas.cz/rusko-je-lokalni-velmoc-s-jadernym-potencialem-co-si-buduje-naraznikove-zony-8475471

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím že taková to petice bude bez významu jako ta petice "intelektuálního" zlořádu v jiném článku. Ale Turek je a byl odvěkým nebezpečím pro Evropu. Schwarzenbergové by mohli povídat však mají useknutou hlavu Turka kterému ještě vyklovavá oči vrána v erbu..VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to aby si potom Kája pozměnil erb, aby pak případně neurazil!!!

   Vymazat
 5. Tohle bude nepruchodne. USA urcite vyhovuje, ze je Turecko v NATO a jednou nohou v EU. A soucasny stav vyhovuje i zapadnim korporacim.

  OdpovědětVymazat
 6. Vložil jsem odkaz znovu a už funguje. Omlouvám se.

  OdpovědětVymazat
 7. Banka běží v Turecku! Měnová panika jako místní prodávají svá auta a domy ke koupi zlata, zatímco Lira Crash! https://beforeitsnews.com/economy/2020/08/bank-runs-in-turkey-currency-panic-as-locals-sell-their-cars-houses-to-buy-gold-while-lira-crash-must-video-3005895.html 17.8.2020.
  V tomto videu se chystáme diskutovat o hospodářském kolapsu v Turecku a nastávajícím pádu turecké liry, která již za několik posledních let ztratila více než polovinu své hodnoty. Řekneme vám, jak to ovlivní turecké občany, a - při pohledu na ekonomické ukazatele - proč USA míří nebezpečně podobnou cestou ke zničení.
  https://megazpravy.cz/turecko-verejne-deklaruje-snahu-vojensky-obsadit-kypr-recko-bulharsko-a-dalsi-zeme/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prave.
   Masochisticke oddanosti odalisek EU,jejich velke touhy slouzit v haremu a jejich chaoticky rozklad ma spravit novy fuhrer velmi zadany a obdivovany pro jeho krutost,jako ten v Nemecku a ktery rozvraci Turecko.
   Take krutovladou a valkami.

   Vymazat
 8. Charta Spojených národů je ustavující dokument světové organizace, který stanovuje práva a povinnosti členských států a stanoví orgány a postupy fungování OSN. Jako mezinárodní smlouva kodifikuje Charta základní principy mezinárodních vztahů – od suverenity a rovnosti mezi státy až po zákaz užití síly při řešení mezinárodních sporů.

  Předmluva Charty
  Předmluva Charty OSN, tzv. preambule, vyjadřuje ideály a společné cíle všech států, jejichž vlády se spojily, aby vytvořily Organizaci spojených národů:

  „MY, LID SPOJENÝCH NÁRODŮ, JSOUCE ODHODLÁNI uchránit budoucí pokolení od metly války, která dvakrát za našeho života přinesla lidstvu nevýslovné strasti, odhodláni deklarovat znovu svou víru v základní lidská práva, v důstojnost a hodnotu lidské osobnosti, v rovná práva mužů i žen a národů velkých i malých, odhodláni vytvořit poměry, za nichž mohou být zachovány spravedlnost a úcta k závazkům plynoucím ze smluv a jiných pramenů mezinárodního práva, a odhodláni podporovat sociální pokrok a zlepšovat životní úroveň ve větší svobodě, A K TOMU CÍLI pěstovat snášenlivost a navzájem žít v míru jako dobří sousedé, sjednotit své síly k udržení mezinárodního míru a bezpečnosti, přijmout zásady a zavést metody zajišťující, aby ozbrojené síly nebylo užíváno jinak než ve společném zájmu, a používat mezinárodního ústrojí k podpoře hospodářského a sociálního povznesení všech národů,

  ROZHODLI JSME SE SDRUŽIT SVÉ ÚSILÍ, ABYCHOM TĚCHTO CÍLŮ DOSÁHLI. Proto se naše vlády prostřednictvím svých zástupců, kteří se shromáždili ve městě San Francisco a předložili své plné moci, jež byly shledány v dobré a náležité formě, dohodly na této Chartě Spojených národů a zřizují tímto mezinárodní organizaci zvanou Spojené národy.“

  Dodatky k Chartě
  Chartu Organizace spojených národů lze pozměnit hlasováním Valného shromáždění, pokud se pro vysloví dvoutřetinová většina členů a změnu ratifikují dvě třetiny členských států OSN, včetně pěti stálých členů Rady bezpečnosti. Doposud byly pozměněny čtyři články Charty, jeden z nich dvakrát:

  v roce 1965 byl zvýšen počet členů Rady bezpečnosti z 11 na 15 (článek 23) a počet hlasů nutných k přijetí rozhodnutí byl zvýšen ze sedmi na devět, včetně hlasů všech pěti stálých členů při rozhodování o všech podstatných otázkách (ne procedurálních) (článek 27);
  v roce 1965 byl zvýšen počet členů Ekonomické a sociální rady z 18 na 27, v roce 1973 na 54 členů (článek 61);
  v roce 1968 byl počet hlasů v Radě bezpečnosti potřebných ke svolání

  OdpovědětVymazat
 9. A nejsmutnější na všem je, že ČR už vůbec neprezentuje na zpravodajských či filmových kanálech ruskou hudbu, ruské filmy, a vůbec díla ruských spisovatelů, umělců a vědců, což je v úplném rozporu s tím co je uvedeno výše, tedy v Chartě OSN Charta OSN je dokumentem o tom, že lidé na této planetě by měli žít v míru a zabránit vyhrožování, resp. použití násilí v řešení sporů mezi státy. Aby se takto jednalo v mezinárodních vztazích usiluje i náš prezident Miloš Zeman. To jeho jmenovec a okolí tajwanec Vystrčílík právě porušuje, ačkoliv je zvolilo pár rodinných příslušníků. A takových zlých lidí je v senátu více. Nelze opominout holohlavého Fišera a Němcovou, či "výkvět" PS Langšádlouvou, Pekařovou Adamovou, či dokonce nejkrásnější poslankyni Černochovou.
  A tak závěrem musím uvést i pro prostořekého a nenávistného Bartoška Bibli svatou, která praví: Všechno zlo pochází z lásky k penězům, moci a majetku. A to platí pro všechny mimo prezidenta Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno pěkné, až na to, že NATO si s OSN vytírá zadnici.

   Vymazat
  2. Od sveho zalozeni tohle OSN miluje nejvic.

   Vymazat
 10. Podepsal bych, ale vadí mi nutnost uvedení tel. čísla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde to i bez telefonu též ho nepoužívám prostě kolonku nevyplníte.

   Vymazat
  2. Podepsáno. Mě číslo telefonu nevadí.

   Vymazat
 11. Rád bych podepsal, ovšem ne za tak univerzálních podmínek, jaké ukazuje text: "Podepsáním petice souhlasíte s ID skupinou pravidla a podmínky a souhlasíte s přijímáním aktualizací od nás", za kterým najdu široce, "po euroamericku" rozvedený text v angličtině. Mail, zejména telefon a univerzální souhlasy nerozdávám (ani registrace neberu). Když, tak k vymezenému textu s jednorázově potvrzenou ozvou na uvedeném e mailu. Ten si můžu vyhradit pouze k tomu účelu. Bez jakýchkoli dalších závazků! Lituji. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JiH
   Asi budeš statečný kecal, do té doby, než budeš muset sundat masku. Pak všechno spadne do trenek a je zaděláno.

   Vymazat
  2. Lubezi 28. dubna 2021 18:17, statečností není neschopnost rozpoznat úskalí. Statečností je, čelit skutečnému nebezpečí. Vy nevíte o co jde. Jako bezvýznamný do her jako např. Facebook nevstupuji, nepřijímám obecné závazky a odmítám, aby si kdokoli vymiňoval, že mu mám to nebo ono dovolit. Dokonce v angličtině. Z principu. JiH

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.