Reklama

neděle 18. dubna 2021

Poslední válka

Ladislav Petráš

18. 4. 2021
Právě jsem se dozvěděl, že po sedmi letech naše zpravodajská služba vyřešila to, co nevyřešila kriminální služba a další odborná pracoviště (například pyrotechnici, Báňský úřad a další obdobná profesionální pracoviště). Jedná se o výbuch v muničním skladu Vrbětice, ke kterému došlo před sedmi (7!!!) lety. Dnes premiér Babiš prohlásil: "V pátek večer jsme byli informováni o závažných skutečnostech týkajících se bezpečnosti naší země. ... Na základě jednoznačných důkazů získaných vyšetřováním našich bezpečnostních složek musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby GRU, jednotky 29155, do výbuchu muničního areálu skladu Vrbětice v roce 2014."
Zároveň bylo oznámeno, že bude vyhoštěno 18 pracovníků ruské ambasády. Ti prý byli našimi tajnými službami identifikováni jako pracovníci ruských tajných služeb GRU a SVR.

Jen pár informací o výbuchu soukromého muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. K prvnímu výbuchu došlo 16. 10. 2014 ve skladu výbušnin firmy Imex Group ve Vrběticích v objektu č. 16. Ke druhému výbuchu došlo dne 3. prosince 2014 opět ve Vrběticích ve skladu č. 12, který je vzdálen asi150 metrů od skladu č. 16.

Před těmito událostmi měl stát, tak jak řekl tehdejší ministr vnitra Chovanec, alarmující informace o stavu muničních skladů od našich bezpečnostních služeb. Tak, jak ukázaly kontroly muničních skladů a obdobných zařízení pro skladování výbušnin, které následovaly po výbuších ve Vrběticích, alarmující informace se ukázaly jako pravdivé. O tom svědčí například kontrola u firmy Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta. Jak opět uvedl tehdejší ministr vnitra Chovanec: "Je důvodné podezření, že tam kontrola nalezla věci, které tam nepatřily." To potvrdil i tehdejší hejtman Pardubického kraje M. Netolický, když prohlásil, že v tomto objektu byly nalezeny stovky tun munice a trhavin (včetně semtexu) skladovaných bez povolení.

V souvislosti s výbuchy ve Vrběticích se vážně diskutovalo o tom, že v těchto skladech také byla munice a jiný výbušný materiál nejen vyřazené ze zásob AČR, ale také nezákonná munice nakoupená v cizích státech jako obchodní artikl. To však nešlo prokázat, protože došlo k tak rozsáhlé destrukci, která zničila většinu důkazů.

Také je nutné brát v úvahu ten fakt, že v té době byl nelegální obchod se zbraněmi, municí a trhavinami značně lukrativní a vzhledem ke konfliktu na Ukrajině, ale i v jiných oblastech, značně rozšířený. O tom svědčí i některé informace z roku 2016 o nelegálním vývozu zbraní z ČR, na kterém se údajně měli podílet i některé naše státní instituce.

Jak je to tedy s tou dnešní informací o teroristickém činu ruských tajných služeb v objektu Vrbětiských muničních skladů? Kladu si několik základních otázek:

- Co tím tyto tajné služby chtěli dokázat? Co tím sledovaly?

- Jaký význam měl tento teroristický čin pro RF? Co tím chtěla získat (dokázat)?

- Jak je možné, že po prvním teroristickém činu (výbuch dne 16. října 2014) následoval druhý výbuch jen 150 metrů od toho prvního a to až 3. prosince téhož roku? To se pachatelé vrátili na místo činu bez ohledu na to, jak byl tento prostor po prvním výbuchu střežen a neprodyšně uzavřen?

- Jak po 7 letech vyšetřování a na základě jakých důkazů naše bezpečnostní služby dospěly k jednoznačným důkazům o vině ruských agentů na těchto teroristických činech, když už v minulosti proběhl soud s údajnými pachateli?

Na tyto otázky nemám žádnou logickou a věrohodnou odpověď. Je zde ale řada okolností z posledních měsíců, které mohou mít nějakou souvislost s propojením těchto událostí.

- Předně je to budoucí tendr na dostavbu JE Dukovany. Je nutné zabránit ruským firmám v účasti na tomto tendru. Boj o lukrativní zakázku nezná žádná pravidla a veškeré podrazy jsou povoleny. Při této příležitosti připomínám společné prohlášení prezidenta USA D. Trumpa a premiéra ČR A. Babiše, které podepsali v roce 2019. Mimo jiné se tam konstatuje: „Spojené státy a Česká republika potvrzují, že energetická bezpečnost je nedělitelným pilířem národní bezpečnosti každé země. Budeme spolupracovat na prozkoumání příležitostí vyplývajících z transformace energetických trhů … Budeme dále zkoumat potenciální přínosy rozvoje regionální energetické infrastruktury ve střední Evropě.“ To stojí za zamyšlení o tom, kdo ve skutečnosti má největší šanci naší JE dostavět.

- Druhá událost souvisí se současnou mezinárodní politickou situací. Mám na mysli vyhrocenou diplomatickou a vojenskou situaci mezi USA a RF. Významnou roli zde hraje i Ukrajina. Opět připomenu jednu pasáž ze společného prohlášení premiéra Babiše a D. Trumpa: „Zůstáváme pevní v podpoře ukrajinské suverenity a územní celistvosti, jakož i v pokračujících sankcích proti Rusku. Chválíme statečnost a obětavost Spojených států a českých jednotek sloužících bok po boku v Afghánistánu.“

Kladu si otázku, jestli tyto dva důvody nejsou věrohodnější, odpovědí, než obvinění ruských tajných služeb z teroristického útoku na sklad výbušnin ve Vrběticích v roce 2014. Navíc je úsměvné to, že z těchto teroristických činů jsou obviněny dvě konkrétní osoby a to zrovna ti "čučkaři", kterým se nepodařilo otrávit novičokom bývalého agenta Skripala.

I když jsem poslední větu napsal tak trochu v odlehčeném stylu, jsem toho názoru, že na příliš velkou legraci ta současná situace nevypadá. Na začátku je to vyostřená diplomatická situace mezi USA a RF, urážka ruské hlavy státu prezidentem USA, který souhlasil s pojmenováním Putina jako "zabijáka", stahování velvyslanců a masové vyhošťování diplomatů. Pokračuje to masivním soustřeďováním vojsk členských států NATO u ruských hranic a obdobnou odpovědí ruských ozbrojených sil. My se na této situaci podílíme pouhým konstatováním, že se ruští agenti podíleli na teroristických činech na našem území, aniž by občanům byly předloženy jednoznačné důkazy, o kterých hovořil A. Babiš.

Je nutné, abychom si uvědomili, že takto vyostřená situace se může velmi rychle změnit ve válku. Nebyla by to válka lokální, nebyla by to ani třetí světová válka. Byla by to válka poslední.

63 komentářů :

 1. andrej co to je? za kriply skripaly jsi v r 2018 vyhodil 3 rusy pak priletel
  privatnim jetem paul ryan a vydals mu ruskeho obcana nikulina? a ted
  opet po vzoru usa a jinych zemi 18 diplomatu! jaka to nahoda ze zrovna
  ted se po 7 letech odhalili verbetice!
  andy ze to jsou tve ritolizice?🤮🤮
  dodam jen ze TV prihodila utrapy vezne navalneho ktery vola o pomoc lekarskou! nebylo by mozne ho vykoupit z ruska a dat do pece ceskeho vezenskeho systemu pod vedenim docenta ratha! poradensky by mu mohl pomoci i janousek jak odupat system!
  jeste zapomeli zminit hrdinku ukrajinske armady a jeji reportaz jak delat hladovku tak abychom pribrali na vaze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To myslíte tu Naděnku, co jí Mirek kořala z Bechyně věnoval strašlivě ostrou zdobnou dýku, a teď ji nevěrník jeden nechce znát ??

   Vymazat
  2. S argumenty protektorátní vlády a amerických lokajů nemá smyslu diskutovat! Tito magoři od Babiše po Hamtáčka jsou natolik směšní, že to musí trknout i jejich voliče a o ostatních zlodějských "demokratech" ani nemluvě ! Nakonec tato protektorátní vláda přijde s tím, že ti stejní ruští špioni otrávili Bečvu, když se tam šli koupat v trenkách od novičoku !! Pane Bože teď už zbývá jen odpojit jaderné elektrárny, protože je tam ruské palivo a elektřinu si bude každá domácnost vyrábět liščím ocasem a ebonitovou tyčí !!

   Vymazat
  3. dobraku

   az se nekdy setkame, muzes mne kopnout do prdele s rozbehem, ale ne prosim do zad, ty mam bolavy.

   A je to za to ze jsem dvakrat volil Babise, myslel jsem si tenkrat totiz, ze Babisak jako obchodnik kterej z tech vsech nasich oligarchu kradl nejmin a dokonce platil nejakke dane zde, ten bordel po ODS TOPakach a dalsich smejdech vcetne CSSDaku da dohromady, a ono to tak ze zacatku skutecne vypadalo, podivej se na vysledky HDP z predminula

   ovsem nedoslo mi - volovi, ze tohle jem uz zazil za morem, takze za to ten kopanec. No ale on by to mozna ten Babis i uridil nebejt Kovidu, nebudu zde diskutovat kdo ho spusti, ale myslim ze ani Amici v tom nemaj prsty, to svinstvo spustili smejdi jako gates, Soros a jim podobni, kteri si (zcela spravne uvedomili) ze na svete je moc hladovejch krku, a ti kteri se nejvic mnozi nejmene delaji, a tak proto si nase svetovlada, (ne Amerovlada ti jsou v tom s nama)
   uvedomila ze se ti mnozilkove musi nejak eliminovat, a jak vidis ted se jim to skoro dari, nejvic lidi umira v Africe, a mozna i v Oceanii, nevim to presne

   no a v takovem velkopodniku se neco sem tam nepovede, a nekteri mistni idioti (myslim ve svete nejen u nas, my jsme hovno) prihrivaji svou pochybenou polivcicku aniz by si uvedomili ze tim sypou pisek do zatim tak nejak beziciho motoru

   takze valka nebude, ale Cesko zacne hnednout a dobre vam vsem tak vy jste si ten hnuj vycinkali a dobre vam tak

   Vymazat
  4. bazos 16:23 neboj nebudu te kopat taky jsem volil Ano a asi budu jelikoz nic lepsiho zde neni! no jsa poucen z jinych diskuzi nebudu dale komentovat!
   ale jinak s tebou souhlas!

   Vymazat
  5. 16:23 bazos setkat jedine na nejakem tenisovem turnaji bud zde v republice v lete anebo v zime na floride😁😂😆😊🤣

   Vymazat
  6. Babiš je politická kreatura , lokaj a loutka USA,která si dovolí prohlásit,že jsme svrchovaný stát.Nejsme-jsme pouhá ubohá gubernie!

   Vymazat
  7. Věřili by jste, že, ,,Na základě jednoznačných důkazů, existuje důvodné podezření". Už dlouho mně nikdo tak pěkně nepobavil. No ono je to vlastně spíše k pláči.

   Vymazat
 2. Je třeba to našim politikům spočítat u voleb. Jsou zcela odtrženi od většiny národa a stali se americkými slouhy a poskoky s Babišem včele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kteří tedy podle Vás nejsou odtržení od reality / koho budete volit?

   Vymazat
  2. 11:31 bohuzel nic lepsiho nevidim nez Ano mozna Spd ale s jinymi leaders

   Vymazat
  3. Wixi Budem volit SPD která s tím nesouhlasí ještě KSČM a Trikolora ostatek slouží US protektorům.

   Vymazat
  4. Jedinou naději vidím též v SPD. Obávám se však, aby případné strmé stoupání preferencí nezaskočilo samotného šefa této strany. Ono je vždy jednodušší kritizovat, ale rozhodovat v této pohnuté a chaotické době je přinejmenším nelehké, a to jsem zvolila opravdu mírné slovíčko, které zdaleka neodráží realitu.

   Vymazat
  5. Lidé by měli volit jen vlastence - SPD, Přísahu a komanče ! U těch je jasné, že chtějí, aby Češi rozhodovali sami o Češích !

   Vymazat
  6. Vy fakt věříte,že volby mohou něco změnit...naivko!Místo blbce nastoupí pitomec a místo zloděje gauner.Kdyby volby mohli něco změnit,dávno by je zakázali!Jedině revoluce,ovšem bez adjektiva "sametová"!

   Vymazat
 3. Je možné bez problému na stránkách MV vyhledat závěrečnou zprávu k výbuchu ve Vrběticích a tam není ustanovena příčina výbuchu a teď po sedmi letech za to mohou Rusové!!! Kdo tomu může věřit?

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=www.mvcr.cz+%E2%80%BA+soubor+%E2%80%BA+souhrnna-zprava-k-situaci-ve-vrbeticich

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověče, pocházím z blízkého městečka a mám tam plno kamarádů, o místní problematice výbuchu vím své. To že místní nezaměstnaní tam stloukávali rozpadající bedny s municí, bordel a chybějící munici ani nemluvím. Jednoduše, soukromé firmy chtěly tento bordel nějak uklidit. SA58 se nabízely v blízkých vesnicích po hospodách, bohužel ty překupníky někdo prásknul. Škoda, jedem by se mě hodil. Včera jsem od několika těch známých dostal sms i telefonáty, jestli jsem ty dva cituji "čuráky" Bureš, Hamajda slyšel, že je to do nebe volající, co z těch rypáků vypustili. Snad každý, kdo normálně uvažuje ví, co se tam dělo. Potřebují na těch 6 let co se tam neustále střídaly fízlácké komanda najít viníka a od někoho zaplatit (po vlastnických firmách, kterých to byl bordel je ticho po pěšině). A samozřejmě análně nasměrovat Dukovany. Asi tak.

   Vymazat
 4. Můj názor?
  1. vyvolání nenávisti vůči Rusku a příprava obyvatel na válečný konflikt a získat podporu pro tento konflikt.
  2. vyřazení Rosatom, který patrně může předložit daleko nejlepší nabídku z tendru na Dukovany
  3. vyřadit ze hry prezidenta Zemana, kterému nezbývá nic jiného, než v této situaci podpořit vládu. Současně umlčet včechny politiky a občany, kteří přemýšlí hlavou
  4. Vyřadit vakcínu Sputnik a získat poro to podporu obyvatel
  5. V mezinárodním přesahu zastavit Nord stream 2 a používat drahý americký plyn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (11:41):
   Asi tak! Jinými slovy, nebezpečně dezinformační služba zde rozehrává kauzu, která má přeformátovat vládní postoj k Rusku a budoucím obchodům s ním. Což je proti zájmům republiky a jejích obyvatel.
   Jen jedno je nejisté, a sice, která z těch dvou loutkovodných (pro něž je zdejší BIS expoziturou) tahá za provázky víc.
   ---
   Již jednou v minulosti se čs. tajná nesmazatelně "vyznamenala". To když se v roli užitečného idiota zasloužila o likvidaci Tuchačevského v předválečném SSSR. Zdá se, že role užitečného .. jí sedí.

   Vymazat
  2. Jako věčný optimista očekávám od prezidenta, že za týden (neboť takovou si stanovil lhůtu) vytáhne těžký kalibr a utluče kožené ksichty v žaketech argumenty, (krev prý nepoteče) z kterých bude vyplývat, že jsou to čučkaři. Poté čučkaři sklopí uši a s hanbou se odplazí do svých děr.

   Vymazat
  3. Naivko, tady a teď i Zeman "sklopí uši, stáhne ocas" a bude zpívat jak mu nakážou - viz kovid a jak s nimi "drżí lajnu"! ONI umějí vydírat, třeba poškozením rodiny ... Proč myslíte, že byl Babiš tak roztřesený ? Že by měl strach z Rusů? Strach teda má, z Rusů ale určitě ne ...

   Vymazat
  4. kerichu 18. dubna 2021 11:41, Františku Opluštile 18. dubna 2021 13:18, ano tak. Akce, která má "přeformátovat" vládu, když ta ponechala ve hře o dostavbu jaderky Rosatom, držela zájem o Sputnik V, vymanévrovala Blatného a Petříčka a navíc, ministr zahraničí málem vyjel do Moskvy. A někteří zdejší chytrolíni to doteď nepochopili a touto čučkařskou akcí potrefené, ještě křižují. JiH

   Vymazat
 5. Je to s těmi Rusy podle Babiše a Hamáčka vážné ..
  Většina normálních lidí, kteří se zajímají trochu o politiku si myslí opak, že je to vážné s Babišem, Hamáčkem a ostatními co je podporují v jejich idiotství ..

  Rusové na nás se*rou, a budou nás mít jenom za blázny, jestli se u nás nenajde politická síla která tu frašku odhalí ..
  Je to velká šance pro vlasteneckou opozici, aby ty naše poblázněné idioty v politice zdiskreditovala a získala u probouzejících se občanů dostatečnou podporu ke změně v příštích volbách ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni již dávno zdiskreditovaní jsou.
   Pouze je stále volí ti samí vyčuránci a pak takto vypadá.
   Odrhnout nás až na kost a ještě si za to nechat plácat po ramenou. Pak v několika řad nastoupit a pochodem chod směr východ.
   Že u toho vypadáme jak žebraví idioti? Neva bude ještě hůř.

   Vymazat
  2. Rusové na Česko neserou, protože v této souvislosti, a je enormní tlak i z USA, se jedná především o zastavení NS2. Dokonce se začínají objevovat hlasy o snížení dodávek i z NS1. Dnes se o tom v souvislosti s Vrběticemi diskutovalo v Německu.

   Mimochodem, ten Gebrev popsal, že měl úplně stejné příznaky jako Skripalové a Navalný. Na tu událost ve Vrběticích upozornil českou vládu už roku 2014, v roce 2018 dal podrobné údaje Britům, v čase pokusu o převrat v Makedonii varoval tamní vládu před těmito zabijáky, kteří byli donuceni uprchnout ze země.

   Taky jsem se dočetl, že ti dva mrtví byli strážníci, kteří nezemřeli pri výbuchu, ale byli zavražděni. Kriminálka i tajná služba to drželi celý čas pod pokličkou, aby se případ Vrbětice mohl v klidu došetřit, protože bylo už tehdy jasné, že se jedná o ruskou diverzi. Obzvlášť po tom, co se ČR ozval Gebrev. Za tu dobu se skládala mozaika o všech vraždách, které ti tři spáchali a prý se nejedná jen o zveřejněné případy.

   Jen mi nejde do hlavy, že se známí vrahové nechají pobíhat tolik let po světě a zabíjet lidi, když o nich každý ví. Dokonce i Bellingcat. Nezávislá, občanská, nezisková, investigativní agentura vyšetřující z veřejných zdrojů.

   A taky je divná ta neúčinnost Novičku, kdy postižený následně vypoví, kdo a proč se mu usiloval o život. Jediné dva případy, kdy Novičok zafungoval jak má, byly v Rusku. Jedno nehoda, druhé gangsterský útok. Dokonce ani polonium nezafungovalo. Ruské tajné služby jsou babrácké.

   Vymazat
  3. JJ, u všech "zbabraných akcí" ruských tajných služeb chybí rozumný důvod, proč by ty akce prováděly ..

   Vymazat
  4. Je to velká šance, ale je to o přes držku.

   Ve Vrběticích se tehdy nejenom zametaly stopy po ilegálním kšeftu, ale dost možná i odstraňovalo několik nepohodlných svědků. Flek.

   Když se rozpoutávala válka proti Saddámoj, kvůli jeho zbraním hromadného ničení (a různé Tvarůžkové, i ve vrcholných funkcích, taky ječely a preferovaly tvrdou akci před hormaděním dalších důkazů), tak to taky ods*alo několik lidí, kteří si nedali říct po dobrém a do té ZHN verze moc šťourali. Remember David Kelly. Re.

   A o kolik set miliard že je to riziko, že Rosatom podá nejlepší nabídku na Dukovany?? Tuty.

   Suma sumárum se nedivím, že se pos*al i Zeman. Není už nejmladší a má dceru, o kterou by se ještě rád postaral.

   A taky příliš dobře ví, že proti větru, aspoň od určitého stupně beauforta nahoru, se čůrat prostě nedá. Když šlo o humanitární vybombardování Jugoslávie, tak taky pojal svobodu jako poznanou nutnost.

   A další rána egyptská aspoň v mých očích je odvolání neodvolání Filipa na výboru KSČM. No tak soudruh Filip určitě bude ten pravej, kdo do toho půjde. Ale kdoví, třeba příjemně překvapí. Ale samozřejmě taky má děti.

   Vymazat
  5. JJ, exploze skladu Vrbětice má ale zcela rozumný důvod, související s nelegálním obchodem s uskladněným materiálem ve skladu ..

   Tím důvodem je staré a každému defraudantovi známe řešení, manko a jiné problémy se nejlépe zakryjí fingovaným vyloupením, zapálením, atd., všeho co by mohlo být v budoucnu kontrolováno a mohlo by sloužit k odhalení defraudace ..

   Vymazat
  6. Maxim, to je sice pravda, jenže policie bude argumentovat svědectvím Gebreva a stopami, které tehdy nevyšly na veřejnost. Možná, že se najde i jiná stopa diverze. Třeba ve speciálním poškození jaderného paliva, které by vedlo k jaderné havárii, pokud by ho svědomití atomčíci neodhalili. Věděl bych i jak na to.

   Vymazat
  7. 12.36
   Se divím, že se vůbec někdo diví.

   Krásné Březno, 31.7.1945.
   Výbuch (rozkradeného) muničáku.
   Efekt - zakrytí zlodějen, tlak na odsun sudetoněmců.

   Vrbětice 16.10 + 3.12. 2014.
   Výbuchy (rozkradených) muničáků.
   Efekt - zakrytí zlodějen, tlak na vyřazení RF z bilaterárních obchodů s ČR.

   Takže nic nového pod sluncem.

   Vymazat
  8. Ukazuje se v pravé nahotě vedlejší účinky vakcinace Pfizeru, Moderny a Astry na bruselských politicích, zastupující naši kolonii. Jájínek Bureš a trotlo Al Hamajda jsou názorný příkladem hacknuté DNA, řiťolezecká mozková pindo debilita.

   Vymazat
  9. Bureši McDonalde 18. dubna 2021 12:26, dlouho jsem Vás měl za chytřejšího. Neřekl bych, že Zeman se pos..l. Pouze požehnal manévr, který ubral větru na plachtě autorů celého toho podrazu. JiH

   Vymazat
 6. No, rekl bych že akce jsou koordinovány. Nejdřív zavolá zasněný Jo krvavému Vladimírovi, že se chce setkat, pak uvalil sankce za zasahování do voleb. Prý ať to neberou osobně, vyhostil 10 diplomatů, Poláci 3 a my jsme to nějak nestihli, nu i když se zpožděním, sn ad nám to naši páníčci započtou k dobru.
  Mezitím na Ukrajině je v pohotovosti asi 80000 vojáků ukrajinské armády, plus stovky dalších z NATO, doplňuje se letecky munice, dodávány houfnice Dana z arzenálu AČR. A Rus je ten zlý

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kordinace dobře pokračují, v tomto stylu zasahuje naše veřejnoprávní. Právě sleduji dnešní Otázky VM, zatím má roli vyšetele Moravec a vyšetřovaný je Hamáček. Tuším dopředu, jak to dopadne.
   Koudelka bude generálem.

   Vymazat
  2. Budu hádat. Vítězstvím vyšetřovatele?

   Vymazat
 7. Souška Tvarůžková na Tomia Okamuru: „Chcete radši důkazy, nebo tvrdou reakci? Co je pro vás důležitější?“ Tak si říkám, že nějaká Tvarůžková, tehdy asi jenom jako dáma z lepší vlastenecké společnosti, se takhle určitě ptala, když Němci vyvraždili Lidice.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi to přijde logické.

   Vymazat
  2. Třeba se jenom ožrali a šli kolem. Petrov s Boširovem jsou asiatská zvířata, ti vám takové věci udělají jenom z plezíru.

   Vymazat
  3. Jákobe Jando, tobě pornobukvici přijde logické jedině tak "pich do komína". Jozef, jestli o tom nic nevíš, tak nepiš, jsi za debila. A tvůj homosmajlík vzrušil jedině tak toho blba J.J.

   Vymazat
 9. Co tim chteli rusove dokazat /a dokazali/ ?
  Aby rusove dokazali,ze vybuch udelali rusove.
  To chteli? Jo!
  Duvodne podezreni existuje ,ale nikdo nevi jake.
  To nevadi. Na zaklade podezreni,bez jedineho faktu ,tresty zacnou litat, jako pesti na irske svatbe..
  Kdyz je tady to podezreni uz 7 let stary. Vo kterym nikdo doted nevedel..
  A zase. Chlap bije dite, dite krici. Sousedka zavola, proc chlape bijes toho kluka ,co ti udelal?
  Nic, je bit za to,co teprve udela..!!

  OdpovědětVymazat
 10. Sledovali jste Babiše u toho vyjádření. Vů ec bych se nedivil, kdyby jen pár minut předtím dostal zprávu, že pokud to neřekne, tak se může rozloučit s rodinou.... hraje se tady vysoká hra. Prezident Zeman má nyní všechny esa a může se nesmazatelně zapsat do historie ČR. Být jím tak udělám tyto kroky.
  1. Zdesetinásobím svoji ochranu a povolám na to speciální vojenské jednotky.
  2. Udělám razii v České televizi a vyměním vedení, moderátory atd.
  3. Posvítím na vliv amerických tajných služeb a americkou ambasádu
  4. Rozpustím vládu a najmenuju schopné a opravdové politiky
  5. Nechám udělat čistky v tajných službách.
  6. Za každou cenu se dusnažet udržet mír a diplomatické vztahy s Ruskou federací

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce prezidentovi Zemanovi, aby všech 6 bodů co nejdříve uskutečnil.

   Vymazat
  2. S rodinou neeee, aaaale asi se svymi podniky v Nemecku a zapadni EU

   Vymazat
  3. Pane Krysychtofobu,

   7. Odmítnu jednomu nejmenovanému čekateli udělit hodnost
   *** generála.

   Vymazat
 11. Vzdejte to, proruští konspirátoři. Právě jsme obdržel zaručenou zprávu, že ve fetu černýho Jirky Flojda byl zjištěn Novičok. Vyšlo to najevo v minnesotském procesu se seržantem Šovénem. Bude zproštěn obvinění z vraždy třetího i druhého stupně, a aby si moc nemyslel, zůstane mu manslaughter a jako veřejně prospěšné práce bude každou hodinu poklekat na jedno koleno před ústředním výborem BLM. Jenom kromě nedělí, ale to zase bude muset na vlastní náklady doletět na východní pobřeží a to samé dělat před ruskou ambasádou, teda dokud tam nějaká bude. A s trenýrkama v ruce na památku Navalného.

  OdpovědětVymazat
 12. Shrnuto je to přesně. Kdo byli ministry vnitra a obrany ještě před Chovancem za kterého už byly soukromé nekontrolovatelné muničáky běžné ? Kdo umožnil tak mizernou státní správu a zločinné nakládání s válečnou municí ? Kdo je za to odpovědný odborně i politicky ? Tady je základ.
  Souhlasím,že Babiš u té zprávičky z TV vypadal jakoby se podělal.
  Je to vydíratelný politik a naše státní správa taky. Nemáme
  odborně zdatné složky které by náš stát chránily před teroristy,zloději a manipulátory. Proto také to oznámení vypadalo divně. Pokud bude ale válka na Ukrajině bude
  spravedlivá a každý občan rád pomůže v boji proti Rusákům,kteří útočí na celý svět bez důvodu. Takové je doba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babis ma proc se podelavat. Sputnik V nebude a navic to ani nemuze svest na Rusko, protoze ta hlasita cast ho tu ani mit nechtela. Takze bude jen kritizovan pro nezajisteni dostatku vakcin. Dale jeho koalicni potencial klesl na bod mrazu. Takovyho vsivaka uz KSCM nepodrzi, i kdyby se s Filipem dostali do snemovny. Mimo debilblok zbylo jen SPD, kde to taky nevidim realne. Samozrejme jeste jsou tam socani, ale ti bojuji o preziti a s SPD uz jsou totalne nekompatibilni. Takze Babis jde po volbach od valu, to uz je ted jiste, doted to bylo jen vysoce pravdepodobne. Mozna tohle je jeho pojistka, aby mu s primluvou US embassy dal Nejvetsich vsivaku zastupce Zeman pokoj a uzavrel Capi hnizdo.

   Vymazat
 13. Šok je prvotní reakcí na akce typu false flag, jejichž cílem je pokaždé přesvědčit veřejnost o věrolomnosti‚ "nepřítele". Omlouvám se, ale už jsem příliš starý na to, abych si z těch x akcí pod falešnou vlajkou, které jsem za svého života zažil, typově‚ jasné důkazy o "chemických a biologických zbraních v Iráku", nevzal ponaučení. Poprosím tedy, zdali by bylo možné zveřejnit důkazy, kterými operuje česká kontrarozvědka.

  OdpovědětVymazat
 14. Vrbetice skutecne ma na svedomi Putin s Hamackem..... Byl jsem osobne protomen kdyz Hamacek pujcoval Putinovi zapalky!!

  OdpovědětVymazat
 15. Vrbetice skutecne ma na svedomi Putin s Hamackem..... Byl jsem osobne protomen kdyz Hamacek pujcoval Putinovi zapalky!!

  OdpovědětVymazat
 16. Možná je záhodno zde uvést ekonomickou a politickou pikanterii z oblasti obchodu s plynem, kdy americká loď, ale která ani nemusí mít registraci v USA, přijede do Jamalu, kde mají Rusové zkapalňovací jednotku a kde je klasický mezinárodní obchod se zkapalněným zemním plynem a kdo přijede , naloží, zaplatí, tak má plyn!! Tyto lodě však také zhusta putují do Polska, kde je tento plyn "vyložen" jako americký a Polák se třese blahem, jak ty zlé Rusy pokořil, když odmítl ruský plyn a koupil si ten americký, který je patřičně dražší!!! Dá rozum, proč by přepravce jezdil až do USA, když má "kouhout" s plynem u nosu a peníze nesmrdí!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Kdo to bude dělat až ti DVA ruští agenti půjdou do penze,protože to vypadá, že jiné nemají. Pan Koudelka a jeho boys jsou na tom asi líp, ovšem konstruovat 7 let??? Kdopak asi řekl, tak ten "skandál" kluci odpalte, nebo ten Nordstream fakt dostaví a budou se montit do Temelína. Ricinový kufírek nezabral, tak nasadili další čípek.

  OdpovědětVymazat
 18. Vyhoštění odsouhlasil český prezident. Takže tentokrát jsou důkazy zřejmě velmi pádné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:28 On to musí odsouhlasit? A proč si vzal týdenní lhůtu na komentář?

   Vymazat
  2. Martine, kdyby byly pádné, nejednalo by se o podezření. Ani důvodné. Šlo by o jistotu. A ta by se řešila jinak než v tyjátrem v médiích. Pěkně potichu, ale cena by byla opravdu vysoká. Rusko by muselo platit a hodně. Už jen za to, abychom to nemedializovali. Ale ten ubohý cirkus v médiích má zakrýt skutečnost, že žádné důkazy neexistují. A tu cenu zaplatíme my. A taky bude vysoká. Jak řekl v r. 1968 americký velvyslanec v OSN našemu tehdejšímu MZV Jiřímu Hájkovi: "Velmoc se urážet nenechá. A Rusko je velmoc." To platí dodnes.

   Vymazat
 19. Je to protimluv sám sebe vylučující: máme jednoznačné důkazy, podle který existuje důvodné podezření. Jestliže mám jednoznačné důkazy, nejedná se o podezření. Ani důvodné ani nedůvodné. Mám-li podezření (opět jedno jaké), znamená to, že důkazy chybí. A zejména ty jednoznačné. Jak je možné, že Hamáček se to dozvěděl večer před cestou do Moskvy a Petříček, který seděl ve stejné vládě, ve stejní partaji a dokonce v jejím předsednictvu tvrdí, že už to dávno věděl. Vždycky jsem si myslel, že naše tajné služby alespoň nějak fungují. Ale musím dát za pravdu prezidentovi, který je označil za "čučkaře". Nechají ze sebe dělat idioty v politických hrátkách naprosto průhlednými fraškami. Místo aby skutečné agenty odhalovali a chytali, tak je vyrábějí na politickou objednávku. Je to o to smutnější, že československé tajné služby vždycky patřily k těm špičkovým na světě. Každopádně plníme cizí objednávku, ale na svůj účet a riziko. Ostatní země (až na notorické poskoky jako Estonsko a spol.) mlčí. A jediná podpora, které se nám dostane bude deklarovaná. Tu má i Zelenský a to je v první lajně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VAše komentáře jsou jedny z nejčtivějších od zdejších diskutujicích, působí velmi sečtěle a mají hlavu i patu.Díky za ně

   Vymazat
 20. Kde získala česká tajná služba číslo jednotky GRU 29155, asi ze vzduchu? To znamená, že i česká špionážní aktivita v Rusku existuje. Vždyť je ve světě všeobecně známe, že na každé zahraniční ambasádě nejen u nás, ale všude existují špionážní oddělení, které mají za úkol získávat informace o utajovaných skutečnostech té které země, to nedělají jen Rusové, to dělají zejména největší čmuchalové a to USA, mají k tomu i u nás volné pole působnosti, stejně jako efbíaj. Ale, že by tajné služby řešili teroristické činy, to se mi skutečně nezdá. To dělají odborné pracoviště bezpečnostních orgánu každé země. No a ty fotky: jeden mi připadá jako bývalý trener hokejistů Ruska a ten druhý jako hokejista Ruska.A to mají určitě od americké CIA, která má ve světě eldorádo, jen v Rusku jim vidí na prsty. Ano všechny ty organizace, které se hlásí jako dobročinné jsou ve státech k rozvrácení nepohodlných režimů. V Rusku je také demokracie, a lepší než v USA, jak ukázali poslední americké volby, tak proč chtějí tito světoví četníci porazit Rusko, které mírumilovným státem na rozdíl od imperialistických USA, jejich pohúnci v EU a ve střední Americe jsou jim oporou v rozeštvávání. A zvlášť když se jim nedaří, jako v tomto případě v Bělorusku, kde ruské tajné služby odhalili přípravu převratu a atentát na Lukašenka

  OdpovědětVymazat
 21. Velké obavy může znamenat i to, co si vůči naší veřejnosti tito poskoci amerických zájmů mohou dovolit. Opravdu je už většina národu v naprosté nirváně a nechápou, že samospádem bez volby SPD a KSČM už bude jen hůř a hůř?

  OdpovědětVymazat
 22. Babiš! Osm let představovaný veřejnosti jako lotr, zloděj, lhář, lump a vše další, co lze nalézt ve slovníku. A ten dvojministr, který stojí po jeho pravici rovněž. A já jim mám náhle věřit, protože to řvou média na všechny strany. Jsou šikovní. Vykopali kostlivce ze skříně, nad čímž údajně váhal Petříček. Zatím nepodloženou věc, která určitě bude mít pro budoucí politiku této země důsledky. Už jim tam lezeme na nervy. Důsledky budou převážně ekonomické. Tady už nejde jenom o Dukovany a Sputnik, tady jde o budoucnost. Bude draze. Těch pár komodit, které nyní odkupujeme od Ruska, nám nabídnou za podstatně vyšší cenu. Problém to není, můžeme si to koupit z Německa. Ale za kolik? Dnes silně pochybuji, že Dukovany budou dostavěny. Od toho zbytku nabídek, bude cena tak vysoká, že se to v očekávané horizontu životnosti nevyplatí. Cena té energie s ohledem na další vstupy (palivo), nebude tak vysoká. A kdo to bude kupovat? Musí být zajištěn trvalý odběr po dobu životnosti investice. To to budou zase u nás odběratelé dotovat jako soláry? Je jasné, kdo asi bude po dalších volbách vládnout a bude to mít těžké. Zatraceně těžké.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.