Reklama

pátek 2. dubna 2021

Posledni zaznamy a fotky z mirove Oděsy

Ladislav Větvička

2. 4. 2021 vetvička.blog.idnes.cz


Okolo mě jezdi vlaky plne těžke techniky ze zemi NATO. Transporty tanku a dalšich valečnych hraček hlasili v poslednich dňach Slovaci. Ukrajinsky srandovni synek, nainstalovany do pozice prezidenta, upozornil obyvatelstvo na to, že se bude muset připravit na partyzansky zpusob vedeni valky.
 

Obdobne transporty su hlašene z druhe strany - z kerčskeho mosta na Krym, z Krasnodaru, Rostova na Donu. Zda se, že do zahajeni valky chybi už enem zastiraci akce pod cizi vlajkou.

Valky? Jake valky? Prochazam se jarni Oděsou a všude je mir. V divadle hraju Chačatur Jana, male pivovary vaři pivko, lidi ho piju jak zamlada, kdy se to mohlo aji u nas, kavarenske zahradky su plne a muzikanti v podzemni vyhlašene knajpě Gambrinus hraju svoje odrhovačky jako by se par kilaku nešikovala vojska k masivnimu zahajeni valečnych operaci.

Novy amerycky prezidentsky maskot Bidet pry rozhodnul, že doba, v kere Ukrajina dostavala vojensku pomoc v hodnotě 2 miliard dolaru skončila a fčil je třeba vyzkušat, jak su ty nove kvery efektyvni. Nikdo samozřejmě nezačne valku enem tak, sam od sebe. To neni dobre z hlediska valečne propagandy. Adolf měl svuj glajvic, Nixon svuj zaliv vojaka Čonkina, Azerbajdžan v pul roku zapomenute valce zas obvinil druhu stranu z agrese, aby mohl vyslat drony a rakety na uzemi, kde už pětadvacet roku byl klid a mir. Vitěza se pak nikdo nepta, jak to vlastně bylo.

Pokud se chystate na dovolenku kajsik k teplemu mořu do Asie, doporučoval bych se podivat, jestli ten let nepovede přes Donbas. Bo jestli Bidet připravuje to, co se tady povida, pak bude odevřena široka fronta proti Rusku. Od Syrie přes Donbas, Krym, Abchazii, Podněstři až po Karabach.

Kdybysem byl byval valečny zpravodaj, asi by se mi v Oděse libilo, připravy na valku su ve slovach ukrajinskych polityku na dennim pořadku. Ale ja nejsem valečny zpravodaj. Naposled sem se prošel ulicama teho namořnickeho města, kere vypadalo klidně jak Brest v červnu jednaštyrycateho, sednul sem na vlak a zmizel zpatky na zapad do Ivano-Frankovska.

Zdroj včetně série fotografií: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768459

24 komentářů :

 1. Přesně tak, v Oděse je klid. Válka je akorát v hlavách národoveckých pošuků z obou stran. Možná se trošku něco semele v Doněcké oblasti, ale rozhodně ne v Oděse, ta si žije svým životem a chystá se na sezónu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V červenci 1914 Evropa tančila valčík. Když Wehrmacht drtil Polsko náčelník generálního štábu francouzské armády generál Gamelin řekl: "Polsko je Polsko. Tady jsme ve Francii". A v Paříži opět tančili valčík. Ještě 9.5. 1940 byly francouzské noviny plné optimismu a klidu. A silná a bohatá Francie s ohromnou a zkušenou armádou padla ještě rychleji než chudé a téměř bezbranné Polsko. Celé tažení trvalo 32 dnů!! A padlo Holandsko, Lucembursko, Belgie a Francie. Samotná Francie bojovala 15 (patnáct) dnů - 5.6. začal útok od belgických hranic, 14.6 padla bez boje Paříž a 18.6. byly zahájeny rozhovory o příměří. Válka je jako požár. Lehce může přeskočit i k nám.

   Smazat
  2. Ukrajinec je vymyšlená národnost stejně jako národnost Moravská ! První stát východních Slovanů byla Kyjevská Rus a nikoliv Kyjevská Ukradina jak dnešní američtí pisálci tvrdí ! Proto žádný partyzánský boj nebude !!

   Smazat
  3. Tondo, když v tom máš hokej, tak si sedni ke knihám (ne k internetu) a získávej vědomosti. Potom polemizuj.

   Smazat
  4. opravdu neexistovala říše velkomoravská a slavná venuše nalezená na moravě?

   Smazat
 2. Jenom doufám že k tomu nedojde.
  Babička vždycky říkávala:
  Pánbůh s námi a zlé pryč.
  Anglosasové jsou to zlo, v čele USSA srálkové.
  Vždycky rozdrbou a zmrzačí nějakou zemi a když dostávají na prdél, tak utečou a vydávají to za své vítězství. Ale tě mrtvých co mají na svědomí a naloupených surovin.
  A ti pitomí ukbenderovci - to ani nemá cenu komentovat.
  Hitlera vlastně taky stvořila jejich ,,kultůra''.
  Jen najivka si může myslet že při tehdejší hyperinflaci v Německu, Hitler zázračně přes noc zbohatnul.
  A zase je to tady.
  Mocní tohoto světa si jdou opět vylámat zablombované kelčáky.
  Rus raději zahyne za vlast pro další generaci.
  Tohle tihle nabubřelci nikdy nepochopí.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to na hraně. Ukrajinské weby o ničem jiném ani nemluví. Putin mluvil o tomto problému s Macronem a Merkelovou. Zelenský pozván nebyl. Ten mluvil s Bidenem a ten ho ujistil o pevné americké podpoře. Zelenský volal Bidenovi, ne Biden Zelenskému. V Rusku je klid. Ti vyhlásili cvičení "Západ 21" a značně posílili ženijní útvary. Zřejmě budou nacvičovat násilný přechod vodního toku. Putin na konferenci v Davosu oznámil změnu strategie: Rusko bude prosazovat svoje zájmy. Peskov jasně řekl, že pokud se na Ukrajině objeví Američani, Rusko přijme patřičná opatření. Lavrov jasně řekl, že útok na Donbas bude znamenat ukrajinské území bez Ukrajiny. Na Ukrajině panuje velký strach. Komentátoři poukazují na to, jak USA a Západ pomohl Gruzii a Arménii. Proto Zelenský mluví o partyzánské válce. protože počítá s tím, že ukrajinská armáda bude smetena a Rusko bude zemi okupovat. Proti tomu, co tam stojí za útvary nemá nejen Ukrajina, ale ani NATO v Evropě co postavit. Snad jedině Američani a ti se do boje jistě nepohrnou. Ale analytici poukazují na to, že jestli Rusko zasáhne, tak pouze na území, kde má maximální podporu (tj. pouze Donbas), uzná obě republiky (jako Abcházii a Jižní Osetii) a zbytek nechá Západu. Nebude riskovat onu partyzánskou válku. Poslanci za Zelenského Sluhy národa se těší, že po vyřešení otázky Donbasu přijde na řadu otázka Krymu. Většina obyvatel je jasně proti válce. Vypadá to na to, že Zelenský dostal za úkol dohnat Ukrajinu k poslednímu kroku, kterým může být Ukrajina Západu, a hlavně USA dobrá - k válce s Ruskem a v té válce hrdinně podlehnout. To bude cílem: "vidíte, jak Rusko je agresivní! Honem zbrojte. A nové sankce... Protože jinak už Ukrajina nemá co nabídnout. Hlavní cena - Krym, je fuč, o průmysl přišla, stát se rozpadá před očima, nyní už rozprodávají i vlastní půdu, obyvatelstvo prchá po miliónech. Už je to černí díra. Nikdo už do tohoto pofidérního podniku nic neinvestuje. nebo někdo slyšel o nějakých tranších EU nebo MMF, jako ještě před dvěma lety?

  OdpovědětSmazat
 4. Vážený, celkem bych s Vámi souhlasil. Ale Rusko nikdy nebude nikoho okupovat. Ani nás neokupovalo nás OSVOBODILO! a to ne jen jednou. Po degeneraci KSČ nás opět osvobodilo nic nám nevzalo. Jenom jsme si neuvědomili, že to byl první pokus o rozbití. Potom si uvědomili to co je už dávno jasné, pokud chcete zničit
  celkem nesourodé státy musíte útočit na vedoucí stát.
  Jakýmsi zázrakem se stalo, že nejprve zemřel Brežněv, v zápětí Andropov - to byli poslední mohykáni SSSR. Nastoupil Gorgačev a o jeho kvalitách osobně mám velké problemy s jeho kvalitami. Defacto jeho kvalitou bylo rozdělení SSSR. Později se projevil jako zbabělec, osvobozený Jelcinem. A konec SSSR dokonal opilec Jelcin. Potom už se bylo všem i na západu jasné, že Rusko neexistuje. Omyl, díky Putinovi Rusko vstalo z popela jako Fenex. A dnes se stalo téměř stejně suveréním jako za Stalina. (rozdíl zatím je, že na něj nikdo neútočí. A Dnes Rusko pripraveně a klidně přihlíží na štěkání US moplíky včetně jejich páníčka. Nakonec stačí jen mávnutí pracky ruského medvěda a čokové budou potravou pro mrchožravce. A páníček se octne bez ochrany najednou nahý bez kalhot a posraný, dříve byl to on kdo likvidoval domorodce a dnes prosící o milost.

  OdpovědětSmazat
 5. Schyluje se zase na zapade k situaci, kterou jako vzdy resi valkami. Aby se nezhroutili.
  Problem a zakladni Slovanu je v jejich velmi spatnem a nepricetnem ,nevysvetlitelnem chovani v dobach tech nejhorsich krizi.Primosti a uprimnosti je vzdy malo.
  TGM napriklad fungoval u nas jako sjednocujici prvek, co tenkrat vyjednal s tim velmi nedobrym Wilsonem se nevi, ale nescetne utoky prvni republiky na prave ceske a hladove a zbidacele delniky,ktere nezaznamenaly zadnou zmenu jeho "humanismu" a vztahu k narodu, polozily zaklady k podstatnym zmenam ve vedomi naroda.
  Kvuli tomu "vztahu" je pak dodnes pdeziran ,ze nebylCech.
  Hlavni roli v 48 hral Gottwald, ale kupodivu ihned byl odsunut do reprezentacni role presidenta.
  Absolutni moc ziskal Slansky a jeho gang, casto osoby, ktere ani u nas nezily.. Kde bylo obsazeno jen malo cechu v klicovych pozicich..
  Slansky ihned vyhlasil amnestii, aby vyprazdnil vezeni.
  Vybudoval obrovsky vezensky komplex v Ruzyni a jinde.
  Za jeho vlady bylo nejvice popravenych a uveznenych vlastencu,take krute mucenych, vetsionu nevinnych, dale vyprovokovanych agenty STB atd.
  Znarodneni ve skutecnosti bylo vyplaceni milionu Slanskym zahranicnim majitelum a dalsi se mohli vystehovat do Izraele a dostali miliony dolaru nahrad na sva bankovni konta..
  I Rakousko treba dostalo miliony od nas ihned po revoluci 1918. Vykradani s kazdym "osvobozenim" se opakuji..
  Prave Slanskeho rodina dostala nejvice milionu odskodneho, stonasobne vic nez rodiny popravenych , umucenych a dlouho veznenych ceskych vlastencu a ihned v 89 se prave syn Slanskeho kvalifikoval/nikdo jiny/, na funkci velvyslance v Rusku.
  Pamatuji,ze mne napadlo,ze tady uz jde neco sejdrem..
  A nasledovalo opet vydirani,beze zmeny, vseho co melo a ma nejakou cenu dodnes.. Akorat, aby se opakovala valka v Evrope k tomu je EU dobra..A co se zmenilo na chovani...

  OdpovědětSmazat
 6. Za napomáhání válečným snahám NATO, budou jednou politici souzeni a my zostuzeni. I když, my si tu ostudu od opravdových hrdinů ,,užíváme" již teď.

  OdpovědětSmazat
 7. Moc tomu nevěřím že do toho USA půjde nemají na to vojensky a určitě to moc dobře ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američani do toho nepůjdou. Proto si platí na Ukrajině Zelenského (a před ním ty ostatní). Ti to odskáčou na bojištích.

   Smazat
  2. danny Souhlasím jak zase bombardovali v Sýrii tak honem Rusko varovali aby nedošlo k nějakému nedorozumění.

   Smazat
 8. Pan Větvička se svým přiblblým dialektem tu žvaní o něčem, o čem nemá ani ánung. Je hezké, že byl na místě ale nic nepochopil. Opakuji, tam se nejedná o nějakou národnostní otázku ale o nerostné bohatství, které je ve vlastnictví ruských oligarchů! Rusové pustili Ukrajinu ale bohatství Donbasu a spol. si legálně(!) nechali. Vždyť to byla součást Ruska a měla své majitele. A že Ukrajina dostala vojenskou pomoc v hodnotě x dolarů? USA vědí, že se jim to nevrátí, tak tam posílají naprostý šunt. Ani nové zbraně tam nebudou testovat. Bože ten Větvička je...! Kdo ho financuje? On se sám uživí bezcenným cestováním? Zmijovka a fajfka na jeho image snad sedí. Nic víc. To, že na císaře pána s.rou mouchy víme už dávno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kutnohorský 14:28

   Pan Větvička, nedělal rozbor situace. Pouze pocitovou reportáž z města kolem centra událostí. Je potřeba vnímat slova.

   Smazat
  2. 14.55 Omlouvám se ale mě hlavně rozlítilo jeho rádoby humorné a zřejmě podle něho vtipné popisování vážných věcí. Jestli že chci psát poctivou reportáž přístupnou všem tak taky poctivě česky a ne ty jeho bláboly, kdy čekáte, že už konečně přijde nějaká sranda a objeví se Fero Bagár. Ostatně nevím proč jako ilustrace k vážné věci Švejk a Hašek.Na You Tube spisovně česky umí...

   Smazat
  3. Já bych se na Větvičku nezlobil. Je to zajímavé a hlavně, je to z Oděsy, odkud momentálně nikdo přesné zprávy nepodává. Co je z jeho vyprávění jasné, to nikde na ČTV ani ČR nenajdete - válku připravuje Ukrajina velmi usilovně. Když si pustíte naše média, uvidíte jen to, že Rusko zbrojí. Bodejť by nezbrojilo, když mají družicové informace o tom, kolik už mají Ukrajinci na hranici s Donbasem raket, tanků, děl i vojáků.

   Smazat
  4. Kutnohorský, nevím proč se rozčiluješ nad Větvičkou a jeho humorem. Když ti to tolik vadí, chápu jako švédovi, který tomu nerozumí a nechápe odlehčení/ironii. Že ti nevadí ale přiteplená pražština napříč celou lživizí, to jsem od tebe nečetl.

   Smazat
  5. Kutnohorský, nevím proč se rozčiluješ nad Větvičkou a jeho humorem. Když ti to tolik vadí, chápu jako švédovi, který tomu nerozumí a nechápe odlehčení/ironii. Že ti nevadí ale přiteplená pražština napříč celou lživizí, to jsem od tebe nečetl.

   Smazat
 9. Historie se opakuje, zájem velmocí se manifestuje a jak moc uvidíme. Situace je nestabilní, asi to může stát mnoho životů a miliard dolarů.
  Jak tu někdo uvedl jsou to pošuci a obyčejným lidem to nic dobrého nepřidá, právě naopak.

  OdpovědětSmazat
 10. Odhalování začíná.Spící jsou v šoku ....
  Prezident Putin podepsal dekret (či zákon), že se může kdokoliv stát ruským občanem a přitom nemusí přijít o svoje současné občanství. Najděte si ve zprávách RT.
  V Rusku se ve všech zemích a ve všech městech nesmějí používat masky, sociální kontakt byl zcela obnoven, a FAKE COVID-19, celé roky připravován zločinnými ILLUMINÁTY, je minulostí. Všude se tančí a oslavuje. Nikde se nebudou požadovat „očkovací pasy.“
  Západní země budou osvobozeny americkou a některé také ruskou armádou. DEFENDER 2021 vojska SHAEF. Všechny východní země budou osvobozeny ruskými vojsky SHAEF za podpory těch amerických.
  Prvně mají být osvobozeny veškeré země kolem Německa. Německo má být osvobozeno naposledy. Dle jeho dat, která tvrdí, že v Německu začala WW II /druhá svět. válka/ a plynule přešla bez ukončení na WWIII , má být udělána tečka za HYSTERIÍ EU. Včerejší rozhodnutí nejvyššího ústavního soudu v Německu potvrdilo rozklad celé EU. Německo si nesmí vzít 750 miliard EURO na „zalepení“ dluhů a na další provoz „státní mašinérie.“ Tím si určitě také hlavní soudce a jeho přísedící vzali ŽOLÍKA.
  V americké televizi řekli konečně spícím ovcím krutou pravdu. Všechno bylo a je jedna velké SHOW na probuzení lidí. Spícího prezidenta Joe BIDENA hrál herec jménem Jim Carey. Tak se konečně ovečky mohou probudit (některé). Lidé jsou šokováni a nechápou. Reportér říká, že nepozorovali nic jiného než THE TRUMAN SHOW. Zbytečné nyní komentovat. Lidé se ptají, proč všechna ta tajemství a ty hry. Zde máte důvod. Odvíjíme tuhle falešnou mediální příšeru. Boj ohně s ohněm je způsob, jak ho rozmotat.
  Vojenské lodě lemují evropské pobřeží, americké ponorky blokující vstup do Středozemního moře u Gibraltaru, ruské a americké ponorky blokující jižní Atlantický oceán, 90% evropských válečných lodí lemujících západní pobřeží Tichého oceánu, americké flotily poblíž Číny a Severní Koreje, Suezský průplav blokován. Ano, něco se děje…....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.