Reklama

sobota 24. dubna 2021

Přece by nám nelhali!

Ivan David
24. 4. 2021
 
Je jasné, že žádné důkazy nemají, jen zpravodajské fabulace čučkařů. Jen další díl trapného seriálu z dílny tupých scénáristů. Lež může být kvalitní jako dokonalý zločin. Ale tahle je odfláknutá. Jen se spoléhají na naivitu veřejnosti, strach a věrnost nohsledů.

Většina lidí žije ve své malé komunitě, rodině, příbuzenstvu, sousedských vztazích a na pracovišti. Byli slušně vychováni a také dobře vědí, že lež se nevyplácí. Nejenže jako děti dostali za své naivní lži naplácáno. Výchova jim vnutila svědomí a povinnost vyžadovat pravdu od ostatních. Podílejí se na sociální kontrole. Selhání se trestá - od ztráty přízně a snížení důvěry až po vyobcování. Cizí jsou mimo kontrolu a je rozumné se mít na pozoru. To není xenofobie, ale rozum. Ani politici a novináři mezi sebou nelžou, ale na veřejnosti ve vztahu k cizím si lží mohou pomoci ku prospěchu nebo z nouze. Někteří to pokládají za součást profesionální výbavy. Kvalitní lež zvýhodňuje. Adresáti lží nemohou tvrzení ověřit. Můžeme věřit? Nevíme ani, kdo je kdo. Goebbels byl ve lhaní profesionál a Hitler spoléhal, že vítěze nikdo nesoudí.

Jako nadpis jsem si vypůjčil název knihy fejetonů Věry Noskové. Adresáti veřejných lži tu větu „Přece by nám nelhali“ neříkají nahlas, ale ta myšlenka je v nich zakořeněna.

Ale samozřejmě, že lžou. Protože jsou v tísni, protože si chtějí pomoci a spoléhají, že se na to nepřijde. Vedle primitivních kriminálních recidivistů existují i vysoce inteligentní asociální psychopati (dnes se tomu říká „disociální porucha osobnosti“). Nemají morální zábrany a využívají ostatní ke svému prospěchu. Na rozdíl od těch primitivních, kteří se nedokáží přetvařovat, zřídka končí v kriminále. Ti, kteří se selhali, odpadli cestou vzhůru. Ti talentovaní to dotáhnou až na nejvyšší místa. Neškodí ze zášti, ale protože je jim osud ostatních lhostejný a vlastní prospěch nade vše. Z té výšky dokáží škodit velkým komunitám i celým národům, pokud získali takový vliv. Talentovaní darebáci bývají i oblíbení.

Mezi svými nežádáme důkazy. Mimo okruh blízkých a dobře známých je žádat máme, vlastně musíme, protože se nelze spolehnout. Schováváme si účtenky a ptáme se, sháníme reference, uplatňujeme zkušenost, užíváme návody, mapy. Ale politika je pro velkou většinu lidí hodně daleko a skrytá. Dokonce i ta komunální ve větším městě. Nevidíme do účtů, nemáme čas ověřovat, a když se zeptáme, nedostaneme skutečnou odpověď, jen nějaké tvrzení. A když máme čas a motiv být neodbytní, tak další a další tvrzení. A začnou se zajímat, kde jsme zranitelní.

A média? Po dávno uplynulých desetiletích opět píší všichni skoro stejně a nežádoucí nezávislé nazývají dezinformátory. A prosazují cenzuru v zájmu pravdy a lásky. A chtějí kriminalizovat nenávistné projevy, monopol na nenávist a její šíření si ponechají.

Dnes jde o nadnárodní politiku, stamiliardy na současných nebo budoucích účtech. A jde o život. Přinejmenším o jeho kvalitu. Přece by nám nelhali? Spoléháme na lidi, které známe. Známe tajné služby? Pracují pro nás? Myslí na naše blaho i nositelé zahraničních metálů? A ta pestrá směsice fanatiků, dobrodruhů a zbohatlíků tím vydíratelnějších, čím více mohou ztratit…?

Nejsme soudci, abychom mohli předvolávat svědky a hodnotit důkazy. Ale nemůžeme se spolehnout. Musíme žádat důkazy. Nesmějí nám stačit tvrzení, obvinění a stokrát opakovaná prohlášení. Mohou být lživá.

Přece by nám nelhali? Není to lhostejné, protože oni myslí na vlastní prospěch, na to, co mohou získat a nebo ztratit. A lze se spolehnout, že na nás ostatní kašlou. Je těžké žít bez víry a málokdo umí žít nerozhodnut. Ale víra musí přijít až po přesvědčivých důkazech. Nesmí předcházet. Položme si klasickou otázku „Cui bono“, komu to prospívá?

Já jim nevěřím. Nepředložili žádné důkazy a celá konstrukce tvrzení je nepravděpodobná. A čin nepropívá obviněným, ale žalujícím. Lež tohoto rozsahu a dosahu je zločin. Nenávist by byla lichotivá, zaslouží jen opovržení. Budou škodit dál, když se jich nezbavíme.
Přece by nám nelhali?

96 komentářů :

 1. Proc pan Okamura s sebou nosi do TV vzdy na kazdou debatu a rozhovor takove velke mnozstvi papiru, ze kterych potom cte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:11 Protože, na rozdíl od tebe, číst umí. Heč. Dyslektiku.

   Vymazat
  2. Aby se blbi meli cemu divit

   proste na blbou otazku blba odpoved

   Vymazat
  3. Přiznám že se mi jeho příprava líbí. Patřím totiž k lidem, kteří se moc nepřipravují a proto občas cítím, že když mám přednést report t.zv. spatra, tak to není úplně ono a když si pak záznam z takové porady přehrávám, často si taky řeknu že můj příspěvek mohl být lepší.
   U p.Okamury je to možná i proto, že ještě před nedávnem slyšitelně zadrhával a nejspíš přišel na to, že když se připraví, může se víc soustředit na formu projevu, protože jeho obsah už má sestavený.

   Vymazat
  4. ...ještě doplním že článek je o lidech, které já nazývám "psychopati", i když by správně měli nazýváni sociopaty. Nejsem odborník a proto si to mohu dovolit. Jejich typickým rysem je, že umí vše vysvětlit pomocí často sofistikovaných racionalizačních schémat, která jsou často postavena natolik konfrontačně, ale skrytě, že pokud by je někdo chtěl rozporovat, bývá často označen za hlupáka, nebo rovnou za nenávistného trolla. Proto ta "nekontrola", popisovaná v článku vyplývá z lidské neochoty být takto onálepkován.
   Osobně uvádím jako případ takového "psychopata" M.Kalouska, který je díky svým, často velmi žoviálním, výrokům velmi oblíben. Je to typický sociální predátor, pro kterého jsou jeho sympatizanti jednoduše "potrava".
   T.Okamuru ředím přesně na opačnou část tohoto spektra.

   Vymazat
  5. Pan Okamura je na případné otázky vždy perfektně připraven. Neblábolí fráze, odpovídá přesně a zřetelně a je dobře že vede k pořádku i tázající a nebi se jim vytknout jejich neznalost a pracuje pro národ ! Takhle má vypadat politik ! Většina ostatních taková není !

   Vymazat
 2. Od okamžiku kdy rádoby teroristé shodili ty dva baráky v USA tak jenom lžou o všem. Transatlantickým soudruhům nevěřím ani pozdrav. Snad to také dojde té mlčící většině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti, co shodili ty baráky byli teroristé. A zřejmě je za tím někdo od Saúdů, jak se prokecnul Obama, který nesnášel Clintonku. Ona a její starej mají se Saúdy nějaký deal. Nevím proč se udála konkrétně tahle akce, ale vzhledem na další vývoj událostí by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby za tím stál ještě někdo třetí. Z USA.

   Vymazat
  2. Je už dávno prokázáno, že baráky v USA shodili na příkaz CIA, aby mohly být vyvolány další války pro zisk ! Proto Bidet chce další válku a v pozadí jsou Obamovci, jako obvykle loutky vojenskoprůmyslového komplexu.

   Vymazat
  3. Standa, to ještě prokázáno není. Alespoň ne na veřejnosti. Kdyby bylo, v USA by byly úplně jiné fofry, ne BLM.

   Vymazat
 3. Andrej Babiš již 7.12. 2014 prozradil, kdo navštívil sklad ve Vrběticích před výbuchem !
  https://www.youtube.com/watch?v=g7nWtDatX_0

  "Lež má krátké nohy, daleko nedojde..."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem zazil snad miliony lzi a vyhruzek denne moc.
   Nema to ani konce a snad pribyvaji dalsi.
   Vsichni mluvi a pisou prekotne bez ustani ,bez premysleni se predhaneji, zahlcuji chytrostmi na a nad jine ,nebo vzajemnym spilanim a chlebari s vyhledem na nejakou vyhodnou karieru..
   Vedou mocne soudy a rozsudky nad narodem a objevuji spatnosti za ktere narod a casto svet nesmi ujit straslivemu trestu..Jako treba jisty Clinton, ktery prohlasil uz davno konec sveta, kdyz se nezacne okamzite odstranovat vsecko,co skodi nasi planete.
   Vcetne lidi..Nevdek,zase leckdo prezil..
   A Tluchuba bohuzel taky.
   Take autor jim neveri..Neuveritelne..
   Snad se nekdy dostanu pres ty unavny potize neco, nekomu vysvetlovat,coz mne nebavi,snad..
   Kdyz nenachazim nikde ani to nejmensi vysvetleni problemu dneska..Abych nemusel..
   Kdyz hyperinflace verbalniho prujmu zaplavuje svet.
   Na misto vyhybani neco udelat.
   Uprostred toho jekotu mam tendence si povsimnout Ticha a jeho vyznamu a jak mluvi k nam,za tim vsim.
   Marsal Konev a Ruda Armada, blizi se vyroci,osvobodil straslivy koncentrak Osvecim /Auschwitz/,diky pohotove lekarske peci zachranil zivoty tisicum veznu a potom Ruda Armada zachranovala dalsi miliony veznu a otroku nasazenych v Risi.
   Dostavali jidlo,lekarskou peci, aby nezhynuli ani fasisti co tak milovali a zboznovali Hitlera..
   A tech milionu bylo nekonecne..
   Kteri prezili a mohli zit dal a jejich deti take...
   A kdyz napr.
   Kdyz nicili sochu Koneva ,to Ticho bylo slyset hodne, hodne slyset.
   Tech vsech kteri diky panu marsalovi a rusum zili dal..
   V tom jekotu pomluv a pozadavku tvrdych soudu a trest vsech z Ruska ,kdy rusky vojak udela ve sve zemi jeden krok a je udajne smrtelnym nebezpecim pro Ukrajinu a stovku dalsich statu, dale pro EU A NATO a je to straslivou hrozbou pro tisice km daleko umistene USA..A o nic jineho kriklouni nemaji ve skutecnosti zajem nebo starost.
   Dnes to vypada ,ze rusove treba porazkou nacismu a pouhou svoji existenci,zpachali a pachaji nenapravitelne zlociny, jedna chybicka ,nebo ani ta ne a uz je vlecou vsechny na popraviste..
   Kam nahle zmizel v davech,a vsude ten nemilosrdny a neuprosny, vcerejsi antisemitismus..

   Vymazat
 4. Ale lhali, stejně jako lžou od listopadu 89. Zrušíme vojenské pakty, Kubiceho zpráva, Nečasovo kabelky a pod.,jo,jo to byly plky. Pokud je potřeba upravit nějaký ten parametr zdejšího vývoje, tak se vždycky nějaká ta "služba" našla,která to zařídila. A v tomto případě se zabilo několik much jednou ranou, minimálně jsme upevnili "euroatlantické" vztahy, a navíc jsme vyslali jasný signál, že jsme ochotni zaplatit jakoukoliv cenu. Prostě bylo to Rusko, pan Koudelka se 7 letech probudil a vyhlásil to stejně jako Tonda Zápotocký měnovou reformu.

  OdpovědětVymazat
 5. Pana doktora Davida si dovedu představit na Hradě. Mluví pravdu, má to v hlavě úžasně srovnané a je to opravdu vlastenec! Na rozdíl od králíkářů, generálů, Němcových a pod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysvětlete to těm voličům, co buď nepůjdou k volbám anebo budou volit Piráty a ty další z opozice. Tím se nevolící zařadí k voličům Pirátů a ještě budou vykřikovat, že oni jsou čistí.

   Vymazat
  2. A proc je teda Drdavid poslancem europarlamentu a pobira Eura, kdyz vsechno, co EU dela, kritizuje?
   Ano, mate pravdu. Drdavid patri na Hrad. Mirov.

   Vymazat
  3. Možná to nastávající generál Koudelka pomohl vypotit jako pomstu za stálé odklady jeho povýšení.

   Vymazat
  4. Unkonwne 14:52, ani příště se nediv, že tě opět smažu. Ty neumíš myslet, na to nemáš. Jen nadáváš, urážíš a papouškuješ cizí blbosti. Na Mírov patří všichni, kteří nám záměrně snižují bezpečnost a blahobyt když klaunují v cizích komédiích. A na tobě slyším rolničky šaška.

   Vymazat
 6. Před pár dny jsem tady dal úvahu ohledně těch dvou zaměstnanců, kteří neutekli ještě v době požáru. To je dost zvláštní, protože oba jsou označováni za zbrojíře, tedy museli vědět, co to znamená. Obrázky od hasičů se objevily tři dny po "objevu" akce GRU naší vládou. Ten požár podle mě (a nejen podle mě) s velkou pravděpodobností způsobil výbuch skladu c.16. Takže mě v této souvislosti napadlo, že pokud na ty dva zaměstnance někdo poukáže, pak se řekne, že byli zavražděni těmi teroristy z GRU. A hele, už to je tady!

  „Nevěřím, že by zaměstnanci, kteří ve skladu zahynuli, byli jakkoliv spojeni s ruskou kontrarozvědkou, jak naznačují některá média. Podle mne je možné, že byli mrtví ještě dříve, než k výbuchu došlo. Že se jich mohl zbavit někdo, na koho v prostorách skladu narazili,“ uvedl v rozhovoru pro Deník právník Imex Group Radek Ondruš.

  Nejmenuje sice přímo Čepigu a Miškina, ale myslím, že to je úplně jasné. Vlastně tímto by se už nemuselo trvat na té neuvěřitelně lehkomyslné verzi, že povolení na vstup do objektu dostalo něco tak podivného jako Moldavec a Tadžik, kteří nemohli být prověřeni v jejich domovských zemích, protože minimálně ten Moldavec v Moldavii neexistuje, což stačilo zjistit pouhým telefonátem na jejich ambasádu. Teď klidně můžou přijít s verzí dvou vrahů, jenž po vraždě nerušeně přivezli snad ještě víc výbušniny než kolik tam bylo uskladněno, aby tu uskladněnou, včetně pár stovek starých sapíků vyhodili do povětří.

  Trochu koliduje ten druhý sklad ve stavu, kdy se okolo objektu pohybovala masivní ostraha a nepochybuju, že byla dělaná inspekce ve všech objektech. Ale to vidíme jen my hloupí. Naše vláda nám už předem řekla, že ten druhý výbuch právě naopak přesně poukazuje na práci oněch teroristů. Jak, to jsem se ještě nedozveděl.

  Důkazy prý ovšem mají. Neprůstřelné. A samozřejme děsně tajné. Jenže Čuk a Gek už tehdy byli pryč. Že by se sám Averjanov maskoval jako český ministr obrany a opět vše podminoval? Protože se mi nechce věřit, že by nikto pod těmi sapíky neodhalil desítky kil trhaviny a spoouštěcí zařízení. Ovšem vše je možné, i ten Averjanov, který s sebou zřejmě vzal i veškerou dokumentaci ohledně skladového materiálu, jelikož, světe div se, nikde není od r.2014 k dohledání. Také musel vymazat všechny databázy na všech počítačích firmy.

  Já se vsadím, že těch dokladů o pobytu už mají mraky. Že se dozvíme nejen to, co si dali páni z GRU k večeři a jména prostitutek s nimiž strávili večer, ale i jejich hlasy ze záznamu tlf. hovorů s vedením GRU.

  Bellingcat už takový hovor v případě Navalného zachytil a padlo tam jméno Putin. Pravda, to bylo těsně po "činu", ale Bellingcat určitě nějakou stopu má. Tím se BIS přiřadí k zoufalcům typu JIT z případu vyšetřování MH17, kdy jedinými "důkazy" jsou internetová videjka dodaná touto skupinou. Došlo to až tak daleko, že se přejmenovali na JIT-Bellingcat. Podobně se může přejmenovat i BIS na BIS-Bellingcat.

  Kdyby mi dobře zaplatili, klidně dosvědčím na čestné pionýrské, že jsem tam ty dva ten den uvnitř viděl. A taky slyšel volání "пожалуйста, неубивайте меня!" jednoho z těch hlídačů. Ale určitě se najde někdo z domácích...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V celé té podlé trapárně, ke které se naši mopslíci lokajsky propůjčili, začíná, jako vždy kdy docházejí důkazy, figurovat Bellingat, aby zachránil co se dá.
   https://www.bellingcat.com/news/2021/04/20/senior-gru-leader-directly-involved-with-czech-arms-depot-explosion/

   Bellingat je novinářská organizace, která se staví jako "nezavislá." Ve skutečnosti je financovaná National Endowment for Democracy tj. organizací, která propaguje změny režimů.

   Česká vláda není než ocasem Bellingcatu.

   Vymazat
  2. Vrbetice prdjetice- uz to nema cenu o tom mluvit, ode dneska je na poradu Agrofert.. Mevim sice proc, osobne se tesim na vladu Piratu a Stanistu, jsem totiz krestan a vim ze v Novem zakone si pan Jezis stezuje proc ma vypit KALICH HORKOSTI AZ DO DNA,,, a to same ceka vas.... a je hodne duvodu proc byste meli... prvni je tupost vas a vasich predku v 89. kdy jste lezli ke "svobode" jako mury k plamenu, ktery je spalil... a to vas ceka od piratu a dalsich take

   Je totiz jedno jestli ANO znovu vyhraje ci ne, jsme totiz jen odpadkovy kos pro EU a to ani Babis nezmeni, je zavazany Nemcum. Takze jestli se dostane do vlady Bartos ci Fialka "vsjo rovno"

   Kecani o novem komunismu ci vylepsenem kapitalismu ci liberalismu je taky jedine co muzeme delat, ale vyhoda zatim je, ze jeste muzeme kkecat Cesky ovsem do de doby nez zde bude oficialni rec Pashtun, nebo Bomongo. a potom i Pirati s jejich kohorty...ale to nic. ze?

   Nejvetsi pruser je, ze Biden i kdyz Rusakum nadava, se jich tak trosku boji, oni totiz maji za prdeli vedle Kitajcu i 80 milionu Irancu, a mam dojem ze i Izrael bude lavirovat ta raketa ktera omylem pristala ci "spadla" v Negevske pousti snad nekde u Dimony, tam nespadla nahodou.

   zpet domu, jak jsem rekl je jedno kdo bude v pristi vlade, dokonce bych predsednictvi vlady dal staremu Klausovi, aby si vyzral co v spolu s Havlem spiskali

   Vymazat
  3. Basos, možná paštu možná arabština, svahilština, hindu... to je jedno. V Německu už začínají s turečtinou. Jak se říká, čím víc jazyků umíš, tím víc jsi člověkem. Zvlášť, když to bude oficiální jazyk ve tvé bývalé zemi.

   Vymazat
  4. Je rozhodne krajne podezřele,že se nenašel ani jeden rusky pas!To je dukaz,ze tam ti vychytralí rusove byli!Zato naši čučkaři nas maji za uplne debily.A my si to jako vovce nechame libit.Bagoun

   Vymazat
 7. Výborný článek. V kořistnické koncepci kapitalismu je lež a klam zásadním instrumentem, kterým jsou řízeny sociální děje. Je dobré shlédnout následující video:
  https://otevrisvoumysl.cz/dr-yeadon-o-nebezpeci-genovych-vakcin-proti-covidu-ucelu-covid-krize/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unku,

   ty vole laskave mi napis zeme ve kterych kapitalismus "uspesne funguje" a ja myslim uspesne funguje pro vsechny

   Vymazat
  2. Pro kapitalisty,pokud maji kde rabovat,funguje dobre.Ale zda se,ze jim ta pšenka néjak roste pořad huř a huř.Bagoun

   Vymazat
  3. Hele Unku,
   mas bohuzel pravdu, ale zajimave je spojeni komunismu s kapitalismem v Cine, premyslel jsi o tom? je to fakt idealni, vydelavej penize, plat dane, okradej druhej podnik (tedy konkurenta) ALE

   Starej se o sve zamestnance drz hubu politicky a nedelej danove podrazy protoze v techto pripadech des ke zdi

   Podle mne tenhle system, ma smysl Vlada se nesere do kseftu, jen dava pozor aby kazdej platil, ci dostal svuj podil, je ji jedno jestli mas Porschaka ci Nasseruti ale sekej dobrotu a nerej

   Pro srovnani se podivej na Indii, ci na nejakej Africkej stat

   Vymazat
 8. Lidé u nás už hodně ztratili ze vzdělanosti, učenosti, vlastního úsudku, světonázoru, kulturnosti, přehledu... kterým se mohli chlubit v dobách minulých. Nakonec bude stačit lid trochu naučit číst a psát ale ne zas tak moc, a nic jiného nebudou potřebovat. Povede je banda pitomců, která jím bude do hlavy vštěpovat ty jedině správné názory a oni je budou s radostí a slepou oddaností přijímat. Álelujáááá. Zatím ještě snad(!) z nás nemůžou někteří dělat naivní pitomce, kteří jim na všechno skočí a sežerou. Takovou inteligenci zatím ještě mám abych to rozeznal. Jen aby se tu ještě nakonec po volbách nerozléval fialový hnus a vzduch byl prosycen marjánkou. Bojím se, že střední a mladá generace podlehne masivní propagandě sdělovacích prostředků, která, je už nyní před volbama navádí na ten jedině správný směr. Nehoruji pro Okamuru, ale alespoň někdo čeří hladinu. Přiznám, že ještě nevím koho budu volit ale přesně vím koho volit nebudu.Ale k volbám zcela jistě půjdu. Na pravdivost mých slov jako důkaz někdy sledujte pořad Nikdo není dokonalý, Perfektní. Zejména odpovědi a znalosti mladých zaujmou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kutnaku,

   je videt ze ses intelikentni covek, vis co je dulezity pro nas jako narod....VZDELANOST, INTELIGENCE, UCENOST KULTURNI PREHLED,... a ostatni ucenosti.

   Rekl jsem to tomu panovi, co si v Kaufaku vybiral vcerejsi zlevnene rohliky, a dostal jsem facku az se mi zajiskrilo v makovici.

   Je vodet ze jsi na spravne ceste k absolutni inteligenci. Ohledne delani z vas pitomcu, no to jste si uz udelali sami ze sbe v 89 roce, takze pitomejsi zrejme uz nebudete. At se ti to libi nebo ne, vyrabovane cesko totiz ma cenu jen pro EU jako skladiste odpadu, a hafo montoven, ve kterych delaji "pitomi Ukrove, a Polaci" zatimco intelikenti jako ty fnukaji o upadku kultury. Neboj se Pirati, STANisti, a ODSaci kteri (doufam) prindou v pristivh volbach k veslu, sem tu pravou internacionalni kultur zavedou.


   Ale necham toho rejpani, Nevim doposud co jsem od tebe cetl, melo smysl, ale laskave si uvedom, ze kultura ti bricho nenaplni, a ze stat neprosperuje jak je kulturni ci uzenej, ale jak umi vyrabet, vymyslet a zase hlavne VYRABET veci ktere jsou prodejne ve svete a tim se zivit bez zavislosti na EU. Dam ti priklad, nikdy jsem nebyl tak moc kulturni, Symfonie, opera ci drama mne nijak nesmakovaly, ale takove behani jezdeni na kole a ostatni zabavy mne sly dobre.

   je to mozna tim, ze jsem byl vyucenej prvne jako blbej delnik, pak jsem udelal za chlast prumslovku.

   Takze kdyz ti reknu, ze ted v mem stari se mi vede dobre, a ze prace (vis co to je?) mne velmi dobre uzivila takze ti doporucuji, ze pokud nejsi jeste kulturisty zdebilizovan, nauc se neco delat, vyrabet, tedy myslim neco uzitecneho co muzes zpenezit a a a ale hovno

   Vymazat
  2. Kutňas, to jste ještě neviděl respondenty relace Aj múdry schybí". Ti jsou evidentně vybráni z většího počtu kusů, ale stojí za to.

   Vymazat
  3. Basos je to na mne poněkud zmatené, ale jen k tomu závěru. Osobně umím dělat i vyrábím. Dávám navíc práci 20 lidem. Uměl jsem i za komunistů a ten co něco umí o to nepřijde a neztratí se v žádném režimu. Mám se dobře. Ale to neznamená, že jsou věci, které se mi nelíbí!?

   Vymazat
  4. Už Karel Marx říkal,ze lumpenproletariat je nebezpecny slouha kapitalismu.Bagoun

   Vymazat
  5. Kutnohoský, snažím se být nestranný, ale to Vaše ... Osobně umím dělat i vyrábím. Dávám navíc práci 20 lidem ..., je hodně používané kliše ..
   Jako podnikatel ve výrobě dáváte zaměstnancům peníze za jejich práci, oni dělají a vyrábí, práce a "um" podnikatele spočívá v něčem jiném ..., nic ve zlém ..

   Vymazat
  6. Maxime víte ono je důležité taky vážit si sebe sama. Jsme zvyklí z dob komunismu na sebe neupozorňovat a to v nás stále je. Víte co lidí mi v mém okolí závidí? Ale co? Vy myslíte, že sedím v křesle a jen počítám peníze? Občas tu něco o sobě napíšu co se mnohým nelíbí a berou to jako vychloubání.Nechlubím se, jen píšu pravdu. A myslím že NR není jen pro chudé a ufňukané a můžu si tady říci taky svůj názor. Věřte že ani MUDr. David není sociální případ. A jestli mne trochu čtete, tak víte že nejsem nějaký zapřísáhlý antisociální případ. Ani Rusko nemám v oblibě, i když jsem tam obchodoval a lidé tam jsou bezvadní. Ale v žádném případě ho nepovažuji za našeho nepřítele. To už jen tak mimo. Howgh.

   Vymazat
  7. Kutnaku,

   jsem potesen ze pro tebe dela 20 lidi, skutecne te chvalim, je potreba aby se cesko vzmahalo po te Klausove lecbe kapitalizmem, ale podle toho jak places nad nedostatkem kultury mam obavy aby tech 20 pracovniku nebylo neco jako ty Vesele Baraky u Mezibranske

   Vymazat
  8. Pane Basosi kultura to není jen Hrušínský David Černý a spol. To je i kultura chování, vystupování, společenská kultura, kultura pohybu, tělesná kultura a třeba i politická kultura. A osobně jsem přesvědčen že všechny tyto kultury u nás přes třicet let hynou. VIP 🥴☹️👎

   Vymazat
  9. Pane Kutnohorský,
   není můj zvyk paušalisovat. Proto oslavovat, nebo hanobit všechny podnikatele je mi cizí. Na druhé straně se nelze divit, protože těch solidních není moc. Paměť národa obsahuje Kupónovku, OKD, MÚ, H-systém, teleporty bank ... a někde dole i mužíčky v červených sáčcích s bílými ponožkami. V souhrnu výsledek za posledních 30 let nic moc.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:50 bezejmenný, dokonce ani mezinárodní společenství ani nepípne nad mezinárodním terorizmem Izraele.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Unknowne, nevím opravdu, jestli jsi tak blbý, nebo to ze sebe záměrně děláš. Rusko má s Izraelem nadstandardní vztahy. V Izraelu už není druhým jazykem arabština, ale ruština. Když Izrael prispěl k sestřelu ruského transportního letadla, dostali Izraelci tlakový világoš, že se už nikdy k podobným trikum neodvážili. Ale zabíjení íránských vědců po celém světě se klidně terorismem nazvat může. I když Írán jim to oplácí stejnou mincí, mnohdy hrubší. Jenže za teroristy je označen Írán. Takže buď oba anebo ani jeden.

   Vymazat
  4. Já toho idiota smazal. VY s ním diskutujete. Není to škoda námahy. Ten osel nic nepochopí. Chodí sem jen škodit, ne diskutovat.

   Vymazat
  5. Vendo,

   zrejme to mas zde na povel ty, a podle mne to vedes dobre, a myslim to vazne.

   jenom bych trosku nesouhlasil s tvym nazorem na Unka, nekdy je na kopnuti do rite, ale na druhou stranu, pokud ten pitomec to mysli vazne, a jen tak nerejpa, tak mas presnej obraz co si mysli volici Piratu, a STANistu, a to ma ci melo mit cenu jak pro tebe a tak i pro nas,

   (a prosim neprskej ze ti tykam, ja uz jsem takovej)

   Vymazat
  6. Basos, on ten Venda maže unknowna tehdy, když s ním nediskutuje právě on sám. Tehdy ho nechá.

   Vymazat
  7. Pánové, omluva. Občas se zapomenu a dám řeč i s takovým pitomou jako je Unknown. Ale většinou nemám čas se s ním vybavovat, tak ho z diskuze vyhodím. Ty reakce na Unknowna nejsou určeny jemu, ale ostatním. On stejně nic nechápe. Absence IQ.

   Vymazat
 10. Jako vždy od pana MUDr.Davida skvěle napsáno. Ale v jednom bych s panem doktorem nesouhlasil, respektive polemizoval. Píše : "Jen se spoléhají (BISka) na naivitu veřejnosti..." Myslám, že je přeceňuje. Ti chlapci jsou dle mého naopak přesvědčeni, jak to dobře vymysleli. Domnívám se, že jinak by člověk s IQ mírně nad 80, takovou hovadinu do světa nepustil. Z výrazu Koudelky je patrný údiv, že tomu nikdo nevěří a že je zdravým lidem dokonce k smíchu.(i když i to je možná nad Koudelkovo rozpoznávací schopnosti) Nakonec něco zavláštního. Pokud na fotečce ředitelovi BISky zamalujete brýle, rázem se z vyšetřovatele vachmajstra Flanderky stane dobrý plukovník Koudelka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. myslim ze David ma naprostou pravdu, Majku, podivej se jen do historie, jak se Biska doplnovala, menila upravovala az se z ni stalo to co je ( nechci psat co si o ni myslim, je mozne ze by mne nakej pitomec mohl natlouct hubu)

   Vymazat
 11. Úvahu MUDr. Davida beru za dokonalý popis optiky, kterou je žádoucí pozorovat svět. JiH

  OdpovědětVymazat
 12. Vy všichni, co pochybujete o oficiální verzi, která nás může zatahnout do válečného konfliktu s jadernou velmocí, podívejte se na 100% jistotu Jaromíra Soukupa, který i bez důkazů soptí hněvem nad vrahy nevinných lidí a státní terorismus Ruské Federace.

  https://m.youtube.com/watch?v=tnBHwC79yjU

  Stejně tak jako Zaorálek po přečtení knihy "Sevastopolské povídky" od L.N.Tolstého byl šokován "nesmírnou brutalitou a totální nelidskostí" Ruska, když odcitoval pasáž, kde dva důstojníci stojí nad mrtvým vojákem a jsou potěšeni, že jeho puška je ještě použitelná. Podotýkám, že Tolstoj se inspiroval událostmi, které se udály někdy okolo roku 1850 a nemusí být ani nutně přesné. Zaorálek v tom ovšem vidí nelidskost ruského státu, která z nějakého důvodu přetrvala dodnes. Zjevně se v této době a ani později v Evropě nic hroznějšího nedělo. Tohle je bývalý český ministr zah.věcí, který si dělá obraz o zemi z románů 1.poloviny 19.století.

  Co by říkal na román od V.Huga nazvaný 'Devadesát tři", kde se popisuje hon francouzské šlechty na vysokou zvěř. A protože tehdy byly velké zimy, jeden ze šlechticů šavlí rozpáral břicho jedné mladé vesničanky a stoupl si do pařících se střev, aby si ohřál nohy. To bylo podle Huga v roce 1793.
  Anebo veselé povídky s dob britské okupace v Indii někdy z 80.let 19.století, kde se s humorem Britům vlastním popisuje lov na lidi. Domorodce, samozřejmě. Znáte to o těch "nouplísácích", ne?

  Za chvíli se z Českého rozhlasu ozve: " Chcete totální válku?" A deset milionů hrdel zařve: "Joooo!!!!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.J. Už jste také skeptický nebo poučený optimista?

   Vymazat
  2. Pane Povolný, já nikdy nejsem optimista. Pokud se nic závažného nestane, stávam se z pesimisty veselým pesimistou :)

   Vymazat
  3. Pane J.J.
   dnes to nemělo chybu. Už se mi zdálo, že zdejší životní prostor chtějí zprivatizovat adolescenti a placení rozbíječi. Ale nás je víc.

   Vymazat
  4. Nevim proc zde nekdo poukazuje na Jardu ci Mirka Soukupojc, pamatuji si kdyz zacinal, byl naprosto bezvadnej, vzpominam si jak tenkrat popisoval Mirdu Kalouska, a ted je s nim Kamos.... proste Jarda je presny obraz nasi politicke sceny.

   pro vysvetleni....Jara sice zacal srdnate, a naprosto nebojacne, ale behem asi roku se zmenil o 180 stupnu, muj dojem je, ze mu nekdo prislap palec, a mam dojem ze je v tom nas Bakalar, nebo je jich vic

   Vymazat
  5. Basos, to je pravda, Soukup udělal veletoč. Vůbec se mi nechtělo věřit, že by to rozčílení mohl myslet vážně a zjevně myslel.

   Vymazat
  6. Přidám takového Mitrofanofa. Kdysi naprosto bezvadný novinář! Padni komu padni! A dnes? Novinářská žumpa.A tu o nouplísácích znám...VIP 😀

   Vymazat
 13. Každopadně byla afera Vrbětice poučna.Dozvěděli jsme se kdo v česku opravdu vladne.CIA a plukovnik Koudelka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chyba, vládne GRU a Kreml. Vy nesledujete TV?

   Vymazat
  2. V Česku dnes hlavně vládne hloupost,ubohost a trapnost! VIP 🥴

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 14:18 Proč by božská CIA měla něco vyhazovat do vzduchu, když vše v tomto pseudostátě se odehrává dle jejího přání? A taky proč by mělo Rusko před sedmi lety (za naprosto jiné situace) vyhazovat u nás do luftu nějaký druhořadý muničák? Připomenu, že už v té době jedna z teorií příčin mluvila o zamaskování dodávek střeliva, trhavin a ručních zbraní pro ISIL či Ukrajinu. Na druhou stranu - než to nechat vybuchnout tzv. prostřednictvím agentů GRU, bylo by výhodnější pro Rusko to patřičně diplomaticky a politicky rozmáznout a pořádně vymáchat jednomu horlivému mopslíkovi čumák v loužičce.

   Vymazat
 14. Bez důkazů to nepůjde. Bude to téma před volbami i po.
  Každý politik bude tázán a voliči pak uvidí kdo je slušný Čech a kdo komu zalezl do prdelky. Je to konec-konců zásah
  prozřetelnosti ve prospěch Čechů a jejich státu. Přece
  není problém říci lidem pravdu. Stejně jednou vyjde najevo
  a bude pak zřejmé proč to bylo utajováno. Když ČT používá k dokazování lži starého agenta Koláře,fanatika Bartoška či
  bábu Pekarovou - pořád opakovaně - je do doklad že ,manipuluje s lidmi jako vždy.

  OdpovědětVymazat
 15. Nesmírně moudrý a hluboký rozhovor s generálem Šándorem, který mně hodně překvapil svojí objektivitou a jasným názorem na všechny diskutované události, kde nelze zaujmout zcela odmítavý postoj, ale je nutné poctivě hledat východiska z celé "šlamastiky" , do které nás politici dostali, kdy také sehrál postoj, je před volbami , tak do toho šlápnem,ať to stojí, co to stojí!!


  Andor Šandor: Proč by to Rusové dělali takhle blbě? Přestaňme se nálepkovat a začněme hledat pravdu

  https://www.youtube.com/watch?v=pxrjWETrvZ4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Co to je za blba ten Unknow 14:34

   Vymazat
  3. Proč mu nadáváte, Holmi? Vždyť má docela pravdu. Šándor nemluví špatně, i když na generála v.v. velmi opatrně. Myslím, že ho do "naší" TV jen tak nepozvou.

   Vymazat
 16. Zítra pan prezident Zeman řekne to co říká jeho jmenovec: Nejsou důkazy pro jakoukoliv obžalobu koho koliv. Mínění velké části místních občanů je, že zbraně a munice byly prodávány tzv na černém trhu a výbuch to měl zamaskovat. Bellingcant a Vrábel vypotily neskutečnou slátaninu a my všichni to odskáčem. Prostě ČUČKAŘI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a tady jsou:

   "Kdo opravdu rozezná Sa 58 od AK, může se pokochat a zjistit, kam jde naše pomoc od Stropnického na tomto videu ze školy,sloužící tzv."umírněným" ko....rdům, jako výcvikové středisko....:"


   https://www.youtube.com/watch?v=od1woiBqLcM#t=460

   http://www.novarepublika.cz/2017/07/vybuch-ve-vrbetickem-municaku-na-stope.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+NovRepublika+%28Nov%C3%A1+republika%29

   Vymazat
 17. Všichni uvedení a řada dalších patří jen do spolku ubohých okopávačů kotníků. Je hrozné, když se podobné spolky rozhodnou určovat také zahraniční politiku. Moudrý člověk se chová zdrženlivě a rozvážně. Modroptáci, kulivočkové, lidovci, stanaři, bukanýři a podobní příliš snadno naskočili na nenávistnou strunu a spíše projevili hloupost než státnické chování.

  OdpovědětVymazat
 18. Situace v tomto státě z hlediska činnosti zahraničních tajných služeb připomíná slavnou komedii Konec agenta V4C prostřednictvím psa pana Foustky. Po republice se nekontrolovaně pohybuje síť agentů spřátelených a jiných neznámých mocností a dělá si tu, co chce. A místní zpravodajci chodí okolo a netuší, která bije. Zrovna jako ve filmu disponují neschopným vedením, přebujelým byro aparátem a takzvanou kontrašpionáž provádí ten, kdo se k tomu připlete nebo vyjde v denním rozkazu.
  Ještě by mne zajímalo, jestli čučkaři z BIS taky fasují služební plavky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusti agenti fasuji sluzebni rude trenyrky a pak je na nadvorich pali.

   Vymazat
  2. 15:37 Vůbec nevíš, o čem píšu...

   Vymazat
  3. Ty hele, kachno, proč ti furt chodí rozum okolo trenýrek a pindíků? Vždyť to sem dáváš snad u každého článku. Zkusím zjistit, jestli to není nějaká psychiatrická diagnoza.

   Vymazat
  4. Kachna Unknown byl tady už jednou diagnostikován specialistou-psychiatrem jako idiot.

   Vymazat
  5. Idiot je psychiatrická diagnoza? Já jsem se domníval, že je to charakterizováno stupněm mentální retardace.

   On se mu nezdá extra příliš retardovaný, IQ snad jen lehce hraniční, ani se mi nezdá duševně nemocný, to bude spíš psychologická záležitost. Tedy podle mě. Ale já nejsem psychiatr, takže kdoví.

   Vymazat
 19. 14:51
  Ty, Sputnik, aby ses neposral. Už tě to zase bere? Vezmi si prášek a švihej než tě Dvořák zase smaže.

  OdpovědětVymazat
 20. Všichni kteři věři,že se to stalo tak jak předestřel Babiš a Hamaček společně s mainstreamem necht neprodleně kontaktuji lekaře specialistu.Myslím,že se mu říka psychiatr

  OdpovědětVymazat
 21. Forkáč, všichni ruští šmejdi tady docela slušně dostali nakopáno do PRDELI, zítra jdete na řádu vy, prorušti darebáci a kolaborantnti.
  Ani přímluva tvého šéfika Dvořáka ti nepomůže, ten dostane nakopano stejně tak jako ty.zmetku.
  Vy jste dnes hodně mimo hru. Rusák končí s financováním takového hnoje,jako je žumpa NR. a dalších. TIPUJI Max do konce května,potom zmetek Dvořák končí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bavíš, blbečku. Kdyby nás někdo platil, tak už by se po nás čučkaři, policie a veřejnoprávní lháři vozili. Příště tě smažu, nic jiného si nezasloužíš. Dnes tě tu nechám, aby naši p.t. čtenáři měli možnost se pobavit hloupou opicí na americkém vodítku ve výběhu.

   Vymazat
  2. 16:15
   Z jakých peňéz se tato žumpa FINANCUJE, tohle není za pár stovek, ale v mnoha desetitísicich. Ty Dvořáku platíš žumpou nr ze svého?? Ono na tebe dojde, dnes končí rusák, zítra ty.

   Vodítko z USA je daleko měkčí jak TVOJE ruské.

   Vymazat
  3. Nová republika má účet, který je veřejně přístupný a tam může každý vidět, kdo Novou republiku podporuje a jak.

   Vymazat
 22. 15:20
  Ubohý prorusky Blbečku. už se těším.Tebe dříve odvedou do blázince.
  Ty hovádo ruskofašistické, přestaň vyhrožovat. Každý dnes ví co je Rusko za fašistický stát a Putin za diktátora jaký byl Hitler. Co uděláš s touto pravdou, komiku .
  Co ty DOBYTKU jseš, Čech určitě ne, jen špinavá PRORUSKá smradlavá onuce, co jsi ty rudý párchante dělal před r.89 ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc bavíš. Sprostý klaun. A v hlavě zmatek a bramboračka z informací a nenávist. Srovnávat Putina s Hitlerem může opravdu jen hlupák. A ty jsi hlupák mnohokrát ověřený a mnohokrát smazaný. Sem chodí diskutovat chytří lidé, pro tobě podobné tu není místo.

   Vymazat
  2. Rád bych uvedl, že pan režisér Dvořák byl v listopadu 89´ zvolen do stávkového výboru ČsT a vedl vysílání Občanského fóra. Nevím, co dělal tehdy Unknovn 16:15, ale podle jeho vyjadřování asi fízla nejnižší kategorie, politruka někde u policie nebo špatně placeného nástěnkáře.

   Vymazat
  3. co to je za blba Unknown 16:15

   Vymazat
  4. Přidej, Sputnik, dneska je to slabé! Ukaž co dovedeš - a vychutnej si to než půjdeš navždy do řiti, přemřelo. No a peníze na NR? Ne od takových šupáků a čípáků jako jsi ty, "neplatíš, nepřepínej" - a švihej!

   Vymazat
  5. Pardale 24. dubna 2021 16:28, co vím, nástěnkáři placení nebyli. Byli k tomu tlačeni zadarmo a navíc, celé ty nástěnky byly na h.... My jsme měli nástěnku s tabulkami, kdo s kým hraje a jak se kdo umisťuje v cvrkesu. JiH

   Vymazat
  6. Helevole,
   a uz si byl nekdy u nas za velkou louzi?

   Vymazat
  7. 16:24
   Dvořák, pokud srovnám Hitleraco dělal v třicátých letech, potom není dnešní diktátor Putin vubec v jeho počínání daleko.
   Zabírání ciziho uzemí, Krym,vraždění opozice, přepadení okolních státu, projevy jak zatočí s každým kdo se jen špatně podívá, jediný, který o všem rozhoduje, jaký je tedy rordíl mezi Hitlerem a Putinem??? Žádný !!!

   Vymazat
  8. Běžec, vy máte v hlavě nakadíno, že neumíte pracovat s informacemi? Kdo vám nakukal tolik nesmyslů, které dál šíříte? Neumíte číst, neznáte jazyky, neumíte hladyt na internetu, že jste odkázán jen na lži a manipulace "naší" ČT a "našeho" ČRo?

   Vymazat
  9. 9:51
   Rusko za vlády Putina nezabralo Krym, nevalčí s okolím, nezabíjí, netráví opozici, Putin se neprohlásí jako doživotní vudce??!!
   Doporučím rusomrdko, nesledovat a nečíst tolik ruských prolhaných stanic a webu!! Vždy lituji podobné zoufalce, hlupáky upnuté jen na Rusko!!

   Vymazat
  10. IB + UN,
   potřebujete kyblíček a lopatičku, potom hurá na píseček.
   Omlouvám se, do puberty máte ještě daleko.

   Vymazat
  11. Ani v jednom bodu nemá chudák Indický běžec pravdu: Krym se vrátil do Ruské federace po lidovém hlasování jeho obyvatel v době, kdy legální vláda v Kyjevě nebyla a na Ukrajině začal hon na rusky mluvící spoluobčany. Kdo obhajuje ukrajinský Krym, pak souhlasí s brutální a bezohlednou národnostní politikou uplatňovanou v SSSR. Krym byl protiprávně přičleněn k Ukrajině ukrajinským rodákem N.S.Chruščevem, tahdy generálním tajemníkem KSSS.

   Rusko s okolím neválčí, ale v posledních několika letech do krizových oblastí přineslo mír - např. Čečna, Osetie, Arménie...

   Trávení opozice není ruská státní politika, vše ukazuje na britské služby a na mediální protiruskou kampaň.

   Svou sprostotou Indický běžec nemůže zastřít skutečnost, že je Rusko v anglosaském světě a přilehlých koloniích pomlouváno bez důkazů, že se vede silná kampaň, která má obyvatelstvo těchto zemí připravit na válku s Ruskem.

   A další skutečností je, že Indický běžec je nevychovaný sprostý idiot.

   Vymazat
  12. 09:41 Ještě se do USA pohrabáváš pod plotem z Mexika, nebo už ti tvůj nejlepší spojenec zrušil vízovou povinnost? Věrnost by měla dojít ocenění, přeci se nespokojíš s najlonkama a podvazkovým pásem.

   Vymazat
 23. Miloš měl pravdu,jsou to čučkaři.

  OdpovědětVymazat
 24. On lže. Je to politik, novinář, čučkař - každý nechť si vybere toho svého - , živí se lhaním... (můj přítel Monk.
  P.S. Už jste někdy dostali nebo syšeli pravdivou informaci od (jakékoliv) zpravodajské služby??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My nejsme primárními příjemci pravdivého zpravodajství od tajných služeb, jak píše pan Schneider. Jenže bohužel to vypadá na to, že ty české lžou i představitelům vlastního státu. To potom může znamenat tři věci.

   1) dělají to pro svůj vlastní blíže nedefinovaný prospěch - to je kriminální trestní čin, 2) dělají to pro někoho jiného - to je vlastizrada, 3) autorem zprávy je někdo jiný a oni tomu upřímně věří - to je retardace. Ani jedno není dobré.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.