Reklama

sobota 10. dubna 2021

Proč Bidenova vláda tlačí Ukrajinu k útoku na Rusko?

Ron Paul

10.4.2021  GlobalResearch, překlad Zvědavec

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj podepsal 24. března v podstatě vyhlášení války Rusku. V dokumentu nazvaném „Prezidentský dekret č. 117/2021“ ukrajinský lídr, silně podporovaný Američany, uvedl, že v rámci oficiální politiky Ukrajiny je získat zpět Krym od Ruska.Prohlášení Ukrajiny, že si vezme od Ruska zpět Krym, následovalo až po buřičském a nerozumném výroku prezidenta Bidena, že „Krym je Ukrajina“. Právě tento výrok možná podnítil Ukrajinu k tomuto kroku.

Navíc americký ministr zahraničí Antony Blinken, jenž byl hlavním strůjcem převratu na Ukrajině v roce 2014, podporovaného USA, popichoval Ukrajince a sliboval jim ze strany USA plnou podporu pro „územní celistvost“ Ukrajiny. Hodně Američanů si klade otázku, proč se tak alespoň z poloviny nestarají o územní celistvost Spojených států!

Aby toho nebylo málo, na začátku tohoto měsíce americký ministr obrany Lloyd Austin - který dříve působil ve správní radě korporace Raytheon, největšího výrobce řízených střel - zatelefonoval svému protějšku na Ukrajině a slíbil mu „neochvějnou americkou podporu pro suverenitu Ukrajiny“. Vzhledem k tomu, že USA považují Krym za ukrajinské území, je to pro Kyjev jednoznačně jasný pokyn k zahájení vojenské akce.

Washington také posílá zbraně. Během posledních týdnů dorazilo asi 300 tun nových zbraní a další jsou na cestě.

Jak se dalo očekávat, Moskva zareagovala na dekret Zelenského a stále agresivnější rétoriku v Kyjevě a Washingtonu tím způsobem, že přemístila vojenské jednotky a další vojenské prostředky blíže k hranicím s Ukrajinou. Pochybuje snad někdo o tom že kdyby byly USA ve stejné situaci - kdyby například Čína nastolila nepřátelskou a agresivní vládu v Mexiku - že by Pentagon nepřesunul vojáky podobným způsobem?

Avšak podle mediální pobočky vojensko-průmyslového a kongresového komplexu USA není přesun ruských vojsk reakcí na jasné hrozby souseda, ale prostě „ruskou agresí“.

Nepříčetní američtí „experti“, kteří stáli za převratem proti řádně zvolenému ukrajinskému prezidentovi v roce 2014, jsou zpět u moci a jsou odhodláni svou práci dokončit - i kdyby to znamenalo třetí světovou válku! Výslovná podpora vojenských ambicí Ukrajiny v tomto regionu ze strany USA znamená, že Kyjev má volnou ruku.

Kdyby byl Kyjev rozumný, vyhnul by se této „volné ruce“. V roce 1956 americká vláda neustále hustila do Maďarska propagandu a slibovala jim vojenskou podporu pro povstání proti sovětským okupantům. Když Maďaři skutečně povstali, neboť uvěřili Washingtonu, zůstali sami a museli čelit sovětské odvetě.

Navzdory kruté americké propagandě byl alespoň Eisenhower dost moudrý na to, aby si uvědomil, že jaderná válka kvůli Budapešti nikomu neprospěje.

Proč se tedy USA starají o to, zda je Krym součástí Ukrajiny nebo Ruska? Co je Spojeným státům do toho, že si rusky mluvící populace na východní Ukrajině přeje připojení k Rusku?

Ostatně proč jsou neprokázaná obvinění z vměšování Ruska do voleb v USA porušením „mezinárodního práva, založeného na pravidlech“, přičemž skutečný převrat, za nímž stojí USA, proti řádně zvolené ukrajinské vládě nikoli?

Jsme svědky zahraniční politiky, kterou provádí korporace Raytheon a další američtí vojenští dodavatelé, prostřednictvím zásahů ve vládě, např. dosazením Austina a dalších. Zcela nemožní „experti“ na zahraniční politiku USA věří své vlastní propagandě o Rusku a jsou na pokraji toho, aby nás kvůli tomu zatáhli do války.

Zdá se, jako by se Američané procházeli po tomto nebezpečném minovém poli v náměsíčném stavu. Doufejme, že se brzy probudí, než všichni vyletíme do vzduchu.26 komentářů :

 1. Doplním autora článku o událostech spojených s kontrarevolučním pučem v Maďarsku v roce 56. Evidentně byl tento puč vyvolán stejnými silami jako obdobný puč v roce 53 v NDR !! Maďarsko bylo po válce okupováno stejně jako Německo, protože se jednalo o fašistický stát, který nejen napadl spolu s Hitlerem SSSR, ale také naši republiku ! Takzvané "povstání" v Maďarsku vedli fašisté a začalo věšením maďarských komunistů na kandelábry v Budapešti, přičemž většinou se jednalo o židy, protože většina dospělých Maďarů (i těch povstalců) patřila k fašistické organizaci Šípové kříže !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, věšeli je hlavou dolů a zapalovali pod nima ohně, děda mi vypravěl jeho otec pracoval na vysokem postu a vypravěl jak přinesl domů fotografie jaký zvěrstva se dějí v Madarsku.

   Vymazat
  2. Máte pravdu, je o tom celá kniha i s fotkama.   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Krym nikdy nebyl ukrajinským územím - netvořili jeden stát. Krym byl samostatný celek s právem osamostatnit se. To konstatoval i skupina právníků EU. Ukrajina nemá na Krym žádné právo ani podle ukrajinského práva a ani podle mezinárodního práva. Ukrajina chce Krym anektovat - nároky Ukrajiny jsou počátkem chtěné anexe. Ukrajina nemá dosud vyjednány hranice s Ruskem jako nástupnickým státem SSSR, takže ukrajinské hranice z dob SSSR jsou právně neplatné.

   Vymazat
  5. V jednasedmdesátém roce jsem co voják základní služby viděl v rámci PŠM o maďarské revoluci 56 krátký sovětský dokument o tom věšení. Maďaři to věšení na kandelábry ještě vyšperkovali humornou vložkou:
   Komančům uvázali na krk provaz, na jehož druhém konci byla kotva. Pak je nahnali na korby aut a přemístili se do ulice - aleje. No a náklaďák se tou ulicí rozjel. Pak revolucionáři roztočili konec provazu s kotvou a vymrštili ho do větví, načež komanč tak nějak srandovně vylétl z korby a už se houpal pod stromem. Revolucionářům se ohromně líbilo jak se houpou a třepou při tom nohama, srdečně se tomu smáli a připíjeli si na zdraví. No a my se tomu také rozchechtali. Kdo by věřil takové propagandistické kravině! Vždyť to by si ty kotvy museli speciálně za tím účelem vyrobit! Taková hovadina!
   Určitě to ty sovětský kurvy natočili někde v Sovětsku a na stromech se houpali jejich vnitřní nepřátelé které za tím účelem vytáhli lágrů, zněl jednomyslný názor na dokument, když jsme to později na světnicích diskutovali.
   A ještě jeden dokument nám ten den ukázali. Také sovětský. Jak nám řekl politruk jedná se o přísně tajný dokument, protože natočený sovětským agentem v USA, a pokud bychom se o tom kdekoli někde zmínili, prozradíme vojenské tajemství a budeme vystaveni tvrdému trestu.
   Záběr - vězni na procházce. Náhle, z ničeho nic, se někteří z vězňů vrhli k zemi a začali žrát hlínu, rvát ze země trávu a i s kořínky si ji rvát do pusy, jiní bezhlavě pobíhali a řvali k nebesům s pěnou u huby, další seděli na bobku a mlátili sami sebe do hlavy, jiní jen tak seděli, houpali se a slintali, jiní lezli po čtyřech a vyli - prostě děs.
   Pokusy amíků s nervovým plynem na jejich vězních, řekl nám k tomu na závěr politruk.
   Samosebou propaganda. Určitě to ty kurvy bolševický natočili někde v gulagu na svejch vlastních vězních, zněl opět jednomyslný úsudek.

   Proč o tom píšu? Hádejte...

   Vymazat
  6. Vsude se mluvi ,ale nikdo se nejde zeptat.
   Uighuru, obyvatel Krymu, lidi na Donbase, ale vsude se mluvi bez ustani o tom co chce vladni gang na Ukrajine +NATO.
   Co ze by vraceni Krymu prineslo lidem tam zijicim..Kdyz lide tam ziji ve strachu v predstave neceho takoveho.
   Ani jejich chovani, ani to co si mysli a rika vetsina populace nesmi proniknout do medii..
   Mluvi za ne a nejvic krici politici a fake media z uplne cizich zemi, NATO valkychtivci ,kteri nikdy tam nebyli a ani se nikdy neprijdou verejne zeptat,co lide tam chteji a co ne.
   To nemuzou.To by se dozvedeli pravdu.
   Tak zoufale krici, aby prekriceli skutecnost.
   A to se ma stat pricinou valky.
   Nevim jaky ma Rusko zbrane o kterych se nemluvi, ale jestli nezapomneli na partyzany, tak to je jedna z tech zbrani..

   Vymazat
  7. Partyzáni bojují na území, které bylo obsazeno nepřítelem. Pokud dodrží Putin slovo, nedá Rusko ani píď své země nepříteli. Útočit bude tam, odkud přišel úder. Budoucí válka začne oslepením protivníka, tj. útokem na jeho družice, pak musí zničit radary, odposlechy, armádní řídící centra, spojovací základny, odpalovací základny, to vše raketami nebo letectvem. Obsazování území by bylo až dlouho po všech uvedených aktech, pokud vůbec, takže dumat o nějakých partyzánech je zbytečné. Vzpomeňte si na Srbsko. To bylo skoro bezbranné a stejně si USA neodvážily poslat tam námořní pěchotu nebo něco podobného. Bohužel v situaci, kdy USA vládne senilní sklerotik, se nedá počítat s rozumem. Snad zústane jen při diskusích na internetu.

   Vymazat
  8. Krym patril vzdycky Rusku,
   1954 daroval Nikita Chruscov (Chruscov byl Ukrainec)
   krym Ukraine.

   Vymazat
 2. Niceni a nic jineho, vsemi prostredky.
  Videt a myslet.
  Tak jde tatinek se synkem na fotbal a kdyz ma synek hlad tatinek nedovoli koupit predrazene odpadky prodavane na stadionu a poda diteti zdravy jidlo, banan.
  Dite ji banan.
  V tom se strhne obrovsky povyk, hraci hostujiciho tymu hystericky krici o urazkach, breci v zachvatech nepricetne citlivosti a hrouti se k zemi a tam se sviji v krecich utrpeni..
  Vymrsti se velka zloba ze vsech stran,lide maji zakaz navstevy zapasu sveho tymu, tym casto musi hrat jide ,pokuty,besneni medii nebere konce, atd.
  Dronem umyslne zavrazdene dite nestoji za zminku..
  Umyslne,protoze operator vidi dite, nez zmackne vrazednou raketu.
  Oficialni veda ucena ve skolach tvrdi, ze vsichni pochazime z opice i dite. I tatinek. Vsichni.Zaver.
  Ale najednou to vypada jakoby tatinek a dite byli z nejakeho uplne jineho druhu lidi, kteri nepochazeji z opice a navic jsou zdrojem vseho pokroku,kultury,vynalezu proste vseho.
  A nesmi jist zdrave banany,vsude prodavane pro kazdeho...
  Zniceni taky fotbalu.
  Uz asi pres 100 let jsou USA zname ze hodi kazdyho pritele rovnou pres palubu. Nekdy se spletou. Taky nepritele.
  Smlouvy uzaviraji pouze s umyslem a taktikou je zrusit.
  Kdyz teda Zelensky hovoril s Bidenem ,cokoliv se dozvedel je pouze ,aby neco delal a zoufale se udrzel se u moci.
  Neochvejna pratelska /pozor pratelska/a pomoc /casto rovnou pres palubu/,starym zelezem a spojenectvi USA pro Ukrajinu slibena ,tady uz bych zacal mit rovnou strach..
  Nebo nepratelstvi s USA.
  A tak Biden volal Putinovi jako prvnimu a vyzebral si prodlouzeni zrusene smlouvy, coz Putin propmptne zase slibil. Za to by nazvan...
  Podminka aspon malinka by tady nebyla? Ze treba smlouvu USA dodrzi dalsich 50 let a nezrusi.
  Z dalky to vypada, ze uz neni mozne skoro nikoho prinutit, nebo aspon prinutit predstirat v samotne USA, ze se najde vubec nekdo kdo by veril vladam USA a zvlaste te posledni.
  A "vladam" celeho zapadu rovnez.
  Totiz jde o vseobecnou moc oligarchu, kteri v kazde demkracii drzi, bezpecnost /v USA giganticka zalezitosti/, soudy a justici, media a ekonomiku s vladami a urady a je jedno kdo koho zvoli nebo nezvoli..Miliony obcanu..
  Kdyz Hitlera po nezdarenem statnim ozbrojenem prevratu dostali k soudu /4mrtvi a spousta zranenych policajtu/,Hitler navic z Rakouska, demo soudce v zaverecnem proslovu Hitlera jeste pochvalil..
  A bylo treba mnoho krizi,inflaci /24 a 31/,spojenym usilim vyse jmenovanych demokratickych vymozenosti ,aby posleze vyhral vladu.
  A dalsi niceni vseho vsemi demokraty zapocalo..

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Petříček, určitě už teď, nabízí americkým lodím naše dálnice. Není sice jisté, jestli je využijí, ale přátelské gesto bylo učiněno. A to je velké plus.
  Kdepak, Adolf Biden by potřeboval pořádně přes prsty !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A na Mácháči bude mít US NAVY ponorkovou základnu.

   Vymazat
  2. Proc myslite,ze se 20 let opravuji i nove a.fungujici mosty na dalnicich?Bagoun

   Vymazat
  3. Opravují nebo zpevňují pro nový Drang nach Osten?

   Vymazat
 4. Tak to se děje furt to samé dokola kde chtějí žít jinak tak nastoupí USA a snaží se je zlikvidovat.

  OdpovědětVymazat
 5. dnesni zprava:moji chlebodarci z jewsa presouvaji valecne lode k cernemu mori kvuli konfliktu mezi ukrajinou a ruskem! ze by bratrska pomoc ukrajine?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že kaganát vysílá do Černého moře svoje loďstvo je jenom hra pro to, aby věčně ožralí ukrajinští generálové cítíli tu "nezměrnou podporu" od "spojenců" a konečně začali válčit, a jasný signál toho, že se pak říše na svého ukrajinského "spojence" vy..., tak jak to dělala vždy. Protože i největší debil, možná i zdejší tak diagnostikovaný Unknown, ví, že životnost těch lodí od okamžiku vypuknutí války s přímou účastí Ameriky by byla tak max. 5 minut.

   Vymazat
  2. Tlak vyvíjený vrtěním Ukrajinou na Rusko není dílem idiotů. A cílem není jaderná válka. Stačí jen donutit
   Rusko k vojenskému dílčímu zásahu. To by pak byl důvod intenzivní konvenční a partyzánské války na všech frontách proti Rusku s důsledky na obchod s ropou a plynem. Tento obrovský kšeft je hlavní příčinou útoku na Rusko. Jakékoliv obrovské konvenční ztráty zaplatí Ukrajina a její náckové i všichni ti petříčkové co vedou bývalé státy Varšavské smlouvy. Obrovský tlak na Rusko má nakonec podnítit povstání a likvidaci státu a jeho předělání na "novou Ukrajinu". To je inteligentní a osvědčený způsob jak ovládnout obrovský trh a zisky z něho. To smysl dává ,že. O tom se ale mluví jen v Ruské televizi. Není přece smyslem znepokojovat Ukrajinské a jiné vojáky a občany NATO,že poslouží jako kanonenfutr. - Tohle je dost pravděpodobný motiv všeho toho svrabu.

   Vymazat
 6. Rusové dokončí NordStream_2, aby krmili plynem Němce, banderistán a další tupci-tranziti ostrouhají, a svět se dál bude točit kol osy ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Němci dokončí SPII. Protože tím dostanou do ruky kohoutek od rozhodující energie příštích desetiletí pro celo Evropu. A to upevní jejich pozici evropského lídra. A posílení pozice Německa bude znamenat omezení pozice USA v Evropě. To je hlavní důvod boje Američanů proti SPII. Bláboly o podřízení se Rusku apod. jsou irelevantní. Do Evropy vede už několik plynovodů. Ingostadt, SPI, ten z doby CCCP, SPI, Turecký proud už je v Srbsku a pokračuje dál do Bulharska a perspektivně i do Maďarska. Je k dispozici LNG z Kataru i od jinud... Takže přepnout na jiný zdroj je otázka spíše hodin než dnů. Problém je v té politice spolupráce v Evropě. To by omezilo možnost Ameriky vládnout. Odkázalo by ji to do role obchodníka. 300 tun materiálu, který Američani poslali banderovcům je kapka v moř. Přepočteno na tanky tak jde o pět, max. šest kusů! Oni vědí, že je Rusové převálcují. Jim ani o vítězství Ukrajiny nejde. jde jim o to, že Rusko bude zase za agresora a budou nutiti evropské země zbrojit. Budou kupovat americké zbraně a zároveň je to oslabí, a Amerika bude dále vládnout.

   Vymazat
 7. V roce 1989 jsem byl hodně najivní,dnes vidím že stáří komunisté měli pravdu.
  ANO,USA JSOU VÁLEČNÝ ŠTVÁČI !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no ja to podezrival po par letech v usa ale hlavne pak jsem jsem to poznal osobne sluzbou u usarmy! long story!!!!!

   Vymazat
 8. Jak je možné, že za vzrůstající napětí na Ukrajině a přesuny vojsk USA po světě už nezakročilo OSN, jak je možné, že USA si dovolí jet svými válečnými loděmi do Černého moře, když USA jsou desítky tisíc km mimo. Proč nezasahuje OSN a "přátelské" státy USA proti rozpínavosti zločinců USA?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:06 uz jsem k tomu psal asi me cenzurovali ! tak zkusim znovu: proc Osn nezakrocuje? no protoze je to instituce zrizena usa zidovstvem a ti si klid a mir nepreji! vite kolik pro forma "rezoluci" dostal izrael aby zastavil vystavbu osad v palestine a prestal krast palestinska uzemi??? takze osn=🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
 9. Len aby to nebol zámer odlákať pozornosť od iných záujmov USA.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.