Reklama

sobota 10. dubna 2021

Progresivistická společenská lež

Kateřina Lhotská
10. 4. 2021  blog autorky

Progresivisté až příliš často vnímají diskuzi na nějaké téma jako prezentaci svého pohledu na věc, se kterým lze tak akorát „svobodně souhlasit“. Tam, kde hrají prim, se lidé učí nechávat si své názory pro sebe a přetvařovat se.


Za vzor v naplňování progresivistických mainstreamových vizí, jako je například boj za „záchranu“ klimatu, multikulturalismus nebo genderová teorie, je obvykle považováno Švédsko. Před časem tamní internetový magazín Samhällsnytt uspořádal anketu (s anglickými titulky zde), ve které se ptal lidí, zda podporují otevřenost země vůči migraci a zda podle nich disponuje dostatečnými možnostmi se o nově příchozí postarat. Odpovědi respondentů byly vesměs kladné. Pak jim však redaktor představil migranta jménem Ali, řekl jim, že nemá kde bydlet a požádal je, aby si ho vzali k sobě domů. Oslovení lidé se začali vesměs vykrucovat a Aliho u sebe ubytovat odmítli, protože by se k nim prý už nevešel.

Mohlo by se zdát, že cílem ankety bylo podprahově zpochybnit vstřícnost Švédska vůči migraci z „nekompatibilních kultur“. Nemyslím si, že je to pravda. Magazín Samhällsnytt je totiž sice označován jako „alternativní“ (zde), ovšem za rok 2020 dostal na svoji činnost od eráru finanční příspěvek (zde) ve výši téměř 1,2 miliónu švédských korun (necelé 3 milióny českých). Takže to s tou „alternativností“ nejspíš nebude tak žhavé. Podle mne bylo skutečným cílem ankety kritizovat nedostatečnou vstřícnost oslovených, kteří sice s přijímáním migrantů verbálně souhlasí, ale pokud se mají sami aktivně zapojit, tak skutek utek.

Nicméně je poněkud podivné, že všichni respondenti odpovídali úplně stejně. Jakoby naučeně. Všichni souhlasili s přijímáním migrantů a pro odmítnutí vzít si Aliho domů uváděli totožné důvody. Jak je možné, že nikdo neprohlásil třeba to, že si nechce vzít domů někoho, koho nezná? Což je podle mne pochopitelná a relevantní námitka. Ovšem zároveň „společensky nebezpečná“. Dá se totiž zevšeobecnit v tom smyslu, že ani švédské orgány by neměly do země pouštět někoho, o kom nic neví. I když tvrdí, že „je v nouzi“.

Ale opravdu uvažují všichni lidé úplně stejně? Samozřejmě, že ne. To je podle mne jen výsledek jejich výchovy k tomu si svoje skutečné názory nechávat pro sebe a odpovídat tak, jak se očekává. Výchova ke „správným postojům“ se však netýká jenom migrace. Například v rámci boje za „záchranu“ klimatu je ve Švédsku vytvářena společenská atmosféra, kdy se mají stydět ti, kteří jej „ohrožují“ létáním (flygskam – zde), nákupy nového oblečení (köpskam – zde), pojídáním masa (köttskam – zde) nebo plozením více dětí (flerbarnsskam – zde).

A tak není divu, že pokud žijete ve společnosti, kde je vám neustále předhazováno: „Létáš letadlem? Styď se! Kupuješ si nové věci? Styď se! Jíš maso? Styď se! Máš více dětí? Styď se!“, tak se lidé celkem logicky nechtějí nechat za své postoje ostrakizovat, a raději veřejně říkají to, co je jim servírováno jako jediný „správný názor“. Taková společnost je ovšem založena na předstírání, a tedy i na jakési celospolečenské lži. A protože jde vesměs o lži v souladu s progresivistickým viděním světa, lze podle mne toto tvrzení zobecnit i na progresivismus jako takový.

Pamětníkům minulého režimu se nejspíš při čtení těchto řádek oživily vzpomínky na dobu před více než 30 lety. Za komunistů si totiž lidé také nechávali svoje názory raději pro sebe. Platilo ostatně ono okřídlené Werichovské:

„Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepis. Když podepíšeš, tak se nediv.“

Dokonce si troufám tvrdit, že v letech, kdy měl komunistický režim na kahánku, mluvili u nás lidé někdy mnohem svobodněji a odvážněji než současní Švédové. Záleželo samozřejmě na tématu. Bylo například nepřípustné zpochybňovat samotné principy komunistického režimu, ale otevřeně kritizovat třeba to, že se na severu Čech a na Ostravsku nedá dýchat, bylo možné bez obav.

Progresivisté a komunisté toho mají zkrátka hodně společného. Jak jedni, tak druzí chtějí vychovat z lidí jednolitou uniformní masu. Totálně totiž kašlou na nějakou individuální svobodu jednotlivce. Přestože ji mají plná ústa. Spojuje je také to, že obě ideologie jsou založeny na naprosto utopických vizích, jejichž nefunkčnost se podle mne dříve či později ukáže. Progresivisté například věří v „multikulturní společnost, jejíž příslušníci se hlásí k 56 genderům a padají si nadšeně kolem krku“, komunisté zase v „beztřídní společnost, ve které každý pracuje podle svých možností a je odměňován podle svých potřeb“. Spojuje je také víra ve schopnost člověka „poroučet větru a dešti“. Oba směry jsou zkrátka odchylkami od normálu, ke kterým v historii občas dochází, a které jsou (jako i jiné anomálie) odsouzeny od svého počátku k zániku.

Rozdíl je jen v tom, že komunismus je již za zenitem, kdežto progresivismus se teprve rozvíjí. Lidstvo (respektive ta část, která jeho vábení neodolá) si tedy peklem jeho poznání bude muset teprve projít. „Západ“ je z tohoto úhlu pohledu ve větším ohrožení než postkomunistické země. Ty by totiž měly mít výhodu v tom, že lidé v nich mají s totalitou historickou zkušenost a rozpoznají, od koho ohrožení svobody skutečně hrozí.

Jak si však vysvětlit to, že navzdory tomu posilují progresivisté, reprezentovaní především Piráty, i u nás? Částečně je to dáno generační obměnou voličstva, kdy zkrátka posilují věkové skupiny, které komunistický režim nezažily, a k hrozbě nástupu nesvobody tak přistupují stejně lehkomyslně, jako lidé na „západě“. Svoji vinu na tomto vývoji mají i předchozí vlády, které svými chybami a skandály jen podnítili nedůvěru mladých lidí vůči „tradiční politice“. A důležitou roli nepochybně hrají i lídři relevantních politických konkurentů Pirátů. Proti charizmatickému Ivanu Bartošovi totiž působí Andrej Babiš jako papaláš, Jan Hamáček bezradně, Vojtěch Filip komoušsky (jak také jinak), Tomio Okamura teatrálně, Markéta Pekarová Adamová směšně, Marian Jurečka nevýrazně a Petr Fiala zoufale tragicky.

Před nedávnem jsem zaslechla v nějaké televizní reklamě firemní slogan jednoho nejmenovaného maloobchodní řetězce: „Tady je svět ještě v pořádku“. Napadlo mne, že by bylo fajn, kdyby se z něj stalo motto celé České republiky. Při pohledu na naši politickou scénu je však zřejmé, že to bude secsakra těžké. Což je o důvod víc, proč je třeba nevzdávat to. Nevím jak vy, ale já už nemám chuť se podruhé v životě učit, co se říkat smí a co je naopak zapovězeno...
31 komentářů :

 1. jen douška- prý si lidi nechávali názory pro sebe- no nevím, nevnímal jsem to tak.Dokonce i to jak se tu mnohdy předhazuje nějaký neomarxismus a levičáctví- přecee byl slogan kdo nepracuje ať nejí.Což nebylo nic jiného, než vyžírky si hřát na prsou nebudeme. Naše společnost je nemocná, o tom žádná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pani ANNA prvni ANTINEOMARXISTKA a ideolog nove generace z KSH se pta

   BUDE VULE LIDU SKUTECNE BRZY VULE BOZI?

   Lide si dnes vzpominaji na vyhody rezimu socialismu,ktery vycinkali oni sami svymi klici.
   Nekdy se domnivaji,ze by se to dalo, jako jejich omyl vratit zpet.
   To je,ale chimera!Vse co tehdy bylo,bylo diky znarodnenych vyrobnich prostredku tehdejsiho statu,ktere patrily VSEM!
   Podivejte se kolem sebe jak lehce o to tento stat,kde obyvatele necitili,ze podniky tovarny a dalsi aktiva vsak davaly zisk,ten se delil mezi lidi,kteri vsak dostavali jeho cast v nizkych platech,ale zbytek prijimali ze vsech stran.
   Levne bydleni,voda,zdarma vzdelani zdravotnictvi...
   podivejte se vsichni okolo sebe jak lehce lidi o to cele prisli,nyni dostavaji tretinu mezd,zbytek krade tzv kapitalismus bez privlastku vychazejici z gangsterismu.
   Ten privlekl na hrbete byvaly president ODS a nyni tu mame system, ktery je zalozen na giga zadluzovani statu salamovou metodou jeho niceni,vylupovani vykradani,což nejde zastavit a opet to lidi nevidi a jeste tomu tleskaji,pry se nikdy nemeli tak dobre,opet jsou ohlupeni,ze se sami zenou do nestesti a nyni voli dokonce celou plejadu zlocincu a zlodeju jejich hlasu,kteri je salamovou metodou oberou brzy

   O VSECHNY HODNOTY,PENIZE A AKTIVA,ktere jim jeste ze socialismu zbyly!!

   NYNEJSI KOMUNISTE VSE CO SLO JASNE PROHRALI A BUDOU PROHRAVAT!

   Nemaji mezi sebou nikoho,kdo by je dokazal presvedcit,ze prosazovani navratu zpet do tzv.socialismu zkrachuje a oni s nim!

   Proto,bud budeme hledat a najdeme pro sebe novy dnes tady nevidany rezim,nebo nas obcany ti zmrdi vymeni nebo dokonce C19 pozabijeji!
   Prvni politicky subjekt,ktery na to prisel je SPD a dal si to jako bod nr.10 do propgramu.Ten zni.

   Je treba rasantnizena rezimu!

   Zbyva tedy jen malickost uplne podupanou OS laxni a lhostejnou ke svemu osudu transformovat na ČSV cilevedomou nepolitickou novou silu a nebo taky ne!

   ANNA husita z KSH

   Vymazat
 2. zvláštní, že i v tomto článku ... za vše můžou komunisti, byli snad ještě horší nebo jen o chloupek lepší nežli ti dnešní., nebýt komunistů, asi by nebylo o čem psát. jo a komunismus jako myšlenka rovnosti a sdílení fakt není za zenitem.

  blekotátí o tomm co se prý za nich nesmělo, je nesmyslné, a týká se snad let padesátých, kdy to bylo podobné i jinde, rozhodně nikoliv let pozdějších.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdaleka ne vše, co se kde píše, je pravda pravdoucí. Situace byla v socialistickém Československu všude jiná. V 80. letech, kdy už jsem se zapojil do pracovního procesu jsem měl souseda Honzu. Byl to bezdětný dělník a při každé příležitosti prohlašoval: komunisti jsou k..vy. Říkal to všude, v hospodě, sousedům, cizím lidem a nepochybuji, že i v práci. K volbám nechodil, čímž kazil procenta vesnici, ale nikdo s tím nemohl nic udělat. Nepamatuji se, že by měl někdy jakýkoliv problém, i když se to mnohým nelíbilo. Nemohu souhlasit ani s tím, že "komunismus je už za zenitem". Komunismus zde nikdy nebyl, i když izraelské kibucy se mu hodně blížily. To, že se časem zase nějak přiblížíme socialismu, považuji za nutné. Nehoruji tím pro sovětský typ socialismu, ale něco takového, co se zde začalo klubat v 60. letech a co došlo nejdál ve Slušovicích. Ukazuje se totiž, že pokud se spojí některé prvky socialismu se soukromým vlastnictvím a odměňováním podle skutečných zásluh, může to být pro mnohé inspirující. Stačí se podívat na Čínu, která se během několika týdnů vyrovnala s pandemií kovidu. Svoboda je úžasná, ale v momentě, kdy kvůli "svobodným" (čti neukázněným) umírají denně stovky lidí, nevidím ji jako nezbytnou.

   Vymazat
 3. V Izraeli jsou tzv. Kibuci, což jsou vesnice, které mají společnou výrobu a místní JZD. Za prodané výrobky a zemědělské komodity si část zisku stejnoměrně dělí mezi sebe. Zbytek mají uložen na investice, náklady atd. Všechno patří všem. Žije se tam opravdu spokojeným rovnostářským životem, až Židům nepodobným. není tohle tak trochu komunismus!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli tak trochu - tam ten komunismus skutečně funguje! Však je to židovský vynález.

   Vymazat
  2. Dalibore, komunismus je tu od nepaměti, marxistická společenská věda učí o prvobytně pospolné společnosti už na počátku našich dějin ..
   Komunismem bylo v počátcích inspirováno Kristovo Křesťanství, židé mají svého boha Mamona ..

   Vymazat
  3. maxime!

   Kristovo křesťanství bylo vymyšleno velkorabíny, jako náboženství k ovládnutí gojů (nastav druhou tvář, miluj svého vraha jako sebe sama) a aby to nebylo tak průhledné, tak chazaři vymysleli a hloupým pastevcům podstrčili islám, což je náboženstvím loupežníků a násilníků (kdo není muslim je ďaurský pes, nebo hůře zdechlý ďaurský pes).
   To se to pak vládlo, když bylo možno na emancipující se křesťany povolat mochamedány. Proto ta nenávist až za hrob a permanentní náboženské války v jevropeji.

   Vymazat
  4. maxime!

   Kristovo křesťanství bylo vymyšleno velkorabíny, jako náboženství k ovládnutí gojů (nastav druhou tvář, miluj svého vraha jako sebe sama) a aby to nebylo tak průhledné, tak chazaři vymysleli a hloupým pastevcům podstrčili islám, což je náboženstvím loupežníků a násilníků (kdo není muslim je ďaurský pes, nebo hůře zdechlý ďaurský pes).
   To se to pak vládlo, když bylo možno na emancipující se křesťany povolat mochamedány. Proto ta nenávist až za hrob a permanentní náboženské války v jevropeji.

   Vymazat
  5. Ďuro, tvůj Světonázor je jednopolární, kde existují jenom negativní síly zla ..

   Realita Světa je ale polarizovaná jako všechno, dobro a zlo, moudrost a hloupost, atd., a převažování a vyrovnávání polarity mezi krajnostmi jsou realitou všeho i lidských dějin ..

   Vymazat
  6. maxime!

   Vždy jsem žákům vysvětloval, že proti zlu musíme bojovat, ale

   1) musíme přesně vědět co je a co není zlo
   2) nikdy nesmíme zlo ze světa odstranit úplně, protože za pár let se tak nějak samo odstraní i dobro.

   Svět musí být v rovnováze a neuškodí, když z času na čas má dobro mírnou převahu.

   Bohužel posledních 4500 let má obrovskou převahu zlo ve všech podobách (násilí, války, otroctví,).

   No a teď jdeme do finále! Zlo ve všech podobách (covid, depopulace,šílené otroctví) prosazují ty nejhorší satanské zrůdy a lidé si to ani nepřipustí bo ještě mají co jíst (mosanto jedy) a pokud se nechají zkovidovat vakcínami, tak budou mít i privilegia jak za komoušů (kovid pas = výjezdní doložka).
   A první na ráně jsou izraelští Židé (75%ní proočkovanost) a za nimi budou následovat Slované (jsou svobodomyslní a to satanus nestrpí).

   Pochopíte to až v létě, kdy budou na kovid umírat miliony jevropejců týdně (chtěli jste nezodpovědně rozvolnění, jaké chucpe).
   Je třeba jasně lidem říci, že dokud nezacpou jeskyňky s netopýry, vampíry a upíry i s chazary, tak tu bude kovid 666 a zdepopuluje celou evropu.

   Naše elity bojují proti vlastnímu lidu, zakazují lékařům léčit kovid (kyslíkové přístroje kovid neléčí, protože sars bakterie potřebují také kyslík a plíce nám rozežerou) a jedinou ""spásu"" vidí v očkování sajrajtem.
   Očkovaným může být neočkování ostatních jedno (oni by měli být chráněni a jestli ne, tak proč ta očkovací propaganda) a neočkovaní se mohou rozhodnout zda umřou na kovid 666 nebo na vaginační sajrajt!!
   To byla moje poslední snaha vysvětlit lidem o co jde, nyní již budu jako Pilát Ponský (myji si ruce a vy neste následky vašich neuvážených činů), protože každý člověk má neodnimatelné právo nechat si do těla píchnout naprosto cokoliv.

   Vymazat
  7. Ďuro, takže si rozumíme ...

   O tom křesťanství ale znovu popřemýšlej, nebyl jenom Pilát Pontský, ale také Farizejové, Seducejové, Esejci (s těmi se nejvíce ztotožňuje učení Ježíše) ..
   Také je potřeba vzít v úvahu, že hodně dokumentů z té doby bylo úmyslně zničeno, a Joseph Flavius ve spise Židovská válka (které se náhodou kompletně zochoval) hodně mlží, a o Ježíšovi se nezmiňuje, asi k tomu má důvod ..

   Zjednodušeně napsáno, Ježíš byl reformátorem zdegenerovaného judaismu, při svém vystoupení neuspěl, ale budoucnost patřila jemu ..
   Jeho Farizejští odpůrci byli rozprášeni po světě a dodnes to nemohou unést, jsou posedlí "pomstou" na všech a proti všem "gojimům"..

   Vymazat
  8. maxime!

   O monoteistických náboženstvích přemýšlím často, ale prameny, které by byly exaktní zkrátka chybí (bible je značně nedůvěryhodná bo ji psali lidé, proč asi?).
   Osobně si myslím, že bohové byli a jsou mimoni proto spousta jmen (RA, OMON, JEHOVA, ALLAH, ODIN,TOR, SVAROG, RADEGAST, PERUN, DAŽBOG a další) a to jsem nezabrousil do bohů řeckých, římských, indických a čínských.
   Stále nemohu pochopit jak mohou celé kmeny či národy uvěřit slibům bohů a na tomto základě likvidovat celé národy i rasy, protože bůh pravil!!
   Podle mne bohové, kteří požadovali po lidech nemorální činy byli pseudobohy a měli agendu ovládnutí etnika nebo celé civilizace hrubou manipulací primitivních lidí.

   Vymazat
  9. Ďuro, s křesťanstvím a křesťany je to stejné jako s komunismem a komunisty ..

   Ti co navazovali na pravověrné křesťany počátku křesťanské ery už nebyly křesťany, ale mamonem a degenerací reformovaní křesťané, kteří ovládli mamonem reformované církve, skuteční praví křesťané ale pořád přežívali a jsou tu do dnešní doby ..

   Komunismus a pravověrní komunisté počátků dělnického hnutí také měli degenerované pokračovatele, kteří už nebyli komunisty ..
   U nás pravověrní prvorepublikoví komunisté našli pokračovatele v debilitou a mamonem reformovaných "reformních komunistech" ..

   A tak je to se vším, všechny společenské ideály které přestávají žít původním "duchem pokroku -evoluce" degenerují, nastává návrat zpět k minulému, až do toho stádia kdy společnost je na dně ..
   Pokračování popsaného lze najít v paralelách s minulostí ..

   Parazité ovládaní mamonem nic neřídí, jenom se přiživují na degeneraci, za kterou si může sama společnost, která ztratila nebo si nechala vzít životní ideály a svého ducha ..

   Vymazat
 4. Autora bych si dovolil ještě doplnit, že současná mládež byla vychovávána nejen veřejnoprávními médii, která musí mít v naší kolonii evropský (EU) pohled, ale také v základních školách řídících se rámcově vzdělávacím programem, kde témata multikulturalismus, gender, výchova evropského člověka jsou součástí a kam vstupují neziskové politické a klimaalarmistické organizace, které mají v rozporu se zásadou apolitičnosti škol vymývat mozky. Vzpomeňme na mítinky pořádané proti Babišovi na školách. Bohužel i v Rusku tyto neziskovky působí (financované ze západu) a když US embasáda tam organizuje protesty za Navalného, na školách jsou žáci burcováni a obesíláni k účasti na demonstracích. Rusko tak možná brzy doplatí na svoji přílišnou demokratičnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Názor dětí ovlivňují především rodiče. Za bývalého režimu ve škole také děti ovlivňovali v zájmu režimu a přesto většina dětí to vyslechla a řídila se většinou radami zkušenějších rodičů. V současné době se rodiče věnují dětem daleko méně a tak se názor dětí vyvíjí jen pomocí počítačů a sledováním pokleslých programů a zpráv v TV. Potom se nemůžeme divit, že mladí trubci volí Piráty a podobné zmrdy.

   Vymazat
 5. Kateřino, Kateřino, děláte hloupé paralely mezi progresivistickými současnými lidskými opicemi a dříve myslícími lidmi -komunisty ..

  Současný progresivismus Západního světa je globálními opičími degeneráty zaplacená a bludy vyprovokovaná revolta ..

  Globální degeneráti a jimi zblblí lidé totiž nemají dar tvůrčího myšlení a nejsou schopni nic nového vytvořit. Umí se jenom jako opice po něčem opičit, to co v současnosti páchají není nic jiného než vykrádání myšlenek komunismu s návratem do opicemi nepochopeného a zprzněného socialismu naruby ..

  Je to návrat k opicím, revers lidského myšlení k opičímu a obrácení pokrokového reálného socialismu komunistů na společnost otroků s bludem a iluzí socialismu, s vedoucí úlohou globálních degenerovaných opic. Přesně tak, jak o tom psal Orwell, opice nedokážou nic nového vytvořit, jenom všechno minulé zprzní a pokálí ..

  OdpovědětVymazat
 6. Tahle ideologie je zhoubná a rasistická snad u nás jejich poskoci vládnout nebudou a zachráníme normální svět.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyz USA zacne proti necemu bojovat a vyhlasi valky vseho druhu. Bez prekvapeni a dokonce muzeme i prorokovat.
  Napriklad proti komunismu a uz komunismu tam zboznuji..
  I ten nejzaprisahlejsi nepritel alkoholu neodolal prohibici, aby nezacal chlastat jako doga...
  Soudci soudili ty s chlastem a meli sami toho plny sklepy.
  Vseobecne bohatnuti populace USA se vyznacovalo rozkazem v 1935 ,aby vsichni odevzdali vsechno zlato do vlastnictvi statu v USA.
  Boj za mir a proti agresi komunismu zase od 45 kazdej zna.
  Skoncilo to mnoha valkami a taky tou udajne Studenou.
  Jak skoncila valka na drogy se vi taky.
  Kdo nema drogy a se nezdroguje, neni kamarad.
  Neni to tak douho, kdy obrovske vladni a justicni urady zacaly valky proti pedofilum, zvlaste tech z cirkve atd.
  Stihani a celostatni i zahranicni ,soudy ,media jekoty nebraly koncu.
  I ty nejmensi deti,v desitkach tisicu, ted pobihaji vsude v USA bez dozoru a nikdo nevi kde jsou a co jsou.
  Jejich rodiny jsou tisice km daleko..
  A koho myslite tahle situace prilakava..
  Dve debaty se ted odehravaji v USA, uprchlici a zaroven vladou pripravovany zakon odebrani zbrani vsem obcanum USA.
  Jak tohle skonci?
  Jak skonci dalsi valka,tentokrat proti zbranim.
  Kdyz ale stat/vlady zbroji za triliony dolaru.
  V rukach populace, kdyz kazda zbran v soukromem vlastnictvi je registrovana..
  A kdyz v USA /taky v EU/,soucasne rusi ,asi uz zrusili, hranice a kdyz uz neni co hlidat taky hranicni urady a personal se rusi, v boji/valce proti hranicim statu...

  OdpovědětVymazat
 8. Mohu autorku ubezpečit, že i dnes a u nás si lidé zase raději nechávají názory pro sebe. V zaměstnání, ve škole a i mezi "svými". A rodiče zase musí doma vysvětlovat dětem, že ne vše, co je učí ve škole je pravda, že nemají nikdo mluvit o tom, o čem se doma baví. A tak jako dříve ne za každý názor vás zavřou. Ale nedostanete lepší místo, vaše místo je zrušené pro nadbytečnost, nezvou vás na společné akce, jako politik nedostanete pozvánku do televize, a někdy dojde i na vyhazov za otevřený názor, že existují pouze dvě pohlaví a vše ostatní je výjimka z pravidel (za slovo "úchylka" už mažete k soudu pro předsudečnou nenávist). A tak naše média nadšeně konstatují, že světová fotbalistka se vdala za svojí přítelkyni a že spolu čekají první dítě. Že mohou mít dvě ženské (chlapi) svatbu je leckde možné, neboť jde o obřad a o názvu toho obřadu rozhodují lidé. Ale co se děcka týče, faktem je a zůstává, že jedna z nich čeká dítě s nějakým chlapem. protože tady rozhoduje příroda. A dítě mohou zplodit pouze muž a žena. Na technice aktu už tak nezáleží. Inseminace u bravu i skotu provozujeme mnoho desetiletí a "dítě ze zkumavky" už také není žádný moderní hit. Ale vždy k tomu chlapovi a ženské dojdeme, neboť nějaký nám musí poskytnout spermii a žena vajíčko. Nikde jinde toto zboží neseženeme a ani není známá nějaká náhražka. A perpetuum mobile prostě v přírodě neexistuje ani ve fyzice, ani v biologii. A vidíte, na Karlově univerzitě mají celý "vědní" obor "Genderová studia", kde tyto bludy otevřeně hlásají a udělují za ně akademické tituly. Přesto, že tam mají tři lékařské fakulty, kde s učí anatomie člověka. tak i gynekologie a porodnictví a existuje obor "sexuologie". A do tohoto všeho ještě fušují psychologie a psychiatrie. A to tam mají i fakultu přírodovědeckou, kde se učí rozmnožování vyšších savců, mezi které člověk bezesporu patří. A zkuste veřejně prohlásit, že žena se od muže liší a že svazek stejného pohlaví není normální. Co se děje i ve sportu vidíme v přímém přenosu zápasů Slávie v Británii, takto kolébce demokracie. Takže nejen ve Švédsku a nejen za komunistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je proti přírodě je úchylka a má se léčit aby neohrožovala druh.

   Vymazat
  2. pro unknowna: příroda to zařídila tak, že tyto jedinci (jde o jedince)se nemohou dále rozmnožovat. To jenom my, lidé současnosti se snažíme přírodu obelstít např. tím, že jim dovolíme vychovávat děti. A jako každý pokus o obelstění přírodních zákonů se nám to vymstí. nastupující generace ztratí svoji identitu, pevné zakotvení svých rolí vyplývajících z přírodního určení a to bude (a už viditelně má) mít dopady na život společnosti: rozpad rodiny, postupující rozklad kultury a začínají se rozpadat i státy. Tak plíživě, jak dovolíme výjimkám získávat reálnou moc, tak plíživě postupuje tato sněť. Výjimka není výjimkou, ale formou standardu. Musí mít přístup ke všemu nejen k tomu, co ji nedělá výjimkou: zaměstnání, vzdělání, kulturní statky apod. Ale i k tomu, v čem se odlišuje. Tedy ke "standardnímu" manželství, rodině, dětem,... A to má zpětný dopad do oněch "standardů". Rodina už není otec, matka a děti (v širším pojetí i prarodiče a ostatní příbuzní), ale rodič I. a rodič II., i když rodič je v tom lepším případě jen jeden z partnerů. jedna z přírodou stanovených rolí (mužská nebo ženská) vypadne. Muž už není muž a žena už není žena. Muž nemá živit a chránit společnost a plodit děti a žena nemá vytvářet domov a rodit děti. Jde o nějaký bezpohlavní, beztvarý hybrid. Aby takto doslova postižený jedinec nebyl v majoritní společnosti středem pozornosti, jako každá výjimka v přírodě, je majoritní společnost DONUCENA tvrdit, že jde o normální stav a chovat se jakoby to normální bylo, i když je každému na první pohled zřejmé, že tomu tak není. A to pod tresty, jejichž tvrdost stoupá tak, jak se upevňuje moc výjimek. Od ostrakizace (označování za xenofoba, komunisty, rasisty, fašisty,...), přes vyhazov z práce (zejména v e státní správě, oblasti vzdělávání, kultury apod.) až po pokuty a vězení (předsudečná nenávist). V praxi máme např. v Berlíně, kde vládnou Zelení + socani genderově nezávadné (= společné) záchody a sprchy, kam mohou chodit ti výjimeční a je (zatím) nepovinné, ale používání i těmi standardními. nenávist dostihne i mrtvé - odstraňování soch vědců na britských univerzitách. Co na tom, že šlo génie lidstva? Byli bílí a byli to muži - to je OFICIÁLNÍ důvod jejich odstranění! A současní vedoucí těchto institucí se doslova předhánějí v plazení se před výjimkami. Byť primitivy nebo dokonce medicínsky diagnostikovanými šílenci - viz plazení se a sebemrskačství a nyní i zlatá socha ubohé mentálně retardované Gretě. A tak by se dalo pokračovat. Jde jen o to jak dlouho bude možno pokračovat.

   Vymazat
 9. Mohu autorku uklidnit, že jsme podobní Švédům. Vždyť i nejmenovaná politička, horující za příjem 40ti sirotků, je též nepřijala do své rodiny. Příklady táhnou ...

  OdpovědětVymazat
 10. Soude dle sebe ,deti jsou chytry a mazany jako opice.
  A jeste hur.Dovedou se posmivat a jak,jsou necitlivi, kdyz se jim neco nakecava ,co odporuje jejich zkusenostem nabytym jinde nez ve skolach..A tvrdohlavi az beda.
  A soudi nemilosrdne ucitele.
  Umi predstirat a pak se smeji za zady,kazdemu kdo jim na to nalitne.
  A nekolik darebaku ovladne ze zadnich lavic celou tridu.
  A velkou nevrazivosti oplaceji tem,kteri jim kazi detstvi..
  Jsou veci,ktere kazdy muze videt,ale jaksi nevidi.
  Velke mnozstvi knih, snad miliony clanku bylo sepsano inteligenty o tom jak my cesi jsme strasny a jeste horsi a jak si muzeme za vsechno /a nikdo jiny/ a zaslouzime si to nejhorsi atd.
  Kupodivu se nikdo nevsima tech pravych pricin,to by pak ty vylevy tech Zamilovanych do Nenavisti vseho ceskeho ,nebyly mozne.
  Kdyz skoncil teror Slanskeho,Gemindera ,Slinga a spol,vedl cestu k socialismu a uspesne jisty Novotny.
  A vedl a vyborne.
  Az najednou diky jemu,narod si oddechl a v nasem podvedomi nastaly zmeny a objevily se myslenky na zmenu smeru nasi originalni cesty za lepsim politickym a spravedlivejsim system.
  Bez kapitalismu ale take bez zabredleho do nepokroku falesneho socialismu.
  A skor celej narod do toho byl zapojenej..Jak by ne.
  Novotny poskytl prostor a podminky ke zdravemu vyvoji naroda.
  Nasemu vyvoji a proto byl tvrde gangem slovaku na prikaz z Kremlu odstranen.
  Prisli az ze Slovenska s prikazem znicit a znicili.
  Vcera fasisti dneska nejvetsi komunisti..
  To nejhorsi, rezim tehdejsich Husaku dedime dodnes. Falesna vyderacska federace,hrubej tupej system..
  Jejich idiotskej "socialismus a nikoliv nas.
  A ten co prezil potom neprezil, aby nemohl byt prinucen k odpovednosti za sve spinave skutky..
  Ten a dalsi zrudy vladli,odstranili kazdeho kdo jim stal v ceste a tak polozili zaklady k dnesku.
  Dalsi tanky se pak zase objevili, kdyz neco podobneho se snazil zavest Gorbacev..
  Jelcin radeji znicil cele SSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pawe dobrý, i s tím Novotným, až na ten gang slováků, který nebyl řízen z Kremlu ..
   Dobré je si přečíst paměti Novotného a Bilaka, a porovnat jejich verze událostí ..
   Novotný odhalil, kdo řídil ten gang, při oslavách vzniku Matice slovenské v Martině ..

   Vymazat
 11. Komunistická teorie má základ v křesťanství . Jen tam chybí
  bůh. Jde o tisícileté pokusy lidí v měnících se podmínkách vývoje světa dosáhnout vyššího stupně morálky,vzdělání,
  rovnosti ve společnosti a budování "lepšího světa" - ráje.
  Každý systém ale vedou lidé a tak křesťanství,kapitalizmus i socialismus zmutovaly v systémy kde rozhodují peníze,banky,úroky a 2% nejbohatší populace vlastníků. Ti mají v rukou zásadní nástroje k ovládaní lidí - církev, média,armádu,policii, vědu, techniku voleb atd. Je s podivem, že svět ještě funguje. Nemáme se tak zle. Proč
  dále nechrápat a nedržet huby.

  OdpovědětVymazat
 12. A teď moje heslo, za které se teda vůbec nestydím: ...volíš piráty, Top-09, STAN, ODS.... styď se !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Srovnávat popisované progresivisty se skutečnými komunisty je daň za vzetí na milost od parazitů. Většina elity v KSČ po padesátých letech byly kapitalističtí komunisté, kteří se začaly tlačit k veslům v 68 a když se to nepovedlo, zalezly k cecíkům do chart a jiných part aby přečkaly do 89. Pár z nich po letech a zkušenostech s parazity procitlo ale to k pokroku nestačí. Dnes má KAPITALISTICKÁ MAFIE všechno ošéfováno a nikdo nechce obětovat život za ideál socializmu. Jediné co to zase může nastartovat je pořádný držkopád.

  OdpovědětVymazat
 14. Autorka nepřinesla nijak hluboký pohled. Dovolím si připomenout jednoduchou zkušenost. Kariéře přispívá být takový a chovat se tak, jak vyhovuje těm, kteří o kariéře rozhodují. Hádám, že takové pravidlo platí od nepaměti. Pak by nebylo od věci, srovnat si, co se kdy říkat neslušelo, nesmělo, nesmělo, až trestalo. Možný to pohled na stav společnosti.
  Moje zkušenost s předchozím režimem je taková, že když mi pozice dělníka vyhovovala, o jinou jsem neusiloval, neměl jsem problém prezentovat jakýkoli svůj názor. Pravda, vykřikovat, že prezident republiky je vůl, to mě nenapadlo. Možná proto jsem tou dobou žádnou potíž, kterou bych se nepobavil, neutrpěl. Těch k smíchu, těch několik bylo. Dodnes je, neuražen, dávám k dobru. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. Komu že přijde Bartoš charizmatický? Mě připadne jak vyhulenec nebo smažka...

  OdpovědětVymazat
 16. Bartoš není ten nejhorší, ale postupně se jím stává. Od okamžiku kdy se piráti začali spojovat se zavšivenou ODS, TOP,STAN,Lidovci a šmejdy z ČSSD co zničili vlastní stranu
  je zřejmé, že stranu Pirátů nám byl čert dlužen. Je to jen další pokus oblbnout voliče,mládež a zklamané příznivce
  levice (ta ve skutečnosti už dávno neexistuje). Piráti jsou
  stranou podporující zbrojení a válku a spojenectví ČR s
  řezníky a nácky na Ukrajině. Podívejte se na toho jejich
  blbečka Lipavského jak mluví. Jen se divím, že už neslouží
  v uniformě praporu Benderovců Azov na Donbasu. Asi je to
  hrdina jen hubou.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.