Reklama

neděle 25. dubna 2021

Putin podepsal dekret o opatřeních proti nepřátelským zemím

Janinna 

25. 4. 2021 Pokec24
 a původně
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o aplikaci opatření ovlivňujících nepřátelské akce cizích států.
Dokument uvádí, že vláda má za úkol sestavit seznam nepřátelských států. Kabinet také musí určit počet lidí, které si tyto státy mohou najmout pro práci na území Ruska.
Dříve uzavřené dohody podléhají ukončení, uvádí vyhláška, která nabývá účinnosti okamžikem zveřejnění.

Text dokumentu byl zveřejněn na  Kremlu. Celý text:

Vyhláška o aplikaci opatření vlivu (protiopatření) na nepřátelské akce cizích států. Za účelem ochrany zájmů a bezpečnosti Ruské federace a v souladu s federálními zákony ze dne 30. prosince 2006 č. 281-FZ „O zvláštních ekonomických opatřeních a donucovacích opatřeních“ a ze dne 4. června 2018 č. 127-FZ „Dne opatření proti (nepřátelským) opatřením proti nepřátelským činům Spojených států amerických a jiných cizích států“.

Rozhoduji:

1. Omezit (včetně případného zavedení úplného zákazu) uzavírání diplomatických misí a konzulárních úřadů, zastupitelských úřadů státních orgánů a státních institucí cizích států páchajících nepřátelské akce ve vztahu k Ruské federaci, občanů Ruské federace Federace nebo ruským právním subjektům (dále jen nepřátelské cizí státy), pracovní smlouvy, smlouvy o poskytování práce zaměstnancům (personální) a další občanskoprávní smlouvy, na jejichž základě vznikají pracovní vztahy (dále jen smlouvy), s osobami nacházejícími se na území Ruské federace.

2. Zajistit, že počet fyzických osob, které se nacházejí na území Ruské federace a se kterými lze uzavírat smlouvy, určuje vláda Ruské federace.

3. Dohody uzavřené před vstupem této vyhlášky v platnost s jednotlivci, jejichž počet přesahuje počet stanovený vládou Ruské federace, budou ukončeny.

4. Ustanovení odstavců 1 a 3 této vyhlášky se nevztahují na občany nepřátelských cizích států přicházejících z těchto států, jako zaměstnanci diplomatických misí a konzulárních úřadů, představitelů státních orgánů a státních institucí příslušných nepřátelských zahraničních států.

5. Vládě Ruské federace:

a) stanovit seznam nepřátelských cizích států, na které se vztahují opatření vlivu (protiopatření), stanovený touto vyhláškou;

b) určit počet osob, které se nacházejí na území Ruské federace a se kterými lze uzavírat smlouvy;

c) v případě potřeby předložit návrhy na změnu opatření vlivu (protiopatření) stanovených touto vyhláškou a dobu platnosti těchto opatření;

d) zajistit kontrolu nad dodržováním pracovních práv občanů Ruské federace při ukončení smluv v souladu s odstavcem 3 této vyhlášky.

6. Tato vyhláška vstupuje v platnost dnem jejího oficiálního zveřejnění a je platná až do zrušení jí stanovených opatření vlivu (protiopatření). (http://kremlin.ru/events/president/news/65437)

95 komentářů :

 1. Bohužel v této podělané době nic jiného Rusko dělat nemůže a musí být připraveno na všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. slin Souhlasím co je moc to je moc není třeba nepřátel šetřit to už tady bylo.

   Vymazat
  2. Zdá se, že je to na poslední chvíli ! Jestliže se plánoval vojenský převrat b Bělorusku, jaký státní převrat plánovali v Rusku ? Konečně, vyčistit Augiášovy chlévy v Rusku ! Je to správné proti nepřátelským státům a ruským pomahačům proti Rusku !! Amerika nás tahá do skutečné horké války s Ruskem !!! Hnus ! Americký hnus !

   Vymazat
 2. Za chvíli bude zajímavější představení se Zemanem. Našel jsem rozhovor Skály se Štefcem
  https://www.youtube.com/watch?v=JWVfk85TfEc

  Nic z toho v televizi a rozhlase neuslyšíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I ten Zeman bruslí v kauze Vrbětic co může. Jeho věta, o tom, že BIS nepřišla s důkazem o přítomnosti dvou agentů Ruska neznamená, že tam třeba nebyli !! Celá politická "reprezentace" americké kolonie Česko je tvořená idioty hvězdné velikosti !!

   Vymazat
  2. Ta moderátorka fakt nebyla ve formě- opravdu se jako husa ptá na to co má v papírech a neposlouchala projev!!A jak byla upjatá a nasraná na konci!!Ale, nezazněla otázka, co kdyby se potvrdila původní vyšetřovací verze- nemyslíte, že by to bylo v těch co kdyby taky důležité si říci?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Oba se tomu vyhnuli. Tománková, či jak se ta osůbka jmenuje, z důvodů předsudečné zaťatosti a pražskokavárenské omezenosti a pan prezident proto, že čeká na výsledky vyšetřování. V případě potvrzení původní verze, že tedy výbuchy způsobil šlendrián panující v muničáku, nepochybuji o tom, že si to pan prezident s autory manipulací s velkou chutí vyřídí. A to ještě před volbami. Mám na mysli především vedení BIS, ministerstva zahraničních věcí a štvavých médií včetně !naší" ČT a ČRo.

   Vymazat
  5. Pane Dvořáku, jen technická, ČT a ČR nejsou "naše"!

   Vymazat
  6. Tonda, BIS je důležitý úřad a nemůže se obejít souslovím "debilní čučkaři". Vše se musí dokázat.

   Vymazat
  7. Pane Dunnslingere, asi jsem udělal chybu v úvodních úvozovkách. Záměrně píši "naše" aby bylo jasno.

   Vymazat
  8. Pane Dvořáku, pohoda, blbě jsem to vyhodnotil, všiml jsem si. Přeji zdraví a pevné nervy, které mi chybí.

   Vymazat
  9. Tak dlouho jsme prohlubovali az jsme na dne..
   Psalo se v 68 vsude. Slavna veta.
   Dnesni prohlubovani bazin se zda byt beze dna.
   Vsichni a vsude uz se do dna prolhali,tak hluboko ze ani necemu pravdivemu se neda a nesmi verit..Antirasismus dokoncuje sve usili ,tim ze koupit kus flakoty pro svoji rodinu uz je taky rasismus..Jen humor a smutnej zbyva.
   Jednotlive vlady vyhrozovanim donucuji jine vlady, "jak to ze jeste jeste neodsoudili,tamhlety staty"!
   Vsude se pisti,ze s Ruskem se musi jednat z pozice sily tedy z pozice nacismu a Hitlera..
   Stahovani USA vojsk rozpocet 760 bilionu z Afg. ,rozpocet O /slovy nula,nic,zadnej rozpocet,zadnej Pentagon nic./,vypada,bohuzel pro nas na posileni /boost/fanatickeho islamu v celem svete..
   Zhorseni a rapidni vsude. Z uprchlicismu.
   Pisalkove se denne podivuji,ze u nas neni demokracie, EU taky demokracie nikde a udrzuji nejakou ilusi jako ,ze Fata Morgana existuje..
   Iluse chorych mozku jako obvykle posedlych pitomosti.
   Kreml udelal tehdy velkou chybu kdyz nam nacpal silenyho Husaka a slovaka k tomu, kterej nas vyvrh rovnou do naruce tech havlookracii,ktery jsou pekne zvrhly a zase se prohlubuje.
   My jsme meli take narok na Kadara a gulasovej socialismus a veci by sly urcite jinak.
   Taky nesou rusove trochu zodpovednosti dodnes za to.
   Nerad poucuju,ale neda se nic delat.
   Psani prispevku se k tomu vyvinulo..
   Tady je jedna definice ,ktera je vzdy nekonecne pravdiva.
   Cokoliv lide /vetsina/chteji a nebo nechteji,
   to nesmi byt!!!
   A nikdy v historii nebylo jinak..
   Vezmeme si ,ze asi milion let nikdo nechce valku ani zbrojeni a podivejte co jsme vsecko krvave zaplatili.
   A potom v nekonecnych valkach jeste znova zaplatime..
   Nebo opacne v 89 lide se bourili a chteli demokracii.
   Definice je universalni a vseobecne pouzitelna.
   A originalni.

   Vymazat
  10. Nechci Vám brát Vaši iluzi p.Dvořáku,ale ta původní verze se zřejmě bohužel nepotvrdí.O to už se páníček za oceánem postará!V gubernii to ani jinak není možné!

   Vymazat
 3. Pokud si někdo myslel že je Rusko rohožka o kterou si bude otírat boty-a hlavně hubu,těm již snad bude jasné,že to nepůjde beztrestně.

  OdpovědětVymazat
 4. Doplněk-proč zrovna my,co mu vděčíme za osvobození od Němců?A nijak nám neškodili,jednali s námi jako s bratry.Jak to vypadá,naši politici mají raději Němce,kteří by s námi po vítězství ve válce zatočili.

  OdpovědětVymazat
 5. Prezident právě vyzval počkat na výsledky vyšetřování, s tím, že se pracuje se dvěma verzema. To by mě zajímalo, pokud se prokáže zpravodajská hra čučkařů, jakým způsobem hodlají ti aktivní blbci napravit napáchané škody, včetně reputace ČR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no a výsledky dodá CIA prostředníctvím užitečného idiota koudelky od kterého si to přebere česká kovbojská policie a bude vymalováno zemanovy měla terezka dát otázku jak je možné trestat a vypovídat jen na základě podezření co to je za bordel který o svědčí o hysterii podporované zasranými američany !!

   Vymazat
  2. 16:58 Tomu jsem taky nerozuměl, je potřeba počkat na výsledky vyšetřování a bez ohledu na tuto větu vyhodnotíme 18 ruských diplomatů. Pokud by se nějakým zázrakem potvrdila role USA, tak je naopak požádáme o posílení jejich zastoupení. Takový Shapiro, svého času, byl zářným příkladem našeho "partnerství" s USA.

   Vymazat
 6. Lukašenko uvedl, že na 9. května byla naplánována jeho vražda, útok na průvod a rezidenci

  https://cz.sputniknews.com/20210424/lukasenko-uvedl-ze-na-9-kvetna-byla-naplanovana-jeho-vrazda-utok-na-pruvod-a-rezidenci-14260184.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý rozbor od mezinárodně uznávaného experta zde. Prozatím jen anglicky.

   Krásná věta, kterou popis té šaškárny uzavírá, je že "Češi slouží k tomu aby za američany schytávali sračky, které padají na jejich (americkou) hlavu" - za zpackané akce. V tomto případě překažený pokus o puč v Bělorusku.

   https://thesaker.is/did-the-us-try-to-murder-lukashenko-open-thread-14/

   Vymazat
 7. Právě dohovořil prezident. Velmi, velmi mně zklamal. prostě zopakoval to, co tady všichni víme. Že jsou dvě verze výbuchu. jedna, že jsou matláci zaměstnanci a druhá, že jsou matláci agenti. Má se jedna potvrdit nebo vyvrátit. Jenže nejsme ve filozofické debatě. Jsme v prostoru práva a to mezinárodního. Jestliže není hypotéza potvrzena, není platná a není možní z ní vyvozovat žádné praktické závěry, tím méně ji bez jakýchkoli důkazů prohlásit za jedinou platnou a podle toho jednat. A to se stalo! Prezident neřekl ani slovo k tomu, co bylo provedeno, přesněji řečeno spácháno! Napadli jsme bez důkazů jadernou velmoc. Neřekl ani slovo o škodách, které už vznikly a které jistě ještě vzniknou. Dukovany by se jistě Rusům hodily. jde přece jenom o dost velké peníze. Ale rozhodně na nich nestojí prosperita ROSATOM. Tím méně jeho budoucnost. Má dost zakázek po celém světě, i v Evropě včetně EU. Rusko se jistě obejde bez našich peněz za Sputnik V. Zákazníci se jen hrnou a Rusové sami nestíhají. Premiéři německých spolkových zemí už kašlou na Brusel, ale i na Angelu a jezdí si objednávat vakcíny přímo do Moskvy. A bude se vyrábět v Bavorsku a Rakousku. EMA ji bude muset schválit a to rychle. Protože západní šmakulády jsou nespolehlivé a jediná spolehlivá využila situace zdražila o 100 %. Takže nejde ani tak o útok na Rusko, ale o útok na Českou republiku. Co prakticky znamenalo, že my jsme měli v Rusku 15 diplomatů a oni tady 150? Máme v Moskvě daleko větší velvyslanectví, než Rusové v Praze. Větší než USA! A stěžoval si někdo r Ruska na to? Teď budeme mít stejný počet my i Rusové (pokud nás rovnou nevyhodí komplet). A co dál? To má být náš jediný zisk? Proto přijdeme o jedinou firmu, která mohla spolehlivě dobudovat Dukovany? Proto přijdeme o zakázky min. za 100 mld. korun ročně? A o víc. protože do Ruska, pokud budeme vyvážet, tak přes prostředníka a tedy musíme mu zaplatit jeho provizi. O tomto nebylo v prezidentově proslovu ani slovo. Jak dál ve vztazích s Ruskem. Ale k něčemu je to dobré. Vyčistí se vzduch. Budeme mít to, po čem volá opozice i média. Začneme v nových podmínkách. jen nevím, jestli se nám to bude líbit. Putin právě podepsal nařízení, jak se chovat k takovým jako jsme my. Skončí v podstatě beztrestné poštěkávání a urážení Ruska. Tu se sochou Koněva, tu pomníky vlasovcům, jízdy s multikárou... Za vše ihned a tvrdě zaplatíme. Prostě bude jasno. I to bude k něčemu dobré.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:43 Já bych to tak tragicky danny neviděl. Naopak.
   Zeman přece nemůže na plnou hubu shodit vládu a všechno co udělala... Tím by přece i Babišovi v podstatě prohrál volby. To je na lidech aby si to zhodnotili.
   Zeman hodil do toho švindlu BIS vidle, když jasně řekl to co se snažil Koudelka tutlat. Že nemají žádné důkazy, což sami v tajné zprávě uvádějí a že všechno bude zveřejněno. Tedy všechno hodil zcela zřetelně na BIS a usvědčil Koudelku ze lži.
   A polici vlastně dal pokyn aby si to s nimi vypořádala, protože ve hře je kriminální čin.
   Ta ostatní omáčka, ta být musela. Ale toto jsou dvě zcela zásadní informace, které nám dal a které 5. kolona prostě zpochybnit už nemůže.
   A že Rosatom tak či onak tu zakázku dostane je velice pravděpodobné.

   Vymazat
  2. Díky Heriote. Přál bych si, abyste měl pravdu.

   Vymazat
  3. Také si myslím, že pan president velice diplomaticky odpověděl na všechny otázky a tím moderátorku v černém(asi přišla z pohřbu) laskavě jako přihlouplou husičku upozornil, že na tuto otázku odpověděl třikrát a vícekrát nebude to samé opakovat. Odpověděl i na to zda bude koudelníkům syn jmenován generálem. Pokud toto dodrží musí si Čučkař počkat na dalšího presidenta.

   Vymazat
  4. Heriot Přesně tak též bych si to přál ještě uvidíme co se stane dál.

   Vymazat
  5. Pan prezident dal jasně na srozuměnou, jaká je situace a že je nutno vyčkat.
   Stačí vystoupení přečíst.

   Vymazat
  6. danny 25. dubna 2021 11:43 překvapujete představou, že za dané vnitropolitické situace, obecně mocenských poměrů a zřejmě zcela záměrně, nejspíš hrubým nátlakem vytvořeného zahraničně politického problému, očekáváte od prezidenta republiky, který je manévrován do izolace, cokoli jiného, než uvážené kroky. Kroky, které umožní, nebo si i vynutí racionálnější zahraniční i vnitřní politiku státu. Těžko můžeme vědět, co očekávat od vnitrostátních silových složek, kam až sahají možnosti BIS, jak mohou účinkovat vnější síly, když ve hře je především nálada, která rozhodne o výsledku podzimních voleb. Jednou věcí je taktika, jinou strategický záměr. JiH

   Vymazat
  7. Ruské zprávy. Jen letecky, nemám moc času. Zaslechl jsem, že Zeman zchladil české banánové golovy, které pod bičem otrokáře honí holá záda bratrů. Takové shrnutí. Čerstvé. Jinde je pak shrnutí elektro-atomové.

   https://www.youtube.com/watch?v=Tdtbb7Wcv9M

   Vymazat
  8. 11:43 Vaše komentáře se mi většinou líbí a souzním s nimi. nyní musím ale odporovat. Jste moc hrrr. zabředli jsme do takové šlamastiky, že je nejdůležitější zklidnit hormón a potom začít mluvit. Poslechněte si Pjakina, co k tomu říká. Je to hysterie, kterou je třeba rozdmýchat a protáhnout v čase, aby se mohla obrátit proti jejím strůjcům a přebudovat řízení našeho státu. Takže klídek a nohy v teple.

   Vymazat
  9. Menhira, poslouchám Pjakina pravidelně a mám podezření, že ohledně V4 jsou jeho optimistická vyjádření spíš v duchu - přání, otcem myšlenky. Zcela zřetelně v jednotlivých státech V4 (tedy kromě Maďarska) sílí liberasti a po instalování Bidena jsou stále nestydatější. Nebudou mít žádný problém utopit slavnou V4 v bažinách.
   kolokol

   Vymazat
  10. No je zajímavé, kolik hnoje naházel Seznam cz na vystoupení pana presidenta - opravdu hnojná bitva.
   Další zajímavá zpráva asi pětkrát jsem zahlédl článek smrt bratra opilce Havla. Zajímavé vědec a čeho opravdu nikde jsem o něm jako o vědci nic nezaslechl až do dnešního dne. Jinak mu přeji, ať je mu země lehká.

   Vymazat
  11. 15:30 Nemohu říci že by jste neměl pravdu,nicméně a tom projevu bylo příliš opatrnosti a eufemismu.Věřit že se něco prokáže po pravdě je iluze!

   Vymazat
  12. Rozhodnutim bratra , vedec!

   Vymazat
 8. Cáblíku, zřejmě bude muset předložit řádné důkazy. Jinak se z něj udělá trhací papír. Atentátu na něj věřím, neb je to zoufalý čin opozice podpořený Západem, která si nezískala širokou veřejnost a její podporu. Vždyť Lukašenko dostal 80% neoddiskutovatelných hlasů a dodnes nikdo nedokázal, že jsou zfalšované...Aby Lukašenko neměl důkazy na podezření...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.zvedavec.org/vezkratce/17720/

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. kutnohorsky Já vím ale záleží to na tom jak to USA a Rusko vyřeší možná že důkazy nebudou zveřejněny.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Dnes o Vrběticich jsem slyšel Zemana,ale viděl Husáka.
  Neuvěřitelné co máme za proruskeho zrádce a kolaborantnta.
  A terorista z Ruska se raduje, jak dement z hradu fandí této verbeži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:35 Být tebou, tak se o vzdělání vůbec nezmiňuji, když je zcela eidentní, že něco takového znáš jen z doslechu. Takže si vykasej najlonky, zamel si v hubě bubble gumou a neotravuj.

   Vymazat
  2. 12:54 To ta tvoje prdel už asi taky nebude panna, kam jinam by ti "vědomosti" foukali, když v hlavě už máš nasráno.

   Vymazat
  3. Ty, 12:17, jsi dokonalý idiot, který nerozumí nejen psanému ale i mluvenému slovu. Na rozdíl od tebe pan prezident není b lb a chce celou věc řádně vyšetřit a to policií, která tu je jediná od toho. Tobě podobné hnědé sedliny z okrajů našeho národa musíme brát jako pištící minimenšinu, která jen otravuje vzduch.

   Vymazat
  4. 12/17
   Já to mám podobně s tebou, Imboši.
   Čtu příserek od jakéhosi howna a vidím Jasánek.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. 1. Omezit (včetně případného zavedení úplného zákazu) uzavírání diplomatických misí a konzulárních úřadů, zastupitelských úřadů státních orgánů a státních institucí cizích států páchajících nepřátelské akce ve vztahu k Ruské federaci, občanů Ruské federace Federace nebo ruským právním subjektům (dále jen nepřátelské cizí státy), pracovní smlouvy, smlouvy o poskytování práce zaměstnancům (personální) a další občanskoprávní smlouvy, na jejichž základě vznikají pracovní vztahy (dále jen smlouvy), s osobami nacházejícími se na území Ruské federace.

  Je to špatný překlad, má tam být Omezit uzavírání smluv (ve smyslu, které uzavírají ty diplomatické mise). Úplně vám to mění smysl věty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovšem, to asi pozornější čtenáři zaznamenali. Text je poměrně krátký, tak to aspoň mohla autorka překladu po Googlu zkontrolovat!
   kolokol

   Vymazat
 12. Doufám, že kromě těch dvou ruských špionů také někdo sledoval, alespoň posledního půl roku, pana Koudelku a to včetně komunikace. Vynést na povrch něco, co nemám ověřeno, k tomu musel ty dovedy ve vládě někdo donutit. Soudný člověk by to neudělal. A k větičce pana prezidenta, že nemá rád zpravodajské důstojníky, tím myslel i ty ze západu? Ti se také pohybují po ČR a provozují kdoví co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sichr tím myslel všechny.

   P.S.
   Rád bych se dožil okamžiku, kdy bude Koudelka dejchat čtverečkovanej vzduch. Ten ksindl je štont rozšťouchat třetí světovou.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:22 Co vy jste v tý vaší familii v padesátých letech poslouchali, žasnu. Jeden by myslel, že Svobodnou Evropu a vy Gottwalda.

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:27 Tato sentence bude asi za příplatek. Nikdo sice neví o čem to má koho přesvědčit, ale zase je to práce v neděli.

   Vymazat
 15. Rusko je obklopeno agresįvním NATO a hledá vnitřnį cesty obrany.Tak jak v šachové partii ,musį promýšlet dva tahy dopředu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 16. Myslím, že pan Zeman nemusí Rusům dodávat munici. Stačí se podívat na vysílání českého rozhlasu z 10. října 2018, ve kterém přítomnost 2 ruských agentů v říjnu 2014 zdůvodnil investigativní novinář Janek Kroupa tak, že se zde sešli se Sergejem Skripalem. https://plus.rozhlas.cz/skripal-v-cesku-pomahal-odhalovat-ruske-agenty-jeho-travici-ho-tu-sledovali-7637808?player=on#player
  Takže BIS se musí rozhodnout: buďto byl Skripal, nebo Vrbětice.

  OdpovědětVymazat
 17. Ježíši, to nemyslíte vážně. Vždyť ten Kroupa je usvědčený fabulátor a pohádkář. To jsou přesně ti "užiteční idioti" kteří otisknou jakoukoli podstrčenou hloupost. Jako třeba Slonková s tím druhým hyenou, kteří "vypátrali" nemocného Babišova syna ve Švajcu a na Krymu.

  OdpovědětVymazat
 18. Unknowne 25. dubna 2021 15:18, rád bych věděl, co vás kvalifikuje natolik, abyste kohokoli označil za hlupáka a ožralu. Diskuze mezi nikoli pitomci není o osobách, ale o názorech, kde rozhodují fakta a logika ... JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JiHu plácnul jste do vody. Bavite li se s blbcem víc jak půl minuty pak už se baví blbci dva (Werich)...VIP 🤪

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Unknowne 25. dubna 2021 15:54 (VIP), J. Wericha bonmot mi zdaleka není dogmatem. Ostatně, jen jsem se zeptal. Krom toho, rozebrat takové téma by smysl mělo. Třeba v kontrastu s téhož J. Wericha "Blbost je neporazitelná ...". JiH

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 19. Jestli Babiš s Hamáčkem informovaly prezidenta tak jako nás: Nezvratitelné důkazy a na základě toho Prezident vyslovil souhlas s vyhoštěním diplomatů, tak ho tím vlastně omezily v možnosti potom něco říci jiného než řekl. Jinak by je doslova zlikvidoval ve volbách. Zvolil nejlepší řešení.

  OdpovědětVymazat
 20. Babiš a Havlíčkem se už pokusili zničit zahraniční obchod s Tureckem -viz elektrárna Adularyia, kde Babiš 5 let zdržuje řešení situace, aby škody pro český národ byly co největší. Ale je v tom korupce sahající až k Babišovi.

  OdpovědětVymazat
 21. Můžete tady vy ruská košťata blábolit co chcete, podstatné je,že se nás zastaly už dvakrát naší přátelé z USA. Všechno ostatní co zde blabolite jsou jen nepodstatné ubohé PROKREMELSKÉ kecy,!!
  Rusko je dnes v totální izolaci a po ekonomické stránce v PRDELI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:07 I s tou opravenou hrubkou je to jen výplod chorého mozku. nebylo slyšet jediné slovo z USA na naši obranu. To jen bidet se chce sejít s Putinem na rozhovor, prý co nejdříve. Putin ho usadil, že hned tak to nebude. A určitě nebudou probírat Vrbětice.

   Vymazat
 22. Dík Unknowne 25. dubna 2021 17:03, nebýt vás, tak mi nedošlo, že jestli ty sklady nechala odpálit GRU Ruské Federace, zajistila svými prostředky to, co měla svými prostředky zajistit ČR. Totiž to, aby do nestabilních oblastí nebyly dodávány zbraně, jak praví platné mezinárodní dohody. Charakterní, skutečně dobří přátelé, by nás měli spíš diskrétně napomenout, než se nás v takovém selhání "zastat". JiH

  OdpovědětVymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 25. Nejlepsi bylo, kdyz se Tomankova zeptala, jestli to resil s jinymi prezidenty. Zemanova odpoved: Proc bych to mel resit s nekym jinym?
  Vysvetleni: Na Zemanovy zvasty neni nikdo zvedavy. Proto hnije na koleckovem kresle v Lanech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, proč píšeš hlouposti? Tebe platí za urážení našeho prezidenta, nebo to činíš dobrovolně zdarma z čisté své nekonečné hlouposti?

   Vymazat
  2. 18:14 To bude tím, že na rozdíl od tebe, nepotřebuje souhlas opatrovníka, když se chce projevit.

   Vymazat
 26. Syn jedne z obeti ve Vrbeticich durazne odsoudil Zemanuv projev. Proste lidi maji hospodskeho tluchuby Zemana uz dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět prokazuješ svou duševní zaostalost. "Syn jedné z obětí" chce z celé události vytřískat prachy a myslí si, že mu náš stát potažmo ruský stát něco zaplatí. On vykuk a ty hlupák. A prezidenta neurážej. Nestojíš ani o to, aby si Ovčáček o tebe otel botu.

   Vymazat
  2. 18:21 Dyslektiku,syn jedné z obětí by se měl starat o to, aby jeho taťku neměli za StBáka, který tam prý údajně taky pracoval a zahynul. To by byla kaňka v kádrovém profilu.

   Vymazat
 27. Pan Ovcacek nezvlada svoji roli prezidentskeho majordoma. Podle clena stbu TV Prima, ktery si nepreje byt jmenovan, prezident cpel pri rozhovoru moci, coz dokonce znesnadnovalo praci jak moderatorce tak i kameramanovi.

  OdpovědětVymazat
 28. Prezident dnes potvrdil, ze mu tajne sluzby nedavaji citlive informace. A to je dobre.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:10 Dyslektiku, potíž je v tom, že oni takové informace nemají. A on, na rozdíl od tebe, nezbaští všechno.

   Vymazat
 29. Unknowne 25. dubna 2021 18:52, i kdyby, inteligentní a přiměřeně vychovaní lidé o takovém problému pomlčí. Nanejvýš na problém prezidentský servis diskrétně a taktně upozorní. Ten, který si nepřeje být jmenován a vy, zatahujete diskuzi na úroveň poslední hospody, když jazyk i mozek váznou pod tíží vypitých piv. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Zeman svym vyjadrovanim a chovanim ukazuje, jak vypada hospoda nejnizsi urovne.

   Vymazat
  2. Unknowne 25. dubna 2021 19:20 ani diskuze vedená v rozsahu společenských pravidel nevylučuje jisté „špičkování“ a bonmoty na úkor oponenta. Vylučuje ovšem vulgarity, podsouvání a lži. Vždy tedy jde o intelektuální a rétorické schopnosti, slovní zásobu, pohotovost i znalost věci. Opisujete měřítka, o kterých víte jen tolik, kolik vám dopřál vědět mainstream.
   V předchozím příspěvku jsem opomněl k nářku nad tím, jak měli kameraman a moderátorka ztíženu práci močí údajně páchnoucím prezidentem podotknout, že zřejmě jsou placeni o dost lépe, než personál v domovech důchodců. Ten s tím musí počítat po celou pracovní dobu. Některým tady stojí za zmínku, že jistí lepšolidé, snad, takhle utrpěli na hodinku dvě. Vy tomu plédujete. Já to beru jako ubohé. JiH

   Vymazat
 30. Kostrč, chtěloby to něco nového, blbeček nic nového nevymyslí, co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:23 Nezbývá mi nic jiného, než s tebou souhlasit, tedy ano, nic nového nevymyslíš i když jsem tě již několikrát vyzval, abys inovoval. Pa rusá řiti.

   Vymazat
 31. Je zbytečné se dohadovat, důkazy nejsou a policie bude pracovat a k nějakému závěru jistě dojde!! BIS už několikrát v minulosti lhala, takže jejich "informace" nelze použít a tím je celá kauza jasná! Zeman má pravdu.

  OdpovědětVymazat
 32. danny25. dubna 2021 11:43
  Dnešní projev a následné vystoupení na Primě prezidenta Zemana každého nezaujatého velmi potěšilo! Moderátorka se za celou debatu nedostala do připravené "formy" . P. Zeman jako vždy z patra přednesl úvodní projev a velmi slušně a nezaujatě odpovídal na kladené otázky. Při tom zaúkoloval všechny dotčené orgány. Hamáček, čučkař Koudelka a vůbec všichni poblitici z toho budou mít ZAMOTANOU hlavu. Tchajvanec už začal kopat.
  Havel byl nemocný permanentně - zdravotně "nezpůsobilý" Zeman pracuje od rána do večera * Pro ty, co tak mají obavu o zdraví prezidenta Miloše Zemana, nabízím zdravotní anamnézu Václava Havla. Havel se po celou dobu prezidentování léčil, kdežto Zeman pracuje - je Prezidentem, jak má být . Zdá se mi (podle některých dobře známých informací), že tento souhrn by MOHL být pravdivý. Kdo to "pustil" ven se dá jen spekulovat.

  Výpisy ze zdravotní karty Václava Havla24.9.1981 - operace hemeroidů 23.1.1983 - těžký zápal plic, zánět pohrudnice a absces na plicích. Ještě doplním: Těžký zápal plic v roce 1983 u něj nastal, když ožralý jako prase strávil noc v příkopu plném vody. Oficiální verze hovoří o tomto zápalu plic jako důsledku těžkého žalářování!!!!! (s televizí a denním tiskem na cele) 5.10.1989 - podezření z recidivy onemocnění z roku 1983 14.3.1990 - Havel se podrobil operaci břišní kýly, po třech týdnech byl propuštěn do domácího ošetřování. 7.1.1993 - chirurgické odstranění podkožní hnisavé výdutě 27.5. - 4.6.1993 - "plánovaný chirurgický zákrok”, 9 dní. 15.2.1994 - zlomené žebro po pádu, 29 dní nemoci jaro 1994 - léčba virového onemocnění komplikovaného zánětem plic 13.2.1996 - akutní operace kvůli náhlému krvácení z polypu v ústní dutině 18.11.1996 - Havel byl se zánětem plic hospitalizován na chirurgické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. 25.11. až 27.12.1996 - Se zánětem plic byl hospitalizován na třetí chirurgické klinice

  OdpovědětVymazat
 33. Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Operační tým profesora Pavla Pafka mu 2.12. odebral polovinu pravé plíce, aby odstranil asi 15 milimetrů velký zhoubný nádor. Úřadovat začal 1. března 1997 = 66 dní 2. až 18.11.1997 - Po prodělané viróze koncem října vznikl u Havla zjitřený chronický zánět průdušek a později byla postižena přilehlá část plic (bronchopneumonie). 24.8.1997 - lehký průduškový zánět = 23 dní 2.11.1997 - zvýšené teploty 12. až 22. 2.1998 - Do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) byl přijat s virovým onemocněním. Porucha ventilace v pravé části plicního laloku18.2.1998 - plastická operace, která zacelila otvor v kůži na krku po tracheotomii 14.4. až 13.5.1998 - Havel, který pobýval od 9. dubna v rakouských Alpách na ozdravném pobytu, se v Innsbrucké Univerzitní nemocnici podrobil akutní operaci proděravělého tlustého střeva. Do Prahy se vrátil 6. května a léčil se v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) = 87 dní 24. 4. 1998 - další tracheotomie 11.5.1998 - plastická operace, která zacelila otvor po tracheotomii 26.7.1998 - Havel v Praze podstoupil druhou fázi operace tlustého střeva - zacelení vývodu. Nastaly pooperační komplikace s provzdušněním pravé plíce. Havla pak 4.srpna postihla porucha srdečního rytmu a půl hodiny byl v ohrožení života. Lékaři provedli elektrickou kardioverzi (úprava rytmu srdce elektrickým výbojem). 23.7. až 28.8.1998 - Havel v Praze podstoupil 26. července druhou fázi operace tlustého střeva - zacelení vývodu. Operoval ho opět Bodner. Nastaly pooperační komplikace s provzdušněním pravé plíce. 2.- 3.8.1998 - porucha provzdušnění pravého středního laloku plic, opět tracheotomie 4.8.1998 - porucha srdečního rytmu a půl hodiny byl v ohrožení života. Lékaři provedli elektrickou kardioverzi (úprava rytmu srdce elektrickým výbojem). Začínající zápal plic 13.12.1998 - viróza horních cest dýchacích 18.5.1999 - viróza horních cest dýchacích = 11 dní 20. až 28. 5.1999 - Do nemocnice ho přivedla recidiva chronické bronchitidy. únor, březen 2000 - porucha srdečního rytmu, začínající zápal plic 4. až 17. 6. 2000 - Havlovi odstranili lékaři břišní kýlu = 47 dní 2.10.2000 - nachlazení, dva dny domácího léčení 27.11.2000 - začínající zápal plic včasná léčba zažehnala 12.2. až 24.2. 2001 - Havla hospitalizovali v ÚVN se zánětem průdušek poté, co musel přerušit návštěvu Kuvajtu. Třináct dní ve Vojenské nemocnici = 40 dní. 24.9. až 27.9.

  OdpovědětVymazat
 34. 2001 - Havel kvůli srdeční arytmii krátce před odletem zrušil návštěvu Itálie. Havel zrušil plánovanou cestu přestože už seděl v letadle. Lékaři provedli elektrickou kardioverzi.23.10.2001 - nachlazení, 11 dní ve Vojenské nemocnici a domácí léčba v Lánech17.12.2001 - nevzdušnost části pravé plíce, léčba ve Vojenské nemocnici 17. 7.2002 - Kvůli zánětu průdušek Havel předčasně ukončil návštěvu Francie 23.- 30.10.2002 - zánět horních cest dýchacích = 17 dní 6.1.2004 - lékař doporučil předčasný návrat z cesty po Asii kvůli dýchacím potížím 19.11.2004 - "nalomená kost" v noze po pádu22.11. 2004 - Havel, který byl na návštěvě na Tchaj-wanu, uklouzl a zlomil si krček stehenní kosti. Cestu po jihovýchodní Asii předčasně ukončil a byl hospitalizován v ÚVN.19.1.2008 - Havel byl převezen do nemocnice kvůli srdeční arytmii, začátkem února byl propuštěn domů a pokračoval v domácí rekonvalescenci. 12.1.2009 - Havel absolvoval na ORL klinice v Motole drobnou operaci, při níž mu byl odstraněn zánět z krku. Jeho pooperační stav však poté vážně zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku a jeho život byl podle lékařů ohrožen. Dva týdny je v kritickém stavu. Po 18 dnech byl Havel propuštěn do domácího léčení. 2.2.2010 - zánět dýchacích cest, Havel ruší několik schůzek 23.3.2010 - recidiva zánětu dýchacích cest, Havel ruší setkání s princem Charlesem Květen 2010 - Během pobytu v USA měl Havel vážné potíže se srdeční arytmií a musel být v New Yorku 5 dní v intenzivní péči lékařů. 11.6.2010 - arytmie, 5 dní v péči newyorských lékařů 8.3. 2011 - Havel dostal akutní zánět dýchacích cest a byl hospitalizován v ÚVN. 11.7.2011 - Havel se stále zcela nezotavil ze zánětu dýchacích cest. Havel ruší účast na karlovarském filmovém festivalu, kde měl uvést film Odcházení...14.11.2011 - Po mírném zlepšení zdravotního stavu Havla bylo oznámeno, že se nezúčastní oslav 17. listopadu v Praze17.11.2011 - Havel se neúčastní oslav k výročí 17. listopadu18.12. 2011 umřel

  OdpovědětVymazat
 35. Verze Vrbětické kauzy může být i taková, že to odpálili čeští pyrotechnici, nebo BIS. Jak si mám vysvětlit výbuch druhého muničního skladu, kde proběhlo několik pyrotechnických kontrol policie, kteří nic nezjistili a stejně ten sklad vybuchl.A to nemluvím o to, že to kopíruje stopu amerických akcí, kde jsou důležitá i čísla.9.11.=911, sklad č.16 odpálen 16.10.2014. Samozřejmě se čekalo pár let, až to bude použitelné, ale hlavním cílem nebude Rosatom a Dukovany nebo Sputnik V - to budou vedlejší cíle. Hlavním cílem bude znemožnit tuto vládu a výhra opozice ve volbách v říjnu 2021. Bude to stejné jako práce Kubiceho a Šlachty, kteří odpálili vlády a díky nim vyhrála opozice. Tak trochu Langerova stopa. "Přeci kvůli stromu nezabiješ bobra". Je to česká prasárna se stopou na amíky. Ruský agent určitě v nějáké české díře nebude vyhazovat vojenský šrot do luftu. Tak určitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neco shrnuti.
   Ten Koudelka vypada na tretiho a nejvic skudcovskyho ruskyho agenta. Skody nase,jsou opravdu znacne..
   Ve prospech Ruska,samozrejme, bez diskuzi..
   A jinych pise se.
   Jeho K.spoluprace na "bouchackach", se jiz neda zapirat..Poskozeni vlady kdyz jsou volby v dohledu je take mozne..
   Hlavni fakt,zase nebude Sputnik.
   Kolik asi vod rusu dostane.
   Bdelosti a ostrazitosti podporovane v miliardach se ukazaly k nezaplaceni.
   Sklady jsou k neuhlidani a tak nase armada ma take nadeji,ze nebude munice atd. Agenti si delaji co chteji ..Zrovna kdyz bude nejvic potreba.
   U toho asi nezustane..
   "Opatreni proti nepratelskym statum"..My to nejsme.
   Ani nahodou..Ale pomohlo se Putinovi,aby ty opatreni vydal..Usetri taky za dovoz vyrobku z CR.
   Rusove vyhnali dalsi hejna diplomatickych agentu a zase usetri. Kdo by je vsecky porad hlidal.
   Mohl by ted Putin jako odmenu projevit aspon nejakou vdecnost..

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.