Reklama

středa 21. dubna 2021

Rakovina jménem hyperkorektnost

Vlastimil Vondruška

21. 4. 2021 PrvniZpravy

Existují nemoci, na které není navzdory moderní vědě spolehlivý lék, pomalu ničí lidský organismus, až nastane smrt. Neumíme je zastavit a nezbývá, než se podvolit. Do nedávné doby jsem si myslel, že v životě společnosti něco takového neexistuje. Lékem je v našem lidském soužití rozum, svobodné rozhodování a vůle, odpovědnost, naše přirozená touha žít a přežít. Že prostě sami změníme to, co nám v životě vadí nebo co považujeme za špatné. Máme na to mechanismy. Leč nejspíš jsem se mýlil.

Takzvaná hyperkorektnost a práva menšin jsou totiž stejně zákeřnou nemocí, jako je rakovina či AIDS. Tyhle viry nekontrolovatelně bují, postupně pronikají do každičké buňky společnosti, rozleptají ji a nakonec zahubí. Rakovina prostě už taková je. Jakmile jednou nějaký organismus napadne, nestačí jí, že má v něm své místo a může klidně se zbytkem koexistovat. Ne, musí růst a růst, všechno pohltit a nakonec svého hostitele zničit.

Během svého života jsem musel neustále zvažovat pohled na svět a korigovat své názory. A mnohé postupně měnit, protože jsem zažil socialismus, nástup kapitalismu i dnešní dobu, kterou ani neumím pojmenovat. Stále se však neumím vyrovnat s okolností, že je dnes tak obrovský rozdíl mezi přirozeností a nepřirozeností. A že nepřirozenost se proklamuje za přirozenost. Že se tisícileté zkušenosti a tradice našich předků deklarují za špatné a vytvářejí se nové, které jsou podle mého přesvědčení a znalostí hloupé, škodlivé a někdy úmyslně zlé.

A ptám se, je chyba ve mně? Proč odmítám pokleknout před bytostí třetího či čtvrtého pohlaví, proč odmítám pokleknout před nějakým cizím člověkem jen proto, že má jinou barvu pleti než já a ještě se mu mám omluvit za to, že jsem se narodil bílý? Ne, něco je špatně. Rakovina je už ve stádiu, kdy se nejspíše nedá zastavit. A to je frustrující.

Každý člověk si může za své chyby sám. Je lákavé najít si okouzlující milenku a rozbít kvůli ní stereotyp své fungující a ve skutečnosti dobré a roky prověřené rodiny. Ten, kdo tohle udělá, může být chvíli spokojenější, protože našel podle svého mínění něco nového, vzrušujícího, neznámého. Že tím ublížil lidem, které měl dříve (snad) rád a kteří mu věřili, to ho nejspíše netrápí. Zažívá opojení, které ovšem nemůže trvat dlouho. Okouzlující milenky jsou jako droga. Po chvilce opojení přichází kocovina. Ten, kdo zahodil své dosavadní hodnoty a zradil si musí uvědomit, že ho klidně zradí i ten, s nímž on sám svou minulost pošlapal.

Za to, co se dneska děje, si totiž můžeme my sami. Jen si vzpomeňte, jak to vypadalo před dvaceti lety, když pár lidí, zoufalých z toho, co se děje kolem jejich pečlivě udržovaných domků, postavili v ústecké Matiční ulici zeď, aby chránili svůj majetek a klid. Všichni se na ně sesypali, že jsou rasisti, protože nějakým nedopatřením ti, co v té ulici dělali nepořádek, kradli a káleli jim před domy, byli z jiného kadlubu. Několikametrovou zeď řešili dokonce politici. A nejen naši, i zahraniční. A jak si užívala velká média! Ani stínem je nenapadlo zastat se těch několika lidí, kteří se jen bránili. Všichni tihle „korektní“ politici, novináři a aktivisti ve skutečnosti ovšem zradili své vlastní kořeny, boj jejich (našich) předků za svobodu.

A tak to jde pořád. Většina mlčí, dílem ze strachu, dílem z lhostejnosti a taky proto, že časem hloupne a začíná věřit tomu, co se jí podsouvá. Kráčí vstříc svému sebezničení. Krok za krokem se rakovina rozlézá a dneska nám už skoro připadá normální, že většina se musí klanět menšinám. Že menšiny rozhodují o tom, jak mají žít ostatní lidé. Ba co víc, menšiny mají mít před většinami přednost.

V USA dnes už existují státy, v nichž se zaměstnávají přednostně jiní obyvatelé než ti bílí. A pokud dojde ke sporu, má automaticky pravdu ten, kdo není bílý. Pokud někdo ukradne nebo zničí majetek bílého a sám není bílý a prohlásí, že to udělal na protest proti rasismu a diskriminaci, nejde o zločin. Dokonce ani o přestupek. Podobné manýry se pomalu dostávají i do Evropy. Nemoc se šíří.

Maně se mi vybavuje scéna z filmu Skřivánci na niti. V ní vykládá advokát, který byl pro své postoje odložen jako dělník na šrotoviště, teorii dvojí facky. Volně parafrázováno říká, že pokud dá dělníkovi facku, zavřou jeho, protože to byl projev třídní nenávisti. Pokud dá ovšem dělník facku jemu, zavřou zase advokáta, protože k ní toho dělníka svým třídním původem vyprovokoval. To, co se ideologicky dělo za komunismu, se v jiném a drsnějším hávu děje i za kapitalismu. Jen s tím rozdílem, že třídní hledisko nahradilo rasové. Bílý muž může za všechno, a ať udělá, co udělá, je třeba ho trestat. Princip třídního boj byl vždycky postavený na lži, ať již šlo o pronásledování buržoustů nebo bílých mužů.

Nikdo nezkoumá, co se doopravdy stalo. Presumpce neviny už dávno neexistuje. V tomhle soudnictví rozhoduje ideologie, nikoli zákon. Slovo toho, kdo není bílý, má v údajně rasově motivovaných sporech větší váhu než toho, kdo bílý je. A rasově motivované je vše, co se někdy i proti zdravému rozumu za rasově motivované označí. Dovolím si ocitovat ještě jednu myšlenku, vlastně slogan, tentokrát z Orwellovy Farmy zvířat: „Čtyři nohy dobrý, dvě špatný!“ Tak zdůvodňovala vládnoucí prasata, proč jsou lidé nepřátelé dobytka na farmě.

Jistě si teď třeba někdo korektnější než jsem já řekne, že to je další z mých literárních příspěvků, v nichž šťastnou a růžovou dobu barvím na černo. Vězte tedy, že Evropská unie hodlá změnit právo na svobodu projevu. O něm již nebudou rozhodovat jednotlivé členské země, ale pouze Brusel bude posuzovat „nenávistné výroky“ na úkor menšin, rasy, pohlaví či sexuální orientace. Tam moudří úředníci rozhodnou, co je korektní a co ne, a pak podají návrh, co se má zakázat či kdo potrestat. O tom, co se smí v rámci svobodného projevu říkat, bude bez výjimky rozhodovat Brusel. Pánbůh s námi a zlé pryč! Zažil jsem, když tahle práva měla Moskva. Dějiny se bohužel opakují, jen ideologická střediska se přesouvají podle aktuální politické moci sem a tam.

Podobné nářky nejsou samoúčelné. Nemám ve zvyku fňukat s rukama složenýma v klíně. Kritické úvahy mají smysl, ovšem jen tehdy, pokud si člověk uvědomí podstatu problému a pokusí se proti tomu něco dělat. Už dávno jsem byl vyléčen z naivní představy, že věci veřejné napraví ve své moudrosti nějaký politik. Víra, že půjdu k volbám, tam dám hlas těm správným a je hotovo, je hloupá stejně jako spoléhání se na přízeň boží nebo na to, že při pádu ze skály přestanou fungovat gravitační zákony. Možná je to boj s větrnými mlýny, ale člověk by se neměl bát říkat, co považuje za správné. Pokud nechce před někým pokleknout, neměl by to za žádných okolností dělat.
 
Jedinec samozřejmě nezmůže nic. Demokracie je založena na tom, že by měla rozhodovat většina. Tohle se zjevně už dávno neděje. Přesto bych princip demokracie nezatracoval, pokud se nám ho podaří znovu naplnit. Buďme demokraty, nespílejme těm, kteří si myslí něco jiného, ale současně si nenechme od jiných spílat my.

I když politikům nevěřím a mnohými pohrdám, bez nich to bohužel nejde. Ale nástroje proti nim máme! Politika je totiž v první řadě obchod. Politik si musí nějak „koupit“ naše hlasy. Nesmí mít pocit, že je dostane automaticky, musí naslouchat našim názorům a přáním a podle nich formulovat politický program. A samozřejmě pak podle našich potřeb jednat. Je to totiž jen náš (dobře placený) služebník, ne feudální pán! Nenechme si diktovat, co si máme nebo smíme myslet.

Pokud všichni, kteří ctí odkaz našich bílých předků, začnou hlasitě vystupovat a hájit naši českou minulost, naši kulturu a životní styl, naše hodnoty, pak si prostě musí politici naše hlasy získat a změnit své chování. Volby nejsou bianko šek. Takže ano, politik by měl nést následky za to, pokud nesplní, co nám slíbil. Tvrdě a bez milosti! Není podstatné, o kom nám falanga demagogů a ideologů tvrdí, že je správný politik a máme ho volit a tamten je nesprávný a je třeba ho zatratit. Nálepky se dávaly vždycky. Zapomeňme na nálepky, používejme jen a výhradně svůj rozum. A také srdce! 


40 komentářů :

 1. Bohužel,kdo neklekápřed BLM a nevelebí amidemokratůru,nehaní Rusko....je podle dohlížitelů na správnou korektost odsouzen k záhubě...viz Slavie proti Glaskow:-(

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné napsáno! Pane Vondruška děkuji. Tento článek by měli mít občané ČR v povinné četbě. Včetně Demo - bloku, třeba by se jim rozsvítilo, anebo by se chytili za nos?...

  OdpovědětVymazat
 3. Generace Masaryka utvářela nový stát na tradici Husitství ,Národní fronta budovala stát k dokonalosti s tím, že kapitalismus je přežitek.Cikáni nedostali pobídky k rozmnožování a postupně se jejich život zlepšoval.Přišel kapitalismus Klause a máme takové problémy , že nevěřím v nápravu a spįš se podvolíme díky voličům v bezpáteřní společnost bez hrdosti na minulost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take neni jest.
   Nevim,co si domluvil Masaryk "velikym pritelem lidu" Wilsonem,ale nic dobreho to nebylo.
   Majetky zustali v rukou bohacu, casto germanskych a mocnych bankeru atd. Ti co pujcovali habsburkum ,pujcovali a vladli ze zakulisi nadale..
   Ceska policie zacala zahy humanisticke strileni do ceskych delniku, prave tech , kteri osvobodili nas vsechny /asi za "odmenu",ze to neeli delat/,nikdo humanisticky neprotestoval,zakony ani soudy nepostihovali cetniky a jejich velitele,lide ,hladovi a ozebraceni demonstrovali jak je v demokracii, kterou nikdo nikdy nevidel, povinnosti. Demokratizovalo se i tenkrat hodne moc!!
   A navic povinnosti obcana,aby zlepsil pomery v narode ..V dusledku ,Potom prisel Hitler a nacisti a v tom strileni do lidi pokracovali a vylepsili,rozdil byl, ze o neco vic. Co tedy superhumanisti demokraticky zapocali na narod ,bylo vhodne pokracovani germany..
   48 se taky mnoho nezmenilo, cast vladcu kseftovala se zbranemi a Slansky a spol provadeli humanisticko socialisticke strileni na hranicich na kazdeho,treba jen za snahu opusteni teroristickeho statu, popravovali a veznili a mucili jako nacisti atd..
   Zadna hyper ani korektnost neni, pouze chaoticke napady a akce elit a jejich sluhu se provadeji a kazdy den jine a casto v uplnem protikladu tech vcerejsich.
   Kdo byl vcera fanaticky antirasista,dne muze byt s klidem zlocinny rasista zitra.Jak se to hodi..
   Mobilizovali se femintky snadno zfanatizovane a naivni jim nevadi absurdni situace,jde jim o verne usili plneni prikazu tech nad nimi. A poslusnost k nenavisti na kazdeho na koho, se jim ukaze.
   Jsou v zamestani aby zpusobovali rozvraty..
   Dale zakony sharia ,snad horsi nacistickych jsou mnoho lepsi a "pokrkokovejsi"/jde o krky/, v ovladnuti kazdeho. Kde neuposlechne a i ten kdo poslechne, drive ci pozdeji se stanou otroci s malou nadeji aby i rodinami neprezili jako napr. V Syrii..
   Kdyz holka dle propagandy poslusne vystrida 20-30 jich za pet dni, nadeje na sireni dalsich nemoci jsou skvele..Vseobecne poskozovani vladne,kdyz ani s dobytkem neni mozne nakladat jak s lidmi..
   Ve vladach vsichni lzou,podvadi tez v chaosu,kdyz nevi jake prikazy prijdou zitra.
   Mimo ohrozeni a sverepe utoky na lidskou existence na zivot sam ze vsech stran.
   Utoky na policii ,ktera se brani jsou bezne i s velkou pomoci "soudcu a zakonu".

   Vymazat
 4. Nebude to už dlouho trvat a "BUDOU MUSET" se nejen za nos chytit, ale i před Vojenský tribunál předstoupit, byť nedobrovolně, a tu PRAVDU si vyslechnout... Následky už určitě znají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,03
   Před 20 lety by bylo pozdě....

   Vymazat
  2. 14:03... Tak to jste optimista. Státy které neovládají celé své území nejsou jen v Africe, ale i v Evropě, ani Bílý dům už nevládne ve všech svých regionech. Takové státy stojej nad propastí. Blbé je, že není kam couvnout, ta změna demografie je nezvratná.

   Vymazat
 5. Bývalý bělošský policista Chauvin byl uznán vinným z loňské vraždy a zabití černocha George Floyda

  https://cz.sputniknews.com/20210421/byvaly-belossky-policista-chauvin-byl-uznan-vinnym-z-lonske-vrazdy-a-zabiti-cernocha-george-floyda-14204938.html

  Smažák se nafetoval a neustál zákrok policistů. Policista byl obětován ve jméně zvrácené liberální ideologie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za tu dobu od přišlápnuti recidivisty a narkomana Flojda bylo při ,,demokratických" nepokojích organizovaných BLM v jeho rodném městě zabito 500(!) bělochů, vybrakováno stovky obchodů... Policie naprosto nefunguje! VIP 🥴

   Vymazat
  2. 14,07
   Joooo,amiokupant náš vzor,ti čerstvě narození tam i tady se mají nač těšit:-(

   Vymazat
 6. Moc hezky to pan Vondruška napsal, ano moc pěkně. Škoda jen že si to nepřečtou voliči Pirátů a jiných podobných uskupení. Ačkoli, pokud by si to i přečetli, stejně by nepochopili. A pak, volby mají být až na podzim. Ví bůh co se do té doby stane. Možná tu už budou vládnout nějací “Černí panteři”.

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezky to pan Vondruška napsal, ano moc pěkně. Škoda jen že si to nepřečtou voliči Pirátů a jiných podobných uskupení. Ačkoli, pokud by si to i přečetli, stejně by nepochopili. A pak, volby mají být až na podzim. Ví bůh co se do té doby stane. Možná tu už budou vládnout nějací “Černí panteři”.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc hezky to pan Vondruška napsal, ano moc pěkně. Škoda jen že si to nepřečtou voliči Pirátů a jiných podobných uskupení. Ačkoli, pokud by si to i přečetli, stejně by nepochopili. A pak, volby mají být až na podzim. Ví bůh co se do té doby stane. Možná tu už budou vládnout nějací “Černí panteři”.

  OdpovědětVymazat
 9. Škoda, že podobných lidí jako p. Vondruška není na humanitních oborech našich VŠ víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že pan Vondruška nekandiduje ve volbách, tam by byl ještě užitečnější, než na VŠ. Nebude koho volit!!!

   Vymazat
 10. Nemá cenu se moc ventilovat, protože jak vidíte, masmédia jsou ovládána zvenčí a zdejší situace je podobná normalizaci, jen místo hospod se lidí vykecávají vždy pod čarou. Jsem zvédav, jak se to bude vyvíjet dál. Podle ukrajinského scénáře, jak pravil místní bojovník unknown, bude hůře, neboť se dělá evidence nepřátel demokraticjého zřízení, dosazené nomenklatury ve sdělovacích prostředcích a mafií obsazených veřejných místech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne by opravdu zajimalo, proc Hamacek chtel jet do Ruska pro vakcinu, a proc najednou obratil

   a taky by mne zajimalo kdo zpusobil ze Babis se priposral, a to myslim vazne, hruzou.

   Vim ze Babis ustal spoustu veci, a dokonce bejval statecnej, ale ted (Babisi promin) je z nej skutecne zbabela sracka

   Vymazat
  2. 16:39 ... Patrně je tlak velmi velký a on ví, že proti zdi nelze. Není hlupák.

   Vymazat
  3. Donedávna jsem se prezentovala se svými názory alespoň na Parlamentních listech. Ani tam už ale asi svobodné vyjádření názoru nemá místo.

   Vymazat
 11. Při vší úctě pane Vondruško,Vy nevíte,že komunismus nikde a nikdy nebyl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak komunismus je neuskutečnitelný nápad stejně jako globalizace byl jen skvělý socialismus.

   Vymazat
  2. Myslíš Vachave že děláš osvětu?Neděláš!Že nebyl komunizmus nikde na světě ví skoro každý,jen protebe to je novinka.

   Vymazat
  3. 12:54Vaše reakce postrádá logiku-zřejmě jste méně chápavý,co dělat!

   Vymazat
  4. Komunismus by nefungoval, vzpomeňte, jak dopadl jeho propagátor Žižka. Socialismus, to je jiné kafe, stačilo by líp kontrolovat případné vyžírky.

   Vymazat
 12. Práva menšin jsou ve skutečné demokracii nesmysl. Všechna práva jsou pokryta právem občanským.

  OdpovědětVymazat
 13. Uz za ctrnact dni prijde prvni zatezkavaci zkouska, zda se Cesi jeste vubec mohou povazovat za narod. Uz ted se objevuji navrhy zakazat polozeni kvetin na hrobech ruskych vojaku padlych pri osvobozovani Ceska. I k tomuhle slouzi pripad Glajvic- Vrbetice. Domnival jsem se, ze Cesi nejsou Ukrajinci, ale pri sledovani verojnopravniho rozhlasu a televize mam pocit, ze ani to ceske stado nebude problem nahnat na frontu do boje za zisky"jednoho promile". S dusi plnou pravdy a lasky , obrazem svateho narkomana Floyda pred ocima a pruhovanou vlajkou nad hlavou jiste radi umreme v ohni palivove bomby. Opravdova sance horet pro pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není třeba Ukrajinci pohrdat.Mnoho Čechů má Banderovskou náturu taky,ale většina obou národů má mnoho společného,jen Ukrové jsou chudší.

   Vymazat
 14. Politik si ve skutečné demokracii nekupuje hlasy voličů, ale jejich rozhodování.

  OdpovědětVymazat
 15. Definice demokracie zní: Demokracie je vláda lidu, jinými slovy vláda všech legálních občanů žijících ve společném teritoriu (obec/město, region, stát).

  A ještě trocha filozofie. Demokracie není ideologie, jednoduše proto, že to není vynález, tedy lidský konstrukt. Je to objev. Bylo objeveno, něco co je přirozené.
  Držet se toho co je přirozené je i bezpečné. No a bezpečí je, pokud vím, v pyramidě lidských potřeb až na prvním místě.

  OdpovědětVymazat
 16. Současný stav naší země je zbytečné složitě popisovat, jednoduše vyjádřeno jsme to dopracovali ke společnosti vedené pitomci a šašky s ideologií havlismu v absurdním dramatu dnešního pomateného světa ..

  Důležité pro nastoupení cesty k nápravě je vždy pochopení příčiny .., a tou příčinou našeho dnešního marasmu je už zmíněný pomatený havlismus s primitivním antikomunismem ..

  Z psycho analytického pohledu Samet, Havel a spol, a pomatený Havlismus povznesl sebevědomí pitomců, (které socialismus zcela správně deklasoval) kteří uvěřili ve svoji roli nositelů spásy komunismem utlačeného národa.
  Celé to divadlo západních dobrodinců s glorifikací Havla, havlistů a zblblých havlo čechů vytvořilo ve společnosti kastu namyšlených pitomců a šašků -lepších západními ideály osvícených lidí.

  Jestli se chce naše zblblá společnost uzdravit, musí se v první řadě zbavit havlismu a uctívání jeho absurdního prozápadního šaškovství ..

  OdpovědětVymazat
 17. Práva menšin? Jednoduché.
  Nemlich stejná, jako práva většin.
  A s právy samosebou i stejné povinnosti.

  OdpovědětVymazat
 18. Pan Vondruška, pokud bude ještě nějaký čas uvažovat, přestane mluvit o tom, že se tady cosi „ideologicky dělo za komunismu“, když žádný komunismus tady ani jinde neexistoval. Takhle sám ideologizuje a podsouvá. Třídní boj? Chce tvrdit, historik, že nebyla doba, kdy větší část společnosti byla nucena prosazovat, tedy bojovat, o sociální práva? Jak a čím byla tato část společnosti definována? Hrajme si, soudobě ideologicky, hrajme si se slovíčky. Pan Vondruška se narodil (1955) do už sociálně nivelizované společnosti. Stíní mu to?
  Zřejmě se také hlásí k teorii dvojí facky. Ta, cituji: „ ...Volně parafrázováno říká, že pokud dá (advokát) dělníkovi facku, zavřou jeho, protože to byl projev třídní nenávisti. Pokud dá ovšem dělník facku jemu, zavřou zase advokáta, protože k ní toho dělníka svým třídním původem vyprovokoval. To, co se ideologicky dělo za komunismu, se v jiném a drsnějším hávu děje i za kapitalismu.“
  Naprostý nesmysl nejen s tím „komunismem“. Tím dělníkem jsem od padesátých let byl. Pokud bych ovšem dal facku šéfovi, byť byl nedělníkem, ani dělnickým kádrem, dokonce předúnorovým inženýrem, letěl bych. Na hodinu. Ideologie sem, ideologie tam. Ani později, chráněn Zákoníkem práce, kterého jsem si užíval a který jsem až nadužíval, ani toho bych se nedovolal.
  S panem Vondruškou, krom toho jak si svoje předchozí a současné postoje racionalizuje, aby se smířil sám se sebou i realitou, v ostatním bez výhrad souhlasím. Dokonce se domnívám, že takové ty reminiscence nemá zapotřebí. JiH

  OdpovědětVymazat
 19. Nevěřím tajným službám.Chceme zahájit debatu a vše zveřejnit .
  Lubomír Volný 20.04.2021 Parlament ČR.
  https://www.youtube.com/watch?v=cSR-Wr890V4

  OdpovědětVymazat
 20. Žádný společenský řád a ani člověk není dokonalý. Vše se postupně vyvíjí a každý společenský řád, potažmo jedinec může přinesl dané společnosti spoustu kladů ale též negativ. Je na lidech, aby tento vývoj na základě svých historických zkušenosti moudře usměrňovali a dali prostor věcem a myšlenkám, které je jako celek krůček po krůčku posunou k další společenské metě a proto jsou lidé, aby nedopustili systém práva silnějšího či zákon ekonomické džungle.
  Půl života jsem prožil v „reálném socialismu“ , druhou půlku v soudobém „kapitalismu“ a tak snad mohu, na rozdíl od mladších spoluobčanů trochu život v obou systémech subjektivně porovnávat.
  Proto si myslím, že jsme jako společnost při „předávce politického systému“ nepostupovali jako správní hospodáři národního bohatství a majetku a nedokázali se oprostit od společenských chyb předcházejícího období a navázat a dál rozvíjet v té době velmi solidní ekonomické a hospodářské postavení. Je velká škoda, že jsme nedali prostor stovkám či tisícům pracovitých a technicky velmi vyspělých odborníků, kteří posouvali naši společenskou a technickou úroveň a byli hybnou silou společnosti . Bohužel jejich místo zaujali „ kecalové“ s minimální odbornosti a téměř žádnou odpovědností, aby nás dovedli tam, kde jsme dnes….
  Hluboce si proto vážím lidí, kteří se snaží v rámci svých možností přispět ke společenskému navázání na naše pozitivní historické tradice a úspěchy a upozorňuji na různé nezdravé trendy a rizika, které mohou být velmi nebezpečné pro náš další vývoj .
  Jsem nevěřící – pokud bych měl v životě před něčím pokleknou, pak jedině před „ moudrostí „ prezentovanou autorem panem Vodruškou.
  Moc děkuji za článek.

  OdpovědětVymazat
 21. Žádný společenský řád a ani člověk není dokonalý. Vše se postupně vyvíjí a každý společenský řád, potažmo jedinec může přinesl dané společnosti spoustu kladů ale též negativ. Je na lidech, aby tento vývoj na základě svých historických zkušenosti moudře usměrňovali a dali prostor věcem a myšlenkám, které je jako celek krůček po krůčku posunou k další společenské metě a proto jsou lidé, aby nedopustili systém práva silnějšího či zákon ekonomické džungle.
  Půl života jsem prožil v „reálném socialismu“ , druhou půlku v soudobém „kapitalismu“ a tak snad mohu, na rozdíl od mladších spoluobčanů trochu život v obou systémech subjektivně porovnávat.
  Proto si myslím, že jsme jako společnost při „předávce politického systému“ nepostupovali jako správní hospodáři národního bohatství a majetku a nedokázali se oprostit od společenských chyb předcházejícího období a navázat a dál rozvíjet v té době velmi solidní ekonomické a hospodářské postavení. Je velká škoda, že jsme nedali prostor stovkám či tisícům pracovitých a technicky velmi vyspělých odborníků, kteří posouvali naši společenskou a technickou úroveň a byli hybnou silou společnosti . Bohužel jejich místo zaujali „ kecalové“ s minimální odbornosti a téměř žádnou odpovědností, aby nás dovedli tam, kde jsme dnes….
  Hluboce si proto vážím lidí, kteří se snaží v rámci svých možností přispět ke společenskému navázání na naše pozitivní historické tradice a úspěchy a upozorňuji na různé nezdravé trendy a rizika, které mohou být velmi nebezpečné pro náš další vývoj .
  Jsem nevěřící – pokud bych měl v životě před něčím pokleknou, pak jedině před „ moudrostí „ prezentovanou autorem panem Vodruškou.
  Moc děkuji za článek.

  OdpovědětVymazat
 22. Na rozdíl od pana autora si myslím, že nástroje proti politikům už nemáme.
  Domnívám se, že v euroatlantické civilizaci už mocní nedovolí vygenerovat slušné a schopné vůdce.
  Že kandidáti na prezidenty, premiéry, zkrátka na důležité sesle, jsou jenom a výhradně ti, které nám předhoděj imagemarketéři.
  Neuvědomujeme si sílu médií, nevíme, že marketing je nesmírně propracovaná věda, že dneska už není problém nakukat občanovi prakticky cokoli.
  Knížku Propaganda, které sepsal velmi chytrý intelektuál a neméně zdatný praktik Edward Bernays, měl na nočním stolku i sám Goebels.
  ( Ačkoli nešlo o autora nordické rasy. )
  Tenhle pán třeba dostal zakázku od tabákového koncernu, prodej kuřiva stagnoval.
  V té době už se vědělo že kouření škodí , ale prachy jsou prachy.
  Právě probíhaly demonstrace za emancipaci žen. Pan Bernays najal hezkou slečnu, poslal jí na pódium s cigárem v puse a splnil tak úkol.
  Ty ženské, které by si normálně nezapálily na veřejnosti ani za nic, si řekly :” A helemese!!! Když hulej chlapi, tak my taky, nenecháme si diktovat, co je slušné a co ne. “
  Za jejich majstrštyk považuji nemocnou dívku Gretu, které tleskají i v OSN a naslouchají ve Vatikánu.

  OdpovědětVymazat
 23. Helanov 12:07
  Máte pravdu, i já jsem podlehl "studentu" Zivčákovi. Masáž "informační" války zdárně pokračuje a předhazuje nám jednoho viníka za druhým. Ať máme koho nenávidět. Nová vlna politiků, ještě pořádně nedoceněných se vrhá do přední linie. Úroveň klesá a je nahrazena masovostí díky masmediím s cenzurou. Spolu s námi blbne celý svět. Já už věřím jen sobě.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.