Reklama

neděle 25. dubna 2021

Rozhodl jsem se pomáhat Pirátům s propagací

Ivan David
25. 4. 2021

Jejich vyjádření mají totiž slabý dosah a tím si lze vysvětlit jejich volební preference. Například video, které na svůj FB vystavil sám místopředseda EP Marcel Kolaja, a v němž se svěřuje komisaři z EK se svým trápením (obává se ohrožení nezávislosti České televize), dosáhla za dva dny pouhých 15 lajků a 10 komentářů, zatímco totéž video na moji FB stránce získalo za 8 hodin 436 lajků a 271 komentářů a 271 sdílení. Při tom hodnocení tam i zde bylo prakticky shodné, pro Kolaju prakticky 100% nepříznivé. Můžeme se jen dohadovat, jaké by byly preference Pirátů, kdybych s šířením jejich myšlenek pomáhal pravidelně, nebo dokonce by jim ochotně pomáhali další dobrovolníci.

Už teď si Piráti rozdělují funkce. Konec konců, nebyla by to první stínová vláda.

Není to tak dlouho, kdy se pan europoslanec Kolaja na svém videu radoval, že neprošel zákon, který by umožňoval vyšší zastoupení potravin českého původu ve velkých potravinářských obchodech v ČR. Za 12 dní u Kolaji 26 reakcí (z toho 20 kladných), 14 komentářů (jeden kladný). Totéž video na mé FB stránce za 9 dní 1300 lajků, 682 komentářů a 949 sdílení (zájem 11000). Uznejte, že by byla škoda takovou pěknou sebeprezentaci nešířit! Nemusím připomínat, že jde o poslance, který odmítá českou národnost a hlásí se k „evropské národnosti“.

Ale abych neopomíjel další pirátské europoslance, připomenu odbornici na mezinárodní vztahy Markétu Gregorovou, která na svém FB přesvědčuje hosty: „I ty jsi Brusel“. Asi jde o problém se sexuální identitou. Rozhodně mě nepřesvědčila, abych se cítil Bruselem. Náš společný rozhovor v ČRo Plus paní Gregorová vůbec nepřipomněla na svých stránkách, a přitom si vedla tak statečně. Nezbylo mi než ji povzbudit, aby na mě podala trestní oznámení. Nevěděl jsem proč, dokud jsem nenašel její reakci na můj článek na FB (který měl 154 000 oslovených, 2700 laiků, 1 700 komentářů, 1000 sdílení).

Mrzí mě, že ho zřetelně označila jako hoax (170 lajků, 74 komentářů, 4 sdílení). Uvedla totiž, že jsem ji „obvinil z braní pervitinu“ a dělala si starosti, jak bych své tvrzení „obhajoval třeba u soudu“, mám prý štěstí, že na mě trestní oznámení nepodá. Toto její vyjádření skutečně „hoax“ je. Napsal jsem totiž doslova: „Soudí, že se „ozývají hlasy, že se nějaká agrese skutečně chystá“. Míní jak je z kontextu jasně patrné, že agresi chystá Putin. Nevím, co právě paní europoslankyně bere, ale tipoval bych na pervitin, tam jsou „hlasy“ jako verbální sluchové halucinace dosti časté.“ Nejedná se tedy o obvinění, ale o diferenciálně diagnostickou úvahu, zvláště když ve svém populárním videu jasně verbalizovala náklonnost k návykovým látkám.

Sama se ve svém článku brilantně brání, že je bojovnice za mír. Je to možné, mírů je několik druhů, například „pax americana“. Jenom mě trochu zmátlo, že kritizovala francouzského a německého ministry zahraničí za jejich výzvu k deeskalaci konfliktu na východní Ukrajině. Předpokládám, že ví, co je deeskalace, když vystudovala „mezinárodní vztahy“ v Brně. Nevím, v televizní debatě k americkým prezidentským volbám zaskočila samotného redaktora Kubala, když o USA řekla: „Ta společnost je velmi rozdělená, a rozdělená společnost ukazuje právě na určitou krizi demokracie a krizi institucí“. Zajímavé, jak v Brně přednášejí politologii. Ačkoli, rektorem tam byl politolog Petr Fiala… Překvapený Kubala se ptal: „Proč myslíte, že ve společnosti, kde dopadnou volby půl na půl je zprávou o krizi demokracie?“ Gregorová se nedala: „Jelikož právě ukazuje ten nesoulad mezi jednotlivými stranami.“ Později upřesnila: „Silná rétorika, kterou nastavil Donald Trump může vést k tahanicím nebo komplikacím na úřadech a soudech, ale i v ulicích.“ Je škoda si nepřipomenout tyto moudré úvahy. Zdá se, že Piráti usilují o překonání krize demokracie i u nás tím, že bude zaznívat jen jeden názor, ten správný, jejich.

Nebylo by spravedlivé opomíjet ani europoslance Mikuláše Peksu. Před rokem jsem si povšiml jeho výroku, že závidí Němcům Merkelovou. Snažil jsem se uhodnout prameny závisti. Snad že pozvala milióny muslimů do Německa a pak se o ně chtěla štědře rozdělit s okolními zeměmi. Možná také kvůli jejímu tvrzení, že poválečné vyhnání sudetských Němců, kteří z 95% podporovali Hitlera a rozbili Československo „je neodůvodnitelné“, ostatně poslanec EP za její stranu Peter Jahr vyslovil letos v lednu požadavek na zrušení Benešových dekretů. Důvodů k závisti je tedy řada. Dále odkazuji na svůj článek „Podivuhodné vyprávění piráta Peksy“ a omlouvám se, že jsem mu dosud věnoval tak málo pozornosti.

Volební preference Pirátů nasvědčují tomu, že jsou veřejnosti málo známí. A to je škoda. Sami se snaží, ale to nestačí. Nedávno začali s náborovou akcí „Senioři na palubě“. Na jejích stránkách nabízejí celé dvě ukázky. Vladimír Šíp z Tábora (*1952) chce „pomáhat nastupující generaci, aby pokračovala tvůrčí Masarykovská a Havlovská tradice zasazená do pravdivé technologie“. Netuším, co je „pravdivá technologie“. Ti kteří vědí takové věci, jistě mohou Piráty podpořit.

Vyzývám k podpoře Pirátů propagací jejich myšlenek!32 komentářů :

 1. Ano to je správná cesta říci lidem co jsou zač a jakou budoucnost nám chystají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uplne rozdupana OS ohlupena GR TV je nyni piraty presvedcovana

   ze je TELEVIZE je jejich soukroma TV patrici pod piratiska ,avsak namisto,aby se ze svych mama hotelu na ni slozili penize chteji,aby jeji GR TV dale raboval nezaslouzenym vysokym platem koncesionarske poplatky, kdyz se prislo na to,ze se drzi na miste reditele jen tim,ze porusuje zakon o verejnopravnosti tohoto media.
   Pirati jsou znami z historie porusovanim zakonu a nyni lobuji dokonce mikrofonem EU za plat pry jejich GR TV.
   Je totiz pravdepodobne,ze GR TV muze byt za porusovani zakonu postaven pred soud a nahrabane miliony z koncesionarskych poplatku by mu mely byt odebrany a vraceny koncesionarum, nebot byly ziskany pry jen porusovanim zakona coz ma podle piratu propagujicich zlo byt spravne!

   Ohlodavani a obirani svych volicu na kosti s vyuzivanim vakua,ktere ve svych prazdnych lebkach a programu zla na svem praporu maji to bude v pr jejich prdlamentu snadno odhajlovano !

   VOLTE PIRATY TI ZLOCINCI VAM VYKRADOU VSE ZVKLASTE SVOBODU A DEMOKRACII!

   Smazat
  2. Krtecek Souhlasím veřejnoprávní TV si liberálové přivlastnili. Aby tam mohli hlásat jejich jedinou „pravdu" a propagandu.

   Smazat
  3. Kabliku,dekuji za angazovanou odpoved,obcane se bud probudi

   nebo je piratiska a jejich podpindostnii rozrezaji pry s pomoci jejich AFRIKAKORPSU a sury ka ka ramu 4/89 v taborech FEMA na mydlo,kdyz se jim nepodari instalovat cenzuru a vymytit svobodu slova!

   No trochu jsem to prehnal,ale piratiska jsou pratele valecnici svobody a prime demokracie, vsehoschopni magori a ne,ze ne ANO!

   Smazat
  4. watch?v=jwvfk85tfec

   tam se to dozvis. je to na utube

   Smazat
  5. Pirat je ten co vrazdi, za ucelem koristi v jakemkoliv mnozstvi a nikdy neprestane.
   Uz to ze nazev prebrali a vyzebrali si z Raichu,rika vse.

   Smazat
 2. Nestačilo OF, nestačily Věci veřejné, tak se teď budeme léčit z naivity Pirátama. Pravda a láska vyjádřená symbolicky lebkou se zkříženými hnáty.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím proč, ale po slyšení hesla : "Láska a Prav.." se mi navaluje a to tento zdegenerovaný a zlodějský režim trvá teprve 30 let !!

  OdpovědětSmazat
 4. Piráti to byla zvláštní parta, po jejich dopadení se s nimi nikdo nemazal.

  OdpovědětSmazat
 5. No já když jsem v kontaktu s voliči Pirátů a jim podobným, tak mi argumentují, že buď jsem hloupý konspiratik a nic z toho není pravda (těch je maličká menšina) anebo argumentují stejně jako ti Piráti. Takže dobře vědí, co může taková politika obnášet a jsou s ní ztotožněni. Dnes už dokonce i vyhrožují, že až oni přijdou k veslu, začne mela. Jen pár z nich se cíti být Čechy, většina jsou buď světoobčané z Kotěhůlek pod Prdelskem) nebo euroobčané. Horují za migraci, svobodu, za maryjánu, sdílení prostředků, ekologii a celkově za eurohodnoty. Ale když prišlo na to, že zavřeli jedinou benzínku na okolí, oni byli těmi, kdo nejvíc nadávali. A nedejbože jim zabrat místo na parkovišti.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsme národ blbců,nejvíc se to projevuje na mládeži,absolventech vysokých a středních škol.Ti jsou tak odolní argumentům zdravého rozumu,oni po tom "studiu" již všechno vědí.Postaveno na základě anglických a amerických neuvěřitelně rozličných skupin rocku,hip hopu,heavy metalu.To je jejich božstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bruciore oni jsou obeti banksterskych kapitalistu

   ,kteri vyvinuli 6 priorit k rizeni a zotroceni mas,pricemz se nyni ohlupuje a vyucuje podle prvni priority,tj poud chcete porazit sveho nepritele ohlupnete nejprve jeho deti.


   TO VIDITE TEN VYSLEDEK U POLOVZDELANYCH PIRATU Z MAMA HOTELU

   Smazat
  2. Vidite pane K. jak ty skudci nemuzou prestat?
   Jako ten brucior , na bliti..

   Smazat
  3. Pawe,meli bychom zkusit kontaktovat tu pani z TRIKOLORY

   ted se dokonce snazi angazovat svobodne a soukromniky,podle ni by to mohlo dat 5,1%.
   Maji ale blby program pry chce zbohatnout, kdyz bude jeste vice pracovat.
   Oni vubec nevi,ze se jejich volicum krade dve tretiny platu a soukromnici,kteri si mysli,ze vi vsecko nejlip budou C19 zlikvidovani na sracku,ze pry stoji v ceste koncernum a proto z nich bohaci udelaji blbce a zpokutuji je do exekuce.
   Co kdyby jsme do NPV zaradili bod c.5. na jejich podporu i kdyz oni podporu pry zadnou nechteji.

   Jen v Solidarnim state totiz muze vzniknout tzv Stredni vrstva,ktera je oporou statu a ne ji deptat az vsichni pomrou a prijde lebka z hnaty a exekutor s dnesnim vadnym prdlamentem schvalenym zakonem,ktery bez solidarniho statu nepujde NIKDY opravit!
   Oni stale nevi,co z nich ti majitele velkych penez maji za lubem udelat a proto pry zalozili "odbory" no neznaji jeste boj nasich zdejsich valecniku svobody a prime demokracie,
   jinak by se tu objevili a otevreli tady na NR diskusi dat to nasili pesti do nosu swinduram.
   Penzisti to same,vykradli jim penize na penze(pry si je pujcili),no to je k smichu,
   Babis jim brzy nic nemuze dalsiho dat ledaze by se dal zadluzil(ted ho honi zadluzit se do zeleneho udelu) a potom budeme prodavat exekutorum i zastavky na autobusy jak v Recku ostrovy a letiste.
   Ma nekdo na tu pani z TRIKOLORY kontakt,ze tu je vzkaz a reknme jak by zvitezila?

   No uz to polozil Klaus ml,tak aby se i ona stala opravdovou politickou silou vcas.

   Smazat
 7. Mám pro Piráty volební heslo :
  "Vaše problémy vyřeší, naše marjánka"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodi se spise

   VOLICI DEJTE NAM DO RUKY KLADIVO A MY VAM TU DIKTATURU VTLUCEM DO KEDLUBNY!

   Smazat
  2. 13:29 Chtěj na palubu důchodce, tak aby je nevzali za slovo. Rádiovky z února 48 ještě nejsou zcela zapomenuty.

   Smazat
  3. Kosteji,duchodcum ukradli penize z jejich fondu na duchody

   a tak to zkusim pripomenout.Pokud budou chtit ten POLICEJNI STAT te CSSD a nikoli zmenu rezimu pod samurajem,ktery je udiven privalem hlasu pod svobodou a primou demokracii at pomohou SPD dosahnout ustavni vetsiny anebo zkusi inicializovat dalsi doposud nevidane polit.subjekty a jim doporuci si osvojit

   Navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICU (NPV) a zkusi si zapsat jeho prozatim 4 body,ale ty panecku stoji za to!

   1.

   ZMENA REZIMU NA DOPOSUD NEVIDANY SOLIDARNI STAT

   2.

   ZABEZPECENI KONTROLY ZVOLENYCH ZASTUPITELU DNEM I NOCI

   3,

   VYKASLAT SE NA 31LET TRVAJICI EMBARGO NA ZAKON O REFERENDU A NAHRADIT HO JINYM LEVNEJSIM A UCINNEJSIM MECHANIZMEM

   4.

   Rozdelit se 50 % o zisky z koncesionarskych poplatku a nas obcansky podil 50% investovat do vlastni pravdive info site na basi internetu a to do vsech koncin nasi zubozovane republiky

   a je tu HAFO dalsich bodu,ktere muze kazdy obcan a volic doplnit pro hodnoty lidu,nebot slovo lidu je slovo bozi,jak rika nas ideolog pani ANNA husita z KSH!

   Smazat
  4. Pane Kostěji, nemám obavu jako vy z rádiovek roku 1948, bylo-li aktérům tenkrát 20 let, tak se narodili cca 1928, to znamená, že je jim 93 let. Naopak, mám strach z dorostu inspirovaného svazáky (aktivisty), kteří po únoru vyhazovali z univerzit profesory s nevhodným politickým profilem. Mám obavu z novÿch kádrových materiálů, prověrek, domovních důvěrnic a z cenzury. To je oč mi jde.

   Smazat
  5. 17:41 Já z nich obavu v žádném případě nemám. Nejde o aktéry, ale v každé rodině se cosi traduje, děti jsou vedeny v nějakém duchu. Já osobně si neumím představit, že by někdo z mé rodiny volil Piráty a to napříč generacemi.

   Smazat
  6. 19:25
   Díky bohu zatím též nemám v rodině politické různice, ale protože jsem byl v pubertě tvrdohlavý pařez, tak jsem opatrný. Zatím potomky cele vtáhla cyklistika. Moje úvaha byla jen obecná.

   Smazat
 8. Mladí nevolí piráty z vlastní hlavy, ale mají vymývané mozky neziskovkami od soroše na školách! Už malé děti oblbují veganstvím, známý na to doplatil špatným vývinem děcka, nejí nic živočišné, myslíte, že to má 10 leté dítě z vlastní hlavy? Kluk je psychicky totálně na dně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano mate pravdu duntstlingere,obcany je treba informovat jak jsou

   rizen 6 prioritami vedoucim k jejich vybiti na 6 priorite a to je ucelem ohlupovani piraty,kteri maji v lebce vakuum a na vlajce vase obrane hnaty nebot daji pry vase tela na vyrobu červu,aby jejich kapitalistickym panickum zbylo vice k ukradeni,coz kryji tzv "zelenym udelem"a uz zacali s vasim zabijenim C19 nemoci,kdy zakazi strejdovi PUTINOVI (boze cara chran)dodat jeho SPUTNIK V ,zabjejici ty viry na pockani!

   Smazat
 9. AD. 13:43 a tak: Máme velký problém, u nás doma. Jan Amos Komenský, genius didaktiky, zapálil pochodeň osvíceného vzdělávání dětí v naší zemi a v přilehlém evropském okolí, který ozářil Evropu s takovou silou, že přežila 400 let. A dal tak vzniknout téměř dvaceti generacím, obdařených ve škole nejen vědomostmi, ale zejména podporou a rozvojem rozumu, schopného hledat souvislosti mezi příčinami, následky a jejich řešením.
  Prvním hřebíkem do rakve tohoto rodinného stříbra u nás se stal ministryně školství, Kateřina Valachová, která převzala vítr vzdělávání od západu vanoucí, po přimknutí se, do té doby „bloudící“ naší vlasti, aby se od dokonale promyšlené, klasické a racionální didaktiky Učitele národů přisála k liberálnímu pohledu na svět.
  A tak dnes máme místo jednotných učebních osnov všech dětí, školou povinných, tak jak to bylo od 1. republiky až do revoluce v r. 89 tzv. „ Rámcové vzdělávací programy“, které mimochodem v. r. 89 už fungovaly leckde v Evropě, a jejichž principem bylo nechat na vůli konkrétního učitele, co v dané vísce bude v daném ročníku učit. Tak se snadno stalo, že např. ve Francii některé gymply vypustily v geografii „Evropu“; apod. Po 30 letech těchto pravidel je zřejmé, kde se asi nachází současná úroveň vzdělání našeho rodinného stříbra, tedy našich dětí.
  Jako by to všechno kolem nás, nestačilo. O to víc je důležité věnovat se našim potomkům; učit je klást si otázky a pochybovat o „zvěstovaných pravdách“A.Š.

  OdpovědětSmazat
 10. Dnes jsem se dočetl, že USA ústy svého Bideta slibují pomoc chudým státům, které jsou poškození klimatickými změnami. Myslím si, že to bylo na klimatické konferenci v minulých dnech. Na konferenci byli účastní mimo USA i Rusko a Čína, Francie, Německo a další země. Ale je mi záhadou jak mohou astronomicky zadlužené USA pomáhat jiným. Z čeho? Víme z čeho. Budou tisknou ničím nepodložené papírky, jako dolary a rozdávat chudým zemím. Takže na to doplatí ekonomika celého světa, všech států, tedy i nás. A tím si tyto země nakloní proti Číně, Rusku a třeba i Německu@ Tak takov8 je ekonomick8 podpora od USA. Podvod a kr8de6, kterou nikdo neodhalí i když to víme. Kdo bud kontrolovat tištěné papírky, rozdávané po světě jako dolary? Závěrem upozorňuji, že toto není dezinformace a čirá pravda!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Hospodářské noviny v úterý přinesly rozhovor s Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem, uvedený titulkem: Do měsíce představíme kandidáty na ministry. Piráti naběhli na úřad a začali poroučet. Reálně se chystají na převzetí moci. Úředník vypovídá
  Ohlásila se skupina asi sedmi lidí, že chtějí přijít na exkurzi. Původně jsme za tím neviděli nic divného, protože prohlídky krajského úřadu nabízíme pro školy, spolky a různé skupiny. Byl domluven termín a příslušní úředníci čekali, až skupinka na exkurzi dorazí. „Pak nastal šok, ze kterého jsme se vzpamatovávali hodně dlouho. Byli to zástupci zdejších Pirátů. Měli naprosto šílené požadavky, řekli nám, že chtějí vidět, kde budou sedět. Chtěli vidět kanceláře hejtmanské i náměstků.Oni neříkali, kde třeba budou, když uspějí ve volbách. Na rovinu řekli: Ukažte nám, kde budeme sedět,“ sděluje stále ve stavu překvapení náš zdroj.
  Chtěli vidět prostory, kde bude jejich stranický sekretariát a kanceláře. Divili se, že jim kraj nemůže poskytnout administrativní zázemí pro jejich stranu, aby ušetřili, a nemuseli to platit z Pirátské kasy,“ pokračuje úředník.
  To nejhorší však mělo teprve přijít.
  To jsme si už připadali, že zde musí jít o skrytou kameru a nechápali, jak to mohou myslet vážně. Na tvrdo řekli, že aby jim, Pirátům, vedoucí jednotlivých odborů zpracovaly materiály na volby.
  Říkali, že jim do voleb schází nosná témata, tak jim je máme připravit my. Chápete to?! To je jako by Ivan Bartoš napochodoval na Úřad vlády a ministerstva, obcházel kanceláře a úkoloval jednotlivé ministry, ať mu připraví, co bude po volbách jako premiér dělat. Totální šílenost. Na naši poznámku, že takhle to opravdu nefunguje a že krajská samospráva tu není jako servis pro politické buňky, nechápavě zírali a nevěděli, proč by to nešlo. Ta pirátská skupinka nedokázala pochopit, že krajští úředníci opravdu nebudou pracovat pro jejich předvolební kampaň.“
  No, kdo se vykašle na volby, nechá tyto sebevědomé gaunery skutečně zvítězit. Bože, za co tuto zemičku, kdysi tak krásnou, tak trestáš?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to vsichni vidite,jak nevychovani usnpleni pirati realizuji

   bezskrupulozni pochod institucemi typu neomatxismus trockistickych prasecich rypaku.

   Sotva jsme se dostali z jedne diktatury mame tu dalsi zlocince,kteri poruci obcanum okousavat jejich vlastni kosti,oberou a chteji usurpovat tepla mista a vyhodit z nich vsechny,kteri jejich prazdnym lebkam naleti.
   Jo holt jsou rizeni z Bruseli svym kapem musulmanem a neśtiti se uz niceho.

   TO JE PROTO,že holubickam,ktere se doposud nenaucily branit urezou hlavy

   a vystavi je prichazejic ze stredoveku z okna!

   Smazat
  2. Dědeček nám vyprávěl, jak agitky svazáků obsazovaly univerzity. Řada profesorů musela pryč ze školy a někteří až do Kanady.

   Smazat
 12. Ukažme na lokaja
  co jmenuje se Kolaja.
  Podle not i podle zvyku
  toť piráti z Prahybiku.

  OdpovědětSmazat
 13. Uvedu několik výroků slavných zednářů. Možná to cosi vysvětlí.

  I když některá jeho rozhodnutí jsou dodnes považována za kontroverzní, je považován za jednoho z nejvýznamnějších státníků 20. století.
  "Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele."
  Winston Churchill

  "Poněvadž tito ministři volně nakládají se všemi úřady, udržují se u moci tím, že podplácejí většinu v senátě nebo v nejvyšší radě; a posléze prostředkem, zvaným omilostnění, pojistí se proti dodatečnému vyúčtování a odejdou z veřejnosti na odpočinek, obtíženi kořistí z celého národa"...
  Jonathan Swift

  "Pevně věřím, že osobní čest je hodnota, která je stejně významná jak ve veřejné sféře, tak v soukromé."
  George Washington první president USA

  "Každá indiánská vzpoura, o které vím, byla výsledkem porušených slibů a nedodržených smluv ze strany americké vlády".
  Buffalo Bill
  Vlastním jménem William Frederick Cody, průzkumný skaut a později plukovník seveřanské kavalerie, držitel vojenské Medaile cti.
  Svou přezdívku získal, když uzavřel kontrakt pro zásobování dělníků Kansaské pacifické železnice bizoním masem. Známý se stal svou "Wild West Show", díky níž se stal jednou z barvitých postav Divokého západu. Představoval zanikající svět původních indiánů a kovbojů, vystupoval společně s indiánským náčelníkem Sedícím býkem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.