Reklama

středa 21. dubna 2021

Rusko nechá velvyslanectví USA bez elektrikářů a sekretářek To bylo ještě před kauzou Vrbětice

Jevgenij Krutikov

21.4.2021  Vzgljad, Překlad Zvědavec

Na americké diplomaty v Moskvě budou uplatněny stejná opatření, která SSSR zavedl proti USA v roce 1972, na vrcholu studené války. Omezení uvalená Ruskem jsou ve skutečnosti naprosto stejná jako omezení, která již zavedla Amerika vůči ruským diplomatům ve Spojených státech. Washington je však určitě bude považovat za nové zvýšení napětí v diplomatické válce s Moskvou. Proč?

(Na snímku velvyslanectví USA v Moskvě)

Moskva rozhodla o odvetných opatřeních proti USA po dalším sankčním balíčku z Washingtonu, který zahrnoval vyhoštění deseti ruských diplomatů. Nejprve bylo velvyslanci Johnu Sullivanovi doporučeno, aby opustil Moskvu do příchodu lepších časů. Vídeňská úmluva z roku 1961 ve skutečnosti nestanoví vyhoštění zahraničních velvyslanců. Velvyslanec může být prohlášen za personu non grata, což je zpravidla způsobeno jeho osobním jednáním, a nikoli dvoustrannými vztahy mezi zeměmi. Ale nemůžete jej přímo vyhostit.

Praxe nicméně naznačuje, že je-li takové „doporučení“ učiněno, je lepší odejít. Velvyslanec Sullivan byl navíc o tom předem informován v rozhovoru s asistentem prezidenta Ruské federace Jurijem Ušakovem. Koneckonců existuje mnoho způsobů, jak učinit pobyt zahraničního diplomata, dokonce i velvyslance v hostitelské zemi takovým, aby jednoduše nemohl plnit své povinnosti. Samotný fakt předvolání velvyslance na ministerstvo zahraničí není ničím výjimečným. Jedná se o běžný komunikační postup, jednu z forem diplomatické činnosti. Jde jen o to, že se toto gesto v poslední době spojuje s něčím nepřátelským, i když zpočátku tomu tak nebylo. Sullivan a ministerstvo zahraničí USA obecně by však mělo pochopit, že pokud se situace v rusko-amerických vztazích v nadcházejících dnech pronikavě nezlepší, pak musí v každém případě z Moskvy odejít.

Za druhé, z Ruska bude vyhoštěno deset amerických diplomatů, což zrcadlově odráží zavedení nového amerického balíčku sankcí. Ani v tom není nic překvapivého.

Za třetí, Moskva zavádí pro americké velvyslanectví a další zastupitelské úřady zákaz najímání zaměstnanců z řad občanů Ruské federace a třetích zemí. Podle ministra Lavrova je to také zrcadlové opatření, protože „my takové praktiky nemáme“. Faktem je, že Američané po celém světě široce využívají najímání místních obyvatel pro diplomatické úřady na technické pozice: jako překladatele, zapisovatele, sekretářky, řidiče, kuchaře, zaměstnance call centra a podobně.

Paradoxně jde o mimořádně palčivé opatření. Američané totiž nemají sklon učit se cizí jazyky a bez místních překladatelů a sekretářek nebudou schopni překládat ani vytisknout jedinou tiskovou zprávu. Twitter jako hlavní komunikační způsob bude uzavřen a na něm závisí komunikace amerického velvyslanectví v Moskvě s vnějším světem. Nemluvě o možných problémech s elektrickým vedením, chemickým čištěním, úklidem místností a dopravou dětí do školy. Podobné opatření již na ně bylo aplikováno jednou v sovětských dobách v roce 1972 a o dva měsíce později ministerstvo zahraničí USA „požádalo o mír“. Zasáhne to samozřejmě ty ruské občany, kteří tam již pracují, budou muset odejít. Většinou jde o velmi specifickou část veřejnosti, které počítá se získáním zelené karty a později přesunem do Spojených států.

Za čtvrté, zbývající americké nevládní organizace a nadace spojené s velvyslanectvím a doposud vyvíjející činnost, budou bezpodmínečně uzavřeny. Sergej Lavrov neuváděl přesně, koho nebo co tím myslel, ale brzy se to dozvíme. Uvedl pouze, že mluvíme o organizacích „přímo se vměšujících do vnitropolitického života Ruska“.

Za páté, omezuje se praxe vysílání spolupracovníků americkým ministerstvem zahraničí do Ruska „na krátkodobé služební cesty“. Nově ne více než devět lidí ročně na základě vzájemnosti. Dříve tato praxe znamenala příjezd amerických občanů do Moskvy s diplomatickou akreditací, nikoli však jako stálých spolupracovníků velvyslanectví, ale jako „služebně cestujících“. Ve skutečnosti šlo o nekontrolovaný nárůst počtu amerických občanů využívajících diplomatickou imunitu nad rámec stálých akreditovaných diplomatů.

Navíc zejména tato kategorie „služebně cestujících“ je nejvíce podezřelá. Ve stu případech ze sta tohoto druhu jsou tito „dočasní analytici“, „IT specialisté“ a někdy dokonce i „elektrikáři“ spolupracovníci amerických tajných služeb. V posledních letech se jednalo o několik stovek takových amerických „služebních cest“ ročně, což více než zdvojnásobilo diplomatické a další možnosti Spojených států v Rusku.

Za šesté, Ruská federace jednostranně dočasně zastavuje Memorandum o porozumění z roku 1992 „o otevřené zemi“. Podle tohoto memoranda musí zaměstnanci diplomatických úřadů od určitých pozic (poradce a níže), informovat příslušné orgány hostitelské země o cestě do vzdálenosti větší než v okruhu 25 mil (40 kilometrů) od města pobytu. Podle Sergeje Lavrova americká strana tento požadavek často ignoruje. Ministr byl obzvláště pobouřen nedávnou cestou zaměstnance kanceláře amerického vojenského atašé do středního Ruska. Od této chvíle budou všechny cesty amerických diplomatů mimo Moskvu posuzovány individuálně.

Nuance zde spočívá v tom, že dříve se vyžadovalo oznámení, nikoli povolení. Tedy stejný americký špi ... zaměstnanec kanceláře vojenského atašé mohl jednoduše poslat fax na UPDK, že od toho a toho data jede na grilování poblíž ukrajinských hranic. A nikdo mu to nemohl zakázat. On prostě „uvědomil“. Ani to však Američané nedělali. Teď se budou tyto žádanky „posuzovat“.

Moskva rovněž oznámila, že šest vysokých amerických úředníků, a to velitel FBI, velitel národní zpravodajské služby, generální prokurátor, velitel federálních věznic, ministr vnitra a jeho zástupce a bývalý zástupce národní bezpečnosti Bolton, mají doživotní zákaz vstupu do Ruska.

Všechna tato opatření naprosto odráží vztah k realitě a atmosféře, ve které v USA už dlouho žijí diplomaté ruští. Jedná se jednoduše o vyrovnání postavení diplomatických úředníků v obou zemích. Vezměme si jen to stejné memorandum o „otevřené zemi“ a omezeních cestování diplomatů po hostitelské zemi. Ruští diplomaté ve Washingtonu žijí v tomto režimu již několik let a dokonce vymysleli řadu důmyslných triků, jak se v případě potřeby vyhnout kontrole FBI. Ve skutečnosti americká strana jednoduše zakázala ruským diplomatům bez povolení opustit Washington a New York, a to už v období prvního zostření „diplomatické války“ v letech 2016-18.

Jiná věc je, že v očích Washingtonu to zcela jistě bude vypadat jako eskalace a zvýšení napětí. Ve Spojených státech se jakýkoli pokus o suverénní reakci vnímá jako eskalace. Mezitím v Moskvě vážně zvažují možnost současného vyhoštění 150 amerických diplomatů, aby se vyrovnal vzájemný počet pracovníků diplomatických úřadů.

Jde o to, že v důsledku vyhoštění a „konzulární války“ v letech 2016-18 má jak Ruská federace, tak Spojené státy v hostitelské zemi 450 akreditovaných spolupracovníků. Americká strana však přidala ke spolupracovníkům ruského velvyslanectví ve Washingtonu ještě 150 zaměstnanců ruské delegace při OSN v New Yorku. A to automaticky snížilo počet ve velvyslanectví na 300 lidí. To znamená, že v diplomatických a dalších činnostech Spojených států v Rusku mají USA k dispozici o 150 lidí více. Delegace Ruské federace v OSN se nezabývá dvoustrannými vztahy se Spojenými státy, proto by do tohoto „soupisu“ neměla být zahrnuta.

Podobná výměna úderů může pokračovat donekonečna a pokaždé zúží rozsah příležitostí k obnovení dialogu mezi zeměmi diplomatickou cestou. Stojí za připomenutí, že Američané žijí ve svém vlastním světě, ve kterém je vše zbarveno velmi odlišnými barvami než ve zbytku vesmíru. Například ve vysílání CNN vystupují jako experti na diplomatickou krizi v posledních několika dnech novináři, kteří v 90. letech pracovali 4–5 let v Moskvě. A americký mesianismus nikdo nezrušil. Je nemožné jim vysvětlit, že to všechno začali jako první, a že je na čase přestat. Věří, že mají naprostou pravdu, jako každý presbyteriánský kazatel věří v neustálé ďáblovy machinace. A dialog kazatele s ďáblem je z definice nemožný.

Kromě toho se v posledních letech radikálně změnila kvalita diplomatické rétoriky.

Neurčité odpovědi, fráze jako „musím to konzultovat s vedením“ a „byla projednána celá řada otázek společného zájmu“, ať už to znamená cokoli, zmizely v nenávratno. Teď americká strana osekává základ pravdy, což prostě automaticky zvyšuje stupeň napětí diskuse, pokud se tak dá nazvat to, co se v posledních dnech děje.

V každém případě diplomatická válka může přinést vážnější následky než jen výměnu agresivní rétoriky a konzulárních omezení. Kromě Ruské federace a Spojených států existují mnohem méně adekvátní „účastníci celosvětového procesu“, kteří pečlivě sledují, co se děje, a mohou si to brát osobně, například Ukrajina. Situace je opravdu napjatá. A kdo ví, co je napadne. Koneckonců tihleti žijí obdobně ve svém zvláštním světě, v mlhavém světě, kde například existuje „ruská agrese“ a „okupace Krymu“. A pokud lze „válku“ velvyslanectví a vyhošťování teoreticky zastavit odhodláním (na základě vzájemnosti), tak za chování Kyjeva se zaručit nelze – a teoreticky reakce Ukrajiny na diplomatické třenice mezi Ruskem a USA je schopna vyprovokovat daleko vážnější závar.
73 komentářů :

 1. Zatím nejostřejší reakce Ruska na stále větší embarga,sankce a zákazy vstupu a pod.Číše přetéká,to je již vážnější krize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z toho co je v článku lze usuzovat na jednu věc - Rusko za Putina nesmírně zesílilo. Dříve to nebylo možné. Teď nastal zcela jiná situace. Rusko začalo prosazovat svůj pohled, své zájmy a reciprocitu. Česko dostalo Kulhánka - hloupou loutku - nechápající co se děje. A to je špatně !!!

   Smazat
  2. No ale musíte uznat, Stando, že naše "hrdinná politická reprezentace" (včele s udatnými senátory a demokratickými opozičníky) se nezalekla a proti Rusku řádně přitvrdila. Neohrožený Jiří Pospíšil dokonce označil demokraticky zvoleného prezidenta republiky za ruského a čínského špiona. To je asi úplně normální dle jejich pravidel, ale pokud byste toho Pospíšila označil třeba za hysterického gaye, který se kdysi hlavně staral o kariéru svého bývalého milence Václava Moravce a nikoliv o plnění svých povinností, tak vás demokratické sdělovací prostředky roztrhají na cucky...

   Smazat
  3. Správně konečně řekli Rusové a dost je třeba USA zastavit a může to udělat jen Rusko a Čína.

   Smazat
  4. Když užvanění mladí sráči tak lační po konfliktech, tak bych je postavil po zahájení válečného konfliktu do prvních řad pod vedením debila Pospíšila a Moravce aby si užili co zpískali. Stejně bych tam poslal celý Debilblok a jejich voliče. Jak říkají prognozy ČT je to většina, tak že máme vítězství zajištěno.

   Smazat
 2. Kurva, kdo si začal? A teď kovboj píčuje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano sdílím tvou nasranost kovboj nazrál na po tlamě !

   Smazat
 3. Dostali jsme se na úroveň Ukrajiny. Jinak řečen baši spojenci už s námi nepočítají. Jinak by nás nenahnali pod úder Rusů. A poslechněte si ukrajinské weby. Všechny bez výjimky jsou proti Zelenskému. Ukazují jeho diletantství. Když vyhlašoval válku Rusku, veřejně vykřikoval že na Minské dohody a vězme si co bude chtít válkou, a to včetně Krymu. Ukazují jak dopadl na cestě po Západní Evropě. Odevšad ho vyprovodili s prázdnýma rukama a s ostudou. Nyní prosí Putina o schůzku na Donbasu, volá po míru... Na hranicích 250 tisícovou ruskou armádu, ekonomika v troskách, žádná pomoc, žádné úvěry... To nás čeká. A nebude to rychlé. Putin právě dneska řekl, že na provokace odpoví asymetricky, tvrdě a konkrétně. A hned to dokáže na nás. Zacharovová už to ohlásila. Velvyslanec jde na koberec. Ukrajinci už poznali a nahlas říkají, že evropská ekonomika je propojena s ruskou. Propojena! Proto budou sankce pouze symbolické. Už to bylo u Skripalů. Byly vypovězeny desítky ruských diplomatů a do půl roku byli všichni zpět. A těch 60 z USA jako první! Německo potřebuje SPII. a ruský trh. A právě v této době, kdy bude řešit důsledky koronaviru. proto je ticho a bude ticho. A s ní ostatní. Biden požádal Putina o schůzku. Určitě nebude dál hrotit situaci. Ukrajinci právě došli k tomu, že jim Evropa řekla: Vy jste debilové!! Právě to slyším na ukrajinském webu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ad danny, výborný koment, souhlas!

   Smazat
  2. Ukrajině ani Slovensku a Česku procitnutí z blbosti nepomůže ..
   Rusům tohle blbnutí řeší problém s ukončením provozu ukrajinské větve plynovodu, kde v létě končí smlouva, příští zima přinese studený odchov idiotům zmíněných zemí ..
   A Němci na tom ze Severním prudem vydělají, budou mít pod kontrolou naše zásobování plynem, Turecký proud zase zajistí zásobování Rusku přátelských zemí z jihu ..

   Smazat
  3. Slovensko po návrhu prezidentky zvažuje začátek výcviku záloh, které budou moci být povolané v případě potřeby. Jako příklad hrozby pro Slovensko uvedla Ukrajinu. Předpokladám, že to brzo přijde i do Česka.

   Smazat
  4. danny Vy čtete cizí weby a máte přehled tak je to dobré vaše informace.

   Smazat
  5. Od počátku, hned když Úkáčka vylezli s jazykovým zákonem, jsem nevěřícně kroutil hlavou a nevěřil jsem, že v Evropě může být ještě debilnější vládní garnitura než ta ukrajinská.
   Hrubě jsem se mýlil. Může. Ta naše.

   A "spojenci" s plnou hubou solidarity si s námi opět vytřou prdel. Už s tím ostatně začali.

   Smazat
 4. Na hrubý pytel patří hrubá záplata !

  OdpovědětSmazat
 5. Slované ,bratři za každého režimů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stydím se jaké jsme kurvy! Umírali za nás, to je hnus, jak se chováme! Rusové, za mě, promiňte prosím, nejsme všichni hajzli.

   Smazat
  2. 22,04
   Tohle plivání na Rusko díky udavači a milovníku vodky,Landsmanschftu,humanitárního bombardování a krvavý Madly... Havlovi funguje od roku 1990

   Smazat
  3. Také se omlouvám, ale ne za těch asi 15% českých ku.ev, co lezli před sedmdesáti lety do konečn..u němcům a dnes tam lezou jiným okupantům a jejich slouhům v /n@- ---/.

   Smazat
 6. Naoristo souhlasím s reakcí Ruska. Naši idioti si nezasluží nic jinoho. A naši ovčané asi také ne.
  Jenom jsem se vyjádřil k tomuto problému a to velmi kultivovaně. Odpověď: Váš názor není v rámci - celý názor byl skutečně přesně interpretován. A byl jsem upozorněn, že můžu při dalším porušení být banován na všech Seznamových hovadinách. Možná je to předehra pro naprosté banování všude. Když v USA naší matce rodné můžou banovat presidenta. Proč ne v naší kolonii normálního občana. Asi přejdu na rozvěšování zpráv po sloupech. Ale nejsou psací stroje a nejsou ani ty dříve používané praktiky. Tak nevím

  OdpovědětSmazat
 7. A k tomu, že nechají Rusové US velvyslanectví bez podpůrnzých služe- jednoduše navrhuji, aby je jako Amicí také zkonfiskovali.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak čeho jsme se to dočkali s First America. A to je v záloze Čína, která zřejmě Rusko nenechá na holičkách a teprve potom se čeští mopslíci vzpamatují. Naše vládní garnitúra se dokonale odkopala. I komunisté prohlédli, koho to vlastně podporovali. Za velkou louží si dupli a loutkové divadlo se pos.alo. Je naprosto jasné, že Vrbětická kauza není žádný velký problém, ale je do dílo USA, ale vznikne z toho stejná ostuda, jako když pod vylhaným důvodem USA agresívně napadlo Irák a následky se kterými se doposud tento stát nevypořádal. A ten voskový panák ze zámoří vykřikuje, že oni si nenechají narušovat americkou demokracii. Demokracie, kde v důsledku viru zemřelo 1 milion lidí (proti dvěma ve Vrběticích), kde denně se ve zprávách dovídáme o střelbě na ulici, v obchodech , ve školách a dokonce i v tzv. Capitolu. a dokonce i o tom, že volby v USA jsou podvodem.. tak takovou demokracii nechceme, ale ani nám a ani Rusku ji nebudou vnucovat. A to jim vadí, že je zavřený nějaký podvodník Nevalný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto jasné...? Vy jste viděl ty materiály, které nebudou nikdy zveřejněny? Protože jistý si může být jen ten člověk, který to podpálil a ví, že ho žádná GRU nenajala, protože to udělal sám z vlastní vůle třeba kvůli rozsáhlým krádežím. My ostatní budeme mít sice nějakou představu, ale naprosto jistí si být nemůžeme.

   Smazat
  2. 22:12
   Základem bylo znemožnit inventuru uloženého materiálu. Nic víc a nic měně. Na rozdíl od běžných občanů toto svinstvo pojišťovny nebo i jinak bude těm hovadům co kšeftovali se zbraněmi a municí zaplaceno. A závěrečnou estrádu našich servilních politiků tu zaplatíme my všichni.

   Smazat
  3. I přes mezinárodní embargo jsme po vzoru Velkého bratra dosávali munici ISIL a Banderosátnu,konkrétně AZOVu,takže ukazování prstem na Rusko je přesně podle notiček z Fuckintownu....jaký div,že Blbiš a Al-Hamajda musí poslouchat.Tohle se nedělo ani za Protektorátu Bohmen und Mahren.

   Smazat
 9. Ani ve snu mne loni nenapadlo, že za rok se ocitneme na prahu konce světa a to jen zásluhou jednoho krachujícího "dominanta, který se nechce za boha smířit s porážkou, že už nebude ve světě jedno nebezpečné zločinecké centrum, jakými jsou v současnosti USA. Věřili jsme, že svět se změní a mohl by se vyvíjet v mírové soutěži několika silných států, které zaručí mír ve světě. Že se přikročí k likvidaci nejstrašnějších zbraní a bude se zdokonalovat v užívání naší krásné planety k šťastnému soužití všech národů a národností.

  OdpovědětSmazat
 10. Mezi RF a USA se to pěkně pokaďuje, ale všimněme si chování Makaků ze strany Lidové,TOP, od Pirátů,Starostů a ODS. Oni šílí a fanaticky štvou proti RF - diktují vládě co má dělat,ale asi jim vůbec nedochází že ta kauza je jen malé a staré hovínko zakryté mlhovinou zákazu informací od vyšetřovatelů.
  Víme jen,že kauza byla dořešena u soudu a všichni byli osvobozeni. Co to,že najednou se někdo probudil a troubí
  útok na RF ,místo toho aby obvinil a zavřel pachatele co nesli a nesou odpovědnost za ochranu muničáků. Jak to zpravodajci chrání Český stát a občany. Proč a co utajují - když soud už rozhodl ? A ještě maličkost - ten bordel - je ve srovnání s tím k čemu to směřuje ve světě nicotný. Ale vysvětlujte to soudružce Pekarové-polednici, co ječí z obrazovky ČT celý den a pořád ...

  OdpovědětSmazat
 11. ČR je členem NATO a našimi hlavními spojenci jsou USA. Ti ukazují prstem na agresivní RF a shromažďují armády kolem
  jeho západních hranic. "Jistě jim jde jen o mírovou spolupráci
  a pokec" - povídala u plotu Blažková staré Weitingerové.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusko přestalo ustupovat tlaku USA. To znamená jen jedno. Vojenská síla Ruska dosáhla plánované úrovně. Určitě byl vyroben dostatečný počet superzbraní, o kterých USA nemá ani ponětí. Chování Vladimíra Putina to jasně dokazuje. Amíci by už raději měli koukat, kde nechal tesař díru. Později se v ní ušlapou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaderná triáda je obnovena a doplněna nejmodernější technikou z 92 %. Z dnešního prohlášení V. V. Putina k Dumě. A další. Červenou linii, kterou nebude radno překročit určí Rusové sami případ od případu. Kdo bude provokovat, bude litovat jak ještě nelitoval. Odpověď bude asymetrická, rychlá a tvrdá. A my pocítíme hned zítra, že nemluvil do větru. A jsou zde idioti, kteří z toho mají ještě radost!

   Smazat
  2. 0,18
   Havlosvoloč radost má,ale jen před kamerou....doma serou v síni!

   Smazat
 13. Tak už se nás EU zastala. Evropský blok je podle prohlášení „vážně znepokojen hrubým porušením mezinárodního práva a svrchovanosti České republiky". Přesně takovouto podporu vyjádřila EU Gruzínovi Saakašvilimu, Arménovi Pašinjanovi a naposledy Ukrajinci Zelenskému. A s tím je poslali domů. Tak mám dojem, že kamarádi tímto považují svoji povinnost za splněnou. A ostatní je na nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen blbečci z dementbloku si myslí že anglosas je kamarád ale on jim ukáže že východ jsou jen ovce !!

   Smazat
 14. Sankce je treba vedet jsou pouze tam,kde zapad na obchodu s Ruskem nevydelava..
  Aby bylo o cem kricet.
  V zadnym pripade to neni prodej obili za 25 miliard.
  Nebo zruseni pritoku energie do EU a USA a jinam.
  To by melo velky nasledky..V zime jeste horsi.
  Tak se aspon vyhlasi nepratelstvi EU na gulas.
  Diplomatismus, rouska spionaze a slideni,je jiny jmeno pro parasitismus.Je to uz davno asi 200 let zbytecny.
  Spon skodi jen kdyz je v nejakym tajnym vyzkumu , armade , v CIA v NATO atd.
  Pisou ze byl Hamacek okamzite vykopnut a nahrazenej nejakym Kulhavym..Kdyz fusekle smrdi,zahodi se.
  Jestli maji usaci nejaky lidi na obezny draze, bez ruskych motoru do zasobovacich raket ,asi budou mit problemy i s vyzebranim dalsich.
  Putin dost mluvi ale nevyhrozuje a dela. To je vyjimka.
  A to zpusobuje couvani a vyhruzne pokrikovani zdalky.
  Maj tam na zapade o chlapy /dire/nouzi..
  Vsude se siri kultura korporaci,kde zeny na vedoucich pozicich funguji jako ,"ano masiny" /ANo ,Leyno byla vodkopnuta opodal na gauc,kdyz vopruzovala kolem/,a vesmes zadne slovo jejich nema obsah a vyznam. Nic noveho to neni.S tim samozrejme souvisi potlacovani vsech,co by neco vedeli a umeli v zachvatech destrukce a niceni i lidskych zivotu.
  Nejdriv anti, melo prekricet antislovanismus v poctu a v dulezitosti zahynulych obrancu sveta ,ve valce, dnes jde o antikulturni primitivismus v boji za zanik.
  UNiversalni antihumanismus utoci dens vsude.
  Na Ukrajine pohrbeni fasisticti Zombove, opet vylezli z hrobu. A nalezaji spojence vsude. Jako predtim.
  Je podivuhodne ,ze USA fungovaly uz davno jako houba k nasaknuti kazdeho z celeho sveta,kdo by projevil neco nadprumernych schopnosti a inteligence.
  Moho universit,instituci,skol a hlavne soukromych, /materska skolka stoji okolo 20 tisic rocne/, vzniklo a drahych.
  A vsichni jsou dnes a delsi dobu uspesne zotroceni vcetne vedcu,do totalni Ponizene eunusske poslusnosti a podrizenosti tem nejprimitivnejsich, to kazdej vidi a komentuje s patricnym pobavenim..
  Ale nic se nezmeni..Jeste si sobe hojne nadavaji a proklinaji se za to, ze se spatne narodili..
  Misto vlad, NATO ,EU a ruznych organizaci,ktere jen posluhuji ,skutecne utoky na ovladnuti sveta poradaji jednotlive teroristicke skupiny ,rizene korporacemi globalistu..
  Media a vlady pokrikuji dle ukolu, ktere dostanou..
  Jako senat CR. Jako divaci na fotbalu..
  Ovsem radit se Moskve v kavarne,jak svrhnout nasilim a zmasakrovat Beloruskou vladu, neni zrovna nejlepsi..
  V Belorusku plati porad trest smrti..
  Divoke vyhrozovani krici macona, jestli se neco Navalnemu stane a spolu s Merkel rozkazali Rusku,aby jim prozradilo vsechna tajemstvi a hlavne ta vojenska.
  Nejsou lidi na poradnou praci a je to videt.

  OdpovědětSmazat
 15. Zde je důkaz, že je celá kauza vymyšlená!!!


  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/22/otazky-kolem-vrbetic-ii/

  OdpovědětSmazat
 16. Ti naši ma.goři dokázali uskutečnit transformaci hrdého českého lva v obyčejnou čiču, které namáčí čumec do výkalů, které vysmolila na nepřislušném místě. Smutný příběh diplomatického fo-pa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7,16
   Ze západu pro Čechy nikdo nic dobrého nepřišlo!Viz.Mnichovská zrada,placení malé Anglii za niž umírali naši letci,ukradeníé zlato,podpora vraždění v Srbsku,naši žoldáci ...atd.

   Smazat
  2. 7,45
   To si pleteš sám se sebou,ostatně F73+A52+F600 a další tě k tomu přímo vybízejí!.-)

   Smazat
 17. 7,01
  F73 a jeho zhovadilosti opět v akci?!Rus nám utne plyn a jsme v hajzlu blbe,pak se bude topit havloodpadem,tak se připrav!.-)

  OdpovědětSmazat
 18. unhovno- no a my musíme shánět liščí ohony, aby jsme mněli na rozsvícení žárovky. U těch posraných eletr aut si budou muse koupit otroky, aby točili dynamem.

  OdpovědětSmazat
 19. 7,44
  Takový kokotiny tvrdil Hitler a ještě před ním Beck,Pilsudsky,Napoleon.....a havlolejna nezůstávají pozadu!.-)))

  OdpovědětSmazat
 20. 7,49
  ČEZ neuzavře NIC S NIKÝM,ty Vygumovaná a vylitá havloflaško.

  OdpovědětSmazat
 21. To vypadá na gigantický "úspěch" naší diplomacie. Spojenci to zajisté ocení ovšem v kuloárech budou šeptat cosi o magorech. Pomalu by měli najít nějaký stát, který tam za nás bude kuňkat. Podle jistého pana špenátora bychom měli vypovědět smlouvu o přátelství s Ruskem, co jiného jsme těmi Vrběticemi udělali. Bude splněno na milion procent, Biden si může zapsat další americký stát, není nad vyváženou zahraniční politiku. Napoleon, Hitler, František Koudelka z STS Chvojkovice Brod a jejich "ultimáta".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koudelka je křestním Michal.

   Smazat
  2. 08:34 Většina zajisté pochopila i kdyby byl Karel... Přeji hezký den.

   Smazat
 22. Nabubřelost našich politických mopslíků Západu z naší kolonie anglosionistického imperia, poštěkávajícími na Rusko, už přestaly být pod rozlišovací schopnosti Ruska. Od nynějška musí počítat za své poštěkávání a okopávání kotníky Rusku s výchovnými pohlavky od Ruska, které je budou dost bolet a budou mít devastující účinky na na rusko-české vztahy, včetně hospodářských. Babiš je už jenom pouhá loutka havlodidní, protinárodní páté kolony, která naprosto ovládla vládu. Dodatek: Ti šašci si myslí, že jejích "odvážná" akce (dle not z US Embassy) má široký ohlas a podporu ze strany "našich spojenců". Např. v německých zprávách se za celou dobu té aféry zmínili o té provokaci jen krátce a to ještě v noci. Mysím, že jsme se v roli užitečných idiotů naprosto perfektně předvedli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,32
   Cooopaaak,na tebe se havlomuňko nedostalo????.-DDD

   Smazat
 23. 8,09
  Svoje rodinné zatížení na jiné nesvaluj!.-D

  OdpovědětSmazat
 24. 8,10
  Joooo a teď tu o Sněhurce nebo o """slušným člověku jménem Havel""".-DDD
  Kolik toho Westinhouse prosral ve """vlasní zemi""",kokrétně v Georgii a Jižní Karolíně,že stavby musel s okamžitou platností musel ZASTAVIT,PROTOŽE UMÍ KULOVÝ A STOJÍ TO MILIARDY V LUFTĚ?!Mozek máš zřejmě jako dinasurus.... pidi v palici a jestě menší ve vocasu!.-))))

  OdpovědětSmazat
 25. 08:10 Vy na vnitru to jistě víte nejlíp, i když na diakritiku jste stále nedospěli. Možná by bylo lepší ty vaše plky kreslit.

  OdpovědětSmazat
 26. 08:33 Najdi si už konečně babu, tady na tebe ovšem żádná nečeká. Opuštěný, osamělý, opupínkovaný, bez bříšek na prstech, mydlící do toho pouze kostmi.

  OdpovědětSmazat
 27. 8:34
  Ty, Sputnik, a co ty tu ještě furt štengruješ? Já myslel, že už jsi dávno v maskáčích s lístkem na Ukrajinu v ruce (v batohu chleba s dvojitým řízkem co ti připravila tvoje stará s "láskou" a skvělým pocitem, že už se tě konečně zbaví) a ty furt nic. Co je, srabe, teď máš možnost to tomu nenáviděnému rusákovi ukázat! Tak do toho! Nějak tam začínají mít málo takových hňupů co se rádi nechají zabít pro americké páníčky, protože ukrajinští branci utíkají do zahraničí, a ty furt nic! Jo jo, srab zůstane srabem - ono je lepší "bojovat" u počitače, co, přemřelo? Ale zase si uvědom, že ti to tvoje dovádění kašpárka zde brzy skončí, tak švihej na Ukrajinu!

  OdpovědětSmazat
 28. 8,33
  Jdi si vzít prášky ty NEužitečný havloslinatale!.-DDD

  OdpovědětSmazat
 29. 08:34 To se tam asi sejdem, ty budeš zase vítat další navrátilce. Tebe ovšem doveze gratis sanitka. Duše prostá až naivní.

  OdpovědětSmazat
 30. 8,34
  Ve Fuckingtownu tě čeká senilní pedofil Bidet a BLM s odjištěnou devítkou.....tak šup,ať nečekají ty pornoJandoPutnův velVYSRANČE.-)

  OdpovědětSmazat
 31. 08:58 Tebe už trefil a zem se nezachvěla. Taková spermie prý musí vajíčko proseknout bičíkem, že tys to dělal hlavou a narážíš dodnes.

  OdpovědětSmazat
 32. Hosi, zitra na Ruzyni nezapomente mavatka a kricte: Urrrraaaaaaaaaaaaaa .....

  OdpovědětSmazat
 33. 8.58 Opravdu na 100%? Aby vaše jásání nebylo předčasné. Např. Západní tisk nechápe postup a chování českých politiků...VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podpora našim politikům už dorazila ve formě průzkumu který praví že většina národa vidí v Rusku hrozbu!!! VIP 🥴

   Smazat
  2. 9,12
   U 1031 lidí???.-))))))

   Smazat
  3. 9,34
   Tyhle havlopindy si nechej na amiokupantambassy nebo k Šafrovi,chudáku senilní!.-))))

   Smazat
  4. 9,58
   Noooo jistě a Iděs a Novinky jsou objektivní jak sedmilhář Havel.-D

   Smazat
 34. Procitnutí z demokratického snu a tvrdá realita kapitalismu , to je zbavení se socializmu.Mírumilovná společnost se stala prašivým vlkem USA.Rusko lituje politiky Gorbačova a Česko je znovu pozadu s politikou Klause.Vykradená ,pokořená a zmrzačená je ČR, ale silné mlaskání demobloku se rozléhá nad městy .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,27
   Škoda,že nevyhladili tebe,BEZmozku....a co snacha,už se synáček zmohl na podporovaTELE amiokupanta?.-D

   Smazat
  2. Pane Inde vy to ale dokazujete ve všech svých příspěvcích a co?...VIP 🤪

   Smazat
 35. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 36. 9,21
  Kdo nás ve skutečnosti podporuje a pálil by si za nás prsty ty Vygumovaná senilní trosko z Reichenbergu?!

  OdpovědětSmazat
 37. 9,54
  Už všem vysvětli ty F73 kde a v jaké NEMOCNICI JE ODDĚLENÍ PROSEKTURY?!!!
  A ani amiokupant v čele s pedofilní troskou Bidetem ani fašoEU hubou Mer-Kheli NEŘEKLO,ŽE BUDOU NA RUSA UVALOVAT KVŮLI NÁM EXTRA SANKCE A ŽE ZA NÁS BUDOU BOJOVAT,WERSTEHNE DUMKOPF?!

  OdpovědětSmazat
 38. Zde je popsáno a hlavně doloženo, co se dělo ve Vrběticích a je vidět, že vláda lže, ani se nečervená!!!


  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/22/otazky-kolem-vrbetic-ii/
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/21/otazky-kolem-vrbetic-i/

  Už jsou to dva díly, ale budou další a tady je jasně doloženo, co se v tom muničáku stalo a hlavně, že tam žádní agenti z Ruska nebyli!! Ten bordel tam jsme si zavinili sami a to je přesně popsáno!!

  OdpovědětSmazat
 39. Doporučuji Rusům, aby po odchodu posledního rádoby zastupitele ČR budovu doopravdy pečlivě desinfikovalo.
  Po hadráku tam musí být naprosto závadné prostředí pro lidský život.

  OdpovědětSmazat
 40. Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

  OdpovědětSmazat
 41. No každopadně CIA a Koudelka ukazali kdo je v česku opravdu panem a vladcem

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.