Reklama

pondělí 26. dubna 2021

Skupina intelektuálů vyzývá Senát: je třeba obžalovat Miloše Zemana z velezrady!

26. 4. 2021  

Skupina čtyřiceti čtyř  intelektuálů a podnikatelů signovala včera (25. 4.) žádost, aby Senát podal ústavní stížnost na prezidenta republiky Miloše Zemana, jehož podepsaní podezírají z velezrady.

Text žádosti:

My, občané České republiky, se obracíme na Senát Parlamentu České republiky, aby podal ústavní žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana ve věci podezření z velezrady.

Ve svém projevu k veřejnosti dne 25. 4. 2021 zpochybnil výsledky šetření okolností útoku na muniční sklad ve Vrběticích, dle informací vlády ČR, BIS, ÚSZI organizovaného vojenskými složkami Ruské federace.

Dle našeho názoru se prezident Zeman opět zachoval jako obhájce a agent Ruské federace, a nikoli jako hlava našeho státu, která má hájit zájmy České republiky. Ve svém projevu relativizoval důkazy a důvěryhodnost závěrů našich tajných služeb a vlády ohledně zjištění týkajících se zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Podle očekávání ruská média jeho projev ihned široce citovala a vyzdvihovala zejména jeho slova o neexistujících důkazech o podílu ruských agentů na tomto výbuchu.

Před 30 lety Československo zneplatnilo Smlouvu o podmínkách dočasného pobytu sovětských vojsk na území Československé socialistické republiky a v červnu 1991 byl dokončen odsun sovětské okupační armády z naší země. Dalších 30 let však Česká republika hostila na svém území nadměrný počet ruských diplomatů a příslušníků tajných služeb, kteří podle periodicky opakovaných zpráv BIS prováděli rozvědnou a diverzní činnost nejen proti ČR, ale i proti zemím EU a NATO. Nepřijatelně opožděné vyjádření prezidenta Zemana zcela pominulo tento alarmující fakt a současně zpochybnilo pozici a důvěryhodnost České republiky u našich partnerů v EU, ale i u dalších našich spojenců.

Prezident Zeman, dle našeho názoru, dlouhodobě postupuje proti zájmům České republiky a proti zájmům bezpečnosti a svrchovanosti České republiky. To opět nyní jasně potvrdil svým zpozdilým a relativizujícím nedělním projevem.

Proto by měl Senát iniciovat podání žaloby na prezidenta ČR pro velezradu.

Věříme, že Senát v takto závažné záležitosti bude bezodkladně jednat.
 

25.4.2021
 

Michael Kocáb, bývalý ministr vlády ČR a předseda Parlamentní komise pro dohled na stažení sovětských vojsk z ČSS

Hana Kordová Marvanová, advokátka, členka iniciativy Veřejnost proti korupci a Vraťte nám stát!

Václav Němec, filozof, člen iniciativy Vraťte nám stát!

Michal Žantovský, diplomat, politik, ředitel Knihovny Václava Havla

Břetislav Rychlík, režisér a vysokoškolský učitel, Brno

Petr Blažek, historik

Tomáš Halík, duchovní a vysokoškolský učitel

Jiří Dědeček, básník a písničkář, předseda PEN klubu

Martin Bursík, ekolog, bývalý místopředseda vlády a ministr životního prostředí

Jiří Pospíšil, politik, správce Muzea Kampa

Matěj Ruppert, zpěvák a herec

Petr Havlík, publicista

Jan Burian, hudebník a spisovatel

Adam Komers, podnikatel a publicista

Jan Štern, producent a člen iniciativy Veřejnost proti korupci

Jaroslav "Olin" Nejezchleba, hudebník

Martin Vadas, dokumentarista, režisér

Jaroslav Hutka, písničkář

Fedor Gál, politik a spisovatel

Marek Havrda, ekonom a sociolog, spoluautor knihy Korupce jako parazit

Jakub Lepš, amerikanista, VŠ pedagog, místostarosta Prahy 11

Martin Palouš, bývalý velvyslanec v USA

Jiřina Šiklová, socioložka, přednášející na filosofické fakultě UK

Olga Sommerová, filmová dokumentaristka

Jiří Šesták, pedagog, bývalý senátor

Kateřina Bursíkova Jacques, bývalá poslankyně, politoložka

Jan Svěrák, režisér

Helena Třeštíková, filmová dokumentaristka

Milan Krček, podnikatel

Olga Malířová Špátová, režisérka

Libor Grubhoffer, vysokoškolský pedagog

Jan Malíř, kameraman

Fero Fenič, režisér

Michael Třeštík, spisovatel

Eda Kriseová, spisovatelka

Petr Placák, historik

Josef Platz, režisér

Daniel Meier, překladatel a hudebník

Karel Polata, podnikatel a místopředseda Občanského sdružení majitelů domů v ČR

Jiří Fait, historik umění a vysokoškolský učitel

Tereza Hubičková, IT marketing

Václav Hubička, IT ředitel

Nataša Slavíková, producentka a scénáristka

Robert Novotný, překladatel

86 komentářů :

 1. Jak v padesátkách. Tady už jen schází na konci "Se soudružským pozdravem a merikou na věčné časy." Bože to je výkvět tohoto podělaného národa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 50. léta nám pěkně začínají v r. 2021 ! 44 zrádců českého národa ! Odporná spodina a hnus ! Amerika Obamů živě v Česku ! Máme před nimi pokleknout na koleno ? Nikdy! Zrádci českého národa a 44 kusů ! Hnusný a odporný odpad českého národa !

   Vymazat
  2. Oni se jen domnívají, že jsou intelektuálové. To, co napsali, žádný intelektuál nemohl podepsat. Co kdyby někdo z výše uvedených komediantů místo tlachání předložil DŮKAZ, že výbuchy ve Vrběticích způsobil agent Ruské federace? Co kdyby jeden jediný z petentů doložil, že v Praze byla prováděna diverzní činnost nebo, že počet diplomatů byl nadbytečný? Na příkladu Českého domu v Moskvě se ukazuje, že jsme měli v Rusku mimořádně dobré podmínky pro rozvoj vzájemných vztahů a tuto výhodu díky páté koloně v Česku nyní ztrácíme za nadšeného potlesku "spojenců". V momentě, kdy diletanti z české vlády Babiš, Lhamáček a Kulhánek trhají přátelství s Ruskem na cáry pod záminkou starých válek se SSSR, nás v Rusku rádi vystřídají Němci, Rakušané nebo Maďaři. Ani prezident neudělal v tomto případě všechno dobře, ale z českých politiků se ukázal jako nejchytřejší. Stejně mohl postupovat Babiš a spol. - mohli si vzít čas na rozmyšlenou a nesnažit se podbízet opozici. Vždyť kdyby takto řídil svou firmu, dávno by se už nevědělo, že nějakou měl. Jsme světu k smíchu a naši občané budou zřejmě dlouhou dobu doplácet na tupost politiků. Doufám, že Rusové budou trestat hloupost a aroganci českých politiků mírně a s rozvahou. Většina našich občanů totiž nevidí v Rusku nepřátele.

   Vymazat
  3. Nemarnili čas juž jsou tu i rezoluce, tak čekám pochod Lidových milicí a projev prvního tajemníka Jednotné fronty Demobloku z balkonu. Určitě začne slovy : Pan prezident demisi vlády přijal, současně podal i svou demisi. Už jsem to někde slyšel.

   Vymazat
  4. Pro Boha, takoví idioti a zlodějští podvodnikatelé, že jsou intelektuálové a výkvět národa ?? Vždyť jen naprostý nevzdělaný blb může věřit těm vládním blábolům o ruských agentech, ti naši pohlaváři jsou blbější než vachmajstr z Putimi !! Andrejko v televizi zaperlil, když drze mluvil o tom, že Agrofert není jeho, on že má z něj jen prachy !! Dnešní vládní sebranka včetně buržoazní opozice jsou materiálem pro Chocholouška !!

   Vymazat
  5. Hlavne nesahat na Mosheho

   Vymazat
  6. Toto dílko sepsal Kocáb snad i Marvanová. Na youtube jsem to viděl (nebyl jsem schopen se na to dívat do konce), chlubil se tím, pak prý obvolal další taky intelektuály aby to podepsali. Jsou žádosti které se neodmítají. A dílo se "podařilo". Jak se říká v Bibli, dokonáno jest! A nás potěš Pánbůh. Toto stvoření doteď věří, že organizoval odjezd ruských vojsk z Československa, no budiž mu přáno. Potřebuje se také zviditelnit. Poznámka:čím více se exkrement rozmazává tím víc smrdí

   Vymazat
  7. a nebylo by nejlepsi ho upalit, tak jako Husa v Kostnici, nebo ted v Bruselu pred parlamentem

   Vymazat
  8. a nebylo by nejlepsi ho upalit, tak jako Husa v Kostnici, nebo ted v Bruselu pred parlamentem

   Vymazat
  9. danny. přesně, jak říkáte, výkvět. Na druhou stranu, máme to černé na bílém a až se budou rozdávat medaile, budeme vědět komu.

   Vymazat
  10. jeste jsem nasel par jmen

   Hrabe Ze Zdisral
   Yoko Majijakojakmu
   Mr, Dalby
   Maho Jakobic

   Vymazat
  11. Falesni soudci jsou tez souzeni a odsouzeni.
   Jsou to stale ti sami,vzdy a v kazdem narode..
   Za habsburku vychvalovali Rakousko a Vatikan, za prvni republiky Masaryka, prisahali v prvnich radach vernost Risi a nenavist k odboji,potom zase byli kovani komunisti asi 85% Charty atd..
   Jsou to lide u kterych existovat znamena zaprit sebe, znicit svoji lidskost a vymenovat pro momentalni vyhody, snazive klickuji za kazdeho rezimu a zoufale hledaji, kde a jak a ke komu se prisat..Jsou pouhe.
   Existence pijavic se vsemi priznaky.
   Pak prichazi cas ,kdy se samou snazivosti jeste odhali..
   Jednou provzdy. Jak opovrhuji sami sebou a bez prisati k necemu/nekomu, jsou mene nez nic.
   I odpad je vice uzitecny.
   Prisat se nekam, ale znamena, ze ztratili clenstvi v nasem narode, ktere jiz nikdy neziskaji zpet..
   Bylo takovych prikladu dost i v nedavne minulosti a neni jeste vsemu konec.
   Kazdy rezim i ten ke kteremu se tak tuli,prave takovymi nejvice pohrda..
   Mezi nami, nic takoveho nemuseli delat.
   Nic by se nestalo,ani jim ani nezmenilo.

   Vymazat
  12. Dlouho jsem neviděl tak pečlivě vypracovaný seznam idiotů.

   Vymazat
  13. Vážení intelktuálové i všichni stateční občané, jestli chcete vědět v čem žijeme, pusťte si - MaP 643 Největší tajemství sametové revoluce a Václava Havla odkryto! Jiří Wolf-Chartista 77 vypráví

   Vymazat
  14. Tento paskvil napsal Kocáb možná s Marvanovou a světě div se!!!!
   Kocáb chce kandidovat na prezidenta naší republiky!!!
   No jen ať to zkusí! Šmejd jeden

   Vymazat
  15. Vrbětice jsou záměr, aby se k nám v žádném případě nedostal Sputnik V! Škola na Floridě totiž už nebude zaměstnávat očkované, protože jsou velkou hrozbou pro zdravé, mladé a NEOČKOVANÉ. U těhotných pouhá přítomnost ockovaneho vyvolává potrat!

   https://www.lidovky.cz/svet/nebudeme-dodrzovat-tyranska-opatreni-soukroma-skola-na-floride-zakazala-zamestnavat-ucitele-ockovane.A210428_085012_ln_zahranici_lkra


   https://aeronet.cz/news/soukroma-skola-na-floride-nezamestna-ucitele-kteri-se-nechali-ockovat-protoze-v-usa-se-zacinaji-sirit-desiva-svedectvi-tisicu-zen-ktere-po-kontaktu-s-ockovanou-osobou-potratily-dite/

   Vymazat
 2. Protože nemohu používat vulgární slova a mnozí z podepsaných na mne z důvodu svých předchozích činů např zločinec Bursík ostaní nebudu jmenovat působí naprosto nevěrohodně použiju korektní slovo které se mi příčí trefnejší by bylo jiné ale to je nekorektní s tíhmhle naprosto nesouhlasím

  OdpovědětVymazat
 3. No hlavně, že nechybí Sommerová, Svěrák, Halík a Kocáb. Ještě postrádám Hřebejka a Kluse. Že dotyční stejně vehementně neprotestovali např proti zavraždění 2000 civilistů v Jugoslávii bombami NATO!

  OdpovědětVymazat
 4. Jako spravna US kolonie musime i ten impeachment okopirovat, a to vcetne vysledku pochopitelne. Pepek Guaido Tchajwanec Vyskoc uz mozna premysli, jak bez volebniho zakona rozpustit snemovnu, sesadit prezidenta a s viceprezidentem stahovacek kraliku ukazat, zac je toho demokratura. Ale to nevyjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On gen. Pavel skromně řekl, že když ho požádají, tak tu funkci prezidenta vezme.

   Vymazat
  2. 0,58
   V Bohnicích může havlolejnolahvárna žádat třeba Emanuela Moravce.-)

   Vymazat
 5. Podnikatelé snad, ale intekektuálové? To tak. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podnikatelé?
   Snad tak vysávači. Rozpočet je bezedný.

   Vymazat
  2. unku,

   spravne by to melo byt PODNIKAVCI

   Vymazat
 6. Jak úsměvný seznam. Skoro nikdo nechybí. Od rudé f., po učitele Marx-leninismu,co o sobě prohlašuje, že je duchovní.
  Tonda

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. To je naše oficiálně chtěná reprezentace, která je na tabletu demožumpy.
   Polibte nám pozadí, my víme jak vládnout.

   Vymazat
  2. Možná že "požadovatelům obvinění a uvěznění prezidenta" vadí,že trvá na vyšetření dvou výbuchů ve Vrběticích.
   Co to ? Snad v tom nemají prsty . Prezident je dosažitelný. Sídlí v Lánech a tam se dá zatknout.Proč
   honit pravé viníky - ty už nikdo nechytí.

   Vymazat
 8. Když už si sami vydali seznam, bude dobré si jej uchovat nejen pro podzimní volby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jak říkáš.
   Hlavně si pamatovat.
   Já když byl na vojně, tak jsem přísahal lidem téhle země.
   Podle zákonů dnešních výlupků, nesmím sloužit a přísahat dvakrát.
   Takže, pouze našemu lidu a né zlodějům.
   Rozborku a zborku vzor 58 jsem uměl po tmě do minuty.
   Pro mladé nevědomé rozebrat a složit.

   Vymazat
  2. Doplňuji pro mladé nevědomé: 58 je Samopal vzor 58, útočná puška československé konstrukce někdy mylně zaměňován za Kalašnikova vz.47. Proto jí někteří vojáci říkají "kalach".

   Vymazat
  3. 07:25 Sa vz 58, neboli sapík se,zejména sklopkou, sklopkou byl opravdu jednoduchá, účinná a elegantní zbraň.

   Vymazat
 9. Fašisté jediného správného názoru by si nikdy nedovolili zpochybňovat fakta + logické úvahy z nich vyplývající, kdyby se to samé nestalo před půl rokem za oceánem. Tohle je 'čistý Orwell' se vším všudy!

  OdpovědětVymazat
 10. Že ti naši "permanentní revolucionáři" nenapsali začátek: "Nás 44 občanů České republiky, se obrací ...".
  To tedy ne! Teď se hodí vetšina, takže: "My, občané České republiky,...". A kde je ta opoziční polovina republiky? Kavárníci, za mne nehovořte ani nežalujte!

  OdpovědětVymazat
 11. Divadla nemohou hrát , tak se vymyslelo divadlo V.Havla - Odporní inteligenti.

  OdpovědětVymazat
 12. Přesně tahle jména ve mně vzbuzují obranné reflexy, jen je vidím. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Odpovědi
  1. Odkud jdou ty peníze na neustálé napadání a dehonestování všeho?
   Žeby z mých daní? Nebude tam ještě něco navíc?

   Vymazat
  2. 1,22
   Kocáb-zloděj,který měl dávno sedět na Mírově!

   Vymazat
  3. Jakým právem tento zloděj mluví i za mne. Seznam je nutno uchovat nejméně do voleb. Škoda, že jich není 99, jako Pragováků. Byla by větší sranda.

   Vymazat
 14. "Koho Pan Buh chce potrestat,nejprve takoveho zbavi rozumu".

  OdpovědětVymazat
 15. Ježišmarjá, kde ti naši intelektuálové četli nějakou informaci BIS, zejména o nějakých důkazech. Vždyť všichni mluví jen o "opodstatněných podezřeních" a výslovně přiznávají, že neexistují žádné důkazy, že ti agenti vůbec v tom areálu byli. Ovšem BIS takové důkazy samozřejmě má, ale pochopitelně je tají, dokonce i před prezidentem, ač je to protizákonné. Ovšem omlouvá ji, že prezident je důvodně podezřelý z vlastizrady. Všechno, čím je veřejnost krmena, včetně našich intelektuálů, je doslova převzato z webu novinářské společnosti Bellingcat, z žádné BIS. No, možná, že naši intelektuálové neumí anglicky, aby si přečetli originál. Nedivil bych se, kdyby i ta slavná BIS čerpala své vědomosti, přísně utajeně, z tohoto veřejného webu. Jsou tam všechny podrobnosti, fotky, telefonní hovory, kudy a jak cestovali, jen jestli v tom areálu vůbec byli nikdo neví, ani ti novináři. Co je z toho ovšem pravda ví jen pánbůh. Kdo nevěří, ať tam běží.
  Pamatuji si dobře na procesy s Horákovou, Slánským a dalšími a na záplavy dopisů českých občanů odsuzujících jejich činy a žádajících nejtvrdší tresty. A oni ty dopisy skutečně mnozí psali, vím to, protože jsem chodil v té době do jedné třídy třeba se synem Frejky. On ten dopis o tom, že se zříká svého otce, skutečně napsal. Tak nějak se vracíme do 50. let, i když dnes se už nepopravuje. Ale dokonce i těch bytů stavíme tak málo jako v padesátých letech.Jenže 35x dražších a s 20x vyšším nájemným. Zato ovšem máme dost banánů, toaleťáku a vložek. Be happy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václave, my přece nepotřebujeme důkazy! Důkazem je ze jsme to řekli! Tak to bylo i v případě Skripala, takový je modus operandi a tak to bude (pokud nám někdo nedá přes prsty).

   Vymazat
  2. No teda, Václave, ty chceš, abych se uběhal?
   Že se dnes nepopravuje? Asi ano ale zavírá se za slova, viz tykadýlka nebo jejich medicína.

   Vymazat
 16. Zaorálek to řekl jasně, my nepotřebujeme žádné soudy a právníky a obhájce, my, politicky zkorumpovaní a bezcharakterní poslanci, my už si v parlamentu odhlasujeme, kdo je vinný a kdo ne. To je svoloč.

  OdpovědětVymazat
 17. Církevní restituce,
  loupež tisíciletí spáchaná na naší republice,
  není velezrada ?
  Ba dokonce není ani ku neprospěchu našeho státu?*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6,23
   Je to stejná vlastizrádná zlodějina jako ta,kdy si udavač Havel NEoprávněně přivlastnil Lucernu a další majetky po teplokolaboratským strýci Miloši Havlovi!-///

   Vymazat
 18. Tato skupina štváčů nemá právo ve jménu českého lidu nic žádatJe to odpad českého národa.

  OdpovědětVymazat
 19. Ve svém kratičkém o to jasnějším vyjádření, prezident vyslovil svoje pochybnosti o závěrech tajných služeb, které zřejmě zcela neodpověděly na všechny souvislosti a některá fakta zřejmě nebyla prokázána. Nutno říci,že zprávy má prezident uceleně k dispozici. Udělal to zřejmě a hlavně z důvodů, že kriticky přemýšlí a na některé otázky, které si položil, si odpověděl „nevím“.
  Cit.: z prohlášení 44 „Ve svém projevu relativizoval důkazy a důvěryhodnost závěrů našich tajných služeb...“
  K tomu je možno dodat jen jediné, kde bere tato naše „duševní elita“ informace, na základě kterých si dělají takové závěry ? Dle mě mají stejné informace, jako ostatní lidé, nebo ne, ví něco, co neví ani prezident ? Určitě nemají k dispozici závěry tajných služeb, jako prezident republiky. Tak mě napadá závěr, tentokrát o této (opravdu naší ? ) „duševní elitě“ . Tito lidé nedokáží kriticky přemýšlet a k tomu je zaslepuje opravdová nenávist ke všemu ruskému.

  OdpovědětVymazat
 20. Skvělý seznam, uložit - nezapomenout!

  OdpovědětVymazat
 21. Pořád ti stejní ,, intelektuálové" co vymýšlí nějaké petice. Kolikátá vzniklá už to od nich je? Pro mě Vrbětice znamenají jediné: Útok na inteligenci národa! Ovšem těm podepsaným tato vlastnost chybí! VIP 🤡

  OdpovědětVymazat
 22. To je "squadra" idiotů ! Tento póvl národa se považuje za intelektuály ? Jsou to jen devótní loutky, proameričtí rektonauti a anální speleologové. Jak se dívám je tam mnoho Obřezanců, úchylů a všichni jsou to psychopati a paraziti.

  OdpovědětVymazat
 23. Ještě zapomněli dopsat - Smrt pro Miladu Horákovou !!! Kokoti, to je snad nějaké dejá vu.........

  OdpovědětVymazat
 24. Proboha! kde se v téhle zemi vzalo tolik intelektuálů? Žasnu, dokonce jí je Kačenka biomasa. No, ještě něco sesmolte k US základně, neboť v tom budete asi taky kovaní a hybaj na Prague pride. Je na to dotace. Komici.

  OdpovědětVymazat
 25. Áááááááá už jsou tady zas!!! Je dobře, že se neustále tato banda připomíná. I když to jsou většinou pracovníci kulturního průmyslu, osobně bych tam i přiřadil politiky P.Novotného, Koláře, Hřiba, nebo ti si udělají vlastní petici? Trochu tuto starou skvadru vyšperkovat novými nadějemi. A kde je Zdenda Svěráků a stařešina Schwarzenberg?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 08:48 Zdenda tam je. Dokonce kvůli podpisu přerušil spory o majetek s mladým Smoljakem a čerpání dotací. Jo jo, to se nám to točí, když nám to druzí platí.

   Vymazat
  2. Kostěji promiň, ale já ho na uvedeném seznamu nenašel...ale ono je to jedno, určitě mezi tuto ,,smetánku" neochvějně patří.

   Vymazat
  3. Mea culpa, omlouvám se. Zřejmě je v prac. neschopnosti, jinak si neumím představit, že chybí mezi intelektuály.

   Vymazat
  4. Ale rodinné zastoupení, tam je.
   Synáček nezklamal.

   Vymazat
 26. bože, kdo by právě s těmito chtěl být v jedné partě?

  OdpovědětVymazat
 27. Ta jejich víra ve svou pravdu (màm podezřenį, že nejen víra) jde tak daleko, že se mohou pokusit po vzoru ameriky zfalßovat volby. Asi by to chtělo paralelní volby přes internet. Program pro sčítání obyvatel by to mohl hladce zvládnout.

  OdpovědětVymazat

 28. Nevím co si tito tzv. intelektuálové myslí, když je nikdo nevolil a Zemana volilo kolem 3 mil lidí. Dokonce ani senátory nevolilo 90 % občanů tohoto státu, takže ani slabou váhou svého mandátu a ani jejich intelektuální úrovní nenajdou jedinou kartu, kterou by prezidenta ČR Miloše Zemana odvolali. Miloš Zeman zůstane navždy a právě i tím jak se zachoval vůči informacím, které mu předali "čučkaři" si upevnil autoritu u drtivé většiny občanů ČR. Nebo snad by chtěli vidět na této pozici negramotného Šláfenberga, nebo ještě mentálně slabšího Drahouše?

  OdpovědětVymazat
 29. Klasika - pražský kahal v akci!

  OdpovědětVymazat
 30. Ať jdou někam seznam Pražské kavárny osočuje presidenta co jsme ho volili. Nelze obviňovat bez důkazů president to správně řekl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nic, Halíku a Hutko. Plán odstranění Zemana končí rychleji, než začal

   https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Tak-nic-Haliku-a-Hutko-Plan-odstraneni-Zemana-konci-rychleji-nez-zacal-662029

   Vymazat
  2. 11,31
   A co ty zaostalý a vlastizrádný svině čekali.-)

   Vymazat
  3. Proč se zbyteční senátoři nezabývají odpovědností vlády,ministrů,šéfů služeb za výbuchy ve Vrběticích ? I oni nesou odpovědnost za bordel při ochraně muničáků.Co dělají oni a jejich komise když neznají
   mizerný stav ochrany muničáků,které jsou často v rukou soukromých firem ? Co kdyby nepřátelé vyhodili do vzduchu Slapskou přehradu nebo jadernou elektrárnu.

   Vymazat
 31. Prezident se dopustil velké nepravosti, že schválil vyhoštění ruských diplomatů bez jakéhokoliv důkazu proti těmto osobám. Proto si zaslouží podobné zacházení. Úroveň zaprodanců je daleko horší, ale mohou posloužit jako katalyzátor, aby si prezident, který má maximum informací udělal sám jasno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. R.P. 27. dubna 2021 11:32, odkud víte, že prezident republiky schválil vyhoštění diplomatů Ruské federace a když, tak v jakém rozsahu a za jakých podmínek? Doplňte mi informaci, kterou jsem v podobě tak jak ji prezentujete, nikde nenašel. JiH

   Vymazat
  2. JiHu, řekl to v projevu, že podpořil vládu v její rozhodnutí o vyhoštění.

   Vymazat
  3. Miroslave Povolný 27. dubna 2021 20:12V, počtu 18 diplomatů a nepodmíněně, že? JiH

   Vymazat
  4. JiHu, mluvil obecně o vyhoštěných diplomatech, pochybuji, že by nějaké vylučoval. To by ho diskvalifikovalo! Nepřímo je oddělil od Vrbětic dvojí verzí. I tak byl oheň na střeše.

   Vymazat
 32. Jako, přiznejme, mají na svůj názor právo, jakkoliv můžeme tvrdit že s tím názorem nesouhlasíme a jakkoliv jesměšný nebo s jiným přívlastkem. Problém je že křiklouni právě s těmito názory jsou ihned předváděni v médiích.To je to samé jako by nějaký kynologický spolek o stejném počtu členů měl přesně opačný názor, napsal petici podporující pana prezidenta - otiskly by to ty samé média?Těžko. A tak se v mediálním prostoru huláká a štve proti jedné straně. Nikdy dříve v minulosti jsem neměl pocit takové jednostranné masáže.

  OdpovědětVymazat
 33. Docela bych přivítal, aby ta Senátní sebranka na tuto hru zdejší páté proti Zemanovi přistoupila.
  Protože prezidentova obhajoba by se mohla stát jednou z cest, jak zdejší BIS přinutit vydat soudu nezpochybnitelné důkazy o zapojení jakýchsi ruských "agentů" do kauzy "Vrbětice" a tím (jakože) vyvrátit prezidentovy pochybnosti.

  OdpovědětVymazat
 34. Jmena stale stejna.Seznam opravdovych vlastizrádcu.Zeman je po dlouhe dobe prvni prezident Nebojsa.Bravo Miloši Zemane!!!

  OdpovědětVymazat
 35. Prezident Zeman určitě není ani obhájce ani agent Ruské federace. A po jeho novoročním kovidovém projevu si už nejsem jist, zda je ještě obhájcem zájmů českého národa.
  V této kauze však zájem Česka jistě hájil. Pokud tedy naším zájmem není shořet ve světové válce.
  To, že naše vláda šla zbaběle na ruku válečným štváčům okolo Bidena a naběhla si na zpravodajské hrátky idiotské úrovně, signalizovala i odezva/neodezva velkých zemí Evropy.
  Díky tedy našemu prezidentovi, že se snaží minimalizovat škody, které již zajistila jak vláda, tak parlament. Právě tyto instituce by se měly zpovídat ze zrady národních zájmů!

  OdpovědětVymazat
 36. Ten seznam je třeba zachovat pro budoucnost. Má vysoce vypovídající hodnotu...

  OdpovědětVymazat
 37. Ten seznam je fronta intelektuálů čekající na americká lízátka.

  OdpovědětVymazat
 38. Intelektuálové to mají těžké, jednou podepíšou chartu, pak zas antichartu, přičemž někteří nemohli najít propisku. Jsem zvědav, co budou plácat, až se do české kotliny vrátí rozum. Tipuji to na jednání pod nátlakem a pod..

  OdpovědětVymazat
 39. Mediální kauza "Čuk a Gek jedou na Vrbětice" výrazně poškodila ČR (mezinárodní ostuda, ekonomické ztráty, zhoršení vztahů se strategickým partnerem).
  Kdo za tím stojí? Ponesou tito lidé zodpovědnost? A pokud se prokáže řízení ze zahraničí, bude se vymetat ambasáda?

  OdpovědětVymazat
 40. Já si myslím, že oni tito petenti mají dopředu připravených několik desítek listin s podpisy a ty už pouze přikládají k peticím, co vždycky sesmolí nějaký myslitel.

  OdpovědětVymazat
 41. Upřímně si myslím, že naši volení zástupci vytvářejí kauzy a otevírají témata, která jsou na vodě a přitom marní čas nutný k řešení opravdových problémů. Dokonce si myslím, že pod heslem suverenity státu je výsledkem ztráta našeho kreditu a zhoršování mezinárodní situace. Amatérizmus je zřetelný na žalobě u EU na vlastního premiéra za neoprávněné čerpání EU dotací v miliardácb, přitom se ukázalo, že jde i maximálně 150 milionů z vnitrostátní dotace. Těžko hodnotit Vrbětice, na stůl nebyly, z důvodů utajení, předloženy argumenty. Zato dopad je neskutečný. Další co se mi
  protiví je stálé okopávání našeho prezidenta, nejde mi o různost názorů, ale o úroveň 4. cenové skupiny, což odhaluje i úroveň autorů. Snad chce elita blíže k masám, ale masy jsou slušnější.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.