Reklama

úterý 27. dubna 2021

„Slušná“ ČR v ofsajdu aneb jak vyšachovat sama sebe

Petr Schnur

27. 4. 2021
A máme to černé na bílém. Jeden ze dvou „motorů EUropy“, Německo, právě prohlásilo ústy ministra zahraničí Maase, že odmítá ‚konfrontační řev‘ (Konfrontationsgeschrei) na adresu Ruska, se kterým chce mít EU dobré sousedské vztahy (1). Ta Evropa, jejíž „solidarity“ se naší hrdí a bodří válečníci dovolávali. Úřadující ministr zahraničí to sice adresoval na adresu Zelených, partaje polovzdělaných (je známo, že jejich vůdci se vyznačují absencí ukončených vzdělání), strany, která se může pyšnit politickým kotrmelcem od pacifismu k militarizmu, od antiamerikanizmu k americkému pudlíkovi, od ekologie k zeleně natřenému neoliberalizmu.

Nicméně naším tématem v tomto okamžiku nejsou němečtí Zelení a jejich rusofóbní vedení, nýbrž hrdinná česká vláda a ještě hrdinnější „slušná“ opozice, kterým se podařil historický kousek, nemající v dějinách českých, československých i evropských obdobu: během dvou dnů odříznout Česko od dodávky a možná i výroby ruské vakcíny, pohřbít nebo předražit Dukovany, zdecimovat diplomatické styky a zřejmě i obchod s Ruskem, čehož dozajista, jako pokaždé v celé „slavné“ polistopadové historii, využijí „(ne)solidární spojenci“, možná včetně chytrých a na rozdíl od Čechů vůbec ne naivních Poláků.

Za blbost se platí a za naivní, bezduchou nabubřelost, se kterou jsme to Rusům „nandali“, dvojnásob. Pořvávat na Rusko v domnění, že mám krytá záda Spojenými státy a Evropskou unií, není hrdinství, ale sebe klamná fraška, nehledě na to, že skutečná hrdost vypadá jinak než jak ji prezentují naši euroatlantici z amerického konečníku. Národní hrdost najdeme nejen v našich dějinách, ale i nyní, ale rozhodně ne u těch, kteří třicet let po „sametu“ mají potřebu bourat pomníky osvoboditelů a stavět nové skanzeny Rakousko-uherské monarchie. Kdo chce být skutečně hrdý, ten se hned druhý den hlasitě nedovolává „solidarity spojenců“.

Nikoliv křiklouni z řad frakce „slušných“ amatérů, ale Prezident Zeman ukázal, že má státnického ducha a smysl pro právo a diplomacii. Vláda a sní spojená „opozice“, které popřely zdravý rozum i nejzákladnější pravidla právního státu a mezinárodní diplomacie, která presumpci viny vyzdvihne k základní, navíc jednosměrné metodě diplomatického jednání v klíčových zahraničně politických vztazích, které skrze své amatérské, naivní a arogantní jednání poškodí stát, porušily ústavní slib a měly by nést politicko-právní následky, zodpovědné osoby za ekonomické poškození státu na soudní lavici. Ale to by musel právní stát skutečně fungovat… .

Premiér Babiš se do této hry (citát) „jednoznačných důkazů.. a.. důvodné podezření“ nechal zatáhnout. Jaké tlaky to způsobily a co ho vedlo k tak katastrofickému obsazení ministerstva zahraničí a průmyslu musí vědět on sám. Možná přitom měl na paměti osud Petra Kellnera, kdo ví… . Ministr Havlíček by za jeho rozhodnutí měl být okamžitě odvolán z místa a opozicí popohnán před vyšetřovací komisi, kdyby opozice byla opozicí hájící právo a vlastní stát a ne agendou cizích zájmů. Faktem zůstává, že mohl vejít do historie jako premiér, který se nenechal zlomit a dohnat k tomu, aby se stal subjektem tohoto trapného divadla – po pevné pozici v kauze tzv. uprchlických kvót a racionálnímu přístupu ke klimatické otázce na to měl. Sputnik V byl na dosah, Rosatom bylo jediné logické, racionální řešení pro Dukovany. Snad jedině Česká republika je schopna sama sobě a dobrovolně kopat ekonomický hrob a dobrovolně sestoupit na úroveň tzv. rozvojových zemí.

A tzv. opozice plus Senát? Pokud cizí velvyslanectví podaly hlášení svým vládám, co se u nás děje a že Česko stojí bezmála na pokraji invaze do Ruska, není se co divit, že německý ministr právě v těchto dnech vysílá signál do české kotliny, provincie nezadržitelně upadající do bezvýznamnosti. Nikdo v Evropě, kdo pracuje profesionálně nebo alespoň pomocí zdravého rozumu, nemohl brát „ruskou stopu“ ve Vrběticích vážně. Dva agenti, kteří zpackají akci v Česku, jsou posláni do Salisbury na Skripala a protože i tam zanechají stopy jak slon v písku dostanou od Putina vyznamenání? Solidarita by v tomto případě znamenala udělat ze sebe spolu s Prahou kašpara – skutečně to náš tragikomický (ne)politický soubor očekával?

Pražský kavárenský cirkus demonstruje skutečnost, že současná politická „reprezentace“, jedno zda vláda nebo opozice s výjimkou KSČM a SPD, nemá o diplomacii ani ponětí. Jinak by musela vědět, že solidarita EU, o kterou tak dojemně žebrala, má své meze tam, kde začínají její ekonomické zájmy. A že ti, kteří mají velkou hubu a málo rozumu, musí zažít lekci, která jim to připomene. Bohužel na úkor příštích generací, kterým to ale očividně nedochází.

(1) https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/maas-warnt-vor-konfrontationsgeschrei-gegen-russland/ar-BB1g2lvx?ocid=msedgntp

37 komentářů :

 1. "Premiér Babiš se do této hry (citát) „jednoznačných důkazů.. a.. důvodné podezření“ nechal zatáhnout. Jaké tlaky to způsobily ...."

  Jaké tlaky? Možná jak to je napsáno zde. Mimochodem, ten autor je mezinárodně uznávaným expertem na tajné služby. Dost dobré čtení.

  https://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8691-pokusily-se-usa-zavrazdit-pouze-lukasenka.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plná pravda. Čučkař Koudelka dostal od CIA MEDAILI, tak musí poslouchat a sloužit americkým páníčkům. Čeští daňoví poplatníci rádi všechny škody ZAPLATÍ!

   Smazat
  2. Pane autore SCHNURE,v clanku Trojsky kun zapadu je v hrubych rysech

   naznacen doposud malo vidany Narodni program volicu.NPV
   Ono taktika CHUCPE tj strelit se do vlastni nohy je nasim politikum pry narizena a oni nas volice prestavaji zastupovat.

   Co tak,kdyby jste napsal jak funguje ten Socialni stat v Nemecku.
   Jak se vam tam jevi a kde jsou jeho slabiny.
   Tady se rika,ze jste s tim statem tam v Hanovru,nebo kde jste uplne zkrachli a nam tu bylo nakredencovano sezrat kapitalismus bez privlastku pochazejici z gangsterismu a lide tady nic jineho neznaji a divi se,ze vy tam jste prohrali valku a pry se nam smejete,ze jsme rizeni odbory,kde sef je clenem ASPEN institutu pry pana BAKALY.

   Jestli to ctete a neco v tom smyslu napisete tak to by bylo zda se mi velice,ale opravdu velice zajimave.
   Domnivame se,ze nam tu kradou dve tretiny platu,jak je to s vami taky jste vylupovan?

   Smazat
  3. S cim by se dal jeste pane autore dobre vyrukovat je zda Nemecko

   vi,ze kdyz mu uprou Sputnik V ,tak si moc vyskakovat nebudou nebot jedna mRNA do krve zustane na veky a kazdy si MUSI co pul roku dat repete,aby Nemecku a vsem EU statum pumpli koncerny żilou.
   Je to pravda pane SCHNUR to by byla bomba z prvni ruky to prikomentovat,nebo si myslite,ze jsme tu vsichni uz na nic a budeme domordovani C19 a basta?

   Smazat
  4. Spíše bych se klonil k tomu, že se Babiš nenechal nikam zatáhnout, ale že spolu s Hamáčkem a Koudelkou z BIS tu frašku s mezinárodní ostudou režírují.

   Smazat
 2. Bude třeba na Vrbětice rýýýýchle zapomenout. Solidaritu s námi vyjádřily pouze ,,bezvýznamné" státy. Čím víc se v tom bude šťourat a hledat neochvějné důkazy tím více mohou na povrch vylézt pro naše politiky nepříjemné věci. Objeví se nové otázky! Asi bude nejlepší dělat časem mrtvého brouka aby jsme si neudělali větší ustudu než tu, co už u některých již máme. Myslím, že i petice chytrolínů z Kulturního průmyslu bude asi časem směšná a jako vždy před tím naprosto bezvýznamná. Jen se ten národní odpad připomenul. Dobře mu tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 130,4
   Solidoriti jsme si užili dost,tak teď se vše vrátí do vyjetých kolejí,aneb strašení covidem a jeho mutacemi navždy a nikdy jinak.-D

   Smazat
  2. Dodatek. Na západě se už proslýchá, že zbraně z Čech byly určeny pro umírněné teroristy na Střední Východ...No pro Asada asi nebyly. No a co když zbraně byly určeny na ozbrojený převrat v ČR? Sice nevím, kdo by ho vedl,ale důvodné podezření mít můžu, ne?

   Smazat
  3. 13,19
   Na každém šprochu je pravdy trochu,to už věděli a říkávali naši moudří předci....a že na tvrzení,že zbraně byly pro ISIL a Banderovce je PRAVDY HODNĚ!

   Smazat
 3. To jsou naprostá fakta a jak skopčáky nemám rád protože furt do nás montují. Tak vědí o čem mluví je třeba poslat USA zpět za oceán ať si válčí na svoje triko a neohrožují Evropu.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan prezident je marod na nohy, tak si nemůže chodit pro noty do ul. Tržiště. Vlastně je to jeden z mála, možná jediný, který blahé paměti Šapita odeslal do patřičných mezí. Stran Vrbětic se nám celá maškaráda moc nepovedla a občan ten přešlap rád zaplatí. Vyšachovat Rosatom je zločin proti občanům tohoto státu a u Sputniku to platí také.

  OdpovědětSmazat
 5. Doporučuji každému si poslechnout!! Ačkoliv jde o pořad na ČRo plus, což je velice "politická" stanice , tady je vidět, že když promluví člověk , znalý věci, tak jenom zvoní! I když se Tachecí snaží "uhnout" rozhovor do nějakého klišé, tak Řoutil mluví jako kniha a to z něj padají věci,o kterých se nesmí mluvit! Po pravdě říká, že je veliká škoda, že Češi dnes Rusko neznají! Tam se odehrály události, o kterých se nám ani nezdá a v Rusku je "kapitalismus" jako řemen!! Také je vynikající závěr rozhovoru, kde se zmiňuje o současné situaci v EU a nebezpečnou formu islamizace, která může ještě přerůst v něco hodně špatného pro majoritní společnost! My si to neuvědomujeme, protože tady "radikální" islám skoro neznáme, ale příklad na západě je už dost krutý a zcela jistě nabádá k veliké opatrnosti!!

  https://plus.rozhlas.cz/rusko-je-lokalni-velmoc-s-jadernym-potencialem-co-si-buduje-naraznikove-zony-8475471

  OdpovědětSmazat
 6. Pro tuto vládu amatérů a politických hochštaplerů právo a zákon nic neznamená. Nejen mezinárodní, ale ani pro vlastní občany. Je naprosto rozklížená, každý ministr si vykládá co chce, opravují a peskují i premiéra. Například: Hamáček: je to teroristický útok! Premiér: není. Hamáček: je. Premiér: tak tedy je. A tak je to ve všech oblastech. Premiér: bude rozvolnění do 20 osob. Ministr zdravotnictví: ne, pouze do 2. Klidně poruším zákon. Dokud to soud neshodí. Premiér: tak tedy do 2. Poslední nápad: Ministr zdravotnictví: kadeřníci budou muset zaznamenávat osobní údaje zákazníků pro kontroly! To nebylo ani za protektorátu! To zakazuje řada zákonů. Našich i mezinárodních. Kadeřník by musel prokázat, že je to nezbytné pro uzavření smlouvy, nebo jeho zákonném zájmu. A to není. Ale to je jenom začátek. Kadeřník by musel prokázat, že data chrání. To znamená, že je nemůže jen tak napsat do linkovaného sešitu. Doložit, že nemohou být zneužita. Např. kde jsou přes noc, evidovat toho, kdo k nim má přístup apod. A musí je zlikvidovat v okamžiku, kdy už je nepotřebuje. A i tu likvidaci musí doložit. Musí tedy zavést kompletní administrativu, včetně dokumentace a skartačního řádu a komise. Za porušení jsou vysoké pokuty. A tak my si tu žijeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to absurdni i z toho duvodu, ze kadernice jedou nacerno (jinak uz jsou na pracaku), takze tahle buzerace je leda definitivne zabetonuje v sede ekonomice. Mimochodem loni se prece mluvilo o evidenci zakazniku v restauracich, ze to snad v Nemecku zavedli nebo o tom uvazovali. Tehdy se zvedl silnej odpor a myslenka sla rychle ze stolu. Ted to chteji silenci zavest plosne. Jsem zvedavej jestli lid pujde do ulic nebo jim na to budou proste srat jako uz ted na rousky na ulici.

   Smazat
  2. Máte pravdu danny, neuvěřitelné. Ta banda rádoby expertů, co se nezákonně ujala moci (fakta, jména i způsob uvedly PL, doporučuji dohledat) je evidetně těžce na vázaná na kšefty a k tomu doslova opilá mocí.
   Babišovi se vymkla z rukou.
   Ale kdyz bude kadernice sikovna zaznamená si jen cislo a jméno a necha si podepsat čestné prohlášení. A bude z obliga...

   Smazat
  3. danny27. dubna 2021 13:59, je to v praxi jednodušší, ze zákona ne. Záznamy s osobními údaji nesmí být přístupné osobám, které k tomu nejsou určeny, jako nezbytně nutné. Pokud nejsou získávány z titulu zákona, musí být vyžádán souhlas ÚOOÚ, který takové případy registruje pro potřebu kontroly.
   Jedním z případů takové registrace osobních údajů je zápis o ubytovaných (v ubytovacích zařízeních) z titulu Zákona o místních poplatcích a Zákona o pobytu cizinců ... Dle ÚOOZ stačí takové záznamy běžně uzamykat, v případě užití technických prostředků, chránit heslem. Dle druhého z uvedených zákonů jsou skartovány 10 let od posledního zápisu. Protokolárně. Protokol o skartaci pořizuje ubytovatel. O komisi zákon ani prováděcí vyhláška, co vím, neříkají nic. Tolik k problému. JiH
   PS otázkou také je rozsah a charakter zaznamenávaných osobních údajů. Osobním údajem je i telefonní číslo i e mail adresa, takže a např., pokud se vás někdo zeptá „nemáš číslo na Frantu?“ a Vy mu ho povíte bez Frantova (prokazatelného) souhlasu, porušujete zákon. Jakpak chráníte svůj mobil, případně notebook? Neběží, nebo neleží Vám volně, když jdete třeba na WC?

   Smazat
  4. Zdravím chytrého unknowna. Získávání záznamů pro tyto účely by musel povolit zákon. Pak je to kryto tím zákonem. Ale je zde jiná potíž. Údaje o výsledcích testu jsou údaje o zdravotním stavu a ty patří mezi tzv. "citlivá data". A ta podléhají zvláštnímu režimu ochrany. Tyto údaje lze totiž velmi rychle zneužít. A vystavit tak osoby diskriminaci třeba v přístupu k zaměstnání nebo nějakým službám. Zejména v dnešním období budované hysterie. Tady běžný způsob ochrany nestačí a je nutné, pokud je vůbec možné, s nimi nakládat zvláštním způsobem. Jako např. recepty v lékárnách. Tam se běžně ukládaly do krabičky vedle kasy. Nyní to není možné. Musíte mít něco jako kasičku. Tak, aby recept nikdo nemohl ani přečíst, natož potom uzmout. Takže každý takový údaj musíte mít statisticky podchycen (jako číslo receptu) a doložit jeho putování v příslušné dokumentaci. Až po prokazatelnou likvidaci. Atd. Takže v praxi by to mělo vypadat tak: sběr dat by musel povolit zákon. Každý holič by musel mít číslovaný doklad každý údaj. Ten doklad by musel chránit proti přístupu (přečtení) nepovolanou osobou. Po pominutí důvodu jej okamžitě prokazatelně zlikvidovat. Takže v praxi: půjdete se ostříhat. Doložíte holiči výsledek. Jak? Potvrzení v mobilu nestačí, je to pro potřeby budoucí možné kontroly. Holič potvrzení dá do trezorku (například). Ostříhá vás, vy zaplatíte a odejdete. V tu chvíli pominula potřeba existence záznamu a holič by ho měl zlikvidovat. Ale to není možné, kvůli té možné kontrole. Která přijít může, ale také nemusí. Tak jak dlouho ho nešťastný holič musí archivovat? A jak doloží jeho likvidaci? Jak říkám, toto dělají naprostí diletanti. Ale mají tam party "odborníků", které královsky platí. I to je vlastně krádež našich peněz.

   Smazat
  5. danny 28. dubna 2021 11:37, především děkuji za ocenění, když jsem k věci pouze popsal nijak složitou praxi, která je ve shodě se zákonem. I ten holič atd. atd., v zájmu provozu své živnosti, bezpečně obhájí potřebu shromažďovat osobní údaje, třeba číslo mobilu zákazníka. Taky tak všichni, nikoli jen holiči, činí. To co musí a nesmí, jsem zmínil.
   To všechno další o čem se rozepisujete, je vyprávěním o tomtéž, kde komplikovanost činnosti kolem takto shromažďovaných údajů přeháníte. Stejně tak jsou přehnaná Vaše slova o "vyvolávání hysterie". Neznám ze svého skutečně širokého okolí, ani své činnosti založené na značném počtu kontaktů (osobních údajů) nikoho, kdo by byl "vyděšen" až do stavu "hysterie". Atmosférou, kterou kdosi (?) vyvolává.
   Co vím, pernamentně zděšená je jen senátorka Mirka Němcová. Nevím, jestli i Covidem. JiH

   Smazat
  6. Unknouwne. S tím přeháněním. Co se hysterie týče, koukněte se na diskusi třeba na Novinky. Zejména k aktuálním tématům, co se týče omezení a jejich dodržování. Činnosti okolo shromažďování údajů nijak nepřeháním. Pouze popisuji požadovaná opatření. Každý si může najít Nařízení EK a EP k ochraně osobních údajů č. 679/2016. Navíc pracuji v branži, tak vím co to obnáší.. Konkrétně v těch lékárnách, u lékařů obecně. Zeptejte se co to znamená pro školy. Banky do těch opatření narvaly desítky miliónů korun. A to bez přehánění. Opět z praxe. Jiná věc je, že se na ta opatření kašle. To je opět velmi rozšířená praxe nejen ve vašem okolí. Ale opakuji a za tím si stojím: pokud by měl holič nebo kdokoliv jiný shromažďovat informace o výsledku testu musí dodržovat právě ona opatření, týkající se nakládání s citlivými informacemi. Protože se jedná o údaj o zdravotním stavu. A to zcela jednoznačně.

   Smazat
  7. danny 28. dubna 2021 16:34, neříkám nic jiného, než to, jaká pravidla platí. Tvrdím, že spravovat osobní údaje v oborech jako je např. kadeřnictví, není zdaleka tak náročné, jak popisujete. Materiály EU, na které odkazujete, jsou promítnuty do příslušného zákona ČR, takže nevidím důvod se s nimi zabývat. I když spravuji rozsáhlou databázi s cizinci, sahající daleko do minulosti. Tady ale rokujeme na úrovni problémů pro kadeřníky, maséry a podobně, ne o bankách, školách poskytovatelích IT služeb, E shopů, cestovních kanceláří a tak. Nevím, kde jste v mém textu našel, jaká že je rozšířená praxe v mém okolí. A pokud by mi měla být zobrazením reality diskuze na portálu Novinky, musím se jít zastřelit. Jsem zastáncem nepředpojatého, chladného pohledu, který se nezavděčuje nikomu a ničemu, hledí se tak jak je to možné, blížit pravdě. JiH

   Smazat
 7. Mohla to být docela dobrá akční komedie, kdyby ty následky nebyly tak fatální. Jediný, kdo u nás na tom zatím prokazatelně vydělal, je Koudelka.

  OdpovědětSmazat
 8. Vrbětice měla zřejmě být rozbuška pro Evropu, ale ono to v ní jenom tak trochu prsklo...

  OdpovědětSmazat
 9. Jak říkám, my opravdu nepotřebujeme nepřítele, my si stačíme sami. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Jako občan se ptám:Co maji co délet na územi ČR sklady zbrani?????Navic jako zásobarny zbrani pro teroristy?Proc se nežene před soud ministerska squadra z roku 2014???Bagoun,uz zcela nas.aný

  OdpovědětSmazat
 11. Poslapali a zhanobili dobrou povest naseho naroda a nas vsech. To se neodpousti.A.
  Kamkoliv prijedou,vsude se budou ted, na ne divat s opovrzenim i ti,co jim to vsecko prikazali..
  Udelali ze sebe onuce.I kdyz si gratuluji.
  Nebo jeste horsi..Budou se jich vsichni stranit, aby se s nimi nezaspinili a nezasmradli od nich..
  Dukazu je dost a bez zbytecne uboheho jejich podezreni.
  Poskodili tezce narod navic.
  Navic je pouze Rusko stat na ktery je mozne se kdykoliv spolehnout, ktery nelze a nepodvadi a je ochoten kdykoliv pomoci. Jediny stat na svete. To zavani tragedii.
  Ale zadne nadseni kriklounu hnat vojacky umirat pro Zelenskeho, kdy vojackove take vidi a slysi.
  A general Pavel,ktery vse ostrazite sleduje jako idiot protoze opatrne a ustrasene az z velke dalky a nikoliv z prvnich linii..
  Bajden co si rika taky president ,jsou obavy americanu,ze kdykoliv se objevi, zacne skodit.
  Uz utratil skoro 5 trilionu ,za opravy sinic a mostu a za plan snizit o 50% ty emise behem 9 let, nikdo nevi kde na to vzit. Nepratele si dela jako na bezicim pasu.
  Prikazal zbytecne lode do Cerneho More ,ktery zase na jeho prikaz utekli zpet.
  Navic uz poskodil USA tak, ze to potrva dlouho dat veci do poradku. A kupodivu soucasne s hladem si nadelat vsude vetsi pridel nepratel a konfliktu.
  A kolik statu stoji v pozoru pred nim s poslusnou a snazivou solidaritou,tez zabrednout do jeste vetsich problemu..
  90 tisic zhynulych v Cine,kde prej to zacalo a zerou tam netopyry a zapad je usvedcil ,ale asi 600 tisic na druhy strane sveta v Usa..Neni treba plytvat slovy.

  OdpovědětSmazat
 12. Seznam bezvýznamných nul vyzývá ještě bezvýznamnější senát který nevolilo až 90 % oprávněných voličů odvolat Zemana, kterého volilo kolem 3 miliony voličů. Nebo snad chtějí místo Zemana dosadit negramotného Šláfenberga, nebo diplomovaného, ale mentálně stojícího na úrovni cizáka? Už bychom byli 52 zemí USA, jak Bidet přiznává, že do svazku USSA přijme další stát, není to náhodou ČR?

  OdpovědětSmazat
 13. Havloidní ničení všeho stále pokračuje v jeho proamerickém duchu. Čím HŮŘ tím "LÍP" . Vzpomeňte si na likvidaci zbrojního průmyslu. Havel byl neskutečně naivní a celý život jenom škodil lidem v rodné zemi! Polistopadu 89 ho většina politiků následuje a mnohdy i překonává.
  Neuvěřitelná urážka a špína. Nebo extremistická provokace komisařky Jourové? Všichni dědkové a báby, soudci a lékaři nad 60 let jsou nesvéprávní, prohlásila Jourová. Seberte jim konta, účty a maily! Napudrovaná. Pří každém projevu se veřejně culí, jak vydrbala s celým národem a bere měsíčně plat půl milionu + veškeré náhrady. Kope za EU PROTI ČESKÉ REPUBLICE. Zrovna v minulých dnech padaly výhrůžky směrem k Polsku, že se chce zbavit starších soudců. Zde Jourová veřejně tvrdí, že jsou nesvéprávní, možná dementní a všichni by měli být pod kontrolou. Vyškolené milice Evropských hodnot! Takže v České republice je více jak 3 miliony dementních, vystrašených lidí, kteří by na internet neměli vůbec vstupovat!
  http://cztube.eu/video/2611/map-858-eu-imigrace-schvalena19-3-2021-v-bruselu-schvaloval-i-pirat-hrib-seznam-schvalovacu-cr-a-sr
  Boží Mlýny se roztočily.....

  OdpovědětSmazat
 14. Ani čapí hnízdo,Bečva nebo covid by neprohraly Babišovi volby Ale to,že se sebe udělal onuci plukovníka Koudelky mu zlomí vaz v říjnivých volbách

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si to myslim. Pokud před volbami neudělá nějaký výrazný tah.

   Smazat
  2. Příkaz z USA a strach ho vedl. I Zeman má svou rodinu. Počkejme si jak dlouho ten nátlak prezident výdrží. Ona by se mohla třeba Kačka zabít v autě. Že přehráním? S Dubčekem se taky nepárali když mohl konkurovat Havlovi. Dva miláčkové národa tenkrát být nemohli...VIP 🥴

   Smazat
 15. Po vice než třiceti letech budováni kapitalismu se "Česko" vypracovalo do posice kolonie Německa a gubernie USA!Ostatně něco podobného tento národ již v historii zažil-dějiny se bohužel opakují!"Hadrový puč" není nic jiného než druhá Bílá hora-smutná realita!

  OdpovědětSmazat
 16. VacHav 27. dubna 2021 23:20 "Hadrový puč" 1989 vzato přesně, byl majetkovým převratem. V tom smyslu obdobou "Bílé hory" JiH

  OdpovědětSmazat
 17. Od pana Schnura dokonale výstižný popis události. Škoda, že žádnou pozornost nebudí položená otázka, co k takovému jednání vedlo Babiše ..., volně "snad ne pomyšlení na osud Petra Kellnera?". Od počátku věci, pod dojmem zřetelně vyděšeného Babiše a Hamáčka ve stavu "na dně", se nemůžu zbavit pocitu, že jednali pod nejtvrdším nátlakem. Můžeme si představit ještě něco horšího? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V minulosti zabili jeho poradkyni,ktera,kdyz jeste ho nikdo neznal

   mu pomahala.
   Prejelo ji auto PRED JEJIM DOMEM jsou o tom clanky na intrrnetu dodnes.
   Vypada to,ze uz pry poslouzil a ted ho jeho kamosi poslou tak nebo tak pry pod sukne za Monikou.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.