Reklama

neděle 18. dubna 2021

Šmírácká fraška: Pokus o české 11. září. O nás v tom jde jen okrajově. Pátá kolona není jednotná? Babiš políbil prsten a kličkuje. Německo má problém. Nečasův efekt? Válka už začala. A tu anekdotu o Bidenovi znáte?

Petr Hájek

18. 4. 2021  ProtiProud

PETR HÁJEK vidí poměrně přesné kontury a souvislosti „výbuchu ve Vrběticích po sedmi letech“ a má za to, že „smějící se bestie“ (Heydrich o Češích) to nejlépe vypoví vtipem.(Na snímku Alexandr Petrov a Ruslan Baširov, údajní  důstojníci ruské GRU, kteří byli nařčeni jako pachatelé útoku na Skripali v Británii, na Vrbětice v Česku ... a možná otrávili i Bečvu, zapálili Noter Dam a mohou za letošní chladní jaro. Kdo ví, znáte Rusy!)


Rusko nám vyhodilo do povětří muničák ve Vrběticích! Sice už před sedmi lety, ale přišlo se na to až teď. Je samozřejmě pouhou shodou okolností, že právě ve chvíli, kdy se mezinárodní napětí stupňuje na samu mez. Kdy Západ – především Spojené státy po státním převratu skrze volební podvod – nezakrytě vyhrožují Rusku válkou. Kdy vrcholí Operace Covid-19, kterou Západ vyvolal a zjevně prohrál. Kdy u nás stejně tak vrcholí snaha Páté kolony torpédovat účast ruských firem na dostavbě jaderné elektrárny Dukovany (potažmo Temelín). Kdy lžiprezident Biden označí Vladimíra Putina za „zabijáka“. Kdy se blíží vojenské cvičení NATO na ruských hranicích – největší od poslední („jen“ studené) války.

„Na základě jednoznačných důkazů, získaných vyšetřováním našich bezpečnostních složek, musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby GRU, jednotky 29155, do výbuchů muničních skladů v areálu Vrbětice v roce 2014,“ sdělil dramaticky v sobotu večer premiér Babiš (a k tomu významně koulel očima ministr vnitra Hamáček). Britsko-americký agent v čele našich „tajných“, Michal Koudelka jim sice toto „sladké tajemství“ sdělil (jak se vzápětí provalilo) už před pár dny, ale ČT kvůli tomu přerušila zpravodajství ve tři čtvrti na osm, kdy oba vystoupili na divadelní „mimořádné tiskovce“.

Co si z toho má šokovaný občan odnést? Kam celá toto primitivně připravená provokace vede? A hlavně – komu slouží? A v čem? 


Šmírácké reprízy


Má to být naše 11. září. Dříve či později se uskutečnit muselo. V tomhle je CIA důsledná a vždycky stejná. Není-li obyvatelstvo „spřátelené kolonie“ válce nakloněno, přijde „operace pod falešnou vlajkou“. Vždycky. A nikdy se konstruktéři ani příliš nenamáhají, aby konspirace neměla slabá a hluchá místa. Však ona to média zvládnou. A významná (zpitomělá) část veřejnosti uvěří: Lež o zbraních hromadného ničení v Iráku. Puč na Ukrajině za pět miliard dolarů. Lybie a Kaddáfí. Islámský stát a Sýrie. Skripal a novičok. Teď na sedm let „zapomenutý“ muničák u nás.

Po čtyřleté trumpovské pauze se válečnická smečka globalistů nyní snaží dohnat zdržení. Však také agent Koudelka nedostal v jejím sídle v Langley jen tak její nejvyšší vyznamenání. Ovšem za účasti premiéra Babiše, který zde rovněž „políbil prsten“ výměnou za ochranu v jeho (stejně absurdních) trestních kauzách. Jenže kdo jednou před satanem poklekne, už nikdy nemá na vybranou. On se mu v jednu chvíli ozve a zamává „smlouvou“.

Během prezidentování Donalda Trumpa to příliš nehrozilo. Ten sice rovněž dělal na Rusko bububu, ale jen potud, aby se tak bránil bolševické mánii krvavé Hillary a její „demokratické“ strany, která po prohraných volbách 2016 spustila reprízu mccarthismu (všude jsou ruští špióni). Teprve po Trumpově odstranění to opět rozjeli naplno. Problém je v tom, že Německu a ostatním evropským mocnostem – s výjimkou Velké Británie – se do války s Ruskem příliš nechce. A „vzpurné“ střední Evropě – tradičně s výjimkou Polska – už vůbec ne. Tak spustili jako obvykle americky přepísknutou operaci pod falešnou vlajkou. Tentokrát zcela virtuální, protože k „teroristickému činu“ mělo dojít už před sedmi roky.Důkazy a la Hollywood


Příznačný je už sám slovník. Zatímco o aktuálním izraelském útoku na jaderná zařízení Iráku (který Izrael nepopírá) se hovoří výhradně jako o „sabotáži“, tady už média a politici kavárny oddané Washingtonu mluví rovnou o „státním terorismu“. Že muniční sklad patřil soukromé firmě už vůbec zmizelo v divadelním propadlišti bouřící propagandy. Ale to je jen pěna na povrchu. Daleko zajímavější bude další průběh inscenace, který se od předchozích musí přece jen v něčem lišit. Třeba v tom, že vláda se překvapivě usnese, že odtajní „důkazy“.

Dramaturgové a režiséři celé provokace totiž měli celé roky na to je vyrobit. Uvědomovali si, že tentokrát nebude možné utajit je s odvoláním na „státní tajemství“. Tohle je přece jen hlavně zaměřeno na veřejnost – a ta (alespoň v nějaké části) tomu šmíráckému kusu musí uvěřit. Podle toho, co okamžitě pustili do médií (jako obvykle navzdory tomu, že zatím o „utajované skutečnosti“ jde), budou nám ukazovat záznamy z kamer. Uvidíme tváře dvou Rusů – údajných agentů-popravčích – kteří čtyři roky po explozi ve Vrběticích prý otrávili novičokem v Británii double-agenta Skripala a jeho dceru (ty už jsme poté, co posloužili, nikdy neviděli a neuvidíme).

Nebylo tedy třeba ani nic horečně vymýšlet. Prostě se vzal hollywoodský „snímek“ vyrobený v Británii a předělal se ve „střižně“ na Vrbětice. Současná obrazová technika umožňuje, aby klidně i mluvili. To asi by ale bylo příliš, takže je pouze uvidíme. A protože zbrojařská firma tehdy právě připravovala expedici (přes bulharského prostředníka) zbraní na pučisty ovládnutou Ukrajinu a na syrské bojiště, je to přece jasné: Rusové chtěli zabránit, aby se zbraně dostali k pučistům vraždícím právě na Donbasu jejich spoluobčany. A vybuchlo to dřív, než mělo. Protože jsou to (na rozdíl od českých tajných služeb) moulové a čučkaři. A tak si ani nevšimli, že skutečné zbraně proudí na Ukrajinu z USA a Británie přes Polsko v nekonečných vlacích, kdežto naše vyčvachtané haraburdí je zaujalo. No čučkaři!


Reakce


Celá legenda stojí na tom, že při „náhodném“ zpětném prověřování dávno zapomenutého maléru v muničáku si prý „někdo chytrý povšiml“ na kamerových záznamech dvou tváří, „které už někde viděl“. Tohle by neprošlo ani v nejhorším béčkovém filmu. Leč to je úplně jedno. Tady nejde o to, jak šmírácká je legenda, ale jak ji média prosadí coby interpretaci. On také přece nikdo netvrdí, že to tak bylo (totéž u Skripalů či při sestřeleném letadle nad Ukrajinou). Je to jen „důvodné podezření“. Právě takové „důvodné podezření“ na Saddámovy „zbraně hromadného ničení“ obhajovaly Spojené státy před invazí do Iráku. Že se po létech „důvodné podezření“ nepotvrdí? Kdo si na to po válce vzpomene?

Ano, to slovo sem patří. Nic jiného než válka to není. Zatím balancuje na hraně studené a horké. A toto je další krok k jejímu rychlému ohřátí. Domnívat se, že jde snad o naše Dukovany, Temelín či dokonce o vakcínu Sputnik V je mírně řečeno naivní. Jistě, to je žádoucí sekundární zisk, ale nikoli pravá příčina. Kvůli tomu se takto nebezpečné hry nerozehrávají. K tomu stačí místní Pátá kolona rusofobů (Velký Fiala, Tchajwanec Vystrčil, Kalouskova Pekarová, lidovec Bartošek a jejich klony). Hledejme tam, odkud přišly první „schvalující reakce“ na okamžité vyhoštění osmnácti ruských diplomatů: z prvních tří to byly USA a Británie. Ti nemuseli nic zpracovávat, byli připravení. Německo a spol. ještě váhají. Samozřejmě vědí, o co jde, a proto se nechtějí ukvapit. Jasně, že se nakonec přidají, leč – v tom je háček právě!Jde o víc


Z jejich hlediska jde především o dostavbu plynovodu Nord Stream 2. Spojené státy udělají cokoli, aby jeho zprovoznění zabránily. Aby Evropu učinily závislou na jejich drahém a mizerném „břidlicovém“ plynu. Všechno ostatní už v kovidové předehře války prohrály (Rusko, Čínu na místě prvním), zbývá jim Evropa – tedy Německo. Je až komicky přesné, jak to lze „odečíst“. Podívejme se na první bouřlivé reakce washingtonské části Páté kolony (ODS, TOP, lidovci) a porovnejme je s částí druhou. Té dominují Piráti (kompletně řízení a placení z Německa). A ti jsou ve výrocích podivuhodně „opatrní“. Ještě nevědí, jak se k tomu jejich protektoři postaví – a nechtějí se „předhodit“.

Německo s tím má hlavní problém. Především na něj tento „direkt“ míří. Okamžité výzvy Babiše a Hamáčka k projednání celé věci v NATO a v Bruselu jsou logické. Soudruzi tak od sebe odstrkují nutnost dalších reakcí a „rázných kroků“ (které tak chválí agent Koudelka). Rusko zůstává klidné. Připravuje se intenzivně na hlavní část provokace, kterou bude květnové „cvičení“ NATO u jeho hranic (jež se může jakoukoli „chybou“ okamžitě zvrtnout v horkou válku). Bosporem proplouvají jeho válečné lodě – a brzy tudy pojedou i ty britské, jak „shodou okolností“ právě oznámil Londýn. Američané zatím raději svá avizovaná plavidla do Černého moře neposílají, protože si uvědomují, že některé kroky již nelze vzít zpět. O to je to vážnější.


Nečasův efekt


O nás v tom všem jde až na posledním místě. Že u nás mají být na podzim volby, neví kromě nás nikdo na světě (právě tak jako my logicky nevíme o jejich „dramatických“ volbách – snad s výjimkou USA a Slovenska). Ostatně vůbec není jasné, jaký – a zda vůbec nějaký – vliv to na ně bude mít. Jediné, o čem v druhém plánu šlo, je dostavba jaderných elektráren. To samozřejmě CIA po krachu výstavby „radaru“ na našem území zajímá. Pro případ, že válka nebude (respektive podaří se její horkou fázi odsunout, protože Spojené státy na ni ve skutečnosti nejsou připravené), chtějí mít u nás svou vojenskou základnu. Byť nevelkou, ale nějakou.

Westinghouse sice jaderky už nestaví (v podstatě zkrachoval), ale mohl by to zařídit subdodávkou (klidně třeba i s Rosatomem). Ale američtí vojáci by zde pak „střežili její bezpečnost“. Před čím? No třeba před teroristickými útoky jako byl ten ve Vrběticích. A v tomto smyslu dostal agent Koudelka rozkaz k akci logicky právě teď. Šlo o známý „Nečasův efekt“. Připomeňme, že puč, kterému politicky (a lidsky) Petr Nečas podlehl, odstartoval jeho sebevražedný výrok o tom, že Temelín (teď jde o Dukovany, ale to je lhostejné) se dostaví na základě „férového tendru“. V případě rovné soutěže ovšem musejí samozřejmě vyhrát Rusové, a Westinghouse si ani neškrtne.

O férovém tendru promluvil Nečas jako předseda vlády (neveřejně) v Moskvě – a do pár dnů již nebyl premiérem. Teď se situace v malém zopakovala, když místopředseda vlády a ministr průmyslu Karel Havlíček navzdory bubnové palbě Páté kolony prohlásil, že část zadání tendru dostanou všichni zájemci (kromě Číny). Babiš si dal záležet na tom, aby to nebyl on, kdo to řekne – protože kličkuje mezi Skyllou CIA a Charybdou Hradu.

Tohle bezpochyby znamenalo, že Koudelka dostal příkaz zmáčknout červený knoflík. Učinil tak jen pár hodin před Hamáčkovou cestou do Moskvy, kde by na Dukovany určitě přišla řeč mnohem spíše, než na avizovaný „přednákup“ Sputniku. Nečasův efekt tedy tentokrát zafungoval trochu jinak. Protože Babiš přece „s cestou nesouhlasil“ – takže by byl z obliga. Nota bene patří mezi chráněnce CIA (jak se s tímhle popasuje Pátá kolona je její věc) – a podle reakce prezidenta Zemana nemohl udělat, než to, co udělal (přesto mu to spočítá). 


Co dál?


Už toho moc není. Teď se bude vše jen válcovat, protože už není o čem hrát. Dukovany ani Temelín to nejsou. O jejich osudu by měla rozhodnout až příští vláda, ale skoro se lze vsadit, že nerozhodne. Jaderky umí stavět (a v celém světě staví) v podstatě jenom Rusko – a to při udržování stálého vysokého mezinárodního napětí nedostane patrně šanci. Ostatně elektřinu z jádra sice nutně potřebujeme, ale pouze za situace, že bychom chtěli prosperovat. A to po Velkém resetu v Evropě nehrozí. Plánovaný úpadek průmyslu a životní úrovně v důsledku unijního „zeleného údělu“ elektřinu nepotřebuje.

Prožijeme teď pár týdnů vzrušených „speciálů“ ČT, kde si bude (nejspíš marně) dělat předvolební kampaň část Páté kolony – té tzv. washingtonské. Její druhá část (Piráti ve STANu) vyčká na „umírněnou reakci“ Německa – a tu bude kopírovat. Efekt rozhodně úspěšnější, než potrhlí „válečníci“ Pekarová, Bartošek, Fiala (mířící do zapomnění).

Rozumný postoj bude demonstrovat ponejvíce Okamura, který konzistentně sleduje české národní zájmy, takže ví, že tohle jde kompletně proti nim. Jeho první televizní reakce („Probíhá souboj mezi mocnostmi, a my bychom nebyli rádi, kdyby Česká republika byla do takových soubojů zatahována,“) o tom svědčí nad jiné přesvědčivě.

Babiš bude dál kličkovat podle toho, co Skylla a Charybda. O „mrtvém“ Hamáčkovi zbytečné ztrácet jediné slovo.

A to, oč doopravdy jde? Češi jsou nenapravitelní. Na internetu již koluje vtip, který možná nejlépe vyjadřuje absurditu katastrofy:

Joe Biden a jeho generálové vedou v Pentagonu diskusi a nemůžou se shodnout, jaká je nejvhodnější doba pro přepadení Ruska. Nakonec se rozhodnou zeptat Francouzů: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko?

Francouzi odpovídají: Nevíme, ale rozhodně ne v zimě, to špatně dopadne.

Bude tedy asi lepší zeptat se Němců: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko?

Němci odpovídají: Nevíme, ale rozhodně by to nemělo být v létě. To už jsme zkusili a...

Co s tím?

Někdo navrhne zeptat se Číny, ta je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem.

Zeptají se tedy Číňanů a ti odpovědí:

Hned teď! Rusové začali stavět ‚Sílu Sibiře‘, ‚Turecký potok‘ a dokončují ‚NordStream2‘, budují kosmodrom ‚Vostočný‘, mají v plánu obrovské stavby na infrastrukturu Krymu, chystají se modernizovat Bajkalsko-amurskou magistrálu, staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě...

Zrovna teď by potřebovali hodně zajatců. 33 komentářů :

 1. Největší hrozba pro hegemonii USA: Čína, Rusko nebo dluh? https://beforeitsnews.com/libertarian/2021/04/the-biggest-threat-to-us-hegemony-china-russia-or-debt-2771468.html Přes navalnyjskou aféru je Putin jako ruský vůdce stále nezpochybnitelný, protože se vynořil z postsovětského zmatku, kde byl na denním pořádku chaos a organizovaný zločin. Žádný západní vůdce neměl tak tvrdé politické zázemí a Putin přežil, silák pevně pod kontrolou. To je důležité pro Ameriku a NATO s ohledem na politiku na Ukrajině, na Kavkaze, v Sýrii, Íránu a Turecku. Jakýkoli pokus Ameriky o dokončení nedokončeného podnikání na Ukrajině (tripartitní šrot zahrnující Rusko, Německo / EU a USA kvůli plynovodům Nord Stream, který připravuje Ukrajinu o výnosy z přechodů, se již vaří) pravděpodobně povede ke střetům s Ruskem na místě. A Rusko podepsalo v roce 2015 s Íránem pakt o vojenské spolupráci. Putin si jako kočka s myší hraje s Tureckem a má zájem o položení potrubí do jižní Evropy, a dostat se z driftu z NATO. Zájem Ruska o Sýrii je udržet ji mimo sféru vlivu Ameriky, což se mu s pomocí Turecka podařilo. BOUŘE VÍTĚZÍ a nic ji už nemůže zastavit...

  OdpovědětVymazat
 2. Nevěděl jsem že Rusko má jen dva agenty na celou evropu.
  Naši politici jsou hlupáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, stručně a výstižné komentujte ubohost celé té rozpoutane frašky. ZF

   Vymazat
  2. Paráda. Dve vety. A pravdy je v nich viac ako v encyklopédii.

   Vymazat
  3. 19/49
   Zatím jen dva - Čuka a Geka. Ale přibude k nim ještě Timur a jeho parta a pak zmáknou celej svět.

   Vymazat
  4. Poslechněte si dnešní pořád Michaila Chazina. Nejsou to hlupáci, jsou pod obrovským tlakem, tak se chovají jako Dobrý voják Švejk. Tím řekli víc než na plnou hubu. Lepší příběh než ten z Vrbětic nebyl po ruce.

   Vymazat
  5. Odkaz na M. Chazina
   https://youtu.be/-K-RlesE7V4

   Vymazat
 3. Kdyby si někdo počítačově vyhrál s fotografiemi viz výše, možná by zjistil, že je oba jsou jeden. Nevím kde se sehnaly tyto fota, ale když porovnáte nos, ústa a ostatní, po úpravě by byli nejméně jednovaječnými bratry. Tak co IT, pokusí se někdo je porovnat, nebo to dáme "sběratelům kostí! za seriálu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oba byli po te Skripalovic frasce v ruske televizi na interview, soucasne.

   Vymazat
  2. My ty fotky z kamer neuvidíme. Mimochodem, na Kose Vlk píše, že už před dvěma lety někde četl, že ti dva u nás udělali ten Muničák.

   Vymazat
  3. certe, přesto trvám na tom, zbavit je vlasů a vousů, natočit pod stejným úhlem včetně podsvícení? Máte post na tu jejich ruskou prezentaci k porovnání? V televizi se dají dělat "psí kusy", proč by je dekonspirovali? Nestřílejí si ze Západu?

   Vymazat
  4. PS. Jen idiot dekonspirované špiony vysílá zpět, kde je čučkaři chtějí honit?

   Vymazat
  5. https://m.youtube.com/watch?v=38uqN5ypRWE - tady je to interview s hlavou RT

   Vymazat
  6. Zadnej strach spravedlnost je dostihne. Neuniknou.
   Nedostanou vakcinu Pfizeer ani Astra Zeneca a pro jistotu ani aspon 5x Johnson ,ale budou spravedlive ztrestani, Sputnikem..
   Tahle hrozba je prinuti se priznat..
   Mlcet ,zlato.
   Dale maji na svedomi nase nebezpeci, nebot CR je urcite jejich vinou bez zakladny.
   Vojaci zodpovedni za valky za mir ,musi spat v lese.
   Ale na druhou stranu tihle vypadaji,ze by i zakladnu vyhodili. Kam to se nevi. U takovejch vseho schopnejch..Cela vlada se pak musi kvuli nim koulet. Y vocima..
   Pachaji uklady na sklady.Ale to se vypatralo.
   Kdo to byl. Uvidime ,rekl slepej /Kchouprdelka/ a sel do kina..Pres medajle neni videt.
   To vi kazdej poradnej general.
   A muzou to bejt miliony mrtvol.Videt porad nejsou.
   Jeste chteji drze opravovat tu elektrarnu.
   Showcking.
   A lode ,dnes plovouci rakve do Cerneho More,zase..Neplavou.
   Fotbal s kojencema v Kuvsajrajtu se taky neda porad prehlizet. V kterym nyni slavisti pokracujou..
   Na druhou stranu si za to muzou rusove sami.
   Ze maji porad ty hranice. V EU zadny nejsou ,tak tam nemuze zadna armada stat, jako predtim mohl stat Wehrmacht.
   Sou nepoucitelny a Jourovou, neschopnostma neo-hranicenou na ne..
   Zbrane nektery a jejich hodne maji ale chybu, kdyz na nekterych je napis Made in Usa a strileji s nimi USA vojaky,jako zajice.
   V takovym skladu se lecos da zmenit.
   Je treba nezapomenout na Litvinenka a lstivost nesmrtlenych Kosteju,uvedenych agentu.
   Radioaktivni prasek byl v Brrtanii vsude, v Litvinenkovi byl, v letadlech byl,co s nima agenti litali sem a jeste tam , v restauracich byl, kavarnach,v caji co pili ,taky byl, s Litvinenkem, zkratka vsude kam se hnuli,ale na ne radioaktivni prasek nemel zadnej vliv.
   V zadnym mnozstvi. Zahada.
   Jsou schopny prezit atomovou valku ?Jeden nikdy nevi.
   Kdo ale napada na obe nohy a je postizenej kostizerem lbgtqi a 70 dalsima druhama, nemel by zatim prepadat..
   Ctyri hlavni nepratele vsech rezimu v Rusku zustavaji, jaro, podzim, zima a leto ,v lete pak rusove sou schopny a provadeji ty hrozny utoky.
   A ve dne a v noci.
   A spravedlnost se dukazama a faktama nema prehanet ani s nima plejtvat. Sou vzacny zbozi,prave ted.
   Ty generalove a jejich agentove by mohli vypravet..
   Mlceti zlato. Zvanit taky,jeste vic.

   Vymazat
  7. Certe díky, jsou dva, těch bratrů se nevzdávám.

   Vymazat
 4. No s tím Bidenem a generály dobrý, ale ve skutečnosti na tom byli jak Francouzi tak Němci až překvapivě podobně. Napoleon v uniformě generála polských ženistů sledoval, jak jeho Grande Armee překračuje po třech mostech (pěchota, kavalerie a dělostřelectvo a trén) pohraniční řeku Němen 22. 6. 1812. Hitler pokoušel osud, protože jeho jednotky překročily Bug a Němen téhož dne r. 1941. A dopadlo to nachlup stejně. Hlavní síly obou armád byly ruskými silami zcela zničeny. Rusové v r. 1814 dorazili do Paříže a v r. 1945 do Berlína. To jen ro pořádek. Na ruských médiích lze nalézt řadu článků, které by nás měly zajímat. Třeba vyjádření generála US Air Force Philipa Breedlove (velel US AF v Evropě). Ten tvrdí, že pokud dojde k ozbrojenému konfliktu, Ukrajina bude potřebovat pomoc, ale "bude to válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Nelze ji chápat ve smyslu Ukrajina je bojištěm mezi USA a Ruskem". Francouzský prezident požaduje od Ruska signál ke snížení napětí a trvá na minském formátu. Zelenského, který chtěl ihned do NATO a EU poslal domů s prázdnýma rukama a to samé Merkelová. ten taky pěkně zuří. Ruské MZV upozorňuje, že česká kauza je vylhaná a má odvrátit pozornost od fiaska USA v Bělorusku, kde se jejich agenti pokusili zorganizovat krvavý ozbrojený státní převrat i s plánovanou vraždou prezidenta a vlády. Den před "převratným" objevem čučkařů totiž na Američany vše prasklo a Rusové a Bělorusové tu partu pochytali a agenti vše vypověděli. Inu už samotné jméno "Ljubjanka" asi vykoná své). Proto ten fofr! Proto to náhlé prozření. Čučkaři dostali úkol vyrobit pořádnou kauzu ihned. Na přípravu měli doslova hodiny. Proto to skřípe. Proto si tvrzení odporují. Hamáček tvrdí, že nic nevěděl do poslední minuty, ale Petříček, který ve stejné době byl ve stejné vládě prý věděl o všem už několik dnů. Ale informace BIS jdou prezidentovi, premiérovi, MZV a MV současně. Majitelé firmy z Vrbětic nic o agentech nevěděli a neví. Nesedí časy, nesedí výsledky vyšetřování... Prostě kachna jak má vypadat. Už formulace "podle nezvratných důkazů existuje důvodné podezření.." hovoří za vše. Bude následovat rychlé vypovězení, diplomatů, vyřazení Rosatomu z Dukovan, očkování Sputnikem a...? Tady my končíme. USA jsou spokojeny. Ale Rusové rozhodně nekončí. To si můžeme být zcela jisti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že z Lukašenka nebude nič, protože o tom nikde není ani zmínka. Pokud ty dva dají do basy, za půl roku je Západ označí za politické vězně tak jako Navalného.

   Vymazat
  2. J.J. Rozhodně nejde pouze o ty dva. Jde o celou skupinu. A teď se pustí do ostatních. Spustilo to lavinu. Rusové nejsou troškaři a půjdou po nabídnuté stopě jako ohaři. Navíc na hranicích s Běloruskem se soustředily vojenské jednotky nejen polské. Takže nešlo o fantasmagorii nějakých cvoků. Ale Američani už od nich dali ruce pryč. V oficiálním vyjádření State Departementu (jejich MZV).

   Vymazat
  3. Danny, převrat se samozřejmě nedá dělat ve dvou, to je jasné. To jen čučkaři tvrdí, že v Makedonii na to stačili ti dva patlalové klik, stejně jako na Vrbětice. Nejhorší je, že čučkaři nic uvádět nebudou, jen to, že se tak stalo a hotovo. Vždyť to je už od včerejška ve Wikipedii! Vůbec bych se nedivil, kdyby se našla ruská stopa i na tom Slovensku. Je to precedens. Pokud se cokoliv stane, může se to účelově hodit na ruskou stopu.

   Vymazat
  4. Boucha to vsude od Indonesie pres Libanon ,do Iranu,rafinerie v S.Arabii, bouchaji lode ,ale diplomati se tam nevyhaneji..
   Takze vyjimka,a v Polisku nic nevybouchlo, ale taky vyhaneji. Za co ?

   Vymazat
 5. Tak první vlaštovička: dvacet českých diplomatů musí opustit Rusko do 19. dubna. A jistě ne poslední. Tak jsem zvědav na tu podporu spojenců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česko to může prohlásit za neopodstatněný útok na ambasádu a přistoupit k úplnému zrušení diplomatického kontaktu a konfiskaci majetku v Praze. Ten tlak je obrovský. Už hodně dlouho. Koneckonců Amíci udělali v Seattle s tamním konzulátem něco podobného.

   Vymazat
  2. J.J. Jenže my nejme USA. S USA hrají diplomatickou hru a ta má své trvání a kroky. Jako šachy. A Rusové jsou v ní mistři. Zejména Putin. Nikdy neskáče jak čertík z krabičky a nedělá ze sebe troubu. Je vždy několik tahů napřed a má vše dokonale promyšleno. Má okolo sebe tým perfektně pracujících mistrů svého řemesla. Ne politických hochštaplerů, které do funkcí prosazují předsedové politických partají dle svých záměrů. Proto může právě nyní Zacharovová pohrozit Američanům, že jim oplatí jejich postup tenkrát. Protože tehdy by reciprocita neměla ten efekt jako dneska. A k tomu dodala ještě zákaz najímání Rusů do administrativních a pomocných funkcí a volné cestování po Rusku atd. atp. Včetně rozehnání všech neziskovek a podobných obskurních organizací, o kterých SFB má jistě podrobný přehled. A další věci. Nedat někomu něco je jedna věc a sebrat mu něco co už má je věc druhá. Proto Biden najednou stáhnul krovky a je jak máslo. Žádné lodě do Černého moře, nabídka schůzky nejen do USA, ale kdekoliv v Evropě atd. Ale to neznamená, že by rezignoval. Do přední linie poslal své poskoky. Polsko, Británii, Ukrajinu a nyní i nás. my máme vykonat nátlak na Putina, aby byl povolnější a nechal si na té schůzce diktovat. Ale Putin nejen že pozvánku nepřijal. On ani neodpověděl. S Bidenem se baví jeho podřízení. A kolikrát ani ne Lavrov. Ale různí poslanci Dumy za nějakou oblast politiky nebo nižší úředníci, jako poradci apod. Vyčkává a nechce se záměrně dostat do štychu, jak říkají zkušení karbaníci. Ví, že se dočká.

   Vymazat
  3. Mno J.J. zklamáváte. Pletete si konzulát s velvyslanectvím, morálně zastaralé zbraně s nefunkčními. Obhajujete, co je snadno vyvráceno a ejhle, do příště jste polepšen ... Za co stojíte? JiH

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyla potřeba. Na Ukrajině boje fakticky skončily, Děbalcevo bylo sice ostré, ale krátké, všichni obchodníci se už dávno nažrali a Sýrie zbraňově byla v režii více méně Ruska a Turecka. Když tam rok na to přišli Rusové, měli svoje zbraně a prodávali svým. A taky teráčům. Ten sklad mi přišel dost malý na takovou pozornost. My totiž mluvíme o GRU ne o soukromém sektoru.

   Vymazat
  2. andrej co to je? za kriply skripaly jsi v r 2018 vyhodil 3 rusy pak priletel
   privatnim jetem paul ryan a vydals mu ruskeho obcana nikulina? a ted
   opet po vzoru usa a jinych zemi 18 diplomatu! jaka to nahoda ze zrovna
   ted se po 7 letech odhalili verbetice!
   andy ze to jsou tve ritolizice?🤮🤮
   dodam jen ze TV prihodila utrapy vezne navalneho ktery vola o pomoc lekarskou! nebylo by mozne ho vykoupit z ruska a dat do pece ceskeho vezenskeho systemu pod vedenim docenta ratha! poradensky by mu mohl pomoci i janousek jak odupat system!
   jeste zapomeli zminit hrdinku ukrajinske armady savcenko a jeji reportaz jak delat hladovku tak abychom pribrali na vaze!

   Vymazat
 7. no, ono to ale fakt da hafo starosti se dostat Putinovi za kozich, takze se nedivte ze to kdekdo (i nase vykradena hovnorepublika_) zkousi ze vsech stran, ale bohuzel trochu pozde, takze vlastne o nic nejde

  OdpovědětVymazat
 8. By se nemelo vytahovat Ruskem.
  Na druhou stranu ani s babis, kterymu neunikne ani mys,ale,bez nej,co neni muze bejt.
  Barevna revoluce,krvi obarvena?
  Kde nejsou ani ty zajatci..

  OdpovědětVymazat
 9. Až ""naši"" čučkaři vyndají palice z amianálu,tak se možná zableskne na lepší časy.....?????

  OdpovědětVymazat
 10. Je velmi zajímavé, že naše média mlčí jako hrob o argumentu Ruska, co se týče plánovaného převratu v Bělorusku:
  Belorusko:
  Federální bezpečnostní služba Ruské federace společně s Výborem pro státní bezpečnost Běloruské republiky (RB) v průběhu speciální operace potlačily nezákonné činnosti Jurije Leonidoviče Ziankoviče, který má dvojí občanství USA a Běloruska, a Alexandra Josifoviče, občana Běloruské republiky.
  Tito muži chystali vojenský puč v Bělorusku podle vypracovaného scénáře „barevných revolucí“. Za účasti místních a ukrajinských nacionalistů plánovali fyzickou eliminaci prezidenta Alexandra Lukašenka.
  Ziankovič přicestoval do Moskvy po konzultacích ve Spojených státech a Polsku. V ruském hlavním městě plánoval setkání se zástupci běloruských ozbrojených sil s cílem přesvědčit je, aby se zúčastnili puče, do kterého byli zapojeni místní a ukrajinští nacionalisté.
  Státní převrat byl plánován v Minsku 9. května během přehlídky vítězství. V současné době byli oba zadržení převezeni do Běloruska.
  Zdroj: https://colonelcassad.livejournal.com/6710435.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,58
   Co se divíte,Krychtálek,Lažnovský a spol. ještě nedostaly správné pokyny z amiokupantambassy.-)

   Vymazat
 11. Všichni je znají, nikdo je neviděl, jsou všude a nikde, mohou za vše co se nám nepodařilo, nebo se nám nelíbí.
  Bič boží. Lidstvo měj se před nimi na pozoru!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.