Reklama

sobota 10. dubna 2021

Solidaritou proti „solidaritě“

Jan Keller

10. 4. 2021

Kauza s krácením dodávek vakcín České republice je podávána v několika verzích, které se liší podle toho, kdo je vypráví. Pokud bychom je poskládali všechny dohromady, museli bychom si myslet, že naše země, která na tom v boji s covidem není vůbec dobře, byla potrestána za nedostatek solidarity se zeměmi, které na tom v boji s covidem nejsou vůbec dobře. 

Podobné rébusy si ušetříme, uvědomíme-li si, že v rámci Evropské unie se vyskytují dva docela odlišné koncepty solidarity. Jeden z nich můžeme nazvat „solidaritou shora“. Tato forma solidarity má povinný charakter a bývá vyhlašována různými orgány v případech, kdy neexistuje shoda na řešení určitého problému. Povinná solidarita“ je sice oxymóron, protimluvy se však v politice používají poměrně často. Slouží k zamaskování a zneviditelnění nejrůznějších napětí a protikladů a k vytváření iluze, že někdo vzniklá napětí zmírňuje a řeší. Proto se mluví například o „trvale udržitelném růstu“ anebo o „humanitárních válkách“. 

Tuto formu „solidarity“ poznáme bezpečně podle toho, že nedostatek ochoty zde mívá za následek nejrůznější formy vyhrožování a volání po tvrdých sankcích. Solidarita shora vychází z mocenské asymetrie mezi různými členy Evropské unie. Proto nejsou z jejího nedodržování nikdy nařčeny ekonomicky nejsilnější a politicky nejvlivnější členské státy.

 Zcela odlišnou formou solidarity je “solidarita zdola“. V případě, o němž hovoříme, je jejím výsledkem to, že Česká republika získá nakonec od zemí podobně situovaných více vakcíny, než o kolik byla připravena s odvoláním na solidaritu povinnou. Stoupenci solidarity na příkaz budou sice tuto pomoc všemožně očerňovat, na jejím výsledku to však nic nezmění. Faktem je, že krácení dodávek vakcíny nepostihuje primárně naši vládu, nýbrž obyvatelstvo naší země včetně lidí nejvíce ohrožených. Dodávky vakcíny ze strany Rakouska, Slovinska, Maďarska a možná i dalších zemí pomohou tyto lidi ochránit. Pokud v rámci Evropské unie funguje skutečná solidarita, která chrání před „solidaritou“ nadekretovanou, jsme na dobré cestě.

13 komentářů :

 1. S tvrzením: "Faktem je, že krácení dodávek vakcíny nepostihuje primárně naši vládu, nýbrž obyvatelstvo naší země včetně lidí nejvíce ohrožených" já osobně mám velký problém, kde pan Keller vzal jistotu, že tyto rychlovakcíny skutečně fungují, kde bere jistotu, že se za rok, dva se neukáží zdr. problémy díky vakcinaci na to vše se teprve čeká, sleduje, statisticky zaznamenává......takže je otázkou, zda by nebyl vhodnější a hlavně vstřícnější postoj vlády a následné masívní propagandy k samotné léčbě zejména v počátcích onemocnění

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Které rychlokvašené vakcíny máte na mysli? VŠECHNY vakcíny byly ENA schváleny v krizovém režimu. Pfizer, Astra, Moderna. tedy za dobu mezi 10 - 14 dnů!! A pouze na základě dokumentace. Jen Sputnik musí projít jakousi jinou cestou včetně vizitace. Přitom Sputnikem se očkuje už v 57 zemích světa a byly proočkovány desítky milionů lidí. bez jakýchkoliv připomínek. Což se o takové Astře říci nedá. Tedy tato vakcína je nejprověřenější a také nejlacinější. A také nejpoplivanější politiky EU. EU, NATO, USA přísahají Ukrajině nejpevnější přátelství až za hrob. jen zapomněli dodat, že za hrob Ukrajiny a Ukrajinců. Právě teď na ukrajinských webech jede diskuze o vakcínách. Bloomberg sdělil, že Ukrajina proočkuje většinu svých občanů ne dříve než v r. 2031!! Ruskou kupovat nesmí a evropskou ani americkou nedostane. Ale to i my pociťujeme na své kůži. A naši lidé umírají. každý den. A o je zločin!

   Vymazat
  2. Pokkud v EU i Polaci k nam stehuji svuj odpad, tak se nedivte za co nas EU povazuji, a pokud se budete divit, tak si srovnejte nas prumysl za prvni republiky, protektoratu, socialisticke ery,, a post 1992 Klausovy privatizace.... z naroda o 15 milionech se vasim predstavitelum povedlo udelat 10 milionovej Kotlik vedeny zvlcilou Prazskou elitou humanitnich prizivniku na vasi nadenicke praci v montovnach...

   Nedivte se ze mimo odpadu z Polska a to mluvim i o zradle - tedy potrave - dostaneme to co uz nikdo v "prave EU" nechce, a co by jsme mozna mohli dostat (od Rusaku) nam zase matka EU nedovoli

   Vymazat
  3. Wendy, ale.prof.Keller píše o něčem jiném... solidaritě uvnitř EU mezi státy a pseudosolidarite vedení EU s největšími státy oligosolidarite. Účinnost vakcíny je o něčem jiném Ing Ditrich

   Vymazat
  4. Wendy, podle toho, jak se 10. dubna 2021 18:26 projevujete, bych vás doporučoval do všech odborných útvarů vlády, které cokoli doporučují nebo navrhují. Když ne v celém světě, tak nejméně v EU, by nám zakrátko záviděli. JiH

   Vymazat
 2. EU měla všechny předpoklady získat dostatek vakcín k proočkovanosti do srpna21 .Byrokracie EU se však ukazuje jako všehoschopná v neschopnosti a dokazuje ,že naše cesta do Evropy nás zavedla do bažin ,kde nás okrádají.Minulost byla lepší současnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem v České republice. Máme svoji vládu. Ta je odpovědná za zdraví občanů této země. Ne Brusel, ne Washington ba ani Berlín. Tato vláda má hledět na naše obyvatele a na to, co se líbí Bruselu. Tedy vinna je naše vláda a nikdo jiný.

   Vymazat
 3. Ono zcela zřejmě nejde pouze o vakcíny:

  https://youtu.be/zvQ3Eb2j2jw

  Titulky jdou bez problémů, jen to trvá přes dvě hodiny; velmi poučné

  OdpovědětVymazat
 4. Jde samozrejme o hrube zneuziti slova solidarita a jeho praveho vyznamu.
  Nemuze jit o gang teroristickych oligarchu, kteri usiluji skodit,loupit a nicit.
  A hromadit neustale majetky za kazdou cenu a pres mrtvoly nevinnych .
  Zlocinecka organizace Cosa Nostra a zakon omerty ,kde jde o domluvu za ucelem pachat zlociny s cilem se obohatit a take za kazdou cenu.
  Obohaceni obou /a jednotlivcu ovsem/,pak ma prinest moc v systemu, kde penize vladnou a vsemu.
  A vsechny vyhody s tim spojene..
  Tedy Solidarita znamena soudrznost skupiny/skupin lidi s lidmi na celem svete a jejich spolecne usili s cilem zlepsit svet pro kazdeho,aby lidskost zvitezila a nejlepsi ceho jsme schopni prevladlo a dale usili zadrzovat a nedovolit, aby zlovule nekolika mocnych /a jejich pocetnych sluhu/,ovladla svet..
  Pouziti a vyuziti vsech prostredku pro spolecne a predevsim positivni,nezistne cile.
  Vyznam slova solidarita tedy neni mozne pouzit/zneuzit libovolne pro skupiny a jednotlivce a jejich veskerou i skrytou antihumanni cinnost..
  Tyhle koncepty tedy ovsem nemaji/nemohou mit zadny smysl.
  V pripade vakcin jde o primou a nespornou nezakryvanou diskriminaci celych narodu, kdy se siri epidemie a umiraji lide na umyslnou byrokratickou zlovuli a korupci, /zonglovani vlad ,korporaci a EMA s umyslem zabranit pouziti ucinne vakciny pro vsechny a tak zastavit a potlacit epidemii.
  Ve sluzbach ovsem "vyssich" zajmu moci a jejich nejen ekonomickych a materialnich zisku.

  OdpovědětVymazat
 5. Dnes na internetu že Babiš neodmítl 750 tisíc dávek vakcín ale 10 milionů (Seznam.cz) dávek Astra Ženeva a to považte z výroben v Indii. No v Indii jsou s čistotou hodně na štíru. Kam se na ně hrabě Čína. Nevěřím fabrice co dělá tu ,,šmakuládu" v nějaké hygienické superpodminky. Na Astru si počkám až pokvete na podzim. VIP 🥴


  OdpovědětVymazat
 6. Další fází této falešné pandemie bude promyšlená masová vražda „vakcínou“
  David Icke: Reakce a úmrtí na vakcíny jsou jen špičkou ledovce! - Musí video
  Aktualizace situace, 6. dubna 2021 - Očkovaní zemřou; Neočkovaní budou loveni na vyhlazení! - Mike Adams musí video

  https://beforeitsnews.com/…tml
  Konečnou hrou, kterou tyto totalitní příšery hledají, je vstříknout každému Američanovi tento experimentální, měnící mysl, měnící se tělo, genetické přetváření a smrtící operační systém, který se falešně nazývá Covidovou „vakcínou“. Nejde vůbec o vakcínu, ale o kontrolní a depopulační nástroj, který je záměrně navržen tak, aby způsoboval extrémní nemoci a smrt. Tyto nežádoucí reakce způsobené těmito toxickými injekcemi nebudou správně obviňovány, ale budou použity k tvrzení, že viníkem jsou mutované varianty exprese neexistujícího kmene Covid-19. To umožní větší strach a paniku, aby se zvýšila poptávka po „očkování“. Tyto nikdy nekončící krize způsobí, že mnohem vyšší procento Američanů dobrovolně vyhledá a vezme si tuto virulentní injekci,
  "Obecně platí, že ti, kteří se uchýlili k masovému vraždění v kolektivním měřítku, vždy předložili odůvodnění, že jednali jménem národa."

  OdpovědětVymazat
 7. Coz takhle prijit misto te "dekretovane" solidarity,
  se solidaritou demokratickou a taky antisolidaritou..
  A ty dialekticke protiklady tech solidarit, te shora a te zdola. A vysledek treba synchronizovana ,solidaritni synteza vsemoznych, "power points"..
  /Silny nepremozitelny a nejpravdivejsi body v projevech/.
  A jak se to projevovalo v historii lidstva,tenkrat kdyz jeste neznali ty dekrety..
  To by vydalo nejmin a nekolik clanku a knih..
  A prednasek a diskusi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.