Reklama

sobota 24. dubna 2021

Stydím se, stát je jak onuce. Skripal? I zde důkaz proti. Jsme jak UEFA proti Slavii.

Jan Schneider - rozhovor

24. 4. 2021 Parlamentní listy

Skoro týden řešíme otázky vztahu s Ruskem a okolnosti sedm let starého výbuchu muničního skladu soukromé firmy ve Vrběticích. Jak tomu celému zatím rozumíte?

Nahromadily a vyhrotily se některé geopolitické a vnitropolitické problémy, dere se mi na jazyk, ale schválně to nenapíšu, protože mi to připomíná staré bolševické rčení na konto padesátých let: „staly se chyby“. Nikoliv, chyby se nestaly, problémy se nenakupily. Někdo ty chyby udělal a někdo ty problémy nakupil a hrotí.

NATO stupňuje napětí u ruských hranic, v Bělorusku byl zlikvidován pokus o puč, Západ chce vyřadit Rosatom ze hry o dostavbu Dukovan, nestíhá vyrábět preparáty na očkování proti covidu a chce zabránit očkování ruskou vakcínou, USA ztratily pozici světové ekonomické jedničky a doma začíná hrozit občanská válka, do Evropy migrují masy obyvatel, zčásti z oblastí a přes země, které evropské země pomohly destabilizovat. U nás se blíží volby a opozice nemá žádná témata.

A tak se ředitel BIS rozhodl, že vyslyší jakési tajné přání, tu skrumáž jedním šťouchem rozstřelí, a ještě dostane generálské prýmky a bude jmenován na další funkční období. Už dříve si vyzkoušel, jak řídké šlichty mu vedení státu a veřejnost spapaly, a nyní přišel s konspirační teorií, kde jsou důkazy v koncentraci sotva homeopatické.

Veřejnost šanci informace čerpat pouze z oficiálních sdělení, a tedy věřit představitelům státu, že důkazy o vině ruských agentů jsou neotřesitelné. Existuje podle vás důvod k pochybnostem, které se místy objevují?

Ano, v takové situaci je jedinou možností věřit – tedy pokud dezinformovaná veřejnost nemá už dopředu jasno, kdo za všechno může. Přesvědčivého nebylo předloženo nic.

Když jsem sledoval, jak premiér rozechvěle prezentoval tu chatrnou story, měl jsem dojem, že podal silný důkaz, že pro Státní bezpečnost (StB) nikdy nepracoval – protože takového prosťáčka by StB těžko někdy zverbovala.

Pak však začal premiér zničehožnic dávat odborné zpravodajské lekce, jak tu akci GRU zpackala. V tu chvíli jsem se obával, že ten můj předchozí dojem snad vyvrátí – ? Nevyvrátil. Stalo se mu to, co mnohým poslancům. Uvěřil zřejmě, že se získaným mandátem se do něj vtělila i veškerá moudrost lidu, včetně té moudrosti zpravodajské.

A tak když začal memorovat ty bisácké řeči o „nezpochybnitelných důkazech“, věděl jsem, že je zle. Každý důkaz je zpochybnitelný, to za prvé, a za druhé, odrazovat lidi od pochybování, to znamená odvádět je od přemýšlení ke slepému dogmatismu. To je typická metoda nedemokratických režimů.

Takže moje odpověď je úplně opačná. Není důvod věřit představitelům státu. Na místě jsou pochybnosti naprosto zásadní. Je totiž velmi pravděpodobné, že nic z toho, co řekl premiér, se nestalo. Že ono „důvodné podezření“ je výmysl BISky.

Nebyl totiž předložen jediný validní argument, zejména co se týče vstupu inkriminovaných osob do objektu. Výslovně to řekl ředitel policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek, že na základě zjištěných NEPŘÍMÝCH důkazů NENÍ MOŽNÉ zahájit trestní řízení.

Nejblíže Vrběticím byli ti ruští agenti v Ostravě. Na místě je otázka, zda jsou z exploze podezřelé všechny osoby, které se v té době vyskytly v okruhu 100 kilometrů od Vrbětic?

V tomto případě nicméně pozoruhodně jednotně postupuje celá vláda i prezident, který dosud dle vyjádření jeho spolupracovníků a premiéra kompletně podpořil veškeré kroky proti Rusku. Není toto zárukou, že vše do puntíku sedí tak, jak nám bylo prezentováno?

Pokud jsem dobře poslouchal, tak prezident sám nic veřejně neřekl. Zprostředkovaně bylo řečeno, že vládu podporuje. Prezident si velmi prozřetelně uchovává zřetelný distanc i časový. Potřebuje získat celkový náhled na velmi delikátní situaci, než se k záležitosti vyjádří.

Přetahovaná s Rusy ještě rozhodně nekončí. Vzhledem k tomu, že Moskva na naši akci nereagovala recipročně, dostala již od nového ministra zahraničí výzvu umožnit návrat 20 vyhoštěným diplomatům zpět, jinak bude pokračovat v protiakcích. Putinův mluvčí už naznačil, že nevyhoví. Jak tohle celé vnímat? A především, kam až to může dospět?

Bohužel, je to z naší strany zpackaná věc. Na základě „podezření“ nelze vypovědět bezprecedentní množství diplomatů, nota bene je ještě označit za PROKÁZANÉ příslušníky zpravodajské služby. Marně přemýšlím, jak to BIS zdůvodnila – ledaže by se jim ti zpravodajci legitimovali.

Rusko to docela pochopitelně bere jako nepřátelský akt, provedený ještě velmi spektakulárně. Navýsost trapné jsou Hamáčkovy řeči o rozbití rezidentur. Ten člověk opravdu vůbec neví, o čem mluví. A nové koště na ministerstvu zahraničí se rozhodlo situaci ještě eskalovat.

Upřímně řečeno, je mi hanba. Mládí jsem prožil ve státě, který byl k naší rodině nepřátelský. Pak se to začínalo velmi nadějně zlepšovat, ale přišla okupace a normalizace a zase jsem žil ve státě, který byl k nám nepřátelský. Pak zase blikla naděje, ale v poslední době se to zhoršuje, a nyní se dokonce stydím za to, že jsem občan státu, který se navenek chová jako onuce.

Za výbuchem zůstali dva mrtví čeští občané, a pokud vinu nesou agenti řízení nejvyšším velením ruské vojenské rozvědky, jak jinak reagovat než tvrdým způsobem, jaký vláda praktikuje?

Teoreticky ano. Nicméně tvrdý přístup lze uplatňovat pouze na základě tvrdých dat.

My tu ale opakujeme tu šílenost, jaká se ve Velké Británii odehrála kolem otrávení Skripalových. George Beebe, ředitel Center for the National Interest’s Intelligence Program, bývalý analytik ruské sekce CIA a poradce viceprezidenta Dicka Cheneyho, napsal v říjnu 2018 v časopisu National Interest (The Skripal Rorschach Test), že videozáznamy ukázaly, že Skripalovi opustili svůj dům předtím, než ti dva údajní „smrťáci“ z GRU přijeli do Salisbury, a už se do domu nevrátili. Jinými slovy, tento velmi konzervativní odborník, jehož podezírat z nějakých sympatií k Rusku by bylo opravdu velmi výstřední, napsal, že ti dva Rusové prostě Skripalovy otrávit nemohli. Uvádí tam ještě množství dalších argumentů, podporujících tento závěr.

Všechny následné řeči o tom, jak Rusové zkusili otrávit Skripalovy, je potom už jen „užitá goebbelsovština“.

Takže je nutno znovu pečlivě prozkoumat tu základní premisu, zda či nakolik je to vrbětické podezření oprávněné. Ale i kdyby bylo, tak by o vině mohl rozhodnout pouze soud! To nemůže udělat jedna nebo druhá strana. Tedy v civilizované zemi. Pak by bylo teprve na místě reagovat, včetně vymáhání náhrady škody.

Vzhledem k chování naší administrativy se ale do společenství civilizovaných států počítat nemůžeme. Chováme se jako UEFA, která potrestala našeho fotbalistu na základě podezření, které se nijak dál nešetřilo – a hned byl vysloven trest. U fotbalisty se nám takový postup hrubě nelíbí, a právem. Komu si však máme stěžovat, když něco mnohem většího, ale ve stejném stylu, provádíme nyní vůči někomu jinému? Opravdu nemáme být na co hrdi. Ani na ty naparující se psychopaty, kteří si notují, že se prý chováme jako hrdý stát, a hned běží žebrat, aby se nás někdo zastal, abychom v tom nezůstali sami.

Opoziční strany v první dny držely basus vládou a verbálně ji chválily za to, jak reaguje. Nyní je situace jiná. Senát mluví o státním terorismu a žádá vládu o zrušení smlouvy s Ruskem a vypovězení všech jeho diplomatů z Česka na jednoho. Jak hodnotit počínání opozice s vaší zkušeností práce v BIS a znalostí problematiky?

Parlament většinově zešílel. Státní zástupce právnicky a zpravodajci odborně poslancům vysvětlili, proč se nemůže jednat o státní terorismus. Poslanci se vzepřeli, jim nikdo nebude nic vysvětlovat, oni jsou přece zákonodárci, po pánubohu hned druzí, a odhlasovali, že o státní terorismus šlo. A blbí senátoři nesměli zůstat pozadu.

Nevíme dosud, co se stalo, takže konání některých členů parlamentu je neomluvitelné, abych použil slušné slovo, které zde ovšem není na místě, protože vůbec nevystihuje nadutost těch idiotů.

Krom toho nešlo ani o prostý terorismus, ať už ty muničáky vyhodil do luftu kdokoliv. Terorismus s sebou nese nějaký požadavek – zde nebylo za těch šest let nic. Podle mě šlo o brutální konkurenční boj v branži, pokud nešlo třeba o pojišťovací podvod.

Zastavme se ještě u samotné BIS. Politici až na výjimky její práci chválí, západní služby si ji pochvalují, a americká CIA dokonce před časem vyznamenala jejího šéfa Koudelku. Nebylo by na místě je ocenit za ochranu České republiky? Nebo jim snad nevěříte?

Zpravodajské služby celosvětově ztratily kredit v roce 2003, kdy se velkou měrou podílely na zločinu proti lidskosti, totiž na agresi proti Iráku, jejímž výsledkem jsou statisíce mrtvých, raněných, lidí bez domova – a současně i vznik Islámského státu a migrační vlny týrající evropské státy.

Od té doby zpravodajské služby v podstatě ani neměly, jak ten kredit obnovit. Pouze pluly po proudu a foukaly politikům pod pytlík. Ovšemže, čest výjimkám! Avšak například proti té blamáži se Skripalovými se ozvali jen jedinci, jako například citovaný George Beebe nebo britský diplomat Craig Murray.

Z našich zpravodajských služeb se to týká BIS, která začala svými hybridními zprávami masírovat veřejnost. Je mi trapně z politiků, z jejich negramotnosti a/nebo arogance, že si nepřečetli zákon. BIS totiž nic takového v zákoně nemá, mezi adresáty jejích zpráv není veřejnost – a státní instituce nesmí konat nic jiného, než co jí přikazuje zákon. Už dlouho čekám, kdy se objeví nějaká politická osobnost, která se tohoto tématu chopí.

Pakliže by se události nestaly tak, jak BIS uvádí, jaký důvod by to mělo? Může si snad kontrarozvědka dovolit lhát vedení státu?

Zpravodajská služba nesmí lhát státu. Diplomat a zpravodajec Miroslav Polreich vždy opakoval, že to je instituce, která musí politikům říkat pravdu. Zpravodajské služby jsou z principu nositelkami špatných zpráv – ale když jsou ty služby kvalitní, přinesou ty špatné zprávy ověřené a přinesou je zákonným adresátům včas. Zkušení státníci to umějí ocenit.

Jenomže my nemáme zkušené státníky. Jenom si na ně hrají. A zpravodajské služby takové náfuky milují, hladí je svými zprávami po srsti, ještě je přifukují a ve výsledku si s nimi hrají jak s jojem.

Nadto všechno je nutno si ještě uvědomit, že zpravodajské služby jsou za své lži jen velmi obtížně trestně postižitelné, to by muselo jít o sabotáž či vlastizradu. Takže si dovolí lhát vedení státu. Též proto, že vedení státu si není schopno zřídit oponentní poradní orgán, který by jim takové případné zpravodajské všivárny rozšifroval. Politici jsou nadutí a navíc mají máslo na hlavě, a zpravodajci jim to občas připomenou – a mají klid.

Jaký závěr z celé kauzy dosavadně vyvodit? Co rozpoutání takové politické bitvy znamená a bude znamenat do budoucna?

Měli by být potrestáni ti, kteří se podíleli na mystifikaci vedení státu, což vyústilo v mnohé mezinárodně politické škody. Byla ohrožena bezpečnost a další důležité zájmy státu. Včetně prestiže, protože tyto zpravodajské hrátky vejdou do učebnic coby odstrašující příklady, od návrhů úpravy dějepisných osnov, přes lži o novičoku a projímavou ricinovou aféru až k tomuto pozdnímu výbuchu. V této souvislosti by mělo být provedeno mnoho systémových opatření na vládní úrovni, týkajících se úkolování a kontroly zpravodajských služeb.

Ze zpravodajských služeb by se tak měly stát opět služby tajné, měly by se stáhnout do neviditelna a důsledně se držet zákona. Zejména by jim mělo být zakázáno jakkoliv komunikovat s veřejností. Nemělo by to být tak těžké, protože v těchto dnech jsem v médiích zaznamenal mnohé velmi přesné dotazy, svědčící o tom, že se lidem tato hybridní zpravodajsko-politická šlichta rychle zprotivila. Nastává prostě příhodný čas udělat všechno pro to, aby zpravodajské služby nemohly vrtěti psem.

 

 

85 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se stydím zase za Tebe.Takového druhého řiťolezce NATO a USA těžko najít i když Myrka v hnědém kabátu z Vysočiny se snaží.

   Vymazat
  2. Hejkal 15:17 si spletl StB a BISkou. To se imbecilním lidem stává.

   Vymazat
  3. 15:51 To se u něj stává často. Vůbec např. nechápe rozdíl mezi Ruským impériem, SSSR a Ruskou federací. Tím spíš aby chápal rozdíly v jejich mocenských záměrech.

   Vymazat
  4. A nejsou si stale vic podobnejsi?Bagoun

   Vymazat
  5. Přátelé, dnes konečně prostí lidé ukázali těm šaškům co jsou ve vládě, že covidovým " nebezpečím " je už neoblbnou a začali konečně chodit do hospod a respirátory přenechali Andrejkovi a ostatním blbům ve vládě !!
   Díky protiruským akcím těchto primitivních idiotů národ přišel k poznání, že blb je blbem tehdy, když se tak chová ve všech případech !! Konečně začnou lidé žít a blbci budou vládnou i kdyby příští pokolení mělo pojít hladem !

   Vymazat
  6. Babiš je také člověk, kterému trvá nějakou dobu, než pochopí do kterého proudu se má zařadit. Ale i těmto kašparům to někdy nevyjde. A potom skončí stejně jako Moravec u nás a všichni ti presidenti a vůdci národů kteří se přidali k Hitlerovi a jeho skvadře. Musoliniho a jeho děvku pověsili za nohy. (Italové jsou horkokrevní ), bylo to bez soudu. Ostatní se dočkali většinou soudu. No a jak zúčtovali Rumuni s presidentem a jeho manželkou (mimichodem jediný který se odmítl zůčastnit vpádu do ČSSR).Rumunská hovada ho popravila bez soudu i s jeho manželkou)To i za slavné francouzské revoluce popravili krále a jeho manželku po rozhodnutí revolučního soudu.
   Jak skončí Babiš - toť otázka - mouřenín vykonal a mouřenín může odejít (kam )?
   do vězení u nás, do vězení v EU ? Jako Janukovič do spřátelené země?

   Vymazat
  7. Jak jsem si dovolil napsat příspěvek na Novinky

   Dobrý den,

   smazali jsme Vám příspěvek:

   Prezident byl zvolen v demokratických volbách občany tohoto státu a má právo říci svůj názor. Je zajímavé, že řekne li tady někdo něco gender nebo čer..., je okamžitě smazán, ale lůza co neuznává demokratické volby a uráží pana prezidenta je tu vítána.

   Publikovaný dne 24. 4. 2021, 20:26 na serveru Seznam Zprávy.

   Důvody závadnosti příspěvku:

   Trolling - Zveřejnění příspěvku, který je obtěžující a úmyslně narušuje diskuzi s cílem vyprovokovat ostatní účastníky diskuze k neadekvátním reakcím.
   Trolling administrace diskuzí.

   Vymazat
  8. Pane Kamensky 20/44 omezovani svobody slova je znakem diktatur

   sotva jsme se zbavili jedne uz se nam tu do prostoru vytvoreneho ohlupovanim GR TV a nami vadne zvolenynymi politiky dere dalsi jeste horsi diktatura piratskych zlocincu,ktera dostala nazev "neomarxiste trockiste" prichazejici nam vnutit podvodne tzv humanitni diktaturu zla cenzury a svych vadnych nebo zadnych programu.

   Pokud se nedokaze OS transformovat a pozadovat svuj program PROGRAM VOLICU bude podvodny stat trvajici uz 31 let a odsavajici nase aktiva, nicit sve volice ukradenim jejich hlasu a krast jim dale vse a dokonce i jejich zivoty nemoci C 19.
   V honbe za penezi nemaji totiz zadnych skrupuli a jsou jasni nastopci dalsi dnes opravdu fasisticke diktatury pod krycim nazvem NEOMARXISMUS a ne ze ne ANO!

   Vymazat
  9. Tak mi napada Trikoloru ted vede zena,nema na ni nekdo z vas spojeni?

   Nemohli bychom ji sdelit,ze pokud by se chtela spolecne s nami valecniky alternativy spojit,aby se tu mezi nami objevila a my by jsme se ji mohli zeptat zda zabere s nami a chce do parlamentu.
   Pan OK nebo SPD preci musi na ni mit aspon telefon,nebo co nebo jak?

   Vymazat
  10. Tondo 24. dubna 2021 18:06 jste zabedněnec non plus ultra. Nemocnice nebyly a nejsou plné, nebyl a není v nich nikdo v těžkém stavu pod plicní ventilací, Covid 19 není značně infekční a nesezónní, nezanechává trvalé následky, tisíce lidí nezemřelo a takto zvýšená úmrtnost není nikde a nijak patrná. Mícháte dvě nijak související věci dohromady, protože pro vás je nade vše důležité, chodit do hospody bez roušky. Jste mi svým primitivismem odporný. JiH

   Vymazat
  11. Uknowne, primitiv jsi ty !! Nemocnice jsou plné,
   protože vláda idiota Babiše vydala směrnici pro nemocnice, že úhrada za covidové lůžko je 3x větší než u rakovinového pacienta a každý co umře je prohlášen, umřel na covid !! Já sám žádnou roušku nenosím a nosit nebudu, navíc jsem hovořil o tom , že nám vládnou blbci, což dokázali komedii k Vrběticím !!

   Vymazat
  12. Tondo 26. dubna 2021 7:05 jistě, on se kdekdo hrne na nemocenskou a do nemocnice, aby nemusel do práce, když je v balíku a má rád nemocenskou stravu. Navíc se šábne s obvoďákem, který za to, že ho tam pošle, bere příplatky. Nemocnice pak řvou blahem, že jsou narvané, personál ve skafandrech padá na hubu a lidé umírají. A vy, vy máte zaručenou informaci, jak která z komerčních pojišťoven té které smluvní nemocnici pobyt a úkony za pojištěnce platí. Dokonce ani nezmiňujete, že všechny, na pokyn všemocného Babiše, nemocnicím vyplácejí prémie i za Covid mrtvoly. A proto, aby to zrovna takhle fungovalo, děje se podobně po celém světě. A vy, vy přicházíte o hospodské pivní kecy, které pak musíte, možná posilněn lahváčen, uplatňovat tady. Nebo je to jinak? JiH

   Vymazat
 2. https://hlidacipes.org/kdyz-umrit-tak-se-sputnikem-u-ceskych-fanousku-ruske-vakciny-vedou-emoce-nad-fakty/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Provokující hlupáčku, ten článek je jen pomluva, žádná fakta. Jan Žabka bude stejně diagnostikován, jako ty: opičák, pletoucí si novinařinu s pavlačí.

   Vymazat
  2. Pane Dvoraku, ze se nestydite. Takhle odsoudit vsechny ty, kteri rikaji: Sputnik o muerte!

   Vymazat
  3. Hlídací pes, to je nějaká sranda? Myslel jsem, že už neexistuje při té jeho návštěvnosti.

   Vymazat
 3. Nesmírně moudrý a hluboký rozhovor s generálem Šándorem, který mně hodně překvapil svojí objektivitou a jasným názorem na všechny diskutované události, kde nelze zaujmout zcela odmítavý postoj, ale je nutné poctivě hledat východiska z celé "šlamastiky" , do které nás politici dostali, kdy také sehrál postoj, je před volbami , tak do toho šlápnem,ať to stojí, co to stojí!!


  Andor Šandor: Proč by to Rusové dělali takhle blbě? Přestaňme se nálepkovat a začněme hledat pravdu

  https://www.youtube.com/watch?v=pxrjWETrvZ4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Jen čučkaři z BIS jsou schopni poslat na dvě významné akce (muničák a Salisbury) naprosto stejné agenty, byť z odstupem 3-4let. Ne tak profi tajné služby. Takhle to zkrátka nechodí.
   Nehledě na to, že v ani jednom případě "neodvedli" pořádnou práci.

   Vymazat
  3. No protože jsou to ČUČKAŘI! Pokud se někdo bude zajímat o to kde velicí sbor ČUČKAŘU před vstupem do BIS pracoval a na jakém zařazení (to nejenom ředitelé,ale i ostaní vedoucí různých odborů a je je jich plně patro) bude se divit co tam bylo a je za individua o jejich myšlenkových pochodech nemá cenu pochybovat. Do generálské hodnosti naprosto nejrychlejší postup.

   Vymazat
  4. Nejdrive se dva agenti + 18 dalsich z ruske ambasady pokusili sklady otravit Novicokem.
   Sklad unikl a prezil utok ale..
   Nastesti jeden z nich mel po ruce sirky.
   Bylo jich vic potreba ,protoze.
   Ostatni pak mavali rukama a foukali, aby pozar pokracoval, luftem ,prelozeno, pruvanem. A nezhasl.
   6 a pul roku je dlouha doba ,aby usvedcujci "parta"z celeho sveta dodala a vytahla aspon nejake aspon falesne dukazy.
   To je takova "slusnost",kdyz chcete nekoho obvinit a usvedcit. Date si s tim aspon praci a to se oceni..
   Zbourat nebo vybouchnout kulnicku na drivi,nebo hajzl. Snaha se ceni.
   A prinest nejaky trisky jako dukaz,rusum pod nos..
   A co ted my mame ocenovat, kdyz neni nic,svet se jeste nedopracoval k tomu, aby masove slavil tupou blbost a jeste verejnou..
   Pravda nekde uz zacali a uspesne..
   Aby se presvedcilo 3-5 lidi, kteri veri vsemu,co se jim nakuka..A politici a media se nedusili smradem z toho bahna lzi a vymyslu a nic jineho..
   Slovaci vyhostili aspon 3 bez jedine priciny.
   To mluvi hlasite. Babis,to se potvrzuje, asi nemohl hrat v byvale Stb velkou roli..Cesi postavili na Slovensku vsechno, aby v zaostale profasisticke zemi,plne taky fararu, bohuzel nam na krku, vybudovali velky prumysl na urovni.
   Aby se mohli slovaci modlit a bohate oslavovat socialismus..
   Aspon aby si Babis mohl co nejvice z toho ty tovarny rafinerie, treba Cechonaftu, chyba, Slovnaftu, zprivatizovat v mnoha miliardach..
   Odkdy si Cesi delaji narok aby meli,to co maji v Rakousku a Nemecku a nechcipali..Bez povoleni.
   Bajden poslal agenty pod vedenim toho americkyho,aby zavrazdili Lukasenka i s rodinou, celou beloruskou vladu a jako na Ukrajine a zmasakrovali dalsi tisice jinych..
   A tak se zase potvrdilo a vyjasnilo podezreni a nejsou jiz zadne pochyby, kdo je tady vlastne ten zabijak..
   Plac a skripeni zubu...

   Vymazat
 4. Jde to s inteligenci zapadnich tajnych služeb do kopru.Skripala a Vrbětice moc dobře nevymysleli.Za ty penize co berou to mohlo byt chytřejši

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Na bývalého prezidenta Václava Klause verze údajných útoků ve Vrběticích, prezentovaná premiérem a médii, nepůsobí věrohodně. „Nebyly předloženy důkazy, ale je od nás vyžadovaná slepá víra, že ti, kdo s aférou přišli, jsou zárukou a ztělesněním věrohodnosti,“ říká. A jmenuje, kdo z vyvolávání nenávisti vůči Rusku těží. Projevuje se prý to, že Donald Trump prohrál americké volby. Česká republika dle Klause nesmí být vazalem, a to ani svých spojenců.
   Tento týden šířená verze o teroristickém útoku cizího státu na našem území nepůsobí věrohodně. Nebyly předloženy důkazy, ale je od nás vyžadovaná slepá víra, že ti, kdo s aférou přišli, jsou zárukou a ztělesněním věrohodnosti. Tuto víru já nemám. Všichni víme, kolikrát se nás snažili naši politici v poslední době oklamávat a manipulovat.

   Celá vrbětická kauza je především obřím selháním našich bezpečnostních složek, které, místo aby nesly odpovědnost za to, že údajnému útoku nezabránily a že během sedmi let nic nevyšetřily, vyvolají mezinárodní skandál a v něm se snaží vystupovat jako hrdinové. A někteří lidé jsou schopni jim na to skočit.

   V české politice nevidím vůči Rusku žádnou rozumnou strategii, pouze dětinskou nezodpovědnou nenávist. A to je trapné a nedospělé. Rusko nezmizí, bude v Evropě a ve světě dále existovat jako významná síla a my s ním nějaké vztahy mít musíme. Strategii však nemáme, neboť jsme se zahraniční politikou už dávno přestali vážně zabývat.

   Vymazat
  3. Nejde o nezodpovědnost České republiky, ale o nezodpovědnost ústavních představitelů. To jsou naprostí zrádci kteří by měli být pranýřováni.
   Ten kdo vede stát do boje a nemá naprosté důkazy , ale jen pofiderní údaje stejně pofiderní BIS (ČUČKA) by mněl být uznán za národního škůkce. Asi by nebyl odsouzen v lámání v kole, ale mnimálně zbaven majetku a vyhoštěn (jenom nevím kam a kde by tyto h...da přijali.

   Vymazat
 5. Sputnik? NASRAT!
  Dukovany? NASRAT!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo ale nám, ty primitive! My ho budeme kupovat přes Německo nebo Rakousko s patřičnou přirážkou. A Dukovany? Nikdo kromě ROSATOM na to nemá. Takže buď Rusové, Číňané nebo nikdo. Leda bychom tu měli neodzkoušený francouzský nebo jihokorejský prototyp. Směješ sám sobě, ty debile!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. unhovne už se dočkáš tak se připrav !!!!

   Vymazat
  4. 16:12 Stejně jako včera MOZEK - nasrat.

   Vymazat
 6. RuSSak pochopil, ze v CR konci. Takze ted bude o to vic oblbovat v Madarsku. A stopne penezovod do CR. A to se dotkne vsech aktivit v CR. Tzn. kolaborantske strany KSCM a SPD, lziservery jako NR atd. prestanou dostavat penize z Kremlu. Proste RuSSak se na kremrole vysere.

  OdpovědětVymazat
 7. Na Novinkách u ž e úplně jiná diskuse. Totální obrat od včerejška. Ale už to začalo v týdnu. Lidem začíná docházet, že nás naše věrchuška zatáhla do pěkné kaše . Podpora nikde. Ani na Interpol se to neodvážili dát. Vrchního čučkaře nejen že nepovýšit, ale degradovat a zavřít. Tajná služby komunikuje s politiky a veřejností přes média. Inu česká rarita. Ale aby se zakryla jeho totální neschopnost, dostane generála. Jen ty oslavné tirády nějak zmlkly. Hamáček jde po Babišovi, ale z vlády neodejde. Už na tom je vidět, že je to křivák bez jakéhokoliv charakteru. A proč ho Andy drží? protože musí. Jinak by musel odstoupit a to nechce. každý měsíc dobrý. A ví, že se ta smečka na něj po volbách vrhne. Už si brousí zuby. Půdu si připravuje přes dotace. Ale debilovi unknownovi nedojde nikdy nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obrat, ani ne, opět jsem byl banován a upozorněn, že v případě opakování budu vylučen z diskusí ve všech blogech spravovaných Seznamem.

   Vymazat
 8. Na you tube už rozabírají konkrétně, jak to praSKLO v Moldávii. Ta informace není úplně nová, ale video je z dneška. Moldávie je nezávislejší než česká banánovka a zároveň tam nemají státní bordel, s jakým počítala BI-ska.
  Český fejk. Stádní, politický, blbější ještě více, než jsme si dokázali představit.

  https://www.youtube.com/watch?v=rdHcmSH5XtM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ruských webech to vyvrátili v přímém přenosu. Pokusili se zfalšovat pasy, ale ani jeden neprošel přes pasovou kontrolu. A vše si může každý ověřit na chytrém mobilu sám. Mohli vyměnit fota, ale pas musel být pravý, kvůli kódu. Ale Moldávie prohlásila, že žádný takový pas nevydala. Nikdy nikomu. A je vymalováno. Ale Koudelka generál dostane. BIS je asi slušnej oddíl, no.

   Vymazat
  2. Ano, pravda, tohle všechno se dá ověřit ve veřejných databázích - jak číslo pasu a osoby, na kterou bylo vydáno, tak i ztotožnit osobu, které moldavský pas patří. Čučkaři při své nekonečné hlouposti tohle přehlédli. Jestli vrchní čučkař, co s Babišem v sídle CIA přísahal na lebku a líbal prsten povýší na generála, tak to bude ostuda i Prezidenta. Rusové mají dnes z Čechů opět srandu a berou nás jako kurvy. Žirinovský o nás mluvil v Dumě velmi velmi neuctivě. Je to ostuda nás všech, že máme takovou vládu i takovou opozici. Jsme tak pitomý národ, jak se to zvenku jeví? Asi ano.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Díky schopnostem inženýrů společnosti Google mi bylo nabídnuto video ze Solovjov live s rozhovorem se Zacharovou (mluvčí ruského MID):
  https://www.youtube.com/watch?v=JANGYgCrZuY

  Vysmívají se nám. Podle nich ani hejtman nevěděl, co má u Vrbětic. Dále se smáli požadavku na prohlédnutí Navalného, protože když byl v Berlíně, Rusové nedostali nic.

  Hejtmanem ve Zlíně byl výjimečně slušný socan a oni z něho udělali vola. Sklady ve Vrběticích patřily pod VOP Šumperk. Náhodou jsem potkal po výbuších známého, který tam pracoval. Dozvěděl jsem se, že možná 10 let před výbuchem se těch skladů zbavili, protože tam byl nepopsatelný bordel.

  Sledování internetu je povoleno, protože ho ještě, jako za Německa, nezakázali pod trestem smrti. Lidé nad 40 nebo 50 let věku velmi pravděpodobně rozumí rusky. Odhaduji, že skoro každý chce vědět, co tvrdí opačná strana a nečekají vysvětlení od naší party hňupů. Rusové neprovozují propagandu, ale jsou otevření. V diskuzích vystupuje opozice, Ukrajinci (proruští i protiruští), Němci a také Američané. Ve srovnání s naší televizi a rozhlasem, jsou nesrovnatelně lepší. Co to udělá až současný režim bude mít na kahánku, to nevím. V současné době platí, že o tom, o čem se mluví doma, na veřejnosti se mlčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Zejména ukrajinské weby jsou živé a otevřené. Sleduji je každý den. Vždy je tam celá škála zástupců názorů. Od proruských až po echt banderovce. Jejich moderátoři to zvládají. A že je to někdy fuška. Opravdoví profíci. Žádný z ČT se jim nemůže rovnat a to ani vzdáleně. Ani jim, ano programům. Tak mi připadá, že je to úplně stejné jako za komančů. jen nadáváme na druhou stranu. Vše předem připravené, zkontrolované, odsouhlasené politiky, pečlivě nacvičené a odrecitované. Žádná jiskra, žádný nápad, nic. Šedivo, nuda.

   Vymazat
  2. Incognita, rusky tady umí v podstatě každý, stačí gůgl translator.

   Vymazat
  3. Nemusíte umět rusky. Existují překladače a i na YouTube se dají zapnout automatické titulky a nechat přeložit.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:38 Dyslektiku, ty jich dáš dohromady několik a vyjde to nastejno.

   Vymazat
 11. Znovu zopakuji, ze v letech 2014 a 2015 v Bulharsku vyletlo do povetri 6 municnich skladu, v jednom pripade zahynulo 15 lidi. A bylo presne v dobe, kdy tam operovala komanda GRU.
  Rusak je svine a terorista a v Evrope nema co pohledavat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:48 Dyslektiku, ty máš informace jako kdybys byl v nominaci na ty akce.

   Vymazat
  2. On chtěl oklikou naznačit, že máme v muničních skladech bordel jako Bulhaři.

   Vymazat
  3. Unknown, to byl Izrael, který dělal kšefty s Ukrajinou a chtěl zastavit Bulhary. Je to čistá pravda, já nikdy nekecám, nikdy! Mě školili v BIS.

   Vymazat
 12. Kretén unknown chce vyhnat Rusy z Evropy a ani neví, že polovinu území Evropy zabírá Rusko. Cucá si z prstu události, které se nestaly a směje se jako imbecil vlastním "vtipům". Stejně slabomyslným jako je on sám. No i on je tvor Boží. Smiřme se s tím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:53 Je to ubohý, opuštěný dyslektik ve státních službách. Inteligenci nehodnotím, neboť kde nic není...

   Vymazat
  2. Tovarny ,sklady a vubec vsechnou boucha v celym svete , nedavno v Izraeli.
   Ale nikde se kupodivu nesnazi obvinit a vyhostit nejake diplomaty..Ja osobne vyhazov zbytecnych parazitu jen vitam..

   Vymazat
 13. Pan prezident Zeman zítra řekne to co jeho jmenovec: Trestní oznámení nejde podat, protože nejsou k tomu žádné důkazy. Já už pochybuji i o tom že byly v ČR. Protože to se dá padělat velice lehce. Výsledkem celé této frašky je co? Kdyby Babiš nebyl takový ješita, tak využil situace a položil vládu, a tak se vyhnul téhle komedii a neztratil hlasy. Navíc tu sračkárnu, co nezavinil, by si vylízaly ty co jí způsobily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl spíš zbabělec. To jeho vystoupení bylo především zbabělé. Ať už je přitom ješita jakýkoliv.

   Vymazat
  2. Vidím, že publikovat tu mohou zase i nepřihlášení. Napsal jsem výše uvedený příspěvek z cizího počítače, a pak mě překvapil ten Unknown, které prostě ze zásady nečtu.
   Kolokol

   Vymazat
 14. Danny, blbeček nepochopí, že bude-li někdo stěhovat Rusy z Evropy, tak ve stejném vlaku, budeme mít připojen dobytčák i my. Vždyť na nás západ kouká pěkně shora. Stejně jako zdejší chytrulíni koukají na Rusy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, něco podobného s tím dobytčákem tady nedávno bylo v plánu, to máte pravdu.

   Vymazat
  2. Chlapi no tak. Němci jsou teď přátelé, tipoval bych to na vagon ve III třídě.

   Vymazat
  3. J.J kdyby jen v plánu. Ale sto tisíc našich židovských spoluobčanů jimi odjelo do míst bez návratu. Lidické ženy a děti také. Celkem tři sta šedesát tisíc našich lidí nepřežilo péči kulturního národa Evropy. Se zbraní v ruce z nich padlo 27 tisíc. Vojáci, partyzáni, příslušníci odboje (zpravodajci, pomocníci,...). Ani ne 10 %. Zbytek byl povražděn. Takže nějaké zkušenosti by tu už byly. Nepodezírám z toho Němce. Koncentrák tak\y nebyl jejich vynález. Ale britský. Oni ho jenom vylepšili. A jejich metody může zase využít jiný a vylepšit je. Takové Guantánamo. A dozorců a kápů z vlastních řad se najde také dost a dost. Třeba takový unknown už se na to klepe.

   Vymazat
  4. danny, a kdyby jen Briti. Němci se ve svých koloniích taky činili, hlavně v Africe. Říkali tomu dost povědomým termínem "Lebensraum" včetně těch konclágrů, které nazývali také koncentračními tábory. Čili to samé jako později u nás, si vyzkoušeli o pár desítek let dřív. Rozdíl mezi nami a Afričany neviděli, tak proč ne, že? Všechny ty předsudky pochází z tohoto období v 19.století. Ale zatímco před černými si dnes klekají a div že jim rovnou nevykouří péro, názory na nás se vůbec nezměnily.

   Vymazat
 15. Tak Bulhar už zazpíval jak z té naší holubičky míru, cnosti a pořádku, lifroval zbraně na Ukrajinu a kdoví kam ještě. Co na to BIS??? Kdyby něco dodal do Íránu, tak je z Vrbětic díra v zemi a tamní bába by mohla řvát, že jí dluží Izraelci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Kostěji,
   to přece nikoho nemá zajímat. Cílem je upozornit na sebe u mocných a zalíbit se jim. Proto to čoro končící s ukazováčkem na Putina. Teď je očekáván souhlas, že nejméně 25 států vykáže ruské diplomaty. Zatím se ozvalo Slovensko a Pobaltí. Mimochodem vedlejším produktem je pád premiéra s vládou a donucení prezidenta vytvořit vládu novou, podle nadiktovaných not. Trochu moudřejší budeme zítra v 11 hodin. Konce zatím nevidím, jen jedno je jisté polarizace občanů pokračuje a demokracie dostává na frak.

   Vymazat
  2. Kostěj, Ukrajina něco malého možná ano, tam byl trh přeplněn. K tomu problém s platbou. Souromníci se o takový trh zajímají hlavně při lehce nabytém zboží. Třeba jako když svk. ministr obrany prodával jeden Sa58 za 11€. A nejsem si jistý, jestli to není cena v Kč. To by pak stálo jen několik centů. No nekup to!

   Vymazat
 16. Jestliže policie či tajná služba, jak stojí na jiném zdroji, o Čepigovy a Miškinovi věděla od samého počátku, jak tvrdil Hamáček v pořadu ČT „Otázky Václava Moravce“ vysílaném 18. dubna 2021 a je známa trasa jejich pohybu po ČR, nejdříve Praha, pak konkrétní hotel v Ostravě a prý pohyb po Zlínském kraji, jak to, že není doložen jejich pohyb a pobyt PŘÍMO ve Vrběticích? Jak to, že se dosud nikdo nepřihlásil, kdo by si tam na ně vzpomněl? Jak kvalitně probíalo jejich sledování?

  -jakou důkazní hodnotu má toto prohlášení Policie zatím nemá přímý důkaz, že do areálu oba muži fyzicky skutečně vstoupili, ale považuje tuto hypotézou za vysoce reálnou….???

  Vždyť s průkazem vstupu do areál celá kauza stojí a padá???

  Jestliže toto Česká republika NEPROKÁŽE jde o zcela bezpodstatné prohlášení!!!

  To už jsme tak daleko, že k prohlášení viny stačí policejní HYPOTÉZA byť prý vysoce pravděpodobná????

  Převezmeme tento novotářský právní postup /no on novotářský zas až tak není, stačí vzpomenout na nebožtíka prokurátora Urválka, ten to viděl stejně/ jako axiom, podle něhož se nyní v ČR začne rozhodovat o vině a nevině každého českého občana, který se nějak dostane do střetu se zákonem na základě pravděpodobné hypotézézy? Nebo se to smí jen tehdy,když je objektem našeho zájmu Rusko? Tušíme vůbec s čím si zahráváme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je Kostelkův text, že?

   Vymazat
  2. 20:47 No, napřed se označí pachatelé a pak se stanoví verze jak k nim dojít. To je rovněž velmi zajímavě, jeden by myslel, že se to dělá na začátku, když je pachatel "neznámý" a ne vybubnovaný do celého světa.

   Vymazat
  3. Připomene mi někdo"Ruslany"z Mochova, o co tehdy šlo?

   Vymazat
  4. Ty tanky se oficiálně měly odvážet někam do Afriky (Uganda?) Ovšem dokumenty veřejnost neviděla, takže musíme věřit.

   Ty droní obrázky, kterými se autor pochlubil na internetu, měly úspěch.

   Vymazat
  5. Díky J.J., zdá se, že obchody se zbraněmi se vymykají kontrole vlád národních států i dozoru OSN. Měl jsem si taky založit sro na jejich nákup a prodej.

   Vymazat
  6. M.Povolný, ještě není pozdě. Jen úplnou bezpečnost vám zaručí pouze stát, velký stát a diplomatické krytí. Česko vám tohle nezaručí.

   Vymazat
 17. Vyhoštovalo slovensko,litva,lotyšsko,estonsko a česko,Zvelkych statu jako třeba španělsko,francie nikdo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:18 A když, tak to proběhne asi takhle :
   Pane Putine, kvůli jistým magorům budeme muset vyhostit dva až tři vaše kusy. Moc se omlouváme a v příloze zasíláme seznam koho můžete vyhostit vy nám. S úctou a těšíme se na další spolupráci. To v našem případě nehrozí.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 21:36 I ty debile jistě v skrytu duše tušíš že takhle to nejspíš bude, pokud vůbec. Ovšem co příznivec BIS ví o vysoké diplomacii, tomu stačí pohádky ovčí babičky.

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 08:57 Nastíněné otázky jsou pro tebe zcela evidentně příliš složité téma.

   Vymazat
  3. Jozef, účast Ruska se musí i prokázat. A myslím, že na tom není nic, co by se muselo tajit, třeba jména, adresy apod. Stejně jako teroristická akce sestřelení MH17. Nelze na soudu prohlásit, že máte jednoznačné důkazy, které nemůžete prezentovat, ale že vám kdosi garantuje jejich věrohodnost. Stejně tak má na soudu právo vypovídat i obviněný. Nemůžete ho seknout s tím, že je notorický lhář a soud se jím nebude zaobírat.

   Kdyby ten sklad byl nějak specifický nebo velký, neřeknu, můžeme o tom uvažovat i při důkazní nouzi. Ale takhle asi ne.

   Bohužel, dneska Zeman prohlásí, že s ruskými teroristy nebude vyjednávat, ale doporučí jejich fyzickou likvidaci. Něco podobného už prohlásil.

   Vymazat
 19. Stačí si přečíst výroční zprávy BIS, kdy v poslední době rozbili několik ruských špionážních sítí. Kupodivu nikdo z těch špionů nebyl odsouzen za špionáž, kterou bych teda v daném případě očekával. Nebo ty procesy byly také tajné? Teď taky rozbili obrovskou síť, jejíž členové chodili dělat špionáž hlavním vchodem ruské ambasády, k čemu taky konspirace,že.

  OdpovědětVymazat
 20. 08:47 Rusá řiť, to jsi viděl v zrcadle, když ses holil?.

  OdpovědětVymazat
 21. Baví vás idiot Indický běžec. Mám ho tu nechat, nebo smazat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Momentálně s tou rusou řití nás celkem pobavil. Teď víme, že to je vousatej zrzek.

   Vymazat
 22. Já zde vidím důkazů až až. Jsou to důkazy o sehraném divadelním představení zaoceánských režisérů a scénáristů. Naši ochotní ochotníci dostali pouze scénář. Na chvíli proměnili naší republiku, v prkna co znamenají svět. Ale, bohužel, jen ten, takzvaný západní. A jelikož nepatříme na žádný západ, styďme se za to !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.