Reklama

středa 28. dubna 2021

Terorismus a život v paralelním vesmíru


Václav Umlauf 
28. 4. 2021  e-Republika

Václav Umlauf, politický vězeň minulého režimu, neomylně cítí v těchto dnech pach McCartizmu a procesů 50.let.  Ničení demokracie v této zemi dosáhlo v posledních týdnech zatím nevyšší stupeň. Co bude následovat? Dostane český pravoslavný kněz 15 let za to, že se zastává ruských civilistů, vražděných na východě Ukrajiny zfašizovanou armádou? Dosáhlo všeobecné vymývání mozků v naší zemi stádia, že lidé kývnou na politické procesy? 

Tlak na produkci teroristů už není jen teoretický. Na veřejném soudním projednávání tehdejších "teroristů" byli pozorovatelé nezávislého tisku, kteří celou věc podrobně dokumentovali. Zdá se, že celou věc budeme muset udělat znovu, ale v situaci studené války a hysterické špiónománie.

Pohádky a fantastika jsou hezké tím, že zvířata mluví a lidé se myšlením přenášejí z místa na místo, žijí v čase pozpátku, agenti honí jen špatné lidi a mimozemské potvory, normální lidi nemusí chodit do práce a politikové nelžou. Na rozdíl od dětí a presstitutů všichni dospělí lidé ví, že tento svět v reálu neexistuje, ale jistě by bylo hezké, kdyby tomu tak bylo. Lidský svět určený jednáním ze svobody je zajímavý tím, že princip reality v něm neplatí kompletně, jako ve fyzikálně určené přírodě. Vládní agenti jsou schopni zavraždit slušné lidi nebo je poslat na soud. Neoliberální politikové lžou naprosto nestydatě, když jde o jejich milionářské nebo miliardářské zájmy. V orwellovském světě zdání se manipulace vydává za pravdu tak dlouho, dokud občané mají strach a tváří se, že císař je nahý. Pak platí, že svět zdání začíná určovat realitu dosti děsivým způsobem.

Například zmanipulujete volby skrze automaty firmy Dominion, pak shodíte vyšetřování volebních podvodů ze stolu, pak začnete pronásledovat občany za to, že si myslí, že prezidentské volby byly zmanipulované. Nebo vytvoříte story o mimozemských agentech, kteří vyhodili do vzduchu vytunelovaný sklad střeliva a postupujete podobně stupidním způsobem. Pohádky jsou hezké a poučné, nejen pro děti. Vytváření světa zdání je horší činnost. V politice může tento kšeft dlouho procházet i nepozorovaně, protože lidé mají na starosti jiné věci, než oficiálně hlásané ptákoviny. Jenže lež má i v politice krátké nohy. Aby platila delší dobu, musíte lidem nahnat strach. Pak se drtivá většina tváří, že nahý král pochodující po ulici je oblečený, i když není.

Zavedením represe vzniká začarovaný kruh destrukce legitimity daného režimu. Necháte nahého krále v prezidentském úřadě, ale nemá legitimitu a nikdy ji mít nebude, protože není legislativně oděn. Ale pokud nikdo nepípne, tak prodejná korporátní média, politikové, korporace a další čimelíci moci budou udržovat legitimitu nahého krále. Jistěže to nejde do nekonečna, proto musí zasáhnout represivní složky. Celý cirkus musí vydržet déle, než je zdravá a nezbytně nutná doba k probuzení obluzených občanů. Jenže represe a jí generovaný strach zrychluje celý proces delegitimizace a režim pak padne na hubu, stejně jako se to stalo v naší zemi v listopadu 1989.


Politický cirkus a jeho reálné meze


V tomto kontextu se podívejme na zajímavou událost, zdroj ze 23. 4. 2021, originál ZDE.

Obvodní soud pro Prahu 5 v pátek uvalil vazbu na tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Informoval o tom žalobce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Obhájci stíhaných se k rozhodnutí vyjádřit nechtěli. Usnesení soudu nejsou pravomocná, obvinění proti nim mohou podat stížnost, kterou by se zabýval pražský městský soud. Soud poslal do vazby předsedu spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír Ivana Kratochvíla, člena spolku Miloše Ouřeckého a pravoslavného kněze Přemysla Ivana Hadravu. Pětici policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili ve čtvrtek z teroristického útoku, účasti na teroristické skupině, financování terorismu a podpory a propagace terorismu. Obvinění čelí i jedna právnická osoba.

Co mi na celé věci vadí jako bývalému politickému vězni, jsou tyto problematické věci:
 • Načasování celé kauzy na dobu vrbětickou, situaci na Donbase a hysterii kolem "agentů Ruska".
 • Ve vazbě jsou tři lidé z pěti, obžaloba zní na podezření z terorismu, noviny vůbec nectí presumpci neviny a ve fázi vyšetřování už zveřejnily jejich plná jména.
 • Publikovaná fakta vytvářejí dojem, že jde o organizovanou skupinu. To připomíná atmosféru v 50. letech, kdy propaganda organizovala procesy podobně mediálním způsobem.

Obvinění z terorismu je vážná věc, protože tresty nejdou do měsíců, ale do let. Minulou epizodu s anarchisty soudkyně smetla ze stolu, protože to byla provokace BIS. K předešlým aktivitám BIS na tomto poli viz tyto dva důležité články:


Soudkyně v kauze anarchistů nevlezla do pasti skrytého politického procesu a striktně postupovala podle práva tím, že se soustředila na právní hodnotu důkazních materiálů, které připravila BIS, policisté a obžaloba. Nyní máme druhé obvinění z "terorismu" a mezitím se hodně věcí změnilo v neprospěch nestranného zkoumání případu. Především platí, že se změnilo postavení BIS v celém represivním systému. K nové právní úpravě vytvořené v roce 2016 jsme psali dva články:


Tlak na hledání teroristů už není jen teoretický, jako to ukázal výše citovaný komentář zprávy BIS z roku 2014. Přišel rok 2016 a první pokus BIS o vytvoření teroristické kauzy. A hned nato vznikla nová právní norma, které podobným postupům dala legální rámec. Ale tehdy byli na veřejném soudním projednávání "teroristů" pozorovatelé nezávislého tisku, který celou věc podrobně dokumentoval. Zdá se, že celou věc budeme muset udělat znovu, ale v situaci studené války a hysterické špiónománie.

Učiňme prozatím tento předběžný závěr daný politickou soudností. Měla by existovat červená a nepřekročitelná čára mezi oficiální politikou studené války proti Rusku, Číně, případně mimozemšťanům, pokud ohrozí zájmy naší vládnoucí oligarchie. Ta je notoricky známá tím, že vydává své skupinové zájmy za zájmy celého státu. To znamená, že budeme vypovídat diplomaty, hledat neexistující agenty-bouchače, přít se o existenci dvou nebo jen jedné vyšetřovací verze a tak podobně. To je normální studenoválečnický folklór, který může jednou zničehonic skončit, nebo nás také může zavést až ke Stalingradu.

Jiná věc je, pokud militaristickou paranoiu budeme hnát dál a půjdeme do druhého kola. Pak se lidem musí nahnat strach, aby moc udržela ohroženou legitimitu a popohnala lidi právě směrem k onomu Stalingradu. V tomto případě hrozí, že se zatknou nevinní lidé a udělají se z nich nepřátelé státu. Pokud všechno dobře dopadne, tak se po změně režimu zase rehabilitují. Přitom se v prověrkách nové StB a justice vyhodí všichni lidé, kteří toto svinstvo vědomě dělali. To i to jsem zažil osobně a nerad bych to zažil znovu. Článek Babišův Mnichov a česká tragédie ukázal, že česká politická galerka se rozhodně nevydala dobrým směrem.


Související články:14 komentářů :

 1. Kdyby šli bojovat proti Dombasu v jednom z Ukrajinských nacionalistických fašistických praporů, mohli dostat vyznamenání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23,06
   Stejně,jako zkurvysyn a slintal Šlafendrek von Poserplína?.-)

   Vymazat
  2. Je vidět k čemu se hlásí politická reprezentace ČR aby nebylo ještě hůř.

   Vymazat
  3. Pane Umlaufe,

   vyjmenoval Jste nekolik zavaznych faktoru ci udalosti ktere se od Unora tak nejak deji, pripada mi to jako kdyz tanker mozna i Titanic videli ten ledovec a zacali horecne manevrovat, jenomze Cesko neni Titanic (no je uz na dne) ale je docela mrnava takze staci dva plavcici a lodicka se otoci jak na obrtliku.

   jenomze jeji toceni sem a tam nema zadnej vliv na tankery tech par vln ktere zpusobi svym smejdenim nanejvys namichne kapitany velkych lodi, "co to ti pitomci v te pramici delaji"

   Pouzil jsem primeru s lodmi, ale tak mi to skutecne pripada, dalsi prirovnani je ratlik stekajici na medveda za oknem, a pri tom se panicky otacejici za jeho panickem jestli ma velkej klacek v ruce

   Nas Cesky problem je 68 rok a z nej plynouci dissidentska dynastie (byl jsem do 68 jeji cast, a prave pobyt za morem mne zmenil) takze vim ceho oni v jejich nenavisti proti "komousum" (popravde zadna vetsinova nenavist nebyla, ti pravi dissidenti - bylo jich nemnoho zustali chudi i po 89) -- takze tehdejsi dissidenti meli v sobe jen zavist a touhu rozkrast to co si mysleli ze patri jim, a to taky provedli za Klausovy privatizace, ta byla uz davno jimi a Klausem pripravena, a projednana, takze probehla tak rychle, nechci rozebirat proc a z jakeho duvodu to Klaus a spol udelali, stalo se to davno a rozklicovat to by mozna bylo smrtelne....

   To co se zde deje dneska jeste zdaleka nekonci, a my cesi na to vlastne nemame zadny vliv, my jen tak pricmrdavame, v dobre vire, ze nas panickek pochvali

   Vymazat
  4. Bazosi ani jsem nemusel za moře abych pochopil o co jim v 68 šlo a co se jim podařilo zrealizovat po 89. Jen lituji, že se nepodařilo přesvědčit většinu lidí o potřebě neutrality jakou má Rakousko. Vypadá to na zánik samostatnosti ČR.

   Vymazat
  5. dedku,

   tobe fakt nic neutece co? ale vazne, mas pravdu, ale to je jen jedine co ti/nam/vam zbylo, Pravda sice vitezi ale pupek ti nenaplni

   Vymazat
 2. V souvislosti s Vrbeticemi se zminovala definice terorismu. A nakonec i nejvyssich vsivaku zastupce Zeman musel krotit emoce a pravit, ze o terorismus nejde. A ted tu mame tento soud. Na jedne strane tu mame dobrovolniky pusobici v obklicenem Donbasu, kde mistni obyvatele nijak neterorizuji. Na druhe strane je cesky rezim, ktery se skrz tento soudni proces snazi vyvolat teror mezi sympatizanty trpiciho obyvatelstva, terorizovaneho ukrajinskym ostrelovanim. Jedini akteri bez teroristickych umyslu a cinu tak sedi na lavici obzalovanych...

  OdpovědětVymazat
 3. Co se zmenilo v zaklade je Obojetnost propagandy medii,soudu,demokracie, vlad ,EU parlamentu,zakonu atd.
  Tedy teror,kdyz je treba,je nepritel ,ale zaroven stedre placeny a zbrojeny spojenec,/Ukrajina,Syrie, Lybie atd./.
  Media jsou vysoce demokraticka a zaroven censuruji. Denne vydavaji krute hitlerovske hrozby nasili na vsechny strany. Podporuji plne umysly a plany na svetovou valku.
  Demokracie je zaroven vlada fasistickeho diktatu, dle toho co je momentalne nejvyhodnejsi.
  Zakony jako vzdy slouzi moci,vytvorene tak aby, se daly pouzivat kdykoliv a na kohokoliv..
  Dusledky rozhodnuti nejvyssiho soudu v USA, ktery rozhodl,ze korporace jsou plnopravni obcane se dostavily.
  Laska je nenavist soucasne. Zena je muz a obracene.
  A holcicky jsou chlapeckove zaroven.
  Parlament EU chce zakazat rusky plyn a ropu.
  Aby se vsichni lide ,ktere zastupuji se meli dobre bez ruskych surovin. Zdravi a vsechny zdravotni organizace i vladni znamenaji zaroven zakaz vakciny ,ktera zabranuje smrtelne infekci covidu.
  Utoky proti potravinam a vyzive lidi jsou v plnem proudu.
  Vsechny vlady usiluji o zniceni vlastniho statu.
  Jeste i ostatnich statu.
  Na rozdil od Orwella,je nepritel zaroven jeste pritel.
  To samozrejme vytvari potrebny a zamerny chaos vsude ve kterem pak rezimy lovi snadno sve obeti.
  Obeti jsou vybrane uvnitr statu a zahranicni v celem svete na ktere se vyhlasi nesmiritelny boj 24 hodin denne..
  Cili zde je vyvoj od dvoupolovych systemu minulosti.
  Ktere byly zalozeny na nepricetne nenavisti bez hranic.
  Ze zadu podporovane oligarchii,ktera se dnes odkryla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pafko,

   hele vse co si napsal je pravda, ale je to moc pismen, jak tenkrat Rikal Pepa druhej Mooocartovi,,,dobry ale ma to moc not -- takze ja to shrnu za Cechy

   "A my s tim hovno udelame"

   Vymazat
 4. Nehadejte mi minulost ,ale budoucnost.
  Pozaduje hlavni hrdina z Greenova Mnisterstva Strachu.
  Kdyz i z minulosti se muze lecos uhodnout a bez obtizi.
  Opet jeden z vychodu v cele prazske vlady.
  Horlivi spojenci Vatikanu,nemaji nikdy radi Cesko,
  trik ohledne Stefanika nikdo nevygumuje z jejich hlav a nemaji nikdy dost.
  V dusledku komplexu menecennosti.
  Ihned,pri prvni prilezitosti stejne jako sudetsti germani,rozbili stat a bez vahani se spojili s Hitlerem a proti nam, SSSR a rusum./Nejaka zmena?/.
  Potom pro zmenu jako fanaticti komuniste..
  Zrusili vladu Cechu a zavedli jejich nadvladu.
  Nasadili na nas Dubceka v 67, jako "rosti" pro zamery Schicku/Siku/, Goldstuckeru a spol. a take jisteho Prochazky, ktery se stal clenem, kandidatem UV Ksc.
  Kampak s hollywoodskou tovarnou na sny. Kdyz.
  Tovarna na realnou skutecnost je lepsi.
  Sefem jeste dramaturgicke skupiny u filmu a zaroven napsal 48 zfilmovanych scenaru /ktere si sam sobe schvalil/,za deset let, coz by se veslo klidne do Guinessovi knihy rekordu..
  Nikdo jiny takove horecne vskutku rekordni aktivity schopen nebyl a neni dodnes.
  Husak vse dokoncil a dnes v dokoncovani pokracuje ten B.
  Ktery i pres komedii oddeleni narodu, opet uchopil moc a s obvyklymi vysledky.
  Nehadejte mi minulost..Kdyz.
  Budoucnosti jsou uz zase dobre videt..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Divadylko prestane hrat, kdyz se prestanou lidi divat.

   I ten nahy kral by se prestal producirovat, kdyby nikdo neprisel s mavatky.

   Vymazat
  2. Paw popsal jste to perfektně. Díky.

   Vymazat
  3. Pafko...
   jeste nez pudu chrapat...

   to s tim Dubcekem a Goldstekerem a Schikem bylo dobry, ale uz toho breceni nech, raci si dej Bechera jako Milos

   Vymazat
 5. Mas nejakou dobrou radu a konkretni pro mne?
  Ohledne vysvetleni,co sledujes tim "brecenim"?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.