Reklama

středa 7. dubna 2021

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka

Ján Čarnogurský

7. 4. 2021 PRVNÍZPRÁVY, FB

V médiích přibývají zprávy o přesunech všech druhů vojsk na východ Ukrajiny, na západ Ruské federace a do moří omývajících Rusko a Ukrajinu - Černého i Baltického. V květnu a v červnu plánuje NATO manévry v Černém moři naproti Krymu a v Baltském naproti Kaliningradu.

Po válce o Náhorní Karabach začali v ukrajinských médiích vystupovat generálové, že podobně jako Ázerbájdžán si vrátil - zatím alespoň část - Karabachu, Ukrajina si může navrátit Krym, Doněck a Luhansk. Přes Slovensko proudí vlaky s těžkou výzbrojí na východ. Ukrajina už otevřeně nedodržuje Minské dohody, přísun těžkých zbraní k linii příměří v Doněcku a Luhansku. Dělostřelecké ostřelování okrajových čtvrtí Doněcka je na denním pořádku.

Ruský prezident Putin dříve a ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov nedávno upozornili Ukrajinu, že útok směrem na východ může zničit ukrajinskou státnost. Pokud vezmeme v úvahu, že podle průzkumů na Ukrajině vede pro-ruská strana Opoziční platforma - Za život, vedená Viktorem Medvedčukem (prezident Putin je mu kmotrem), slova o možném zániku ukrajinské státnosti mají svůj základ. To by byl dramatický scénář. Daleko lepší scénář by byl, kdyby na Ukrajině ve volbách zvítězila strana / strany, které by obrátily ukrajinskou politiku na partnerské vztahy s Ruskem, netahaly by Ukrajinu do NATO a časem by se vztahy obou států normalizovaly.

Ale teď za horizontem duní bubny války. Psal jsem o tom 13. března na stránce Slovensko-ruské společnosti . Ani ne tři měsíce po nástupu Joe Bidena do úřadu prezidenta USA v Evropě znovu hrozí válka. Tato posloupnost vyvolává domněnku, že americký "deep state" měl návrat Krymu a Novorossijska na Ukrajinu dlouho v plánu. Rusko je třeba oslabit. S prezidentem Donaldem Trumpem se plán nedal uskutečnit. Donald Trump nesměl pokračovat v úřadě. Řeči již ex-prezidenta Trumpa a jeho právníků o padělání prezidentských voleb nyní jaksi nabývají na váze. Přibyl další důvod, jeho význam možná neumíme docenit.
 

V srpnu by měl být dokončen podmořský plynovod Nord Stream 2, z Ruska do Německa. Plynovod ekonomicky spojí Rusko a Evropu a sníží význam Ameriky. Spojené státy chtějí mermomocí zabránit dokončení plynovodu. Obvinění Ruska z agrese proti Ukrajině by možná přesvědčilo zejména Němce, aby odstoupili od plynovodu. Západ používá jako argument tvrzení, že Rusko potřebuje vybojovat pro Krym pitnou vodu. S pitnou vodou je to trochu jinak: Hlavní zdroj pitné vody pro Krym pramení v Rusku, teče přes Ukrajinu a pokračuje na Krym. Po odtržení Krymu Ukrajina přesměrovala tok vody na svém území, aby netekla na Krym. Samo o sobě je to ze strany Ukrajiny zločin proti Krymčanům, ale Krym za pomoci Ruska buduje nové zdroje pitné vody pro Krym.

Vraťme se ke styku armád. Krym byl součástí Ruska a vrátil se do Ruska. Rozhodli o tom Krymčané drtivou většinou v referendu. Obyvatelé Doněcka a Luhanska hovoří rusky a o svém současném postavení rozhodli také v referendu. Vždy patřili k Rusku jako Novorossija, k Ukrajině je přidali až bolševici. Hlásí se do "ruského světa" a Rusko nepřipustí jejich genocidu.

Rusko vojenské akce nezačne. Pokud je začne Ukrajina, může se naplnit výstraha prezidenta Putina a ministra Lavrova. Na mělkých vlnách plují válečné lodě NATO. Současná ruská vojenská doktrína říká, že pokud z některé země (čili i z válečné lodi) vystřelí na Rusko, země se stane cílem ruské armády. Západní lodě v Černém moři má ruská armáda jako na dlani. Stejně lodě v okolí Kaliningradu. Může je zničit v průběhu několika minut. V dosahu ruských raket je celá Evropa a nyní už i USA. Co se stane, pokud z lodi NATO padne výstřel na Krym nebo na Kaliningrad? Polovina května by mohla být kritickou dobou.  

NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa.

37 komentářů :

 1. Válka bude, není zbytí, nebude čas na rozloučení, udělejte to hned. Zmrdi co sloužíte amíkům, zdechnete první!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestrašte! Nestrašte... i když asi máte pravdu! :-(, pane Dunnslingere
   Kéž byste neměl...

   Smazat
  2. Pánové já tomu prostě nevěřím že jsou tak vymaštěný a něco začnou. Nemůžou blouznit ale pracovat s fakty a ty jsou neúprosné.

   Smazat
  3. ....."o válce o Náhorní Karabach začali v ukrajinských médiích vystupovat generálové, že podobně jako Ázerbájdžán si vrátil - zatím alespoň část - Karabachu, Ukrajina si může navrátit Krym, Doněck a Luhansk. Přes Slovensko proudí vlaky s těžkou výzbrojí na východ. Ukrajina už otevřeně nedodržuje Minské dohody, přísun těžkých zbraní k linii příměří v Doněcku a Luhansku. Dělostřelecké ostřelování okrajových čtvrtí Doněcka je na denním pořádku."

   Tak nevim, valka na Ukrajine mela zacit uz minuly tyden, po tom co jsem cetl zde,
   a zatim ke klidek ze? a ja se tolik tesil ze se konecne vyparim a nebudu muset behat po doktorech, no snad az priste... ale zacina to bejt s tim valcenim ve svete cim dal tim horsi, Amici asi taky nebudou chtit dat po hube Iranu, ktery se zatim mazane skamaradil s Kitajcema, Korejci taky zlobi Japonce -myslim Severni korea, v Jizni Americe se Amikum moc nedari, takze jsem zvedavej kdo bouchne klackem prvni.

   zatim to vypada tak, ze lidi toho moc nakecaj a pak prijdou na to ze.....ze?

   Indie se Amikum taky moc nevede, a to nemluvim o kontinentalni Evrope - tedy Nemecku kde mistni vlady podrazi snahu Anduly ohledne Sputniku, a aj i u nas se bude sputnikovat - tedy jen tak zkusebne, kdyz Astra je v hajzlicku (mam dojem ze mne ji taky pichli, takze i kdyz zatim ziju, vybrecim si jeste Sputnika......

   Jen bych vzkazal pistolnikovi, hele kamo, prvni nebo druhej,...asi to nebude vadit, pokud to zacne tak to bude fofr, a pak nahore si to vysvetlime

   Smazat
 2. Je jasné, proč instalovali Američani do prezidentské funkce toho politováníhodného senilního a zřejmě i dementního starce. Aby rukama této loutky rozpoutali válku v Evropě. Rusové si bláznivé Ukry namažou na chleba k snídani a ani se moc nezadýchají. To vědí všichni. Takže rozhodně nejde o vítězství banderovské smečky, ta je mimo diskuzi. Jde právě o tu válku samotnou a zatažení více zemí Evropy do ní a převedení jí do války vleklé. Evropské země budou oslabené, nutně budou potřebovat pomoc. Ta ovšem nebude zadarmo. USA vše budou řídit z bezpečí chráněny dvěma oceány. jenže není rok 1918 ani rok 1945. Svět vypadá jinak. I když to odmítají Američani vzít na vědomí. Takže tak jednoduché to mít nebudou. Rusové už ukázali, že na ně dosáhnou kdy si vzpomenou. A ještě důležitější je to, co neukázali. Jo a unknown je idiot. Ale i to všichni víte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc bych se přimlouval, nemažte toho studenta pod nickem unknown. Jen je třeba upozornit zabloudivšího sem čtenáře na to, že je nastrčen havloidy a trousí tu jejich myšlenkové pochody. Každý už si udělá obrázek, až jací jsou to kreténi, sám. Studentík je tu dle mého velice užitečný.

   Smazat
  2. Hele Dannnnny, nepomlouvej mi naseho koktu, nahodou cteni o nem je sranda, lepsi nez bejvalej Dikobraz nebo Charlie Hebdo

   Smazat
 3. Je mi to líto, pane Unknowne. Nemám Vás rád, čím to bude?

  OdpovědětSmazat
 4. 21:22-bezejmenný, ještě jste mi neodpověděl, kdo jste to "my", co nás přinutí, co nechceme!

  OdpovědětSmazat
 5. Lékaři etiky COVID: Pokusy člověka s „experimentálními přípravky na bázi genů“ porušují Norimberský kodex

  www.epochtimes.de/gesundheit/aerzte-fuer-covid-ethik-menschenversuche-mit-experimentellen-gen-basierten-praeparaten-verstossen-gegen-nuernberger-kodex-a3486575.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pokud jste si nevsimli tak uz zmizly z tech ampulek a obalu vaccine napisy: "for clinical trial use only"

   Smazat
 6. 21:53- bezejmenný, nejsou to mé lásky, vy z lásky k mamonu však dokážete i nemožné. Zničit vaši víru!

  OdpovědětSmazat
 7. 20:26 je neznámý blb. Pan profesor Petr Arenberger má na wikipedii životopis, který si může každý přečíst. Jako bývalý komunista musel být odborně zdatný. Aby se vyhnul politickému pronásledování, zřejmě ze strany vystoupil. Pracoval v zahraničí, takže oproti novým politickým kariéristům něco umí a nebuduje svou kariéru na dřívějším kverulantství. Podle www.worldcat.org je autorem a spoluautorem 17 knih nebo učebních textů v češtině. Napíši to česky, jeho specializací jsou pohlavní choroby. Za manželku má Miss Československa z roku 1989.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:17- už z mluvy lze poznat kdo je kdo a jaký má charakter. Škoda, že není technika tak daleko, aby to převedla do srozumitelné řeči všem.

   Smazat
  2. Pane Povolný, co se vám nezdá? Je to stručná charakteristika, podle které bych se rozhodoval, zda by s Arenbergerem šel na rozvědku. Toto kriterium jsem slyšel v ruském perestrojkovém filmu.

   Smazat
  3. 22.17 Miss ČSSR 89 byla stále krásná Ivanka Christovová stejné národnosti jako Čarnogursky který se tu zaobira ale úplně něčím jiným. VIP 🥴

   Smazat
  4. Pane nebo paní 8:45, prosím vysvětlete, proč naše země nevzkvétá, když lidí s vysokoškolským titulem, co něco podle vás dokázali, začali tuto zemi po převratu řídit. Není to tím, že jejich schopnosti ve většině případů byly pochybné a že dbali především na svůj vlastní prospěch? Nějak mi to nejde dohromady.

   Smazat
  5. unkhovne 8:45!!

   Copak, copak!
   Asfaltování silnic není odborná práce? Intelektuál patří do kafilérie? A co dnes? Posílají někam nespolehlivé nebo na ně posílají exekutory?
   Všechny režimy byly protilidové, ale některé jsou i nelidské!!!
   Srovnejte si to v hlavě (pokud ji používáte).

   Smazat
  6. Pane 11:45, vy s Indií nemáte nic společného. Možná, že takové případy byly. Většinou ti, co je máte za schopné, se stali jen řadovými pracovníky bez podstatného snížení platu. Neznám osobně nikoho, koho na rozdíl od současného režimu, by z práce vyhodili a ten ztratil obživu. To musel dotyčný mít za sebou kriminální čin, například krádež. Milý falešný Indiáne, vy jenom současnému režimu škodíte. Raději toho svého blábolení nechte.

   Smazat
  7. 11:45-Kachno, víte že Židé měli každých 7 let oddlužení, protože tím přenášeli na věřitele zodpovědnost? Penězoměnci to protáhli i generačně, proto ta nenávist k nim?

   Smazat
  8. PS. to nemluvím o mezistátním gangsterismu.

   Smazat
  9. Ohledne Ahrenberga, a jeho miss, tedy manzelky.... je dobre kdyz ma chlap hezkou zenckou, ale na druhe strane je to vetsinou pruser, protoze hezkou zenckou ti chce kazdej vojet, vim to ze zkusenosti, protoze Marjanka byla tenkrat v 70 letech nejkrasnejsi zencka v Praze (fakt nekecam kdyby to slo uverejnim Marcinu fotku z pasu -absolutne neretusovanou) takovej sex ci symbol krasy tenkrat Schoeberova vypadala vedle ni jako zebracka, ale zpet ministrovi.

   myslim ze je muj levantskej bratranec, ale ucite lepsi nez ten co vylitl... vypada to ze za jeho kralovani na Vinohradske se tam veci hnuly k lepsimu.

   ohledne co pise Povolnak, zide maji ci jsou oddluzeni kazdym rokem z USA a do nedavna (mozna i ted) jim Nemecko platilo reparace ci vykupne, kazdy zid za morem jezdil v drahem Medaku.

   jen jeste bych dodal neco k Unkovu blabolu o dissidentech v Kotenach... vole pitoma to byl nejepsi kseft pro ne, sedet u kotle, vetsinou studeneho (nahore nasrani najemnici) a cist si protibolsanske pamflety - no a taky je psat.....nehadej se se mnou moulo, do 68 jsem byl jeden z nich, takze to vim z prvni ruky, ovsem nejlepsi kseft byl myti oken, strasnej rejzak na penize kdyz jsi to umel...

   kdyby byl jeste k dostani KEFALIN kterej napsal takydissident Svandrlik tak by ses docetl pravdu o dissidentech, proto ta knizka o KEFALINOVI neni k dostani, dissidenti totiz nesnaseji pravdu

   Smazat
  10. Kačere, chtěl jsem zaměstnat inženýra bezdomovce, nepřesvědčil jsem ho. Je mi ho líto ale sám se rozhodl. Takový protiklad.

   Smazat
 8. Vlasto,
  tento Bůh, kterého myslíš neexistuje, my Češi máme Jana Husa, to je náš Bůh, pro pravdu odešel z tohoto Světa, jako Joshua z Jeruzaléma , taky odešel z tohoto Světa

  OdpovědětSmazat
 9. Jak tady pročítám názory odpůrců Sputníku V, půjde velmi pravděpodobně o pacienty pana doktora Arenbergera. Prosím, pánové a dámy, dávejte pozor, abyste zase něco nechytli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sputnik pfizer vaxzevria moderna nebo cokoliv jineho vse jen testovani na lidech!

   Smazat
  2. 17/02 sputnik davaji do 58 zemi takze no problem nekde se chytne!
   a vaxzevriu pozastavilo pul evropy

   Smazat
 10. Pro obecního blba 22:36.: Podle vás je Bavorsko komoušské když budou používat ruskou vakcínu.

  OdpovědětSmazat
 11. A furt to samé dokola:

  CIA se pochlubila, jak pomohla mudžahedínům v Afghánistánu proti Rusům. Uživatelé na Twitteru se nestačili divit

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021040813452374-cia-se-pochlubila-jak-pomohla-mudzahedinum-v-afghanistanu-proti-rusum-uzivatele-na-twitteru-se/

  OdpovědětSmazat
 12. Opravdu? A jak to, že se to už děje? A Německé spolkové republiky to chtějí? Ty budeš kvičet i když tím bude očkovat celá Evropa. Nestáváš se úplně osamoceným?

  OdpovědětSmazat
 13. Ty, Sputnik, tady je sice řeč o koze a ty, jako cyp furt do kola, o Sputniku, ale včil se drž, bo z teho tě už fakt jebne (a bude od tebe pokoj, přemřelo).

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-spolkove-zeme-sputnik-vakcina-koronavirus-rusko.A210408_104010_zahranicni_kha?#utm_content=freshnews&utm_term=bavorsko%20sputnik&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 14. Dobrý den všem zdravého rozumu.Valka bude ať chcete nebo ne. Pokud pseudo Ameriku řídí psychopat a Alzheimer,tak se nedivte. Jenomže dostanou pořádně na reprák. Mají to v makovicich vyzobané.Už jenom proto že neslyšíte nic jiného než prachy. A to je konec ne civilizace,ta tady nikdy nebyla,ale konec nás. Avšak Vladimír Putin nedovolí. Časy jsou jiné než za sovětského svazu. Řiťo lezy západu zkončí. Už aby to bylo.

  OdpovědětSmazat
 15. Gene Decode bude v niekoľkých epizódach hovoriť o systéme podzemných tunelov v Holandsku a o všetkom, čo sa v nich deje. Obchodovanie s ľuďmi, obchodovanie s drogami, nezákonný obchod so zbraňami. Holandský štát je korporáciou zameranou na zisk. Táto entita je najväčšou databázou detských spoločností na svete - tolerovaná MASÍVNYMI volebnými podvodmi - zákon je udržiavaný prostredníctvom zločinu podľa vlády. Holanďania to všetko nechali nevedomky, ale teraz vedia, že nastal čas zbaviť svet jednej z najskorumpovanejších korporácií na svete.

  https://necenzurovanapravda.cz/2021/03/invaze-vetrelcu-v-centru-parize-video/
  O SOROSOVI na primě
  https://vk.com/public199284310?z=video-199284310_456240102%2F6b881a995908946bb4%2Fpl_wall_-199284310
  https://ceskoaktualne.cz/2021/03/evropska-unie/panika-v-eu-pote-co-mario-draghi-rekl-ze-nizozemsko-opusti-eu-video/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.