Reklama

pondělí 19. dubna 2021

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa

Ján Čarnogurský
19. 4. 2021  EUportál

V médiích přibývají zprávy o přesunech všech druhů vojsk na východ Ukrajiny, na západ Ruské federace a do moří omývajúcich Rusko a Ukrajinu - Černého i Baltického, píše na facebooku Ján Čarnogurský.


V květnu a v červnu plánuje NATO manévry v Černém moři naproti Krymu a v Baltském naproti Kaliningradu.

(Na snímku advokát Ján Černogurský, bývalý místopředseda federální vlády, předseda vlády Slovenské republiky a  ministr spravedlnosti SR)


Po válce o Náhorním Karabach začali v ukrajinských médiích vystupovat generálové, že podobně jako Ázerbájdžán si vrátil - zatím alespoň část - Karabachu, Ukrajina si může navrátit Krym, Doněck a Luhansk. Přes Slovensko proudí vlaky s těžkou výzbrojí na východ. Ukrajina už otevřeně nedodržuje Minské dohody, přísun těžkých zbraní k linii příměří v Doněcku a Luhansku. Dělostřelecké ostřelování okrajových čtvrtí Doněcka je na denním pořádku.

Ruský prezident Putin dříve a ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov nedávno upozornili Ukrajinu, že útok směrem na východ může zničit ukrajinskou státnost. Pokud vezmeme v úvahu, že podle průzkumů na Ukrajině vede pro-ruská strana Opoziční platforma - Za život, vedená Viktorem Medvedčukem (prezident Putin je mu kmotrem), slova o možném zániku ukrajinské státnosti mají svůj základ. To by byl dramatický scénář. Daleko lepší scénář by byl, kdyby na Ukrajině ve volbách zvítězila strana / strany, které by obrátily ukrajinskou politiku na partnerské vztahy s Ruskem, netahaly by Ukrajinu do NATO a časem by se vztahy obou států normalizovaly.

Ale teď za horizontem duní bubny války. Psal jsem o tom 13. března na stránce Slovensko-ruské společnosti . Ani ne tři měsíce po nástupu Joe Bidena do úřadu prezidenta USA v Evropě znovu hrozí válka. Tato posloupnost vyvolává domněnku, že americký "deep state" měl návrat Krymu a Novorossijska na Ukrajinu dlouho v plánu. Rusko je třeba oslabit. S prezidentem Donaldem Trumpem se plán nedal uskutečnit. Donald Trump nesměl pokračovat v úřadě. Řeči již ex-prezidenta Trumpa a jeho právníků o padělání prezidentských voleb nyní jaksi nabývají na váze. Přibyl další důvod, jeho význam možná neumíme docenit.

V srpnu by měl být dokončen podmořský plynovod Nord Stream 2, z Ruska do Německa. Plynovod ekonomicky spojí Rusko a Evropu a sníží význam Ameriky. Spojené státy chtějí mermomocí zabránit dokončení plynovodu. Obvinění Ruska z agrese proti Ukrajině by možná přesvědčilo zejména Němce, aby odstoupili od plynovodu. Západ používá jako argument tvrzení, že Rusko potřebuje vybojovat pro Krym pitnou vodu. S pitnou vodou je to trochu jinak: Hlavní zdroj pitné vody pro Krym pramení v Rusku, teče přes Ukrajinu a pokračuje na Krym. Po odtržení Krymu Ukrajina přesměrovala tok vody na svém území, aby netekla na Krym. Samo o sobě je to ze strany Ukrajiny zločin proti Krymčanům, ale Krym za pomoci Ruska buduje nové zdroje pitné vody pro Krym.

Vraťme se ke styku armád. Krym byl součástí Ruska a vrátil se do Ruska. Rozhodli o tom Krymčané drtivou většinou v referendu. Obyvatelé Doněcka a Luhanska hovoří rusky a o svém současném postavení rozhodli také v referendu. Vždy patřili k Rusku jako Novorossija, k Ukrajině je přidali až bolševici. Hlásí se do "ruského světa" a Rusko nepřipustí jejich genocidu.

Rusko vojenské akce nezačne. Pokud je začne Ukrajina, může se naplnit výstraha prezidenta Putina a ministra Lavrova. Na mělkých vlnách plují válečné lodě NATO. Současná ruská vojenská doktrína říká, že pokud z některé země (čili i z válečné lodi) vystřelí na Rusko, země se stane cílem ruské armády. Západní lodě v Černém moři má ruská armáda jako na dlani. Stejně lodě v okolí Kaliningradu. Může je zničit v průběhu několika minut. V dosahu ruských raket je celá Evropa a nyní už i USA. Co se stane, pokud z lodi NATO padne výstřel na Krym nebo na Kaliningrad? Polovina května by mohla být kritickou dobou.

NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světa, končí komentář Ján Čarnogurský.


85 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Tady se komunikuje česky. Prosím tedy česky!

   Vymazat
  2. 9,12
   Ten,kterému to bylo určeno a už tady příspěvek nemá si to určitě přeloží,bu´dte bez obav.

   Vymazat
  3. Pan Jan se tvari, jakoby mu ulitli vcely.
   Ma spustu starosti s tim cvicenim vojsk NATO..
   Co ja pamatuju od 45 porad cvici a cvici.
   NACO NATO cvici. Na prohrany vlaky, aby se naucili a hlavne nezapomneli ty valky prohravat..
   Je treba cvicit, aby to nezapomneli.
   Klimatisti s princem Charlesem ,zase spi,aby se nespletli do neceho.
   Vyfukovy plyny zamori aspon celou Ukrajinu..
   Je taky s podivem kolik takovej jeden jinej princ zaplni obrovskyho fake media prostoru..
   Princ H.jako h....o.
   Daleko vic nez ten princ ,co uz neni..
   Tesil se ten co neni ,na sve umrti, ze se karmou prevteli do microba a vrati na zem, jako ten microb a vyhladi nas vsecky i s celou jeho rodinou a bez vyjimky..Asi hodne lidi ted na svete place v obavach, nebot vse je mozny .
   Byl puvodem z Hanoveru,tam je taky vsecko mozny.

   Vymazat
  4. Pro uplnost, nevi se jestli princ to prevtelovani do microba taky nacvicoval..
   A rusove zase delaji, cvici aby nezustali pozadu.
   Pro zajimavost maji Bombu Tsunami.
   Zadny plejtvani na velky vybuchy jako v CR.
   Hodi bombu do more a vlna z ty bomby zaplavi treba pul ameriky..Umeje Matku Zemi I s tema microbama..

   Vymazat
  5. Nedavno byly v USA objeveny koblihy. Smazene ponorene v oleji /deep fry/,S cukrovou polevou. Pamatuju jak jsme se jako deti po nich osklibali..
   Vladne obezita ,zerou je denne a kazdej treti je v USA obezni, taky z tech koblih, jmenujou se Krispy Creme..
   A tak neni divu,ze potrebujou americani i vojaci trochu cvicit..Az se ale vrati Princ Microb,budou mit po starostech..

   Vymazat
 2. Neřekl nic nového,ale 100% pravdu.

  OdpovědětVymazat
 3. Rošťáci - sprosťáci jsou házeni do Spamu. Máme v redakci už pěknou sbírku hulvátů, co dřepí ve spamu a čekají na policejní vyšetřování.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,19
   Máš to za pár,sypej se hlínou,ať víš,co tě čeká:-D

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, divíte se, že tohle individuum zvané Indický běžec redakce maže?

   Vymazat
  2. 9,25
   Opět genitální koment jako vždy ty anální výchlipko z Reichenbergu!.-)

   Vymazat
  3. Prosím nenadávat a neurážet. Ono se to uráží samo. Nemusíme být jako oni.

   Vymazat
  4. Pane Dvořák, poraďte se s panem Bláhou z OM o tom, jak dostat indického běžce na policii. Ten to dotáhl tak daleko, že nějaký hulvát mohl dostat citelný trest.

   Vymazat
  5. 9,52
   Sám to máš za pár,havlostoko.-)

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 10,49
   Gott mit Uns,takový kus mluvícího scheisse máme za trest!

   Vymazat
  8. Takovy ale maji i povoleni zavrazdit presidenta Zemana..Uz to planujou a vyhlasili to verejne.

   Vymazat
 6. 9,34
  A čím bys jakýkoliv argument pochopil,fricku???!!!!Amiokuopant ani fašoEU mozek nenadělila o tvých zploditelech si nikdo iluze nedělá,takže....:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Připadá mi to jako falešná vlajka od amíků. Být na místě Babiše, rychle bych stáhnul vojáky s Afghánistánu. Jsou schopní nechat jich tam v zájmu politiky pár zlikvidovat, aby falešnou vlajku dotáhli do konce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. andrej to sa ti nepovedlo:
   Ale pan premiér se vyjádřil naprosto jasně: "Na základě nepopiratelných důkazů existuje důvodné podezření.". Vám není jasné, proč zůstal u "podezření" když má "nepopiratelné důkazy"? No jestli to není tím, že ty důkazy a) nejsou zdaleka tak nepopiratelné nebo b) vůbec neexistují. Já si myslím, že b) je správně. Proto ten nesmyslný výrok.

   Vymazat
  2. 11,14
   A co se Blbišovi za poslední dva roky povedlo?

   Vymazat
  3. dobraku 19. dubna 2021 11:14, ten výrok vůbec není nepovedený. Důkazy mohou být nepopiratelné, ale nemusí dostatečně svědčit proti obviněnému. V tom případě pak soud obžalovaného zprošťuje obvinění pro nedostatek důkazů. Tak bych tomu výroku rozuměl. Jsou tam, zaslouženě, zadní vrátka. JiH

   Vymazat
 8. To jsou známá fakta ale oni to nemůžou risknout tak budou předstírat válečné hry.

  OdpovědětVymazat
 9. Uvážlivý komentář, ale není sám, francouzský prezident Macron prohlásil, že je NATO postiženo "mozkovou smrtí" a jak je vidět , má pravdu.

  OdpovědětVymazat
 10. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek by měl ovládat raketojaderné kódy !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10,44
   A teď o haldách zlata ve Fort Knoxu,Vygume!.-D

   Vymazat
  3. "prum plat 650 dolaru"
   A kolik pak maj průměrný plat v SSA?
   A víš ty komiku, co je na tom nejvtipnější?
   Že po odečtení všech měsíčních životních nákladů jim oběma zbude 120 dolarů ...
   Až na to, že těch 120 dolarů je v Rusku hromada peněz ....
   https://www.youtube.com/watch?v=GEUJ27SqzEM&list=TLPQMTkwNDIwMjFct79cK_zDOw&index=5
   https://www.youtube.com/watch?v=a5ALLWcrlQE&list=TLPQMTkwNDIwMjFct79cK_zDOw&index=6

   Vymazat
  4. INDICKÝ BĚŽEC 19. dubna 2021 10:44 opět dokazuje, že není trolem, ale v důsledku vlastní neschopnosti posoudit fakta, upřímně přesvědčeným jedincem. Jedincem, který se s blahým pocitem nechá odrbávat, a třeba i bez pocitu jakékoli viny, odrbává jiné. Je to prosté. Nebýt blbců, zlí nic nepořídí. JiH

   Vymazat
  5. Wiloni, ono to není uplně tak. Jednak Pindosové nemusí platit vysoké odvody a jednak těch nizkopříjmových, tj.10tis/rok pred zdaněním tam je cca 12%. To je dost špatné. Pak je skupina do 25tis/rok, těch je přez 30%. Obojí nic moc v USA. Vysoké příjmy nad 200 tisíc jsou už zajimavější, ale těch až tolik není. Nejvíc jsou střední příjmy cca 50 tis/rok.

   Vymazat
  6. Přesně o tom jsou ty videa. Pokud chci srovnání, tak musím srovnat stejné příjmové vrstvy. Srovnání podle DPH je prostě nonsens, protože nezohledňuje všechny aspekty daného systému.

   Vymazat
 11. Nastal cas trvale zestihlit ruskou ambasadu. Tzn. vypovedet vsechny vcetne velvyslance.

  OdpovědětVymazat
 12. Sem slysel,ze USA prave vyjednavaji s tema nejhorsima Talibana ,ze odejdou z Afganistanu. Pricina.
  Ty dva diverzanti si ani nezmenili jmena,kdyz sli nekam a nejak skodit.
  Vyslo najevo, ze ty dva taky podplaceli Talibany, aby vyhrali valku v Afganistanu proti usakum.
  Kdyz Macrona hystericky panikoval co delaji rusove na hranicich Ukr.Lavrov drze tvrdil,ze tam rusove zijou a jeste vykrikoval,ze vsude ve Francii a taky na bejvalejch hranicich Francie ani francouzi uz nezijou ani nemaji tam co pohledavat..
  Dale z toho je mozny usuzovat ze Macron je taky uz predcasne bejvalej president Francie..
  Aspon zdalky to tak vypada.Stara se o Ukr. jinak nic.
  Nasel jsem jak Putin zase nekde mluvil a neni mozny chytit Putina pri lzi.
  Z hlediska zapadu a tech duvodu je vic,aby nepousteli bajdena ani na navstevu..
  Putin bajdena urcite zkazi..Urcite.Neriskoval bych.
  Uz setkani s Trumpem na 30 minut, trvalo nekolik hodin a ani slicna manzelka Trumpa nemohla odlakat ani odlepit od Putina..
  Ma Putin nejakej divnej vliv na lidi a na celym svete.
  A da se to poznat i na tech dvou agentech..
  Kdyz zatajovali sve zlociny skoro 7 let...

  OdpovědětVymazat
 13. Ruské MZV: Česko bude v dohledné době čelit následkům rozhodnutí o vyhoštění ruských diplomatů

  „Spojené státy americké uvedly do pohybu – právě teď v aktivním informačním a politickém prostoru – vazalských mechanismus na nové technologické úrovni, ale princip zůstává stejný: totiž, že Varšava a Praha konají v zájmu Spojených států,“ řekla Zacharovová.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021041813498819-ruske-mzv-cesko-bude-v-dohledne-dobe-celit-nasledkum-rozhodnuti-o-vyhosteni-ruskych-diplomatu

  OdpovědětVymazat
 14. Teď teprve přišli do Bílého domu duchovní velikáni,to se nedá ani komentovat!!
  Bidenová se ve svých pamětech Where the Light Enters (2019) svěřila, že má ráda kanadské žertíky. Když byl její manžel ve vládě Baracka Obamy viceprezidentem, schovala se při jedné příležitosti do úložného prostoru nad sedadly na palubě Air Force Two a vylekala prvního nešťastníka, který si tam chtěl uložit kabinové zavazadlo.

  OdpovědětVymazat
 15. Tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joea Bidena Major pokousal dalšího zaměstnance Bílého domu. Pro Majora se jedná už o druhý incident za měsíc – poprvé kousl člena prezidentovy ochranky. Biden řekl, že vlčák Major, kterého Bidenovi adoptovali z útulku, je po většinu času „milý“,ale dodávám, má takovou báječnou zálibu, že občas někoho pokouše!! Lehká paralela mě napadá, zda je pes povahově podobný páníčkovi, či naopak!!

  OdpovědětVymazat
 16. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětVymazat
 17. BLM v MInnesotě

  USA: Muž byl zatčen za to, že si dovolil se nasrat na příznivce Black Lives Matter, kteří mu blokovali příjezdovou cestu k domu.

  https://www.navratdoreality.cz/blm-v-minnesote-13464.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V rodném městě recidivisty a narkomana Floyda bylo od demokratických nepokojů řízených BLM zabito na 500 bělochů. Policie nic nezmůže proti rabování a teroru. Starostka města neví, co s ušetřenýma penězma na policii. Nákup zbraní ve městě stoupl o 1000%. Běloši se musí bránit sami. Kdo zastřelí rabujícího černocha musí počítat jak s represí státu tak černých spoluobčanů. Nemám důvod si před čenými kleknout, na poli řepy mého dědy nikdy černí otroci nepracovali ani jsme nikdy neměli černé služebnictvo. Tak, že si před nimi nesednu ani na p.del!

   Vymazat
  2. kutnohorsky Měli by s tím něco bílí obyvatele udělat aby nedopadli jako v JAR. To samé určitě plánují i s námi jestli tu budou migranti.....

   Vymazat
 18. Kam nemůže čert, tam nastrčí Američana. Poláci "přepadli" Glivice a Hitler vletěl do Polska, Rusové "přepadli" Vrbětice a NATO časem vletí do Ruska. Doufám, že páni generálové nepřehlédli, že jim Putin otevřeně sdělil, že pokud to bude nutné tak se budou bránit i jadernými zbraněmi. To jen, aby tu zase někdo nežasnul, až nám tu "něco" přistane.Posledních pár let si o zadání koordinátů vyloženě koledujeme. Zatím lítaj jenom diplomati, zatím.

  OdpovědětVymazat
 19. Nedospělý troubo, tvoje nenávist ti zatemňuje mozek - máš-li jaký.

  OdpovědětVymazat
 20. Solidaritu s ČR projevili, kromě Slovenska ještě USA, Británie a Lotyšsko. USA můžeme odepsat, ti nám to nařídili, Británie je věrný pudlík USA. Takže jen Lotyšsko a Slovensko? Co Berlín, Paříž, Brusel? Ti nějak významně mlčí. Asi nechtějí být za debily a čekají jak se věci vyvinou. Ale jinou než verbální podporu bych nečekal. I prezident čeká co bude. Dovoluji si to odhadnout. Účelu bylo dosaženo: Dukovany jsou zajištěny pro USA a Sputnik nebude konkurovat Astra Zenece. Zbytek je na nás. Ta až neskutečně blbá fraška nemůže dlouho vydržet, protože čím déle bude na světle, tím víc bude profláklá a bude hrozit odhalení skutečných cílů i režisérů. Tak bude řečeno, že jde o přísně tajnou věc a veřejnost nemá právo na informace a vše bude uklizeno. Asi jako neméně blbá šmíra ricin. Bude ještě pár tiskovek a pak to půjde do ztracena. Pan prezident bude volat Putinovi a snažit se dát nějak věci do pořádku. Proto si vzal ten týden. Jenže tentokrát jsou Rusové opravdu rozjetí. Ne ani tak na nás. vědí, že jsme poskoci USA. Tak předvedou Američanům, že tudy cesta nevede. Na nás jim to ukáží. A zároveň i jiným poskokům. Hamáček už bere zpátečku. Naše ambasáda je zcela nefunkční. Opozice vyzývá k dalšímu vypovídání, ale Hamáček ví, že by to bylo přerušení diplomatických styků se všemi důsledky. A Rusko není nějaká africká polokolonie. Takže otázka zní: co teď? spojenci už nám solidaritu projevili, ale jak říkal pan Ducháček: "Láska je krásná věc, ale jak to začne lézt do peněz, je lépe býti člověku samotnému.". Tak k nám přistoupí, až budeme potřebovat konkrétní pomoc. Bulhaři by mohli vyprávět, když na nátlak amerických kongresmanů zastavili Jižní proud. A Arméni nebo Gruzínci. A nyní i Ukrajinci. Jsme v tom sami, aby bylo jasno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,04
   Bravurní shrnutí do očí bijících faktů!

   Vymazat
  2. 12:04
   Deník, jako vždy superstar BLB.
   JEN opisuješ stejné IDIOTY ,jako jseš sám

   Vymazat
 21. 11,58
  Taky inspirace u pornoJandovi dýmky míru nebo samostatná BEZmyšlenka?:-))

  OdpovědětVymazat
 22. Ještě, že budeme moci odebírat ,,německý" plyn, když nám ten ruský z jakých koliv důvodů k nám přestane chodit!

  OdpovědětVymazat
 23. Problem je v USA uz asi pres 20 dni. Viceprezidentka Harris,/ ha,rys/, prave ta, neni k nalezeni ,od te doby, co byla poverena presidentem na ty uprchliky v poctu skoro 200 tisic za mesic..
  Aspon na na tam cekaji ty vakciny..Kdyz si konecne v USA taky zrusili hranice..Maji to ted rovnez za par..

  OdpovědětVymazat
 24. Mám informace z Texasu, který vyslal varování Bidenovi. Stát nával imigrantů nezvládá. Vyhrožuje, že bude postupovat proti rozhodování centrální vlády. Aby to nakonec nevedlo k naprostému odtržení od centra! A Texas bych v tomto nepodceňoval! Stejně si už nyní dělají,co chtějí...až na ty imigranty.

  OdpovědětVymazat
 25. 12,32
  A proč má být na letišti on a ne ty,podporovaTteli amiokupantů??!!!!Najednou nemáš chuť se nechat demokraticky POPRAVIT BLM?!

  OdpovědětVymazat
 26. Je hezké jak se staráš o zdraví národa...

  OdpovědětVymazat
 27. 12:30 Vy už jste na vnitru po obědě? Ty jsi očkovaný určitě jsi a stejně ti to nic nedalo.

  OdpovědětVymazat
 28. 12,30
  Chudinko a kdo normální se tou PSEUDOVAKCÍNOU nechá dobrovolně naočkovat?.-)
  Na tobě dělali s AstrouZenecou přímo hokusy pokusy a jak to dopadlo vidímme...F73 jak když vyšije:-D

  OdpovědětVymazat
 29. 12,31
  Občanská válka je u amiokupanta na spadnutí,vše je jen otázkou času.

  OdpovědětVymazat
 30. 12:32 Ty bys měl být na letišti taky. Co nevidět ti budou přistávat kolegové a vem si hodně psích konzerv pro psí mazlíčky, při letu vyhládne. A nezapomeň si s nimi zavýt na měsíc.

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,50
   Podle sebe soudím tebe ty nedodělku z F73 křížený s BLM?

   Vymazat
 32. 12,48
  Já mít F73 v rodině,tak se dobrovolně vrhnu do Macochy....jenže ty zas nevíš,kde a co Macochca je?§.-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kluci přestaňte soutěžit v diagnózách. Doba je sice náročná, ale zblbnout by jsme zrovna nemuseli. Možná je to i cíl, blbý národ se skvěle ovládá.

   Vymazat
 33. Podíval jsem se na ruské weby. O nás pár vět včera a dneska už nic. Obyvatelé Ruska rozhodně nežijí naší kauzou. Rozvolňují a najíždějí na normální stav, pozítří má Putin přednést projev o stavu Rusko federace, a obvyklé denní drby, kde kdo naboural, co kde shořelo a tak. Dokonce ani o Navalném se nic nepíše. Poslední zprávy byly, že byl prohlédnut lékaři a jeho stav je normální. Spoluvězni říkají, že je líný jako veš a myslel si, že ho jeho zahraniční přátelé zachrání před basou. A je silně frustrován, že ne. Tak to zkouší jinak. A byli dost naštvaní, že on může mít mobil a posílat selfíčka a oni ne. Tak si myslím, že to zabralo. O tom kašparovi už delší čas nikde nic není. Kouknul jsem se i na ukrajinské weby, jestli tam nás nepodpoří, když jsme na tom pomalu stejně, ale tam ani slovo. Mají taky jiné starosti. Suma sumárum, klasika už od Shakespeara: "mouřenín odvedl svoji práci a může jít".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 12:56 proč by měli přikládat význam bleše která chce kousat slona. Jinak museli před akci Vrbetice i prezidentu pošeptali takové zaklínadlo, že ce bojí zopakovat akci Novičok. Je zajímavé, kolik lidí okamžitě pochopili co se od nich chce, ne mi stydno. Rusové dva krát zasáhli kladně do mého života- ruský voják zachranil meho děda, svého nepřítele v první světové a pak osvobodili mou vesnici. Za to jsem jim vděčen

   Vymazat
  2. Na to .že ti je 15 tak pamatuješ dost.

   Vymazat
 34. To je jediná vakcína hodná toho jména. Ale nebojte se, již probíhá kampaň proti ni, že prý daleko v Argentině se přihodilo.... Inu supi to již rozvedou. Pak se zjistí, ze se jednalo o Astru Zenecu, nebo jinou kvalitní ? Vakcíny to z definice nejsou? A Česko moc nadeje na jinou, než Západem odmítnuto sračku nadeji nemá. Ještě můžeme jit ukrajinskou cestou a očkovat zvířecími vakcínami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vím, tak s tím přišel nějaký pisálek z Jeruzalem Post, kde to vycucal on ani v Argentině nevědí ...
   Nakonec je to stejné, jako s tou Brazílií, kde tvrdil nějaký blog, že je vakcína v Brazílii jiná, než ta, ktero dostal Lancet.
   Už jaksi zapoměli napsat, že si ty vakcíny v licenci vyrábí sama Brazílie (což je tam normální smluvní podmínka) a že jim výrobce umožnil změnit jednu ze složek pro zjednodušení podmínek pro skladování.
   Na samotnou kvalitu vakcíny to vliv nemělo.

   Vymazat
 35. Doplněk k mému předchozímu- mluvím o Sputniku

  OdpovědětVymazat
 36. 12:47 Pane nadstrážmistře naučte se už tu diakritiku, píšete jak dement a hážete odposlechnutými diagnozami z čekárny svého ošetřujícího lékaře. Diakritika jsou háčky, čárky, kroužky nad písmeny a vyřiďte to i náčelníkovi, aby na Vás dohlíd. Jinak Vám se opravdu nikdo nesměje, to se při nejlepší vůli nedá. Lítost to ano a velká, proč do Vašeho těla nedal Hospodin mozek, alespoň z vola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 37. Hamáček běduje: "....to jsme nečekali, je to obrovská rána, nevíme co dělat dál, něco navrhnu premiérovi..." Už z toho je jasné, že vše bylo ušito opravdu během pár hodin na příkaz z US ambasády. Čučkaři to odflákli ještě víc než ricin a Hamáček neměl čas připravit jakákoliv opatření. Teď se reaguje na základě okamžitých kroků. tedy je ve vlaku událostí, místo aby je řídil. Rusové jsou opět na koni a zametou s ním jak budou chtít. Tomu říkám zahraniční politika. Místo systému, perspektivy šlendryján, improvizace a diletantství. Podle toho to i dopadne.

  OdpovědětVymazat
 38. Důležité je dostat fakta k obyč lidem je zarážející kolik mladých slepě hledí k západu a není schopno přijmout racionální protiargumentaci- mimochodem Danny co nového ohledně Běloruska?NEmělo to tak nějak do sebe zapadat?Cvičení NATO, převrat v Bělorusku, do kterého by se hned přátelsky navezli západní vojáci...Azbuku přečtu ale dlouho dlouho ze školy a zůstala znalost jen základních slovíček.
  Možná proto se na pozici nehrnul Zaorálek, ale Babiš i pan prezident svým vystoupením zklamali. Babišovi mohli vyhrožovat, nebo mu slíbili, že jej nechají s Agrofertem být. Ale prezident už se v podstatě nemá čeho bát.

  OdpovědětVymazat
 39. Pro eFPe Na youtube je vystoupení tatíčka Lukašenka kde jasně mluví o atentátu na sebe a své syny. Obviňuje přímo USA. Také si myslím, že mit za souseda Polsko tak nepotřebujete nepřítele- byli přímo zapojeni do nepořádků včetně našich Člověk v tísni vloni.
  Důležité je anoncované vystoupení prezidenta Putina ve středu 21. 4. RF již zřejmě pochopila že od západu je nečeká nic dobrého. Když doporučili velvyslanci USA aby se odebral ke konzultacím do Washingtonu tak to něco znamená! Asi nás čeká dost silný průvan, jsem zvědav.

  OdpovědětVymazat
 40. eFPe19. dubna 2021 15:33, lze si ovšem povšimnout, že Miloš Zeman není z těch, kteří dělají politiku z hodiny na hodinu. S tou by asi tolik let, do zaslouženě důchodcovského věku, ve vrcholové politice státu, nevydržel. No uvidíme, nakolik v pohodlí Lánského zámku, při dostupném výhledu z Pražského hradu, nakolik s cukrovkou a bolavýma nohama, nakolik třeba, zpohodlněl. JiH

  OdpovědětVymazat
 41. Pane Dvořáku články jsou zajímavé, protože jsou opoziční k totalitním informacím v masmédiích. Nicméně je trapné, že tu neustále bojujete s duševnè chorými jedinci, kteří mají dojem, že jsou ve spravedlivé válce s nepřítelem. Nemůžete je už definitivně odpálkovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych, ale systém Blogger, na kterém jede Nová republika, to neumožňuje. V květnu máme slíben přechod na jiný systém, který nám umožní blbečky zablokovat.

   Vymazat
  2. Rudo, pane Dvořáku, děkuji za info, tohle určitě uvítají všichni slušní a aspoň trochu inteligentní lidé.
   Pro Travexe- prezident Lukašenko to tvrdil ale větší váhu by mělo kdyby tuto zprávu řekl do médií třeba nejvyšší státní zástupce nebo někdo takový.
   K vyjádřením prezidenta, si teda počkáme, ale jestliže se na jednu stranu správně ozvali na obranu Kůdely, tzn presumpci neviny, mohli počkat když už ne s vyjádřením v médiích alespoň s okamžitým vyhazováním diplomatů.
   Prostě válka je selhání politiky, ale politika je správa věcí veřejných, které se ale ztenčují a jde o majetky a zájmy nadnárodních firem. Což si myslím, že je špatně.Možná by mohl dostat v tv někdo prostor, kdo by bez přerušování a přiblblých otázek mohl říct prostě názor- chcete aby to stavěli tihle? OK, no když chcete mít elektřinu 2x dražší proč ne, chcete být na úřadě práce protože firmy nemají odbyt?No hlavně podporujte ty názory a partaje, kteří se starají o blaho nadnárodních koncernů a zámořských páníčků.

   Vymazat
 42. USA provozují na Ukrajině několik laboratoří, do nichž nemají ukrajinci přístup. Předpokládá se tam vývoj biologických zbraní. Vše nasvědčuje tomu, že mají velké obavy z toho, aby se tam nedostala ruská armáda.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.