Reklama

úterý 27. dubna 2021

Trójský kůň Západu

Jurij Selivanov

27. 4. 2021 Kamerton, překlad Outsidermedia

Text ruského žurnalisty a politického analytika ukazuje paralelu, mezi současnou českou vládou a Hitlerovými propagandisty. 


Mnohomluvná rétorika všech západních politiků bez výjimky, toužících zeširoka vyjevit svou lásku k ruskému lidu byla vždy pouhým mazaným trikem Západu s cílem postavit Rusy proti sobě, aby zničili ruský stát vlastníma rukama.

Málokdo tomu věnoval pozornost, ale faktem je, že současný konflikt mezi Českou republikou a Ruskou federací nedosáhl svého vrcholu jen tak někdy, ale právě 20. dubna, v den narozenin Adolfa Hitlera. Právě v tento den místopředseda vlády Jan Hamáček informoval o odhodlání vykázat ze země všechny ruské diplomaty. Nikdo nám samozřejmě nikdy neřekne, zda k tomu došlo náhodou, nebo šlo o speciálně připravený dárek k výročí německého Führera, kterému protektorát Čechy a Morava ve své době věrně a oddaně sloužil, vyrábějíce bez námitek tanky pro nacistický Wehrmacht.

Ale fakt, jak se říká, je očividný. Tím však náhody nekončí. O několik dní později nově jmenovaný ministr zahraničních věcí České republiky Jakub Kulhánek zdůvodnil nepřátelské akce své vlády proti Rusku tak konkrétně, že na místo brífinku jakoby zalehl stín Adolfa Hitlera. Natolik to, co řekl, duchem a dokonce i doslova, připomínalo nacistické projevy o cílech války s Ruskem:

„Akce českých úřadů na vyhoštění ruských diplomatů nejsou namířeny proti ruskému lidu,“ uvedl český ministr zahraničí Jakub Kulhánek na čtvrtečním brífingu: „Nechci zbytečně přehánět, to není role ministra zahraničních věcí, ale Česká republika je suverénní země a bude se tak chovat. To není namířeno proti Rusům ani proti ruskému lidu, je to reakce na aktivity ruských speciálních služeb na našem území. To není proti obyčejným Rusům, kteří v naší zemi žijí, studují a pracují “.

A teď se pojďme podívat na jeho předchůdce, primární zdroj této „rusofilní“ inspirace. Máme před sebou velmi poutavý historický dokument „Nařízení vrchního velení Wehrmachtu o použití propagandy v plánu ‘Barbarossa’“.

Podívejme se, co se tu říká o „ušlechtilých cílech“ Německa ve vztahu k národům Sovětského svazu:

Obecně však můžeme říci následující:
a) německými odpůrci nejsou národy Sovětského svazu, ale výlučně židovsko-bolševická sovětská vláda s jejími úředníky a komunistická strana usilující o světovou revoluci.
b) mělo by to být zvláště jasně ukázáno a zdůvodněno tím, že Sověti v oblastech pod jejich kontrolou dosud prováděli extrémně hanebnou násilnou politiku vůči celému obyvatelstvu, že německé vojenské velení nevstupuje do země jako nepřítel obyvatel. Naopak chce osvobodit obyvatelstvo od tyranie Sovětů. 

Na první pohled to vypadá, že nacisté s jejich „bezmeznou láskou“ k lidem Sovětského svazu, s jejich horoucí touhou je „osvobodit“ a vládci současné České republiky, nemají nic společného.

A přesto, jak nápadná podobnost, ne-li napsaného, pak duchu těchto zpráv! V tom i onom případě jsou Rusové úporně přesvědčováni, že se vše dělá výhradně v jejich prospěch a v žádném případě to není „namířeno proti Rusům nebo proti ruskému lidu“. Toto je již citát z vyjádření současných českých vůdců. Nemylme se, je to tak podobné! A nepřítel je vždy tentýž – „špatný ruský stát“, bez ohledu na to, jak se mu právě říká, zda „židovsko-bolševická sovětská vláda“, nebo jednoduše „krvavý Putinův Mordor“. V každém případě je to úhlavní nepřítel všech Rusů. A ti, kdo s ním bojují, ať už jde o německý Wehrmacht nebo české speciální služby, se automaticky stávají dobrodinci a spasitelé Ruska.

Samozřejmě že nejde vůbec o tohoto jednotlivého evropského mopslíka, který si najednou vzal do hlavy, že bude štěkat na slona. Faktem je, že je tam spousta takových mopslíků a všichni dohromady tvoří velkou smečku. Prakticky všichni myslí a jednají ve vztahu k Rusku a Rusům přesně stejným způsobem. Podle stejných vzorů, jaké kdysi používal německý generální štáb a před ním „osvoboditel Ruska“ Napoleon Bonaparte. A ještě před ním celá řada všech možných rytířských psů (výraz „psov-rycerov“ – Psů-rytířů – souvisí s Řádem německých rytířů, Ordo Teutonicus. Jedná se o někdejší chybný překlad Reitershunde) a různých všelijakých Švédů.

Ano, i dnes tatáž Česká republika pilně pěje hlasem svých anglosaských pánů a v podstatě opakuje stejné mantry a zaklínadla ve vztahu k Rusku, které současný prezident Joseph Biden proklamuje celému světu: „Současně jsem prezidentu Putinovi dal jasně na vědomí způsobem odlišným od mého předchůdce, že dny, kdy se Spojené státy vzdaly tváří v tvář ruským agresivním akcím – zásahům do našich voleb, kybernetickým útokům, otravování našich občanů – jsou pryč. Nebudeme váhat zvyšovat tlak na Rusko a chránit životně důležité zájmy našeho lidu. A budeme efektivnější ve vztahu k Rusku, když budeme pracovat v koalici a koordinaci s dalšími stejně smýšlejícími partnery. Politicky motivované uvěznění Alexeje Navalného a ruské pokusy potlačit svobodu projevu a pokojné shromažďování, se nás i mezinárodního společenství hluboce dotýkají. Pan Navalnyj, stejně jako všichni občané Ruska, má všechna práva daná ruskou ústavou. Stal se terčem – terčem za to, že odhaloval korupci. Musí být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.“

Jak vidíte, slova jsou mírně odlišná, ale hlubinná podstata je přesně stejná jako v prvních dvou případech. Všechen ten „nekonečný zájem“ o ruský lid, o jeho blaho a plnoprávnost. Proti čemuž se, jak jste uhodli, spikla ta věčně hrůzyplná ruská vláda. Na kterou západní „dobrodinci Ruska“ hodlají neustále zvyšovat tlak“, až do úplného a bezpodmínečného splnění jejich požadavků. A dále je možno se opět vrátit k „Nařízení vrchního velení Wehrmachtu o použití propagandy v plánu „Barbarossa“. Říká se to tam zhruba stejně.

A to vůbec není překvapující. Celá tato zahraniční smečka „pečovatelů a spasitelů“ Ruska vždycky říkala přesně to samé: Nejsme proti Rusům jako jednotlivcům, jsme jen proti jejich státu a proti tomu, aby tento svůj stát sjednoceně bránili. Nikdo na Západě nemá nic proti tomu, aby Rusové sbírali jahody v Polsku, umývali toalety v Itálii nebo snad sbírali odpadky v Německu. Takové Rusy tam mají rádi jako levnou pracovní sílu už od doby, kdy je nacisté v milionech vyhnali do Německa jako „gastarbeitery“.

Nic se v tomto světě nemění. A proto má můj český kamarád Roman, jehož příjmení kvůli gestapovskému vnitru současné západní „demokracie“ neřeknu, nekonečnou pravdu. Právě v těchto dnech mi napsal, co přesně si myslí mnoho obyvatel malé České republiky o současném vzedmutí hnědých hormonů u další generace neporazitelných „nadlidí“: 
Pravdu hledáme na internetu. Každý normální člověk vidí, že Rusko je na svém území, nepředstavuje žádnou hrozbu, že v Rusku žijí normální lidé, že prezident Putin zachránil Rusko před Západem, že Rusko prosperuje navzdory všem těm sankcím, které na ně uvalil západní svět…

… a kdo nechce znát pravdu, ten přijímá informace z televize, z mainstreamu, který masově chrlí propagandu. Většina lidí tu prostě ví, že Rusko válku nezačíná, ale ukončuje.

Podle mého jsou na vině ukrajinští politici – chtěli si namastit kapsy a prodat svou zemi. A taky USA, Západní svět, země NATO … Země Západu se už věky snaží dobýt Rusko. Zatím se jim moc nedaří, a to je velmi dobře, a dokud zemi vede Putin, nemají žádnou šanci. Západ stahuje zbraně k Rusku a přestupuje jakékoliv dohody. Západu nelze věřit. Západ Slovany nenávidí, a proto se vždy snaží postavit je proti sobě navzájem, aby se navzájem nenáviděli a přeli se mezi sebou.

 

Podtrhuji: Takto myslí a vnímá okolní realitu řadový občan České republiky. A dej nám Bůh chápat objektivní realitu tohoto světa ve stejném duchu. To nejhorší, co bychom mohli udělat, by bylo uvěřit všem těm západním „příznivcům“, jejichž mnohomluvné nabubřelé projevy se nakonec vždy promění v podmanivou melodii píšťaly krysaře, která vede ty, které zlákal, do záhuby.


Zdroj: Kamerton
Překlad: grasyk

104 komentářů :

 1. Rusko vždy působilo na Evropu jako rudý hadr na býka. Je moc velké, bohaté na přírodní zdroje a dělá si co chce. Proto se vždy našel nějaký génius, který se ho pokusil dobít "jménem civilizace", jak praví klasik. Jméno s dosaďte..? , Vždy se vrátil domů svinským krokem, se staženým ocasem a s ruskými kozáky v patách. Nevím jak to napadlo Napoleona, ale Hitler byl k tomu zcela jistě ponoukán, nebylo to čistě z jeho hlavy. A naší účasti v úsilí spojené Evropy byla např. činnost legionářů v Rusku (předání cara, carský poklad, trestné výpravy proti místním a další činnosti. V Rusku jim říkají Běločeši). Pak v době Plánu Barbarossa, český vojenský průmysl jel na plné obrátky v prospěch válečného úsilí. Případné sabotáže, to podstatně neovlyvnily. V dnešní době akce Vrbětice také není osamělá, smažíme se seč můžeme, tu Vlasovci, tam pamětník Koněva, diplomatická podpora akce Skripal na a teď akce hledej ruského špióna ... lidové tribunálu?. Udivuje mne jednotná akční fronta, kličkování prezidenta - no Klaus je snad jeden z mála. A musíme si uvědomit, že Rusko také přitvrzuje. Ale není mu to nic platné, Sputnik nebude, Dukovany nebudou, nic nebude o to se naše sjednocená akční fronta postará. A já hlupák myslel, že bychom se meli vymotat z obrovských ekonomických ztrát díky Covidu, používat nejlepší vakcínu na svetě a další nedůležité hlouposti, byl jsem bláhový.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sputnik byl vyhodnocen jako jednička mezi vakcínami v Maďrsku - Sputnik V has the best safety (7-32 times fewer deaths cases) and efficacy (2-7 times fewer COVID infections) per 100,000 vaccinated. V závěsu je AstraZeneca, Sinopharm, Moderna, Pfizer/Biontech ! Kromě toho Rsuko vyvnulo a postaví jaderný enrgoblok BREST-300MW do r. 2026 na zcela novém principu a bude nejbezpečnější jaderným energoblokem s vyloučením možných havárií. BREST1200MW jw na cestě. My budeme stavět JE alespoň 15let a přijdeme o tento bezpečný energoblok !!! Jsme "chytří", že !

   Vymazat
  2. No, stejně jako odmítáme protiruské žvásty některých Čechů, měli bychom odmítat i protičeské výpady některých Rusů. Tak třeba československé legie se chtěly dostat domů a nechtěly být pobity. Jejich hlavní vina spočívá pode všeho v tom,že hrdinným Ruským vojskům vyprášily kabát, kdykoli si o to řekla. Zrovna tak protektorát. Co asi měli lidi dělat. Na každém větším nádraží byly desky se jmény těch, kteří byli popraveni za sabotáže. Je smutné, že na ně dneska plivou zrovna Rusové. My bychom na to neměli přikyvovat.

   Vymazat
  3. J.H. Těm některým Rusům ale musíte to umět vysvětlit. T těm, kterým zabily příbuzné. Že byly legie také zneužity v občanské válce neberete?

   Vymazat
  4. Pane Dvoraku, fandim Vam ale hlavou zed neprorazite,
   podivejte se prosim na velky obraz..o co jde?

   preci o prerozdeleni sveta, smiseni ras, a vybuddovani jednoho naroda o cca 3 miliardach lidi.

   zatim to prerozdeleni sveta moc nefunguje, ale to miseni jde zatim dobre, aspon v EU (tam je to uz FAIT ACCOMPLI po cesku uz se stalo, (Svedsko Norsko Holandsko Turecke Nemecko, Marocka Francie kde je to nezvratne) a pak se to pomalu ale jiste - jak to vidim ja tak uz se ty barevne skvrny v Praze dost objevuji.

   Sympatizuji s Babisem, dokonce jsem ho volival, ale Bohuzel uz nebudu, Babis musi jit, je vydiratelnej od EU a pokud ma sam rozum tak to v pristivh volbach vzda aby nebyl zodpovedny za ten pruser ci pohromu co na nas siji Pirati a Klerikalove, mozna i STAN

   Takze bude pro Babise lepsi, kdyz necha Cesko padnout pod Piratskou vlajkou a pak budete li aspon trochu bili, tak muze znovu se snazit vybudovat CR a pokud mozno bez EU kde se bude mluvit bud Pashtun nebo Bomongo

   Ja mam proti vam vsem Cechum jednu vyhodu... je mi 87 a to znamena ze diky svemu veku a pravdepodbnemu velmi brzkemu odchodu (zemru jeste mezi cechy,) privilegium - vysadu mluvit pravdu, s minimalnimi nasledky

   skutecne nema to cenu, EU je ovladana rozmarilymi pitomci kteri ziji podle Ludvika XIV "po nas poatopa"

   Vymazat
  5. BASOSI STAROUSI TY BUDES ZIT VECNE,PODPORIS LI NPV
   TJ PROGRAM VOLICU

   muze to byt i tvuj program a zkus okolo NPV bicovat a rozvinout diskusi a nasmolis ty piratske dutolebky do bela a tvoji potomci nebudou ohryzavat jejich uz tak do bela ozrane kosti,pridejte se i dalsi valecnici alternativy a autori clanku boj za NASE PENIZE,aby jsme zbohatli teprve zacal!!


   Tady jsou prvni 4 body navrhu NARODNIHO PROGRAMU VOLICU

   1.

   Budeme muset pozadovat rasantni zmenu nynejsiho parlamentem odsouhlaseneho "rezimu policejniho statu" na doposud nevidany SOLIDARNI STAT.

   2.

   Volici uz vi,jak zabezpecit kontrolu jimi zvolenych tzv "zastupcu"a to dnem i noci!

   3.

   Byl sestrojen novy navrh organizacniho mechanismu levny a ucinny jimz lze nahradit 31 let trvajici embargo na Zakon o referendu a ne,ze ne ANO!

   4.

   Volici budou muset pozadovat po svych zastupcich nejem zarazeni techto bodu NPV do jejich bezzubych prazdnych programu ,ale obcane budou muset chtit 50% z nasich koncesionarskych poplatku,aby zastavili jejich vykradani GR TV,ktery se drzi zuby zatnute do koryta vykradajic ty poplatky pry pulmilionovam platem mesicne pritom ocividne je to soukroma TV pracujici pro ty zlodejske piraty,kteri v EU lobuji,aby pro ne zlocince vysilal ty cagloviny dal a za to mu EU zvysila jeste vice plat!

   Tak o tom valecnici alternativy a lidovi komentatori zkuste diskutovat to roztrhne nepotrebnym politickym subjektum zadek coz pry maji podle jejich neomarxismu trockismu radi,aby potom mensina poroucela vetsine a tim znicila demokracii na sracku.

   Tak co, kdo je proti,at to tady napise a zduvodni a muze se stat nesmrtelny.
   Hlavy techto zen a muzu valecniku z mosazi budou zdobit vsechny namesti,co jich jenom je!

   Vymazat
  6. Pripominam nevericim,ze kazdy clen zbite a neziskovkami prolezle

   OS(obcanske spolecnosti) se muze dostat z hroziciho otroctvi zlych kapitalistu,kdy jejich doktrina vychazi z gangsterismu,kdyz mu napadnou dalsi body NPV na prikad zdanime Gatesovi a jeho mrlinde jeho jmeni 90%,aby alespon castecne byly nahrazeny ztraty z jeho nemoci C19,kterou vypustili jim pry zaplaceni "vedci"na planetu viz clanek z vedeckeho casopisu NATUREz 9.11.2015,kde jeho kapitalisti zaplatili granty jimiz chteji vyhubit 90% obyvatek nemoci C19,aby ukradli penize na social a zelenym udelem pozabijeli kravy a svine,aby z mrtvol domorodcu udelali cervy a ty sypali zbyvajicim otrokum do vurtu!

   Vymazat
  7. Milý pane Povolný 9:57 Ve vztazích mezi národy jsou vždycky věci, které je nutno velkoryse nevidět. Tady Rusové připomínají a zveličují věci velice podobně, jako naši rusofobové připomínají a zveličují to, co je možno vytýkat Rusům ve vztahu k nám. Odsuzovat jedno a chválit druhé je nesmysl a k ničemu dobrému to nevede.

   Vymazat
  8. J.H. s tím se dá souhlasit i moji averzi k Rusům přebily současné problémy. Tedy staronové, agresivita kapitálu a militantnost západu. Němci se ještě drží zpátky, zatím jsme v říši jako protektorát.

   Vymazat
  9. Nejsme trojský kůň.

   Nerad to říkám, ale kdysi jsem v internetech viděl takový vtipný obrázek s trojskou sviní či prasetem ante portas. To by šlo.

   Ale radši nehledejte, ono to bylo italsky a jde o to, že troia kor u tě svině (porca) zdaleka nemusí znamenat jenom to "trojská". Já vás varoval.

   Vymazat
 2. Ať to řekl jeho přítel Roman nebo kdokoli jiný, ale naprosto s tím souhlasím a klidně bych tento text podepsal. Rovněž bych se chtěl i touto formou omluvit, zejména rusům a RF. Omluvit se za to, co určitá část Čechů, doufám, že ne většinová, zejména v posledním období, činní Rusy a RF odpovědným za všechna zla co se na zemi dějí.
  Není to moje myšlenka, která vychází z dějin Ruska, ale Rusko nikdy, nikdo nepokoří a neporazí než sami Rusové. Proto ona stará známá prohlášení „západu“ o tom , že jim jde o Rusy a jejich „osvobození“. Dnes pod heslem demokracie a lidských práv i podněcování vnitřních rozporů nejen v RF, ale i podněcování „umělých“ rozporů mezi slovanskými národy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už pruský generál Bismarck řekl, že Rusko nejde porazit, protože je chráněncem Boha !!

   Vymazat
 3. To co se děje v naší zemi již roky je také výsledkem apatie všech slušných lidí, kteří díky nastavení v "první řadě peníze" sice vnímají špinavost našich zejména opozičních politiků, ale dokud se jich tyto špinavosti nebudou přímo týkat, což je otázkou času, budou zde mít stále větší prostor opoziční politici-evidentní lháři, kteří slouží cizákům na úkor vlastní země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hlavně také výsledkem dlouhodobého, cíleného, soustavného, protinárodního a Slovany rozeštvávacího vymývání mozků těmi, kdo vlastní média a jím rovných v ČT.

   Vymazat
 4. Po smrti Stalina, otrávili ho trockisté Chruščov a jeho banda, se dostali k moci právě trockisté a začali ničit velké dílo Stalina. Stalin byl genius - praktik. Právě trockisté mohou za to, špatného se vrhá na Stalina a trockisté zničili SSSR zevnitř - Gorbačov, Jelcin-ožrala. - Jsme svědky povstání Ruska z popela, jako kdysi Fénix. Je to jiné Rusko, sebevědomé, které vymýtilo zrádce mezi generály a proto je ruská armád akceschopná a připravená. Nekoná se r. 1941 a ani 1991. Evropa je vedena Velkou Británií a USA k útoku na Rusko - nejprve propagandou a pak nastoupí horká fáze války. Zatáhli nás do toho hrozí nám fyzické zničení národa, protože jsme na straně útočníka. Horká vállky je odložena. Na jak dlouho ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Standa: Podle Pjakina je mezi generály spousta nenávistných podpindosů, ale těch slušných vlastenců je více. A ti podpindosové vědí, že pokud vybočí z řady a začnou Rusku škodit, tak je bez milosti postaví ke zdi a popraví. proto se podřizují a dělají, co mají.

   Vymazat
 5. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/brazilie-odmitla-dovoz-sputniku-v-40358372

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,44
   Novinky jako signifikatní informační médium???

   Vymazat
  2. To je blb, který v 8:30 nastoupil službu.

   Vymazat
  3. 8:44, musíte bezejmenný číst článek celý. Druhá strana to označila jako nátlak ze strany USA. Není to u nás "nemlich tak"?

   Vymazat
  4. PS. V USA ubývá počet zájemců o očkování, proto nabízí přebytky A-Z jinam, včetně do EU?

   Vymazat
  5. 9,12
   V USA se nikdo mající mozek dobrovolně na očkování nehlásil,bohužel nátlakové akce na očkování skoro povinné jsou na denním pořádku.Já se dobrovolně očkovat nedám,protože smysluplnost těch záadních pseudovakcín,které fungují jen rok a po roce očkování znova mi uniká.....očkování po roce,pokud během té doby neumřete na látky přidané do oněch vakcín(viz.formaldehyd,E.coli,potraty atd.)

   Vymazat
  6. Ave já, pandemie, ať umělá či ne je tu. Bránit se vůči ní jak chcete, je vaše právo. Jen odmítání faktů nesmíte zaměňovat za tvrzení, "že Země je placatá".

   Vymazat
  7. 9,36
   Já fakta neodmítám,ale lži o počtech mrvých a o tom,že CHŘIPKA LONI VYMIZELA jsou přinejmenším debilní.

   Vymazat
  8. Ave já, s tou chřipkou můžete mít pravdu ale oddělit oběti na chřipku a kovid musí lékaři. Možná kovid byl rychlejší.

   Vymazat
  9. 10,09
   Ty duoimbecile,NIKDO NORMÁLNÍ DO SEBE TY JEJICH PSEUDOVAKCÍNY CPÁT NECHCE,TO LEDA TY,SENILE BEZ MOZKU A BIDET SPOLU S BLM.....Ve výše jmenovaných úmrtí nikoho nezarmoutí!!!!

   Vymazat
  10. 10,06
   Prokazatelně na Covid žádné vyšetření,které by bylo stoprocentní NENÍ.Ovšem strašení to zaplaceným sereblitám v čele s prýMULOU jde.

   Vymazat
  11. Ave já, zrovna poslouchám na Čro+ na to debatu. Lékaři nemají statistiku! Odhadují poměr úmrtí 7 ku 3 ve prospěch kovidu.

   Vymazat
  12. 10,41
   Ty havlogreténe vygumovanej,stovky milionů tam nešli dobrovolně,byli tam nahnaný jako ovce na porážku!!!!!A když víš hovno a máš v palici Mozkomora tak nepiš,projeví se to!

   Vymazat
  13. 10,44
   Nooo,odhadovat se dá i výsledek utkání,to není relevatní číslo.

   Vymazat
  14. Ave já, podstatné je, že ani doktoři to nevědí, jen tipují.

   Vymazat
  15. 11,26
   Ovšem v televizi se Kubek,Hořejší,Flégr a ostatní dušují,jsou sežrali téměř Šalamounovo hovno a profesor Beran a ostatní jen hází těmto Všeználkům klacky pod nohy....

   Vymazat
  16. Ave já 27. dubna 2021 12:29, pan Povolný má s vámi "svatou trpělivost". Vy jste schopen svými doslova připitomělými argumenty vyvracet nepopiratelné skutečnosti, v souhrnu i to, že nemoci jako tuberkulózu, neštovice, obrna atd. atd. prakticky vymýtilo očkování, že redukuje i chřipku.
   A vy si, spolu s podobnými omezenci postavíte hlavu, prohlásíte, že nemocnice zaplnily vyšší platby, že pracovní neschopnost a úmrtí z Covid 19 neexistují, jsou bezvýznamná, nebo vylhaná. Protože vy se v tom, vyznáte líp, než autority, které prosadily opatření, jaká se osvědčují celosvětově.
   Říká se mi to lehce, uznávám. Hospodská společnost, pivo a cigáro, mi nechybí. Roušku z ohledu k druhým i ve vlastním zájmu, stejně jako Japonci a Jihokorejci, bez problémů po nutnou dobu unesu. JiH

   Vymazat
 6. Možná apatie, ale myslím ve větší míře vytvořený stav, že každy má spoustu jiných starostí a to i existenčních. (V jednadvacátém století !) ČT neplní funkci informovat pravdivě. Přitom by stačilo, kdyby v předvolebních debatách slečny Moravec a Augustová s opilcem Železným pokládali otázky přímé všem stranám. Chcete přijímat migranty, chcete stupňovat napětí s Ruskem, chcete platit neziskovky, chcete volný prodej drog, chcete se zapojovat do vojenských konfliktů v rámci NATO, chcete vůbec být v NATO atd., atpod. A na závěr tu hlavní, velmi nebezpečnou : chcete, dle Ústavy uzákonit referendum ?
  Myslím, že po takovém rozhovoru by si mohl jít feťák Bartoš zase odpočinout k popelnicím mezi své. Co by ale mohla dělat mozkovna Adamová, nebo Pekarová to opravdu netuším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omluva - to bylo pro Wendy 8:19

   Vymazat
  2. Ano mikeshi, tyto otázky ale nečekejme od nich. Pokládejme je mi voliči, než vhodíme lístek osudu urny, ne do ty naší!

   Vymazat
  3. Souhlas, bohužel systém byl nastaven tak, aby běžní slušní lidé byli "odstřihnuti" od možnosti rebelovat, neboť zavedený systém jejich celoživotního zadlužení na základní životní potřebu bydlení je usměrnil do patřičných mezí takže se jejich apatii není čemu divit, raději splní vše co po nich systém žádá než aby ohrozili vlastní rodinu a od tohoto zavedeného destrukčního systému se odvíjí současný marasmus, který se bude pouze zhoršovat a nezachrání ani ty, kteří si myslí, že pokud budou šlapat dle přání mocných zmetků, udrží svůj dosavadní standard, jejich probuzení do reality bude devastující

   Vymazat
 7. Ten článek připoměl pár zásadních věcí.Proti silnému Rusku nic západ-spíš USA-nesvede,proto musí nejdřív "zničit"jeho spojence a s Ruskem to zkouší u jeho obyvatel.Životní úroveň je zřejmě v Rusku nižší než v USA.To byl důvod pro který emigrovali ti ambicióznější i od nás.Nechtěl bych v Rusku žít-ale ani v USA.Ať si každý žije jak to dokáže.Proto se též Rusku omlouvám za naši politiku vůči němu,držím jim palce a Putinovi též.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. brucior 9:23
   Mno, svět se "vyvíjí" strašně rychle. Mám tušení, že své tvrzení, že byste v Rusku žít nechtěl, časem přehodnotíte...

   Vymazat
  2. můj syn žije v Rusku 8 let a stěžuje si na věci na které by si stěžoval i tady/zdražování potravin atd/jinak je spokojený

   Vymazat
 8. Autor Selivanov to řekl přesně. Protože to, co Západu (a jeho zdejším lokajům) skutečně vadí, je politická a územní svrchovanost Rusů nad Ruskem.
  I proto jsou rozehrávány podvraťácké provokativní operace proti Rusku, na kterých se s ochotou přičinlivých lokajů zúčastňuje i celá zdejší pátá. Počínajíc zdejší CIA.cz (které bůhví proč?, říkají Bezpečnostní ..), konče mediální svoločí protiruských vřešťanů.

  OdpovědětVymazat
 9. Ty Sputnik alias Unknown, zase jsi vylezl z díry a prudíš ne nesouvisejícími tématy? Tak švihej odsuď, neplatíš, nepřepínej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno 11"17, kolik "prachů" jste svým "výrobkům" již věnoval?

   Vymazat
  2. 11,07
   Bonzování a udávání neslo a nese co????

   Vymazat
 10. Nenávist proti Rusku v médiích považuji za mediální terorismus, který nemá nic společného s Chartou OSN. Ano, je třeba zničit velkého soupeře, který je zajištěn nesmírným přírodním bohatstvím na rozdíl o agresívních loutek USA, které jako by neviděli potápějící se a astronomicky zadlužený koráb, který jak se říká " zdechající kobyla nejvíc kope". Oni nevidí, že USA více jak 200 let terorizují , masakrují a okrádají svět. Jak je možné, že tak zadlužená krajina chce někomu pomáhat. Leda tisknutím lístku nepodložených žádnou hodnotou. Všechno co konají USA je v rozporu s Chartou OSN a také Smlouvou o NATO.

  OdpovědětVymazat
 11. Ti rusové už neví kudy kam,naši vládu, srovnávat s Hitler. propagandou. Už delší dobu si všímám, že všini co řeknou pravdu o Rusku, jsou nazýváni FAŠISTY!!
  Já zase z Ruska jednoho dokonalého fašouna znám , Putina. Co znamenají jeho kroky v posledních letech, jen směřování k fašismu!!
  Rusko dnes není žádná ekonomická velmoc, ale jen jaderná!! Proto Putin dnes vykřikuje a straší, pokud má za sebou atom, jinak bezvýznamná země!! I ten sputnik jim Brazílie bez dokumentace hodila na palici !!

  Tady muj př. dlouho nevydrží, dvořák je na mazání nastartovaný jak vzteklý čokl!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno, Vy se znáte s Putinem osobně?

   Vymazat
  2. 10:04 bezejmenný, mně stačí když vím, že jste blbci. Jen stále nevím, kdo jste to "vy"?

   Vymazat
  3. 10,13
   Proč sem ten havloimbecilní odpad vznilký rovnou křížením kamene s cihlou pouštíte?Vždyt tady NENÍ ŠAFROVO!

   Vymazat
  4. 10:13
   Ano Povolený, všichni co nemají stejný názor jako ty, jsou blbci! Tohle říkají jen idioti jako ty!
   S Putinem se osobně znát nemusím, abych nevěděl, co je za darebáka.

   Vymazat
  5. Ave já, nejsem "direktor". Jen se ujišťuji, že ještě myslím.

   Vymazat
  6. Kachno, Vás již ani víra neuzdraví!

   Vymazat
  7. Kachno, já Vám věřím, že máte myšlení jiné, proto mne zajímá a je znát i ve Vaší psané formě. Proč tedy svoji tajíte?

   Vymazat
  8. 11,10
   Ty a myšlenka je stejný nesmysl jako Havel abstinent!.-)

   Vymazat
  9. Nezakázaly snad USA Brazílii pod hrozbou oblíbených sankcí odebrat Sputnik? Rusové nikomu Sputnik nevnucují a vakcína bez dokumentace je taková Slovenská blbost...To by ji pak přeci takto neprodali nikde a Sputniku se ve světě daří a zřejmě bude i v Evropě samozřejmě mimo nás Inde my Sputnik nikdy!!!...VIP 🥴

   Vymazat
 12. Ukovne utíkej z těchto stránek rychle pryč, neboť "Naše republika" Aeronet a další byli čučkaři od Koudelku označeny jako dezinformační kanály, a jak vidím, tak nejvíce dezinformací zde šíříš Ty, konfidente CIA!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,02
   Damokles a pornoJandovo hulibrk dýmky míru se ozval.....jak ynteligentní a smysluplné:-)))

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,22
   BEZmozek píše o mozku????,Kvadratura kruhu na obzoru!

   Vymazat
 14. 9,51
  Sám seš světu prospěšnej jak dysenterie na Sahaře ty amianální zdrápanino!

  OdpovědětVymazat
 15. 10,05
  F100 ještě před polednem????.-)

  OdpovědětVymazat
 16. 10,10
  Čím je Brazílie krom embarga od amiokupantů tak strašně těžce zkoušená?!

  OdpovědětVymazat
 17. Sovětský svaz byl ochránce a učitel, proto se naše země mohla rozvíjet bez kapitalistické válečné tyranie.Dnes tu tyranii zažíváme a za jejich svobodu musíme platit.Společnost se po 30letech osvobozuje od tyranie a to se vládcům EU a USA nelíbí.Přesto se naše odvěká touha po svébytnosti bude dál rozšiřovat ,třeba i na východ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně, učitel! Učil diktatuře proletariátu a třídní nenávisti. A vše v duchu hesla - kdo není s námi, je proti nám. Moc díky za takové učitele. Naštěstí jim odzvonilo!

   Vymazat
  2. kolokole 27. dubna 2021 19:53, třídní nenávisti, říkáte? Já to bral a beru jako jisté vysvětlení reálných problémů lidské společnosti. Vy žádné takové problémy nevnímáte? Já pamatuju, jak spousta živnostníků a drobných podnikatelů svého času podpořila komunisty. Že je zbaví tlaků silných. Zbavili se, ale je zatlačili taky. Znal jsem i takové, že nakonec si libovali. Že zdaleka tolik se nenadřeli. Došlo to i mnohým drobným zemědělcům. Já osobně dnes žádný problém nemám. Je mi ovšem zatěžko nechat ze sebe dělat blbce, natolik mi paměť neselhává. A Vám úspěch, jestli máte jaký, ten Vám přeju. Ať Vám vydrží. JiH

   Vymazat
 18. Správný článek a to používají i stejnou propagandu jako nacisté. Nelze v dnešní době bojovat velké války ukončila výroba atomové bomby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ľuboš Blaha: Oni křičeli, že jsme konspirátoři, a my jsme měli ve všem pravdu, ve všem

   „Lhali ohledně Ruska. Lhali ohledně Sorose. Lhali ohledně vakcín. Lhali ohledně testů. Z nás dělali konspirátory, a přitom se ukázalo, že jsme měli ve všem pravdu,“ konstatuje Blaha.

   https://cz.sputniknews.com/20210426/ubos-blaha-oni-kriceli-ze-jsme-konspiratori-a-my-jsme-meli-ve-vsem-pravdu-ve-vsem-14279048.html

   Vymazat
  2. 12,09
   Joooo Seznam je na dvě věci....

   Vymazat
 19. Kachno 10:56, že Vy jste donášel v té době informace z disentu, také se nepletu?

  OdpovědětVymazat
 20. 10,47
  Koukám,že potomek ti synátor ještě nestihnul zplodit,budeš si muset počkat,až ti nějakýho Bartoš shodí z palmy!.-))))
  A kapesní kulečník ti doporučil pornoJanda při dýmce míru?

  OdpovědětVymazat
 21. 10,56
  Podporovatel amiokupantů a v mládí člen Hitlerjugend se tady prostituuje neb nechápe,že NEvítaní greténi by měli svoje zhovadilosti zvracet na Blicích listech....

  OdpovědětVymazat
 22. 1005 nemá pravdu a on to ví. To prohlášení ohledně Dukovan bylo, že Rusko má dobré technologie ale prý se nechce podělit o know how. A nevím, jak se s tím shoduje skutečnost, že Dukovany většinově postavili československé společnosti (ČSSR) dle sovětské dokumentace. Zde se "ztrácím v překladu". No a k té info o Sputniku, Maďarsko prohlásilo, že je to nejlepší vakcína. Znovu bych uvítal vysvětlení. A třešnička na dortu je, že jedeme na ruský uran, ten z USA nějak nefungoval. Je to jako v Rozpuštěný a vypuštěný.. Rusi..Rusi.. ropa..Rusi kam se podíváš. A znovu, běžci a anonymové, zkoukněte příručku od věrchušky a poraďte

  OdpovědětVymazat
 23. Pane bože proč na ty provokace pořád reagujete, to nemáte nic jiného na práci ? Nechápu. Jediná reakce a odpověď - je naprosto ignorovat, jako by neexistovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Georgi, problém je, že nebudeme-li na ně reagovat, zahltí prostor a stanou se masmédií bez odezvy. že bude potom zde prázdno je nabíledni. Myslím, že lidé typu Dannyho a jiných, v ucelenějších statích by bylo třeba více se angažovat. My drobní se jen snažíme eliminovat "jejich jednoduchost" nic víc. Je tedy na lidech, kteří nabídnou více, celkový pohled!

   Vymazat
  2. Nesouhlasím, zatím co "provokatér" něco napíše, tak se objeví tři i více sice krátkých, ale reakcí, jedině ignorovat.

   Vymazat
  3. Dobře Georgi, budu se snažit omezovat, když už nemám možnost si to s nimi vyřídit ručně ani právně. Snad tomu pomůže systém "banů" ale blbci tím z našeho prostoru nezmizí.

   Vymazat
  4. 12,24
   Nechtěj,abychom pojmenovali tebe....

   Vymazat
  5. 12"24 ještě si neodpustím jednu poznámku Georgi k bezejmennému. Míval jsem přezdívku Johny v době, když ty jsi byl Serjoža. Časy se mění blbe!

   Vymazat
  6. 12:47- čau Serjožo, já vlasy mám všechny, jak Ty? Lysina na temeni?

   Vymazat
  7. 12,47
   Ty máš účes ala Homer Simpson a stejný objem BEZmozku jako on,jen ta láska k chlastu ti zůstala viď,F100.-)

   Vymazat
  8. Georgu 27. dubna 2021 11:37, holou skutečností je, že blbci a nenávistníci existují na té i opačně straně každé z front, které se kdy a kde vytvořily.
   Pokud je budeme ignorovat a jejich existenci jakkoli zamlčovat, nezmizí. Dát najevo nesouhlas, odpor a jakkoli snižovat jejich vliv, je nutností.
   Byli a budou. Jde o to si dost uvědomit, jaké a čí vládnutí umožňují. Bojovat zlem proti zlu, vede ke zlu ještě většímu. Zdá se mi. Zlem se mi zdá i nekontrolovatelná cenzura. JiH

   Vymazat
 24. Piráti jsou pohroma pro slušné a pracující. Okamura popsal svou zkušenost, když za nimi přišel s návrhy, jak lidem pomoci

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pirati-jsou-pohroma-pro-slusne-a-pracujici-Okamura-popsal-svou-zkusenost-kdyz-za-nimi-prisel-s-navrhy-jak-lidem-pomoci-662017

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,55
   Ty drž pec,hňupe!

   Vymazat
  2. Unknote,pan OK SPD drzel v rukou papiry se svym skvelym programem

   s hlavnim nr 10 a ty nic jineho neumis nez drzet v ruce tvoje chciple pero,priznej se co ti ma to rikaji devcata.

   Ovsem nam tu nevadi,ze jsi se svoji nudli impotentni,kdyby jsi mel potomka stejne na neho posle tvuj kamarad Babis dluhy a ty tvuj piraty odsouhlaseny "zeleny udel".
   Kdyz uz chces sve piratske volice hned po zvoleni zacit zabijet C19 podle prikazu tveho miliardare Gatase tak aspon je zakopavej nebo spal a ne,ze jak chteji tvoji pirati nechavat sve mrtve prozrat cervy a ty susit a sypat Babisovi do vurtu,aby se usetrilo a nemuseli se zabijet ta prasata!

   Vymazat
  3. 12,35
   Ty i slabiku MÁ,čteš dodneška jako CO?!

   Vymazat
 25. Bílý mezi těmi druhými

  USA: Video ze 3.srpna 2019, kdy byl v Minneapolis okraden a zbit opilý běloch. Ten se dostal do potyčky s Afroameričanem, který mu chtěl vzít mobilní telefon. Zbytek smečky se nečekaně přidal - šlo asi o 12 osob ve věku 15-27 let. Obviněni byli pouze 20letý Jamar Shamar Robinson a 19letý Demar Avery Jackson (modrá mikina/tričko, černé tepláky, bílé boty), který byl o několik měsíců později zatčen za nepokoje během demonstrace hnutí Black Lives Matter a díky tomu byl spojen i s tímto případem.

  https://navratdoreality.cz/bily-mezi-temi-druhymi-13525.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,18
   Tak a z takových odpadů pdporovaný senilsním pedofilem Bidetem si máme brát příklad?????To je ta vysněná emerika???!!!!Gott mit Uns,tam ať táhne celá demožumpa,oni už jim vysvětlí jak ta demokracie vypadá v přímemém přenosu s basebolkou a logem BLM!

   Vymazat
 26. Ty Sputnik, alias Indický běžec, alias Unknown, zalez, než tě stará zase zmlátí nebo Dvořák smaže, cokoliv bude dřív. Jinak, pro nové návštěvníky diskuze, tento exot byl zde na diskuzi oficiálně diagnostikovám Dr. Davidem jako DEBIL. A jak víte, diskuze s debilem je marnění času. Kromě toho je to provokatér a fízl.

  OdpovědětVymazat
 27. Unknote,rusko vi,ze EU nic jineho neumi,nez chtit pozabijet

  co nejvice svych domorodcu a proto chce na to papir.
  Vyroba tech nejlepsich vakcin sveta totiz je v armadnim prostoru a oni to tam chteli fotit a ve skutecnosti zadnou vakcinu Sputnik "V"makrela nechce.
  Ona nerekla svym ovcanum,ze se tim srotem pry vakciny mRNA zmeni jeji volici postupne zpatky na opice,ktere se budou muset ockovat uz do konce zivota co pul roku,nebot to svinstvo mRNA uz nikdy z tela nedostanou..

  OdpovědětVymazat
 28. mám v práci většinu kolegů, se kterými se vpohledu na politiku, slušnost, a vůbec tom co se okolo nás děje zevrubně stejný názor. Existují ale dva zaslepenci, se kterými je ta diskuze, podotýkám na téma politiky a globální situace absolutně nemožná.Je to paradoxní. Umíme si sednout na pivo, dokážeme probrat rodiny, koníčky, práci, a fungujeme v jakési kooperaci a přátelském duchu. Nesmí se ovšem otevřít téma politiky.No, je to tak prostě.

  OdpovědětVymazat
 29. Vidite to vsichni co tady vyvadi unknowni,oni se tu mRNA nabouchaji

  do trenek a stanou se impotentni.Tak se panu PUTINOVI(boze cara chran) dari ovlivnit nejen volby v AMERU,ale da zvolit do EK komise Leyno o kterem vi,ze zpusobilo totalni rozklad bundeswehrmachtu,patrony tam ukradli jeji elitni jednotky,aby pry kdyz se v hospode ozrali mohli po sobe strilet a tak se pritom vycerpali,ze jit pomahat ubohym ukrajincum suzovanym Rudou armadou panem admiralem SCHOJGU jim uz sil nezbylo!

  OdpovědětVymazat
 30. 12,55
  Myslíš?????Čím a od kdy,svěř se ty amilejno z pornoJandovo zadku.-)

  OdpovědětVymazat
 31. VYROBA SPUTNIKU V BUDE dederoni nejsou tak blbi jako wessis

  to vidis unknote ze wessis jsou vsichni milovnici holych prdeli jak prazaci,ti voli i Starostu co na ne vypne prdel a do ni si zasadi na ozdobu i pavi pero.
  uz jsi zabil pirate nejakeho toho pava,aby jsis ozdobil zadek?

  Kdy budes spolecne se slusnymi a normalnimi lidmi bourat ten shnily kapitalisticky rezim,tak co bude se ti libit OS SPD a jeji programovy bod nr 10,ktery drzi samuraj v papitech jako ostry mec,aby te pichl do dupy jak to mas rad?

  OdpovědětVymazat
 32. Georgu, píšu to zde dost často. Když je admin nemehlo a neumí provokatera bloknout, tak ať na něho nikdo nereaguje. Každá reakce je voda na mlýn trolla. Může urážet a zesměšňovat, jak se mu zlíbí, což s velkou radostí dělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rosťo 27. dubna 2021 13:27, jestli je u vás admin nemehlo, pak vy jste pitomý ignorant. Bloknout na WEBu kohokoli vyžaduje jisté technické prostředky. To, že jste IT negramota vás nijak zvlášť nediskvalifikuje. Že jste si to tady nepřečetl, snad taky ne. Ale že vám to nedojde, to titul, kterým jsem vás shora obdařil, dokonale potvrzuje. JiH

   Vymazat
 33. Doporučuji každému si poslechnout!! Ačkoliv jde o pořad na ČRo plus, což je velice "politická" stanice , tady je vidět, že když promluví člověk , znalý věci, tak jenom zvoní! I když se Tachecí snaží "uhnout" rozhovor do nějakého klišé, tak Řoutil mluví jako kniha a to z něj padají věci,o kterých se nesmí mluvit! Po pravdě říká, že je veliká škoda, že Češi dnes Rusko neznají! Tam se odehrály události, o kterých se nám ani nezdá a v Rusku je "kapitalismus" jako řemen!! Také je vynikající závěr rozhovoru, kde se zmiňuje o současné situaci v EU a nebezpečnou formu islamizace, která může ještě přerůst v něco hodně špatného pro majoritní společnost! My si to neuvědomujeme, protože tady "radikální" islám skoro neznáme, ale příklad na západě je už dost krutý a zcela jistě nabádá k veliké opatrnosti!!

  https://plus.rozhlas.cz/rusko-je-lokalni-velmoc-s-jadernym-potencialem-co-si-buduje-naraznikove-zony-8475471

  OdpovědětVymazat
 34. 13,30
  Tvoje rodinné stříbro v podobě dignoz na nikoho neshazuj!.¨-)))

  OdpovědětVymazat
 35. 13,22
  Joooo,sebekritika je dobrá věc,zvlášť v případě amizdechliny,která má pěnu u držky,když nikdo neschvaluje ty tvoje 3,14čoviny!

  OdpovědětVymazat
 36. Kachno, proč se pořád zaobíráš pindíkem, řití a hovnem? A taky pořád ty tvoje teploušské řeči. Já se ti snažím porozumět, ale nějak mi to nejde, asi na to nejsem stavěnej. Možná seš nešťastnej, ale musíš se krotit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:02 To tak malá děcka mají, že si hrají s kde čím, a šťourají se kdoví v čem.

   Vymazat
  2. Pane J.J.
   kapka slušnosti nás od nich oddělí, tak je nechte, ať si smrdí sami.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.