Reklama

pátek 23. dubna 2021

Usnesení Senátu z 21. dubna 2021 ke vztahům mezi Českou republikou a Ruskou federací v souvislosti s útoky ve Vrběticích

Senát
I.
1. považuje situaci související s útoky na muniční sklad ve Vrběticích, k nimž došlo v průběhu roku 2014, za velmi vážnou z hlediska ochrany životních zájmů ČR a za akt státního terorismu vůči jednomu státu EU a tím pádem za akt terorismu vůči celé EU;

2. oceňuje práci BIS, NCOZ a všech dalších institucí, které se podílely na vyšetřování;

3. podporuje vládu v rozhodnutí vyhostit 18 pracovníků zastupitelského úřadu Ruské federace vČR;

4. považuje vyhoštění 20 diplomatů českého zastupitelského úřadu v Moskvě, včetně zástupce velvyslance, za eskalaci napětí;

II. vyzývá vládu, aby:

1. požádala naše spojence a partnery v NATO a EU o podporu a využila všech nástrojů a možností, které ČR členství v uvedených organizacích poskytuje;

2. provedla neprodleně inventarizaci bilaterální smluvní základny mezi ČR a Ruskou federací;

3. vypověděla neprodleně Smlouvu mezi ČR a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci;

4. seznámila veřejnost se všemi informacemi o útoku ve Vrběticích, které nepodléhají režimu utajení, a to bez prodlení a v takové podobě, aby se tím v maximální míře zabránilo šíření dezinformací;

5. věnovala maximální pozornost varování NÚKIB a připravila informační kampaň o působení dezinformačních a proruských webů v ČR;

6. prověřila informace o praní peněz ruských a postsovětských subjektů v českých bankách a tyto informace zveřejnila;

7. neoslovovala žádným způsobem aktéry z Ruské federace v souvislosti s přípravou stavby jaderné elektrárny nebo jiných prvků kritické infrastruktury;

8. po Ruské federaci vyžadovala finanční náhradu a odškodnění za oběti, materiální škody a likvidační práce po útoku.
 

III. doporučuje vládě, aby

1. navrhla projednání incidentu ve Vrběticích Radě bezpečnosti OSN;

2. snížila počet pracovníků ZÚ Ruské federace v Praze na jednoho.

IV. vyzývá:


1. Evropskou radu, aby zařadila projednávání tohoto aktu agrese vůči členskému státu EU na jednání Evropské rady a podpořila obdobné rozhodnutí a postup jako v případě útoku nervově paralytickou látkou Novičok před třemi lety v britském městě Salisbury;

2. Evropský parlament, aby se na nadcházejícím plenárním zasedání tímto případem státního terorismu zabýval a zaujal k němu jednoznačný postoj.

V. pověřuje předsedu Senátu, aby:

1. požádal parlamenty členských státu EU a NATO o podporu a koordinovaný postup;

2. aby o tomto usnesení informoval předsedu vlády, prezidenta republiky a předsedu Evropské Rady.

Miloš Vystrčil v. r. předseda Senátu

Patrik Kunčar v. r. ověřovatel Senátu

88 komentářů :

 1. Píše se novičok s velkým počátečním písmenem? Název kovu "železo" se také nepíše s velkým "Ž". Nejsem žádný odborník na pravopis, ale nějak se mi to nezdá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je v článku podstatné? Neměl by se spíše řešit obsah než forma? Trochu hloupé.

   Vymazat
  2. Asi věc úzu a vnímání. Generikum, nebo označení typu, značky. A kolísá to. Co třeba Škodovka nebo trabant. Jeep a Landrover, naproti tomu džíp, dříve někdy i landrover pro "teréňák".

   Naproti tomu u pana Vystrčila by se určitě mělo psát velké B ve slově blbec.

   Vymazat
  3. Bureš ale on je velký blbec, tak proč nepsat velké B?

   Vymazat
  4. Obcanskou spolecnosti(OS)zvoleny zbytecny senat prucil demobloku

   za vedeni ANO,BUDE LIP,aby v budoucnosti prisli o jakykoliv prijem do rozpoctu a pote zacali cerstve zvolenym piratum ohryzavat jejich kosti a pouzivat jejich lebky naplnene vakuem.

   Tady porazila OS strejdu Putina a hned pote vymre na nemc C19,kdy jeji viry nesmi byt zabijeny Sputnikem V
   To chce slavit staronemeckym pozdravem VITEZSTVI ZDAR!

   Vymazat
  5. Za státní terorismus považuji dodávání zbraní teroristům.
   Pokud stát nevyšetří obsah prakticky prázdných skladů, tak jde o přímé zapojení do nevyhlášených válek.
   Miky

   Vymazat
  6. 8,28
   V době ZINSCENOVANÉHO výbuchu bylo v platnosti embargo na dodávku zbraní do Banderostánu(AZOV) do do Sýrie(ISIL a další odpad),ovšem pod vedením StropNICKY ony zbraně vysublimovaly.....a výsledkem byl výbuch,který má na svědomí mopsl sklákající podle aminotiček a vraždící VLASTNÍ LIDI!

   Vymazat
  7. Přesně, ten nýmand Stropnický se už tehdy chválil, kolik vyvezli a darovali tun tuším že do Saudské arábide přebytečné samopaly a munici kalibru 7.62. Protože se přecházelo na teroristickou NATO 5.56. Pak už samozřejmě zapoměl sdělit, že spojenec Saudi to přeprodal ISILU. Nedozvěděli bychom se to, pokud by assadova armáda při obsazování isiláckých pozic nenatočila vojenský arzenál právě těch SA58 a bazuk ještě s českým návodem. Hned jsem si na to vzpomněl.

   Vymazat
  8. Ze všech stran vydíraný premier ČR Babiš konečně označil Rusko za teroristu a nepřítele. Takže už by nikdo neměl o ničem pochybovat. Ani důkazy nejsou třeba. Stačí slovo tohoto vydíraného premiera. Závěr - máme nepřítele a tím je Rusko. To mění situaci blíž k válce.

   Vymazat
  9. Prave diky hnidopichum typu incognita se u nas deji naproste pitomosti, takze Inko delas to dobre.

   Ohledne nasi Ceske pozice v EU muze svedcit dnesni rani porad CT o podpore Ceska v EU

   "Sice nas podporuji, situaci monitoruji, a PREMYSLI, ci UVAZUJI o dalsich krocich, ale zadne Ruske Bolseviky z z konsulatu nevyhodili, takze se opakuje rok 1938 v Mnichove, kdy vsem nas bylo lito, ale vysrali se na nas.

   Proste Babis (ja blbec jsem ho volil dvakrat) se konecne vrchovate zhroutil a udelal to nejvlastenejsi pro Agrofert GMBH Deutchland, ackoliv to byla pitomost, protoze Nemci mu nijaknevyhrozovali, ale on se preventivne posral.

   no a ted se toho chytli ostatni cesti primrdove, a ted jsou v tom sami, EU proste nic, ani se o to tak moc nezajima, takze vycovat z tohdle pruseru budeme muset "STATECNE A VLASTENECKY A SUVERENE A CHLAPSKy" sami

   tak jsem zvedavej

   Vymazat
  10. Vážená (ý) Incognito,
   možná se dopouštím chyby, když vás oslovuji s velkým I. Chápu vaše zoufalství při ubližování mateřštině. Víc mi vadí, když bezchybnou češtinou někdo hrubě uráží druhé, nebo bezohledně lže. Uvítal bych více porozumění, stačí jak je dnes doba drsná. Věřím, že hrubky nikdo nepíše schválně. Horší je když dostává na frak čeština od profíků v novinách. Slušní lidé by naopak měli spolu držet partu a nenechat se rozeštvávat.

   Vymazat
 2. Teď se cítí jako velký frajeři. Ale nevěřím tomu, že až se ukáže (celá pravda asi ne), jakou to
  pitomost vlastně udělali, a ty následky se projeví za krátkou dobu zcela jistě, tak se k tomu, co způsobili, určitě hlásit nebudou. Zatím každý, koho si vážím, (Štefl, Hampl...) na ty následky dostatečně jasně upozorňují. A ty následky budou nevratné, přinejmenším v krátké době.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český Senát je velice důležitá věc. Kde jinde byste mohl slyšet krásnou větu - "Rusové reakcí na naši reakci eskalují napětí". Myslím, že není co dodat. Snad jen jestli je objekt dobře střežen, aby se nám klucí a děvčata nerozutekli mezi normální lidi.

   Vymazat
  2. Bylo by Petre zajimave se podivat o kolik penez prijdeme, kdyz se na nas vyprdnou Rusti a Cinsti turiste.

   Vymazat
  3. Kdyby to byli jen turisté. Česku se v posledním období začalo dařit v obchodě s Ruskem a začali jsme více vyvážet než dovážet. Ale tomu je vystoupeních Babiše, Hamáčka a Kulhánka konec.

   Vymazat
 3. Inu, zřejmě nalítli Amíkům, možná, že ti jim slíbili nějakou dotaci nebo půjčku na dostavbu Dukovan, nákup dalších helikoptér, dodávku nějakých vakcín AstraZeneca, které u nich stejně nejsou pořád povoleny a pod. Každopádně však nepotěšili Německo, které potřebuje dokončit a provozovat plynovod Nord Stream 2. Takže od EU žádnou kýženou podporu ve vyhošťování ruských diplomatů Hamíček přece očekávat nemohl, ať žadonil jak chtěl. To je tak blbej? Taky s výsledkem voleb to pro tuhle vládu nemusí dopadnout moc dobře. A pánové si asi nevšimli, že USA nyní přistoupily ke Globálnímu paktu OSN o migraci. To je vítr do plachet Pirátů. Pěkně sobě i nám hoši zavařili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Proč by emík něco sliboval? Tady máš zadání a makej!
   A na odchodu: Pepku, vyskoč!
   Vrtichvost reaguje už na náznak. Ačkoli vůbec nemá tušení, kam to celé míří. Vrtichvost zabodne palici do řitě a libuje si ve vůni fialek.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Howne, jsi skoro jako senát - blbej a zbytečnej.
   Akorát míň škodlivej, že svou blbostí občas i pobavíš. Jako právě teď.

   Vymazat
  2. Skús nájsť za posledných 30 rokov aspon jedno vyjadrenie vládneho politika RF ktorý by označil ČR alebo SR za svojho nepriateľa. Nenájdeš ani jeden prípad

   Vymazat
  3. Rusko oznacuje NATO za sveho nepritele. CR je clenem NATO. Cemu na tom nerozumis?

   Vymazat
  4. 7,31
   A čemu ROZUMÍŠ ty,F100?

   Vymazat
  5. Pane Dvořáku? Mazat pana senátora??

   Vymazat
  6. 7,59
   Máte tam chybu,šéf Serenátu není kůň,jako ve starém Římě,nýbrž vůl,jdoucí proti zájmům občanů této zeme a jako takový by měl býti hlazen do vy....ní!.-D

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  8. Jeden z Unku je fakt blbej, to ze reje proti Rusakum mi nevadi, je to jeho vec, ale ze ukazzuje jak je demagogicky infantilni, viz jeho blabolek :

   "Rusko oznacuje NATO za sveho nepritele. CR je clenem NATO. Cemu na tom nerozumis?"

   vic k tomu nemam

   Vymazat
 5. Zajímavé je, že se světové společenství nezabývá státním terorismem Izraele. Ti beztrestně bombardují tu v Sýrii, Iránu, tu někoho zavraždí Mosadem a je klid. Inu náš darebák je jiný než cizí zní unisono i ze Senátu, bašty to "pražské kavárny"?

  OdpovědětVymazat
 6. Spoluvytváříme 5.kolonu v Rusku řízenou naší ambasádou? Z informací Čro+ máme komplexy budov s ruskými zaměstnanci. I tak se dají školit, jak známe sami z praxe USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,31
   Pro IDIOTA tvých kvalit NEBUDE NIKDY RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA!

   Vymazat
  2. 7:31 bezejmenný, sám jste důkazem té praxe USA.

   Vymazat
  3. 7,45
   Jenže on, pane Povolný s tím (F73) to stejně nepochopí,není mu geneticky dáno....jako celé havložumpě.

   Vymazat
  4. 7:47 Tobe jsou geneticky dany vsechny tve diagnozy, ktere tady zminujes.

   Vymazat
  5. 7,50
   Tak znova ty F73+A52....NEsváděj rodinné množení,které u vás probíhá století na jiné!
   Vivat Šláfendrek!.-D

   Vymazat
  6. Mám silné obavy že howna je už naočkovaný Pfizerem, vedlejší účinky začaly fungovat, jak řekli biologové z jejich laboratoří "hackli jsme DNA". U howna je to jasný důkaz. Tchajvanec s podporou 8000 debilů z
   Teplic (nebo odkud ten retard pochází), kteří ho poslali do senátu perlí, ale hlavně jim dělá ostudu a celému národu, kripl. Senát okamžitě zrušit, zbytečné a drahé pavlačové drbny.

   Vymazat
 7. No Rusové přistoupili na naše podmínky! My jim vyhodili špiony oni zase ty naše! Rusko stavět u nás jadernou elektrárnu nebude, Sputnik i kdyby byl všude kolem nás tak tady taky nebude. Jsme vítězi!!! Porazili jsme velké Rusko za neochvějné podpory našich Západních přátel! To jsme jim to nandali jako kdysi v hokejí. No a teď bych rád v klidu viděl ty důkazy, které vedli naše politiky k podezření(!) že ty Vrbětice Rusové opravdu vyhodili do luftu. Neskončí celá aféra tím srarým: vyšetřování skončilo, zapomeňte! Cíl splněn!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velký pes vřískajícího ratlíka ignoruje.
   Nanejvýš jednou rafne.
   Miky

   Vymazat
  2. 8,41
   A že ho v Sasku(což je pro tebe ty F73)kousíček od našich hranic ti nevadí???Vezmu to přes čáru a mám,co budu chtít a ty se havlotrosko nech očkovat Astrou....o výsledcích té pseudovakcíny je jasno všem lidem majícím MOZEK!.-)

   Vymazat
  3. 8,46
   OPRAVA....V SASKU CHTĚJÍ BRÁT 30 MILIÓNŮ DÁVEK

   Vymazat
  4. 8.41 nevím zda v Monaku ale V San Marinu Sputnikem určitě očkují. Jinak Astru zeneku nám nabízí Dánsko celkem zdarma, Německo se slevou...bratři se s náma podělí, a dají nám třeba všechny nakoupené dodávky Astry. Máme hodné přátele.

   Vymazat
  5. 8. 41 V Monaku jsem ,,ležel" měsíc u přátel a tuto destinaci vřele doporučuji!

   Vymazat
  6. 8,58
   Pane,jste provokatér!.-D

   Vymazat
  7. Sellersův film Myš, která řvala, tu určitě ještě někdo připomenete, ale co takhle Baron Prášil ?

   "Veliký eunuch, chtěje prokázat, že je celým mužem, nařídil pálit ze všech kanónů..." a podle toho to taky dopadlo.

   Vymazat
  8. Pro p Kutnohorskeho. Zajímavá informace je, že US jedou na ruský zbraňový uran, vytěžený z odepsanych hlavic. Ten se naředí přírodním ca 30:1 a voila, máme uran do reaktorů. Ale, ups, Rusové jim ho již asi 7 let neprodávají a teď definitivně smlouvu odpískali. Uranu je vcelku nedostatek a US již zapomněli jak se obohacuje. Zbývá Írán a Rusko, možná Čína. Tak se těším na ruský uran z Westinghouse, ruský plyn z Německa, příp USA a další lahůdky

   Vymazat
  9. Ave TY proč provokatér? Osobně to neberu ani jako chlubení! Tak to je. Do Monaka jezdím opravdu rád.

   Vymazat
  10. kutnohorsky Jasnačka a o tohle USA šlo a senát kdyby mohl tak nechá Putina popravit.

   Vymazat
 8. 80,9
  Pyrrhovo vítezství stejně,jako v roce 1989!

  OdpovědětVymazat
 9. Všechno je vlastně teprve na začátku. Sčítat škody se teprve budou. Koneckonců Dukovany se třeba dostavovat vůbec nemusí. Zatím je to hypotetický kšeft. Ale Český dům v Moskvě je jiná kategorie. Tam už české kšefty doběhly - takříkajíc do cílové rovinky. A propad českého prodeje v Rusku může doběhnout až na ground zero v Novém Jorku.
  Zároveň při novém jednání o cenách plynu a nafty může dojít k Vrbětickým komplikacím. - Začne to bouchat.
  Stažení ruských turistů z této prdelní země už začalo. - Soudruh Bakala a jeho luxusní zboží jde do konkursu.
  Až bude chtít poslat do kosmu český blbeček nějakou svojí pokrokovou družičku, tak se bude muset obrátit na emerickou bezletovou zónu. Na Měsíci prý byl emík v minulém století a v tomto se na něco takového zatím nechystá ani CIA.
  Pokud byl v Rusku znám enormním prodejem pivovar Kozel, tak dnes můžeme začít sledovat tobogán s jeho konečným přistávacím manévrem.
  Český politický debil na sebe může být hrdý. Už teď šly nápoje obecně s prodejem dolů /produktem corony pokrokové/ a teď přichází další rána do vazu.
  Ale to není fšechno.
  Vládní kripl Havlíček chce do Česka robotárnu na elektrické baterie. Túúúdle - eurosojuz už se vyjádřil. Do těch baterií je zapotřebí množství různých materiálů. Pokud vím i čínských. A s těmi vrbětický lobotomik zásadně nevede ani monolog.
  Co zbývá? Začít počítat. Jenže z plusu to letí do mínusu.
  Výsledek Vrbětických "odborníků".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Orinoko, Český dum v Moskvě není jenom kulturní instituce. Dnes slouží hlavně jako základna neziskovek typu Člověk v tísni. Rusko nelze zničit vojensky a tak se snaží jinak. Již se angažovali v Bělorusku a kdoví kde ještě (?Ukrajina 2014)

   Vymazat
  2. Travex, Člověka v plísni Rusové vylifrovali, pravda, zřejmě je tam nahradili jím podobní, kteří učí pár Rusů, jak plakat za Navalného.

   Vymazat
  3. Souhlasím s názorem, že Český dům není primárně kulturní instituce. PLísňáky už Rusové možná skutečně z většinou vylifrovali, ale jinak to byl a je klondajk na kšefty a pračka na love. Kultura je přidružená výroba, či salonněji benefit. Nebo kolaterál, jak se to vezme.

   Spravedlivě nutno říci, že takhle nějak to tam chodilo už za minulého režimu, akorát asi s větším rizikem odhalení. Vzpomínám na šikovného člobrda, který tam dělával a za poctivě vydělané rublíky po převratu zprivatizoval motorest. Vím od jeho (od té doby bývalého) kámoša, kterého tam pozval, aby se mu mezi přáteli pochlubil, jakej je bourák, no a nějak to nedopadlo. Kámoš je totiž taky huba nevymáchaná a optal se ho: "Člověče, a není ti to vlastně líto?" "Líto co jako?" "No, že tady už si nic neukradneš, když je to teďka tvoje."

   Vymazat
  4. Jo , díky. Vím to, ale zapomněl jsem NATO. Nicméně často jsem navštěvoval webové stránky i-RU, což byly nestátní webovky, které si založily české a ruské subjekty stran obchodování. Ale mělo to velký přesah. Nabídky tam o zpět běžely i směrem Bělorusko, Kazachstán a do celé střední Asie. Politika se neřešila, holozprávy jen formou linky.
   Všemi směry se poptávalo všechno možné včetně překladatelství, právních služeb a všemožného servisu.
   Před 14ti dny stránky zmizely a veškeré pátrání po nich je marné. Měl jsem si pořídit aspoň snap shot. Jinak mám pocit, že to byl nějaký sen.
   Zvláštní vlastně je, že se nikdy nedovolávaly Českého domu. Možná i-RU věděly proč.

   Vymazat
 10. Je to čiré vyhřeznutí rusofobie, kterou mají ti činovníci pod kůží. Usnesení založené na dezinformaci zpravodajské služby, která na politicko-ekonomicky motivované zadání zfabrikovala neuvěřitelně podlou protiruskou provokaci.
  Zdejší senátní jsouce vedeni svým protiruským sentimentem svým usnesením posouvají vztahy ČR - Rusko pod bod mrazu. A o to tady jim a všem dalším zainteresovaným šlo. Snad i mají pocit dobře vykonané práce, ve skutečnosti jen republiku poškodili. S hrdostí a sebevědomím pablba ...

  OdpovědětVymazat
 11. Pár poznámek. Ruští analytici tvrdí že za vším je UK, která tahá za provázky (loutek).
  Podobnost se Skripalem- postup UK a porovnejte:
  1. Došlo k otravě, UK říká "Rusové přiznejte se!"
  2. Pokud jste to neudělali přímo, přiznejte že se Vám ten Novičok ztratil ze skladu!
  3. Musí za tím být Rusko, protože civilizovaný západ neví co to ne Novičok, nikdy o něm neslyšel, neumí ho vyrábět
  4. I když o Novičoku nikdy neslyšel, umí ho analyzovat i léčit
  5. Otrava je napadením (vojenským) člena NATO, tím celého západu, civilizovaného světa (?a přilehlého vesmíru)
  6. Důkazy- protože jsme to řekli!
  Dalo by se o tom napsat mnohem více, ale stačí to nejzákladnější. A pak další "svedci", např. typu Belingcat. Nikdy na místě nebyli, využívají se "agentury jedna paní povídala" a důkazy od osob nebo organizací podezřelých. Často se vyrábí "dukazy" formou video mimo zónu událostí. To je modus operandi, který se používá jako přes kopírák. Pak také nastupují borci za jedinou pravdu, neznámí a běžci, Honolulove kteří se snaží vést případnou diskusi "správným směrem".
  Pokud si to člověk uvědomí, tak první reakcí na info typu Vrbetice je odmítnutí a otázka cui bono. Kluci čuč by měli provést školení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On už Tenant v jednom rozhovoru vyzval pred překvapenou redaktorkou k zabíjení Rusů, protože prý oni způsobili všechno to zlo a rozvrat v Iráku. Podle něj Amerika se snaží pomáhat iráckým národům a Rusko to bortí. Dtto v Afghánistánu. Tam podplácí domácí guerilly, aby útočili na americké základny. To je vlastně poslední skandál, který teď řeší Biden. K tomu řekl jeden z US generálů: my se stahujeme, protože Rusko systematicky ničí vše, co my vybudujeme. V podstatě neustále pokračují ve válce, kterou kdysi začali a dosud v tom nepřestali. Proto jim připravujeme překvapení. Kdysi oni vtrhli do Afghanistanu a zabíjeli. Za chvíli vtrhne Afghánistan k nim, uvoľňuje kine cestu. Odplata bude krutá.

   Vymazat
  2. Jsme v pěkné šlamastice,jako ještě nikdy v nové historii ČR.Odkopli jsme zemi a slovanský národ a jediné přátele,výměnou za utužení svazku s odvěkými nepřáteli kteří se shlukli v NATO.Navíc "vrchní velitel"ze senátu téměž vyhlásil Rusku válku!Jsme slepí,hluší-a hlavně blbí koho si to volíme.Nyní je to teprve na věčné časy-hanba nám.

   Vymazat
  3. 9,09
   Ani Emanuel Moravec nebyl takový odpad jako Vystrčil!

   Vymazat
 12. Právě teď mi kolega řekl, že podle jeho mínky by bylo dobré, kdyby Evropu zastupovala v Rusku ambasáda USA, protože to by byla velká jednotná síla, pred kterou by muselo Rusko pokleknout. Zároveň by chtěl vyhostit z celé Evropy všechny ruské špiony (tak nazývá pracovníky jejich diplomatické služby). On už několik let tvrdí, že Evropa není schopná jednotné politiky a na to nakonec zahučí. Zajímavý názor, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,51
   Většina Čechů žijících v emerice delší dobu LITUJE,ŽE MAJÍ BIDETA A NE TRUMPA A TAKTÉŽ VĚDÍ,ŽE STEJNĚ DOSTANOU NA PRDEL DŘÍV NEBO POZDĚJI...díky tomu,že ten senilní pedofil má na svědomí propukající občasnkou válku a tutíž za něj BUDE NAVŽDY MÍR V NEDOHLEDNU!

   Vymazat
  2. J.J. je to logické, EU má různorodé zájmy, NATO pod vedením USA jediné i na úkor Evropy.

   Vymazat
  3. 9,28
   Copak,dodávka klávesnice s diakritikou pro amilejno ještě nedosrazila????To chce dýmku míru u pornoJandy,bude líp!.-))))

   Vymazat
  4. 9,36
   F100+F600+F808....inu,rodinná pouta se nezapřou.-)

   Vymazat
  5. 9,43
   Tak kde je dneska oddělaní PROSEKTURY,SHEISSEKOPF!

   Vymazat
  6. Vyřiď kolegovi že má v palici pěkný mišmaš.

   Vymazat
  7. Ave, ego, tibi adsentior. Et A50.7.

   Vymazat
 13. 9,37
  Omyl,je ZBYTEČNÝ,to je meritum věci ty běhno z Indie!

  OdpovědětVymazat
 14. Kačere- unkrovne furt tady někomu nevyhrožuj na nic jinýho kloudnýho se nezmůžeš

  OdpovědětVymazat
 15. Rusové se snažili dvakrát údajně použít novičok proti vlastizrádcům, vždy se jim to nepodařilo. Až na Doubravu ten spolek ze senátu nechává virus zabíjet tisíce lidí u nás. Běžče změňte si přezdívku na Zabijácký indický běžec.

  V neděli uvidíme, zda Zeman dovládne jako vlastenecký prezident nebo ubohý zabiják.

  Prosím vyvraťte podezření, že Kolář je potomek gestapáka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezávidím Zemanovi, nedokážu odhadnout zda odolá nátlaku, který je asi masivní, jak jsme viděli u takřka plačícího Babiše s Hamáčkem. V každém případě Prima trhne rekord pořadem Urbi et Orbi.

   Vymazat
  2. No, Zeman si hodně vybíral, co a jak. Jaxi poučen odjel do žida , aby si kryl /karel/ záda. Ukazuje se, že i takový krok má svoje limity.
   Bohužel není sám. Má rodinu. A jak pravila ta emerická sv.ně , které dal Rus doživotního banána - my víme, kde jsou tvoje děti. Směřovalo to do Venezuely.
   USA jsou světový kraví chlapec - cow boy - který s pudem honáka honí svoje stáda po celém glóbusu. KLidně odstřelí vlastního prezidentistu, tři baráky na MAN - ha - tanu, i komando , které údajně uvedlo do bezživotí Zlého Ládíka ... a žádný problém.
   Padouch nebo hrdina , my jsme jedna rodina. Nemáš kakaovou skvrnu velikosti mexického doláče?
   Tvoje chyba.

   Vymazat
 16. Takže před námi stojí nepřekonatelný rozpor -v roce 2018 je veřejnosti tvrzeno, že oba padouši zde pobývali kvůli velezrádci Skripalovi, jenž udává v tuzemsku působící agenty ruských tajných služeb!!!

  Dnes je nám tvrzeno, že stejní padouchové zde pobývali proto, aby provedli sabotáže ve Vrběticích!!!

  Obojí najednou to nejspíš fungovat nemůže.

  Zkrátka jedna a ta samá událost je vytažena vždycky, když se to z nějakého důvodu hodí. Dokonce těmi samými! Ani trochu se nestydí dělat, že už to nepoužili dříve v naprosto jiné kauze!!!

  To všechno nesnesitelně smrdí!

  Pokud zde skutečně ve stejném čase jako ti dva ruští vrazi sabotéři se vyskytoval i Skripal, pak si troufnu říci, že pro GRU reprezentoval neskonale významnější cíl než nějaký balík zbraní jakéhosi bulharského gaunera!!! Tohle by vysvětlovalo také i onu neprokázanou cestu generála GRU do ČR i příjezd údajných dalších členů komanda. Skripal totiž v devadesátých létech vedl PERSONÁLNÍ oddělení GRU!!! Disponoval tedy přístupemke složkám VŠECH , úplně všech pracovníků GRÚ. Bez ohledu na jejich zařazení. Tomu se nějaké lehké zbraně a munice svým významem ani na hony přiblížit nemohou! Ale klidně si vyberte jinak,nic vám nevnucuji.

  Každopádně se shodneme na tom, že z nás někdo dělá dokonalé voly. Jinak přítomnost těch dvou vysvětlujeme v roce 2018, jinak v roce 2021. Vždycky tak, jak se hodí! Ovšem není jasné KOMU a jak se to hodilo nějak v roce 2018 a jinak dnes.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/23/otazky-kolem-vrbetic-iii/#more-971326

  OdpovědětVymazat
 17. Mám tomu Zabijácký indický běžče rozumět tak, že ten Kolář má blízko ke gestapákům? Vy jste, jak čtu, nic nevyvrátil, vy skoro potvrzujete pravdivost této informace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:02 Kachno, činy se lidé projevují, Vy jen kecy. Nebo jste "přítel USA" registrován na jejich ambasádě, nebo jen neorganizovaný blbec?

   Vymazat
 18. Morko běžče, nebuď ještě více trapný, než ve zkutečnosti jsi. Tchajvance volilo do senátu 8000 debilů. Možná zrovna ty jeho kuřbuřt jsi jeho volič. Je to idiotský skřet i s celo tou svadrou.

  OdpovědětVymazat
 19. Netuším, čím se momentálně zabývá pan velvyslanec Pivoňka, ale řekl bych, že mu není co závidět.

  Spekuluji o tom, že právě sedí nad rozpisem rajónů, služby v kuchyni,režimem, BORO při sekání trávy, klepání koberců, přípravy popelnic, praní prádla a tak podobně. Nejsem škodolibý. Není proč, jsem občan České republiky a štve mne poškozování jejích zájmů a zesměšnění k tomu! . Soucítí s ním. Když k tomu připočtu, že na ty rajóny nejspíše povolá i manželky a trochu odrostlejší děti z rodin diplomatů a zaměstnanců, kteří mu v Moskvě zůstali.

  Že Rusy čeká totéž v Praze a velvyslanec Zmijeský půjde také s kýblem šůrovat záchody? Sotva! Rusové totiž zakázali najímání jejich občanů nebo státních příslušníků třetích zemí! Oplatíme jistě stejnou mincí. Jenže ruská diaspora v ČR čítá, podle posledního počítání přes 44 000 duší. Kteří zde už jsou a vlastní povolení k pobytu . Hodně často trvalé. Narekrutovat mezi nimi max. 20, plus dalších, řekněme 63 dalších kteří by ty nutné vedlejší funkce, doplnili na „tabulkové“ stavy mi přijde až primitivně snadné. Dokážeme totéž vykouzlit v Moskvě z tam usedlých našinců? Aby přijali místa pokojských a pinglů v Českém domě, uklízeček, kuchařek a zahradníků na zastupitelství, když jsou v Moskvě v drtivé většině kvůli byznysu, přesněji – velkému byznysu?Už to vidím! !!!A poslat tam nějaké nový makáče? To podléhá libovůl ruské strany. A ochotě udělit těm makáčům víza..Co napíší do žádosti o ně? Práce pro velvyslanectví nepřipadá v úvahu! Takže studium? Svobodné povolání atd. atd. Aby je čekalo vzápětí vyhoštění, protože nastoupí u jeho excelence Pivoňky?

  Jo, ono fakt 25+7 není rovno 25+7!Rusákovi zase jednou natřeli!
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/23/kdyz-257-neni-rovno-257-aneb-jak-jsme-to-rusakovi-zase-jednou-natreli/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodnacku

   napsal jsi to fakt hezky, ale ale ale, premyslim nad tim co vlastne znamename v Evrope? uz i zasrani Polaci k nam vozi svuj odpad...tot vse

   Vymazat
 20. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětVymazat
 21. 11:22 A rozechvělý dysletik s pobryndaným pupíkem to rozbalil. Bude huře, huře, huře, a pak ještě huře.

  OdpovědětVymazat
 22. Kostěji,
  i vy máte právo na názor. Nedokážu vám na vaši úrovni oponovat, proto přijměte jen mou upřímnou soustrast.

  OdpovědětVymazat
 23. Jen tak mimochodem, je to úžasně kontraproduktivní. V roce 1989 jsem Rusko i Rusáky nenáviděl, jako každej tady. V roce 2021 Rusku i Rusákům fandím a Putina obdivuju. Ne z vnitřní potřeby a přirozeně, ale proto, že mi tenhle postoj tak nějak vnutili tím, jak se do mně léta pokoušejí násilím natlouct tu svojí absurdní rusofobii
  Paní Pekarová, kdes teda byla, ty uvědomělá domovnice, když USA vloni v Iráku raketou rozšmelcovali toho íránskýho generála na oficiální návštěvě a jeho diplomatický doprovod?
  Kdes byla, když Izraelci vloni v Íránu zmasakrovali toho íránského jaderného fyzika nebo když jim letos vyhodili do vzduchu elektrocentrálu?
  Proč, když je státní terorismus tak hrozně opovrženíhodnej a musí se na něj rázně odpovídat, jsi se teda nezavzdušnila už vloni? Když se ho dopustili Američani a Izraelci?
  A nebo se na státní terorismus musí rázně odpovídat jen v případě Ruska a v případě spojenců děláme, že se to nestalo?
  Na řadu teď logicky přichází i hypotetická a velice nepravděpodobná událost: pod vlivem důkazů, protože to, že něco říká Hamáček, Babiš nebo Koudelka za důkaz fakt nepovažuju, změním názor a ukážu taky prstem na Kreml. Něco se mi natom vyjádření Babiše a Hamáčka nezdá, pravděpodobně dostali nabídku která se nedala odmitnout (film KMOTR – „ ..řekl jsem mu buť na tomto papíře bude tvůj podpis nebo tvůj mozek. Dostal nabídku, ktrou nemohl odmítnout.“)

  OdpovědětVymazat
 24. Usnesení senátu má velkou váhu, už jenom k obrovké volební účasti. Za chvíli tu budou senátoři vyjadřovat názory svých zletilých rodinných příslušníků, protože nikdo jiný k volbám nedorazí. Novákovi a Soukupovi odsoudili to a to, tož tak.

  OdpovědětVymazat
 25. Pan Putin :Měnit to za peníze, měnit lidi za nějaké výhody,
  měnit lidi za možnost uzavření nějakých smluv, nebo za bankovní převody...
  to je absolutně nepřípustné. Pokud si dovolíme jednat na základě takové logiky,
  přijdeme o všechno. Přijdeme o celou zemi.*

  OdpovědětVymazat
 26. Koalice SPOLU: havlovská diplomacie, Posselt, Fiala a volební spot
  https://youtu.be/grlaWg4lvvU

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.