Reklama

neděle 25. dubna 2021

Velcí šéfové se dohodli, že válka zatím nebude, ale Babiše s Hamáčkem k jednání ani nepozvali

Ivan David
25. 4. 2021

Ve čtvrtek 22. 4. 2021 se formou vidoekonference uskutečnil Klimatický summit. Jeho organizátorem byl US prezident Joe Biden. Přes zajištěné telefonní kabely se konference účastnili nejvyšší představitelé 40 nejvýznamnějších zemí světa. Nechyběl ani ruský prezident Vladimír Putin a čínský Si Tin-Pching. Z EU se jednání účastnil francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německá kancléřka Angela Merkelová. Biden pozval i chalífu Ibn Saída al-Nahajána, který je nejvyšším představitelem maličkých Spojených arabských emirátů s velkými zásobami ropy a plynu. Předseda česká vlády Andrej Babiš (ANO) ani ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pozváni nebyli.

Bylo velmi zajímavé konferenci sledovat už kvůli srovnání způsobů, s nimiž různé země světa přistupují k problému ochrany životního prostředí. Americký prezident ve svém projevu ohlásil zájem snížit emise CO2 o 50%. Německá kancléřka i francouzský prezident prezentovali plán EU nazvaný Zelený úděl. Přesněji řečeno cíle, jichž by EU chtěla do roku 2050 dosáhnout, a kterým je tzv. uhlíková neutralita. Macron apeloval na tvorbu „chytrých“ pracovních míst. Aniž by řekl, co se tím vlastně myslí. Merkelová hovořila o potřebě nových technologií, které by umožnily snížit emise oxidu uhličitého. 

Si Tin-Pching představil konkrétní projekty modernizace elektráren, které mají být v rámci v současné době v Číně probíhající pětiletky odsířeny. Stručně popsal i již schválené plány na modernizaci výrobních podniků, které mají výrazně snížit emise škodlivin do ovzduší. Čína sice nepodepsala ani Kjótský protokol o boji proti globálnímu oteplování ani závěrečné komuniké z Pařížské konference o klimatu, zato v praxi již realizuje konkrétní projekty na zlepšení životního prostředí. 

EU má sice velký a jak se v Bruselu s oblibou říká „ambiciózní“ plán, zatím však nemá ani technologie ani konkrétní projekty, které by v praxi snížily poškozování životního prostředí. Má schválen záměr rozdat firmám dotace za 1,5 bilionu eur na projekty, které si předloží, a jež Komise schválí. Mají mezi nimi být především dotace solárních a větrných elektráren.

Konkrétní projekty modernizace průmyslu představil i ruský prezident Vladimír Putin. Stručně popsal již prováděný plán, v jehož rámci jsou uhelné elektrárny podle prezidentského dekretu postupně přestavovány na plynové. Jde o investičně velmi nákladný projekt, který je rozepsán na mnoho let. Hlavně je ale již prováděn. A podílí se na něm nejen ruské strojírenské firmy. Jde doslova o „megakšeft“. Zájem účastnit se na něm mají i firmy z EU.

Vedle veřejné části jednání, které bylo přes televizní obrazovky a internet přenášeno do celého světa, probíhala i jednání na dálku, která veřejná nebyla. Podobně to v on-line režimu funguje i při jednání Evropského parlamentu a jeho výborů nebo Rady ministrů. V rámci videokonference se v neveřejné části setkali šéfové států a vlád tzv. Normandského formátu – tedy Rusko, Německo a Francie. Jednali spolu o situaci na východě Ukrajiny, kde se pomalu znovu rozhořívá občanská válka. Do jednání s trojkou se zapojil i US prezident.

Podle experta na mezinárodní vztahy prof. Oskara Krejčího se tito nejvýznamnější státníci dohodli, že válka se prozatím odkládá. Vladimíru Putinovi se podařilo přesvědčit západní protějšky, aby ukrajinskému prezidentovi Vladimíru Zelenskému rozmluvili záměr znovu vojensky napadnout Doněckou a Luhanskou lidovou republiku, které během první občanské války na Ukrajině vyhlásili nezávislost.

Zelenský k jednání šéfů vlád nejvýznamnějších zemí pozván nebyl. Biden, Merkelová a Macron mu pouze posléze sdělili, na čem se s Putinem dohodli. Vysvětlili mu, že USA, Německo i Francie sice stojí za Ukrajinou, ale do války proti Rusku spolu s ní nepůjdou. A zřejmě mu velmi důrazně doporučili ukončit boje na Donbasu a nějak se s Ruskem dohodnout. Zelenský včera veřejně pozval ruského prezidenta Vladimíra Putina k jednání o míru na půdě povstaleckých republik. Putin mu ve veřejné odpovědi doporučil jednat o ukončení bojů a o míru se zástupci Doněcka a Luhanska, jak se k tomu Ukrajina zavázala v dohodách z Minska v roce 2015. Výzvu k osobnímu setkání však neodmítl a pozval Zelenského na setkání v Moskvě.

Putin současně předvedl akt dobré vůle. Nařídil, aby se prvosledové elitní jednotky stáhly od ukrajinských hranic. Podle rozkazu ruského ministra obrany Sergeje Šojgua výsadkáři ihned vyklidili pozice na linii dotyku a odjeli do kasáren ve vnitrozemí. Balit začali včera podle agentury TASS i vojáci ostatních zbraní. Večer již byly od hranice odváženy vlakem i tanky a obrněné transportéry.

Uvolnění napětí přišlo v pravou chvíli pro Německo. Spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn ve středu večer po jednání Bundestagu o krizi v dodávkách vakcín oznámil záměr nakoupit z Ruska velké množství vakcín Sputnik V. Německá vláda podle něj bude v Moskvě jednat o dvojstranné rusko-německé smlouvě o dodávkách desítek milionů dávek vakcíny. Brusel z bude z jednání po předchozí špatné zkušenosti vynechán. Možnost licenční výroby Sputniku v Německu dojednal již před měsícem bavorský zemský premiér Marcus Söder.

Pro vládu kancléřky Merkelové jsou dodávky ruské vakcíny záchranou „za minutu 12“. Podle německého deníku Bild je Německo ve stavu těsně „před povstáním“. Horní komora německého parlamentu - Spolková rada - včera vetovala zákon, podle něhož měl být u našich západních sousedů vyhlášen nejtvrdší lockdown. Podle zákona z dílny spolkového kancléřství měl být vyhlášen zákaz nočního vycházení a omezení pohybu. Za jeho porušování by pachatelům podle návrhu vlády kancléřky Merkelové hrozil za určitých podmínek trest až 5 let vězení. Proti zákonu ve čtvrtek při závěrečném hlasování v dolní komoře - Bundestagu v Berlíně i v dalších městech demonstrovaly velké davy lidí. Demonstranti se sešli i přes úřední zákazy shromažďování, které již v rámci antikovidových opatření v Německu platí. Prostor před Braniborskou bránou ve čtvrtek duněl pokřikem: Merkel muss weg! (Merkelová musí jít)“. Toto heslo mezi veřejností zdomácnělo během migrační krize v roce 2015.

Veto lockdoownového zákona včera veřejně oznámil předseda zemské vlády svobodné země Durynsko Bodo Ramelow, který jednání předsedal. Ramelow je bývalý předseda strany Die Linke, který je ve své spolkové zemi velmi populární a od roku 2014 vede zemskou vládu. K uklidnění rozvášněných demonstrantů byl vyslán bavorský zemský premiér Marcus Söder, který veřejně vyhlásil, že Německo nyní potřebuje především naději. „Tou nadějí je očkování. Jedině rychlá vakcinace nás může vyvést z této krize“, řekl Söder (CSU).

Německé noviny včera v podstatě unisono psaly o tom, že ruský Sputnik bude Evropskou lékovou agenturou (EMA) registrován v květnu. Web Tagesschau citoval vyjádření zemského premiéra Saska Michaela Kretschmera (CDU), který při jednání v Moskvě o nákupu 30 milionů dávek Sputniku pro Sasko řekl, že Německo a Rusko spojí síly v tlaku na EMA. „Ruský ministr je v této věci optimistický a my také,“ řekl po příletu do Německa Kretschmer.

Nesmyslný víkendový krok českého premiéra Andreje Babiše a jeho ministra vnitra Jana Hamáčka, kteří kvůli důkazy nepotvrzenému obvinění ruských špionů z účasti na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 vyhostili v neděli 18 ruských diplomatů, tak ČR zbytečně dostal do velmi nevýhodné situace. Česká vláda se doposud při obstarávání vakcín spoléhala na EU. Prezident Miloš Zeman přitom již počátkem roku v Kremlu pro ČR vyjednal 200 tisíc dávek Sputniku a možnost jeho licenční výroby. Vladimír Putin počátkem dubna zvýšil nabídku vakcín o dalších 500 tisíc balení. Vinou předchozího ministra zdravotnictví Jana Blatného (ANO), který odmítal povolit očkování Sputnikem bez souhlasu EMA, však balíky ruské vakcíny, které Moskva na zkoušku poslala už v březnu, dodnes leží uzamčené ve vládních skladech. 

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (ANO) minulý týden oznámil záměr nechat očkovat Sputnikem aspoň dobrovolníky v rámci studie ověřující účinnost ruské vakcíny. Na pondělí byl do Moskvy objednán k jednání o velkých dodávkách vakcíny ministr vnitra Jan Hamáček, který byl v té době i zastupujícím ministrem zahraničí. Během víkendu však cestu nenadále zrušil. Poté, kdy na něj a na premiéra Andreje Babiše někdo honě vlivný vyvinut nátlak, oba v sobotu večer zveřejnili historku o účasti ruských rozvědčíků na výbuchu ve Vrběticích, kterou následně zdůvodnili vyhoštění 18 ruských diplomatů.

Tímto nesmyslným krokem nám extrémně ztížili šanci na včasné získání dostatku vakcín. A to přesto, že ČR je v EU koronavirovou pandemií nejhůře postiženou zemí. A že kvůli výpadku dodávek vakcín od západních firem má očkování velké zpoždění. Nyní ruskou vakcínu používá 57 zemí. Po registraci EMA se fronta vládních politiků v Kremlu natáhne minimálně na dvojnásobek. A Babiš s Hamáčkem nás pár dní před rozhodnutím EMA, které si Německo určitě dokáže vynutit, poslal z doposud výhodného místa až na samý konec fronty.

Je opravu nejvyšší čas, aby si oba pánové šli odpočinout z vládních křesel do poslaneckých lavic. Zemi by k volbám měla dovést vláda nestranických odborníků jmenovaných prezidentem republiky, kteří by se snad mohli pokusit napravit škody v česko-ruských vztazích. A hlavně konečně dojednat větší dodávky Sputniku a jeho dostupnost lidem, kteří by se rádi nechali očkovat dříve než před Vánoci, když jiné vakcíny ostatně ani nejsou k dispozici. Češi už jsou totiž z nekonečných lockdownů znechucení přinejmenším stejně jako Němci.

72 komentářů :

 1. Babiš s Hamáčkem pro nás připravili zcela jiný úděl, než zelený a to sice mamlasův. Vrbětice se nikdy zcela neobjasní i kdyby oddělení konstruce a vývoje BIS dodalo tzv. důkazy. Neboť ten způsob provedení prezentace a "logiku" celého postupu, tu nám už nikdo neodpáře. Jediné, co by to mohlo alespoň trochu zachránit, by byla minimálně degradace Koudelky, neboť na dovolenou do USA onehdá asi nejel na dovolenou, jak by řekl pan prezident. Jel si tam pro ocenění, kdoví za co, neboť výroční zprávy BIS se o nějakém majstrštyku nezmiňovaly. Asi, jestliže, pakliže, zřejmě, na tom se nechá stavět všechno možné, jenom ne diplomatická válka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stale vice je obcanum volicum jasne,ze je treba vymenit celou garnituru

   politiku,kterou totalne zblbla k nepotrebe strana piratu!
   Preceda piratisek je dokonce takovym fanatkem,ze si dela dredy,aby se pry podobal nemoci C19 a tim zrejme zakazal panu Putinovi zachranovat domorodce ČR jeho SPUTNIKEM V nebot sve volice totiz nenavidi,


   Po
   stejne jako pana PUTINA (boze cara chran) a to take davaji nadavkami vsem jeste nezabitym obcanum najevo..
   Jsou to paśaci1
   Cely parlament je jimi tak zblbly,ze piratiskum odsouhlasi i to,ze zeme je plocha deska.

   No takova sbirka spatne zvolenych zubozenych posrancu se fakt,ale fakt hned zas znovu nenajde!

   ZADAM VSECHNY OBCANY ZVOLTE ZNOVU PIRATISKA & PODPINDOSTNIKY!

   At zije jejich neomarxismus a trockismus a bude pod nimi lip!

   No vazne to je s nimi prča!!

   Vymazat
  2. Co Putin dokazal asi zminit nejvic je ta ruska trpelivost a pomalost..A na co sahne.
   Zemedelstvi slaba stranka Ruska, ted se vyvazi az 30 miliard ,dle sezony potravinovych produktu a bez chemickobiologickych defektu..
   Jisty Macron obstarava chytra pracovni mista a jak ?
   No to se zavrazdi nejaky vetsi pocet francouzu a ejhle jsou volna mista ..Nebo covid.
   Zelensky je sasek a to se nezapre. Prvni rachejtle z Ruska by prave jemu priletela na hlavu.
   Byl zvolen predevsim ,za hory slibu, ze konflikt mirove ukonci..Jeden z party.
   Presneji ,ze Francie a Nemecko stoji za Ukrajinskym fasismem nikoliv Ukrajinskym lidem, ktery ovsem valku nechce..Koho tohle zajima..
   Stoji za povsim kastovani zdejsich chytrych, neco napisou, ale s nama se povysene nebavi, asi,urcite nejsme pro ne dost na urovni, jenom by se s nami zahazovali s vyjimkou pana Davida. To mluvi a bude.
   Nemecky lid tvrde a vsemozne terorizovany pozaduje uz mnoho let marne,zmenu vlady. Zrejme neni leceni Nadeji na misto Sputniku uspesne..Nadeje od politiku.
   Zatlaci se na EMA, ktera obstarava uspesne ubytek populace v EU, uz delsi dobu.
   Chybi akorat mensi vysvetleni kdo vlastne vladne, jestli vlady a EU,nebo utajene osoby zdravi neprejici antihumani organizace EMA. Ktera uspesne vladne jiz mnoho let. Nadeje..
   Turci dostali lekci, kdyz se vzpiraji, prijde na ne armenska genocida jako pomsta.
   Take nejake chystane reformy s pocasim musi byt tajne,tady je tez nadeje zase na demokraticka zhorseni a jaka..Co je vam do toho..
   Germansky politici to hrajou na obe strany,aby se udrzeli u moci,aby osalili zase ubyvajici populaci.
   Nemecka media take slibuji ze EMA se velmi polepsi,ale az v kvetnu..
   Nez jim ty kecy EMA zatrhne,jednou provzdy.
   Rusky ministr je udajne tez pln optimismus co se tyka EMA.
   Snad by pomohlo,aby vsecky vlady pribehly a na kolenou EMA prosili a prosili..Nez dojde taky na ne.
   Jina asi posledni moznost je tam poslat ty proslule aagenty,ale bez novicoku..
   Zpet do Ruska vyhnani a nevdecni diplomati aspon nezemrou v Cesku na covid. Nebo na EMA,coz vychazi urcite na stejno.
   Rusove odesli zpet do kasaren a expert mezinarodnich vztahu dulezite zjistil, ze prozatim konflikt nebude.
   Uzitecny clanek konci tim ,ze EMA je totalni a absolutni vladce epidemie, diktator nad zivotem a smrti stovek milionu a ze je treba vzhlizet s nadeji a doufat..A nezeptat se..
   Kde to zijeme a jak..

   Vymazat
  3. Pokud se jedná o šéfa čučkařů, považuji ometálování důstojníka tajné služby jinou tajnou službou za akt shodný s vlastizradou. Toho člověka měl premiér první den po návratu z výletu vykopat z úřadu a organizace a asi bych se postaral o jeho "vytěžení" někde na Mírově !! A pokud o akci Vrbětice po dobu 6-ti roků nic nevymysleli a nic nedali z zpráv, tak by mně sakramentsky zajímalo, kde tak rychle vyhrabali "důkazy". Neprůstřelný důkaz je hmatatelný důkaz. A ty ho nemáš čučkaři, a přesto se s ním oháníš ??? Jdeš na detektor a do basy !!

   Vymazat
  4. Ado, mám silné obavy, že nebyl dostatek nebo kvalita retušovaných fotek a videí, aby mohli čučkaři fabulovat. Přesně jako důkazy fotek z Ukradiny a DLR. Záběry byly tak rozmazané a takové dálky, že nebylo nic pořádně k poznání. Pentagon mohl klidně požádat Google, aby jim poslal fotomapy, protože ty jejich ze špionážních družic byly takové hrůzy, že s tím mohli oblbovat jen tupé američany.

   Vymazat
 2. Doufám a těším se, že k věci se obsáhle vyjádří Čínský běžec. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Prezident republiky dnes v projevu konstatoval, že zatím nebyly předloženy žádné důkazy o přítomnosti agentů GRU v muničním skladu Vrbětice a že žádá, aby se celý případ co nejrychleji došetřil. V tomto kontextu je nezbytné označit naši diplomatickou válku s Ruskem za přinejmenším předčasnou. Důsledky ovšem sklízíme okamžitě a obávám se, že nedostupnost Sputniku pro naše zájemce bude patřit k těm nejméně bolestným. Osobně mě nejvíce znepokojují dvě věci. Především očividná snaha BIS vměšovat se do politického vývoje v zemi, a to dokonce zřejmě v cizím zájmu, což dokazuje, že se tato služba vymykla z kontroly příslušných politických orgánů. To je mimořádně nebezpečný stav a měl by silně znepokojovat všechny politické strany (včetně těch, v jejichž čele stojí postavičky okresního formátu). Druhá záležitost, která vzbuzuje obavu, je prostým okem viditelná podřízenost cizím zájmům u značné části politické reprezentace. To mělo za následek, že náš stát utrpěl v posledních měsících nejen obrovské finanční a ekonomické ztráty (včetně hrozby uzavření obrovských trhů pro naše výrobky), ale též byla zničeny zbytky naší prestiže a autority. Komu jsme tím tedy prospěli?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame, s tou BISkou máte úplnou pravdu. Je to nekontrolovaná organizace, která pod Koudelkovým vedením pracuje proti našim národním zájmům. Máte pravdu i s těmi našimi idioty-politiky. Lidem zatím ty ztráty nedocházejí. Je třeba o tom aspoň stále mluvit, aby tahle 5. kolona ve volbách utrpěla znatelnou ztrátu.

   Vymazat
  2. Koudelka byl vyznamenán za poslušnost od spřátelené tajné služby, tak se musí snažit aby si svoje zámořské nadřízené nerozhněval.

   Vymazat
  3. Podle toho, jak se v posledních dnech chovají, jsou zřejmě dalšími aspiranty na vyznamenání CIA i přátelé Hamáček s Kulhánkem i premiér Babiš.

   Vymazat
  4. Pánové, jestli chcete zajeďte si do Vrbětic a okolí, tam těmto konspiracím čučkařů věří tak maximálně staří lidi, co čumí na fakenews ČT a nemají možnost jiných dohledatelných informací z netu. Vysvětloval jsem to své matce, která byla právě zblblá fakenews ČT24 je řádným příkladem, co jsem popisoval výše. Normální lidi, to ví, že to byla nedbalost a požár firmy, zahlazující bordel v evidenci z vojenským materiálem. O takové události se informace (i od vojáků a polišů) v takovém klidném kraji rozlezou jako mor. Ploty tam byly v dezolátním stavu, co odtud odešla armáda, nikdo to pořádně neopravil a ani snad nekontroloval. Soukromník, sídlící někde jinde do objektu určitě neinvestoval, stačí příklad jak vypadá ta hořící budova na dobovém obrázku. Tak to vypadalo podobně všechno. Vojáci nechtějí být za debily, že objekt pronajali do rukou neschopných podnikatelů, kterých zajímají jen zisky a při průseru takového formátu se od toho distancují. Jsou v tom přece prachy (tato sranda stála 1 miliardu) a někdo to musí zaplatit. Určitě najdete ve svém okolí podobný scénář.

   Vymazat
 4. Za oceánem jeden pán, na trůnu radostné zatleskal.
  Pak rozběhla se v tůňce kola a ukázala se naše pr*děl holá.

  OdpovědětVymazat
 5. Každý kdo jen trochu přemýšlel co může prezident Zeman říct, věděl co řekne a scházelo mi jen, že neřekl: Vzhledem k neprokázání 100% účasti Ruských agentů na výbuchu ve Vrběticích, považuji jednání vlády za unáhlené. Jenže to říci nemohl, protože když mu to Babiš s Hamáčkem říkaly, čuměl na to asi jak na zjevení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně pradědo 25. dubna 2021 15:20, Vy byste „nečuměl“, protože jste v oné oblasti sběhlý, máte víc a včasnějších informací. Třeba o čučkařích, jejich možnostech a motivaci. Vaši myšlenku bych pochopil, pokud byste ráčil napsat, že byl překvapen, zaskočen ... Hned na začátku jsem tady naznačil, že celá ta argumentace, korunovaná Skripaly, je tak pitomá, až se to hodí. Tím musela, skutečně až do oněmění, kdekoho zarazit. JiH

   Vymazat
 6. Valka a zbrojeni a vsem co s tim souvisi je zatim nejhorsi skudce planety. /Tri ctvrtiny trilionu jen Usa na zbrojeni/.
  Ctete jak ty "hovna', /jak jinak je nazvat/, dulezite klickujou a lzou co nejdal od pravdy a skutecnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 7. Proč by měli být Babiš a Hamáček pozvání na sumit? Se závěry nás seznámí EP a určí nám jak se ekologický chovat. Čučkaři se už stávají i všichni naši politici na poli mezinárodním...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 8. Je zajímavé, že ani prezident neřekl jméno majitele Imex Group. Bude to asi také tajné. Možná i velice zajímavé.

  OdpovědětVymazat
 9. Taktika vymyslena v USA,ze zavody ve zbrojeni polozi SSSR a Rusko nevysla a ani dnes nevychazi.
  Tech veci bylo a je hodne. Jako zniceni zemedelstvi,urody a sklizne celeho sveta.
  Demokracii jako rezim, kterou u nas zavedl Masaryk a spol. po poradach s profesorem/pres. Wilsonem,kterej zavedl Res. Bank,mimo jine se vyvinula do humanistickeho strileni a vsemozneho potlacovani cechu ve prospech a na vsemoznou obranu zahranicniho kapitalu,prevazne taky nemeckeho, majitelu bank,dolu,huti ,tovaren atd.
  Proti Cechum a nikdy jinak,to bylo hlavni.
  Kdyby Hitler trochu pockal, mohl mit cele CSR bez Mnichova.
  Nejsilnejsi v te cele zdarile demokracii byla Sudetska strana a stacilo ,aby se ujala vlady..
  Veci by se ale vyvijely pomaleji.
  Jako dnes kdy islamisti brzy malou mensinou ovladnou vsude EU ale jednou nejsilnejsi, nejpocetnejsi stranou v kazdem state..
  Krici se ,ze nektere vlady se snazi vyuzit stavu Bajdena a dovolujou si. Kdo asi muze za ten stav?
  Ale couva ve vyjednavani USA pred Iranem, vyjednavani vedou rusove, mnozi se utoky v Iraku, kde Iran ma velky slovo, na zakladny,a vyvolat velky konflikt uskocnymi utoky ze zadu,se nedari..Je tam taky rus.
  Nikdo nevi,co Bajden rekne ,nebo udela,jak skodu zase zpusobi,hodne z toho v USA, ktery, to je dnes uplne jisty nejak nema vubec rad a snazi se vsemi zpusoby utopit a zaslapat do neexistence.Podobne jako Leyno a spol., EU.
  Taky vyjednavani o klimatech, jako vsecko je zase nastroj proti nam. My zaplatime vsecko a dusledky a ty nejhorsi poneseme i nase deti rovnez.
  Dle te definice, kterou jsem uvedl jinde..

  OdpovědětVymazat
 10. Pro zdejší Babiše & Hamáčky (a jiné ťapáčky) jistě není překvapením, že se ti mocnější ani nenamáhali zvát je mezi sebe.
  Je jim totiž přeurčena role lokajů, a lokaji - jak známo - ke stolu neusedají. Jen přičinlivě kmitají.
  Ti zdejší to vědí víc jak dobře. A proto kmitají. Přičinlivě, jak se to od lokajů očekává. A mají u toho pocit dobře odvedené práce, za kterou zaslouží pochvalu. Anebo osvědčenou placku. Třeba takovou, co ji tuhle za "zásluhy" dostal od CIA jiný slouha (ten utajovaný) či ten další lokaj, co ho posadili na "předsednickou" židli v NATO a co má neskrývanou ambici stát se zde p-rezidentem (přičinlivým a spolehlivým).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Osud mnoha lokaju, posluhu ,osud casto a velmi neblahy jako "odmena" panu za jejich verne sluzby a zlociny, kupodivu mnozici se ponizene a ponizujici se otroky nezadrzi..Nic,asi je nezadrzi?

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:16 V tom případě držte unku hubu, nebo na vás brzy dojde. zrádci to mají těžké a ti dementní ještě těžší.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Pane Dvořáku, prosím, nepoužívejte ty homo smajlíky, to používají ti místní idioti, které sem posílají na záškodnou jandovy Jevroské hovnoty. K vám mě to nesedí.

   Vymazat
 12. Projev pana prezidenta byl podle mne výborný. Jeho klid, proti hysterii opozice, říkal vše. Jediné co bych změnil, byl kanál naší proslavené "veřejnoprávní", na Primě by zvolili pestřejší komentáře, ale ČT24 nezklamala. Naopak jsem překvapen, jak se transformuje naše vláda, už u nás existují dvojčata ministerstev a časem budou některá ministerstva asi zbytečná. Mám podezření, že MZV bude nahrazeno BISkou a MZd se nahradí Ústavním soudem. Začínám se v tom špatně orientovat, jak v kompetencích, tak v odpovědnosti.

  OdpovědětVymazat
 13. Až bude spočítán účet za tuhle blamáž, tak už budou na šachovnici jiné figurky.
  Další stádo lokajíčků a pohuňků, čekajících na almužničku a daili mi tu medaili, viz Koudelka.
  V celé naší historii jich je přehršel.
  Nakonec nám budou opět vylamovat zlaté zuby z našich slovanských rypáků.
  Jsme nepoučitelní.

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 15. Pozváni byli i představitelé zemí jako je Nigérie, Keňa, Bangladéš, Bhután, Vietnam, nebo Polsko, takže záběr celkem doširoka i hloubky, nic mimořádně prestižního. Ale pro "naše" pejsky i tak nedostupná liga. Páníčkové ze zahraničí je sice pravidelně úkolují a pejsci oddaně aportují, ale těžko se to posune mimo rámec vztahu pán - pes. Respekt se buduje úplně jinak. Samozřejmě nemám na mysli jen "naší" současnou politickou reprezentaci.

  OdpovědětVymazat
 16. Byli tam skladovány těla nášlapných min. K JAKÉMU ÚČELU? Delaborovaly je? Kde byly náplně? Neprodávaly ty těla min a náplně samostatně pod nějakými názvy? Nevěděly ti dva mrtví zaměstnanci něco co neměly vědět? Zamotává se to pořádně.

  OdpovědětVymazat
 17. Oceniljsem Zemanův projev,a také způsob ja odpovídal Tománkové na "urputné" otázky.Ty byly ve stylu ČT.Důkazy,důkazy důkazy-ty chybějí většinou,což EUfilům NATOfilům vůbec nevadí.Je podle nich potřeba na Rusko útočit neustále,ať to přinese,co to přinese.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta blbka Tománková byla jak kolovrátek a snad si seděla opravdu na uších. A když jí Zeman řekl, že jí to zopakuje už po páté, tak to mohlo napadnout i normálně smýšlejícího člověka, že, ji bohužel ne. Kdyby byla co k čemu, tak to ukončí po druhém upozornění, jenže noty byly dány a ona nic jiného neumí. Ale jako "profesionálka" se jen pořádně ztrapnila před celým národem. To byla a nyní co slyšíme kvičení od kolaborantů a svazáků z debilbloku úplná labutí píseň.

   Vymazat
 18. Já bych doporučoval Koudelku degradovat až na vojína a poslat jej k CIA, ať si jej povýší sami, když jim slouží do roztrhání těla. Když si myslí, že jej takoví Barttoškové , Fialové nebo snad manekýnský generál Pavel tak zuřivě podporují. A to Bartošek byl členem NF a úzce spolupracoval i se svou KDU s komunisty. To jim sice slouží ke cti, neboť si úspěchy budování ČSR po válce mohou připsat na svůj vrub. Vždyt takové stavby, jako pražské Metro, vltavská přehradní kaskáda, vyřešili bytový problém po válce....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a co kdyby poslali Koudelku hlidat sklad ?
   To by nikdo neriskoval.

   Vymazat
 19. Podle některých vyzradil prezident téměř vše, podle druhých mohl prozradit víc. Kažpádně nikdo soudný nemůže nesouhlasit s tím, že by se v klidu a bez emocí mělo počkat na výsledky vyšetřování. Já bych si ovšem dovolil podotknout, že právě to se nestalo a náprava je nemožná. Na pravdě už nezáleží, cíle nebo cílů bylo dosaženo a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně prozradil státní tajemství, že čučkaři nemají žádné důkazy a tím ohrozil celý debilblok.

   Vymazat
  2. Je skandální, že zdejší vládní jezdí ukazovat svým loutkovodičům (EU & NATO) "důkazy" ke kauze "Vrbětice", aby si zajistili jejich podporu v té podlé protiruské provokaci, zatímco ty stejné "důkazy" pečlivě utajují jak před naší veřejností, tak i samotným prezidentem, který je vrcholným představitelem republiky!!

   Proč by jinak by prezident Zeman ještě i dnes musel konstatovat, že žádné (nevyvratitelné) důkazy nezná a též, že v žádné výroční zprávě předkládané BIS nebyla až dosud žádná zmínka o souvislosti ruských "agentů" s výbuchem skladů ve Vrběticích. Vřeštění zdejších rusofobů je jedna věc, porušování práva (nadto mezinárodního) rozehráváním zpravodajských operací pod falešnou vlajkou je věc druhá, a daleko závažnější.

   Vymazat
 20. Ideální řešení by bylo, kdyby komplet celá naše politická garnitura byla vyloučena ze hry a bylo jim zakázáno pracovat v politice. Mám na mysli celou vládu, poslance, senátory, ústavní soudce, policii a špiony. To by byl fičák.

  OdpovědětVymazat
 21. Boj se přiostřuje ,Babiš přestoupil k debilbloku.Pouze prezident Zeman dává naději a to je velmi málo.Komunisti a SPD jsou demokratické bez přįvlastku , ale naděje je.Snad Vrbětice přesvědčí další voliče ,że současnost nesvědčį ČR.

  OdpovědětVymazat
 22. Tady je o co jde, od uznávaného experta.

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pokusily-se-usa-zavrazdit-jenom-lukasenka/

  Nutno dodat, že překladatel zapomněl přeložit jednu důležitou větu, zhruba: "Češi slouží jako schytávači sraček, které padají na hlavu USA" (za zpackaný plán puče v Bělorusku).

  OdpovědětVymazat
 23. Amerika je zlo! Satan a tady mu pátá kolona slouží, zrazuje svou vlast! Všichni mlčí! Už se nevěší za vlastizradu? Tož, tak jsme v řiti!

  OdpovědětVymazat
 24. Pánové, dozvěděli jsme se, že tyto stránky , tedy "Naše republika" Aeronet, Sputnik jsou dezinformační kanály a každý kde se sem vyjadřuje bude stíhán pro spolupráci s cizí mocností. Jediné "pravdivé" kanály (stoky) jsou Respekt, Seznam.cz, Šafrovy plátky a hlouposti, ČT, ... Kam to ta kapitalistická "demokracie" dopracovala. Pravda bude nesvobodná a lež bude mít pod křídly CIA a USA naprostou volnost. A takoví maňáskové CIA jako je Fišer, nebo lidovec Bartošek, slepice Němcová, Langšádlová, Pekařová, nám budou říkat "čistou pravdu". Tedy dle Havla: zvítězí lež a nenávist nad pravdou a láskou. Musíme se bránit a ve volbách nedovolit, aby jmenovaní lháři a lhářky už se nikdy nedostali do řad zastupitelů občanů na žádné úrovni. Tedy ani v obcích, ani ve městech, krajích a Senátu. A když si představí, že ti nejvíce bezvýznamní, senátoři, kteří dohromady dostali asi pětinu hlasů co prezident Miloš Zeman, tak tito uličníci by chtěli diktovat osobnosti, jakou u nás dlouho nepotkáme, tedy Miloši Zemanovi. Ať žije Miloš Zeman a naše přátelství s bratrskýma slovanským Ruskem. Ať žije Putin, nejschopnější vůdce Ruska!!! Už se nikdy nenechejme oklamat anglosskými lháři, kteří nás prodali Hitlerovi, pak ukradli slovanskému Rusku část Srbska a tam si vybudovali válečnou základnu, pak Slovany v Jugoslávii "humanitárně bombardovali... ne takové falešné spojence nepotřebujeme !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (20:34):
   Pěkně tu absurditu popsal i Stanislav Blaha (e-Republika):
   ---
   Kdo si troufne pochybovat o oficiální verzi, je zrádce a bude zastřelen.
   Právě shořel Reichstag, chystáme se do války: Kdo chce důkazy, neprošel testem loajality a konformity, bude zatčen. Kdo si troufne pochybovat o oficiální verzi, je zrádce a bude zastřelen. Všichni ostatní mají kliku a čeká je marškumpačka směr Stalingrad.

   Vymazat
  2. Ukovne, miz z těchto stránek, už jsem uvedl, že Naše republika je dezinformační kanál. Tak honem utíkej než Tě zavřou. Ale to bylo fajn, aspoň bys zde neotravoval ovzduší.

   Vymazat
  3. Jo jo. Jakou by měla demožumpa podporu bez politických neziskovek? Troufám si říct, že velmi mizivou.
   Jak je to dlouho, když si Babiš nechal udělat analýzu neziskového sektoru, s tím že politické neziskový omezí?
   Včil sklízí ovoce své (záměrné?) liknavosti.
   Už je na jejich straně.
   A AlHamaida nestojí ani za řeč.

   Vymazat
 25. Unknown25. dubna 2021 více čti a méně komentuj..........
  https://aeronet.cz/news/video-ruska-fsb-ukazala-koudelkovym-cuckarum-z-bis-nejvyssi-ligu-kontraspionaze-fsb-odtajnila-vybusny-videozaznam-dvojice-agentu-americke-cia-jak-v-restauraci-v-moskve-planovali-fyzickou-likvidaci/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Já Vás upozorňuji, že pokud nepřestanete se svými provokacemi, pak budete čelit právním důsledkům. Jsem ochoten celou věc financovat u svého právního zástupce.

   Vymazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 27. Lokaji se k jednání nezvou, těm se jenom ukládají úkoly.

  OdpovědětVymazat


 28. V porodnici měli tři novorozence - chlapečky: Čecha, Němce a Rusa. Ale zapomněli je označit, takže se jim popletli. Přijdou matky a teď, babo raď, jak je od sebe odlišit, který je čí?A tak Němka zařvala: "Heil ….!"A skutečně - jedno novorozeně vyskočilo do pozoru a zvedlo pravici.Němka k němu šla a vzala si ho do náruče.Hned přistoupí i Ruska a bere si do náruče jedno ze zbývajících dvou dětí.A Češka se ptá: "Hej, Rusando, jak jsi poznala, že tenhle je tvůj? "Ruska odpovídá: "To je jednoduchý - když Němka zařvala, tak ten můj zaťal pěstičky a ten tvůj se posral ...." A tak je tomu i dodnes v unii..

  OdpovědětVymazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 31. Ivan Havel is dad... Panu Bádalovi, přes jeho dobré vztahy s Honzou Sokolem (již zesnul) odmítl v roce 1987 spolupráci na řídícím systému "on line" tramvajárny na Zličíně, která měla být největším výrobcem tramvají na světě. Tento grandiózní projekt ukončili Havlové. Historie a čas svoje vždy vykonají...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude tím, že pan Havel studoval za komunistů v USA a zřejmě tam nohé pochytil...

   Vymazat
  2. Ale ne za svoje , jako Klaus a spol..

   Vymazat
 32. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 33. Správně čtu a vím že toho už mají plné zuby i na tom západě. Většina lidí se nenechá jen tak zlikvidovat do jejich chudoby. A s šílenstvím tzv zelený úděl též nikdo nebude souhlasit. Až přivezou Sputnik tak se dám očkovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jedině přes hranice. Buď v raichu nebo esteraichu.

   Vymazat
  2. V gubernii USA se nikdy Sputnik neobjeví,kdyby měla, s odpuštěním,vychcípat polovina národa,to si pište pane.Pucflek se jinak nechová!

   Vymazat
  3. No tak ale. Havle Havlíčku.
   Nechceš si jít zaspívat na jiný hrob?

   Vymazat
 34. Fond Sorosa vykúpil od Penty akcie denníka SME. Čo od toho môžeme očakávať?

  https://cz.sputniknews.com/20210424/fond-sorosa-vykupil-od-penty-akcie-dennika-sme-co-od-toho-mzeme-ocakavat-14256131.html

  Lavrov: Moskva je připravena přijmout další opatření, pokud bude eskalace ze strany USA pokračovat

  https://cz.sputniknews.com/20210425/lavrov-moskva-je-pripravena-prijmout-dalsi-opatreni-pokud-bude-eskalace-ze-strany-usa-pokracovat-14268204.html

  Vitásková: Politici hazardující se zdravím lidí nemohou vyváznout bez trestu

  https://cz.sputniknews.com/20210425/vitaskova-politici-hazardujici-se-zdravim-lidi-nemohou-vyvaznout-bez-trestu-14268348.html

  OdpovědětVymazat
 35. Učebnicový příklad síly ovlivňování politiky,
  zpravodajskými, tajnými službami, ruku v ruce s veřejnoprávními médii.*

  OdpovědětVymazat
 36. Jen tak na okraj můj názor - to co se dohodllo ráno, už odpoledne nemusí být pravda. Bidet stejně jako Andy mnění rozhodnutí za pochodu a někdy je to kvapík.

  OdpovědětVymazat
 37. K jednání závažného strategického charakteru se klauni nezvou.

  OdpovědětVymazat
 38. No a tady je to celé, i s tou větou.

  https://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8691-pokusily-se-usa-zavrazdit-pouze-lukasenka.htm

  "....Pokud použijeme anglický slangový výraz, že „hovno narazilo do větráku“ (neboli „všechno se posralo“), pak by bylo fér ​​zmiňovat se o Češích jako o „ochranném štítu před sračkami“, který slouží impériu. :-)"

  OdpovědětVymazat
 39. tak jesnou to tem americanum vyslo 911 ze podle naslych neznicitelnych pasu,ale vyparenych letadel, zahajili valku v Iraku. Kdo ti to asi Buresi nakukal udelat tu samou lest i v Cesku? my nejsme zrouti hamburgru.....tesim se na tu tvou spatnou cestinu kdyz te zase nekdo rozhodi😅

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.