Reklama

středa 21. dubna 2021

Vrbětice jako světodějný činitel a naši velikáni

Jiří Jírovec

21. 4. 2021
Sněmovna se 20. dubna rozbouřila kvůli slovu „zboží.“ Premiér je použil na tiskové konferenci, při níž oznámil, že existuje důvodné podezření, že ve Vrběticích šlo o útok na zboží, které komusi patřilo a mělo být kamsi vyvezeno.

Druhý den slovo „zboží“ odvolal, protože se dostal pod tlak opozice. Ta kontrovala nelogickým výrokem, že ve skladišti zahynuli dva lidé a ti přece nejsou zboží. Protože jsou omezení, nevědí, že Západ dávno vymyslel termín „collateral damage,“ který je používán ve výmluvách, že se cosi
vymklo původnímu záměru. A také se užívá půvabného termínu "lidské zdroje".

Když NATO v roce 1999 bombardovalo Srbsko, jedním z bohulibých cílů byla budova bělehradské televize, která vysílala Miloševičovu propagandu. Svět tehdy oběhla fotografie techničky zavalené troskami. Tady kus těla, tamhle noha a ruka. Ta žena nebyla terčem, který odsouhlasil Havel i Zeman.
Statistika ji zařadila mezi collateral damage tedy do vedlejších škod. Stejně jako 16 dalších obětí. Západní novináři, jimž TV poskytovala služby dostali echo a včas prchli.

Premiér se neměl trapně omlouvat. Měl vysvětlit, že dva nešťastníci z Vrbětic spadají do zmíněné kategorie vedlejších škod. Takový je holt život. Při akcích na cizím území (takové je podezření) někdy létají třísky.

V Česku existují sebevědomě ztopoření politici. Jejich odvaha bohužel končí v okamžiku, kdy by měli praktikovat pravidlo „padni komu padni.“ Proto neprotestují proti útokům na iránském území, zabití iránského vědce, rozpuštění a vypuštění novináře nebo odstřelení iránského generála v Badgádu. Nový pán by se mohl rozlobit.

26 komentářů :

 1. Tak podporu vyjádřil pouze EP a ještě ne celý. A všichni víme, že tahle instituce je na dvě věci. nemá vůbec žádnou pravomoc. je to pouze zástěrka toho, že EU vládnou nevolení úředníci. Jejich bláboly nemají vůbec žádnou váhu. A odjinud jsem zatím žádnou podporu neviděl. Zato jsem ale četl, že Putin ve svém projevu jasně řekl, že provokatéři budou litovat daleko více než jindy. Doslova: "Chcete pálit mosty? Odpověď Ruska bude ASIMETRICKÁ A TVRDÁ". Tedy my už jsme to pocítili. I zločinec Kolář najednou říká, že jim máme Stromovku nechat, protože my máme v Moskvě velvyslanectví na dvou hektarech. Tedy více než americké. A další budovy. A ty by nám Rusové sebrali. A také jsem neviděl, jak Hamáček zatočil s velvyslancem Zmijevským. Jak se včera kasal. Asi když vidí tu podporu spojenců, tak zabrzdil. Neví co a jak dál. Je to idiot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. danny Jo správně Rusové si z štěkání slouhů z Čech nic nedělají a je to naprosto směšné co vymýšlí.

   Vymazat
  2. 13,49
   Sám seš NEčeskej unt....ch ty zmetku podporující amiokupanta a fašoEU!Hlavně,že byl Havel,šláfendrek,Žantovký,Benda st. a ostaní TYPICKY NORDICKÁ RASA!.-D

   Vymazat
 2. Pane odpusť jim, neb nevědí co činí...

  OdpovědětVymazat
 3. 12,55
  Víš kulový a budeš donekonečna lhát jako udavač Havel???!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. 13:15
  Ty tupě tapetujici blazne, víš totální hov...

  OdpovědětVymazat
 5. Údajně Havel pro Francouzský Le Monde použil výraz: "Nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární." Havel sice popřel, že by tento výraz někdy použil. Pravděpodobně ani nepoužil, ale přiznal ve vysílání ČT, že s bombardováním souhlasil. Dle Havla to bylo. Cituji : ¨Toto řešení chápu sice jako krajní, ale v dané situaci nezbytně nutné.¨
  Tedy jasný souhlas s bombardováním, kterého v budoucnu litoval.

  Takže kde jsou ty lži o souhlasu? Víc čtěte...


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 13:53
   Píšete "Údajně Havel pro Le Monde použil výraz: "Nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární." Havel sice popřel... Havel to nepopřel, ale článek autorizoval. Havlovu druhou větu citujete správně. To jsou věci, co ?

   Vymazat
  2. 13/53
   Howne, buď záměrně lžeš, nebo víš hovno.
   Ne Le Monte, a už vůbec ne údajně, ale řekl to na plnou hubu v ČT, že se jedná jaksi o humanitární akci! Dodnes si pamatuji jak jsem se na toho škůdce národa rozeřval, jen co tu nehoráznost vypustil ze své prolhané tlamy.
   Stopro možno dohledat v archivech ČT, jenže to by odtamtud napřed museli po právu vyletět jeho pohrobci.

   Vymazat
 6. 13,35
  Ty sám seš blbej jako Samonella na poušti,takže si zajdi do kniHOVNY flašky Havla,tam budeš pochválen,jak chápeš lži toho kolaboranta a vlastizrádce!

  OdpovědětVymazat
 7. Hm měl bys jít zpátky do školy,a zopakovat si historii, je tam jen pár stovek ubozaku jako ty. A doufám že se budeš, jako první hlásit do první linie, ty rosofobe.

  OdpovědětVymazat
 8. 14,00
  Tebe nakopnul doktor už v porodnici do palice....ovšem ta panečku sedla!

  OdpovědětVymazat
 9. 14,34
  Chápání psaného textu je problémem všech ynetligentů made in demožumpa.-)

  OdpovědětVymazat
 10. Vrbětickou frašku vytvořil Beligcant a čekalo se na příhodný okamžik. Majitel zbraní dotyčné osoby nezná, ani nikoho neočekával a byl večer před výbuchem přítomen v areálu. Jako obchodník se zbraněmi musel být prověřený bezpečnostní službou a stále s ní v kontaktu. A reál za nájem 10 milionů hlídala armáda a musela dělat záznamy o návštěvách. BIS má určitě analitiky, kteří zaznamenávají a vyhodnocují zda nejde o osoby po kterých je vyhlášeno pátrání. Bulharský obchodník říká, že žádné zbraně ve Vrběticích nebyly pro něho. Moldávie se zlobí, že takový pas na uvedené jméno a data nevydala. Ostatní údaje jsou PŘÍSNĚ TAJNÉ.

  OdpovědětVymazat
 11. Když zdejší ztopoření politici vypínají na tribuně v PS své hrudi s teatrálními žvásty o hrdé a sebevědomé zemi, kterou (jakože) hájí, mohli by stručně i dopovědět, na co konkrétně jsou hrdí?
  Snad ne na to, že dovedou se škodolibou podlostí provokovat Rusko? Nebo soutěžit v pokrytectví? Anebo že se vyznají v tlačenici při lísání se svému páníčkovi?
  Snad již nic, čím by se mohli pyšnit, již není.
  ----
  Ruská bezpečnostní rizikovost musela být přece nějak prokázána!, když už i přes důrazné napomenutí od zdejší filiálky CIA (zvané BIS), vládní činovníci nereagovali dost poddajně. Připomeňme si, že Rusko by mělo být apriorně vyřazeno z úvah o dostavbě JE, protože je podle CIA (a BIS) bezpečnostním rizikem.
  Leč vláda nereagovala dost zřetelně a dovolila si cos nemyslitelného, totiž, že ruského dodavatele nevyloučila. A tak byl její pohled zkorigován na jediný správný azimut. Ruský dodavatel je vyškrtnut, a s ním i dodávky ruské vakcíny, a aby toho nebylo dost, tak i vytěsněno na dvacet ruských diplomatů.
  Zdejší vládní lodník si totiž na malou chvilku asi myslel, že je nejen zdatným oligarchou, ale i skvělým lodivodem na koloniální kocábce. Dnes už lépe tuší, že není a nebude. Zareagoval pružně ba střehbitě, jak už to přičinliví lokajové mají v žilách.

  OdpovědětVymazat
 12. Jdi se vy..at za fukar.Kdyby blbí tlačili vlak tak Ty protržená gumo se nejvíc nadřeš!Unkasi(Indiánský Howne.)

  OdpovědětVymazat
 13. 15:51 Ty jsi jak radista na Titaniku, taky vysíláš a taky k prdu.

  OdpovědětVymazat
 14. Pan Jírovec to napsal hezky, slušně, logicky a pravdivě. Ale málo platné. Zcela praktickou odpověď na to, co vlastně se tak najednou stalo, že jak blesk z čistého nebe vystoupil viditelně vyplašený Babiš s viditelně zdrceným Hamáčkem, aby dali na vědomí definitivní kapitulaci českého státu tak, že vzdá vlastní zájmy a splní dosud ne zcela respektovaná přání cizí moci, o tom žádnou.
  Takže. V prvním kole žádný Sputnik V, žádný Rosatom a žádné historicky naddimenzované velvyslanectví Ruské federace (počínaje pokáceným bronzovým Koněvem a Vlasovci v Řeporyjích ...). Vše v souladu s linií té naší, nově uskupené, demokratické opozice. Té v čímsi vleku. Dál, dál se uvidí. Jako na Slovensku?
  Co ty pány až tak vyděsilo a toho v Lánech zarazilo? Že by jen a jen pohyb těch nebo jiných, snad důstojníků cizích služeb, po republice? Když prokázat jim, že to byli oni, kdo škrtnul sirkou jednou a pak znovu, je vyloučené? V nejlepším highly likely? Ne, to není to, co je vylekalo. To není nic jiného, než jejich vysvětlení, když nic jiného než takové jim nabídnuto nebylo. Tím pádem v tom leknutí, ani nezbylo. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. Okamura trapne klickuje. Videl jsem jak byl u Soukupa. Sice tvrdi, ze prime dukazy nejsou, ale ani jednou si nedovolil pripustit, ze by to cele bylo nesmysl. To Volny se s tim v PS neparal. Aby na tom SPD netratilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomio asi počítá s účasti ve vládě demobloku. Krteček nám to vysvětlí.

   Vymazat
  2. Okamura naprosto správně jednal. Velmi moudře. Řekl jasně, že BISu se nedá věřit na základě ricinové frašky.

   Vymazat
 16. Nenaskakujme na odpornou protiruskou vlnu, která se právě valí Evropou. Víme přeci, komu slouží čučkaři. Jejich cílem je především, vytvořit silně protiruskou náladu ve společnosti.
  A to pak teprve novodobým Hitlerům ,,uvolní ruce".

  OdpovědětVymazat
 17. Pavol Forisch:
  Slovenskí aj Českí politici opäť klamali o výbuchu vo Vrběticiach v 2014, ktorý bol zinscenovaný aby zamietol stopy po chýbajúcej munícii, ktorá skončila v rukách teroristov.

  V týchto muničných skladoch sa nachádzali zbrane s ktorými sa obchodovalo a tento obchod ako aj príslušníkov českých tajných služieb podrobne sledovala ruská GRU.

  Dôvodom monitorovania presunov týchto zbraní bolo to, že od roku 2012 sa zbrane a munícia z Vrbětic potichu presúvali na Ukrajinu a odtiaľ putovali priamo do rúk vtedajšej Free Syrian Army teraz Islamský Štát ktory bojuje proti Bašarovi Assadovi a to je v priamom rozpore s medzinárodným zbrojným embargom na dodávky zbraní do Sýrie.

  V skladoch teda boli zbrane a munícia, ktorá sa rozpredávala teroristom Islamského štátu cez Ukrajinu a zmenšujúce sa zásoby trebalo zakryť teda legalizovať a preto sa použil scenár výbuchu muničného sladu keďže potom už nikto nieje schopný určiť koľko zbrani a munície bolo zničených a bolo možné ich odpísať keďže nebolo možné spraviť inventúru.

  Profesionáli z ruskej GRU pohyb tých zbraní sledujú dlhodobo po celom svete a konkrétne vo Vřbeticiach od roku 2012 kedy Češi začali dodávať povstalcom v Sýrii a vyšetrovaním v roku 2015 až 2017 sa potvrdilo že mnohé z týchto zbraní a munície sa nachádzajú v Syrii u členov Islamského Štátu v dokonalom zakonzervovanom stave čo nie je bežne pre blízky východ čo značí o tom že tieto zbrane prišli do skladov vo Vřbeticiach priamo zo skladov českej armády a na celom obchode sa museli podieľať najvyššie politické špičky ako aj príslušníci českých tajných služieb ktorých odhalila aj Ruská GRU.

  Otázkou ostáva či politici, ktorí tento zastierací manéver českých tajných služieb chcú dnes hodiť na Rusov vedeli , že tie zbrane skončia v rukách teroristov z Islamského štátu
  a tým pádom sú spolupáchatelia terorizmu vo svete a či o tom vedia aj slovenskí politici a tí ostatní lúzri čo sa tu teraz ku tomu vyjadrujú a huckajú na proti Rusom.
  Pravda raz vyjde najavo a potom sa budú všetci zodpovední, ak vôbec budú ešte žiť, zodpovedať za svoje činy .
  https://vk.com/public199284310?w=wall-199284310_41219

  OdpovědětVymazat
 18. Vidíš Slovensko lítáme v tom stejně. Snad konečně pochopíme, že roztržení ČSR nebylo v zájmu občanů, ale politiků. Mají víc koryt.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.