Reklama

středa 28. dubna 2021

Vrbětice: Mediální fraška s bohatým obsazením. Co jsme se v uplynulých dnech dověděli? Bajka o buranovi a puťce. Sláva Ukrajině! Všechno je tu hybridní. Je horší Rusko nebo Petříček? Víme, co měli špioni v zavazadlech!

Lu Lina
28. 4. 2021  NonServiam a Protiprou

LU LINA shrnuje a komentuje vše, co se na nás v poslední době valí za moudra stran "aktu státního terorismu", který zde prý Putin uskutečnil před několika lety

(Na snímku originální grafika ProtiProudu)

„Rosatom se nebude podílet na dostavbě Dukovan,“ sdělil Havlíček. Ano, to nám všem bylo jasné hned jak Babiš s Hamáčkem na mimořádné tiskovce dokoktali to obvinění. Účel zjevně stále světí prostředky.

 

Bohuslav Hrozný


Bohuslav Sobotka, exhumovaný Seznamem, aby ještě jednou prospěl dobré věci, prohlásil, že po jeho zvolení do čela české vlády Putin celé noci nespal a nakonec ze zoufalství vyslal diverzanty aby ji destabilizovali výbuchem muničního skladu. Ano, to je velice pravděpodobné. Z bývalého českého premiéra šla hrůza už od pohledu. Velký státník, skvělý diplomat a vyjednavač, vynikající rétor, uhrančivá až impozantní osobnost. Famózní jazyková výbava. Tlumočníka potřeboval pouze při jednáních vedených v nějaké exotické cizí řeči. Třeba v angličtině. Je pochopitelné, že Putin by tehdy udělal opravdu cokoliv, aby se takového obávaného soupeře zbavil.


My nesmíme ani napovídat


„Čím víc o Vrběticích řekneme, tím víc napovíme Rusům,“ řekl ministr vnitra. Důkazy pochopitelně máme, ale bohužel je nemůžeme nikomu ukázat. Dokonce ani prezidentovi, soudě dle jeho projevu. Správně. Utajení je naprosto zásadní věc. Teď už jen musíme doufat, že ruská ambasáda nemá předplacený Respekt.


Jen počkej, zajíci!


„Povedla se nám nejlepší a nejrazantnější akce proti rezidenturám ruských tajných služeb,“ prsí se na největším dezinformačním webu týž ministr. Hm. Mám dvě otázky. Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsme razantně rozvrátili ruské rezidentury vyhoštěním špionů o kterých jsme věděli, že jsou špioni, a kteří věděli, že to o nich víme? A nerozvrátilo by ty rezidentury spíš to, kdybychom aspoň jednou odhalili, usvědčili a zavřeli aspoň jednoho jejich špiona, který to neměl napsaný na vizitce?


Naskočily bryskně


„Prokremelské weby naskočily na téma Vrbětic velmi bryskně,“ objevil pro Hlas Ameriky analytik Vrabel, majitel významné firmy vyrábějící probruselské a prowhitehousovské dezinformace. Pan Vrabel vidí jasné proruské pikle v tom, že po odpálení vrbětické bomby premiérem přestali všichni psát o kovidu a začali o Vrběticích. Svou proruskou orientaci pak autoři takto odhalených dezinformací demonstrovali především tím, že v různé intenzitě a formě pochybovali o na první poslech špatné báchorce, jež jim byla vládou oficiálně předložena k uvěření. Jsem kokot já, protože mně to přijde tak nějak normální a zdravé, nebo analytik Vrabel, kterému to připadá podivné a nebezpečné?


???


Redakci Aktuálně vrtá hlavou, co asi vyhoštění ruští špioni odváželi ve svých četných zavazadlech. No, co asi. Dokumentaci dukovanského reaktoru. Souřadnice Letiště Václava Havla. Vzorky z armádních muničních skladů. Svatováclavskou korunu. Nepoužité dezinformace. Zbytek ricinu. Novičok. Koněva. Data pacientů benešovské nemocnice. Drahošovo volební lístky. Složky Zemana a Klause a jejich hlášení. Stromy ze Stromovky. Uspaného a do kozelce svázaného řeporyjského starostu.


Bylo jich šest


Za projevy ruského státního terorismu u nás nestojí jen Pat a Mat, ale dokonce celá parta Hic, zjistily investigativní skupina Bellingcat a Respekt. Jistě. A připluli tam i s tím generálem jadernou ponorkou po Váhu. Protože když něco zveřejní „investigativní skupina“ Bellingcat (hlásná trouba cizích tajných služeb) a Respekt (hlásná trouba domácích tajných služeb) tak je to tutovka, nic se dál vyšetřovat už nemusí a kdo o tom pochybuje, je ruský agent.


Hrozba


„Rusko je hrozba,“ vyjádřil se s typickou znalostí věci a s typicky jasným názorem k Vrběticím exministr Petříček. Ano, Rusko je možná za určitých okolností hrozba. Ale mnohem větší hrozba a to za všech okolností, jsou pro společnost lidi jako je Petříček.


Tatínek vám vyhlásí válku


Česká vláda předložila Moskvě v reakci na její odvetný krok učebnicové nesplnitelné ultimátum. Poté, co Moskva reagovala obvyklým a naprosto předvídatelným způsobem na její divoké počínání připomínající nejvíce ze všeho Brownův pohyb molekul. Hamáček to přitom komentoval slovy, že onu reakci očekáváme postaveni čelem. A pak se téměř rozplakal, že nám vyhostili o dva agenty víc, což prý rozhodně nečekal… Má ty svatá prostoto! Asi nejvýstižněji popsal toto diplomaticky sofistikované počínání české vlády v úvodu Vrběticegate bývalý diplomat Petr Drulák: „Když dává nějaká velmoc malé zemi ultimátum, tak to bývá smutné, když dává malá země ultimátum velmoci, tak je to směšné. Obojí většinou končí velmi špatně.“


Vím, jak to bylo


Jeden z těch, co mají ohledně Vrbětic taky naprosto jasno, je soudruh poslanec Bartošek. Šlo o ruský terorismus, který nařídil Putin a ideálním řešením situace by proto byl preventivní jaderný útok NATO na Rusko. Vždycky jsem lidem, co mají ve všem hned jasno, velice záviděl. Já to nedokážu. Snažím se totiž nejdřív přemejšlet. A proto skoro vždycky červík pochybností zahlodá. Obzvlášť, jde-li o nějakou politiku. Obzvlášť, je-li do toho namočena i nějaká tajná služba. A obzvlášť v případech, kdy mi už na první pohled jen těžko stravitelnou věc servíruje seskupení, jehož důvěryhodnost se limitně blíží nule.


Bulhar není Rus


Bulharský obchodník se smrtí Gebrev, jehož „zboží“ tu měli ruští diverzanti vyhodit do vzduchu, ho dodával na Ukrajinu. Tedy bojující straně do válečné zóny, což je mezinárodně zakázané. V této souvislosti se tady všichni rozplývají nad tím, jak česká kontrarozvědka ty ruské diverzanty skvěle odhalila. No, já se teda nijak zvlášť nerozplývám, protože po mém soudu zatím odhalila velký kulový, ale to je věc názoru. Co ovšem pozdvihuje mé obočí je zjevný fakt, že si tady nějaký bulharský pašerák zbraní naprosto beztrestně zřídí centrální překladiště, páchá tím závažnou trestnou činnost s mezinárodním přesahem a BISka si klidně jede v režimu pohoda – tabáček. Ne, agenta CIA Koudelku fakt zatím není za co chválit, natož za co povyšovat. Naopak.Bajka o buranovi a puťce


„Buranské a odporné, kritizují politici Zemanovo chování k moderátorce,“ píše Idnes. Jde o rozhovor po jeho nedělní vrbětickém projevu. No, my se ženou na to máme jiný názor. Bylo to…typicky zemanovské, ale nic odporného ani buranského jsme na tom neshledali. Zeman si to jako vždycky užíval a moderátorka na to měla být připravená. Ptala se ho opakovaně na věci, které už řekl, což svědčí o tom, že svůj protějšek neposlouchala, takže jeho reakce „vy si snad sedíte na uších“ byla sice negalantní, ale věcná.

Ani se mu nedivím. Moderátorka, která není schopná pohotově reagovat na to, co jí říkáte a jede si podle svého papíru, je špatná moderátorka. Jestli je paní Tománková nejostřejší tužka v primáckém penálu, soudě tak podle jejího nasazení na prezidenta samorosta, tak to teda potěš koště. Po tak ubohém novinářském výkonu v přímém přenosu se nikdo nemůže divit, že Zeman považuje novináře za tupce. A přitom inteligentní, pohotová a schopná moderátorka by od něj měla dost munice aby ho roznesla na kopytech. Nebo aby mu přinejmenším byla důstojným protějškem. Místo toho tam sedí tiše jako putička, dokola čte z papíru svoje mimózní otázky a nechá dědka beztrestně exhibovat.

Kromě toho, gentlemanství je přece výrazem mužského šovinismu a nadřazenosti a najednou se bude prezidentovi vyčítat, že se nechoval jako gentleman. Zacházel s ní jako rovný s rovným, tak to přece všichni furt chcete. Že na něj nestačila je její problém a líto mi jí rozhodně není. Prima se vyjádřila, že „předvedla vysokou profesionalitu.“ Ne, nepředvedla. Předvedla ubohý výkon a „buran“ Zeman jí po zásluze sežral zaživa.


Sláva Ukrajině!


„Česko-ruská krize svědčí o hybridní válce, kterou Rusko vede, soudí ukrajinský velvyslanec.“ Budiž. Byl bych opravdu velmi překvapen, kdyby měl ukrajinský velvyslanec nějaký jiný názor. Je představitelem současné ukrajinské vlády a ta staví svojí kompletní domácí i zahraniční politiku na postulátu, že za jejich posranej život může Rusko. Ale asi bych se velice rozpakoval něco takového prezentovat jako směroplatné. Má to asi takovou váhu jako prohlášení Hitlera o tom, že velký počet židovských bankéřů a právníků svědčí o židovském spiknutí. Mimochodem, zajímal by mne daleko více spíš názor velvyslance ruského. Odmítá rozhovory?


Well done, guys!


Ředitel BIS Koudelka na sociální síti pochválil vládu, že její reakce na Vrbětice je „počínáním sebevědomé a hrdé země.“ A to o té sebevědomé zemi od té doby furt visí v mediálním luftě. Mám k tomu dvě poznámky.

Zaprvé, Česko není sebevědomá a hrdá země. Je to malá, navíc často velice směšná zemička, se kterou si všichni, ruku v ruce nepřátelé i spojenci, dokola vytírají p...l. To, že vláda z nejasných důvodů jako v záchvatu pominutí smyslů vyhostila hromadu Rusáků nemá se sebevědomím nic společného.

Zadruhé, bezprecedentní zasahování jedné z českých tajných služeb do politiky už přesahuje všechny myslitelné meze a fascinuje mne, že to nikoho z „demokratů“ nepálí. O tajné službě nemám jako občan nic slyšet ani ji vidět. Proto se jí říká tajná. A ne, že bude její ředitel veřejně chválit politiky jak pěkně tancují podle toho, jak on píská. V sebevědomé a hrdé zemi by ho za něco takového především dávno kopli do p....e.
28 komentářů :

 1. Bohuzel tvrda pravda, au to boli au to boli, au to boli au au au

  OdpovědětVymazat
 2. Vrbětice jsou záměr, aby se k nám v žádném případě nedostal Sputnik V! Škola na Floridě totiž už nebude zaměstnávat očkované, protože jsou velkou hrozbou pro zdravé, mladé a NEOČKOVANÉ. U těhotných pouhá přítomnost ockovaneho vyvolává potrat!

  https://www.lidovky.cz/svet/nebudeme-dodrzovat-tyranska-opatreni-soukroma-skola-na-floride-zakazala-zamestnavat-ucitele-ockovane.A210428_085012_ln_zahranici_lkra


  https://aeronet.cz/news/soukroma-skola-na-floride-nezamestna-ucitele-kteri-se-nechali-ockovat-protoze-v-usa-se-zacinaji-sirit-desiva-svedectvi-tisicu-zen-ktere-po-kontaktu-s-ockovanou-osobou-potratily-dite/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže tady jde hlavně o to, že lidé očkovaní zapadnima vakcinama jsou hrozbou pro zdravé, mladé a hlavně těhotné, ty v přítomnosti ockovaneho potrati! Sputnik toto nedělá! Proto tu chtějí západní vakcíny a nesmí sem sputnik!!!

   Vymazat
 3. A pak si nedej. To je naděláno v maštalí.

  OdpovědětVymazat
 4. Nectěme svobodu slova, ctěme svobodu slušného slova !

  OdpovědětVymazat
 5. Na prezidenta měli nasadit Krause, a ne hyperkorektní vystresovanou moderátorku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 06:37 Kraus už by z toho udělal deinitivně bramoračku. Stačilo jak dělal rozhovor se svým dědou, ktery který byl v Osvětimi. Po jejo skončení jsem měl pocit, že se vůbec nejednalo o vyhlazovací tábor, ale "nápravné zařízení" nejmírnějšího typu, Prostě prča, za každou cenu.

   Vymazat
 6. S kym sdilel sve znacne zisky ten bulhar za ksefty se zbranemi, se nesmi prisne vedet, tady je ten spravnej a utajenej pes,jeste nezakopanej, pro nejake zvedave stouraly, ale stara desitky let munice z dob Varsavske smlouvy bouchala samovolne mimo Bulharska tez i na Ukrajine.
  Co nadelas, kdyz to stara munice dela.
  Dodana z CR, pratelum na U.,nebyla bezpecna /nestala/a na dosah ruky ruskym agentum, jejich predstirani,kdyby bylo treba, ze jsou typicky ukrajinci, bylo v dobe zmatku puce, hrackou..
  Munice se ale nevyrazuje kdyz de vo kseft.
  Malo munice malo kseftu a zisku na deleni.Nespokojenost.
  A spojenci na U. zoufale potrebovali zbrane a munici..
  Proc se obtezovat do CR, kdyz nebylo proc.
  Neni divu,ze s takovymi spojenci prohrali s Donbasem.
  Zeny ,velmi ochotne,jeste neprohledly taktiku nastrcit je vzdy tam, kde se chysta ostuda. A posmech ze vsech stran.
  "Sedite si na usich" byla oblibena napominaci veta ucitelek v zakladni skole,ja sam jsem si sedel rad a casto..
  Nebyl duvod slyset neco zbytecnyho,casto pitomyho..
  Neco za neco, ukazovali toho vytecnika nedavno v divadylku s englickou kralovnou..
  Hystericka komedie s ultimatem ma odvest pozornost a jeste vice nez lecos, s patricnym virvalem zatlouct..
  Sachy s diplomatama, ale konci vlastnim matem.

  OdpovědětVymazat
 7. Bulhar nic nevyskladňoval, prohlásil jeho právník. Tak oni jsou za celá ta léta závislí na vyjádření jeho právníka? Oni nemají vlastní informace? On ty jeho sklady nikdo nekontroloval? Oni neví s kým, a s čím, kšeftoval? On tam měl tu munici na semeno? To tak obchodníci dělají, fakt. Takže oni nebyli schopni někoho kontrolovat a sledovat tak říkajíc online, ale v jiném případě a po 7 letech jsou ve formě. Bylo to Rusko a zbytek zůstane na věky skryt pod hamáčkovou zástěrkou. Komik a jeho svět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravnici spolu s justici a demokr.urady ,jak zkusenost ukazuje, jsou vzdy v prvnich linii boje za potlacovani efektivnosti nevhodnych zakonu.
   Za totalni vitezstvi nespravedlnosti.
   A dari se jim jako nikdy spolu se soudci.
   Take Dolf byl zcela uprimnej o svym fasismu a aspon nepredstiral,ze jde o demokracii..
   Dalsi oslepenost je pres ty Vrbetice,jako drbny ,cely hejna jich poradaji slovni potycky kdo co rekl a nerekl a nikde se nesnazi dobrat k zakladnimu zakladu cele zalezitosti..
   Je mysleni a logicke a pohled za kulisy na obtiz i dnes..

   Vymazat
 8. To jsem se pobavil. Už ten úvodní obrázek je vtipný. K tomu komentář od Paw a mám na celý den dobrou náladu. Výborné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane p. Co stoji za pozornost a neuveritelnou tvorivou zabavu, jsou filmy W+V,ktere se neumistily v zebricku nejlepsich 100 filmu nasich.
   Dle samozrejme expertu. I dnes vadi.
   Zrovna kdyz nemate naladu, Svet patri nam, je skvost a patri mezi nejlepsi filmova dila v oblasti komedie nejen u nas, ale v celem svete.
   Sel jsem do kolen,obdivem. S pozdravem Vas P.
   Predpokladam ale,ze tohle uz vite..

   Vymazat
  2. Krupp Essen - Jezte kroupy z roku 1937!!! Fantastické. To dnes vymysleli, či přebrali ty kroupy pro Vrběticegate???
   https://youtu.be/1nzLa44lOF4
   A zde stačí jen úvodní část a "jste doma"
   https://youtu.be/XrFxNmOgoJo

   Vymazat
 9. Kdo ví co se z těch Vrbětic ještě vyvrbí. Aby jimi nebyl vypuštěn Džin z lahve a neudělal nám tu ještě pěkný b.rdel a ostudu, našim politikům i zemi. Spousta otázek které nastolil i autor článku čeká na vysvětlení. Budu trpělivě čekat...VIP🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,00
   Je v tom namočen POUZE A JEN BULHAR a jeho NEbezpečnostní ostraha,KTERÝ I PŘES MEZINÁRODNÍ EMBARGO DODÁVAL ZBRANĚ ISIL A BANDEROVŮM.....vrchol hnusu je to,že Stropnický a spol.to evidentě věděli,ale drželi jako správný amiposkok hubu!.-/

   Vymazat
  2. Ono by možná stačilo se optat vrbětických občanů a po okolí jaký šrumec byl okolo skladu a vědelo by se více než jaké informace má Koudelka a celá BIS. Český občan je zvídavý...VIP 🥴

   Vymazat
  3. 11,10
   A Vy věříte tomu,že MÍSTNÍ OBČANÉ BY SKUTEČNĚ NAPLNO MOHLI VYJÁDŘIT,CO A JAK SE STALO....????

   Vymazat
  4. kdyz mas z "ostudy kabat" jak zni prislovi, tak se zadneho Dzina neboj, ono stacilo jen to Hamzovo, "Ja to vim a nesmim to rict je to tajny"

   Vymazat
  5. Tak teda já osobně si myslím, že ty babky co se scházejí u konzumu nebo někde na návsi vědí o Vrběticích víc než celá BIS. Problém bude, aby někde nežvanily, je třeba je izolovat(mohly by být třeba označeny za proruské aktivistky). Zřejmě, i místní houbaři, by mohli k problému něco říci. O jaké informace a od koho se vlastně BIS opírá? Asi zajedu do Vrbětické hospody abych se něco dozvěděl, když mi to Koudelka nechce říct.

   Vymazat
  6. 12,11
   KUTNOHORSKY
   Mohli,chtěli....ale podstatné je SMĚLI VYJÁDŘIT BEZTRESTNĚ SVŮJ NÁZOR a to je ten hřebík,který by jenerála čučkaře Koudelníka tlačil i po smrti....

   Vymazat
  7. Jedna z prvních zpráv byla, že do objektu chodili houbaři na houby.

   Vymazat
  8. 12,17
   Chodili a mohli mluvit je VELKÝ ROZDÍL už od hadráku.

   Vymazat
  9. Ave Ty, řeči nezastavíš. Bohužel se z toho časem stanou pověsti a báje. Ještě že tam nebyly chemické zbraně jako v Iráku, no ty co tam byly stačí!

   Vymazat
  10. 12,43
   Virtuálně tam byly,to máš pravdu.Ani Muhamad Baradej svého času tomu vylitýmu a vyfetovanýmu imbecilovi Křoví nebyl s to vysvětlit opak!

   Vymazat
 10. Fakta jsou jasná a oni se v nich utopí časem to zahrají do ztracena jako vždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,47
   Ovšem občaneé(neplést s ovčany havlostoky)to odserou s plnou parádou!

   Vymazat
 11. Asi již málokdo, málokdo, málokdo, málokdo ví, jak si po krátkonohavicové inaguraci, pomodlení se u Zdi nářků se židovskými řemeny na palici + pokecu v Ami Kongresu a převzetí zlaté zednářské zástěry od nedávno zesnulého britského "ještěra", svolal nejmenovaný "dramatik" zástupce tisku a dalších sdělovacích prostředků na Pražský hrad, kde jim dal řádné školení (čočku) co a jak mají nám blbcům sdělovat. A tak činí ti jemu věrní dosud...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.