Reklama

úterý 20. dubna 2021

Vrbětice: Tady něco nesedí

Jiří Jírovec
20. 4. 2021
Nevím, jak se správně vyhazují do povětší muniční sklady. Teorie o tom, že se cosi nepovedlo s časovacím zařízením, takže vše bouchlo dřív než mělo, vypadala hezky. Jenže v ČT24 vystoupil tehdejší velitel hasičů, který řekl, že sklad několik hodin hořel, takže hasiči, kteří věděli, že jde o sklad munice, vyčkávali ve vzdálenosti asi 2km jestli to nebouchne. Tlaková vlna prý s nimi i na tu vzdálenost zamávala. Takže cosi nesedí.

Po prvním výbuchu bylo celé území uzavřeno a kontrolováno armádou a policií. Druhý výbuch byl tehdy spojován s přítomností dvou lidí ze společnosti, která sklad obhospodařovala. Zdálo se, že to z nějakého důvodu odpálili oni.

Bulharský vlastník obratem vyvrátil současnou vládní teorii o tom, že munice měla být exportována do Bulharska. Pravda prý není ani to, že tam dojechala ruská dvojka.

Celý příběh se posouvá jinam, tedy do geopolitických zájmů. Základní otázka je kdo a proč právě teď vydal Babišovi a Hamáčkovi povel "včil" a kdo vymyslel velikost a způsob potrestání. Numero 18 je větší než jen symbolické a navíc recipročně rozmetá naše zpravodajce v Moskvě.

Pozoruhodné je, že naše reakce je založena na "důvodném podezřením." To je ovšem jen základem k vyšetřování a získávání důkazů, které by obstály před soudem. Důvodně podezřelý je "sprostý podezřelý." To musel připustit i
inspektor Trachta.

Ve hře je Nord Stream 2, který Němci nechtějí odpískat a obecně snaha Bidenových loutkovodičů rozdmýchat obavy z ruské rozpínavosti v Evropě. Rusové rozumějí jen síle, prohlásil jeden z našich Rusofobů a tak budeme kupovat nové a nové zbraně. Taky se musíme zbavit závislosti na udržování ruských zbraní, které ještě máme ve výzbroji. Představa, že táhneme na Rusko a současně nějaká naše společnost vysoutěží právo dovážet náhradní díly pro ruské vrtulníky je absurdní.

Celá záležitost je čechářkovsko-vystrčilovská. Je to situace známá z klukovských střetů. Slaboch, který má vedle sebe silnějšího kamaráda může nadávat dle libosti. To nyní dělají naši hrdinové, myši, které řvou a chtěly by poslat naše žoldáky nach Osten.

PS
Koudelka a spol. možná nalítli na léčku, v níž se dvojice agentů chová nekonspirativně, mění pasy jako košili a nechá snadno chytit, aby maskovala skutečné agenty. I vyznamenání té dvojky Putinem mohlo být součástí hry.

43 komentářů :

 1. A jaké národnosti vlastně byli ti hlídači? A jen dva na takový arsenál? Pro koho byly určeny ty zbraně? Prý do Sýrie. No Asadovi určitě ne! Pak už jenom zbývají umírnění nebo radikální teroristi. Osobně v tom nevidím rozdíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kutnohorsky 20. dubna 2021 17:05, sklady byly pronajaté a ostrahu, údajně, zajišťoval vlastník. Tim snad je dodnes je Armáda ČR. JiH

   Vymazat
  2. Kutnohorský, pocházím z blízka a ty blbé keci hlavně hyen z TV FuckPague debilů, co se k tomu vyjadřují je už hodně za hranou. Hlídači tam byli dědkové ze soukromých ostrah a občas to tam někdo projížděl autem po areálu, asi tak. Kecy, že to bylo hlídáno Vojáky, tak jedině za komára, vrátnici bylo vidět od hlavní cesty asi 20-50m. Takže bylo vidět toho stojícího dědka krásně. Jednoduše bylo zapotřebí srovnat účetnictví se stavy skladu. Něco podobného, když hořely pneumatiky v Uh. Brodě nebo dovezený odpad a následná likvidace na smeťáku od skopčáků v západních Čechách. Stejný styl, to mohl vědět i ten CIA agent-blb od čučkařů z STS Chvojkovice-Brod. Již jsem to psal dříve, SA58 se nabízely v okolí po hospodách, zřejmě si tam ti "prodejci" chodili jak do obchodu. Přes plot, pak rozbitým oknem ve skladu a samotný výběr zboží. Zřejmě jak zjistili majitel, který tam byl prý den před tím co je tam za bordel a zbytek si můžete sami domyslet. Vím o týpkovi, co tam jako nezaměstnaný chodil brigádně stloukat bedny, aby se jim ty miny nerozkutálely. Asi tak to bylo zabezpečeno tou soukromou firmou. A ti kašpaři Bureš, rudý svetr BigHead a nyní i banderovec Zadolárek mají jasno z "informací od čučkařů". Ten děda z Vrbětic to na Nově řekl jasně: Rusko? Kerého blba to može napadnút. Hned věděl, kerého.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. To nebyli hlídači, ale zbrojíři.

   Vymazat
 2. Až poženou vaše syny na UKRAJINSKOU FRONTU a domu se budou vracet v bednách tak víte komu múžete poděkovat - Hamáčkoj,Babišoj,Koudelkoj a všem americkým posluhovačúm doufám že jednou budou souzeny za protistátní činost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslední, kdo tady většinou umí vzít do ruky třeba ty vypařené Sa vz. 58, je naše generace v 89 přes 20. Pak sice byla taky chvíli povinná vojna, ale z hlediska bojové přípravy vážně už to brali jenom někde. Těch profesionálních synků ve stavu tolik není, ale samozřejmě i těch by na tohle byla škoda. Nominálně branná povinnost zůstala, rezervy vycvičené nejsou. Dobrovolníci to asi ani proti Strelkovovým chlapům nevytrhnou. A ty, kdo by případně byli schopni mobilizace, hlavně žádná příčetná protektorátní vláda nepovolá a netroufne si jim dát ani špuntovku.

   Vymazat
  2. Nevím jak bych se měl zachovat. Přísahal jsem zrovna tak jako generál Pavel věrnost československému lidu vedenému komunistickou stranou. Tak že vlastně vrchní velitel bývalých záložáků je dnes zřejmě Filip. Voják přísahá jen jednou a přejít k nepříteli je vlastizrada!

   Vymazat
  3. 17:08
   Pokud dojde ke střetu s Ruskou armádou, asi nikdo nebude naše "hrdiny" sbírat natož posílat v dřevěných bednách. Bude to fičák.

   Vymazat
  4. 17:34 Souhlas, vidím to taky tak. Asi to bude tím, že nejsme generálové.

   Vymazat
  5. Je r. 2021 a to není věk 2.ww, kdy byl čas na všechno možné. Dnes ne. "Fičák" je slabé slovo - 30' a bude po všem. Po Evropě i po nás. Fyzicky. Atomovka je rychlá, Rus si nenechá kudlu v zádech. V Rusku jsou vlastenci. V Česku prakticky ne. Jsou to "Evropani" - fialový hnus.

   Vymazat
  6. Tak,ta základní otázka"kdo vydal povel"je nám přeci známo-USA!Že pane Jírovče?

   Vymazat
  7. kutnohorsky 20. dubna 2021 17:34, však taky proto jsem neodevzdal Vojenskou knížku, když ty co ji chtěli vrátit, jsem neuznal za k tomu oprávněné. JiH

   Vymazat
  8. Sborku a rozborku bych ještě snad udělal, ale mladí si myslí, že je to Call of Duty. Sejmou tě, použiješ virtuální lékárničku nebo se za pár vteřin se narodíš a hraješ znovu. Realita je kurva jiná, stačí je aby zahvízdala kulka nad hlavou jak mě při střelbách a byli by zasraní a volali maminku. A přesně jak píšete ostatní, my jsme přísahu dali jinému systému. Mládež s mobilem v rukou, která nenajde ani vedlejší ulici bez GPS a wifi nebo dat, chce chránit koho, za čí zájmy chce jít bojovat? Rusům stačí vypnout data a GPS signál a celé NATO je v prdeli.

   Vymazat
 3. To péesko vypadá jako dobrý postřeh.

  A vlastně, dost možná, že Pat a Mat mimoděk tak trošku vydrbali s tetó Anděló. Ona sice ví, co to je mít od strýca Sama gule v presu, ale to jsou gule německé.

  OdpovědětVymazat
 4. Tady naopak sedí úplně všechno, nebylo to Rusko. Lze to snadno dovodit z toho, kdo z toho má prospěch.

  OdpovědětVymazat
 5. Bodejt by to nesmrdelo, kdyz jedine co na tom pribehu sedi, je nacasovani jeho zverejneni. Dukazy ani motiv nikde. Dokonce ani Bellingcat (PR agentura CIA) nevymyslel jak a kdy to meli udelat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediná věc, která zde sedí jak prdel na hrnec je naše absolutní neschopnost ! Víte co lidi, pošleme na Východ v munduru všechny řvouny a štváče, kteří mají Rusů plnou hubu a hlavně: chtějí se prát ! Jo, že jenom hubou a za bukem, to víme. Proto by bylo záhodno jim umožnit to říci Rusům do očí. A abych nezapomněl: velkou polní napěchovat toaleťákem. V čele půjdou Fiala a Štětina, potom Pekarová a Bartoš, Langšádlová s Němcovou, Bartošek s Jurečkou, přidáme Jandu a Vystrčila, Růžičku a králíkáře, ...... No prostě postavíme alespoň rotu, ať nejede BVPčko poloprázdné.

   Vymazat
  2. Výborný nápad!! Půjdu jim s radostí zamávat. Oni si však představují, že bojovat budou jiní. Ne oni a jejich synové. Ti to v teple přečkají v Praze.

   Vymazat
 6. To co vyplodil Hamáček s Babišem , by se dalo nazvat jako "myšlenkovej průjem "

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:58 Kdyby v tom byla myšlenka, tak to nevypustí z úst. Takhle zbyl jen ten průjem.

   Vymazat
 7. Teď jen, jak pan Prezident se k tomu postaví. Nemá to lehké. Ale jistě něco kulantního vymyslí... (na Čučkaře má patent pending)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ja mysim, ze Zeman pochopil, ze je to past i na neho. Mam takove tuseni, ze s jeho postojem nebude nikdo spokojeny.

   Vymazat
  2. No ještě se snad nestalo, aby se pan prezident k tak zásadní a akutní situaci nevyjádřil. Také mám dojem, že v tom vnímá pidraz.

   Vymazat
  3. Tak to jsem také zvědav jak se k tomu vyjádří aby jsme nebyli překvapeni.

   Vymazat
  4. Podle mě, pan prezident Zeman jim na 100% do té jejich pohádky hodí vidle, protože jak určitě řekne že jen čučkař může věřit takové lži.

   Vymazat
 8. Mně nejde do hlavy, že ti naši blbci nejsou schopni vymyslet trošku uvěřitelnou kauzu, aby nepůsobila na první pohled tak hloupě a kýčovitě, aby ji aspoň puberťáci mohli brát vážně. V tomto divnostátě patrně už byly všechny pozice obsazeny lidmi, jejichž kvalifikací jsou poslušnost a oddanost, ale mentálně jsou naprosto nedostateční.

  OdpovědětVymazat
 9. Mě to spíš připadá, že naše mocné někdo navštívil a přiložil jim ke spánku devítku, tím myslím něco jako ,,Mrázkův archív,, a postavil je před hotovou věc,tak si hoši vyberte. Ta angažovanost pro Sputnik a totální obrácení s těma výmluvama to mě tam prostě nesedí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, vzpomínáte, jak naší republiku tenkrát navštívil vysoký představitel USA a přijel nařídit vydání hekra Nikulina do USA? Tak toto je hodně podobné, jsme jen užiteční idioti..

   Vymazat
  2. Jsme užiteční idioti, ale moc dobře placení. Jak kdyby těm všem Pekari, Fialůmnedocházelo, že je pouze využijí a pak se jich zbaví! Stojí jim za to zradit vlast. Oni si myslí, že budou stále na výsluní a hlazení blbamaz USA. No ty je budou tak dlouho hladit, až je pěkně vyhladí. Všichni z demoopozice jsou u mně vlastizrádci, vč. Alhamajdy a Babiše. Naprosto všichni.

   Vymazat
 10. A že tady něco nesedí? Naopak, tady všechno sedí!
  Je to totiž další česká špinavost v řadě provokací, za kterou se všem ruským omlouvám.
  I za to, že tento národ si dokázal vygenerovat tak podlou politickou reprezentaci, která v sobě zřejmě nemá zbla cti, jen lokajské instinkty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě budou mít plné držky rovné páteře, hrdého státu, demokracie.

   Vymazat
 11. Podle toho, co bylo uveřejněno v našich médiích té doby a okolo soudu, který probíhal dva roky po té tam byl takový bordel, že nebylo žádných agentů potřeba. To mohl odpálit úplně každý, koho by to zrovna napadlo. Místní tady i jinde potvrzují, že stačilo dát vechtrovi cíga nebo pleskačku a pustil dovnitř koho chtěl. Chodili tam za dráty na houby. Taky nám to nyní Zacharová tříská o hlavu. Hamáček, ten ubožák dostal zesílenou ochranku. A dobře dělá. Může nám být totiž ukradený. A Rusům dvojnásob.

  OdpovědětVymazat
 12. Armáda před rokem 1989 byla obrovská a dobře vyzbrojená.Proto měla i dost muničáků napěchovaných střelivem a výbušninami.
  Kdo střežil na vojně muničák ví,že to bylo na ostro. Sebemenší poklesek byl přísně trestán (dokonce byl zvláštní paragraf za porušení pravidel strážní služby).
  Zájem o muničáky které privatizovali pitomci dosazení politicky na funkce ministrů obrany typu Kalouska asi vzrostl když "nepřítel" zjistil,že je už nestřeží armáda a
  kontrola neexistuje. Kalousek kamarádil se šéfem Omnipolu a musel tedy vědět jaký je to bezva kšeft. Proto
  se začalo obchodovat se zbraněmi i municí ve velkém.
  Zbraně i munice se dostávaly přes prostředníky na místa bojů v Iráku,Sýrii,Gruzii i na Ukrajinu. Právě to asi vedlo až k situaci,které se odehrála ve Vrběticích. Kdyby policie co to šetřila zjevila pravdu - vyšlo by najevo, že viníkem
  výbuchu byli odpovědní činitelé armády,bezpečnosti a služeb,kteří muničáky neměli pod kontrolou. To byla i hlavní příčina , černých kšeftů s výzbrojí,municí i možná snaha těm dodávkám zabránit. Je tu ale i možnost zavinění výbuchu neopatrostí jak strážců tak i "obchodníků". Viníkem byl ale dle mého soudu - zejména bordel který vedení MNO,Vnitra i tajných služeb tolerovalo. Jak je možné že Koudelka nikoho nechytil ? Proč něco utajuje ? Stejně to nakonec po tom humbuku vyjde najevo. Možná o tom něco řeknou i Rusové.

  OdpovědětVymazat
 13. V televizi vystoupil státni zástupce Pavel Zeman, co chodí na školení na zahraniční ambasády, a učinil teatrální politický výstup, ve kterém specifickým slovníkem prezentoval co (ne)mají.


  Slovník:
  - Pracujeme "s vyšetřovací verzí."
  Přeloženo: Nedošlo k žádnému právnímu úkonu. Nikdo není obviněn, nikdo není z ničeho obžalován.

  Co máme:
  - Máme kamerové záznamy z letiště, kdy na pasy Moldavska a Tádžikistánu přicestovali dva muži.
  - Dotazem do Moldavska a Tadžikistánu bylo zřejmě ověřeno, že na pasech nesedí minimálně fotka a dotyčné země ty pasy nevydaly.
  - Hledala se reálná identita těch dvou a kriminalistickou forenzní analýzou porovnáním dvojic fotografií se zjistila jejich pravá jména a jde o ruské zaměstnance ministerstva obrany.

  Tečka to je vše. Shrnuto podtrženo. Nic víc nemají.

  Při normální situaci a troše snahy by je mohli odsoudit za používání cizí identity a falešných dokladů.

  Dále řekl:

  - Do areálu muničáku v době jejich pobytu údajně byli objednáni k návštěvě.

  Co nemáme:

  Je zřejmé, že se pohybují v důkazní nouzi. a nemají vůbec žádnou evidenci o jakýmkloliv pobytu těch dvou v tom areálu. Speciálně nemají žádné kamerové záznamy ani svědectví otamtuď.

  OdpovědětVymazat
 14. Tuto kauzu znám detajlně. V roce 2014 jsem pracoval jako agent-operativec a do hledáčku se mi tehdy dostal Roman Pymula, známý míchač a prodejce směsi toluenu a efedrinu v policejních kruzích známý jako "Svařák". Před zatčením ho tehdy zachránil slib, že mi bude dělat informátora. V současné době jmenovaný vyvařuje miliony na vyšším levelu, myslím že zůstal věrný medicíně. V roce 2015 mi jmenovaný prozradil, že se s kámošema Humáčkem, Bubišem, a nějakým Pražským obnažovačem Jundou ožrali. Výše jmenovaní potom z frustrace, že nebyli přijati do ozbrojených složek ČR pro duševní nedostatečnost rozhodli, že to tak nenechají a že si zastřílejí stůj co stůj. Humáčkův strýc pracoval tehdy ve Vrběticích, tak na 100pro věděli, kde je bouchaček dost a lehce dostupné. Ve skladu šlo všechno hladce až do doby, než Bubiš strčil nažhavenému Jundovi na jeho úpěnlivou žádost do řiti dělostřelecký granát ráže 120mm se zpožďovacím mechanizmem. No, bohužel, po půl hodince ten žár granát neustál, vystřelil z Jundovy řitě a způsobil následný požár skladu. Bohužel následně nepomohlo ani společné chcaní na oheň, tak prostě raději zdrhli.
  Takže moje rada zní, jsi li debil s opicí, nehrej si s ostrou municí!

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Po těch pár dnech,co uplynuly od oznámení aféry Vrbětice ,docházím k názoru že jsme co by stát a národ naprosto nedůvěryhodní šmejdi.Chvíli jsem sledoval parlamentní rozpravu,ale po Jurečkovi jsem to zavřel.S touto "reprezentací" nás nešmůže brát nikdo vážně.Jako bychom nebyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. od doby kdy sem nasadili dva Vasky, nas taky nikdo nebere

   Vymazat
 17. Podle mě šlo o zahlazování stop po nelegálních obchodech dané firmy.Výbuch prvního skladu byl nečekaný, zřejmě byly porušeny bezpečnostní předpisy, možná nedbalost.V ten den 16.10.14 pracovali u skladu i brigádníci, kteří se po požáru a prvotních menších výbuších rozutekli. Nacházeli se zde i dva pracovníci firmy Imex group. Co dělali, to už se dnes asi nedozvíme. Probíhala tam i delaborace, a to přímo na rampě u skladu. Bylo to levnější, jinak by se musela zaplatit "bunkr." Podle mě měl výbuch druhého skladu jen zakrýt nekalé obchodní praktiky firmy.

  OdpovědětVymazat
 18. Zpravpdajská "hra" vrací ČR do 50.let minulého století. Příběh zůstává stejný. Je loutky a Velcí Bratři se změnili.

  OdpovědětVymazat
 19. Presne tak, narodil som sa v roku 92, o vojne viem hovno lebo sa to zrusilo. Neviem či je to dobre alebo zle. Každopádne nemienim íšt skapať na Donbas alebo niekam do piči len kvôli tomu že sme v NATO alebo v inej kokotine

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.