Reklama

pátek 23. dubna 2021

Všudybylové z GRU, upovídaný Bellingcat a závislý Respekt aneb Co zanedbala BIS a proč se opomíjí úloha a svědectví cizinecké policie

23. 4. 2021  EXANPRO
Souhrnné analýza a hodnocení (12098)

Zpravodajský produkt* volně navazuje na výstup 12097, ve kterém jsme se poprvé vyjádřili k údajnému působení zpravodajských důstojníků* z ruské GRU* (GU*) na území České republiky a jejich kurióznímu proniknutí do areálu muničního skladu ve Vrběticích a domnělému zničení dvou skladovacích budov s výzbrojním materiálem včetně muničních elementů. Dokument 12097 lze považovat za úvodní a povšechný vhled do problematiky rozehrané Bezpečnostní infomační službou* (BIS) na popud silnější (řídící) mocnosti, kde se zřetelně rozkrývá bázlivá podřízenost české vlády a frenetické řečnění politické opozice plynoucí z naivity, nevědomosti a neschopnosti porozumět situaci a odlišit fakta* (důkazy*) od falešných informací a podsunutých stop. Takovéto chování vede Českou republiku do vlastní záhuby pro naplnění zájmů cizí mocnosti.


Podle BIS a Policie ČR (NCOZ) byly exploze v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 spáchány příslušníky ruské vojenské zpravodajské služby* GRU. O příslušnosti údajných pachatelů ke GRU se kontrazpravodajci* z BIS a čeští policisté podle jejich vyjádření dozvídají až v roce 2018 po podivném útoku na bývalého ruského dvojitého agenta* Sergeje Skripala v jihoanglickém městě Salisbury (přehled produktů ke kauze „Novičok a Skripalovi“ je uveden na konci dokumentu 12097). Co příslušníci bezpečnostních složek prováděli v období říjen 2014 až březen 2018, není známo, protože tím se nikdo z nich nechlubí. Problémem ale je, že oni nekonali ani v období duben 2018 až březen 2021. Ani v tomto období totiž nic nevěděli o tom, že incident ve Vrběticích měl být spáchán důstojníky GRU. To lehce prokážeme v následující části produktu.

Teprve v dubnu 2021 (respektive už v březnu 2021) obdržela BIS pokyn s podpůrnými informacemi, aby přesvědčila vládu k nějaké akci, jinak by karty o ruské stopě vyložili rádoby spojenci, čímž by českou vládu podle nich zahanbili. Zajímavým úkazem, i když zase ne tolik v českém prostředí, bylo a stále je náhlé šíření informací k určitým novinářům a médiím, aniž by tyto informace byly oficiálně uvolněny. Jednalo se především o řízený únik informací* novinářům časopisu Respekt a od zahraničních služeb pak řízený únik informací k takzvané skupině Bellingcat (podrobněji o této skupině a významu jejího názvu viz produkt 12093 „Bellingcat jako předsunutá organizace CIA a MI6 nechtěně obnažila slabou stránku těchto zpravodajských služeb a tím i propojení s nimi“ – uvnitř dokumentu je zajímavá souvislost s pádem dopravního letadla nad východní Ukrajinou).Velmi zajímavé a zásadní pro dokazování zpravodajské fabulace* ze strany BIS je navedení České televize na uměle vytvořenou stopu v ostravském hotelu Corrado, kam se vydal reportér ČT Jiří Loučka a společně s reportérem Jiřím Hynkem vytvořili reportáž pro hlavní zpravodajskou relaci „Události“ vysílanou v České televizi 20. dubna 2021. Avšak reportáž byla velmi pasivní a nedostatečná, neboť v ní chyběla jedna základní potvrzující, anebo naopak popírající položka. Dnes málokdo z novinářů klade ty správné otázky. Většina z nich se spokojí s odpověďmi, které jsou očekávané a jsou mířeny požadovaným politickým směrem. Moderátor ČT Jakub Železný v televizním studiu zkonstatoval, že se jedná o důkaz, který se podařilo získat České televizi. To byla hodně neprofesionální práce terénních reportérů ČT i moderátora ve studiu (objasníme dále v textu).

Česká televize nevědomě nastínila zanedbání práce příslušníků BIS a též policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), samozřejmě za předpokladu, že všichni chtějí nadále tvrdit, že se údajní vojenští operativci* z GRU na území ČR pohybovali tak, jak je veřejnosti předkládáno (zanedbání vysvětlíme dále v textu).

Česká televize kromě toho také bezděčně poukázala na slabá místa novinářů z Respektu a údajných internetových detektivů ze skupiny Bellingcat. To poukázání na slabá místa je o to větší, čím více novináři z Respektu a Bellingcatu navyšují počet rozvedčíků* z GRU údajně zapojených do akce ve Vrběticích. Celé to souvisí se Službou cizinecké policie a určitými povinnostmi zapojených osob.


Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

(EXANPRO je skupina odborníků, bývalých zpravodajských důstojníků Armády České republiky.)

33 komentářů :

 1. Zdá se žeinformace mají hodnotu,škoda že jsou ukončeny banálním údajem-je nutné zaplatit,a dozvíte se víc.Aách jo.

  OdpovědětSmazat
 2. Vzhledem k tomu, že jste nic nepředložili, tak není co zpochybnit ty šašku.

  OdpovědětSmazat
 3. 8,50
  Tvoje HOVNOta je tady opět zřejmá:-D

  OdpovědětSmazat
 4. 9,17
  KDYŽ JSI POŽIL nepiš,projeví se to!

  OdpovědětSmazat
 5. 9,33
  Chudinko,v Sasku bude a spousta lidí tam pojede....ovšem ne pro pseudovakcínu AstraZenaca,dumkopf!

  OdpovědětSmazat
 6. 9,42
  Noooo,ty určitě ne,Vygume,na to tvoje rozlišovací schopnosti nemají !.-))))

  OdpovědětSmazat
 7. 9,55
  Ty do vohonu,tam máš mozkový centrum!-))))

  OdpovědětSmazat
 8. pro studenta 8:50
  Ano velká spousta. A Vy jste na ně sám. Máte to ale život. No nic, snažte se a snad Vás nechají dostudovat. No a po střední to budete mít těžké, velmi těžké.

  OdpovědětSmazat
 9. To si naivně myslí někdo že jim ty slabomyslné lži bude národ žrát.

  OdpovědětSmazat
 10. Takže před námi stojí nepřekonatelný rozpor -v roce 2018 je veřejnosti tvrzeno, že oba padouši zde pobývali kvůli velezrádci Skripalovi, jenž udává v tuzemsku působící agenty ruských tajných služeb!!!

  Dnes je nám tvrzeno, že stejní padouchové zde pobývali proto, aby provedli sabotáže ve Vrběticích!!!

  Obojí najednou to nejspíš fungovat nemůže.

  Zkrátka jedna a ta samá událost je vytažena vždycky, když se to z nějakého důvodu hodí. Dokonce těmi samými! Ani trochu se nestydí dělat, že už to nepoužili dříve v naprosto jiné kauze!!!

  To všechno nesnesitelně smrdí!

  Pokud zde skutečně ve stejném čase jako ti dva ruští vrazi sabotéři se vyskytoval i Skripal, pak si troufnu říci, že pro GRU reprezentoval neskonale významnější cíl než nějaký balík zbraní jakéhosi bulharského gaunera!!! Tohle by vysvětlovalo také i onu neprokázanou cestu generála GRU do ČR i příjezd údajných dalších členů komanda. Skripal totiž v devadesátých létech vedl PERSONÁLNÍ oddělení GRU!!! Disponoval tedy přístupemke složkám VŠECH , úplně všech pracovníků GRÚ. Bez ohledu na jejich zařazení. Tomu se nějaké lehké zbraně a munice svým významem ani na hony přiblížit nemohou! Ale klidně si vyberte jinak,nic vám nevnucuji.

  Každopádně se shodneme na tom, že z nás někdo dělá dokonalé voly. Jinak přítomnost těch dvou vysvětlujeme v roce 2018, jinak v roce 2021. Vždycky tak, jak se hodí! Ovšem není jasné KOMU a jak se to hodilo nějak v roce 2018 a jinak dnes.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/23/otazky-kolem-vrbetic-iii/#more-971326

  OdpovědětSmazat
 11. Howne kolaborante, v pomocné škole tě neučili háčky ani čárky? Takže diagnostika IDIOT je správná.

  OdpovědětSmazat
 12. Německé reparace Česku nemají dvojí výklad a nesmí být zpochybňovány.“ Poslanec SPD vysvětlil důvod

  https://cz.sputniknews.com/20210422/nemecke-reparace-cesku-nemaji-dvoji-vyklad-a-nesmi-byt-zpochybnovany-poslanec-spd-vysvetlil-duvod-14222471.html

  OdpovědětSmazat
 13. Netuším, čím se momentálně zabývá pan velvyslanec Pivoňka, ale řekl bych, že mu není co závidět.

  Spekuluji o tom, že právě sedí nad rozpisem rajónů, služby v kuchyni,režimem, BORO při sekání trávy, klepání koberců, přípravy popelnic, praní prádla a tak podobně. Nejsem škodolibý. Není proč, jsem občan České republiky a štve mne poškozování jejích zájmů a zesměšnění k tomu! . Soucítí s ním. Když k tomu připočtu, že na ty rajóny nejspíše povolá i manželky a trochu odrostlejší děti z rodin diplomatů a zaměstnanců, kteří mu v Moskvě zůstali.

  Že Rusy čeká totéž v Praze a velvyslanec Zmijeský půjde také s kýblem šůrovat záchody? Sotva! Rusové totiž zakázali najímání jejich občanů nebo státních příslušníků třetích zemí! Oplatíme jistě stejnou mincí. Jenže ruská diaspora v ČR čítá, podle posledního počítání přes 44 000 duší. Kteří zde už jsou a vlastní povolení k pobytu . Hodně často trvalé. Narekrutovat mezi nimi max. 20, plus dalších, řekněme 63 dalších kteří by ty nutné vedlejší funkce, doplnili na „tabulkové“ stavy mi přijde až primitivně snadné. Dokážeme totéž vykouzlit v Moskvě z tam usedlých našinců? Aby přijali místa pokojských a pinglů v Českém domě, uklízeček, kuchařek a zahradníků na zastupitelství, když jsou v Moskvě v drtivé většině kvůli byznysu, přesněji – velkému byznysu?Už to vidím! !!!A poslat tam nějaké nový makáče? To podléhá libovůl ruské strany. A ochotě udělit těm makáčům víza..Co napíší do žádosti o ně? Práce pro velvyslanectví nepřipadá v úvahu! Takže studium? Svobodné povolání atd. atd. Aby je čekalo vzápětí vyhoštění, protože nastoupí u jeho excelence Pivoňky?

  Jo, ono fakt 25+7 není rovno 25+7!Rusákovi zase jednou natřeli!
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/23/kdyz-257-neni-rovno-257-aneb-jak-jsme-to-rusakovi-zase-jednou-natreli/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   to hodny clovek 11:06
   Opravdu jste hodný člověk. Já jsem se včera večer dost nasmála. Proč? Protože jsem byla v roce 1977 3 měsíce v Moskvě na sl. cestě, chodila jíst do Českého domu a ten byl zatím bez té další "stodoly" později přistavěné. Také jsem počítala kolik bude třeba uklízeček, pokojských a dalšího personálu, na ty naše "elity" včetně Senátu vůbec nepomyslely. To ani manželky či partnerky všech diplomatů nebudou stačit, studentíky by si mohli vzít z Česka, ale dokážete si představit ty náklady? Kde by asi bydleli? V ČD? ani náhodou, kde by bydleli ti co přijedou služebně na týden do Moskvy? No, paní Zacharovová věděla dobře když nám sdělila s úsměvem "Nezklameme". Nezklamali, jenže vykládejte to někomu, kdo vidí Rusy stále jen jako "opilé mužiky v zemljance".
   Mějte hezký den a víkend.

   Smazat
  2. 11:06 Na místě Zacharovové se směju také. To musí být radost, když si to s ní rozdají ve stylu "Bylo to Rusko a zbytek je tajný". Kdo a kde to bude příště?

   Smazat
  3. Paní Věro,
   mám stejný názor. Divím se, že dnes, kdy už většina z nás vytáhla své paty za humna našeho mocnařství, se ještě hloupě vytahuje. My jsme si hráli 30 let na privatizaci, vše jsme dokonale zúřadovali a mezitím nám Svět utek. Vždyť ani migranti z Afriky se k nám nehrnou. Suverenita se "nevykomunikuje", ta se získá respektem. Zatím pro to nic neděláme.

   Smazat
  4. Už se bavím týden. A to ještě doufám, že tajvanec protkačí s gazdíkem tu žalobu. To teprve bude prdel, až u mezinárodního soudu začne vycházet na světlo ten bordel,jaký v tom skladu panoval, to, kam se vyvážely zbraně a komu se prodávali (Isil, HTS), nakonec bude nutné předložit důkazní materiál a tam už si s pasovou fotkou nikdo nestačí.

   Smazat
  5. Někde jsem četl, že při 500 násobném zvětšení těch pasů, je poznat, že je dodělávaný falzifikát.

   Smazat
 14. Veškeré zlo k něčemu dobré.Snad se probudí další neaktivní skupina z 40%, která nechodí k volbám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Spartaku,
   jen aby bylo z čeho vybírat. Zatím nic moc.

   Smazat
  2. spartak. Souhlas, stále nabádám lidi kolem sebe, aby šli volit. Kdo nejde volit, souhlasí s tím svinstevem, které tady smrdí. A je koho volit, SPD a KSČM se nikdy nezapletli s tím svinstvem a nemají svoje politiky namočené až po krk v té dosavadní funkcionářské žumpě.

   Smazat
 15. Všichni za námi stojí. Každý se rád schová za blbce. Indický běžec by mohl vyprávět.

  OdpovědětSmazat
 16. Nedělejte si srnadu v situaci kdy Babiš označil Rusko za
  teroristu protože jeho agenti vyhodili do vzduchu muničák.
  Vždyť to je důvod k válce. Ten útok ještě není dotažen a vyvozeny důsledky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důvod k válce je i křivé obvinění na úrovni státu. Pokud žalující není schopen dokázat, tak k tomu může dojít. Historie takové případy zná. Tak co,jak to vidíš? Důkazy zatím žádné.

   Smazat
  2. Ten kdo má zájem na válce si důvod najde i bez důkazů
   nebo si je vyrobí jako Hitler.

   Smazat
 17. Už bylo dost ČR a NATO konspiračních teorií o Ruském terorismu ve Vrběticích ..
  Máme tu nové odhalení Ruska a Běloruska o přípravě mírumilovným USA teroristického státního převratu v Bělorusku ..

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pokusily-se-usa-zavrazdit-jenom-lukasenka/

  https://aeronet.cz/news/beloruska-kgb-cesko-v-sobotu-vyhovelo-americke-cia-s-urgentni-zadosti-o-odvedeni-medialni-pozornosti-od-minsku-kvuli-odhaleni-operace-silence-v-moskve-kde-americka-cia-prisla-o-dva-assety/

  OdpovědětSmazat
 18. Německá ambasáda je připravena nám v Moskvě píchnout, obdobně jako v letech 39-41. Ještě by to chtělo zahejbat s tím zdejším názvem.

  OdpovědětSmazat
 19. 12:39 To sis popletl ambasády, tato dílna se nachází v Moskvě.

  OdpovědětSmazat
 20. Když už, tak jsme stejně farizejové; neřešíme "paritní zastoupení" s jinými státy, které mají několikanásobně vyšší počet osob na ambasádách, v neziskovkách, různých školách a institutech....

  OdpovědětSmazat
 21. nejdřív bác, pak to hořelo a teprve potom to bouchlo pořádně. Prostě pyrotechnik se smí splést jen jednou. Naposledy. Žádný diverzanty bych v tom nehledal.

  OdpovědětSmazat
 22. To jakože fakt hotýlek Corrado uchovával takovou dobu záznamy z kamer, aby je mohla BIS prolustrovat? To bych rád viděl.

  OdpovědětSmazat
 23. Vrbětice a Dukovany. Rosatom a Nordstream.
  https://www.youtube.com/…PGg
  Agent Bureš vypovídá 7.12. 2014 v pořadu na ČT, že jako poslení před požárem a následným výbuchem navštívil sklad ve Vrběticích sám majitel firmy….
  https://www.facebook.com/jaroslav.gruska.3/videos/484098939590006

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.