Reklama

pátek 9. dubna 2021

Začneme po aplikaci Sputniku opravdu psát azbukou?

LU LINA
9. 4. 2021  NonServiam

Válka Ruska proti Evropské unii má mnoho podob. Dodávky plynu a ropy, stavění jaderných elektráren, nechuť mít NATO na dohled od Moskvy a tak podobně. Nejnověji Rusko zaútočilo vakcínou.


Můj úvodní názor je ten, že všechny věrozvěsty „schválených vakcín“ úplně nejvíc popouzí už jenom ten fakt, že „carské“ Rusko, kde se podle nich dosud žije v zemljankách a platí kožešinami, vyvinulo a vyrobilo něco, o čem si hi-tech západní Evropa může nechat leda zdát.

Pojďme si krátce shrnout jejich hlavní argumentaci. 

Zaprvé, vakcína Sputnik dosud nemá bruselské razítko zaručující nezávadnost a s takovou vakcínou nelze očkovat, protože by to mohlo být nebezpečné. 

Moje reakce: Gamelejův ústav je, na rozdíl například od výrobce plínek Johnson and Johnson, který se v oboru uvedl velkolepou kontaminací milionové série vakcín, světově renomované vědecké pracoviště. V desítkách zemí se Sputnikem očkuje a jsem si opravdu jist, že kdyby po jeho aplikaci dostal pupínky byť jen jeden jediný člověk, že by se tady čtrnáct dní o ničem jiným nemluvilo. Ale je hrobové ticho, takže asi bude bezpečná dost, ne ? Navíc ve světle opravdu turbulentního vývoje událostí kolem vakcíny AstraZeneca, která ono razítko má a půlka EU s ní kvůli „nezávadnosti a bezpečnosti“ střídavě zakazuje očkovat jednou staré a podruhé zase mladé, případně s ní radši neočkuje vůbec se ptám: už se můžu začít smát?

Zadruhé, protože v carském Rusku negramotní nevolníci stále orají s volky a dřevěným pluhem a kola továren roztáčí pára, není zaručena řádná technologická úroveň výroby. 

Moje reakce: Hm. Takže Ivan Ivanovič by mohl svou umolousanou rukou lahvičku kontaminovat, ale umolousaný Patel v Indii, která fakt není světovým vzorem úrovně hygieny a kde je největší světová vakcínová fabrika, ne ? A hádejte, která vakcína se tam vyrábí? Správně, AstraZeneca. Takže když v strážcích našeho zdraví nevyvolává obavy vakcína vyrobená v Asii potom nějak nechápu, proč se děsí vakcíny vyrobené v Evropě.

Zatřetí, Sputnik je součástí ruské hybridní války a Rusko ho používá k posílení svého vlivu. 

Moje reakce: Ptákovinu s hybridní válkou úplně vynechám a jdu na ten vliv. Samozřejmě, že stát, který vám promptně a bez cavyků dodá něco důležitého, co nemáte a zoufale to v kritické situaci potřebujete, u vás tím posílí svůj vliv. Svůj vliv tu proto ze stejného důvodu posílily i USA. Hroutí se kvůli tomu někdo? Nejsme snad pod totálním vlivem Německa? Je to naprosto přirozené, nelze tomu zabránit, na funkci to nemá žádný vliv a vážně argumentovat s tím může jenom mameluk.

Můžete namítnout, že problém ale spočívá v tom, že Rusko „není demokratické“ a bla bla bla ty obvyklé bláboly o caru Putinovi. 

Ano, v Rusku skutečně není demokracie západního typu. Ale ta zaprvé není v mnoha zemích se kterými vesele obchodujeme a plácáme se po zádech a zadruhé, žádný režim to nikdy a nikde nemá jisté. Vliv USA taky rozhodně nepřináší všude jen růže a letní vánek. A i USA se klidně mohou ještě za našich životů změnit v „nedemokratický“ socialistický stát s vládou jedné strany. Co potom s jeho vlivem tady všude kolem? Všeho moc škodí a vlivy by se měly navzájem vyvažovat, říkám já.

A za čtvrté, ze všech stran slyším, že rychlé naočkování co největšího počtu lidí je otázkou života a smrti. Ovšem díky Bruselu a díky naší vládě odborníků není dostatek „schválených“ vakcín a „neschválenými,“ kterých dost je, se očkovat nesmí. Protože politika.

Moje reakce: Všichni ti televizní zaklínači se zaklínají mým zdravím, ale než by mi dopřáli ruskou vakcínu, radši mě nechají chcípnout při čekání na indickou. Jsem asi divnej, ale postrádám v tom logiku.

Kromě toho „neschválený“ Sputnik už objednala půlka Německa a budou ho i vyrábět, jen my zas furt nasupeně sedíme v koutě, trucujem a vřískáme něco o razítku, aby z nás měli v Bruseli a Wašingtónu, co tady „vakcínovou diplomacii“ rozhodně neprovozují, radost.

A mimochodem, jsem si celkem jist, že Sputnikem by se nechali napíchnout i spousty „popíračů“ a „ruských trolů,“ co by se jinak třeba tím britsko-švédsko-indickým sajrajtem, co sice má evropské razítko, ale tak trochu ucpává žíly, očkovat nikdy nenechali. Takže by se významně zvýšila – odhad je 15 až 20 % – celková proočkovanost. A o to jistě každému jde především, nebo ne ?

S nevšedním zájmem budu sledovat, jak se k tomuto zajímavému paradoxu postaví nový ministr zdravotnictví. Jsou tady indicie naznačující, že snad v tomto směru nebude tak ideologicky pevný jako jeho nezapomenutelný předchůdce a před politikou upřednostní zdraví a životy.121 komentářů :

 1. https://www.brighteon.com/724b4ea5-9bfb-4ef9-823d-3af9bb1adcd5

  Mimo jiné se tam před podcastem píše:

  Vakcíny mRNA mohou způsobit, že vaše tělo chrlí priony, které požírají váš mozek

  Vnější obal špičkového proteinu koronaviru obsahuje „prionové oblasti“. mRNA vakcíny unesou buňky vašeho těla, aby je přiměly chrlit tyto prionové proteiny, aby napodobily virus covid-19.

  Díky jednoduchým náhodným chybám může tento proces vést k tomu, že těla mnoha lidí ve skutečnosti produkují patologické priony, které „žerou váš mozek“ jako nemoc šílených krav. Ve skutečnosti se to u lidí nazývá CJD.

  Dnešní podcast odhaluje úplnou pravdu o vakcínách mRNA, prionech, nemoci šílených krav a nadcházející vlně „vakcínových zombie“, které jsem před deseti lety předpovídal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc pekny clanek.

   Jo tak sileny kravy jsou zpatky? Minule ta panika k nicemu nevedla, tak proc nezkusit znovu? Tedka mame taky more silenych lidi, a to je radost. Muze byt jeden velky kravsko-lidsky mejdan.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. cituji...."no, v Rusku skutečně není demokracie západního typu. Ale ta zaprvé není v mnoha zemích se kterými vesele obchodujeme a plácáme se po zádech a zadruhé, žádný režim to nikdy a nikde nemá jisté. Vliv USA taky rozhodně nepřináší všude jen růže a letní vánek. A i USA se klidně mohou ještě za našich životů změnit v „nedemokratický“ socialistický stát s vládou jedné strany. Co potom s jeho vlivem tady všude kolem? Všeho moc škodí a vlivy by se měly navzájem vyvažovat, říkám já."

   A jaka demoracie je v Rusku podle vas? Treba demokracie jako u nas v Protektorate, nebo Halal ve Francii, kde parlament brzy zavede pravo shariah?

   nemusim Rusy a ani Amiky, a nemusim a to skutecne Piraty a STANisty, ale ty vecne kecy o demokracii v Rusku mne fakt nebavi, a mimo toho vite ze Good 'ole Juuueseeeej se zase strilelo ve velkem, jo to je holt ta spravna demokracie

   Smazat
  4. SaTANisti nás všechny, např. připravili o vodu, ze které zisky tečou do zahraničí. Při tom všem platíme ne jen vodu, alei ty podělané trubky, kterými teče do zemí "našich přátel", kteří nás dokonale podrazili v Mnichově 1938... A kde je odčinění viny Německa za válečné reparace???

   Smazat
 2. Podotýkám, že Sputnik V neobsahuje mRNA!

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pane Inde neděláte tady rozruch kolem Sputniku právě vy? Ani nevite, co užitečného a jakou propagaci jste tady učinil pro něj právě VY!😊 VIP

   Smazat
  2. Pan diversant pry pirat 9/47 se pta provokativne,pana Babise

   proc nam co 5 minut nedava di tisku na alternative zpravu z cest po Madarsku,Srbsku,Izraleli a pak se ta zla kachni noha pry raduje,ze mu jim podporovany hlavni ohlupovatel GR TV neda o tom nic do televize,kterou si z verejnopravni predelal na soukromou,pry aby proto,aby skodil obcany volici oblibenemu panu Babisovi!.

   Ze to neni pravda indicka kacnićko,co?

   Fuj,fuj,fuj dalsi hnuj!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Komedii z toho vetsinou delaji pitomci jako ty

   Smazat
  6. Krtecek Jo pro pyjátské šmejdy platí čím hůř v republice tím lépe pro nás. Naštvaní občané na vládu budou volit pyjáty. Jejich člověk blatný schválně blokoval Sputnik aby byl korák až do voleb. Teď ho sem dovezou korák bude potlačen a Babiš vyhraje volby.

   Smazat
 4. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Indicky běžče, jses krasnej priklad toho co se stane kdyz rodice prenechaji vychovu Nintendu a Pornhubu. Ty s moderni spolecnosti a demokracii nemas absolutne nic spolecneho. Nenavidet rusaky nedela z tebe evropana nebo demokratu, jen nekoho kdo zaspal zmeny ve svete.
   Tobe ani 1000 let reinkarnaci nebude stacit, abys opustil toto peklo na Zemi.
   Je mi te lito, i tvych rodicu, fakt.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Neovládá vůbec nic!!! A mimochodem, princ Phillip je po smrti již vloni!!!

   Smazat
 5. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
  Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Pan Biden???))))))) Paaaaaan)))))
   Ty beres drogy, ze?

   Smazat
  6. Hodný člověče!

   Jakákoliv odezva na něčí názor buď tento názor podpoří (a tím zvýší jeho přijatelnost ostatními), nebo naopak názor dehonestuje (a tím vyvolá v ostatních pochybnosti).
   Tomu se říká egregor, neboli boj o vnímání nemyslících lidí, kteří se řadí nekonfliktně k většinovému proudu. Je to jedna z metod jak ovlivnit vnímání světa lidičkami, kteří vnímají povrchně, nekriticky a bezmyšlenkovitě (a takových je 90%).
   Proto unkhovno a kačena musí ihned, když je zveřejněn pravdivý názor (bo pravda je nebezpečná) začít kvákat a uňkat (a smrdět), aby zmátli zmatené (přeberte si to jak umíte, on to kačer okomentuje).
   Proto se dnes všude podsouvá jak ti "hajzlové rusáci" ubližují ukrům a celému světu, aby bezmozci podpořili masakr Rusů, kdekoliv na zemi. Totéž praktikoval Áda a badenberský býček vůči židům. Holt nejhorší srážka je s blbcem, ale daleko horší srážka je s tlupou blbců (tu nepřežije ani Ježíš, jak známe z dějin).

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Buď se bojuje s korákem a nebo se politikaří jsou to jenom kecy od sluhů US fašistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Další důvod, proč si jej nechat píchnout, dělá mi potíže již číst azbuku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:52, já je nevítal, možná proto jsem pozapomněl azbuku blbe.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:16, ani soudruh jsem nebyl bezejmenný. V 68. jsem s praporem na Vinohradské, na nejznámější fotce od Nového, troubo.

   Smazat
  5. Povolný!

   Ale to je Vaše chyba, že jste Rusy za okupaci nenáviděl. Nechápal jste (a ani nechtěl, bo nenávidět je tak snadné a IN), že ty ogárky k nám někdo poslal právě proto, aby je lidé soc. tábora začali nenávidět, bez pátrání po důvodech nenávisti. Neboli povrchní odsudek a hloupá emoce mládí, tím bych se neobhajoval ani nechlubil.

   Já naopak provedl průzkum bojem a na místní střelnici jsem si zajezdil v T-62, naučil se chlastat, hrát KINGA (složitá karetní hra, kterou mariášník nezvládá) a kšeftoval s vodkou.
   Nevím zda jsem narušil bojovou morálku mužstva (původní záměr), nebo indoktrinoval ideologii velitelů (náhradní program), nebo jsem byl sám indoktrinován.
   To podstatné bylo zjištění, že Rusové, okrajinci, Kazaši i Arméni jsou lidé jako my a úplně stejně manipulovaní, poslušní a Lidští.
   No a to je to co Vám chybí a již nikdy toho nedosáhnete. Zkrátka jste zaspal dobu!!

   Smazat
  6. Ďuro Trulo to platí pro všechny poblázněné budovatele demokratického kapitalizmu. To je hovadina co.

   Smazat
  7. Ďuro, jak jste přišel k tomu, že jsem je nenáviděl? Nesouhlasil jsem s okupací a tu jsem vyjádřil. Polovina komunistů tuším také. Stále trvám, že to okupace byla, byť "taková sametová". Že s jejich tuhým systémem mnozí vojáci nesouhlasili jsem se dovídal od nich, pomáhali v továrnách. Už jsem také uváděl, že na "Staromáku" se nesla informace, že po lidových protestech jeden z důstojníků to nevydržel a zastřelil se. Ďuro, k Vašemu zjištění jsem nepotřeboval ano to kšeftaření, příbuznost se dá zjistit i jinak. Tím Vás nenapadám, jen konstatuji.

   Smazat
  8. Pane Povolný, ten tmavovlasý chlapec v modrém svetru je Mirek Povolný?

   Smazat
  9. J.J.-držím náš prapor, koukám vlevo na hořící tanky. Pan Nový mi tam naaranžoval hezkého chlapce, držíciho se cípu vlajky. Vše jsem ale objevil až ex post.

   Smazat
  10. J.J.- teprve teď jsem si prohlédl foto. Jdu po pravé straně Vinohradskou nahoru, přibližně ve stejném místě, asi později. Je to jiná fotografie, ani nevím zda od Nového. Ten myslím emigroval potom do Austrálie. Informace o něm mám z prvních Lidovek po 89. od novináře, jméno si nevybavuji, myslím že potom přešel do "Práce".

   Smazat
  11. J.J. bingo, nejsem a nebyl Pražák, vzal jsem si pro jistotu teplý 3/4.

   Smazat
  12. PS. O něco později jsem byl svědkem zapálení auta a detonací munice. Tam byli mí první mrtví. Byl jsem cca ve 4. řadě "čumilů", ani nevím jak jsem se ocitnul nezraněn v suterénu domu. I taková je válka. Po detonacích obhlídka, raněným(mrtvým) ucpané rány ručníkem(kým)? Tam za to Rusové nemohli. Řidič nás upozornil na munici, poté utíkal zběsile Vinohradskou vzhůru.

   Smazat
  13. M.Povolný, i kdybyste Pražák byl, to je přece jedno. Taky nejsem z Prahy, ale mám v Praze nějaké ty kamarády i rodinu.

   Pohyb vedle takové techniky v době chaosu skutečně může vést k úhoně. Ale je dobře, že lidé vyjádřili svůj postoj. Byl jsem tehdy ještě téměř předškolák, ale moc dobře na to pamatuju. V to léto i den po dni, i když dětskou optikou. Zaregistroval jsem od sousedky větu: "v Praze střílí Rusové do lidí". To mě na hodně dlouhou dobu ovlivnilo. Už z tak raného věku. Tehdy jsem se začal zajímat o mapy a atlasy.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Již nečtu ony "diskuze" o ničem, spíše napadání a nadávky, za prvé to nemá cenu a za druhé ztráta času. Nechápu proč pořád reagujete na na stále stejné provokace ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psal jsem jim to několikrát. Stále šlapou na ty stejné hrábě a vždy dostanou nazpět urážku. Jam malá děcka. Že diskuse s trollem nevede nikdy nikam pochopí i středně vyvinutý foxterier, jen místním to nedochází. Že se z diskuse stane sračka, je především jejich zásluhou.

   Smazat
  2. Prostě jedu dál a nečtu.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No a co? Kapitalizmus všude kolem, diví se jen neználci.

   Smazat
  3. Kachno, Slováci testovali Sputnik v neschválené organizaci EU, nemění to smysl Vašeho blábolu?

   Smazat
  4. PS. proto žádají dodávku zpět.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 12:07, protože chtěli, aby test dělaly akreditované laboratoře EU?

   Smazat
  7. PS. možná nechtěli, aby soukromá firma byla podplacena konkurencí.

   Smazat
 17. Řecké úřady identifikovaly čtyři německé nevládní promigrační organizace při vyšetřování obchodu s lidmi

  http://svobodnenoviny.eu/recke-urady-identifikovaly-ctyri-nemecke-nevladni-promigracni-organizace-pri-vysetrovani-obchodu-s-lidmi/

  Legenda NBA varuje: Elita vytváří rozdíly mezi černochy a bělochy, aby pro sebe získala více bohatství a moci

  http://svobodnenoviny.eu/legenda-nba-varuje-elita-vytvari-rozdily-mezi-cernochy-a-belochy-aby-pro-sebe-ziskala-vice-bohatstvi-a-moci/

  Američané se snaží rozpoutat válku s Ruskem. Už by konečně měli zas dostat na držku jako ve Vietnamu

  http://svobodnenoviny.eu/americane-se-snazi-rozpoutat-valku-s-ruskem-uz-by-konecne-meli-zas-dostat-na-drzku-jako-ve-vietnamu/

  Francie: Starosta Strany zelených schválil dotaci 2 900 000 dolarů z peněz daňových poplatníků na financování největší mešity v Evropě

  http://svobodnenoviny.eu/francie-starosta-strany-zelenych-schvalil-dotaci-2-900-000-dolaru-z-penez-danovych-poplatniku-na-financovani-nejvetsi-mesity-v-evrope/

  OdpovědětSmazat
 18. Můžeme poctivě zhodnotit celé období, které Babišovi umožnilo "zbohatnout" a nebyl sám a potom se můžeme začít bavit!!! Kdo zde nastavil podmínky, kdy se mohlo beztrestně krást a tunelovat státní majetky ve velkém? A můžeme z gruntu začít u pana Havla, i když ten byl spíše zneužit , ale vinu nese také svojí "havlárnou" , kterou zavedl !! Já vím, že je dnes těžké poslouchat pravdu, ale bohužel, pokud se s ní nevyrovnáme, tak žádnou "očistou" neprojdeme!! Nejdříve je potřeba všechny zločiny a nepravosti posledních 30 let pojmenovat, zveřejnit a potom můžeme najít nějakou formu nápravy!!!! Zatím stále pouze vidíme zjevné zakrývání "zločinů" posledních 30 let , poukazováním na 40 let totality !! V médiích je stále na prvním místě , jak bylo 40 let totality strašných / ano souhlasím bylo to "bolševické" svinstvo, které dobře všichni, co jsme ho žili, známe!! / , ale především podle médií bylo 30 posledních let úplný ráj na zemi a tam můžete také "zařadit" řádění pana Babiše!! Jenomže , to se nehodí do krámu, tak se pouze poukazuje na "STB" minulost Babiše a potom už u něj v jeho životopise je veliké a účelové vzduchoprázdno!!! Pravdu nelze zahlušit a jenom tak pominout!! Vždy se vynoří a bude žádat svoje ospravedlnění!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ejhle.
   Celý život jsem to nosil v sobě. Dobře se pamatuji na minulý režim a chování lidí.
   Chápu spoustu různých prohřešků kterých se lidé dopouštěli v zájmu své rodiny a přežití. Vstupovalo se do strany a podobně. Nebo se nenápadně půjčovalo ze společného.
   Ale co jsem nikdy neschvaloval, tak ty grázly z lidových milicí. To byla největší sebranka, schopná střílet na své spoluobčany za ten mrzký Štětináčův grošík. Tolik k tobě JiH.

   Smazat
  2. A zase to vypadá jako nesmysl.
   Někdo je smazán a já tady s reakcí jak debil.

   Smazat
  3. Hodný člověče a Lubezi. Vytvořily USTRk který nedokázal za 30 let nikoho obžalovat. Mě připadá, že ta komedie s Babišem je účelová aby jsme si nevšímaly ostatních zlodějin. Proč se na Babiše do dnes nepodařilo nic prokázat. Kapitalističtí komunisté jedou do dnes, protože už dávno pochopily že komunizmus není pro všechny lidi ale pro vyvolené.

   Smazat
 19. Socializmus ?Bububu.Jesle,školky,jiskry,pionýři,svazáci,VŠ to vše v taktu socializmu,tj.pro člověka mírumilovného a pracovitého-vlastence.Nikdy nebylo Československo více humanitní než za Socializmu s bezplatnou vakcinací od kojenců po důchodce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Spaartak má pravdu unklovne.Nadávkami pravdu neumlíš.Dnes se na lidech páchají mnohem větší svinstva,než za 40 roků totáče.S Havlem přišli zloději,gauneři,feťáci a vraždy s násilím.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Spartaku,vidite tehdejsi vyhody socialismu a domnivate se

   ze se nynejsi nepriznivy vyvoj da obratit zpet do socialismu.
   To je,ale chimera.Vse co tehdy bylo,bylo diky znarodnenych vyrobnich prostredku patricich statu a "VSEM".
   Podivejte se jak lehce o to vsechno tento stat,kde obyvatele necitili,ze podniky a tovarny,ktere prese vsechno davaly zisk,ten se delil mezi lidi,bylo najednou zpraseno,prodano a zniceno.
   Jak lehce to slo a cely system presel na permanentni zadluzovani,ktere uz nejde nicim zastavit nezli zmenou tohoto rezimu kapitalismu bez privlastku vychazejiciho z gangsterismu.

   Komuniste vse co slo jasne prohrali a prohravaji dale bohuzel.
   Nemaji ani nikoho,kdo by je dokazal presvedcit,ze prosazovani navratu k socialismu zkrachuje a oni s nim.

   PROTO BUD NAJDEME PRO SEBE PASUJICI ZMENU A NOVY REZIM,NEBO NAS OBCANY VYMENI CI POZABIJEJI!

   Jediny politicky objekt,ktery na to pozadovat zmenu prisel je SPD.
   Zbyva nyni transformovat zubozenou OS na cilevedomou ČSV s cilem tuto zmenu realizovat,nebo taky ne!

   Smazat
  6. Ano Spartaku. Pro člověka takového, onakého ... a hlavně pro pokojného občana. Ti jsou pro stranu a vládu, ať komunistickou nebo třeba demokratickou (v USA), a vlastně jakoukoliv jinou totalitní stranu a vládu tím nejžádanějším lidským materiálem. Takový matroš se tak dobře opracovává...

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. Kdyby nebylo Rusů, tak by tady ten obecný hlupák Unknown nepsal česky!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale blbcem by byl v jakémkoli jazyků.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Blbeček trolíček 12:58 máš na mysli ten zdegenerovaný západ, ktorý je už zadĺžený na generácie, plný kriminality a úchylov? Vďaka Bohu za tých 40 rokov pokoja a prosperity.

   Smazat
 26. Ale administrátore, že máte dneska perný den, jen co je pravda. Ten idiot Unknown jede na plné pecky jako dráha! Toho už fakt totálně jeblo, vyguma starého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 31. Vakcíny mRNA mohou způsobit, že vaše tělo chrlí priony, které požírají váš mozek

  Vnější obal špičkového proteinu koronaviru obsahuje „prionové oblasti“. mRNA vakcíny unesou buňky vašeho těla, aby je přiměly chrlit tyto prionové proteiny, aby napodobily virus covid-19.

  Díky jednoduchým náhodným chybám může tento proces vést k tomu, že těla mnoha lidí ve skutečnosti produkují patologické priony, které „žerou váš mozek“ jako nemoc šílených krav. Ve skutečnosti se to u lidí nazývá CJD.

  Dnešní podcast odhaluje úplnou pravdu o vakcínách mRNA, prionech, nemoci šílených krav a nadcházející vlně „vakcínových zombie“, které jsem před deseti lety předpovídal.

  Nechte projít mozkem, pokud nebyl již zasažen...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Priony neumím posoudit.
   Ale - informace o tom, že tyto mRNA vakcíny jsou výborné, protože je lze rychle přizpůsobit aby zabíraly proti novým mutacím viru prozrazuje, že se jedná o skvělý byznys plán se skvělým produktem, aby se očkování muselo opakovat jako u sezónní chřipky - alespoň jednou za rok. Přitom chybí (možná špatně hledám) seriózní informace, jak která vakcína zdolává mutace.

   Pouze u toho dvouvektorového SputnikuV se ukazuje,že má lepší parametry než konkurence a k tomu ne a ne najít informace komu očkování s ním ublížilo. Informace o (bezpříznakové nebo lehké) nemoci covidem argentinského prezidenta ačkoliv byl očkován Sputnikem svědčí o tom že do hnojometů v konkurenčním boji zoufale chybí munice.

   Je to hloupé, 100% účinnost neslibuje výrobce žádné vakcíny.

   Co tak začít psát o tom, že v Česku už přežilo tu strašnou nemoc covid-19 několik milionů neočkovaných lidí, možná 4 nebo 5 milonů, hodně z nich přitom ani o té nemoci nevědělo. V evidenci je přitom jen asi 1,5 mil.lidí, u kterých byl virus nebo jeho pozůstatek zjištěn, z toho jsou různé počty lehce až těžce nemocných ale i bezpříznakových.

   Přitom už z ledna 2021 je dostupná informace ze Státu Izrael, že reinfekce u neočkovaných lidí (pracovníků ve zdravotnictví) kteří nemoc prodělali, je extrémně nízká, podstatně nižší než po očkování.
   Kdo nevěří ať si troch zagůgluje.

   Smazat
 32. Můžeme poctivě zhodnotit celé období, které Babišovi umožnilo "zbohatnout" a nebyl sám a potom se můžeme začít bavit!!! Kdo zde nastavil podmínky, kdy se mohlo beztrestně krást a tunelovat státní majetky ve velkém? A můžeme z gruntu začít u pana Havla, i když ten byl spíše zneužit , ale vinu nese také svojí "havlárnou" , kterou zavedl !! Já vím, že je dnes těžké poslouchat pravdu, ale bohužel, pokud se s ní nevyrovnáme, tak žádnou "očistou" neprojdeme!! Nejdříve je potřeba všechny zločiny a nepravosti posledních 30 let pojmenovat, zveřejnit a potom můžeme najít nějakou formu nápravy!!!! Zatím stále pouze vidíme zjevné zakrývání "zločinů" posledních 30 let , poukazováním na 40 let totality !! V médiích je stále na prvním místě , jak bylo 40 let totality strašných / ano souhlasím bylo to "bolševické" svinstvo, které dobře všichni, co jsme ho žili, známe!! / , ale především podle médií bylo 30 posledních let úplný ráj na zemi a tam můžete také "zařadit" řádění pana Babiše!! Jenomže , to se nehodí do krámu, tak se pouze poukazuje na "STB" minulost Babiše a potom už je u něj v jeho životopise veliké a účelové vzduchoprázdno!!! Pravdu nelze zahlušit a jenom tak pominout!! Vždy se vynoří a bude žádat svoje ospravedlnění!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už to H.č. tapetnul, tapetnu to svoje taky:
   Hodny clověče 9. dubna 2021 11:30, souhlasíte, že předchozí režim byl "bolševické" svinstvo, které dobře všichni, co jsme ho žili, známe!! Já ho nejen prožil, ale mám a doplňuji si znalosti jeho, tehdy platné „formální stránky“. Tedy zákonů, dalších pro praktický život účinných předpisů jako jsou vyhlášky, normy a směrnice, organizační směrnice pro řízení, mzdové předpisy, ale i metodiky uplatňování vedoucí úlohy "Strany" tj. Komunistické strany Československa (KSČ), kádrové politiky, stanov a výstavby, jejich členských příspěvků i pravidel hospodaření. Získal jsem i "Řád Lidových milic“ (tj. obdobu vojenských řádů jako byl např. „Řád vnitřní služby“ ČSLA) a k tomu i několik jejich "ročních výcvikových plánů".
   Stálo to a stojí to dost času, svou sbírku rozšiřuji, čtu, doptávám se po pamětnících, dožaduji se informací a existujících dokumentů, sbírám historky. Co chvíli žasnu. Vy mi vysvětlete, co vlastně bylo to "svinstvo". S odstupem času a bližším a bližším poznáním i té formální stránky věci, až tak pádný důvod k takovému označení nenacházím. Naopak, nabývám dojem, že označení svinstvo si daleko víc zaslouží režim, jehož životní funkce jsou založeny na zisku vyjádřeném penězi. Když celá ta neúnosně nákladná snaha o potlačení jeho stále méně přijatelných efektů, celé to úsilí o zakrytí nemravnosti jeho podstaty, nevede, ani vést nemůže, k ničemu lepšímu. JiH

   Smazat
  2. JiHu morální a pracovitý člověk měl problémů minimálně a vnímal i zlepšování postavení lidí. Dnes si dá rady také, jenom se nemůže smířit s odporným kapitalistickým parazitizmem a perspektivou pro své potomky. Parazit si vychovává děti k obrazu svému.

   Smazat
  3. JiHu, k restrikcím a návratu "vylitých vaniček" se budeme muset znovu dopracovat, tentokrát bez "vedoucí úlohy strany" ale svobodného státu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. To je, Miroslave Povolný 9. dubna 2021 16:54, obávám se, řešení do ztracena. Jako že tu rozhodující část lidstva natrvalo opustí sobectví (či obava křečka že, pokud nenahromadí, nepřežije zimu), bude všechno v pohodě a klidu? Soudím třeba, že nezpochybnitelné existenční a sociální jistoty jsou podstatnou podmínkou pro ústup potřeby cokoli hromadit. Pak snad ještě za materiálního nadbytku? A jak s touhou po moci, dominanci? Všichni budou andělé? Mám takový dojem, že jedna vedoucí úloha sice padla, ale máme tu jinou. Zdá se Vám méně totalitní? Vždyť tu v podstatě zviklatelnou administrativní totalitu, spolehlivě nahradila dokonale samosvorná totalita peněz! JiH

   Smazat
  6. JiHu, zkusme Golema. Může vládnout, nebo sloužit. Jsem antisionista ale ve věci síly moci peněz mají pravdu.

   Mají Gojímové svého Golema? A sílu peněz?

   Smazat
  7. unku,
   cetl jsem tvuj blabolek o sbirani metalu z rude ery.. ty vole ty ses vlastne komous, tak by ses mel stydet, nebo si nakopat rit, ja bych ti tu tvou prdel s chuti nakopal ale mam ruplou plotynku, tak zde nekoho o to popros

   Smazat
  8. Ale Basos 9. dubna 2021 22:57, děláš si snad srandu, když uváděným "Řádem ..." není myšlena medaile, ale předpis platný pro vojensky organizovanou složku. Pro ty, kteří nemají s věcí zkušenost jsem ve 14:34 přidal větu s Řádem vnitřní služby byvší Čs. lidové armády (ten museli šprtat i vojáci povinné základní vojenské služby trvající onehdá dlouhých 728 dnů). Tam byly idiotenfest popsány např. služební postupy a povinnosti. Nevím, jak je tomu dnes, kdy nám za vzor slouží jiné armády. Já se snažím, na rozdíl od ÚSTRu, zcela zdarma a nezávisle zkoumat, po osobní praktické zkušenosti, i to, co lze označit formální stránkou té doby. Nejlépe prostřednictvím co nejzasvěcenějších pamětníků a ještě dostupných "papírových" podkladů. Takovým je i zmíněná knížečka "Řád Lidových milicí ...", která stanoví poslání, postavení a vnitřní chod této vojensky organizované součásti tehdejší KSČ. Nedělejte, že to nevíte, srandisto. Jo, fakt, rok má 12 měsíců, že? Mějte se, JiH

   Smazat
 33. Po volbach muze KSCM hlasovat nanejvys distancne, protoze se do parlamentu nedostane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem clen partaje, ale myslim si ze se budes divit, s chuti se s tebou vsadim

   Smazat
 34. Krátké kalhoty Havla-předání práva použít zlaté zednářské zástěry od prince Phillipa. Všichni američtí astronauti byli zednáři. A proč takový humbuk tři dny před šedesátým výročím prvního letu do kosmu? J. A. Gagarin 12. 4. 1961!!! Dobrý den majore Gagarine!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne ty HOVNIVÁLE, zaslepený nenávistí, že ani nevnímáš co Pivoňka napsal. PAKO.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 35. Cely to divadlo kolem Sputniku je jen pokracovani boje o vakciny. EMA bude nepochybne delat obstrukce jako slovensky SUKL. Ale jakmile male staty jako Rakousko zrychli diky Sputniku ockovani a zacnou rozvolnovat, zacne masove dochazet trpelivost i obcanum vetsich statu. Je naprosta PR katastrofa, ze jsou na tom v ockovani nejlip staty mimo EU (Srbsko, UK). Ted jde o to, aby Nemecko atd. predem nasmlouvalo co nejvic Sputniku nez se da EMA, oproti puvodnimu planu, pokyn vakcinu schvalit. Do te doby je treba co nejvic statu jako nas Kocourkov, Slovensko atd. vysachovat ze hry protiruskou propagandou. Az EMA vakcinu schvali bude uz pozde zacit bojovat o dodavky, produkce bude na nekolik mesicu dopredu vykoupena.

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 37. Admin, nebolo by lepšie zablokovať IP adresu takých trollov ako ten unknow alias indický bežec?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Systém Blogger, na kterém běží Nová republika, blokování IP adres neumožňuje.

   Smazat
  2. Pro 18:43, jakápak IP adresa, kdopak má, nebo musí mít dnes veřejnou. Registrace, registrace na krev, tak se to dělá! A moderátor, s pomocí umělé inteligence, takový moderátor je pán. Jen se neví, co dělá, jak, proč, v čí prospěch, s jakým výnosem a pro koho. Proti tomu platí jediné, nezpochybnitelná průhlednost. Ta mi tu chybí už dnes. Ne, že bych znal nějaký, ve všech ohledech, lepší vzor. JiH

   Smazat
 38. Ten obecný hlupák Unknown by psal ze záhrobí.

  OdpovědětSmazat
 39. Když byl Babiš před časem v Maďarsku, řekl, že se tam inspiroval. Po návratu domů na tu inspiraci nějak brzy zapomněl. Nebo mu snad bylo nařízeno, zapomenutí?
  A pokud někdo, ve Sputníku, vidí zbraň, tak já ji chci ,,držet" v ruce !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoku,

   to co jsi napsal je pitomost, Babis by mozna rad, ale nesmi, musi cekat az co provedou Bavoraci, a jestli Andula kejvne, a pak mozna pozada via Zemana Rusy o Sputnik, nezapomen ze Babis ma nejake tovarny v Nemecku

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.