Reklama

čtvrtek 15. dubna 2021

Západní experti: "Černé moře je ruská "střelnice", a lodě námořních sil USA jsou na něm snadné terče"

15. 4. 2021      topwar
Dvě lodě námořnictva USA, směřující k Černému moři, plují nyní jižně od italských mořských hranic do Středozemního moře. Připomeňme si sdělení Pentagonu, že dal na vědomí tureckým orgánům průchod válečných lodí přes Dardanely a Bospor a pobyt ve vodách Černého moře do 4. května. Americké zdroje prohlásily, že to souvisí s "ruskou vojenskou aktivitou na hranicích Ukrajiny".

Na tomto pozadí je vojenskými experty posuzována otázka o tom, že Černé moře není pro americké válečné lodě "ta nejlepší varianta pro vyhrožování Rusku". Za prvé, je třeba chápat, že Rusko disponuje působivými údernými možnostmi na Krymu a na Kubáni. Za druhé, pobyt lodí nečernomořských států je časově vymezen dohodou z Montreux - proto americké velení musí mít stále na paměti skutečnost, že již za několik dnů po vstupu do Černého moře bude nutno jeho vody opouštět.

Při pobytu v černomořských vodách se válečné lodě amerického námořnictva mění na terče pro ruské pobřežní raketové systémy a nejen pro ně. Akce ponorek Černomořské flotily RF jsou schopny minimálně zbavit americké lodi operačního prostoru - v případě přímého ohrožení ruských hranic ze strany námořních sil USA. V takové situaci se výskyt zástupců amerických válečných námořních sil v Černém moři proměňuje nikoli na demonstraci síly, ale na variantu prakticky ze všech stran uzavřených cílů.

V amerických médiích, mimochodem, dopisovatelé, kteří rozumí situaci, také podotýkají, že sotva stojí za to zakoušet pocit euforie ohledně toho, že lodi námořnictva USA vstupují do Černého moře. Důvod spočívá právě o tom, že takové lodi se v případě ozbrojeného konfliktu mohou stát "snadnou kořistí Rusů".

Západní experti:

Černé moře je ruská "střelnice", a dvě lodě námořních sil USA jsou na něm snadné terče".

Dříve americký list The Drive konstatoval totální převahu Ruska na Černém moři ve vojenské oblasti.

Přitom stojí za to poznamenat, že před nedávnem se v tisku USA sdělovalo, že úkolem amerického válečného námořnictva je "demonstrovat Rusku, že Černé moře není jeho vnitřním jezerem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


50 komentářů :

 1. Ty dvě námořní lodě USA už to vzdaly, a do Černého Moře jako terč nepoplujou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknown 18:46
   Lze snad tolerovat, že některé své vejšplechy prokládáte za TAK vtipné, že se jim sám smějete a mylně předpokládáte, že pobaví i ostatní. A že pak máte nutkavou představu je opakovat při různých, většinou nevhodných příležitostech. Pak by bylo asi vhodné alespoň měnit slovosled. To není až tak náročná záležitost. Určitě to zvládnete.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. No on předevčírem mluvil Putin s tím dementem ve White House. Asi mu řekl, že životnost těch lodí je v případě vyhrocení situace tak 2 minuty. Očividně to zabralo i na toho dementa.

   Vymazat
  5. No, možná že mu také naznačil, že v případě opětovné "poruchy" elektronických systémů a neschopnosti plavby by si ty lodě mohli odtáhnout do svého přístavu, a případně si je, samozřejmě jako náhradu za vzniké náklady, ponechat. Nejlépe obě, ta jedna už tu zkušenost s "vypnutím" zažila. Jsou prý pořád hodně poruchové....

   Vymazat
  6. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Vymazat
  7. 18/46
   Že ti to demntku vůbec stojí za to, jednou jako hown a předtím co blátošlap, opakovat jedny a ty samý kydy. To jsi tedy fakt anonym.
   Idiote.

   Vymazat
  8. Vypadá to, že velící důstojníci obou lodí se rychle chytili příležitosti nebýt s veleostudou předmětem testování nejnovějšího ruského REB jako před pár lety...Někteří západní vojenští experti zjišťují, že našli svého mistra.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 3. co se tam amici do toho zase serou???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknown: Do volných vod si může plout každý bez omezeni, co chtít po hloupém dobrakovi.

   Zjevně nemůže. Zřejmě jsi nečetl článek o vnitřním moři a dohodě z Montreaux. Ačkoliv ta možná kvůli Turecku přestane brzo platit. Jenže raket má Rusko určitě víc než Amerika lodí. Jsou i mnohem rychlejší a levnější.

   Vymazat
 4. Bububu, já Rambo, ve filmu sám zničím armádu Ruska a všichni se mě bojí. Ve skutečnosti jsem buzna, ale bububu dělat umím pořád. Ve filmu umím zachránit svět, ale to mám vždy černou hubu,bubububu!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown 18:45
   Tak nad tímhle sdělením mi zůstává rozum stát.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 6. Jinak rusové jednají ve spolupráci s novým vedením americké armády ustavené prezidentem Trumpem už loni. Jak bude deepstate definitivně poražen, skončí i harašení zbraní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Jste dobře informován. Vyčkejme letošního podzimu.

   Vymazat
 7. imrvere na flight 24com si najděte a okolo Krymu litaji snad denně letadla USA a GB a hlídkují tam, nad oblast donbasu posílají Global Hawk, v současnosti nad Litvou kontrolují oblast Kaliningradu zase mírumilovné letouny NATO.Ale rusákům budou nakazovat kde má mít svou armádu.NAvíc včera měli nějaké cvičení mezi Sardinií a Italskou pevninou sami Italové.Včera létal americký letoun nad Sýrií v oblasti hraničící s Irákem.No, co dodat, globální zájmy.Ale budeme vyskakovat na rusáky, že si mají nechat armádu v Moskvě, jakobychom NATO země měly svoji techniku zásadně ve svých hlavních městech.Nicméně, jakkoliv jsou to smrtonosné stroje, sledovat tuto techniku- ať už ukázkové lety vrtulníků, nebo vidět tyto stroje přistávat, prolétávat- prostě je působivé.

  OdpovědětVymazat
 8. Tam, kde leží Krym, je svatá ruská zem
  tam táhne ,,generál" Biden, se svým praporem...

  ...Marně na něj volá, Rus, zpátky povel dej
  jedinou možnost ještě máš, život si zachovej....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. A co golany? Zabrane se souhlasem usa. Jo já vím všichni sou si rovni někteří rovnejsi

   Vymazat
  3. Hokarc
   Honem musím natáhnout chybějící strunu na gajtře a dám si to.

   Vymazat
  4. Unknowni je konecne treba,aby jste navrhli pana cara Putina

   na Nobelovu cenu miru.Je to totiz asi nejlepsi vojevudce vsech dob,umi zabirat cele poloostrovy beze ztrat jedineho samopalnika!

   Vymazat
  5. Krtečku, je markantní rozdíl, když lidé vítají změnu díky neozbrojeným zeleným mužům a ani po letech na tom nechtěji nic měnit a když lidé vítají cizí invazi v domění, že nastolí lepší řád než vlastní vrchnost a již po roce vědí, že to byla kolosální chyba. My to víme až po třiceti dvou letech, jsme poučeni a chyby neopakujeme. Tuto zemi si hodláme spravovat sami.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Unknown 19:18
  Prosím vás pane Unknowne, přibližte nám, jak se měli SPRÁVNĚ rusáci zachovat, aby byl prozíravý Amík spokojený. Teda vlastně ne. On je spokojený. Tak aby byl nespokojený? Nebo jak by to vyhovělo vám? Teď je Putin (vrchní velitel ozbrojených sil) úplně zblblý a neví si rady. Prosím poraďte mu!

  OdpovědětVymazat
 11. Američani musí řešit dilema: chránit Melitopol, Dněpropetrovsk, Slavjansk? Troufnu si tvrdit, že 98% Američanů nemá o existenci nějaké Ukrajiny ani tušení. je to kdesi tam na Východě. Co je nám po nich? A ohrozit Boston? Los Angeles? New York? Takže odpověď je jasná! Nebudou nic riskovat. Zbraně dodají. Ale pouze pokud bude mít Ukrajina co dát. Když ne peníze, tak něco jiného. Zadarmo? To slovo na své straně ani neznají. Proto z nápadu zajet do Černého moře vycouvali. Jsem zvědav, jak to ten dement z Bílé chatrče vysvětlí. Měla to být přece demonstrace podpory Ukrajině. Takže už ani demonstrativní podpora? Jo, a unknow je debil, ale to je snad každému jasné.

  OdpovědětVymazat
 12. A ty doživotí v hodně přísném ústavu. Tu slinu z koutku ti tam utře svalnatý bratr.

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Dvořáku!

  K čemu ty výšplechty hnusu na NR vlastně jsou? Proč to trpíte? Chcete vyprovokovat slušné lidi k nějaké dehonestační akci? Nebo chcete, aby svými reakcemi porušili cenzorský fašounský zákon a byli unkhovny napráskáni hamtáčkovic skvadře? Z NR se stává odpadní stoka bez jakékoliv smysluplné občanské aktivity.
  Hlavní náplní asi je nasazovat lidem chápajícím co se ve světě děje a jak to dopadne, psí hlavu antisemity.
  Měli byste přitvrdit. Je třeba začít efektivně zastrašovat chudáčky kovidem (vakcinace nás sp(r)así), náckovstvím, rasismem (a co Slávie, takový slovanský klub a tak dopad) a populistickým separatismem.
  Když vidím, jak NR opouštějí myslící a světa znalí lidé začínám chápat, že nic podstatného svými příspěvky neovlivním, ikdybych svou valašskou duši položil na oltář vlasti. Byla by to zbytečná žertva (kuciakovina).

  Občas se ozvu, ale čekejte spíš kritickou analýzu (potřebujete ji jako prase drbání).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďuro Trulo
   Ale no tak, občas si vjedeme do vlasů a je to fajn.
   Tady ty magory, prosím ještě vydržte a na novým už nebudou.

   Vymazat
  2. Pane Duro,pan Dvorak pracuje dobre,neklesejte na mysli

   mate pravdu,pribyva tady stale vice a vice autoru a jejich trefnych clanku,diskuze dosahuji az 100 vek ohlasu,nezoufejte berte valasku a kdyz nechcete, pak mate smulu zdejsi lidovi komentatori maji štavu sami a srandu taky,tak je to!

   Vymazat
  3. Muze se bez problemu vratit na Slovensko..
   Nikdo nikoho tady nedrzi..
   I kdyz se zde publikuji slovenske texty bez duvodu.
   A bez zajimavosti v nich.

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 15. Tady již není diskuze,to jsou eskapády unhovna a rozplihlé odpovědmi-jako když se hádají děti.Nemá smysl se zůčastnit.

  OdpovědětVymazat
 16. A je to tady. Přece jen Ti Usáci dostali strach, když válečné lodě vrátili domů. Jen ať si rejdí u Floridy. Co kdyby tak přijeli vojenské lodě a rakety na Kubu z Ruska a Číny. To by řvali i senátoři česka, a jejich jejich pudlové z "demokratických" band, jako němcová, Stan Jura, Šláfenberg, Vondra, Vystrčilík, Pepík, a možná, že i Soukup s Nečasem a Kalúskem. Je možné, aby Američané při volbách do amerických senkruvní poslouchali hlas Rosii a podle toho volili?

  OdpovědětVymazat
 17. Tato akce USA by byla k vysmátí velké lodě jako úderná síla byly vyřízené už v 2 sv. Když malá síťovka dvouplošník z 1 sv zasadil smrtelný úder nejmodernější nacistické lodi BISMARCK. Vyhrožovat už nemají čím letadlové lodě též nemají šanci máme věk raket a Rusové na ně dosáhnou všude po světě.

  OdpovědětVymazat
 18. Pane JJ to je článek pro vás psal jste mě že nemohu psát že USA zbankrotují ale oni to jsou fakta a otázka času:

  Kobza: Předluženost USA ústí buď do krizí, nebo do války. Přejme si, aby Ukrajina nebyla sudem s prachem

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021041513485027-kobza-predluzenost-usa-vyusti-bud-do-krizi-nebo-do-valky-prejme-si-aby-ukrajina-nebyla-sudem-prachu/

  OdpovědětVymazat
 19. Navrhuju opravu textu článku. Nejedná se dozajista o BITEVNÍ lodě, ale o obecné lodě válečné. Bitevní loď je jeden typ válečné lodě. ("křižník na steroidechů :-))Jsou to dneska ohromné obludy, (třeba i čtvrť kilometru dlouhé) vyzbrojené mnoha velkorážnými (cal.až 460mm)děly v otočných věžích. Na obrázku je letadlová loď, taky ovšem válečná, ale ne bitevní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Vlastimilovi Čechovi za upozornění na chybu v překladu. Opraveno.

   Vymazat
 20. Unknown16. dubna 2021 9:03 Blbečku vylez z americké řiti-neziskovky, ludro líná a najdi si slušnou práci, sopláku!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.