Reklama

čtvrtek 8. dubna 2021

Zlatá sobota v Káhiře


Lenka Procházková

8. 4. 2021

Zatímco křesťané, ať žijí kdekoli, ukončili o Bílé sobotě půst a čekali, až do ztichlých kostelů přiletí zvony zpátky z Říma, aby zvěstovaly zázrak Velké noci, Káhira se téhož večera stala kulisou pro impozantní Zlaté procesí. Mumie faraonů byly slavnostně převáženy z muzea na náměstí Tahrír do Národního muzea Egyptské civilizace, nově postaveném v bezpečnější lokalitě. Transportu starověkých ostatků osmnácti králů a čtyř královen předcházel galakoncert, jemuž naslouchala egyptská elita, zahraniční hosté a stovky milionů lidí doma u obrazovek.
 

Každý z mumifikovaných faraonů byl za života převtěleným bohem a i po smrti byl zaopatřen tak, aby jeho přerod do další existence proběhl důstojně. Na rozdíl od Turínského plátna, jehož otisky se stále zkoumají, autenticita egyptských sarkofágů a identifikace mumií v nich uložených byly nezvratně prokázány a prohlášeny za světové kulturní dědictví. Vlastníkem ostatků faraonů je samozřejmě Egypt (Egyptská arabská republika), ale přítomnost ředitelky UNESCO u jejich sobotního hromadného stěhování přispěla k tomu, že průběh akce satelity odpinkly do všech světových médií a mnoho fascinovaných diváků zatoužilo spatřit královské mumie a jejich zdobné sarkofágy na vlastní oči. Současné omezení turistiky je pro Egypt skutečnou morovou ranou. Záměr na přemístění mumií pod novou střechu vznikl dřív, než udeřila pandemie nového coronaviru, ale jeho přímý přenos v době lockdownu vzbudil větší zájem než pak pondělní promluva papeže, kterou z vatikánské knihovny osaměle adresoval Městu a světu.


I královna Kleopatra, poslední egyptská panovnice (z dynastie makedonských Ptolemaiovců), jejíž hrob, ve kterém, (jak doufám) spočívá spolu s Marcem Antoniem, zatím objeven nebyl, by musela uznat, že choreografie Zlatého procesí byla srovnatelně velkolepá s onou, již za živa uměla zrežírovat ona sama, aby okouzlila Řím a načas tím oddálila jeho dobyvačné záměry vůči své říši. V sobotním káhirském večeru desítky „naklonovaných“ Kleopater v tanci provázely konvoj vozů s ostatky, což vzbuzovalo až mystický dojem umocněný bubnujícími vojáky, jezdci na koních a světelnými efekty na bezpečně vylidněných hlavních třídách a pak kolem večerního Nilu. Každá ze starobylých mumií měla pro přepravu zkonstruovaný vlastní vůz se zlatě pableskujícím jménem (v hieroglyfech, v arabštině a pro „barbary“ i v angličtině). Povozy zdálky připomínaly pomalu jedoucí tanky, zblízka samohybné elegantní pohřební kočáry. Povrch vozovek byl nově vydlážděný a sarkofágy byly upevněny pásy, aby mumiím byla na jejich (snad?) už poslední pouti zaručena bezpečnost a pohodlí.


Kdyby se Zlatého průvodu dožil spisovatel Kingley Amis, třeba by ke svému humornému románu Egyptologové připsal druhý díl. Tentokrát s rozmáchlejším příběhem, v němž by svůj satirický náhled na současnost zkombinoval s legendami „domorodců“ o kletbě faraonů, které znovu ožily na sociálních sítích, (vyvolány nedávným zablokováním Suezu a dalšími nešťastnými událostmi a haváriemi v Egyptě, které procesí „varovně“ předcházely). Britský přístup ke světovému kulturnímu dědictví (satiricky zachycený i v díle K. Amise) kombinuje zvídavost se schopností objevené cenné artefakty odvážet do bezpečnějších úložišť (do Britského muzea). Tomu však dvaadvacet mumií uniklo a celý svět to sledoval on line.


Musím uznat, že průběh akce vzbudil i můj respekt. A to nejenom pro důmyslnou dramaturgii. Stát, kde hlavním náboženstvím je dnes islám, nemůže do budoucna sázet na pokornou radostnost Nové zvěsti, i když zakladatelem křesťanské komunity v Egyptě byl sám apoštol Marek. Ovšem vrátit se mnohem hlouběji do historie a v přímém přenosu sugerovat dnešním více než sto milionům Egypťanů, že jsou propojeni starobylou kulturou, je geniální pokus o sjednocení. Aspoň z českého úhlu pohledu, který je už desítky let „oktrojován“ podle vyšších zájmů než národních a státních. Naši slavní nebožtíci, ačkoliv o tisíce let „mladší“ a ve svém odkaze bližší a srozumitelnější než pro soudobé Egypťany „jejich“ mumie, jsou kádrováni a znevažováni a našim dětem je upíráno opřít se o ně jako o pevnou zeď. Mistr Jan Hus se pozvolna mění v extremistu a epopej husitského hnutí je rozdrobena na akce teroristů pod vedením lupiče a sadisty z Trocnova.

Už v době před distanční výukou, žádali zpravodajci z BIS, aby se učebnice dějepisu distancovaly od vlastenců, kteří iniciovali a vlastní dílem uskutečnili projekt národní obrození. A tak se český fenomen, který nemá v Evropě obdoby, pozvolna smrskává na nezáživnou kapitolu, kterou by někdejší buditelé, kdyby se vzbudili do současnosti, právem vnímali jako nevděk a zradu, případně i urážku na své i národní cti.

Česká televize, chytlavá na každou  nápovědu, sice v seriále o Boženě Němcové ozvláštnila život této vlastenecké spisovatelky o chytlavé sekvence, ale z její tvorby divákům předhodila jen paběrky. Tatáž nesvéprávná a nenárodní televize už předtím uvedla k výročí bitvy na Bílé hoře „dokumentární“ seriál, v němž vysvětlila osudovou prohru stavovských vojsk jako vítězství pokročilejšího směru a kultury. Na veřejnou dehonestaci zakladatele novodobé státnosti ještě čas neuzrál, zatím je na tapetě prezident Beneš a jeho „nehumánní“ dekrety.


Archeologové a další badatelé v oblasti starověkých kultur však zjistili, že už za doby egyptských faraonů docházelo k cenzurování odkazu reformních panovníků. Pokročilá technika dokáže „přečíst“ z kamene stopy po odsekaných původních hieroglyfických záznamech činů a jmen, které byly odstraněny či nově přetesány. Někteří faraoni si po čistce mezi svými předchůdci obezřetně měnili jména (a s tím související kult) už za života. Tak se z Tutanchatóna stal Tutanchamón. Od předčasného úmrtí jej to nezachránilo. Dnes i jeho ostatky spočívají v Národním muzeu Egyptské civilizace. Zatímco skelety hlav popravených českých pánů se ještě (kromě Šlikovy lebky) nepodařilo nalézt. Čtyři sta let od exekuce na Staroměstském náměstí je ale krátká doba v porovnání s tím, kolik vody uplynulo v Nilu od zániku říše faraonů, jejíž pradávnou velkolepost staví současná vláda Egypta na odiv a snaží se ji využít jako kód pro sjednocení různorodých obyvatel teritoria a současně jako logo pro obnovení životadárné turistiky.


Slovanské národy (včetně našeho) jsou ve zcela jiné dějinné fázi. Zachování jejich kultury a obrana území a svébytného státu je aktuální povinností živých a bdících. Neboť lebka knížete Václava nošená církevními hodnostáři v procesí obyvatele „našeho teritoria“ nesjednotí a zázrak nezpůsobí. Ani nově vztyčený Mariánský sloup u někdejšího popraviště stavovské elity nás neochrání před záměry, v nichž identita člověka a jeho sounáležitost s rodinou a vlastním národem, má být překódována na užitkovost otroků v cizích službách.


Dovětek pro děti. Pojem faraoni je dvojznačný, kromě panovníků starověkého Egypta znamená i druh mravenců - škůdců. Mravenci faraóni se do Evropy dostali na lodích, a protože jsou teplomilní, zakládají si kolonie v lidských sídlech. V jednom z příběhů Ondřeje Sekory tito malí zrzaví faraoni sice charakterního hrdinu Ferdu Mravence zajmou a uvrhnou do otroctví, ale nebojte se, milé děti, dopadne to dobře. Neboť Ferda je chytrý a má odvážné kamarády.
88 komentářů :

 1. Velikolepá slavnost. Udivuje mne ovšem, že mohamedány neuráží to množství nezahalených žen, umělecké zobrazení lidských postav (teda třeba ty malby na mumiích) Množství káfirů v průvodu a vůbec neislámské pojetí té komedie.
  Ovšem na ty kostýmy a celou výpravu taškařice bylo radost pohledět. Je vidět, že Egypt je ukrutně bohatý, když si může dovolit takové barnumské divadélko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude asi tím, že tohle je jejich minulost a jsou na ní hrdí. To jen my dokážeme do Prodané nevěsty propašovat dva černochy, buzeranta a zlého Putina v medvědí kůži.

   Smazat
  2. Mohamedani na rozdil od křesťanu nerozbijeli sochy a basreliefy.Diky mohamedanum se zachovala stara egyptska kultura a rozvinula se arabska veda zatim co v Evrope upalovali carodejnice.Ale co to vykladat blbeckum bez vzdelani....Bagoun

   Smazat
  3. Unknown 1417
   Zadejte si heslo Nimrúd.

   Smazat
  4. 14:17 Blbeček trolíček,skôr, než začneš písať, tak si aspoň niečo naštuduj, tak by si vedel, ako moslimovia "ochraňovali" iné ako moslimské pamiatky. Aj tá obrovská čierna diera na Veľkej pyramíde, by vedela rozprávať.

   Smazat
  5. A ešte niečo, blbeček Bagoun.Z čoho asi je postavená Káhira?

   Smazat
 2. Chorvatsko je taky slovanská země a musím říct, že tam nikdo nebulí, že jim někdo bere území a kulturu. Naopak, na rozdíl od Čechů si před 25 lety svobodu vybojovali a pokud by to někdo zase zkusil, se zlou se potáže. Někdy mi to jejich národovectví leze na nervy, ale za ta léta mezi nimi jsem si zvykl. Mimochodem, za EU jsou přesto velmi rádi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vstupem do EU tu svobodu ztratili a ani nevím o tom, že by v Jugoslávii byly národy utiskovány.
   Miky

   Smazat
  2. 8:50 Ano, behem valky v Jugoslavii nikdo nikoho neutiskoval. "Jen" probihaly etnicke cistky. Oboustranne.

   Smazat
  3. Válku začali Chorvati s účastí poradců mírumilovného paktu NATO.
   Miky

   Smazat
  4. Martin, 1) Chorvati o sobě říkají, že nejsou Slované. Žádnou svobodu si nevybojovali, protože: 2) o konci východního bloku rozhodli v SSSR, přesněji v Moskvě 3) v Chorvátsku žijící srbskou menšinu jednoduše zmasakrovali poté, co se rozštěpila federální armáda, která měla zamezit etnickým střetům, a to především útokům Chorvatů na nepočetné obyvatelstvo Srpske krajiny.

   Už dřív vyšlo najevo, že se jednalo o vyprovokovaný útok podobně jako ve Slovinsku, kde tzv. "občanská válka s krvavými Srby" trvala cca tři dny a skončila masakrem několika vysokých důstojníků jugoslávské armády, prevážně Srbů.

   Smazat
  5. Chorvati meli za 2.svetove vskutku neblahou ulohu.Ustasovci a nejhorši koncentraky .Nenavist predevsim k Srbum,ta trvala po celou Jugoslavii.A ted ctu,jak si vydobyli svobodu.Delate si p.del,nebo jen mate diry ve vzdelani ?Bagoun

   Smazat
  6. Martine 8. dubna 2021 6:36, jak se chovali většinoví Chorvaté za Druhé světové je známo. Že jim to po jejím konci bylo započítáno, to je známo taky. Co vím, J. B. Tito byl Chorvat. Ale ani tak. Chorvati moje sympatie nebudí. Takže peníze jim tam nevozím. Byť jsou laciní. Raději mám Řeky. JiH

   Smazat
  7. Chorvatsko je dnes už drahé a Čechy tam berou jako póvl. Mají raději Němce.

   Smazat
 3. Egypťané jsou hrdí na svou historii. Nikdo tam tolik nezkoumá že faraoni byli povětšinou krůtí vládci kteří šli za svými cíly doslova přes mrtvoly. Angličané uctívají Robina Hooda nebo Artuše přesto že nevědí zda vůbec žili. Jen my si historii a historické postavy kádrujeme a proveřujeme. Historii měníme a osoby přizpůsobujeme tak jak se současnému režimu hodí ať positivně nebo negativně. Zavidím Egypťanům a Angličanům.��

  OdpovědětSmazat
 4. Poněkud odlišné vysvětlení káhirské šou podává tento veb a asi daleko pravdivější!!

  https://aeronet.cz/news/video-globaliste-na-bilou-sobotu-o-velikonocich-v-kahire-usporadali-triumfalni-prehlidku-desivych-okultnich-symbolu-vladcu-nad-planetou-zemi-arijske-dite-prineslo-ohen-planety-zeme/

  Pusťte si videjko a pak si přečtěte vysvětlení co to šou znamená. Je to stejný projev jako zahajovací a ukončovací na OH v Londýně, nebo otevírací gothajského tunelu. Inu satanisti vám v nich sdělují co s vámi učiní a vy to ještě obdivujete jako umění.

  https://aeronet.cz/news/tunel-ve-svycarsku-orwell-1984-tri-sestky-a-tri-sedmicky-pentagram-satanismus-melek-taus-slunickari-a-restart-lidstva-videa/

  OdpovědětSmazat
 5. Poněkud odlišné vysvětlení káhirské šou podává tento veb a asi daleko pravdivější!!

  https://aeronet.cz/news/video-globaliste-na-bilou-sobotu-o-velikonocich-v-kahire-usporadali-triumfalni-prehlidku-desivych-okultnich-symbolu-vladcu-nad-planetou-zemi-arijske-dite-prineslo-ohen-planety-zeme/

  Pusťte si videjko a pak si přečtěte vysvětlení co to šou znamená. Je to stejný projev jako zahajovací a ukončovací na OH v Londýně, nebo otevírací gothajského tunelu. Inu satanisti vám v nich sdělují co s vámi učiní a vy to ještě obdivujete jako umění.

  https://aeronet.cz/news/tunel-ve-svycarsku-orwell-1984-tri-sestky-a-tri-sedmicky-pentagram-satanismus-melek-taus-slunickari-a-restart-lidstva-videa/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Ďuro Trulo, s takovým přístupem by bylo možno jako satanistický rituál vysvětlit i zahájení spartakiády!
   Ale nic ve zlém...

   Smazat
  2. Vlastíku13:01!

   Nemohlo!
   Nesouhlasily by barvy (černá, rudá, bílá), nesouhlasily by pohyby a vůbec by nesouhlasily depresivní výjevy. Škoda, že to všechno na jutub mažou (proč asi), ale pokud najdete tyto satanské videa, tak je stáhněte (pusťte si je několikrát a pak si vysvětlete tu odporně ponurou choreografii a některé předzvěsti (dětičky v nemocniční posteli a ošetřovatelky s injekcemi v rukou, kolohnáti na chůdách, trhavé synchronní pohyby biootroků v šedém a jiné hrůzy). Pokud nejste sadista, tak vám to musí připadat zvláštní a pokud ne tak OCHUTNEJTE ROZDÍL, neboli psťte si pak zahajovací a zakončovací ceremoniál z olympiády v SOČI!!

   Jinak videjka z londýna (2012) z gotajského tunelu (2016) všude smazána.
   Pokud si myslíte, že oslavné ceremoniály jsou vatou v programu, tak vězte, že tahle vata nadělala ve vašem podvědomí příšernou paseku a ani jste si toho nevšiml. Doufám, že nám to pan David odborně vysvětlí (mi chybí pojmy).

   Smazat
 6. Tento článek exaktně popisuje, proč konspirační teorie jsou pravdou a jejich popírání projevem deprivace.

  https://cz24.news/psychologie-popiracu-konspiraci-blizsi-pohled-na-tridu-ktera-se-vysmiva/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten článek nenapsal komouš ani fašoun ani demograt, ale konzervativní americký novinář. Když nemáte argumenty, tak si alespoň přestaňte otírat vaši odpornou paštěku o jiné diskutující. Primárně je článek určen proti manipulaci davu hlupáků, kam i vy patříte a vysvětluje jaké psychodefekty vedou k tupé víře v totální lži. Místo sprostoty se občas podívejte do zrcadla (raději křivého, to vás ukáže ve vylepšené podobě, křiváku!).

   Smazat
 7. Bohužel poslušný poddaní chtějí manipulovat s dějinami. My se máme dobře tak ať zhyne starý podlý svět. Jan Žižka rozpustil „EU" už v středověku Jan Hus ukázal jak káží vodu a pijí víno a to se neodpouští.

  OdpovědětSmazat
 8. Sledoval jsem to online přes youtube a bylo to naprosto fantastické. Doporučuji shlédnout alespoň sestřih.jó,mají být holt na co pyšný.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem vychován rodinou, s úctou k naší historii i když mi nikdy nezatajovali její některá neslavná zákoutí. Proto pokřivení výuky dějepisu ve škole, kterého se dopouští vládnoucí elity mne míjelo. Husitství nemohu nikdy chápat jako terorismus, ale snahu o nalezení pravdy. Násilí, želbohu, stále provází lidstvo až dodnes. Zdůvodnění bývá poplatné vítězům. Proto vím že husitské ničení klášterů, gotického umění až po vitráže, se ve svém důsledku neliší od bombardování Drážďan. Nejsem zastánce násilí, ale dělat z husitů teroristy není fér. Dnes cítím cílený útok na naší minulost a její ponižovaní. Proto prosím všechny rodiče, aby svým dětem nahradili výuku naší historie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Husitske niceni gotiky by odpovidalo v nasi dobe zbourani Pakulu nebo budovy Plynovodu na zacatku Vinohradske.Bourali katolicky kostel nikoli gotiku Bagoun

   Smazat
  2. Pane Une,
   doporučuji návštěvu Vídně, kde se dnes v muzeu chlubí gotickou Krumlovskou madonou. Nelze srovnávat. Nejsem odborník, ale i tak si myslím, že bourat budovu za Muzeem je projev primitivismu, protože to byl zdařilý projekt své doby, stejně jako Kotva. Nakonec i vykřičený Podbabáč by měl být zachován. Jinak mi takové chování našeho magistrátu připomíná Těraskyho - bášňu popíliť, kášňu popíliť...

   Smazat
 10. Arenberger: Sputnik chce až 26 procent lidí. Chci ho tu. Mám návrh

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Arenberger-Sputnik-chce-az-26-procent-lidi-Chci-ho-tu-Mam-navrh-659897

  OdpovědětSmazat
 11. Něměcké spolkové země mají na Sputnik jiný názor...

  OdpovědětSmazat
 12. Egyptománie s mágy a faraony měla velký vliv na antickou civilizaci, potom ji zase zavál písek ..
  Nastoupilo Křesťanství které vybudovalo naši civilizaci, až jeho úpadek přinesl s Francouzkou revolucí a Napoleonovou cestou do Egypta vyhrabání mýtu Egyptománie z písku ..
  Napoleon, jeho císařství, bludy liberalismu, to všechno zaplavilo Evropu i s Egyptománií s obnovou falešných představ o magickém vládnutí zotročenému lidu ..
  Globální degeneráti se v těch bludech zotročení lidí zhlédli a stalo se to jejich programem ..
  Výsledky dnes zažíváme ..
  Pro Egypt ta Zlatá sobota znamená návrat od islamismu k sekularitě ..
  Pro Globální svět degenerátů je to oslava jejich bludů plánu na zotročení lidstva ..
  Češi by měli pořádat slávnosti Husiství a jeho tradic, kdy globální degeneráty vyhnali ze své země ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. maxime, trochu nerozumím. Je možné být sekulárním Husitou?

   Smazat
  2. Miroslave, asi se jedná o poslední větu ..
   Globální degeneráti jsou vždy falešní, Husité byli pravověrní křesťané a vyhnali papežence, mamonem gedenerované falešné křesťany ..

   Smazat
  3. Maxime, naopak, té poslední větě rozumím a souhlasím. Šlo mi o to, zda k tomu potřebuji víru křesťanskou nebo stačí ta v národ.

   Smazat
  4. Miroslave, jde o duchovní záležitost, víra v Božího ducha nebo ducha národa, i nad tím duchem úspěšného národa je nakonec lidmi objeven Boží duch ..

   Smazat
  5. No Maxime,neučite na jedne ze tři bohosloveckych fakult?Dosel jste k vysvetleni Trojjedinosti bozi!O to se pokousely generace a vy jste na to kapl.Bagoun

   Smazat
  6. Bagoune, s trojjediností Boží to není tak těžké, už od nepaměti vědí zasvěcenci co symbolicky znamená ..

   Smazat
 13. Egyptománie s bludem magického ovládání zotročených lidí se táhne celou známou historií Evropy ..

  Egyptománie judaismu je součástí Starého zákona, Šalamoun a jeho chrám, Kabalistické bludy atd., to vše se postupem času promítlo do Talmudismu, ideologie vlády vyvolených nad zotročenými gojimy ..

  Talmudismus má na svědomí zprznění Křesťanství a jeho ovládnutí, židovsko křesťanské kořeny Evropy je blud Jewropei, dnes tak vzývané Jewropeiské hodnoty ..

  Také Zednářství, Ilumináti a další magické degenerované společnosti vychází z egyptománie judaismu, Armin a zasvěcenci, stavba chrámu atd., jejich ideologií se stal Liberalismus s jeho bludy rovnosti volnosti bratství .,.

  Islám je také dítětem egyptománie judaismu, o tom už jsem mnohokrát psal a nebudu se opakovat ..

  Dnes všechny tyto bludy egyptománie judaismu jsou ideologií Globálních degenerátů, s jejich tupou "egyptománickou magií" aplikovanou mediální manipulací, usilující o zotročení lidstva ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maxime, k pochopení bych potřeboval polopatičtěji formulovat princip "Egyptománie". Zatím je pro mne jen hledání kořenů Egypťanů ale mohu se mýlit.

   Smazat
  2. Význam pojmu Egyptománie lze odvodit z textu, je to mánie -bláznovství a posedlost bludem, ten blud spočívá ve víře v magii, kterou lze ovládat a zotročovat lidi "nadpřirozenými" prostředky..

   Smazat
  3. Maxime, asi jsem "natvrdlej", jakou to má souvislost s Egyptem? Jsem ateista, barbar a nerozumím Vaši řeči, sorry.

   Smazat
  4. Egypto- proto, že tam jsou té mánie a "černé magie" kořeny, a je to používáno jako předpona, aby bylo zřejmé že se ta "degenerovaná ideologie -mánie" táhne od té doby stále dějinami naší Evropské civilizace ..

   Smazat
  5. Vzdyt je to jasne,Maxim urcite nekde uci krestanstvi.Cim nesrozumitelnejsi,tim tajuplnejsi..Bagoun

   Smazat
  6. Maxime, dobře, možná jsem pochopil, že termín je jen zástupný a princip pochází z jiné země. Zaslouží si Egypt takovou tajnosnubnost?

   Smazat
  7. To co jsem napsal není nic tajuplného, je to o černé magii a jejích degenerovaných namyšlených otrocích, satanistech a další lidské spodině ..
   Křesťanství je založeno na bílé magii a pro Boží lid ..

   Smazat
  8. Maxime, znovu zdůrazňuji jsem ateista. Jaký je rozdíl mezi bílou a černou magií? Již magie není slovo pro tajnost?

   Smazat
  9. 13:43. Maxim.
   Mně nějak uniká, proč spojujete
   "Egyptománii s bludem magického ovládání zotročených lidi"
   a
   "bludy rovnosti, rovnosti a bratrství".
   Liberté, egalité, fraternité je přece ideálem lidí nezotročených ničím ani Vaší bílou či černou magii...
   Zde si přece zásadně odporujete.

   Smazat
  10. Heriote, neodporuji, jsou ideály pravé a také falešné, klamné, se zastřenými opačnými úmysly než je líbivě presentováno ..
   To je také to rozdělení na bílou a černou magii ..
   Největším otrokem je ten, kdo je přesvědčen že je svoboden .. J.W.Goethe

   Smazat
  11. 17:17. Maxim.
   No nevím, kdo rozhodne, které ideály jsou pravé a falešné ?
   Proč by zrovna ideál - rovnost volnost bratrství měl být falešný.
   Ostatně na něj navázali i komunisté.
   Jestliže kritériem teorie je praxe, jak řekl tuším Lenin, pak je evidentní, že socialismus je mnohem lepší než cokoliv jiného, dosud poznaného...Pak ty ideály ovšem falešné nejsou, že ?
   Když jsou potvrzeny praxí, jak se denně pohledem kolem sebe můžeme přesvědčit.
   Jste přesvědčen, že jste svoboden, nebo si přiznáte, že jste ovládán bílou magií ?

   Smazat
  12. Heriote, stále jste vedle, záleží kdo ty ideály hlásá a za jakým účelem ..

   Lidé, kteří ty ideály míní vážně (vámi uváděný Lenin a komunisté)..
   Nebo degeneráti (Zednáři), kteří tím jenom zastírají svoje temné úmysly a blbují lidi ..

   Naše sametová revoluce je toho oblbování degeneráty zářným příkladem ..

   Smazat
  13. Heriote, jinak o té volnosti, rovnosti a bratrství píšu jako o bludech liberalismu, to by snad mělo pomáhat při výkladu, jak je to s jejich využítím pro oblbnutí lidí Zednáři, kteří stáli za rozpoutáním Velké Fr.revoluce ..

   Napoleon, jeho císařství, bludy liberalismu, to všechno zaplavilo Evropu i s Egyptománií s obnovou falešných představ o magickém vládnutí zotročenému lidu ..
   Globální degeneráti se v těch bludech zotročení lidí zhlédli a stalo se to jejich programem ..

   Smazat
  14. 18:43, 18:32 Maxim.
   Nějak se v tom nevyznám. Když Vy si strašně odporujete.
   Liberté, egalité fraternité byly původně podle Vás liberální bludy...Tak jste je nazval. Dobře, názor.
   Ale když se k nim hlásí komunisté, tak již bludy nejsou ?
   Nebo se tedy komunisté hlásí k liberálním bludům?
   Mohu se k nim já přihlásit, aniž byl byl otrokem co se hlásí k liberálním bludům ?
   A neodpověděl jste mi na otázku, zda se cítíte být svobodným, nebo ovládaným bílou magií.

   Smazat
  15. Heriote, já si neodporuji, vy to ale zamotáváte, rovnost, volnost, bratrství, jsou jenom slova, a lidé jim dávají obsah svými činy ..
   Bludy to jsou, když je zneužívají degeneráti na svoje špinavé úmysly (zmínil jsem přiklad sametové revoluce), a bludy to nejsou, když lidé je naplňují činy, které ta slova vyjadřují ..
   Je to stejné se všemi vznešenými slovy demokracie, vláda lidu, atd., degeneráti na ně se*rou a ohlupují jimi, slušní lidé je berou vážně a jednají podle nich, o to právě degenerátům jde, iluze lidu demokracie a savobody zneužívají pro svoje špinavosti ..
   Člověk s iluzí vlastní svobody, je otrokem špinavých her degenerátů ..
   O tom je ten citát J.W.Goetha ..

   Nikdo ani já není plně slobodný, každý má nějaká omezení s povinnostmi, absolutní svoboda je taky blud ..
   Bílou magií nejsem ovládán, sám ji ovládám ..

   Smazat
  16. maxime!

   máte v tom hodnotově jasno a stojíte na straně spravedlnosti (nikoliv zkurveného práva), ale jednu věc nechápete.
   Všechny procesy byly staletí dopředu promyšleny, naplánovány, datovány a iniciovány (pád bastily je začátkem vlády rodšildů, rokefelerů, saxů a morganů a marsejéza a trikolora byly již tenkráte falešné symboly - ale i pod falešnými lze spáchat revoluci)!! Kdo vymýšlel, organizoval, platil a parazitoval neuvedu bo Dvořák nikdy nespí!!

   Smazat
  17. Ďuro, jak to chápu a jak to je jsem napsal Miroslavovi v komentáři
   maxim 8. dubna 2021 20:55
   Maxim, moje znamení 1000 A11 1000

   Smazat
  18. Zlu se nenastavuje tvář ale kopí i ze slov.

   Smazat
 14. Miroslave, je to jednoduché, jako když se mluví o světle a temnotě, dobru a zlu, atd..
  Obecně magie je zjednodušeně vyjádřeno tajemstvím zahalená schopnost ovlivňování hlavně psychiky a tím i jednání lidí ..
  Bílá magie je motivována úmysly dobra, pravdy, symbolicky světla shodně s Božím záměrem ..

  Černá magie je motivována zlem, klamem, touhou po moci ovládat druhé lidi atd., je to motivováno "zlým duchem" a degenerací lidskosti ..
  O černé magii se toho dá vyhledat mnoho v internetu, někdy informace trochu k věci, někdy úplné pitomosti, z teistického i ateistického pohledu ..

  Miroslave, ateistická kulturní antropologie taky dává vysvětlení k magii, ale pouze se studiem starších primitivních kultur ..

  V moderní době se magie považuje za anachronismus, máme ideologie, reklamu, propagandu, psychologické ovlivňování, atd .., snaží se toho využívat každý degenerát, ale ty magické schopnosti jim chybí ..

  Kdyby komunisté, kteří jsou pokračovateli křesťanství ve shodě s Božím záměrem, měli po Marxovi, Leninovi, Stalinovi, KLémovi, atd., schopné ideology jako raná křesťanská církev měla evangelisty a církevní otce, tak lidstvo žije v komunismu ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1.Egypt ovládaný bílou magií: záznamy zničeny
   2.Egypt ovládaný černou magií: záznamy známy jen ty povolené
   Křesťanství i Islám byly vytvořeny jako nástroj ke zničení vysoce duchovních civilizací.
   Husitské hnutí: snaha o vyšší duchovno.
   Z jejich pohledu ničili ty kostely a kláštery, kde sídlil Satan (v tomto slově přehodíme n a pochopíme západní hodnoty) .

   Miky

   Smazat
  2. Miky, Křesťanství je světlou stránkou Světových dějin a pozdvihlo naší Evropskou civilizaci a odolávalo judaismu a islámu, na tom nejde nic změnit ..
   Vynecháváte judaismus, a naznačujete tím, že vytvořil křesťanství a islám k zničení duchovních civilizací ..

   Studujte období vzniku Křesťanství a Židovskou otázku v podání K.Marxe místo Tlustých knih Dvtr/Ksb a dozvíte se, jak je to s tím judaismem doopravdy ..

   Smazat
  3. Maxime, Křesťanství je krvavou stránkou Světových dějin.
   Judaismus je víra vyvolených pro vyvolené.

   Smazat
  4. Unknowne, když Křesťanství (neplést si ale se zprzněným církevním katolicismem) je krvavou a temnou stránkou dějin, co je potom tou světlou stránkou dějin ..
   Proti temnotě musí existovat světlo ..
   Tak se rozepiš .., jsem zvědavý ..

   Smazat
  5. Nelze brát vážně zprzněné dějiny.
   Křesťanství se šířilo mečem a křížem (symbol smrti). Všechny památná místa zničena, všechny písemnosti, povraždení nositelů vědění atd.
   Jak to vypadalo ? Tak jako v Rakce v Sýrii.
   Miky

   Smazat
  6. Uknowne, neodpověděl jsi, co bylo tím světlem co vedlo lidi aby přežili tu krvavou temnotu ..

   Kříž není symbol smrti, symbolizuje schema vztahu Boha (Vesmíru) a Stvořeného světa (planety Země), je to duchovní vertikála Nebe (vody) a Země s horizontálou Božího ducha života (ohně a vzduchu) ..

   Dějiny se musí brát vážně i s tím zprněním, nic jiného nám neumožňuje pochopení smyslu a směrování našeho lidského života ..
   Nebudešli brát vážně dějiny, tak nikdy nepochopíš současnost, směrování do budoucnosti, ani svoje místo ve Světě, a také tebe nebude nikdo brát vážně ..

   Smazat
  7. Neplest si krestanstvi s katolicismem.

   Smazat
  8. Maxime, jsem přesvědčen, že černou magii tvoří všechna monoteistická náboženství. Té bílé magii byly blíže kultury i se svými bůžky, které by časem, poznáním odhodily. Jediným Bohem je Země, Slunce, Vesmír a nikdo nemůže být zde jeho zástupcem. S tou černou magií se budeme muset vypořádat sami.

   Smazat
  9. Miroslave, proti černé magii jsou nezasvěcení lidé bezmocní ..
   Absolutní Bůh, který je mimo čas a prostor Vesmíru, a ve Stvořeném světě je prostřednictvím Božího ducha všude a nikde, poskytuje lidem kteří ho pochopí zasvěcení do jeho tajemství ..
   Bílá magie je vědění darované Absolutním Bohem zasvěcencům, k ochraně jeho Božícho lidu před černou magií "zplozenců pekla" ..

   O tom se těžko diskutuje, co je Absolutní Bůh, Boží duch, jak chápat protimluvy všude a nikde, postavení Absolutního Boha mimo čas a prostor našeho Vesmíru, atd., k tomuto vědění může dospět každý jenom sám ..

   Smazat
  10. maxime!

   V životě jsem zažil různé schízy, několik ideologií a mnoho osobních zklamání.
   Nicméně vždy jsem očekával od řídících sil alespoň nějaký náznak spoluúčasti, podpory nebo nápovědy. Synovi (dal se na křesťanství) jsem vždy vysvětloval, že očekávám Boha s největšími dary co znám (vlastnoručně vypálenou slivovicou) a těším se na otevřenou, pravdivou diskusi s cílem pochopení světa a božího záměru. A syn mne vždy uzemnil, že moje očekávání je úkolováním Boha a ve své podstatě hereze. A já to stále vidím jinak. Bůh není můj pán a já jeho otrok (k čemu by to bylo a jaký by byl rozdíl mezi bohem a satanem?).
   Bůh je můj nejlepší přítel co mne zachrání, ale aby to mohl udělat musí mít můj souhlas a spolupráci. A ty bude mít, když si sednem v kuchyni u pohárku a proberem světové dění. Můj syn mne odrazuje, že mne vědění boha může zničit a já na to tak ať, alespoň neumřu ve lži!!

   Smazat
  11. Temnota trvá a vede nás světlo v naší genové paměti.
   Z manipulované víry poštvávají ná-rody proti sobě.
   Miky

   Smazat
  12. Ďuro, s Bohem se lidé setkávají jenom prostřednictvím Božího ducha, který je všude i u tebe v kuchyni, tak nalaď svoje duševno (v lidské duši je Boží jiskra) a mysl, možná si popovídáte a dohodnete se na spolupráci ..

   Bůh je mimo Vesmír, tudíž nikde a nemá na všechny čas, víš co je lidí, kdyby je měl všechny navštívit, tak jenom na nějaký zlomek vteřiny, a to se ti určitě už někdy stalo že ve zlomku vteřiny byl prostřednictvím Božího ducha u tebe a zachránil tě od nějakého neštěstí ..

   Absolutní Bůh, křesťanský Bůh Otec, si nehraje na Pána lidí jako jiní bohové, je laskavým otcem všech jemu věřících lidí a dává jim svobodnou vůli samostatně se rozhodovat ..

   Když se lidé špatně rozhodují v životě a jdou nesprávnou cestou tak naráží na neblahé zásahy osudu, které je vrací na správnou cestu ..
   Za ty zásahy osudu ale Bůh Otec nemůže, za ty si mohou sami nevědomí lidé ..

   Smazat
  13. Není špatných bohů, ale mnoho těch, co za ně mluví.

   Miky

   Smazat
  14. Maxime moc děkuji. V takovém duchu jsem byl vychován. Celý život pracuji pro ty co mám rád a to mě činí šťastným.

   Smazat
  15. Miky!

   To pravidlo platí i o JAHVEM???

   Smazat
  16. Ja mam prozatim dojem, ze buh, nebo vyssi moc s nami komunikuje rozhodnutimi a skutky, kterym my nejsme schopni porozumet, nerozumime a asi se ani nesnazime /z ruznych duvodu/,porozumet..
   Ale z osobnich duvodu jsem si temer jist jejich existenci..

   Smazat
 15. Unknowne 8. dubna 2021 16:38 vaše posedlost vakcínou Sputnik V je, jak se zdá, chorobná. Z mého pohledu je zajímavé pouze to, proč je proti ní vedena válka. Víte to? JiH

  OdpovědětSmazat
 16. Poslední divadlo satanistů a celé kabaly nic nezmění ....
  https://www.youtube.com/watch?v=mwgTDnQJZ6M
  Godwin 2: Tato fáze probíhá od 1. dubna do 31. května 2021.
  V této fázi dojde v podstatě k zatčení a souzení vojenskými soudy tisíců pedosatanistů z politické, ekonomické, mediální a kulturní elity. Rovněž bude možno vidět rozsáhlé vojenské operace proti mafiím ve Spojených státech a jinde. Armáda také poskytne pomoc ve velkém měřítku milionům lidí oslabených globálním kolapsem, který pravděpodobně nastane do konce dubna a bude ruinovat svět.
  Godwin 3: Tato fáze probíhá od 1. června do 31. července 2021. V této fázi bude v zásadě možno uvidět konečné ověření obrovského počtu hlasů ve prospěch Trumpa (78% hlasů) a instalaci nového Kongresu a nového Senátu, kde budou mít Trumpovi příznivci absolutní většinu.
  Stanné právo bude zrušeno a bude obnovena demokracie. Obě komory pak budou hlasovat o nové Ústavě a budou založeny Státy Ameriky, které nahradí Spojené státy americké.
  4. července bude Trump vítězně zvolen prvním prezidentem „Států Ameriky“. Tato nová americká revoluce skutečně osvobodí Ameriku od její závislosti na anglické koruně a Rothschildově bance (ovládané pomocí FEDu), což znemožňovalo skutečnou nezávislost a sebeurčení amerického lidu. Od července Trump obnoví zlatý standard jako měřítko měn, což skoncuje s kolapsem, Novým světovým řádem, WTO i fašistickou mocí Evropské unie. Bude to smrt Čtvrté říše.

  OdpovědětSmazat
 17. Nakonec prozradím jedno tajemství ..

  Absolutní Bůh je mimo Vesmír a jeho prostor a čas, protože je to on, kdo vyndal z kapsy zápalky, škrtl a zápálil ten Velký třesk, kdy vznikl náš Vesmír a jeho prostor a čas ..
  To by měl pochopit každý, že Bůh je pro nás blbé lidi mimo náš Vesmír a proto nikde ..
  Nebo je to blbost to s tím Velkým třeskem ???

  OdpovědětSmazat
 18. maxime!

  Einstejn nevytvořil novou teorii (OTR), nýbrž zavádějící hoax, protože hrozilo, že fyzikové 19. století nedopatřením objeví základ poznání (hmoty, vlnění, myšlenky, energií, exergií, entropií a souvislosti mezi nimi). A to by byl průser, protože by tím skončilo světové parazitování na hloupých, neznalých a pracovitých. Fyzici jako DIRAC, MAXWELL, Boohr, Planck, Lorentz a Hemilton byli již velmi blízko k poznání podstaty hmoty jako kondenzátu zbytkové energie kontinua (proto existuje černá hmota a černá energie) a tím k aplikaci volné energie a osvobození lidstva od nedostatku čehokoliv. To se nesmělo stát a proto udělali z průměrného absolventa pražské techniky a úředníka patentního úřadu v Bernu supervědce. Protože nikdo z vědců nemohl pochopit relativní rychlost, absolutně omezenou na C (cca 300 000 km/sec), tak nechali Alberta získat nobelovku za objev fotoelektrického jevu (banalitu). A z Nikolky Tesly, který jediný tyto věci pochopil v souvislostech, udělali debilního staříka a nechali ho v roce 1943 zemřít v nejvyšším patře hotelu v Ňújorku. Zdravotní sestru mu dělala gestapačka z Abvéru a doktory chlapci z NSA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, Ďuro Trulo 8. dubna 2021 22:57. A všichni ti další vědci oslněni Nobelovkou, kterou nafasoval úředníček Einstein, dodnes nejsou schopni posunout poznání valně dál za Einsteina teorii. Když tu mu, asi, našeptali satanisti.
   V životě se mi osvědčilo jednat podle poznaného, kde není, tak podle pravděpodobnosti, v nejistém podle intuice. Nikdy podle toho, co kdo nafantazíroval za třetí, pátý či sedmý roh, kam lidské oko dohlédnout nemůže a samozřejmě, být tam může cokoli. Jak s tím počítat?
   Pokud existuje cosi, říkejme tomu "vyšší organizace hmoty", která, třeba, živočicha člověk nadala schopností finality, čekal bych předpoklad jejího užívání. A tak se snažím. Obyčejně. Bez fantazírování, modlení a uctívání. JiH

   Smazat
  2. V kompexitě Vesmíru je hmota ta nejnižší forma jeho podstaty, to co je nad tím pozitivistická věda nevidí a proto je se svým věděním v prde*li ..

   Věda, která považuje hmotu a s ní související energii za jedinou formu a obsah Vesmíru je samozřejmě ve slepé uličce ..
   Bludy o velkém třesku, o čase bez vnímání jeho kvalitativních dimenzí, o vícerozměrnějších "časoprostorech" než třírozměrných reálných prostorech jsou důkazem chyb, ke kterým vede materialistický pohled na Vesmír ..

   V biologii ten materialistický pohled je totálním debaklem, založeném na bludech darwinismu o mutačních chybách, které jsou motorem evoluce ..
   Každý blbec ale ví, že každá chyba ve složitém systému vede k jeho havárii ..

   Smazat
  3. Maxime, chyba v systému je lidská nebo boží? Napravuje "havárii" Darwin nebo bůh?

   Smazat
  4. maxime 9. dubna 2021 10:49, žádná skutečná věda nevylučuje předem nic. I o "hmotu" co za základ (!) všehomíra pevně opřený Karel Marx někdy před dvě stě lety vyslovil, nebo se odvolal (?) k zásadě, že "O všem je nutné pochybovat" (De omnibus dubitandum est). To mi připadá vědeckým.
   Nevěřím. Buď jsem věrohodnými fakty přesvědčen, nebo nevím. A pokud by "svět" byl v konečném času beze zbytku poznatelný, pak by v ten den a okamžik lidská existence ztratila smysl. Mám pocit. JiH

   Smazat
 19. Pánové, zkuste méně sledovat VK a více vědu. V určité době byl Měsíc cca 20 tisíc km od Země, proto jeho kult, než se dostal na dnešní vzdálenost. Všechny staré báje jej uctívaly a bály víc než Slunce. Číňané, Indiáni, Egypťané ve starších dynastiích. Dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inkové měli 2 kulty.
   Modlitebny slunce - ze zlata,
   Modlitebny měsíce - ze stříbra.
   Země měla dokonce dva prokázané měsíce a možná i tři.

   M

   Smazat
  2. 8:42-M, "opeřený had, čínský drak nebo ohnivý pták" se také týkají našeho Měsíce. Není M na Fb nějaká skupina nadšenců těchto bájí?

   Smazat
  3. Unku, a "eslipa" vis ze Rok ma tech mesicu 12?

   Smazat
  4. To je pravda, i ramadán se řídí podle Měsíce. Pro naše předky byl důležitější, než Slunce.

   Smazat
 20. Asi všichni se shodneme na tom, že nejlíp se vraždí a loupí se jménem ňákého toho pámbíčka na rtech... Věděli to už ve starém Egyptě, věděl to Aton i Anon, dobře to vědí milovníci všech tří abrahámistických náboženství.
  Konfucius byl starej pohan, i proto to asi byli křesťané, kteří v pohodě zničili Afriku, obě Ameriky, Austrálii vymlátili skoro úplně, jenom kus Asie jim odolal.
  Naštěstí karma je zdarma a dneska Afrika spolu s BV kolonizuje Evropu, to máme za to. Česká kotlinka zase na blbé straně, jako vždycky. Ámen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helanov, ti Evropané co ničili ostatní světadíly navazovali na křesťany, ale už nebyli křesťany, byli to mamonem "reformovaní" anglikání a další reformovaní západní degeneráti ..

   Katoličtí španělé, po prvních lupičských výpravách lidské kriminální spodiny, podporavali misie, které mají pozitivní význam v pošpanělštěných koloniích dodnes.
   Pravoslavní rusové také nevraždili, ale civilizavali svojí kulturou ..
   Slovanští katolíci i protestanti také nemají mnoho špatností na svědoní ..

   Ono to s těmi křesťany není tak jednoduché, všechny křesťanské kultury nejsou jenom špatné ..

   S křesťany je to jako s komunisty, ti co navazovali u nás na staré předválečné komunisty, už také nebyli komunisty, ale blbostí a mamonem reformovaní komunističtí reformátoři ..

   Smazat
 21. Podobne jeste prisli ty horsi katolici ,zapadni fanaticky protestanti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.