Reklama

pátek 7. května 2021

76 let od pádu 3. říše: NATO a 4. říše opět atakuje Rusko. Wehrmacht zase v akci. Pentagon mění strategii útoku. Jak dlouho potrvá hra s ohněm? Zvládne válečnická propaganda Západu veřejnost?

Andrej Koc

7. 5. 2021 Discret a ProtiProud

ANDREJ KOC přibližuje militantní strategii USA, s nímž má NATO prolomit dosud neporazitelnou obranu Ruska složenou z konvenčních armádních sil v Kaliningradu a na západní hranici země.Ve dnech, kdy si připomínáme, jak před 76 lety skončilo přepadení Sovětského svazu Hitlerovým Německem a válka, která pak následovala, je Rusko opět vystaveno narůstajícímu nebezpečí ze Západu. Varšavská smlouva se počátkem devadesátých le minulého století rozpustila, NATO však zůstalo. Posílilo o řadu států na ruských západních hranicích, ačkoli představitelé Západu slíbili Gorbačovovi, že pokud bude souhlasit s opětovným sjednocením poraženého Německa, NATO se rozrůstat nebude.

Stal se však pravý opak - a dnes je to již pokládáno za samozřejmé. Ale nejen to. Zatímco západní propaganda goebbelsovsky opakuje lži o "ruském nebezpečí", obkličuje NATO ruské hranice od severní, přes západní až po jižní hranici federace. Slouží v nich už opět také jednotky německého wehrmachtu. Hlavní slovo však mají Spojené státy.

Zvláště poté, co byl ve zmanipulovaných volbách odstraněn Donald Trump (jediný prezident v moderních dějinách USA, který nerozpoutal žádnou válku) a do Bílého domu byl instalován Joe Biden. Napětí na ruských hranicích se dále stupňuje a propaganda vytváří jednu "Operaci pod falešnou vlajkou" za druhou, aby vylíčila Rusko jako smrtelné nebezpečí pro Západ. K čemu jinému, než k přípravě dalšího přepadení Ruska by to mohlo směřovat?

Podívejme se proto, jak vypadá svérázný příspěvek válkychtivých západních mocností k šestasedmdesátému výročí ukončení druhé světové války v Evropě:


NATO připravuje válku

Spojené státy pokračují v posilování své vojenské přítomnosti na ruských hranicích. V nadcházejících měsících zformuje Pentagon v Evropě dva nové vojenské oddíly, které budou „čelit agresi Kremlu“. Washington očekává, že vícedoménová operační skupina (Multi-Domain Task Force – MDTF) a palebné velitelství v dějišti vojenských operací (Theater Fires Command – TFC) poskytnou NATO rozhodující výhodu v potenciálním ozbrojeném konfliktu s Ruskem.

Američtí generálové připouštějí, že Rusko má na svých západních hranicích početní převahu nad paktem NATO, že je navíc schopno v krátké době přesunout do regionu podstatně více vojáků a že je mnohem lépe připraveno na ozbrojený konflikt. Severoatlantickou alianci obzvláště znepokojuje Kaliningradská enkláva. Moskva zde údajně vytvořila jednu ze „zakázaných zón“ (Anti-Access/AreaDenial, A2/AD).

Ve Spojených státech se pod tímto termínem rozumí území spolehlivě chráněné před napadením silným systémem protivzdušné obrany, protilodními raketami, dálkovými pobřežními a operativně-taktickými údernými komplexy, stejně jako moderními systémy elektronického boje. V případě srážky utrpí v této zóně západní armády, jejich letectvo a námořnictvo, nepřiměřeně vysoké ztráty, tvrdí NATO. Kaliningradskou oblast A2/AD lze neutralizovat, pouze pokud Aliance využije svého plného potenciálu a Rusko se zdrží použití taktických jaderných zbraní. Nicméně země účastnící se operace utrpí obrovské ztráty na lidech i na technickém vybavení.


Probít se do zakázané zóny


Američané se proto rozhodli postupovat jinak: již několik let pracují na vytváření relativně malých formací – operačních skupin určených k pronikání do „zakázaných zón“. Složení a počet těchto jednotek závisí na rozsahu bojových operací a charakteru válečného dějiště. Jejich hlavní údernou silou je několik odpalovacích raketových systémů, rakety s vysokou přesností zásahu a perspektivně i hypersonické zbraně.

„Evropská vícedoménová operační skupina bude sestávat z polního dělostřelectva, raket dlouhého doletu, komplexního systému protivzdušné a protiraketové obrany, průzkumných jednotek a specialistů na elektronický boj, kybernetickou bezpečnost a vesmírnou komunikaci,“ upřesnilo ve svém oficiálním prohlášení velení pozemních vojsk USA v Evropě. „Nasazení nové formace podstatně zvýší naši schopnost operovat ve všech prostředích a spojí palebnou sílu zemí NATO do jediného celku.“


Vojenské oddíly blízké budoucnosti

V době ohrožení budou operační skupiny plnit funkci rozvědky: zjišťovat postavení protivzdušné obrany protivníka, místa koncentrace vojsk, trasy pohybu vojenské techniky. Současně budou vojáci operační skupiny provádět diverzní činnost v kyberprostoru, začnou „rušit“ komunikační a řídicí systémy. Dalším krokem je útok na klíčové objekty vojenské infrastruktury.

K tomu bude zřízeno také specializované velitelství pro řízení palby v dějišti vojenských operací. Jedná se o analytické a velitelské centrum, které určuje potenciální cíle. Operátoři TFC budou průběžně sledovat pohyby nepřátelských vojsk a s pomocí výškových dronů a satelitů navádět na cíl rakety dlouhého doletu a dělostřelecké systémy. Velitel Pozemních vojsk USA v Evropě generál Christopher Cavoli uvedl, že TFC „se stane klíčovým prvkem při vícedoménových operacích v rozsáhlých konfliktech.“

Jak zdůrazňuje Pentagon, personál obou evropských jednotek – pouze asi 500 lidí – byl již vyškolen a je připraven zahájit plnění bojových úkolů. Očekává se, že MDTF nastoupí do služby v září a TFC o měsíc později. TFC bude převeden na základnu Wiesbaden v Německu. Kde bude zřízeno místo trvalé dislokace vícedoménové operační skupiny, není zatím známo.

První jednotka vojenského oddílu MDTF byla vytvořena v roce 2018. Slouží k testování perspektivních taktických a technických řešení, která přijmou do svých zbrojních arzenálů další podobné jednotky. Skupina je přidělena k Pozemním vojskům USA v pacifické oblasti (US Army Pacific) a účastní se největšího mezinárodního námořního cvičení RIMPAC-2018. Kromě evropské MDTF plánují Američané v roce 2021 rozmístit další dodatečnou skupinu v tichomořské oblasti a ještě jednu v Arktidě.


Ruská odpověď

Válečné přípravy NATO pochopitelně nezůstaly bez povšimnutí z ruské strany. Ministr obrany Sergej Šojgu při svém vystoupení na zasedání Rady ministrů obrany členských států Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OKSB) uvedl, že Moskva pozorně sleduje pohyby jednotek NATO u ruských hranic.

„Vojenská činnost USA a NATO v evropském regionu za účelem posílení předních linií přispívá k růstu vojenského ohrožení Ruska,“ uvedl. „Modernizuje se vojenská infrastruktura, roste intenzita operačního a bojového výcviku a zavádí se americký koncept „čtyřikrát třicet“.

Koncept „čtyřikrát třicet“, o němž se ministr zmínil, předpokládá do 30 dnů nasazení 30 praporů NATO, 30 letek taktického letectva a 30 válečných lodí ve východní Evropě. V případě ozbrojeného konfliktu s Ruskem skupina podpoří palbou síly rychlého nasazení NATO a projde mezerami v obraně nepřítele proraženými oddíly MDTF, TFC a dalšími útočnými jednotkami aliance.

Rusko však má čím odpovědět na agresivní akce NATO. Šojgu připomněl, že Moskva provedla rozsáhlou neohlášenou prověrku bojeschopnosti vojsk Západního a Jižního vojenského okruhu. V nejkratší možné době byly k západním hranicím země přesunuty dvě vševojskové armády a tři výsadkové jednotky vzdušných paradesantních sil.

Po úspěšném splnění cvičných úkolů byla tato silná skupina převelena do míst trvalé dislokace. Rusko tak Severoatlantické alianci prokázalo schopnost reagovat na hrozby a připravit se na válku mnohem rychleji, než dosud Západ očekával.

Zdroj.

38 komentářů :

 1. No, a zatím co napadnou Rusko u jeho hranic, zmizí USA z povrchu zemského! Až budu umírat, budu mít krásný pocit, že se mnou chcípne i Amerika. Rusové jsou tak 10x chytřejší, než Američan. Ruské zbraně jsou lepší, ale ty co nám neukázali, ty budou strašné. Amerika se do 25 minut vypaří!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že první útok Ruska bude veden na území USA, rozbijí jim největší města jako NY, Washington....a tím způsobí šok ve vládě USA a budou paralyzovaní tak, jako jejich lodě v Černém moři a rozpadne se NATO. Nevěřím, že Francie, nebo Anglie a tím méně Německo budou ochotné dál válčit s Ruskem, a zvláště když se přidá Čína. Dnešní voják USA a ostatních států NATO už nejsou takoví uvědomělí vlastenci, aby šli na jistou smrt. Po smrti jsou jim peníze, které v žoldu berou budou k ničemu.

   Vymazat
  2. To je také jediná správná strategie tvrdě udeřit na protivníka. Pokud USA padnou tak se zbytek fašistů rozuteče. Ty jejich malé formace jsou k smíchu protože natahat k Ruským hranicím soldatesku jako měl hitler je nemožné. A opravňovalo by to Rusy použít preventivní útok což náckům kolikrát úspěšně v 2 sv předvedli.

   Vymazat
  3. dune,
   sice mas pravdu ale tohle uz neplati, EU nebude budovat spolecnou armadu....Jak pise autor, v uvozovkach dole"

   "„Evropská vícedoménová operační skupina bude sestávat z polního dělostřelectva, raket dlouhého doletu, komplexního systému protivzdušné a protiraketové obrany, průzkumných jednotek a specialistů na elektronický boj, kybernetickou bezpečnost a vesmírnou komunikaci,“ upřesnilo ve svém oficiálním prohlášení velení pozemních vojsk USA v Evropě. „Nasazení nové formace podstatně zvýší naši schopnost operovat ve všech prostředích a spojí palebnou sílu zemí NATO do jediného celku.“


   takze tenhle nesmysl ktery zrejme si vycucal ten Nor z Nato, nebo jiny pitomec uz neplati

   Vymazat
  4. Stalinuv pruliv mezí Kanadou a Mexikem...

   Vymazat
 2. Amerika už neví jak žít za cizí, tak to zkusí, to bude první a poslední pokus dostat Rusko! Oni ti anglosašští tupci nikdy nevynikali rozumem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni to nezkusí. Nejsou blázni. Právě utíkají z Afghánistánu. Oni pošlou jiné. Jako první půjdou na váhu Ukrajinci, po nich Pobalťané a Poláci nejpozději po nich my.

   Vymazat
 3. Na místě zlikvidovaného pomníku maršála Koněva vzniká výstava o stinných stránkách našeho osvobození Rudou armádou. Organizují ji nějací "mladí". To má dodat zdání, že jde o něco progresivního, nového, neotřelého. Přitom jde o prastarou odrhovačku, kterou jsme mohli slýchat ze Svobodné Evropy celých 40 let. A slyšíme dalších 30. Ale v Rusku byl přijat zákon, který jasně stanovuje, že každý stát, který bude znesvěcovat pomníky a památku padlých rudoarmějců a znevažovat význam podílu sovětských lidí na porážce fašismu je automaticky vyřazen z jakýchkoliv ekonomických, kulturních a jiných akcí na území Ruska a je považován za nepřátelský. Konkrétní viníci jsou automaticky persona non grata. Mají zákaz vstupu do Ruska. V této šílené frašce, ke které jsme se propůjčili nemůžeme nic získat. Vůbec nic! jen si pár nýmandů a politických nul nahoní triko, zajistí si zvolení a dostane se tak k lizu. I Piráti nám to předvedli všude, kde se dostali k moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9 Kvetna jdu na Sovetsky ci Rusky vojensky hrbitov na Olsanech, jako jsme chodili s manzelkou posledni roky, a je to

   Vymazat
  2. Jdu taka a vezmu velkou kytku.Bagoun

   Vymazat
 4. Rusko nikdy války nezačínalo. Už za cara Petra I. se tento trend naučilo. Nezačínat válku, nýbrž ji končit svým vítězstvím. Švédové,Napoleon, Hitler, Bidet? To ale bude konec tohoto světa, jak jej známe. Doživotní ruský prezident v situaci takto vlastně plníc roli cara Ruské federace už řekl, jaká je jeho role - „K čemu by nám byl svět, kdyby v něm nebylo Rusko“

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pisou casto,ze rusove a ted cinani maji balistickou raketu, ktera je schopna znicit USA na jednu ranu.
   Ze ty rakety maji nejak vic tech hlavic.
   Testy rakety Minuteman III.,ale ze se nezdarily,ty posledni..Snahy o valku jsou taky jako..
   ....Jako kdyz ty "obeti" ruskyho osvobozeni, ktery by bez toho, prave bez toho osvobozeni,by tady nemohli bejt, ani protestovat, prave proti tomu osvobozeni ,opakuju nemohly protestovat ,protoze by tady ted, neexistovaly.
   Zatraceny osvobozeni..
   Co s to Staline,vlastne osvobodil.
   Ja chodim kolem vokna ,ze zacnu litat a nebo aspon dostavam nejaky trhani v ksichtu, pac je to tak trhly,jsem taky ten osvobozenej, ze se ani nejde smat..
   Protestovat a verejne proti svymu narozeni a silne nadavat na toho, kdo to preziti zavinil, zivoty jim zachranil uz neni z rise vypatlanych snu..
   Coz takhle filmecek, nebo jine TV ,absurdne umelecke dilko,na tohle tema, by se nenaslo???
   Navrch ty vystavy..

   Vymazat
 5. Pokud USA a Evropa okamžitě nezastaví své plány, nebudete čelit pouze Božímu hněvu, ale i mně. Hned dokončete svůj plán. Ať žije Bůh a vlast a přijímá nepřátel s otevřenou náručí smrti.
  „Od 1. července letošního roku dostanou děti ve věku od 8 do 16 let, které vyrůstají v rodinách [s jedním rodičem], průměrnou platbu 5 650 rublů. Pro ženy, které jsou registrovány v raných fázích těhotenství a v obtížné finanční situaci, je poskytnuta platba 6 350 rublů (v průměru země). Od letošního roku musí být nemocenskou placena za péči o dítě mladší sedmi let, která se rovná 100 % příjmu. https://t.me/fragunsdoch_WWG1WGA/6870 https://t.me/fragunsdoch_WWG1WGA/6869

  OdpovědětVymazat
 6. A všichni ti "pánové" zapomněli na vojenskou doktrínu Ruska!!!!Stačí jedna jediná raketa směřující na ruské území a Rusko odpálí skoro celý svůj jaderný arzenál na území USA.Ví,že vždy je nejlepší utít hadovi HLAVU!!!A samozřejmě nezapomene na jejich"kamarády v Evropě!

  OdpovědětVymazat
 7. Amík napadne Rusko pod falešnou vlajkou a Amík konečně skončí navždy! USA-země, kde včera sežrali vše na pozítří!

  OdpovědětVymazat
 8. Seznamy nepřátel a peníze pro Evropské hodnoty. Kandidátka Trikolóry natvrdo o mizející svobodě

  Někteří lidé vyjadřují obavy, že po nástupu Pirátů do vlády se tyto tendence v ČR ještě posílí. Sice Ivan Bartoš všude tvrdí, že Piráti jsou svobodomyslní liberálové, ale jejich posedlost nahlašováním a lidovými soudy v podobě vnitrostranického hlasování i v rámci vlastní strany občas vyvolávají obavy. Sdílíte je?

  Když se navíc podíváme na jejich materiály, jako například Dobrá praxe, na soud s Olgou Richterovou, který podle mě není nic jiného než příprava půdy pro definici nenávistných verbálních projevů, na základě nichž se pak budou snažit omezit svobodu projevu u nás, když si poslechneme Piráta Kolaju, který již veřejně přiznal na CNN Prima News, že jim o žádnou svobodu projevu nejde, musí nám být jasné, kam Piráti míří.

  Směr zachování svobody slova to rozhodně není. To, že Piráti stojí za mnohými projekty, které vedou k cenzuře, že jsou navázáni na Demagogy, že jsou spřízněni s Bobem Kartousem, který dostal od Hřiba lukrativní pozici v Pražském inovačním institutu, jsou fakta, která se dají jen těžko ignorovat. Tito svobodomyslní liberálové jsou svobodomyslní do chvíle, dokud proti nim nestojí někdo, kdo na svět pohlíží jinak. Tam jejich svobodomyslnost končí. A zatímco my bojujeme za to, aby mohly zaznívat všechny názory, oni chtějí zachovat jen ten svůj, a všechny ostatní potlačit. Z tohoto hlediska obavy mám.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Seznamy-nepratel-a-penize-pro-Evropske-hodnoty-Kandidatka-Trikolory-natvrdo-o-mizejici-svobode-663232

  OdpovědětVymazat
 9. Jde o to jestli se spravne zachova Cina. Protoze po Rusku by sli rovnou taky do pekla a pronto.
  Neco malo by jich prezilo mozna do otroctvi.
  Kdyz videli bajdena pajdat,hned zacali planovat pecku do Tajwanu.
  Strategie nazvana "Mrtva Ruka" znamena, kdyz vsecko v Rusku bude zniceny, ruka automaticky odpali vsecky ukryte zbrane na nepritele.
  Jeste jsou ty ponorky..
  Pripadny vitezstvi se nebude slavit.Nebude kdo by slavil.
  Ale vidite ,ze se denne snazi prave takovou valku vyprovokovat. Dalsi dukaz ,ze to nejsou lidi ,ale naprogramovany roboti. Nejsou schopny si cokoliv uvedomit.
  Jedinej nasledek uposlechnuti jejich "programatoru".
  Slib Gorbacovi se nasel pisemnej ,podepsanej,v archivu ve Washingtonu.
  Tech zkusenosti je tolik , ze je s podivem,ze Putin vubec uvazuje o setkani s bajdnou. I kdyby cokoliv ujednali ,po skonceni ujednani vsecky smlouvy, dohody zrusi.
  To setkani je hlavne kvuli propagande, vidite koukejte ,jak jsme mirumilovny !!
  A vse je potom jeste horsi..
  Obrovska prezbrojena armada Ukristu a nic ,nejsou s to zvladnout asi 500 tisic postarsich civilu, v Afg. spoustu mrtvych a trilionu penez vyparenych,uplne zbytecne /upadek moralky chudyho vojaka v dusledku,jiste znacnej/ ,zadnej zdravej,co jeste neni robot, nevidi jednu vyhodu z valky.
  Tragedie nyni,uz predvalecna.
  A neumi ani vymyslet za 70 let, neco jinyho. Kopirujou zalostne jako deti, kopirujou dospely ,do detailu Dolfa..
  Bez jedineho vlastniho napadu..Jak na rusa vyzrat.
  A rus to vidi..Asi se nemuze ubranit nebezpeci, podcenovat nepritele..+Plus ty roury SS-300,400,50.
  Ukradli je a ted je studujou, jako predtim stihacku Mig na studium,co to vlastne je, co byla na jejich letadla, jako liska v kurniku..
  Dalsi zkusenost je ,velkej, pocetnej nepritel ,snadnejsi rozpad, hadky ve vedeni mezi stovkama generalu, ktery chteji vest,aby nemuseli na frontu..
  A nemeli zadnou konkretni zodpovednost..
  A od zakladu maji rusove obranu jinou samozrejme ,ale na partyzany se taky nezapomina ovsem dukladne jiny.
  NATO. Po odrazeni utoku Wehrmachtu ,okamzite fasistickej marsal Mannerheim ,prohlasil nas finu je malo, jdeme domu.
  A 150 tisic jich prchlo po prvnim nezdaru..
  Ale hlavne samotnej fakt valcit proti Rusku muze pomyslet jen silenec..Jeden krok a lasery se asi zapnou uz na hranicich.
  Svetovej rekord je popelnice na odpadky,zvana OSN ,uz 70 let zvani, splachujou se nepretrzite do hajzlu porad a nikdy nic. Vsichni to vidi a vedi.
  A uz jen to splachovani stoji triliony. Takovejch uradu a organizaci jsou desitky tisic. Ani ty nemuzou uzivit .
  Neni vychodisko z nouze, narazeji vsude jen konecna a vedi to nejlip. Krach jak se vi prijde necekane, pres noc.
  Jako s Bidenem skoncila nenavratne era presidentu.
  President uz je vsecko iny nez president.A to jiny je jeste daleko horsi nez se pocitalo..
  Srovnavani se s Putinem neni mozny...
  Statisice jich uz planuji, kde se ukryji ,aby nemuseli do valky a prezili..Cistky nynejsi snizuji bojeschopnost armady, ale absurdni vymysly za cistkami dnes, vse do jiste miry paralysuji, jak vedeni cistek, bajden, tak ostatni.
  Pravidlem cistek byva odstranit ty, kterym zbyla "pater" a zdravej rozum, se schopnostmi/ty jsou zdrojem sebevedomi a
  tak problemu pro veleni,eunuch problemy nedela/ a nahradit je../A zavedeni jesli a oddeleni pro tehotne vojandy/.
  V neposledni trade strach vojaka o svoji rodinu, rodice z divokych "pomeru" v USA.
  Tohle jsou samozrejme jen povrchni dojmy..
  Maji co delat a ted je nad jejich sily a moznosti, aby pripravili poradnou armadu,nemluve o hospoddarstvi a ekonomickou zakladnu pro organizaci a vedeni valky.
  Tradicne maji jeste ty nejhorsi generaly. Vysek je i francouzema treba HoCiMin a dukladne, kterej umejval nadobi v Parizi..Ucil se bojovat a vest na japoncich..

  OdpovědětVymazat
 10. Ja jsem presvedcenej,ze je jeste neco horsiho.
  Od 90,zacali nepricetne jasat,jak vyhrali Studenou valku.Jeste neskoncili.
  Mozna. Ale.
  Zvolili si desertera Clintona a zacalo to s nima jit s kopce.Prave od toho momentu.
  Mimo jine treba erotoman misto presidenta Clinton napr.lzive kricel, kdyz se okamzite nespravi emise splodin neprezijeme.
  Ted uz svet mel bejt mrtvej..A jeste mel podil na priprave 9/11. A dalsi lzi ,bushu, blairu a spol. bez konce a jeste neprestali, naopak lzou si sami sobe !!!porad vic. Predevsim sami sobe.
  Treba tvrdi kazdymu i sobe do ksichtu,ze bajdna je prezident a zvolenej..
  Co chci rict,ze upadek zacal, kdyz si zacali strasne nalhavat. A nechteji a nemuzou prestat.
  Ted si predstavte,ze v bitve treba na moment, nekde budou mit problem,ale budou si tvrdit uz ze zvyku, opakovane,nic jinyho nesvedou ani nesmi ,ze vyhravaji..
  Takovy jsou snovej nepritel, pro kazdyho trochu schopnyho generala..
  Nebo si tvrdi,ze Rusko je zaostala zeme. Jeden to nechape..
  Ted si musi udelat velky zasoby z prave ruskyho plynu a nafty. To je pro Rusko asi zaverecnej fakt co se chysta.
  A chvile pripravit se.
  Nebo si taky NATO reknou ,ze to nepotrebujou k vitezstvi nad zaostalou zemi...

  OdpovědětVymazat
 11. To mame nynčko globaloteplovanicko,co.Kveten a bude mrznout.Bagoun

  OdpovědětVymazat
 12. Jsou to Tri Ledovy muzi, pohroma na merunky a kvalitni palenku z nich. Muselo se potom z nedostatku jezdit az do Madarska.

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 09:12 No, a pak je tu jeden politování hodný debil, který tu několik hodin denně dává na odiv svou rusofobii. Oni zpívají častušky, zatímco ty tu bleješ kraviny a myslíš si, že narušuješ diskuzi. Měli by ti nasypat do žlabu abys nežvejkal nadarmo. Indický otrapo.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10:28 Jdi ty drndo, vydávat ty tvé slátaniny za názory, to chce velkou dávku sebevědomí. Blbce přesvědčit nelze a proto už na věky zůstaneš toliko tupým hovadem. Jinak mě je 25, ty exkurze do padesátých let.

   Vymazat
  4. Kačere i já jsem měl v dětství námořnickou uniformu a v Americe oblékají malé děti do vojenských uniforem zrovna tak. Vím, že nikam jako chromý nemůžeš ale nemluv o něčem co jsi na vlastní oči neviděl a co vůbec neznáš! Jasný? A že jsou Rusové hrdí,n že napráskali němcům. Je to historie a pro ně stále živá. Tak co!

   Vymazat
  5. Indiáne, ty zkroucený hovno u cesty, co tě tak děsí. Stále vožralý mužici v láptích? Vždyť tam za chvíli pochcípají hlady. Tak se na to vyser a čekej.

   Vymazat
 14. No nevím, v případě střetu zaviněným kým koli, kdyby někdo rozsekal Rusko tak Rusové vezmou krumpáče, lopaty a kolečka a postaví si ho znovu. Ale jak já znám Ameriku, kdyby jí někdo rozsekal, nevím nevím jak by si tam poradili. A navíc měli by velké potíže s rabováním a nekázní, zejména černé populace. Ty tam nehákujou zrovna tak jako Romové u nás. Ale my jich ještě tolik nemáme...Ale jedno vím naprosto jistě. Na rujny by vyvěsili americkou vlajku!

  OdpovědětVymazat
 15. United Shits of America by se měli držet toho co jim jde nejlíp. Bombardovat malý země který se nemůžou bránit, a dělat vojenský parády v New York City. Druhá alternativa je vyrábět v Hollywoodu filmy o svém boji za demokracii proti zločincům z Ruska, Srbska, Číny, arabských zemí apod. Nemyslím že si USaci dovolí vojenský konflikt s Ruskem. Vedi ze by to byl jejich konec. Mezi svými vazaly nenajdou šílence kteři by se k tomu propůjčili. Budou poračovat v provokacích.....

  OdpovědětVymazat
 16. Ukázkou jak bude vypadat válka v EU jsou rozbitá města v Sýrii, narušená infrastruktura, doprava,zásobování, nedostatek vody a nemocnic. S ochranou civilistů se zřejmě nepočítá.
  O výsledku nejspíš rozhodne střet přetechnizované, na ztráty techniky a vojáků mimořádně citlivé armády USA a
  odhodlané,vycvičené,kvalitně vyzbrojené armády RF. Armády
  NATO mají spíše pomocnou roli,jsou rozdrobené,špatně komunikují a nemají zálohy. Nejdůležitější je ale fakt že
  konvenční válka nakonec velmi pravděpodobně přeroste ve válku jadernou. USA tedy už nemůže kalkulovat s tím,že bude nezasažitelná. Je tam spousty cílů. Nikdo rozumný válku nechce, ale stále se k ní více přibližujeme neuvěřitelnou pitomostí politiků co si volíme.

  OdpovědětVymazat
 17. Je 9.května, je čas poděkovat spojeneckým armádám SSSR,USA,Polska a Rumunska, které v roce 1945 osvobodily
  Československo od Hitlerových Němců a daly nám velkou naději,že se už tak svinská válka s tak šílenými důsledky
  nebude nikdy opakovat.

  OdpovědětVymazat
 18. Presne a nezbyva nic jineho,podekovat vdecnosti ,aby take dnes na nas nezanevreli ,ruska duse je s to vse pochopit, ze mame ty "vlady",ale my nezapominame,ani nemuzeme,hrdinu i tech zahynulych,kteri po nasem narozeni, opet a kazdeho z nas, Znovu, privedli zpet na svet a vratili zit.
  Vecna slava a ucta patri ruske zemi.Ktera rodi hrdiny.

  OdpovědětVymazat
 19. Jednou za cas se mi dostanou vase prispevky a muzu vam rict ze jsem prekvapen tou vetsinou nesmyslu kterymi se vyjadrujete o mezinarodni situaci. Muzete klidne spat zadna valka nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milan Junek 5:05
   Dobrý den. A vy děláte co prosím? Vy zřejmě pracujete v recepci před kanceláří Pána Boha. Že račíte být jako jediný pravdivě a spolehlivě informován.

   Tak to mi fakt spadl kámen ze srdce. Q

   Vymazat
 20. Pane Dunslinger, je docela mozne ze Rusove jsou 10x chytrejsi nez Americani ale co je jiste ze vy jste ten nejvetsi slabomyslnec, co tady prispiva.

  OdpovědětVymazat
 21. To ste si vybral,je jich tu poradne vic..A pribejvaji..

  OdpovědětVymazat
 22. 5:13
  Tak to se pane šeredně mýlite. Pan Dunslinger vám možná názorové nesedí. Ale kdybyste zavítal častěji a seznámil se s Indickým běžcem, či jedním z Unknownů, jistě byste čile změnil názor. Ale jako vzácný host se tedy moc sympaticky nevyjadřujete. Možná bude pro Vás i pro nás lepší, když budete tento server ignorovat. Ani my pro Vás, ani Vy pro nás nejsme zjevně navzájem přínosní.

  OdpovědětVymazat
 23. Paw 16:23
  Prosím vás, copak nechápete, že pro pana Milana Junka jste víceméně stejný slabomyslnec, jako pan Dunslinger? To, že vy sám o sobě máte lepší mínění je v tomto slovním rozstřelu irelevantní.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.