Reklama

neděle 23. května 2021

Bez zřetele na USA: Merkelová požádala Rusko, aby urychlilo spuštění Severního proudu

23. 5. 2021 x-true
Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že Německo zažívá silný nedostatek plynu, a požádala, aby byla dokončena výstavba Severního proudu 2 v co možná nejrychlejších termínech. Německá kancléřka v neděli zdůraznila, že Berlín vystupuje za dovršení projektu bez ohledu na sankce USA.

Uvedla údaje Ministerstva energetiky Německa, podle nichž země zakouší akutní potřebu plynu, jelikož v poslední době se aktivně zříká uhlí a atomových elektráren. Ministr ekonomiky a energetiky SRN Peter Altmaier zase připomněl, že téměř půlstoletí Rusové exportují modré palivo do Německa a že tato otázka nikdy nebyla "politickou zbraní ve vztazích mezi Východem a Západem".

Kvůli mrazivé zimě vzrostly v uplynulé sezóně dodávky plynu z Ruska do Evropy o 30%, ale naplněnost zásobníků plynu v EU se prudce snížila. Samostatně evropské země každý rok těží stále méně paliva. Například těžba na největším evropském nalezišti Groningen v Nizozemsku skončí podle plánu v roce 2022.

Ministerský předseda spolkové země Sasko Michael Krečmer dříve prohlašoval, že spuštění Severního proudu 2 může vyřešit problém nedostatku plynu v regionu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

49 komentářů :

 1. To musím makrelu pochválit ale chtělo by to další kroky vykašlat se na zvrácenou liberální ideologii kterou nám USA vnucuje. Chránit přírodu v rámci možností a ne zeleným fanatismem. Ukončit migraci a poslat okupační US armádu domu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:04...Amíci to mají ošéfované, hned po war2 se postarali, že se bez jejich svolení německá administrativa ani neupšoukne.
   Jestli si Merkel ten Nord stream 2 prosadí, tak to bude husarský kousek.
   Bude to strrrašně vadit všem, kteří potřebují, aby Spojené státy zůstaly světovým drábem.

   Vymazat
  2. Jo. A sichr teď vyjádří solidaritu se Srandastátem zvaným Česko a vykopne nejméně dvacet ruských diplomatů.
   Nemáte to lehký, že, pirátští howni. I ta matka migrace, mamá Merkel, na vás sere.

   Vymazat
  3. Tak to ve světě chodí, bližší košile, než kabát. Jen u nás to neplatí.

   Vymazat
 2. Pane doktore, máte v článku stylistickou chybu. "....požádala, aby byla ukončena výstavba Severního proudu 2..."
  Aby byl smysl výroku správný v kontextu veškerého dění kolem plynovodu, mělo by být: "...aby byla DOKONČENA..." :-) Hezký den přeji. LS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ladiku

   Je jasne videt ze jsi genitalni,,, prel;ep genitalni, zase preklep tedy genitalni,,, zase preklep, ale podival jsem se na klavesnici a mackal jsem tlacitko ci klapku s "i" a ono my tam skutecne v GENIALNI,
   takze u chcarakterizovani tve inteligence muj pocitac te nema za Geniala ale za """GENITALA"""

   takze promim, ale treba to spravis tim ze nebudes psat pitomosti o slohu ci pravopisu, a budes jako normalni MY spolukomentatori, kteri panu Autorivi rozumi

   Vymazat
 3. Je zbytečné komentovat naše pošahané politiky v této záležitosti.Zejména ty novodobé postbubertální jedince z opobloku a potupenou Myrku z knihovny.

  OdpovědětVymazat
 4. A díky tomu legračnímu trotlovi a americkému kašpárkovi v čele BIS, podpraporčíkovi Michalovi Koudelkovi, Česká republika v Rusku ztrácí ekonomické pozice, které nahrazují, mimo jiné, právě Němci. BIS a Koudelka prioritně nehájí české zájmy, ale zájmy americké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... a jak vidět i německé. Dřív se podobným zločincům říkalo "zemští škůdci" s po dopadení stahovali za živa z kůže a čtvrtili koňma.

   Vymazat
 5. Měla by si paní Angela dát velký pozor, to se určitě nebude líbit Kolářovi a Fišerovi a dalším!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně si zapamatujte, že se jedná o Fischera!

   Vymazat
 6. Je vidět, že i škodlivá mama Merkel může mít blikanec zdravého rozumu.
  Už aby ten Nord stream 2 běžel. Bude bezpečněji.

  OdpovědětVymazat
 7. Podobně jako ti Němci jsou na tom i Poláci, kterým asijští spotřebitelé vyfoukli LG z Kataru aj.
  Prozřeli a nyní své zásobníky po studenější zimě doplňují čile tím ruským. Tiše a bez humbuku, aby ze sebe veřejně nedělali ještě větší pitomce než ve skutečnosti jsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedno je bez debat ,ceny energie jdou nahoru a pujdou a tak ksefty s Ruskem ,do kteryho nazpet proudi miliardy obeziva a denne. Budou a velmi vynosne..
   Cesi v te Zlate horecce, figurovat a prekazet asi nebudou..
   Jednou si germani uschovali do bezpeci svoje zlato v Usa a asi pred trema rokama dostali napad ,ze zlato chteji uskladnit doma v Raichu. Z Usa prisla odpoved, ze zadny zlato nedostanou,ale ze na svoje zlato se muzou podivat a myslim prave tenhle rok..
   Bude ta podivana..
   Baba de do duchodu v zari a chce nechat za sebou aspon jednu vec normalni..Ted, kdy si na Baidena kde kdo dovoluje.
   Kdyz jinak raich a EU ,EU ktery ted prekricela, jsou proti vsema deseti, potopila kde se dalo..
   Zaroven kazdej zucastnenej musel slapnou ozebracenym Ukrum na krk, aby byli zticha. Prave Ukrove ztrati i kalhoty a miliardy za bezpracny transit plynu..
   Demokracie se prodrazuje a zbidacuje stale vice..
   Takova to byla velka slava revoucni..
   Kdo se smeje naposled..
   Mel jsem takovy tajny podezreni, ze se pitomy veci delaly za ucelem ,aby se vsichni ,dobre nazvu je negativisti odhalili a bylo s nima po zasluze zuctovano.
   Ale objevilo se jich vice nez se planovalo a predpokladalo..A v mnozstvi je sila..

   Vymazat
 8. Mama Merkel vyhodnotila, že se občanům snáze vysvětlí závislost na Rusku (kterou Německo už má v plynu 50let), než nezávislý "studený odchov v bytech". To by na náměstích v zimních měsících neustála žádná Německá vláda.

  OdpovědětVymazat
 9. Hm, to je ale velezrada, to by chtělo vyhostit aspoň 5 německých diplomatů, doufám, že Kolář s Fišerem aspol. na to přijmou v senátu usnesení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě jich vyhostí aspoň dvacet, už jenom kvůli našim loupežníkům, odnoži německých Zelených v Česku, aby jim tak vyjádřila solidaritu.

   Howni všech zemí, poserte se!

   Vymazat
 10. V Rusku je plynu na nalezištích ještě na cca 200 let při současné těžbě a spotřebě. Je také rezerva v plynovodech přes Ukrajinu a Polsko, které se mohou při nejhorším zprovoznit a myslím, že kdyby nemělo Německo a západní Evropa plyn, že si takové řešení na Polsku a Ukrajině vynutí!! Německo životně plynovod potřebuje pro konverzi své energetiky na OZE,ale pokud se Německu záměr podaří, zase bude Německo "jednička" protože nebude muset energii dovážet!! Bude to drahé a technicky velice složité , ale ta vidina energetické nezávislosti je úžasná!!! Doufám, že u nás také postupně zvítězí podobná řešení a vydáme se stejnou cestou!Technologie OZE a příslušné akumulace jsou stálě lacinější a tudíž přístupnější a je možná realizace ekonomicky i u nás!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OZE je totální nesmysl, pokud se nejedná o sílu vody, takže řeky, moře. Nic jiného není ekologicky únosné.

   Vymazat
 11. No ono to zase takové překvapení není. Německo si pod tlakem pošahaných Zelených naordinovalo, že bude bez jaderné energie a do pár let chce skončit s uhlím. Co bude pak už jim ale tak jasné nebylo a není. Jedno je jasné: zbývá pouze plyn. Takže nyní je třeba zrychlit tempo, protože na někom Evropa závislá bude, protože svůj plyn nemá. Může si vybrat: středověké monarchie v Zálivu, USA nebo Rusko. Přičemž Američani bez problému koupí plyn v Rusku a dodají ho komukoliv. Ovšem za americké ceny. Momentálně Polsku nebo Pobaltí. Takže volby je vcelku jasná. Navíc Německo dostane do ruky hlavní kohout od nejlevnějšího a nejspolehlivějšího zdroje energie pro nejbližších cca 50 let. A to pro celou Evropu. To posílí jeho roli kontinentální mocnosti. "Obnovitelné" zdroje nejsou tak úžasné, jak se na první pohled zdají. Sluneční kolektory zabírají obrovská území. Někdo je musí vyrobit a po skončení životnosti i zlikvidovat. A to je pořádně neekologická záležitost. Jak se už ukázalo s těmi "věčnými" žárovkami. Také větrné elektrárny nejsou z papíru a jsou nebezpečné pro tahy ptactva. Nehledě na to, že lesy těch oblud hyzdí krajinu. To samé se ukazuje i s elektromobily. Jen výroba energie pro jejich provoz je obrovskou zátěží, nehledě na to, že jde pořád o automobily. Jen s jiným pohonem. A výkonnost těchto futuristických zdrojů nestačí na zajištění průmyslu. Na městečko možná, na martinské pece v Porúří už ne. Takže plyn je momentálně pro Němce jediným praktickým východiskem. A spoléhat na lodě? Přijede - nepřijede? Bořka, porucha? Potopí se? To roura je osvědčená věc. A dodavatel taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkuste si něco z německých pramenů o konverzi na OZE přečíst a v těch studiích je také mnoho přesných výpočtů, co které opatření přinese a jak se bude německá energetická soustava a trh se zdroji chovat!! Je několik verzí přechodu, jsou ty "rychlé", ale myslím, že zvítězí ty pomalejší, kde je také uvažováno o "nákladech" , které budou muset občané přinést ve formě zvýšené ceny za energie, včetně plynu, aby byly únosné!! Fosilní energetika skončí , tak jako tak, protože prostě budou fosilní zdroje postupně dotěženy, i když zatím se zdá , že je jich dostatek, tak pravda je jiná a dost drsná! Plyn a jeho těžba v Evropě je na konci a uhlí je také "vydolováno", takže OZE jsou do budoucna jediná možná alternativa!! Nevíme ještě kam se pohne vývoj malých "jaderných" zdrojů, které by měly být zcela bezpečné a bezodpadové , ale zatím je není možné prakticky použít, ale právě Rusko na ně hodně sází a jsou zde ve vývoji!!

   Vymazat
  2. Nord Steam 1 již několik let jede minulý rok dal 51 mld m3. Oba mají dávat 55mld m3 asi to bude jinak???

   Vymazat
  3. Hodný člověče, vypočítat lze ledacos. Jsou různé modely vývoje. Záleží na tom, jaká čísla použijete, jakou váhu jim dáte, jakým koeficientem je přepočítáte. Ale praxe zatím ukazuje, že vždy záleží na tom, jaký chcete mít výsledek. Pak to vždycky "nějak vyjde". jako s těmi žárovkami. To bylo parády! A ukázalo se, že jsou mnohem nebezpečnější, než ty Edisonovy. Šlo, jako vždy, pouze o prachy. A to obrovské prachy výrobců. Proto byly zakázány ty "neekologické". Tak jako asi nyní jde o prachy Astra - Zenecy a spol. proto není povolen v EU Sputnik, i když je jak se ukazuje nejspolehlivější vedla Pfizeru, ale je i nejlevnější. Nikde ve světě nespoléhají na "obnovitelné" zdroje energie. Protože nejsou spolehlivé, nestačí a nejsou zdaleka tak ekologické, jak se tváří. Německo spoléhá na to, že si energii koupí u nás (a jinde). USA jsou velmi "ekologické" protože přenesly "špinavou" výrobu do jiných zemí. To samé i ostatní evropské země s koloniální minulostí. Zejména do Afriky. A vyváží se tam i hory odpadků. I těch nebezpečných. A hrajeme si na ty ekologické svaté.

   Vymazat
  4. Němci instalují malé kogenerační jednotky v bytových domech. Tyto jednotky jsou napájeny plynem a obsahují plynový motor s výkonem odpovídajícím osobnímu automobilu. K motoru je připojen elektrický generátor a vzniklé teplo se používá k vytápění. Výroba elektrické energie je distribuována a odpadní teplo má využití. Generátory se vyrábějí německou firmou v Rožnově. Bez plynu ten systém fungovat nebude.

   Vymazat
  5. Žádné přesné výpočty nejsou, jen přibližné a dělané jen pro Německo. To, co platí tam, neplatí u nás. Také není konec spalování, protože spalovat lze i vodík a uhlovodíková paliva lze katalyticky vyrobit. Jen ty technologie jsou ještě na začátku a my potřebujeme efektivní průmysl. Další věcí je ekologie, jak o ní psal Danny. Ohromné množství recyklovateľného materiálu plného vzácných kovů je v rámci zisku vyhozeno na skládkávh v Africe a Indii. A neděláme to jen my, ale také oni sami.

   Vymazat
 12. Piráti, probuďte se!!! Je potřeba zažalovat Merkelovou u EU.

  OdpovědětVymazat
 13. No jo a jenom v zadu v dálce svítí naše otevřené huby. Zase za blbce.

  OdpovědětVymazat
 14. Němci mají konverzi na OZE dobře spočítanou a tudíž je konec fosilní energetiky nevratný, zrovna tak jako vypnutí bloků JE do roku 2022!Právě použití plynových rozvodů a výroba plynu /Furierův cyklus, který je už v Německu používán / a jeho akumulace je cesta k plnému uplatnění OZE, kde dnes již nejde o nějakou studii, ale o praktické uplatnění! Podobným způsobem je možná i dnes již vyzkoušená výroba kapalných uhlovodíkových paliv pomocí OZE, protože příkladně syntetický kerosín pro leteckou dopravu je také realita!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to ti napíšu jediné.
   Texas ...
   Tak vypadá tvoje sázka na OZE.
   Kdyby to bylo tak prosté, tak už tam Němci dávno jsou.
   Jenže on je rozdíl mezi sny a realitou.
   Ekonomika a průmysl prostě nefunguje v rovině "ideální podmínky", ale v rovině "počítám s nejhorším možným".
   A od toho se odvíjí plánování, a to i v rovině energetiky.
   Takže ne, v dohledné době je přechod na plné OZE pouze vlhkým snem Grety.
   NS2 je investice minimálně na 30 následujících let s tím, že Německo bude vykrývat energetické nedostatky z "přebytků" východních sousedů (toho času především těch českých).
   Nic víc, nic míň.

   Vymazat
  2. Pohybujete se v ideologických obratech, ale jde o čísla a reálné hodnocení, kdy přechod na OZE je možný, ale zdaleka to nebude hned a bez problémů, ale je to jediná cesta! Fosilní energetika skončí a to s Grétou , nebo bez Gréty, prostě dlouhodobě fosilní zdroje dojdou, to je jediná jistota!

   Vymazat
  3. OZE zcela určitě ještě není zaběhnutá věc a ještě dlouho nebude. Zatím jen jdeme tím směrem, což je v pořádku, jinak nás čaká velmi krušná budoucnost. A právě energetičtí a těžební giganti by měli dávat své prostředky do výzkumu syntézy palív a recyklace surovin, ne do válek a dobývání dalších území, které by zplundrovaly.

   Vymazat
  4. Odstranit dejme tomu prebytek CO2 ze vzduchu je jenom jedna strana mince. Musi zachranit pred znicenim , prirodu, lesy,ty amazonsky a vsechny i ty sibirsky a ja nevim co vsechno,vysazt dalsi , jo oceany ,ktere se blizi diky globalismu a v dusledk nepricetnyho lovu ryb a jinych zivocichy nezbytnych pro oceany, do katastrofy,ktere /lesy a pralesy/,ktery, CO2 zerou a jeste vyrabeji kyslik..Jinak kde vezmeme ten kyslik na dejchani..
   My a zvirata ten kyslik pouze spotrebujeme a jeste vydavame vselijaky plyny do ovzdusi..

   Vymazat
 15. To, že je v Evropě nedostatek plynu na zimu je zřejmé z jeho letní ceny, která poprvé po dlouhé době neklesla, a zůstává na "zimní" ceně. Stačí se kouknout na vývoj cen u této komodity. Jinak na té mapce stojí za pozornost kalininská oblast - narvaná raketama dosáhne hravě na celý Nordstream, a to už na taktické úrovni, čili v úrovni prapor-brigáda, což dává velkou samostantnost působení. Pokusy o blokaci či napadení nemají naději z vojenského hlediska na úspěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakare, nebude to jen cena za plyn, která půjde strmě vzhůru. Po zadlužení kovidem a je jedno zda umělým či ne, půjdou nahoru všechny komodity. To jho zadluženosti států a osob, domácností se přelije do hluboké, zákonitě krize trhu, kdy budeme rádi, když se to nebude řešit válkou.

   Vymazat
 16. Rusko dodáva väčšinu ropy a zemného plynu do EÚ. Veľká AKCIA sa blíži.
  Putin bol prvým prezidentom na svete, ktorý verejne oznámil satanskú pedofíliu a rituály západných vodcov z celého sveta.
  Nemôže existovať odpustenie tým, ktorí zabudli na poučenie z druhej svetovej vojny a opäť rozvíjajú agresívne plány – Vladimir Putin
  2021-05-21 Konec USA jako supervelmoci. Rusko opět zachraňuje svět před fašismem aj. https://www.youtube.com/watch?v=XaMhQjLuS6I

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A je to tadym, pedofil Podesta bude popraven 1.6 Killary jiz to ma za sebou (pry klepala nohama pri veseni)Spousta pedofilu se ukryva v bunkrech pod Bilym domem a prisun deti na picu take neni jak byval .Je take malo krve na patecni placky a musi s zadelavat s kozi krvi.Prost ecovidova pandemie vypustena Gatesem a dalsimi miliardari nefunguje naplno ,umrelo jen 3 muliony coz je male procento proti planu Rotchlda (co mel 6 srdci a vydrzel do 105)nely unrit 2 muliardy aby se dosahlo rovnovahy na pracovnim trhu Take se siri antisemitismus ,jako by za to zidi mohli ,pomahaji kde mohou az se z nich casto kouri ,ale proste se neda stacit vsechno kdyz nevedomi gojim nevi co se patri

   Vymazat
  2. jozin, vy musíte mít těžké noční můry. Měl byste se s nimi svěřit lékaři, ne nám, my vám nepomůžeme.

   Vymazat
 17. Nevím, zda těžba na největším evropském nalezišti Groningen v Nizozemsku skončí podle plánu v roce 2022. Pokud ne v roce 2022, tak určitě v letech velmi blízkých. Faktem, který potvrzuje tuto skutečnost jsou jednání mezi vládou Nizozemí a ruskou firmou Gasprom o výstavbě Severního proudu 3 a to pro dodávky plynu z Ruska do Nizozemí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad budou mít taky nizozemští politici dost odvahy se postavit také proti sankcím. A jejich firmy na ně dokážou vyvinout dostatečný tlak, aby do toho šli. Budou to mít o něco lehčí, když jim Německo ukáže cestu.

   Každopádně aspoň něco dělá Německo dobře, že si nenechá diktovat od zločineckých struktur z USSA, když v otázce imigrace je naopak úplně blbé. Člověk nemůže chtít moc po zemi, která je dnes post-nacistická, jak říká mainstream v jiných případech, že? :-)

   Vymazat
 18. Rusové mají plynu dost. Ten je pro ně užitečný jen tehdy, jestliže jej dopraví na trh. Nejspíše se skřípěním zubů musejí využít i plynovody přes Ukrajinu a za přepravu platit. Horečně posilují přepravní kapacity přes Baltické a Černé moře. Ukrajina je si toho vědoma a snaží se na obyvatelstvo třikrát větší stát nepřátelsky vydírat. Moc není známo, že Ukrajinci zablokovali vodu v umělém kanálu z Dněpru na Krym, kde je vody zoufalý nedostatek. Kanál byl postaven za SSSR. Domnívám se, že až budou plynovody v provozu, přepravu plynu přes Ukrajinu Rusové ukončí nebo si řeknou zcela otevřeně o vodu z Dněpru. Příjmy do rozpočtu Ukrajiny se zmenší.

  Nás je jen čtvrtina počtu obyvatel Ukrajiny. Pokus vydírat Rusy pro nás nemusí skončit dobře. Měli bychom se na pomstu rusofobům připravit. Přívod elektřiny do jejich baráků a bytů bychom měli ukončit. Senát by si měl vyrábět elektřinu třením ebonitové tyče liščím ocasem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Voda z Dněpru citelně chybí. Ví se už dávno, že to je problém, ale cíleně se tím začali zaobírat až nedávno. Blbé je to, že Krym čeká, co udělá federál, sami se do toho nehrnou. To je věc, která zbytek Ruska začíná pomalu nasírat. Navíc si stěžují, že se změnil charakter zemědělství, protože za sovětů a za Ukrajiny se tam dokonce pěstovala rýže, teď museli přejít na jiný druh produkce, jako třeba sadovnictví nebo vinohrad. Ukrajina vodu nepustí, na to má svoje instrukce a je to také dost velké riziko, protože nevíte, co tam do toho kanálu kromě vody z řeky přidají. Krym musí zachytit všechnu sladkou vodu, která na území spadne a už se v té věci trochu pohnuli. Jen je otázkou, nakolik to bude kapacitní, aby pokryli alespoň základní potřebu všech obyvatel. Kdyby Krym byl pouze Krymem, nebyli by to tak závažné, voda by stačila, ale je to turistické letovisko a každý rok se je spotřebě přihlásí dvojnásobek lidí než žije na Krymu. Lidí, kteří by se nejen rádio napili a umyli, ale chtějí i vodní radovánky.

   Co se týká plynu, už se připravuje sada žalob na Gazprom. Ukrajina tvrdí, že jí dluží několik desítek miliard dolarů. Podobných žalob může Ukrajina dát za rok desítky a živit se tím. Už prý připravují první žalobu za "holodomor".

   Vymazat
  2. JJ píšete konspirativní scénáře. Chybělo toho podstatně více. Elektřina, dopravní infrastruktura, spojení s pevninou, zanedbané všechno od nemocnic, přes silnic až po WC na plážích. Všechno se postupně řeší. Energii dodávají dvě fungl nové elektrárny se Siemensovými turbínami, spojení s pevninou je po nových mostech, je vybudována dálnice Tavrida, přebudovává se kompletně vnitřní silniční síť. nové letiště v Simferopolu, modernizace železniční sítě a její propojení do celého Ruska, nemocnice... Na výplatách mají obyvatelé Krymu 1,5x více než na Ukrajině, a důchody jsou dvojnásobné. To nemám z ruských webů, ale z ukrajinských. Na Krymu k žádné změně v zemědělské produkci nedošlo. Není důvod. Tam se vždycky pěstovala zelenina a vinohradnictví. Rýže byla spíše lokální raritou - nebyla tam voda. A co se vody týče, tak když budou Rusové chtít, přeruší dodávky vody v Dněpru na Ukrajinu. Mohou klidně přehradit Dněpr na svém území. Pramení totiž ve Smolenské oblasti. Ale Rusové už chystají komplexní řešení a nepůjdou cestou banderovců. u Plynu Ukrajina může dávat žalob kolik jen hrdlo ráčí. Ale to jsou tahanice na léta a k ničemu nevedou. SPII. dostal zelenou už i od USA. V rámci zlepšování vztahů s EU a také s Ruskem. Jsou to bláboly a Rusko nic platit prostě nebude, protože ho k tomu nikdo nedonutí. A ani nutit nehodlá. A žalovat Rusko za hladomor ze 30. let už je v říši fantasmagorie blbečků z Kyjeva. To je věcí historiků a ne právníků. Ukrajinci právě diskutují, kudy dále, kdy se na ně všichni vykašlali. Do EU je nevezmou, máme tady svoje žebráky a ne málo. Do NATO nemohou, protože mají územní spory se sousedy a občanskou válku. Nikdo nebude riskovat válku s Ruskem kvůli sporu někde na východě. Toto Zelenskému řekli na plnou hubu v Paříži, Berlíně i Bruselu. Blinkin s Nulandovou mu osobně na tiskovce v Kyjevě řekli, že jeho prvořadým úkolem není válka s Ruskem, ale s korupcí a oligarchy. Vše je na ukrajinských webech. Biden právě chystá setkání s Putinem a má plnou hlavu starostí a rozhodně nebude do toho tahat nějakou partičku amatérů hrajících si na politiky. Takže klídek.

   Vymazat
 19. Ty šílenosti okolo obnovitelných zdrojů, aut na elektropohon- ano- oni neříkají nahlas že auto se stane výdobytkem bohatých, že lidé, ti obyčejní, kteří chtějí nakoupit, zajet k lékaři, na výlet, nedejbože denně do práce prostě mají smolíka, ne.
  Zakážeme spalovací motory hm ok takže končí kamionová přeprava, končí regionální železniční tratě, které nejsou elektrifikovány, a páni, končí i téměř všechna lodní doprava. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale progresivní liberálové to už hodně dávno říkají - doprava nebude pro každého, tím míň osobní auta a letecká. Vlaky i autobusy budou v ceně dnešních taxíků. Kolik jsem už podobných hlášek slyšel! Samozřejmě, oni sami budou patřit mezi ty vyvolené, kteří budou mít vlastní letadla a VIP plochu na letištích. Shůry pak budou shlížet na nás, na tu lopotící se lůzu, která bude vstávat ve tři ráno, aby došla do fabriky a vydělala na ně, na novou šlechtu a na nově příchozí, tu lepší hnědou rasu. To je svět Pirátů.

   Vymazat
  2. 5:34
   Samozřejmě že ne. Vy jste nepochopil podstatu.

   Všechny tyto nesmysly a návrhy jsou NAMÍŘENY JENOM PROTI BĚZNÝM LIDEM !!

   Na vyvolené skupiny a poskoky finančních a válečných fašistů a nacistů se sahat nebude a nákladní doprava jejich korporací a firem bude fungovat dál.

   Ještě jednou:
   - zotročí se běžní lidé
   - státy se vytunelují ještě více
   - volby budou stále víc směšným divadlem, který nezmění už vůbec nic
   - demokracie a rovnost před soudem se stanou nejvíc vysmívaným prázdným pojmem
   - vznikne otrocký kastovní systém - nahoře finanční a korporační fašisté, pod nimi jejich politické, mediální a neziskové onuce a užiteční idioti a paraziti, pod nimi privilegovaní muslimové a další skupiny parazitující na práci většiny a pod nimi běžní otroci = drtivá většina Evropanů.

   Vítejte v Evropě prosazované stranami:
   - ODS
   - KDU
   - TOP09
   - Piráti
   - Starostové
   - Přísaha
   - minimálně část ČSSD
   - část Komunistů okolo paní Nekonečně-Krysařové, Dolejše a některých mladých členů, což jsou ve skutečnosti skrytí liberálové, kteří útočí na vlastence

   Vymazat
  3. Jo konecne,pane R.S.,byl jsem zvedavej jestli se nekdo ve stadu najde, kdyz ovce beci a jsou mentalne zpozdeny asi 1000 let za vopicema..
   Predcasne zpozdeny ..
   Tedy si mysli ze, mysli a spravne..
   Coz se dnes presne od nich pozaduje a jsou k tomu denne ovce vedeny a manipulovany..
   Nezapomente ,ze Merkel a Biden /a tisic dalsich,jako voni jsou nastrazeny kazdymu pred cumak/,jsou jenom a predevsim a za vsech okolnosti, loutky pred kulisama a tohle vsecko je komedie nastrazena na vas , prave na vas..Abyste si mohli zabecet a ulevit si,demokraticky..
   A jak dlouho uz se tohle odehrava...
   Mala napoveda,treba kolik EU sypaji do Turecka ,ktery valci a jak pobihala Merkel za Navalnym a hystericky kvilela a hroutila se s tim davem, jak je strasne nemocnej z Novicoku..
   Chysta se tedy aspon ovladnuti EU ruskym plynem ,ale nebudou to rusove..Kdo ovladne..Prozatim..

   Vymazat
 20. Pan Ladislav to napsal velmi slušně a informace je zásadní ;)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.