Reklama

pondělí 3. května 2021

BIS v kauze „Vrbětice“ hanebně selhala aneb Jak by situaci řešila skutečná kontrazpravodajská služba

EXANPRO

3.5.2021  Specifická analýza s odborným výkladem (22039)

Většina poslanců a senátorů, a dokonce i členové vládního kabinetu chválí Bezpečnostní informační službu* (BIS) za to, jak nyní v roce 2021 rozkryla činnost ruské vojenské zpravodajské služby* GRU* (GU*) vedenou na území ČR v roce 2014. Pokud bychom ale měli věřit tomu, že zde v roce 2014 ruští zpravodajci* operovali, pak to, s čím BIS přišla v dubnu 2021, nelze nazvat žádným úspěchem, nýbrž naopak hanebným selháním BIS. Je udivující, že tohle čeští zákonodárci nevidí a pějí ódu na ředitele BIS Michala Koudelku namísto toho, aby pokládali desítky nabízejících se otázek a uvažovali o aktivitách směřujících k odvolání Koudelky.


BIS hanebně selhala, neboť v této kauze prokázala, že nedokáže působit proti cizím zpravodajským službám* operujícím na českém území (což je ze zákona jedna z hlavních činností BIS). Kromě hanebného selhání selhala i trestuhodně, jelikož si hodně věcí o činnosti příslušníků GRU vymyslela, a to jenom proto, aby posloužila zájmům cizí mocnosti. Koudelka by měl být z tohoto pohledu řešen podle českého trestního zákoníku, avšak to je součástí jiného zpravodajského produktu*, kde budeme hodnotit údajné důkazy* o činnosti GRU na území ČR spolu s trestní odpovědností ředitele Koudelky.

Pokud selhala BIS, musela pochopitelně selhat i Policie ČR, která jako orgán činný v trestním řízení celý případ od samého počátku vyšetřovala a znovu vyšetřuje. Zákonodárci by se taktéž měli zajímat, jak se k celé kauze staví Vojenského zpravodajství (VZ), jehož kontrazpravodajská složka monitoruje v oblasti obrany aktivity cizích vojenských zpravodajských služeb. Je ředitel VZ Jan Beroun ochoten podpořit verzi BIS? Pokud by ředitel VZ podpořil verzi BIS, pak by musel zároveň připustit, že selhala i jeho služba.

Hovoříme o verzi*, protože neexistují takové důkazy, které by tuto verzi mohli povýšit na něco víc. Podivně úsporný záznam v ubytovací knize hotelu Corrado nelze bez bližších údajů a ověření jejich pravosti považovat za důkaz (podrobněji viz produkt 12098 a produkt 13099). Dokonce i Policie ČR a premiér Babiš potvrdili, že je vše teprve na úrovni vyšetřovací verze*, což nedává smysl s tím, jak si vláda pospíšila s vyhoštěním ruských diplomatů.

V tomto produktu zařazeném do kategorie „Agentura a zpravodajská podpora“ na reálné vrbětické kauze vysvětlíme, jak by měla profesionální kontrazpravodajská služba* či kontrazpravodajská agentura postupovat včetně spolupráce s policií. Na odborném výkladu jasně prokážeme závažné nedostatky v práci BIS a odbornou nezpůsobilost jejího ředitele. Odborný výklad rovněž slouží také jako návod pro poslance i senátory z příslušných výborů a komisí pro kladení konkrétních otázek nejenom směrem na ředitele BIS, ale také směrem na vládu, která se nepodloženým závěrům BIS podřizuje a kryje její pochybení.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

13 komentářů :

 1. Taková komunistická Státní tajná bezpečnost by asi pracovala v případě jako Vrbětice úplně jinak. Již dopředu by věděla o zájmu kohokoliv, kdo by chtěl nějaký muniční sklad vyhodit do povětří. Pak by ho chytila za ruku při činu a ukázala by světu jaký gauner to chtěl udělat. Ale hledat toho gaunera a najít ho po sedmi letech na základě důkazů, která podporují podezření? Neměl by ten Koudelka být degradován? Po boji každý generálem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě dodatek, tím že zuřivě BIS dává vinu Rusku, tím více zakrývá vlastní neschopnost a nevědomost, kdo to vlastně udělal. Prostě a jednoduše vědí prd...

   Vymazat
  2. Nene pane kutnohorský.
   Oni vědí že je to hovadina.

   Vymazat
 2. Konečně, někdo řekl, jak by měl pan Koudelka dopadnout. Ředitel české služby dostává vyznamenání z ciziny a je za to chválen? Onen pán dokonce jako součást bezpečnostních složek, výpustí do světa jakýsi paskvil a má ještě ambice, prostřednictvím parlamentu na povýšení?
  To i ten slavný Kocourkov je proti tomu úspěšný produkt. Nakonec zjistíme, že Ježíšek chtěl zabít Santa Klause ale nejsou na to důkazy a policie to vyšetřuje.
  Bez důkazů je tady páchán mega trestný čin.
  Všichni, kdo se na tom podílejí jsou bezcharakterní raubíři.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdyby režie majetkového převratu závisela na "expertech" z BIS, tak bychom nejspíš nadále 9 května nemuseli do práce.

  OdpovědětVymazat
 4. Uz bysme se na to meli skutecne vykakat, neni to uz ani zajimave, bud jako fakt ci jako pohadka,

  Ale mam pro vas dulezitou zpravu

  DNESJA JSEM SE NECHAL OSTRIHAT,

  KOUPIL JSEM MARJANCE NOVE BOTICKY A JSOU JI TROSKU MALE.

  A TAKY JSEM SE PO DVOU DNECH VYKAKAL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo už se k tomu nedá nic smysluplného napsat. Západ včetně nás ječí že ho skoro 2 Ruský agenti zlikvidovali jsme naprosto neschopný ochránit obyčejný sklad.

   Vymazat
 5. Uz bysme se na to meli skutecne vykakat, neni to uz ani zajimave, bud jako fakt ci jako pohadka,

  Ale mam pro vas dulezitou zpravu

  DNESJA JSEM SE NECHAL OSTRIHAT,

  KOUPIL JSEM MARJANCE NOVE BOTICKY A JSOU JI TROSKU MALE.

  A TAKY JSEM SE PO DVOU DNECH VYKAKAL

  OdpovědětVymazat
 6. No jo i na to kakání je důležitý pohyb. Jinak zácpa.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak jsem si na článek klikl, jelikož jsem se bláhově domníval, že někdo z Nové Republiky je takový kádr, který obětoval přdplatné Exanpru 375.- Kč na qartál, aby nám sdělil něco nového. Takže nic se nekonalo. Já bohužel s přihlédnutím k jedinému zdroji příjmů, mému obrovskému důchodu na to nemám.

  OdpovědětVymazat
 8. Trochu novosti. Rusko je nepritel, Rusko je...
  Koudelka pousti agenty do CR,hlavne ty nepratelsky..
  Asi,urcite, ze souhlasem pochvalene vlady.Kdyz.
  Falesnej pas stoji dnes okolo 1000 euro..
  Aby nezustal pozadu z daleko mocnejsimi v miliardach penez britskymi sluzbami,co si taky pousteli a pousti do statu davy agentu /vysoce nepratelskych/,na Litvinenka, Skripala a dalsich,nezjistenych..Kdyz Rusko je ...

  OdpovědětVymazat
 9. Buď je na ho... justice a Policie dle rozhodnutí soudu v předchozích letech, nebo BIS, když k tomu mlčela a dnes bučí. Dále netřeba slov.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.