Reklama

středa 19. května 2021

Brusel bude dotovat demontáž evropských hutí

 

Ivan David

19. 5. 2021 

Evropská integrace začínala v roce 1952 podpisem smlouvy nazývané Montánní unie, kterou bylo založeno Evropské společenství uhlí a oceli. Smlouva mezi Francií, Německem, zeměmi Beneluxu a Itálii zavedla mechanismus společného plánování těžby uhlí a výroby železa a oceli, jejich dotování z veřejných rozpočtů a ochrany výrobních kapacit proti nekalé konkurenci. Montánní unie vznikla v době studené války. Její zakladatelé chtěli rychle obnovit a zmodernizovat výrobní kapacity zničené během 2. světové války. Na dostatku oceli záviselo přežití západní Evropy v případné vojenské konfrontaci s východním blokem. Ale také výroba traktorů pro zemědělství, automobilů a mnoha dalších civilních položek.

Smlouva o Evropském společenství uhlí a oceli byla sjednána na 50 let. Při podpisu dalších integračních smluv o Evropském společenství, Evropském hospodářském společenství a Evropských společenstvích, byla pohlcena do tzv. primárního práva. Když v roce 2002 vypršela, k jejímu prodloužení již nedošlo. Balík smluv v roce 2009 nahradila tzv. Lisabonská Smlouva o EU a o fungování EU. Neprodloužení Montánní unie vyslalo signál o dalším směřování evropské integrace. Z ekonomického spolku původně podporujícího průmyslovou a zemědělskou výrobu postupem času vznikl mnohasettisícový úřednický nadnárodní aparát, který je prodlouženou rukou globalizátorů. Nyní podporuje dovozy všeho z Asie a dalších zemí s levnou pracovní silou.

Od počátku jednání o Zeleném údělu upozorňuji na riziko, že může jít o poslední hřebíček do rakve evropského průmyslu i zemědělství. V rámci Zeleného údělu má být provedena dekarbonizace – ukončení těžby a využívání uhlí, ropy a plynu. Údajně proto, aby unijní země snížily objem oxidu uhličitého vypouštěného do atmosféry. Jenže bez uhlíku nelze vyrábět ani železo a ocel. Proces výroby železa objevili Keltové a Chetité již před zhruba 4 tisíci lety. Již tehdy používali uhlík obsažený v dřevěném uhlí nejen k zahřátí rudy na teploty mezi 768 až 1.150 °C, kdy se železo taví a zkujňuje, ale i k pohlcování kyslíku a dalších sloučenin v rudě do strusky.

Kvůli rozšiřování výroby železa v Evropě došlo během středověku k vykácení většiny lesů. Evropské lesy zachránili těsně po skončení třicetileté války Angličané, kteří k tavbě železa začali používat kamenné uhlí vytěžené v okolí řeky Severn. K obnově evropských lesů došlo díky vynálezu vysoké pece Henrym Cortem v roce 1784, jehož technologie tavby pomocí černého uhlí a vápence snížila na minimum spotřebu dřevěného uhlí.

Je paradoxní, že právě v době Zeleného údělu by se výroba železa v Evropě měla vrátit k dřevěnému uhlí. V jednom z pozměňováků návrhu k rozhodnutí Rady, o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel to navrhli poslanci z frakce Zelených, v jejichž řadách působí i čeští Piráti. Skupina zelených poslanců zcela vážně navrhla, aby z výzkumného fondu byl dotován přechod železáren z fosilních paliv na paliva a redukční činila z biomasy. Návrat k dřevěnému uhlí označují jako „moderní“ technologie. 

Nikdo z nich se zřejmě vůbec nezabýval otázkou tzv. kolaterálních škod. Železárny a ocelárny v EU by po přechodu na biomasu zlikvidovaly veškeré evropské lesy během jediného roku. V dalším roce by musely přijít na řadu stromy ze Sibiře a z tropických deštných lesů. Zelení by během svého klimatického tažení proti fosilním palivům byli schopní kompletně odlesnit planetu již během víceletého fiskálního rámce 2021 až 2027.

Mnohem pravděpodobnější je však scénář, který navrhuje Evropská komise. Podle jejího návrhu, o němž jsme včera hlasovali na plénu Evropského parlamentu, by více než polovina peněz z Výzkumného fondu pro uhlí a ocel měla být vyplacena na dotace demontáže současných železáren a oceláren. Na výzkum nových druhů oceli a účinnějších způsobů její výroby má jít jen „pár drobných“. Hlasoval jsem samozřejmě jak proti návrhu Komise tak i proti šíleným nápadům na nahrazení kamenného uhlí dřevěným palivem.

Sovětský generalisimus Josif Vissarionovič Stalin se nám v záhrobí musí smát, až se za břicho popadá. Na sklonku svého života byl svědkem založení Evropského společenství uhlí a oceli. Jeho nástupci mohli pozorovat obnovený rozvoj ocelářství v západní Evropě. Stalin na konci 2. světové války navrhoval spojencům odprůmyslnění Německa, aby již nikdy nemohlo rozpoutat další světovou válku. Západní spojenci s jeho plánem nesouhlasili a jako nepřátelé SSSR ve studené válce podporovali obnovu německého ocelářství a zbrojního průmyslu. Stalina by však ani ve snu nenapadlo, že politiku odprůmyslnění – tentokrát celé EU bude jednou řídit německá předsedkyně Evropské komise.

Ursula von der Leyenová zřejmě nebyla do čela Komise, která provádí plán Zeleného údělu, jmenována náhodou. Celoevropsky slavnou se stala v době, kdy vykonávala funkci spolkové ministryně obrany. Během svého mandátu spravovala zbrojní akvizice tak „zdatně“, že vojáci Bundeswehru museli odjet na společné cvičení NATO vybaveni načerněnými tyčkami od smetáků místo kulometů, které výrobce včas nedodal.


Po celou dobu, kdy vykonávám mandát poslance europarlamentu pozoruji snahy Komise omezovat průmyslovou a zemědělskou výrobu v členských státech EU a nahrazovat ji dovozem ze třetích zemí. Ve všech případech proti těmto návrhů vždy hlasuji. Nyní máme černé na bílém potvrzeno, že Zelený úděl je zastřešujícím plánem všech unijních politik směřujících k likvidaci evropského průmyslu a zemědělství a přetvoření Unie na oblast totálně závislou na dovozech. Schválení výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel určitě s radostí uvítají nadnárodní korporace jako Mittal Steel, které už nyní skupují a zavírají evropské ocelárny a výrobu oceli přemísťují do Indie. Jásat jistě budou i výrobci z Číny, pro jejichž výrobky na unijním trhu vznikne více místa.

111 komentářů :

 1. Islámský nuzákov v přímém přenosu je třeba se bránit až půjde lidem životní úroveň dolu tak se začne něco dít. A proto chtějí lidi vyměnit za ty hloupé co jim stačí něco k jídlu jedna místnost a mešita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,09
   To bude pozdě bych honit....Afrika NEMÁ V EVROPĚ MÍSTO!A to z našich pěněz bude fašoEU dotovat"""následky"""pandemie v Africe....

   Vymazat
  2. Ukazujou obrazky ,kdyz se Maroko rozlobilo na Spanelsko a tisice marocanu se vrhlo do Spanelska,tak spanelsky vojaci zacali pribehliky hazet zpatky do more.

   Vymazat
  3. Babiš: Pirátostán ne! Piráti zničí zemi. To chcete migranty?

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-Piratostan-ne-Pirati-znici-zemi-To-chcete-migranty-664570

   Vymazat
  4. Plán, který rozdělí nelegální migranty, hlavně muslimy, do všech zemí EU. Odmítneš? Přijde trest. Jiří Kobza připomíná, co se chystá

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Plan-ktery-rozdeli-nelegalni-migranty-hlavne-muslimy-do-vsech-zemi-EU-Odmitnes-Prijde-trest-Jiri-Kobza-pripomina-co-se-chysta-664524

   Vymazat
  5. 11,55
   To bylo pravdivé počtení....bohužel.

   Vymazat
 2. 14"13 bezejmenný, někam přece musí ustupovat, nebo jde o zdroje?

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 4. No máte pravdu, ale jen doplním, USA odstopily už dávno.

  OdpovědětVymazat
 5. Bravo pane doktore.Alespoň někdo z ČR používá mozek a pokud se týče uhlí jsem pro používání uhlí dál, máme vše vybudované na uhlí ,tak buďme normální.

  OdpovědětVymazat
 6. 15:10 Bude zapotřebí, aby se vašimi předsudečně nenávistnými výroky zabýval někdo z LGBT a následně policie a soud. Je neuvěřitelné, co si vůči jinak sexuálně orientovaným lidem dovolujete!!! Je to urážka celé LGBT komunity kam zrovna vámi jmenované dvě ženy nepatří. Ale to je nepodstatné. Z vašich výroků vyplývá, že lesbami pohrdáte!

  Pane Dvořáku, mažte to prosím, nebo se to obrátí proti vám! Toto si nemůže dovolit ŽÁDNÝ server.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale ale,kdopak se nám to tady rozčiluje? To budete taky žalovat i zprávy o počasí, že se začíná oteplovat? Žádná jiná společenská skupina nedělá takové divadýlko jako např. barevné průvody Prahou. Jestli vadíme uskupení LGBT, tak vězte, že vy zase vadíte mně svým nenávistným chováním. Kdybyste se chovali normálně, tak si vás nikdo ani nevšimne, ale to divadýlkování asi patří k té vyjímečnosti.

   Vymazat
  2. Rad bych poznamenal, ze normalni chovani, nejaky celospolecensky a jiny normalnosti se na svete vetsinou netrpi.
   A nikdy netrpeli,to by si povsim.
   Jo ,jsou nekdy ty vyjimky..
   Kdyz zacali s pokrokovym oproti feudalum kapitalismem, resily se pak nektery veci ,ale az kdyz se uz bezpecne presmekl do Imperialismu, tedy silenejsi formy.
   Vysledky od britu a dalsich byly odstrasujici a fasisticky vyhlazujici..
   To se prekrikovalo demokracii.
   Po zaniku yperitovyho /je libo koktail/,imperialismu, nekde se zustalo u fasismu,a jinde se preslo na taky imperialistickej komunismus,ale brzy po nem zase ani stopy i pres nekonecny kriceni na tema vyvoje do komunistickyho socialismus atd..Znamenalo to navrat od 1990,do fasismu nekde jiz od 45..
   Beda na jeste snad horsi se prislo..
   Vzdycky to usili pro lid znamenalo nedostatek lidi /cloveka/,prave tam, kde se na tom uvedeni do praxe tak silene "nadreli".
   To bude tim, ze i s kricenim i lidskych pravech ,zase podobne nejsou lidi..
   To vyplyva z toho co se deje kolem prave ted..
   Vsecko se opakovane prekrikuje demokratismem, kterej uz davno neni. Jestli kdy byl. Asi ne.
   A kdyz nejsou lidi/ani clovek/na ty lidsky prava, je otazka kdo tam vlastne je..
   Rozhodne tam nejsou takovi,co by byli postizeny normalnosti ,coz se nikdy netrpelo a casto bez diveni vse velmi zhorsovalo..Akorat zadny vyjimky nejsou..
   Akorat se nenormalne posuzujou z hlediska normalni lidskosti.
   Treba lidske zakony na nelidske bestie hitlerismu,normalne nezabiraji dodnes, to je jasne..
   To jsou taky ty vyjimky..

   Vymazat
  3. Pane záložák ani mě se nelíbí chování lidských úchylek které vždy vyvrcholí trapným pochodem hrdosti cti a důstojnosti. Na necenzurovaných fotkách z tohoto pochodu jsem viděl jak dospělý chlap ukazuje malému chlapečkovi své velké přirození jak si vede účastník pochodu svého partnera na řetězu jako zvíře se psi maskou zastrčené věci v análním otvoru (paví pera) atd. To je nějaká hrdost a důstojnost? Už vidím jak dva chlapi od malinka vychovávají malé děvčátko aby se z nich v době jejího dospívání nakonec ještě nestali pedofilové. Jen dodám že skoro každý teplý to s ženskou dokáže. Nemám nic proti společnému soužití lidí stejného pohlaví ať se vyřídí jejich majetková vyrovnání atd. ale na co svatby? Když o nich nebude slyšet nikdo si jich nevšimne...VIP 🖕

   Vymazat
  4. Zalez nepovedená hříčko přírody a jdi se promenovat mezi Muslimy. Buď rád, že tady jsou lidé tolerantní, ale nechtějí, aby se tu kdekdo promenoval a hejkal, jak je mu ubližováno.

   Vymazat
  5. Přátelé, to byl žert, jak už se tu někdy stává, vyzní zcela naopak. Reakce to byla na Unknowna, který napsal opravdu odpudivý příspěvek o paní Bobošíková a Lipovské, které označil za lesby a doporučoval jim jakési erotické praktiky. Tak mě napadlo, že ten blbec se vlastně dopouští trestného činu a že mu dám ochutnat jeho vlastní medicínu. Pan Dvořák Unknowna smazal a za blbce jsem tu teď já! Hezký večer všem.

   Vymazat
  6. 22:10, odstraníte to psaním času na počátku ale nebojte se, i bez času, z textu je zřejmé, že je adresován bezejmennému nebo kachně.

   Vymazat
 7. Video s titulky z 12.5.2021 TO SI URČITĚ SHLÉDNĚTE
  https://www.infovojna.sk/…ysl

  https://www.infovojna.sk/article/zlociny-proti-ludskosti-pravnici-a-odbornici-na-medicinu-podnikaju-pravne-kroky-proti-who-a-osobam-spojenych-so-skupinou-davos

  Dr. Fauci je s největší pravděpodobností otcem COVID-19!
  https://gab.com/KanekoaTheGreat/posts/106214013730613372

  OdpovědětVymazat
 8. A snad je to i antisemita ci homofob .

  OdpovědětVymazat
 9. Unknwn-Kokot zůstane kokotem a to vždy. Nevyléčitelné.

  OdpovědětVymazat
 10. Špatný titulek. Žádný Brusel, ale my, občané unijní Evropy to všechno zaplatíme. Ti nadstandardně placení lemplové v Bruselu nám to akorát hodí na hlavu.

  OdpovědětVymazat
 11. unhovne nemysli si že vyvázneš vše je připraveno a půjdeš !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. evropská debilita se nedá ani komentovat už delší dobu zahaluje Evropu období temna !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Nezapomente, ze az zrusi evropske ocelarny, tak na tu tisice kilometru putujici ocel do Evropy uvali uhlikovou dan. Takze i kdyby ji vyrabel Cinan za misku ryze, tak bude drazsi nez je ta nase. CVUT uz by mel reagovat, kamenne mosty budou brzo zase v mode.

  OdpovědětVymazat
 14. Bylo by hezké všechno dovážet, šetřit energie, suroviny, přírodu i práci ... dílem tak následovat USA. Zůstává ovšem otázkou čím platit, když tu už jednu takovou "rezervní měnu" tisknutou v libovolném množství máme? A i té, dřív nebo později dech dojde. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. 14/13
  Howne, tvé blbství je tak gigantické a nezměrné, že jeho plody ani nelze odpovídajícně okomentovat. Ale dobře že jsi. Nevěřil bys, jakou úctu jsem díky tobě pojal k osazenstvu naší místní blbečkárny.

  OdpovědětVymazat
 16. Všechno je, jak má bejt, alébrž
  počátky tavení rudy ve vysokých pecích staré Číny jsou datovány do III. – II. století př.n.l.,
  přičemž neskutečné množství dílen s vysokými pecmi je datováno do období dynastie Chan (202 př.n.l. – 220 n.l.), hned po roce 117 př.n.l., kdy byl zaveden státní monopol na solný a železnorudný průmysl během vlády císaře Wu Ti (vládl 141 – 87 př.n.l.),
  přičemž většina míst zpracovávajících železo založených před rokem 117 př.n.l. se věnovala pouze litím ze záhotovek ulitých ve vysokých pecích v jiných oblastech, dále od lidských obydlí.

  Takže kruh se uzavřel. Výroba oceli ve vysokých pecích se, díky idiociii Evropy, opět navrátí do země svého vzniku. No, není to k posrání? "Moudrost" Evropy je vskutku nezměrná.
  To bude pánečku šrumec. Rusko bude dodávat matřoš, Čína ho bude zpracovávat, a Evropa platit a platit a platit. Paráda, ne? Proč nepřispět na rozvoj Číny a Ruska?
  Jo, ještě ten Henry Corte. Ten jednoduše vynalezl už jednou vynalezené ve staré Číně, téměř dva tisíce let před jeho zrozením. To jen my si myslíme, že jsme vší vědy futrál a pupek civilizace.
  Ale jo. Zpátky ke kořenům.
  Hurá do pravěku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemam nic proti, zpatky rychle do jeskyni a potom z jeskyne rovnou na strom..Pozor,strom bude vzacnej a drahej..Nevi se jestli vubec bude..
   Vedecky a jiny reseni nemame.
   Vlastne mame. Kdo by je zivil..
   Nejsou lidi, clovek se nepusti do vedeni lidskych prav/taky nejsou pro nej a nikdy ani nebyly, napr.prava viru covidu jsou prednejsi/,nejvyssiho demokratickyho hu,humanismu, a tak je vyvoj prave tam se ubira..
   Clovek,kdyz se dozije obydli na strome, zahyne treba na nachlazeni ,ale vzduch nebude cistej a to je hlavni. Nikdo jeste neprisel na NATO, zrusit zbrojeni prave NATO. To se nepovoluje ,ale aspon....
   Zeleny jsou, to jo..
   Je to jako v ty basni Predcasne Zpozdenej Vlak.
   Je zpozdenej a porad.
   Napr. Marx a marxisti pitvali kritizovanim kapitalismus, kdyz uz davno byl zavedenej imperialismus az do fasismu..
   Protoze ten byl nekdy daleko v Indii,v Cine atd.
   A vsechno zbytecny jsou vedomosti, taky o nepratelsky Cine o historii ,ty se snadno, pre pici v peci vyhne v peci ,mediismu..
   Nez se zacnou resit tyhle problemy, predcasne zpozdenej svet bude zase jinde..
   A kde? To asi zalezi na vyskytu tech stromu..
   Asi nebudou povoleny. Ponevadz.
   Tam na nas zadna bestie nevyleze..
   A mohli bychom se tak nevedecky rozmnozovat..
   A kdo by je zivil..

   Vymazat
 17. vzpominam si na velkej skok v Cine za Maocetunga, kdy v kazde vesnici meli svou "vysokou" pec, kde delali ci vlastne pudlovali zelezo.

  Samozrejme to nedopadlo tenkrat dobre, velkej kus Ciny se odlesnil... takze to co ted navrhuje EU, je vlastne nic noveho pod sluncem

  OdpovědětVymazat
 18. 8,50
  Ještě není ani 9 a ty už jí máš zase jak Havel!

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane unkrovn na lavičce zřejmě sedíte vy že píšete z mobilu. Ale já vás Inde stejně poznal...

   Vymazat
  2. 9,15
   A kde máš třetího havlo@@@@@ta,ten má dneska volno F100?

   Vymazat
  3. Zapomněl jsem podpis VIP 😀

   Vymazat
  4. 9,28
   Na názory pisatele VIP jen pes,NA TVOJE KAŽDÝ!!!!!

   Vymazat
  5. 9,41
   Prázdné nádoby nejvíc duní.....
   Na tebe ty senilní trosko z Reichenbergu NEMÁM!!!!.-)

   Vymazat
  6. 9,58
   Já nemám Q54 s F100 hned po ránu,havlostoko!.-)

   Vymazat
 20. Inde Posledně jste tu uváděl 50 milionů zaokrouhlené to na sto. Milion sem milion tam je to jak se sovětskými gulagy...VIP 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,34
   Hitler byl tvojí ikonou jako pro udavače Havla....inu,co se divíme,že?

   Vymazat
 21. 9,25
  A kolik zavřažděných má na svědomí amiokupant????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,24
   Qualis dominus,talis et servus.....na tebe to sedí!

   Vymazat
  2. No rakosniku ve Vietnamu zarvalo hodne

   Vymazat
  3. 14,01
   A nejen tam pane,nejen tam.

   Vymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 23. 10,17+10,21
  Hele vy dva totálně zaostalý vemena z pornoJandoPutnovo dýmky míru,jděte se prustituovat na Forum nebo na Blicí listy,tam to ocení!!!!

  OdpovědětVymazat
 24. Objevil se v digitálním prostoru vyjímečně kvalitní text a to je otevřený dopis Prof. Dr. Petr Piťhy, což je v dnešní době zjevení!!
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/05/20/otevreny-dopis-mons-petra-pithy-verejnosti/#more-972080

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,58
   Je to bezvadně popsáno,díky Vám za upozornění.

   Vymazat
  2. 11,28
   Tak se pochlub ty PYJáte co bys tam napsal ty...?

   Vymazat
  3. 11;26
   A švestičky ze zahrádky by nebyly, ty vlezdoprdelko.

   Vymazat
  4. 12,38
   Dumkopf,maul Halten!.-)

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 25. 11,22
  Tak po miliontý:KDE JE TY HLAVO PLNÁ AMISR@@K PROSEKTURA,JAKÁ NEMOCNICE HO DNESKA MÁ????!!!!!Když víš kulový,tak mlč a nedělej ze sebe ještě většího idiota,než seš!A ty mOUDra si schovej pro kniHOVNU udavače Havla,tam se tvoje F73 spojená s F600 a F808 bude vyjímat!.-D

  OdpovědětVymazat
 26. 11.31 Letadlům F-115 se říkalo létající rakve...V té době, kdy byla jejich ,,sláva" jsem byl na letišti tak mě prosím nepřesvědčuj. Mig 21 toto letadlo převyšoval o třídu. Vynikajcí letadlo USA byl Phantom 116 dvoumotorák. Proboha do všeho se tu neser.

  OdpovědětVymazat
 27. 11,31
  F115 tady neuvádím!Ty máš F73+A52+F600+F808....a to jsou jen ty na první pohled nad slunce jasné!.-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 28. Takže konec NHKG nyní tzv Liberty je vlastně plánovaná akce zeleného údělu. Ty 4 vysoké pece přeci vyrobí tolik tun CO2, že by se stejně nezaplatily ani těmi ukradenými povolenkami. Co EK dělá, to je zkrátka pěkné a tajné.

  OdpovědětVymazat
 29. 12,28
  Proto ten """dokonalej""" šrot cpe amiokupant s úpornou snahou všem,kteří jsou členy NATO?!

  OdpovědětVymazat
 30. 12.28 Kačere nerozčiluj se kecáš. Byl jsem v té době na letišti v Přerově a byl dopodrobna informován o kvalitách nepřátelských letadel v té době např.F-115, které mělo být protipólem Mig 21 které bylo na tamním letišti dislokováno. Nakonec Amreičané se s parametry efek 115 netajili. Nedostatkem letadel byla krátká křídla, kdy tato letadla po vypnutí motoru nedokázala letadlo uvést do klouzavého letu a ihned spadlo jako kámen. Proto se jim na Západě(!) říkalo létající rakve. Měly krátkou životnost neb mnohé evropské státy, které musely tento paskvil od USA koupit, je v brzku přestaly používat a vyřazovat z výzbroje(Itálie, Holandsko, Německo... U tebe budu zcela klidně blb. Ty nemůžeš urazit. A ÍÍÍÁÁÁ nebude? Zakejhej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 14,51
   PYJáti a TROPičky,to je tvoje mantra havlopussynko ubohá!Po volbách se nestane nic a ty tvoji PYJáti dopadnou stejně,jako dopadly Veverky....

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 32. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 33. 12,50
  Hele ty havloko@@@@s,KDE JE ODDĚLENÍ PROSEKTURY,KTERÁ NEMOCNICE HO MÁ?!!!!!A to,že seš nekrofil nám psát nemusíš,nedojmeš tím nikoho.....ovšem,co čekat,když le rodinou léta táhne F73 s A52,že?.-)))

  OdpovědětVymazat
 34. 12.55 Projeď si křížem krážem Rusko a Sopojené státy jako já, ať poznáš, kde žije skutečná žebrota a pak někoho urážej. Z nemocničního lůžka přes zamřížované okno toho moc nevidíš...A podle pirátů už Masaryk věděl, že na internetu se lže! Tak na něj taky moc nespoléhej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 35. 13,11
  A kterej Masaryk to věděl?Tomáš nebo Jan?.-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,59
   Noooo,možná máte pravdu,ale píšu už dole,ten starší to učitě věděl už jako poslanec Říšské rady a posléze mu to určitě ukázali v emerice,PROTOŽE ODTAMTUD JE """VŠEHNO""".......Pyramidy,Ježíš,Balbecké terasy,Olmékové,Imkové,Aztékové,Vysuté zahrady Semiramidiny,kolos Rhodský....a v neposlední řadě i Karel IV.-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 14,21
   A teď tu o tom,jak slušně se chovali amiokupanti ve Vietnamu zejména v My Lai!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 14,34
   Copak,seš nějaká rozrušená havlopussynko....večer tě pornoJandoPutna nepocválí:-DD

   Vymazat
  6. 14,34
   A pamatuj si havlopussynko,pokud jde o amiokupanta....
   VULPES PILUM MUTAT,NON MORGES!

   Vymazat
  7. 14.21 V Rusku neuvidíš lidi žijící v krabici, nkdo zlitý nebo zfetovaný se tam nepovaluje po zemi, nejsou tam žádné barevné hlavně černošské no go zony, kam bílí nesmí. 40 milionu Američanů bere alespoň stravenky na jídlo aby neumřeli hlady.Dobývání Marsu je nenasytí. Rozhodně v Rusku není tolik vražd. Všude v Rusku uklizeno a pořádek. Přál bych ti vidět jen Bronx, to je síla. Z Ruska odcházejí, nikoli na stálo(!!!), hlavně lidé jako ti bohatí k nám do Karlových Varů..Hlavním městem Rusů v Západní Evropě je překrásný Biaritz(pak Nice) kam jsem byl pozván jedním ruským podnikatelem. Kasina, golf... Takové velké Monte Carlo. Rusko vzdoruje náporu občanů z Ukrajiny, kterých už tam je 7 milionů. Stav obyvatelstva se tam nijak dramaticky nesnižuje. Za to na Ukrajině klesl stav obyvatel ze 156 na 137 milionů. Ostatní jsou po Evropě. Migrace lidí je po Evropě normální dnes i těch co tu nemají co dělat. Tak proč by nemohli i nějací Rusové! Rád tě ze svých zkušenosí a všechny ostatní kolem poinformuju o svých zážitcích. Ony tyto informace nejsou ani tak stejně určeny jen tobě. To jen, že jsi tady rozjel tu diskusi. Jinak ty mi nestojíš ani za to ÍÍÍÁÁÁ co tady hýkáš! P.S. Rusové stěhující se do Evropy se v žádném případě nezbavují svého občanství, tudíž neutíkají!

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 36. 13,24
  Podle mého to nejdřív věděl otec a to už v době,kdy byl koncem 19.století zvolen jako poslanec do Říšské rady.-D

  OdpovědětVymazat
 37. 14,09
  A že nedávají pravdivý dokument o BLM v emerice?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 14,27
   PRAVDA O TOM,CO SE DĚJE DÍKY PEDOFILNÍMU BIDETOVI V uASS se ti nezamlouvá,Unhovne?!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 38. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,23
   Umíš mlvit slušně ty pasvile z teplometu pornoJandopUtny?!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 14,28
   Zase čučíš do zrcadla ty zvadlej havlovohone?.-)

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 16.14 Kromě tebe nesleduji, že bych tady byl pro někoho za rudého pitomce. Jo teď se ozve kačer, viď?

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 39. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,25
   A co dokument o vrazdění amiokupantů po celém světě,ten připosraná a prolhaná havlostoka nebude vysílat?!.-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 14,30
   Které oddělení SE JMENUJE PROSEKTURA TY F73 s A52???:-D

   Vymazat
  4. 14:25 bezejmenný, podle Vašeho písemného projevu se zdá, že právem.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 40. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,40
   Narodil ses jako hlupák a velmi úspěšně jsi rozvinul své vrozené schopnosti:-D

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 16.30 Lidmi v tvém okolí se raději neoháněj...

   Vymazat
  5. 16.30 unknown názorně zde predvádite jaký má váš život smysl. Sprostota, urážky, nenávist, zášť... to je váš smysl života. Vás vidět pan Havel, jakého přívržence má! No děláte Havlistům věru nepěknou reklamu...VIP 🥴

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 41. Prosím, mazejte ty urážlivé spoty. Děkuji, B

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.