Reklama

čtvrtek 13. května 2021

Chystá se nový anšlus Rakouska?


Ivan David
13. 5. 2021

Rakouský kancléř Sebastian Kurz je dneškem definitivně „persona non grata“. Státní protikorupční zastupitelství proti němu hodlá vznést žalobu nikoli za korupční jednání, ale za to, že prý lhal při slyšení v parlamentním výboru ohledně jedné z mnoha kauz, které se a něj neustále valí. Tentokrát v případě obsazení členů představenstva rakouské banky ÖBAG. Jde o komerční banku, jejímž vlastníkem je rakouský stát. Jmenování členů představenstva i dozorčí rady je pravomocí ministra financí jako zástupce vlastníka. Obvykle se provádí na základě usnesení vlády. U nás podobnou státní komerční banku nemáme. V EU patříme mezi menšinu zemí, v nichž stát nevlastní ani neovládá žádnou komerční banku, skrze níž by tradičními metodami pomáhal podnikatelům.

Zdá se, že jde skutečně do tuhého a opozice jako jeden muž – od socialistů přes neoliberály až po Svobodné – žádá jeho rezignaci.

Obviňování Kurze ze všeho možného je, zdá se, jedinou náplní práce rakouské opozice. Rakouská vláda lidovců a Zelených si přitom vede na evropské poměry nadstandardně jak v boji s pandemií, tak v progresu očkování. I ekonomický propad je ve srovnání s ostatními zeměmi menší, a to právě i díky tomu, že kancléř Kurz se svým ministrem financí Gernotem Blümelem přinutili Rakouskou národní banku, aby „nalila“ do rakouské ekonomiky peníze. Na rozdíl například od té naší, která to odmítla. Ve finanční pomoci rakouským podnikům na přežití COVID-krize se ÖBAG silně angažovala. Díky tomu velká řada podniků dnes ještě existuje.

Rakouští „noví lidovci“ mají stále zdaleka nejvyšší volební preference. Média až na nepatrné výjimky však líčí Kurze jako dalšího Orbána, který vede zemi pryč od demokracie. To, že v jednom kuse mohou líčit autoritáře v údajně autoritativním režimu jako negativní personu, jim v pocitu „nesvobody“ nikterak nepřekáží. 

Sebastian Kurz se dlouho snažil různá obvinění nedramatizovat. Po posledním obvinění a hrozbě trestního stíhání se však dnes celkem razantně ozval. Prohlásil, že státní protikorupční zastupitelství ho samozřejmě jakožto samosoudce může obvinit a také tak pravděpodobně učiní, ale on se bude bránit před svým soudcem a rozhodně nehodlá po vznesení žaloby odstoupit.Mimo jiné řekl: „I v Rakousku se stalo zvykem to, co známe z mnoha jiných zemí, a to jsou neustálá anonymní i neanonymní udání, kterými se pak živí veřejný diskurs. Není to nic příjemného a práci to nikterak neusnadňuje, ale hodlám ve své práci důsledně pokračovat.“

Kalkulace na automatické odstoupení z funkce kancléře opozici tedy zatím nevyšla. Před dvěma lety, po vypuknutí skandálu „Ibiza“, proti tehdejšímu místopředsedovi rakouské vlády Heinzi-Christianovi Strachemu, vicekancléř odstoupil a sám Kurz tehdy odmítl další spolupráci se Svobodnými, jejichž předseda čelí obvinění z korupce. A Svobodní mu to nyní s radostí připomínají, přidávají s ke všem obviněním a vyžadují rezignaci. Je to tím horší, že se jasně ukázalo, že celá kauza Ibiza byla v podstatě vylhaná. Bohužel to vyšlo najevo až po zveřejnění celé nahrávky z vily, kde se „skandální“ hovory odehrávaly. Není sporu o tom, že pád tehdejší Kurzovy vlády rozehrálo Německo, jehož televizní stanice ZDF zveřejnila umně vystříhané záběry rozhovoru z vily na Ibize, kde měl Strache jednat s falešnou agentkou falešného ruského oligarchy. Jsou známa jména aktérů této „pasti na Stracheho“, ale kdo byl vlastně zadavatel, se příliš neví. Je jasné, že Němci to s radostí využili ke svržení tehdejší rakouské vlády, kterou kancléřka Angela Merkelová velmi neměla v oblibě, stejně jako tu současnou.

Sebastian Kurz ale rezignovat nehodlá. Kritizuje práci vyšetřovacího výboru parlamentu, který se stále jmenuje Vyšetřovací výbor ke kauze Ibiza, ale místo vyšetřování oslabených Svobodných se plně soustředí na svržení vlády lidovců a Zelených. Stále se objevují nová obvinění, která nahrazují ta předchozí neprokázaná. Útočí se buďto přímo na Kurze nebo na jeho nejbližší okolí, především ministra financí Gernota Blümela. Není divu, že Kurz dnes konstatoval, že už sám ztrácí přehled, z čeho všeho je obviněn. Není si prý ale vědom ničeho, čím by porušil jakýkoli zákon či v čem by konkrétně lhal. 

Uvidíme, jak ustojí i tuto krizi. Opozici totiž ubývá čas – Rakousko se pozvolna otevírá, letní turistickou sezónu chce Kurz otevřít úplně, očkování pokračuje dobře, lidé se už mohou registrovat bez ohledu na věk. K distribuci vakcín použila rakouská vláda i Bundesheer, tedy rakouskou armádu. V létě už by mohlo být na odvolávání populárního kancléře příliš pozdě. Zdá se také, že opozici nikterak nezáleží na tom, jak bude Rakousko vybředávat z ekonomické koronavirové krize, odvolání vlády má absolutní přednost bez ohledu na následky. Ostatně by přece vše dělali lépe, kdyby to uměli, a „zelený“ prezident Alexander van der Bellen by jim garantovaně poskytl veškerou podporu sestavením úřednické vlády. Ani média by nešetřila chválou, náhle by bylo vše v pořádku, i kdyby nebylo.

Záleží na tom, jak se k problému údajných Kurzových lží postaví koaliční Zelení, kteří jsou médii neustále vyzýváni, aby přestali ty „strašné poměry ve vládě“ krýt. V Německu se Zelení chystají převzít vládu a rakouští Zelení se pravděpodobně budou cítit posíleni a zatouží po realizaci Green dealu, restartu migrační politiky a zdanění „nečistých“ zdrojů energie, což by jim spolu se socialisty (SPÖ) a neoliberáy (NEOS) šlo určitě lépe než s lidovci, kteří neustále hovoří o jakémsi zachování konkurenceschopnosti Rakouska. Svobodní (FPÖ) by pád Kurzovy vlády uvítali nejen proto, že mu nemohou zapomenout „zradu“ v případě Ibiza, ale i proto, že by se jim vrátila antimigrační politika, kterou nyní zastávají lidovci a jim tak už zbývá jen boj proti vládním koronovým opatřením, na čemž se, jak zjistili v komunálních volbách, nezíská tolik hlasů, kolik by se zdálo.

Pokud padne vláda, „zelenému anšlusu“ Rakouska k Německu budou stát v cestě už jen voliči ÖVP (ÖVP má stabilní volební prognózy nad 35 %), a to, jak víme, se také dá obejít. Ve Vídni se nyní rozhoduje o Evropě a o tom, zda vůbec může v systému EU přežít talentovaný politik, který „nezapadá“ a podporují ho „jen“ vlastní voliči, i když je jich ve srovnání s těmi, kteří podporují EU a Německu komfortní strany, většina. Sledujme to – jde o hodně.

64 komentářů :

 1. Pan Kurz to musí ustát protože jde opravdu o celou Evropu a stejní poskoci NWO ho chtějí vyřídit jako u nás Babiše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Kurz to ustojí, je odolný a vypadá to, že na to má koule !

   Vymazat
  2. My díky prolhanému Zemanovi a jeho předskokanu Klausovi nemáme ani jednu státní komerční banku i když do beztrestně vykradených bank za Klause se nalilo ze státního rozpočtu 600 miliard Kč, aby je obratem Zemana daroval za hubičku svým obřezaným kamarádům. Investiční a poštovní banku "prodal" ze 1 Kč, když do ní nalil 160 miliard ! Celá parta z Prognostického ústavu při ÚV KSČ ve složení Zeman, Klaus, Dlouhý a pod. byla ve skutečnosti filiálkou CIA !!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Lidi bdete, neblbnete, i kdyz se to stane, tak o co si myslite ze pujde? Viden nerozhoduje o Evrope, ale Nemecko rozhoduje o Evrope, takze pockejte do zitrka, a pak se (snad) dozvime jak dopadl prepocet v Arizovne, a potm, no potom se uvidi, kde je pravda a ceho se bat. Osobne si myslim ze nejvetsi nebezpeci pro Evropu jsou "stredozemni plavc" Pokud se tohle nepodari zastavit, tak pomahej vam vsem Pan Buh

   Vymazat
  5. Europoskoci z Čech útočí na Babiše že prý je ve středu zájmů a nic se neděje. Pokud Babiše odstraní tak jim to stejně nepomůže jeho voliči budou volit ANO nebo SPD. Za každou cenu by nám chtěli zařídit islámský nuzákov značka NWO.

   Vymazat
  6. Je vidět, Rakousko mají také svého Koudelku. Nějakého kašpárka co pracuje pro CIA. Svobodně myslet a konat. To si k velvyslanci USA nesmí nikdo dovolovat.

   Vymazat
  7. cabliku,

   jestli si myslis ze Andrejko - potazmo ANO zabrani prisunu cernych inzinyru k nam, tak jsi (ve vsi ucte) jeste vetsi vul, nez velkej vul

   Vymazat
  8. Basos Co to meleš zatím dělá co slíbil ani migranta do republiky teď nám je chtěli vnutit opět. Má nejvíc voličů tak se na něj musíme spolehnout. Pokud to poruší tak jeho voliči přejdou k SPD.

   Vymazat
  9. 9,46
   Omyl,je jich tady víc,než dost!

   Vymazat
  10. Ave já Nebojte já vím ale nejsou to zatím Afričané z středověku a náboženský fanatici.

   Vymazat
  11. Ave já V našem městě Mongolové, Ukrajinci a Indové slimáci zatím ne.

   Vymazat
  12. 12,44
   Kvůli haldě muSLIMÁKŮ šly lázně v Teplicích skoro na buben,nikdo normální tam nechce jezdi.
   P.S. A zbavit se toho sajrajtu legální cestou nelze.

   Vymazat
  13. Trochu věcnosti by neškodilo:
   Vyšetřování komentuje šéfredaktor vídeňského týdeníku "Der Falter" JUDr. Florian Klenk:
   https://www.falter.at/zeitung/20210512/die-akte-kurz?ref=homepage
   V článku je také odkaz na samotný vyšetřovací akt (který lze stáhnout).

   Vymazat
  14. CHYSTA SE ANSCHLUSS RAKOUSKA?NE BUDE NAVRAT DO RAKUSKO MADARSKE MONARCHIE!

   pero dejin se vratilo po spirale na stejne misto a pod jinym nazvem tvori nas car PUTIN( boze cara chran)na miste byvale monarchie tzv oddil TROJMORI,kde se znovu dostaneme pod Rakosko-Uhersko.
   Neverite? Dukazem je,ze se asi bude rusit v Praze Ruske velvyslanectvi a vse se znovu zcentralizuje pod Rakousko do WIDNE,to pry ma dohodnout i schuzka s panem presidentem BIDENEM.
   Tam se mu to nakredencuje jen to fikne.

   Pripominam ctene verejnosti,ze nema cenu cekat na novou invasi rusaku jako v roce 68,tam vsechny nadeje obcanu padaji.
   Investice socialismu jiz byly ukradeny,haldy nasetrenych aktiv se promenily v obrovacke dluhy a vlada se dala tajnymi z wrbeticz zdynamitovat do sracek,tak co by se tu dalo jeste zachranovat?
   MERDE pratele MERDE!
   Jedini strizlivi opravdovi zeny a muzi jsou z OK SPD.
   Pochopili,ze budoucnost bude mozne postavit jen na zmene systemu viz jejich program a je logicke,ze volici zazivaji transformaci OS na ČSV dokonce s vlastnim programem,coz je v historii republiky doposud NEVIDANE a ojedinele!

   Tim padem jsou i vsechny politicke subjekty,ktere neprejmou(neosvoji si cili ukradnou) PROGRAM VOLICU zkratka NPV naprosto zbytecne a neni je treba vubec volit,staci to hodit SPD.

   VYZYVAME(volici)BUDOUCI a nove POLITICKE SUBJEKTY ABY PREVZALY TOTO NPV!
   Tem politikum zacatecnikuum,kteri by NPV nerozmeli stoji awangarda obcanu k dispozici v zive diskusi opavdove prime demokracie a to IHNED a tu!

   A tak bude zajisteno SJEDNOCENI obcanstva pozadovane soudne ustavnim panem Rychetskym!

   MIRU ZDAR VALECNICI SVOBODY,NEBO TAKY NE!

   Vymazat
 2. Zdá se mi, že Rakousko začíná od nás opisovat, už ho naháňajů.

  OdpovědětVymazat
 3. Má někdo racionální vysvětlení pro to, proč je mainstream tak umanutě promuslimský a proimigrantský ať ji my, Rakousko, Anglie, USA, nebo Francie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,50
   Lze racionálně vysvětlit plánovanou sebevraždu....

   Vymazat
  2. V honbe za ukradeni moci pouzivaji politi jako

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 13,41
   Počty ala Kraďousek,to by havlostoce šlo.....a lhaní k tomu!

   Vymazat
  5. Podivejte se vsichni,jak v honbe za ukradenim moci neziskovkami zubozene OS


   pouzivaji piratiska konske huculiska metody lhani a podvodu .


   Nahore mi malemu bezmocnemu zviratku zablokovali psani komentu,abych nemohl adorovat pravdu tj odstrel puskou pravdy.
   Vsude pisi,ze jdou za panem HAVLEM,ale ti zradci poslapavaji jeh pamatku,kde jenom mohou.
   Delaji ze me jejich nejvetsih pritele a bdivovatele,ktery by jim snesl modre z nebe sveho NEPRITELE A ZE SEBE NANUCOVAKY ZLA!

   Piratiska zldejiska huculiska,vsude v Evrope jste nuly a tak se snazte u OS ĆR byt taky nuly a dejte OS tv svym volicum na krk chomout 1% domovni dane tj 5000 na hlavu a AFRICACORPS do kazde rodiny rychle a zbesile!.
   Pouzivaji totiz co nejzakernejsi metody z nichz vynika metoda CHUCPE tj strelit se do vlastni nohy.

   Vymazat
  6. Vlastimile vy to nevíte dohnala je koloniální minulost a jednou tam bude vládnout islám. A teď se snaží zničit i Evropu aby na tom byla jak oni.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. 12:50
   Protože to chtějí KORPORACE (byznys), EU (boj o moc a oslabení národních států), muslimští šejkové a sponzoři (islamizace), část politiků (spousta voličů na koupení) a neziskoví paraziti (ti na tom byznysu bohatnou, tunelují se státy). A další političtí a mediální ubožáci prostě jdou s davem, je to vždy jednodušší a nic to nestojí, jen svědomí a dobrou pověst.

   A není vyloučeno, že to chtějí největší zločinci z vojensko-průmyslové a finanční mafie (deep state), protože ONI JSOU VŽDY PRO VÁLKU a muslimští teroristé se dají v budoucnu využít, stejně jako v Sýrii.

   Vymazat
  9. Rudý škorpión Správně jste mě doplnil.

   Vymazat
 4. Je nabíledni, že se EU bude silně měnit a politické síly v Německu a jinde se také budou muset přizpůsobit, jinak v nové EU nepřežijí a to se také týká Rakouska! Můžeme se snadno rozhlédnout po EU , jak všude botná a to zdaleka není jenom Francie!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo státy EU už musí konečně skopčáky a EK poslat k šípku to není žádná spolupráce ale diktátura.

   Vymazat
  2. 13,49
   Jenže to by """naše reprezentace""" musela mít koule a konečně říct....PODPORY A HLAVNĚ ZBYTEČNĚ VYHOZENÝCH PENĚZ UŽ BYLO DOST!!!!NEmilá fašoEU ENDE!

   Vymazat
  3. 14,28
   A od kdy je pro Čecha Fricek přítel?Je to stejná svoloč,jako Banerovec a muSLIMÁK!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. Greg Hallett - Adolf Hitler byl Britský agent Red Ice Radio 19.2.2008 české titulky https://www.youtube.com/watch?v=1akAp2eUS90&feature=youtu.be
  Angela Merklová dcera Hitlera - obrazový dokument Dívka Angely Merkelové z Hitlera
  https://www.youtube.com/watch?v=KJ5o3QdOjwY

  OdpovědětVymazat
 6. A není ten útok na Kurze ještě o něčem jiném? Ve střední Evropě probíhá konkurz na to, kdo bude lídrem této části Evropy poté, co dojde k rozpadu EU na několik částí. A Kurz se ukázal jako někdo, kdo moc nechápe globální politiku a proto je částečně odepisován. Role lídra připadne nejspíš maďarskému Orbánovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14/23 blby unknowne,kdyby jsi vedel co dohodli bankstei uz 29.3 2019

   COZ NEJDE UZ ZASTAVIT,tak by jsi tu nepsal,ze vsechno mas v eurech ve strużaku.
   Tak nejen,ze chces dalsi diktaturu pry humanistickou,jak kdysi to bombardovani,to jsi byl ty co odhajloval v parlamentu do zakona al hamajde policejni stat a sber otisku prstu volicu zejmena piratu a vitani k tomu afrikacorpsu zabijaku kafiru (to jsme my domorodci ĆR),chce zvysit najemne o nejmene 5000 mesicne domovni dani 1% raduje se,ze domorodccum CS jsou vyplaceny jen tretinove mzdy,aby sli brzy na buben a vybirat popelnice

   Odstrelme ho dęlęm pravdy do heho rozgajdaneho neomarxistickeho zadku zapomneni, drazi mi volici a volicky nez se rozvzteklim a v noci mu prijdu ukousnout leve ucho,aby vsichni videli,ze jen pravi pravaci jsou OK SPD malovane devcata a chlapci!

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,18
   Od ktreýho zadku ty seš předek.....že by Röhm s Miloškem Havlovic.-)

   Vymazat
  2. Kterou smrt Hitlera máš na mysli?
   Smrt Hitlerova dvojníka zinscenovanou 30.4. 1945 v podzemním bunkru v Berlíně nebo přirozenou smrt skutečného Adolfa Hitlera na přelomu 60. a 70. let v Paraguayi?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. POZOR, nacistický imbecil UnkHowno se vzteká, protože ON JE VNUK HITLERA a ne Merkelbába :-)

   POZOR, nacistický imbecil UnkHowno se vzteká, protože ON JE VNUK HITLERA a ne Merkelbába :-)

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. na ct 24 bilo ze sebastian kurtz je diktator a nacionalista kteri nehaji americku doktrinu zadrzovani invazistu putina,to rikali politologove a zaprodava eu hodnoty.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:02
   A ty nesmysly,že je paní Merkelova dcerou Hitlera ti jistě nevadí, proč nekritizujes prolhané nesmysly, ty budeš jistě této lží tleskat, Vás zavřít, snad po volbách.

   Vymazat
  2. Unku,

   Andula neni fakt Adova ceera, ale je to Wasserpolacka, - tedy esli vis co to je Wasserpolack, ale sdelim ti to protoze mam laskavou naladu ci zachvat... je to bejvale hansovni uzemi na Baltu, rozlejzali se takle Nemci, a pak z toho tak nejak vzniklo Prusko, pak Vychodni Nemmecko a taky kousek Polska...Takze muzes na to trosku vsadit, ze Andula muze bejt vasrpolacka...

   Ale koukam jak ti zde docela dobre nadavaji, a za co je chces nechat zavrit? Mimo toho - pamatujes ze 14 kvetna to je zejtra se dozvime - ci meli bysme se dozvedet pravdu o hlasovani v Arizone, takze mozna bude sranda....

   Vymazat
  3. Basosi, nejsem si jistý, ale tam u Baltu žili Slované, nic na tom nemění hanlivé pojmenování Fischkopfové, není Anděla náhodou tam zrozená ?

   Vymazat
  4. Tady vidíte pánové, jak důležitá je společná komunikační řeč. A udržení enklávy. Základ vždy tvoří řeč mateřská, kterou ani škola často nepřebije. Ač antisemita, učme se od Židů! Byť poznávacím znamením nemusí být příjmení ani na druhé straně biblická módní jména, určitým rastrem mohou být pří volbě ta slovansky znějící.

   Vyjímky existují, viz Vladimír Železný, ač má na klopě českou trikoloru.

   Nebude to na podzim lehké, se v nich vyznat.

   Vymazat
  5. Ado

   pravdi dis brachu, Andula je "ostie" povodne Putkova kamaradka, fakt se znaji dobre, z doby kdyz tam byl Putka resident kgm, nic na tom neni spatneho.. ale Andula proste vi obe strany, a je narozena ted v Polsku, co Polakum dali Rusaci. Ohledne Slovanu, byli yo Pobltsi Slovane, a zili az nekam k Berlinu, Rujane, tam byl chram Svantovida, no a Lipsko a Drazdany prece vsecko stara Nemecka jmena ne? Krasnou knizku o poblatskych a polskych Slovanech napsal kdysi Synkiewtz - jmenuje se Stara Baje... ale to je z doby kdy Polaci byli jeste slusnej narod

   Vymazat
 11. Pane Dvořák, ten sprostý a prolhaný plevel se tady zase příliš rozrostl, takže je potřeba "uklidit" !! Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Hodny clovece, ani Vy 13. května 2021 17:02 příliš nepřispíváte k úrovni diskuze, když admina označíte za neschopného a sám dovedete napsat, cituji: „nový "zákon" o "Předsudečné nenávisti"“, zatím co jde o cosi jako výčet nežádoucího jednání ve vládním materiálu, který není zákonem, tedy není použitelný v trestním řízení. I když v současné soudní praxi ... Ta má, podle mého, v diskutované věci k dispozici leda § 356 TZ, když jeho výklad náleží výhradně soudům, nikoli vládě. JiH

  OdpovědětVymazat
 14. Unknowne 13. května 2021 19:32, pochybnosti ke Sputniku V jsou nad jeho dokumentací. Nad jeho dnes už robustním užití doteď ne. Zatímco Astra Zeneca má dokumentaci bez zpochybnění, v praxi jsou potíže. Tady konec nehlásíte?
  Chováte se jak na fotbalu, místo nadhledu, ponětí o konkurenčním, boji, velmocenském střetu, hrách tajných služeb, skutečném národním zájmu, pokřikujete. V hloupoučkém dojmu, že "těm svým" prospějete. Sám sobě, duše prostá, to notně mršíte. To vám nedojde. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. Už jen to,jak Rusko už pomalu rok dělá sputniku neustále reklamu. Není ve světě stát, který by vakcínu použil jako totální propagandu,tak jako Rusko.
  V desítkách milionů očkování vakcínou, 34 případů úmrtí je opravdu velké číslo. Na každou vakcínu je vždy několik mrtvých, úspěchy vakcíny daleko přesahují negativa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown tvá vyjádření vypovídají o mdlém rozumu jako následek očkování covid 19.

   Vymazat
 16. S kým máme zpívat .-) ?

  Na jedné straně britsko-americká finančně-korporátně-mediální lobby s mocnými oligarchy v pozadí.

  Na druhé straně nějaké stabilní uspořádání Evropy, což znamená jedinou možnost - spolupráci Německa a Ruska, která jediná dokáže vyvážit ty britsko-amícké mocné rody.

  A pak tu máme rostoucí Asii.

  No, ani jedna z těch možností není dobrá, ale německo-ruská spolupráce je asi číslo 1. Jenže toto má právě zhatit US projekt Trojmoří, jejich polský kůň (Poláci rozbili obranu proti Německu před 2.sv.válkou už v r.1934, nyní dělají totéž - jsou koněm US oligarchů.

  Rakousko-Uhersko nebude proti US vlivu v Polsku, Rumunsku, SLovensku a na balkáně asi mít šanci, a jako vždy tu zbyla Itálie - ta nyní dostává 230mld euro a najednou je tan premiérem Mário Draghi, dokonalý poskok US banksterů.

  Takže co se stane, když za tři roky spustí hlavní atrakci "nového tvarování světa", velkou krizi s pádem mnoha měn? Oni doufají, že lidé je budou ještě prosit o bezhotovostní měnu. Odsouhlasí kontrolu obyvatel, konec svobody projevu, to vše se může stát.

  Jedinou naší šancí je zpomalovat je - volbou Pirátů u nás, Zelených v Německu, Demokratů v USA se vše posouvá k chaosu. Potřebujeme čas, platit hotově, nestát v konzum řadě, podorovat národní státy, spolupráci nadnárodní v obchodní rovině.

  Co asi budou volit naši mladí? A může Rakousko-Uhersko-Česko vyvážit vliv US lobby v Polsku a v migrací rozložené Itálii, která navíc nikdy nebyla tou nejlépe řízenou zemí?

  Aneb hlavní otázkou je kdo je spojenec, a kdo skutečný nepřítel. Výsledek bude znám do r.2030.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavle, jediné větě nerozumím, zpomalovat volbou Pirátů co?
   Aby nedošlo k válce, mohla by se Evropa,(EU) odpoutat od NATO, zahrnout Rusko do jednoho ekonomického prostoru. Čína ani Rusko nemají zájem o válku, ani EU! Ambice má jen vlivná část v USA a světoví patologičtí hráči.

   Bude tedy na nás, v evropských zemích, zda tyto světohráče odstavíme ve volbách.

   Vymazat
 17. My vám někoho vybereme a vy si ho, dříve, či později, zvolíte, následně se bude realizovat náš program o kterém vy, nemáte ani zdání. Vláda, která hájí zájmy vlastní země a jejích obyvatel je jednou nohou v kriminále. Dřív se honili tzv. disidenti, teď se, pomocí bruselské páté kolony, honí premiéři, či ministři, viz. Salvini.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,42
   Inu,kdo neposlouchá(jako v nedávné době Mer-Kheli) nebo teď,jako Salvini,bude fašoEU a amiokupanty zničen.....je to k zblití!!!!!

   Vymazat
 18. 9,32
  A pro F73 s A52 a F100 po ránu je debilblok....?-)))))

  OdpovědětVymazat
 19. 10,10
  Tady je zase nablito a nasráno z havlolejnolahvárny....a co vnoučata Fricku,alles Gute.-)

  OdpovědětVymazat
 20. CIA přesunula svojí rošádu vedle do Rakouska chudák Kurz.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.