Reklama

úterý 18. května 2021

Co nevíte o válce Británie s Rudou armádou přímo v průběhu 2. světové války

Jurij Gorodněnko
 
18.5.2021 NovostiMiraRu, (překlad Irena) ČeskéNárodníListy

V předvečer Dne vítězství Ústřední archív FSB RF odtajnil nové materiály týkající se Velké vlastenecké války, mezi kterými je obzvlášť zajímavá svědecká výpověď Vasilije Salomatkina, který byl za války v německém zajetí a v roce 1945 se stal svědkem toho, jak Angličané vyvraždili několik tisíc sovětských zajatých vojáků.

(Na snímku hořící plovoucí vězení - loď Cap Arcona)

Salomatkinova svědecká výpověď byla zaznamenána ministerstvem státní bezpečnosti SSSR v květnu roku 1949. Vyplývá z ní, že 3. května 1945 britské vojenské letectvo potopilo německé zaoceánské dopravní lodě Cap Arcona a Deutschland, a také nákladní parník Thielbek. Tyto lodě se nacházely v přístavu německého města Lübeck a sloužily jako plovoucí vězení. V době leteckého útoku Angličanů se na lodích nacházelo 12 000 vězňů, kteří tam byli převezeni z nacistických koncentráků. Absolutní většina z nich byli sovětští zajatí vojáci.

Ráno 3. května 1945 anglická vojska vstoupila do Lübecku. Německá posádka kapitulovala a britské velení o tom velmi dobře vědělo, stejně jako vědělo, že se na palubě lodí v lübeckém přístavu nacházejí sovětští vojenští zajatci. Přesto angličtí letci nejen tato plovoucí vězení potopili, ale navíc cynicky dobíjeli ty, kteří se pokoušeli doplavat ke břehu. V důsledku toho zahynulo až 9 tisíc vězňů.

Tím ovšem tato tragédie neskončila. Sovětští občané, kteří to přežili, byli přesunuti do britského tábora pro vojenské zajatce, kde byli drženi v nelidských podmínkách. Z vězňů německých koncentráků se tak proměnili ve vězně britských koncentráků. A to bez ohledu na to, že byla Velká Británie povinna je neprodleně repatriovat do jejich Vlasti. Zcela jinak se tam ovšem chovali k německým vojákům a důstojníkům, které Britové zajali v Lübecku. Ti měli plnou volnost pohybu a dokonce si směli ponechat i své zbraně.

Poté, kdy byla tato svědecká výpověď Salomatkina odtajněna, „historik“ Dmitrij Chochlov označil vraždu tisíců sovětských vojenských zajatců za „exces pachatele“, tedy fakticky za „náhodu“, a to přitom, že sami Britové přiznali, že daná akce byla plánovaná.

V červnu roku 1945 vysoce postavený důstojník rozvědky Královského vojenského letectva Noel Till provedl šetření tragédie v Lübecku. Ve svém hlášení tvrdil, že britské velení zcela vědomě rozkázalo provést letecký útok na sovětské zajaté vojáky. Souviselo to s plánem britského premiéra Winstona Churchilla vést válku proti SSSR.

V dubnu roku 1945 hlava britského kabinetu vydala rozkaz vypracovat operaci Nemyslitelná (Unthinkable). Jednalo se o agresi USA a Velké Británie proti SSSR. Předpokladem bylo, že se tohoto útoku na Sovětský svaz zúčastní i zbytky Wehrmachtu. Příslušná dohoda byla uzavřena s vedením Třetí říše již v březnu roku 1945. Proběhlo to v rámci operace Sunrise, což byla separátní jednání mezi Anglií, USA a Německem ve Švýcarsku povolená osobně Hitlerem.

Podle přiznání generála SS Karla Wolffa scénář spolupráce domluvený na těchto jednáních předpokládal, že ty nejbojeschopnější jednotky Wehrmachtu ustoupí do oblasti Berlína, Šlesvicko-Holštýnska a bavorských Alp, a tam „budou čekat“, než se vojska USA a Velké Británie „střetnou v otevřených prostorách mezi těmito citadelami“ s Rudou armádou. A až se „mezi Rusy a Anglosasy rozhoří nevyhnutelný vojenský konflikt“, tak se zbytky německé armády připojí k Angličanům a Američanům.

Do dnešního dne se mělo za to, že operace Nemyslitelná byla pouze teoretickým plánem. Dokument odtajněný FSB dokazuje, že tomu tak nebylo. Vedení Královského vojenského letectva sledovalo zcela konkrétní cíl – likvidaci potenciálního protivníka. Po porážce Německa by tito zajatci ze SSSR doplnili řady Rudé armády a po spuštění operace Nemyslitelná by bojovali proti anglické a americké armádě. To tedy byl pravý důvod tragédie v Lübecku. Přičemž tato akce nebyla jediná!

Na dánském ostrově Bornholm dostal velitel německé posádky Gerhard von Kamptz od britského velení rozkaz „držet obranu proti Rusům“ do příchodu anglických vojsk dislokovaných v Hamburku. Němci se bránili až do 19. května 1945.

V západním Sasku v oblasti Schwarzenbergu německé jednotky kapitulovaly před sovětskou armádou až 24. června 1945. Do té doby také čekaly na Angličany a Američany.

Velení německých vojsk v Československu dostalo od Hitlera rozkaz kontaktovat americké velení už 23. dubna 1945. V souladu s tímto rozkazem německé uskupení v oblasti Prahy nepřestalo válčit ani po kapitulaci Německa. Nacisté čekali na příchod svých amerických spojenců.

Také v západní Jugoslávii německé jednotky a jednotky ustašovců držely obranu v očekávání svých anglických „partnerů“.

Německé jednotky dislokované v Řecku pod velením generálmajora Hanse-Georga Benthacka se okamžitě po kapitulaci Německa spojily s Brity v boji proti řeckým komunistům. Boje s partyzány, kteří byli součástí protihitlerovské koalice, trvaly od 12. května do 28. června 1945.

Útok proti SSSR se v roce 1945 neuskutečnil jen proto, že generalita USA a Velké Británie v té době došla k závěru, že nad Rudou armádou vyhrát nedokáže. Proto jim nezbylo, než realizaci této operace Nemyslitelná ukončit. Což ovšem neznamenalo, že by se Anglosasové svých plánů vzdali. Prostě jen vsadili na budoucí jadernou válku.


73 komentářů :

 1. Prvotní chybu udělal už car Mikuláš... měl vystoupit z války na straně Anglosasů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pata kolna zla satanistu z lihne prvni proprity ovladani sveta

   nam bude brzy vnucovat jejich 6.priritu a to je valka.
   Prave ted lezou na tento jediny fungujici web

   SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE IHNED ROZBIT DEMOKRACII

   a nanutit se na vylupovani svych volicu,kteri se stale jeste domnivaji,ze to preci zadne kurvy nejsou,no soudic jejich porno zamestnani je prave toto jasne videt a volici zblbli jejich GR TV ohlupovaddel ani nezpozoruji,ze jejich ohlupovani je dosahovano pry JEN PORUSOVANIM ZAKONU,ktere jsou poslapany jejich pochodem neomarxistu a trockistu vsemi institucemi policie a justice!

   Vymazat
  2. Lord Churchill byl zločinec a proto mu dnešní vládnoucí sebranka postavila u nás pomníky !! Svůj k svému a přitom soutěžit, kdo je z nich větší svině !!

   Vymazat
  3. Je to trochu jinak, Rusko vstoupilo do války jako spojenec Srbska, proti Rakousku-Uhersku, které bylo tlačeno do války císařským Německem. Takže spojenectví trojdohody tak vzniklo proti spolku Německo /Rakousko-Uhersko a Turecko.
   To nic nemění na proradnosti a špinavostech Anglosasů - Velká Británie, viz. kniha Kdo donutil Hitlera k válce se Stalinem (Starikov??).

   Vymazat
  4. A nejen Churchill.
   Tohle :

   https://uloz.to/file/pMDRSsJVwdcg/majskij-mnichovske-drama-pdf#!ZGH4LmR2ZzL1MzDkAwL3MJIwAQHjZJqwMUq5HIEsoayPHQOzMD==

   je svědectvím toho, co ti anglosaští zločinci spolu s Frantíkem, jakožto náš "spojenec", zamýšleli s námi před válkou udělat...

   Vymazat
  5. Robe 15:04 díky za toho Majského.

   Vymazat
  6. Ale car Mikuláš byl přeci Anglosas geneticky i smýšlením. Rusové byli jen jeho majetkem v samoděržaví. Z toho vyplývá i jeho bezohledné obětování Rusů podle přání VB ve světové válce.

   Vymazat
  7. No jo, pane Pavle, vlastně máte pravdu. Ovšem jeho Volkgenosse ho a jeho rodunu odmítli nalodit, odvézt do bezpečí a zachránit... Divní příbuzní...

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I ty jeden ubožáku, z tebe by i MUDr Mengele měl radost a co teprve Adolf Eichman !!

   Vymazat
  2. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Vymazat
 3. Čečil byl darebák a zloduch s hounem v držce.Zrovna jak US soldateska bombardujįcí Československo! Komunisti správně tu pruhovanou svoloč ignorovali i v Plzni !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. egizimní chalifát a rabů a musiimů , kdežto Sýrie je jen další putleroffský parcabát šířící mor odlidí na úkor civilizace, kterou bílý nadčlověk postavil na hrbu kalibánskýh říší a jeho podžadnými obyvateli a který se židočekističtí podlidé marn ě pooušej zničit či olslabovat

   Vymazat
 4. Kdyby Rudá Armáda nevyhrávala nad nacisty tak by se žádné vylodění v Normandii nekonalo. To musí být každému dnes už jasné. Takový k!rvy jako jsou anglosasové aby dohledal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je následek prohry u Kurska a operace Bagration západ jim takový úspěch nevěřil. Tak Stalin udělal v Moskvě přehlídku nacistických zajatců. K článku to jsem opravdu nevěděl a přečetl jsem tolik knih a zhlédl hodně dokumentů.

   Vymazat
  2. Nedomysle asi vám uniklo, že před vyloděním v Normandii probíhal už boj v Itálii i když bez velkého úspěchu. Na W.Ch. můžeme mít různé názory, ale bojoval urputně pro Británii. U nás to není zvykem, zde mívají přednost cizí zájmy. Souhlasím, že bombardování našich továren na konci války byla sprosťárna.

   Vymazat
  3. Adonisi!!

   Bombardování našich měst týden před koncem války údajným spojencem, nebyla sprosťárna, nýbrž bezskrupulozní satanský akt mezinárodního teroru. Dnes řvou fašouni vrbětice, vrbětice a přitom ani nevědí je najít na mapě (leda vyguglit). Bez důkazů chtějí pomstu a vyvolání jaderné války, protože satanský juesej si to po nich žádá, proto hovnni tak buší po nocích do klábosnice. Posuzovat bombový útok na Plzeň a Prahu dnešními standardy, pak jedinou adekvátní odpovědí by bylo vybudování PROLIVU STALINA (pro jistotu neuvádím kde).

   Vymazat
  4. A stačilo tak málo. Jen pozdržet operace a nechat odpočinout vojáky a dozbrojit. Nic nedat na prosby o zahájení protiútoku.
   Dopřát němcům čas na přesun na západní frontu a nechat je zahnat vyloďovací jednoty do moře.
   A potom v klidu osvobodit celou Evropu.

   Vymazat
  5. Pane Ďuro, asi jsem nedostatečně proklel USA, tak máte prostor se na mě vvydovádět. Nechápu proč, já jsem pumy na Škodovku neházel.

   Vymazat
  6. Adonis. Byl to klasický případ zlovule W. Ch. proti spojencům. Ano, spojenci jsme se stali až kdyz propukla válka v Evropě. Jinak s byvalim Československem V. Británie pohrdala. V.B. poskytla půjčku emigrantske vládě zastoupené nikým nevolenym Beneše. A tak jsme dluzili za výstroj a výzbroj, v které bojovali Cechoslovaci po boku Anglie. Anglie a USA zadržování naše zlato až do roku 1980? Nevěřím jim ani pozdrav

   Vymazat
  7. Pane reproduktore,
   náhodou prastrýc byl svoboďák já jsem si u nich rád hrál na vojáka s anglickou helmou a rád jsem poslouchal válečné zážitky. Až později, jako dospělý jsem se dozvěděl,že do posledního knoflíků naše zem jejich výstroj zaplatila. Nedělám si iluze nalevo ani napravo, jak na západ tak na východ.

   Vymazat
  8. Neberte to Adonis jako útok na vaši osobu. Ovšem že raději vyhlížím východ slunce než západ. Nevnucuji své názory nikomu a rád diskutují s rozumným lidmi a tím myslím i vás. Díky

   Vymazat
  9. Podlidi je potřeba redukovat vždy a cšude. válka je nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Vymazat
  10. Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti ...

   Vymazat
 5. Rusko nemělo důvod bojovat v 1. sv. válce, nebyla to jejich válka, ale Anglosasů. Anglosasové nikdy neudělali Rusku nic dobrého, vždy jim škodili a chtěli jejich bohatství a území s tím, že je vyvraždí ! Tohle trvá, ale Rusku došla trpělivost. Začalo bojovat a ne se poddávat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rUSKO JE UMĚLEH PATVAR BZNIKLEJ S JEDINÝM ÚČELE - VYRVAT MUDLIMŮM Z PAZOUŮ kONSTANTINOPOL A OBNOVIT KŘESŤANSKOU VLÁDU NAD bOŽÍM HROBEM. tENTO ÚKOL NESPLNILO A TUDÍŽ DŮVOD JEHO DALŠÍ EXISTENCE ZANIKL. ŹIDO KAGALSSSR, KTERÝ SE NS JEHO TROSKÁCH vylíhl měl za cíl zamořit svět židobolševickým morem a dát svět v plen podlidem tam zrozených, ani to se nezfařilo a tento patvar vzal za své jak prorkoval pan Hitler již v roce 1945. Stejně dpadne i putlerifskej parchanát Chujlostan a jeho sovětizační projekt.

   Vymazat
  2. oprava:v\rvat musulmanům z pazourů Konstantinopol.

   Vymazat
  3. vový člověk zvítězil v Rusku i v Americe. Mezi americkými demokraty a ruskými komunisty není žádný podstatný rozdíl v životním názoru. Komunisté američtí a sovětští soutěží, kdo předloží lůze více a lepších lahůdek. Vytýkají si navzájem, že jsou špatnými sluhy lidu, neuspokojujícími dost iniciativně jeho touhy a přání. Vytýkají si navzájem, že jsou špatnými komunisty. Rozdíl je jen v tom, že demokraté své smělé cíle neodvozují z dogmat marxismu, ale jednají intuitivně a kasuisticky, aniž by o obecných cílech a jejich smyslu přemýšleli. Úsilí o neustálé zvyšování blahobytu davů probíhá na Západě automaticky jako přírodní proces, protože existuje objektivní, na akademických úvahách a plánech nezávislý motor, kterým je kapitalistický systém. Základ je ovšem psychologický: touha davů po stále větší spotřebě, touha se chlubit, předvádět se před ostatními a jiné s tím související vlastnosti davového člověka. Kdyby komunisté ruského typu dokázali dát lůze opravdu vyšší životní úroveň než kapitalismus, byl by s demokracií dávno konec. Lůza kašle na svobody, svým skutečným potřebám by je bez váhání obětovala. Lenin vskutku jasnozřivě pochopil, že socialismus může zvítězit nad kapitalismem jenom vyšší produktivitou práce. Demokracie se drží jedině tím, že zatím dovede lůze lézt do zadku mnohem účinněji než komunisté. Plyne z toho, že Západ pokročil v komunismu mnohem dál než Východ. Západní komunismus je vláda lůzy ve vyšším stadiu. (Strade)
   Německý nacionální socialismus z počátku sledoval nebo aspoň proklamoval stejné základní cíle jako demokraté a komunisté. Bylo třeba získat masy a vyhrát s nimi válku. Bez mas nelze v politice nic podnikat — o to se postaral a demokracie. Brzy se však nedalo pochybovat, že Hitlerovo úsilí sleduje cíle diametrálně odlišné od cílů sovětských bolševiků a amerických demokratických kryptokomunistů. Hitlerovým cílem bylo stvoření nového, vyššího člověka v nietzscheovském smyslu, nové panské rasy bojovníků duševně zcela odlišných od sovětských mechanisátorů, nalézajících smysl života v pracovních rekordech, i od amerických občánků, vyžívajících se honbou za dolarem. Válka byla nutným předpokladem zrodu vyššího člověka. Vůdce, jako žádný státník, nemohl veřejně vystoupit se svými skutečnými názory. Neměl jinou možnost, než setrvat u nacionalistické ideologie, jíž získal pro své záměry německý národ. Vůdci nezbyla jiná cesta než vybojovat válku o lidstvo pouze s jediným národem. Elity ostatních národů se postavily proti němu, protože ho nepochopily, a ani pochopit nemohly. Mezi ostatními národy jen malé skupiny prozíravých pochopily velikost a smysl vůdcova boje. Toto tragické nedorozumění je nutno napravit. V budoucnu se elita už nesmí vybíjet mezi sebou. Má jiný úkol: rozbít spiknutí celosvětové komunistické lůzy …

   Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:
   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajících hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."
   ukázkou evropské bezmocnosti byla akce Anglie a Francie v Egyptě roku 1956. Tout olekcí ukázaly Spojené státy a Rusko Evropě, kdo je skutečným vítězem války. Nejde o bagatelníudálost, ale o symbol doby.

   Vymazat
 6. Slovu anglického gentlemana se dá věřit, přesvědčili se o tom Arabové, kterým jistý Lawrence z Arábie nakukal, že když se vzbouří proti Turkům, tak jim Angláni zaručí nezávislost. Další duše prostá byl prezident Beneš, který věřil, že demokrati nemohou jít na ruku Hitlerovi a ejhle, oni s tou spoluprací předběhli, pro totéž zatracovaného Stalina, a to způsobem dosud nevídaným. Vydíráním donutili cizí stát, aby se vzdal svého území.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kostěji Nesmrtelný 18. května 2021 12:47 jak víte, že prezident Beneš "věřil", když se ve vysoké politice pohyboval víc než dvacet let? Nedochází vám, že jiná řešení než ta, která nacházel, zřejmě neexistovala? Když, tak (po bitvě) povězte jaká. JiH

   Vymazat
 7. Je jasné že Sovětský svaz vyjádřil vojenskou podporu v roce 1938 našemu státu proti Němcům s podmínkou že nám půjdou taky na pomoc Anglie a Francie. Bylo jasné kdyby nás podpořil sám naší "spojenci" by se v tom případě dali ihned na stranu Hitlera. Angličané vozili severní cestou loděmi vojenskou techniku Sovětům a mnoho jejích námořníků při tom zahynulo. A dnes se šťourat ve věcech o kterých se dosud nevědělo? Trochu mi to připadá jako Vrbětice a ty jsou jen 7 let staré. Věřit? Třeba to bylo trochu jinak já nevím...VIP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:56 Vozili, vozili, neboť jim CCCP platil zlatem. Ovšem ti prostí námořníci si zaslouží úctu, to bezesporu.

   Vymazat
  2. Co vím Unknowne 18. května 2021 12:56, bylo to bez podmínky pomoci za strany Británie a Francie. Právě ty se s pomocí odkazovaly na sebe vzájemně. JiH

   Vymazat
  3. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Vymazat
 8. Myslím, že historie jasně ukazuje, že slovanské národy nemohou a nesmí nikdy důvěřovat těm anglosaským!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Je to z důvodu vštěpování jiných kulturních hodnot (Slované X Anglosasové) od útlého věku po staletí. To souvisí i s jiným typem psychiky. Kdy u Slovanů převažuje ve větší míře lidský typ struktury psychiky s větším důrazem na morálku, svědomí a konání dobra. U anglosasů jsou od těchto hodnot odkloněni do vícero různých směrů ve větší míře.

   Vymazat
 9. Pane Pavle,
  s důvěrou je lépe být opatrný vždyť i Polsko nám chtělo po válce zabrat Špindl i Těšín. Zrovna tak u anglosasů, Briti ve válce utajili USA
  rozluštění Enigmy ATP..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to šílené, jak se neustále zatajuje, překrucuje nebo rovnou přepisuje historie. A stačí jen, aby zemřela generace, která to zažila a jaká je šance, že někdy ještě vyjde pravda najevo?! Vždy se opráší jen, to co se zrovna hodí...

   Vymazat
  2. Pane Pavle, proto je dobré číst z různých zdrojů i z různých dob.

   Vymazat
 10. O tom, že Churchil chtěl 1.7.45 vyhlásit válku SSSR se už ví dávno, tento dokument jen odhaluje další informace o tom, jak to bude probíhat a kdo je do toho zapojen a jak. A nevyšlo jim to, stejně, jako Vrbětice. Jeden podraz za druhým. Skutečně se skláním před vůdci SSSR, kteří i přes obrovské oběti dokázalo porazit fašistické Německo a ukázat sílu slovanského Ruska.

  OdpovědětVymazat
 11. Všechny takovéto historické poznatky je třeba uchovávat, už vzhledem k projektu MŠTS pod vedením Plagy, chce modernizovat výuku dějin, asi v duchu BIS. Taky proto, že informační svět je zahlcován svinstvem trollů, jako jeden unknown, nebo IB, kteří tu neustále zasmraďují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sun C 18. května 2021 15:10, skromný dotaz. Jak víte, že Indický běžec a Unknowni okolo nejsou, tak jak vystupují, také tak přesvědčeni? Je vyloučeno mít opačný, třebas hloupý názor, než máte právě Vy? Nešlo by domyslet to? Když už jste si zvolil zrovna tenhle nick? Kdože vyslovil zásadu, že nepřítele je třeba držet si na dohled? JiH

   Vymazat
 12. Unknown18. května 2021 14:07

  Ty už máš dostatečně nasráno..., v hlavě.
  Tak proč ještě voláš o nášup?!

  OdpovědětVymazat
 13. Na lodi mezi přeživšími by i muzikant a dramatik E.F.Burian. RAF dostala zprávu 2.5. od švédské a švýcarské rozvědky o vězních, přesto 3.5. bombardovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano pane fisere, zbytečně zemřelo moc lidí. Byl zázrak, že EFB doplaval na Usedom a jak sám napsal v jedné opuštěné kantýně se z hladu přejedl a to byl jeho 1.pocit svobody.

   Vymazat
 14. Vždyť každému muselo být podivné, že Němci do poslední chvíle válčili, když už bylo velice jasné, že prohráli a že dalším bojováním nic nezmůžou.

  Zřejmě měli tedy na mysli, že se spojí s US/UK...

  OdpovědětVymazat
 15. Je to nyní paradox,ale vítězství Rudé Armády a SSSR je zásluha VKSb.(Bolševici).Armáda musí mít silné politické zázemí,které pro vítězství pracuje.To je slovanské,západní,kapitalistické stojí na ziscích-na penězích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Tzv slovanske je "nas mnogo", kdy politicti komisari strileli sve vlastni vojaky.

   Vymazat
 16. Podobně dal Churchill v prvních dnech války, pár týdnů po ústupu z Dunkirku, rozkaz vybombardovat francouzkou flotilu u Alžíru, Mers-el-Kébir, od které si de Gaulle tolik sliboval, zahynulo přes 1.000 francouzských námořníků...

  OdpovědětVymazat
 17. Je mi 74 let a a v r.1976 jsem byl účastníkem zájezdu do koncentračních táborů v bývalém západním Německu.
  Zájezd byl organizován Svazem protifašistických bojovníků.
  Důvodem pro moji účast bylo věznění mého otce v délce 6.5
  roku v KT Flossenburg a možnosti vzít sebou jednoho rodinného příslušníka.

  V autobuse byl přítomen český vězeň z lodi CAP ARCONA.

  V té době běžela informační zpráva, že angličtí letci dostali zprávu o tom, že na lodi jsou esesmani kteří cestují do Jižní Ameriky. Po odtajnění už není toto pravda.

  Pravdou je, že po ztroskotání lodí se snažili vězňové dostat
  na břeh. Tam stáli německé stráže s civilisty a kdo byl v dosahu byl zastřelen. Náš český vězeň se zachránil tím, že
  čekal v dubnové mořské vodě na odchod stráží.

  Na tomto příběhu je jasné, že pravda se objeví až po 60 letech. To samé platí i pro dnešní dobu.

  Odpovědět.

  OdpovědětVymazat
 18. Asi dám opět přežitost k útoku na mne, za můj nazor. Protože francouzská flotila kdyby se přidala na stranu Německa, pak by přečíslila britskou námořní sílu. Bombardovali po výzvě, až po vypršení varovného ultimáta. Každý si může představit sám, jak by pokračovala válka, bez zničení fr.lodí. Na kdyby se nehraje,ale po připojení k britskému loďstvu by nedošlo ke zbytečným ztrátám životů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:01 Možná mám špatné informce, ale mám za to, že frantíkům bylo Angličany přikázáno co mají se svou flotilou udělat. O tom, že je hodlají rozstřílet v přístavu tuším nikde nepadlo ani slovo. Stejně jako vládě ve Vichy nikdo nevyhlásil válku a potopení flotily bezesporu válečným aktem je.

   Vymazat
  2. Pane Kostěji,
   kdyby fr.válečná flotila zůstala bez povšímnutí, tak si myslíte že by vláda ve Vichi dodatečně vyhlásila válku Německu a flotilu k tomu použila, nebo nečinně počkala až ji zabere Hitler. Moc variant není.

   Vymazat
  3. adonis 18. května 2021 17:01, ano takové riziko existovalo, takže šlo o válečnou situací vynucenou akci. Ohleduplní války nevyhrávají. Faktem ovšem je, že zbytek francouzské válečné flotily se k Německo Japonskému válečnému úsilí nepřipojil, Pétainovu vládu velení válečného loďstva v Oranu nerespektovalo, ale odmítlo podřídit i de Gaullovu hnutí Svobodné Francie. JiH

   Vymazat
  4. Pánové nabízím závěr, že válka je svinstvo.

   Vymazat
 19. 16:09 Dyslektiku, nech si otočit desku.

  OdpovědětVymazat
 20. Nemecko se z valky dokazalo poucit.
  Navic RuSSak nemuze prekousnout, ze ackoliv je vitez valky, nemuze se vubec ekonomicky pomerovat s Nemeckem, ktere prohralo. RuSSak svou kvalitou zivota v nekterych castech zeme patri porad do feudalismu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dyslektiku, tohle jsi tu nablil již v 16:09. Ty jsi snad na kliku.

   Vymazat
  2. Tato informace byla dlouho uchovávána v tajnosti a na světlo světa přišla až v posledních letech. Jedná se o plán překvapivého útoku na SSSR hned v létě roku 1945, plán vypracovaný spojenci, jehož uskutečnění bylo zastaveno fakticky až v poslední chvíli.
   Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska… Zatím o tom ještě málokdo ví, stejně tak i to, jakým způsobem Stalin dokázal překazit plán „pravděpodobných spojenců“, proč bylo nutné urychleně dobýt Berlín, proti komu britští instruktoři v dubnu 1945 cvičili nerozpuštěné německé divize, které se nechaly dobrovolně zajmout, proč byly s nelidskou krutostí zničeny Drážďany v únoru téhož roku a koho ve skutečnosti tím chtěli Anglosasové vyděsit.
   Na začátku dubna 1945 před samotným koncem války Winston Churchill, ministerský předseda ruského „spojence“ Velké Británie, vydal příkaz náčelníkům svých štábů k vypracování operace překvapivého úderu na SSSR – operaci „Nemyslitelné“. Plán v rozsahu 29 stran mu byl předložen 22. května 1945.
   Podle tohoto plánu měl být útok na SSSR proveden po vzoru Hitlera – nečekaným úderem. 1. července 1945 čtyřicet sedm anglických a amerických divizí bez jakéhokoli vyhlášení války měly uštědřit drtivou ránu naivním Rusům, kteří takovou nekonečnou podlost od svých spojenců naprosto neočekávali. Úder mělo podpořit 10 – 12 německých divizí, které „spojenci“ drželi nerozpuštěné v Šlesvicku-Holštýnsku a jižním Dánsku a které denně cvičili britští instruktoři: připravovali je k nové válce se SSSR. Podle plánů měla začít válka sjednocené západní civilizace proti Rusku a následného „křížového tažení“ se měly zúčastnit i další země, například Polsko a po té Maďarsko… Válka měla dovést k úplnému rozbití a kapitulaci SSSR. Konečným cílem bylo završit ji tam, kde to plánoval Hitler v plánu Barabarossa – na hranicích Archangelsk-Stalingrad.
   Anglosasové se chystali zlomit Rusy terorem – totálním zničením velkých sovětských měst: Moskvy, Leningradu, Vladivostoku, Murmansku a dalších drtícími údery létajících pevností“. V ohnivých smrštích měly zahynout miliony Rusů, stejně jako byl zničen Hamburk, Drážďany, Tokio,… To se chystali učinit se svými „spojenci“. Tedy obvyklý obraz: nejodpornější zrada, krajní podlost a zvěrská krutost – to je vizitka západní civilizace a zvláště pak Anglosasů, kteří zabili nejvíce lidí v celé lidské historii.
   Nicméně 29. června 1945, den před plánovaným začátkem nové války, Rudá armáda nečekaně změnila svoji dislokaci. To byla rozhodující událost, která otočila tok historie, a příkaz k útoku anglosaským vojskům nebyl vydán. Dobytí Berlína, který byl pokládán za nedobytný, ukázalo sílu sovětské armády a vojenští experti nepřítele se přiklonili k rozhodnutí SSSR nenapadnout. V čele Sovětského svazu totiž naštěstí stál Stalin
   V dubnu 1945 mezi spojenci panovala představa, že ruští vojáci jsou válkou vyčerpaní a vojenská technika na hranici funkčnosti. Jejich vojenští odborníci však byli nakonec velmi překvapeni silou sovětské armády, kterou demonstrovala při dobytí Berlína, jenž byl jimi považován za nedobytný. Není pochyb o správnosti závěru historika V. Falina, že Stalinovo rozhodnutí o útoku na Berlín na počátku května 1945 zabránilo třetí světové válce. To bylo nedávno potvrzeno i odtajněnými dokumenty.

   Vymazat
  3. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Vymazat
 21. Avšak i po dobytí Berlína se plány na zrádný útok dále rozvíjely v plné rychlosti. Zastaveny byly až tehdy, když bylo zjištěno, že byly vyzrazeny a výpočty stratégů ukázaly, že bez nečekaného úderu by SSSR nemohl být zničen. Existoval ještě jeden důležitý důvod, proč Američané vznesli vůči Britům námitky: potřebovali totiž SSSR, aby rozdrtil Kwantungskou armádu na Dálném východě, bez čehož by americké vítězství nad Japonskem bylo nejisté.
  Stalin nebyl schopen zabránit druhé světové válce, ale podařilo se mu předejít té třetí. Situace byla mimořádně vážná, ale SSSR opět zvítězil, nepoddal se.
  Nyní se na Západě snaží vysvětlovat plán Churchilla jako „odpověď“ na „sovětskou hrozbu“, na Stalinovy snahy zmocnit se celé Evropy.
  https://www.kramola.info/vesti/vlast/operaciya-nemyslimoe-plan-napadeniya-soyuznikov-na-sssr-v-1945-godu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Vymazat
  2. vový člověk zvítězil v Rusku i v Americe. Mezi americkými demokraty a ruskými komunisty není žádný podstatný rozdíl v životním názoru. Komunisté američtí a sovětští soutěží, kdo předloží lůze více a lepších lahůdek. Vytýkají si navzájem, že jsou špatnými sluhy lidu, neuspokojujícími dost iniciativně jeho touhy a přání. Vytýkají si navzájem, že jsou špatnými komunisty. Rozdíl je jen v tom, že demokraté své smělé cíle neodvozují z dogmat marxismu, ale jednají intuitivně a kasuisticky, aniž by o obecných cílech a jejich smyslu přemýšleli. Úsilí o neustálé zvyšování blahobytu davů probíhá na Západě automaticky jako přírodní proces, protože existuje objektivní, na akademických úvahách a plánech nezávislý motor, kterým je kapitalistický systém. Základ je ovšem psychologický: touha davů po stále větší spotřebě, touha se chlubit, předvádět se před ostatními a jiné s tím související vlastnosti davového člověka. Kdyby komunisté ruského typu dokázali dát lůze opravdu vyšší životní úroveň než kapitalismus, byl by s demokracií dávno konec. Lůza kašle na svobody, svým skutečným potřebám by je bez váhání obětovala. Lenin vskutku jasnozřivě pochopil, že socialismus může zvítězit nad kapitalismem jenom vyšší produktivitou práce. Demokracie se drží jedině tím, že zatím dovede lůze lézt do zadku mnohem účinněji než komunisté. Plyne z toho, že Západ pokročil v komunismu mnohem dál než Východ. Západní komunismus je vláda lůzy ve vyšším stadiu. (Strade)
   Německý nacionální socialismus z počátku sledoval nebo aspoň proklamoval stejné základní cíle jako demokraté a komunisté. Bylo třeba získat masy a vyhrát s nimi válku. Bez mas nelze v politice nic podnikat — o to se postaral a demokracie. Brzy se však nedalo pochybovat, že Hitlerovo úsilí sleduje cíle diametrálně odlišné od cílů sovětských bolševiků a amerických demokratických kryptokomunistů. Hitlerovým cílem bylo stvoření nového, vyššího člověka v nietzscheovském smyslu, nové panské rasy bojovníků duševně zcela odlišných od sovětských mechanisátorů, nalézajících smysl života v pracovních rekordech, i od amerických občánků, vyžívajících se honbou za dolarem. Válka byla nutným předpokladem zrodu vyššího člověka. Vůdce, jako žádný státník, nemohl veřejně vystoupit se svými skutečnými názory. Neměl jinou možnost, než setrvat u nacionalistické ideologie, jíž získal pro své záměry německý národ. Vůdci nezbyla jiná cesta než vybojovat válku o lidstvo pouze s jediným národem. Elity ostatních národů se postavily proti němu, protože ho nepochopily, a ani pochopit nemohly. Mezi ostatními národy jen malé skupiny prozíravých pochopily velikost a smysl vůdcova boje. Toto tragické nedorozumění je nutno napravit. V budoucnu se elita už nesmí vybíjet mezi sebou. Má jiný úkol: rozbít spiknutí celosvětové komunistické lůzy …

   Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:
   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajících hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."
   ukázkou evropské bezmocnosti byla akce Anglie a Francie v Egyptě roku 1956. Tout olekcí ukázaly Spojené státy a Rusko Evropě, kdo je skutečným vítězem války. Nejde o bagatelníudálost, ale o symbol doby.

   Vymazat
 22. Z textu Unknowna 18. května 2021 16:09 je patrné, z jak ubohého základu vychází jeho antirusismus. Pro jeho stav platí, že žádný systém není poznatelný pouze vlastními prostředky. Takže, komu není rady, tomu není pomoci. Trol to není, jen a pouze, omezenec. JiH

  OdpovědětVymazat
 23. Odpovědi
  1. Dvoraku, potom, co jsi tady psal, ze nejlepsi susena sunka je prsut, uz radeji nic nekomentuj. Prave takovi knedlikari a rizkari jako ty nam v Chorvatsku delaji ostudu.

   Vymazat
  2. Od roku 1992 do Chorvatska nejezdím. Bohužel v Chorvatsku vládnou zakomplexovaní ustašové.

   Vymazat
  3. jAK TO ŘEKL TEN Chotvat v jednom dokumentu: " TEN JEJICH(SRBSKEJ) POP VyPADÁ JAK ČERT A TO I JE A POOROBNEJTE S NAŠÍM PANEM FARŘEM!

   Vymazat
 24. I tyto okolnosti mohou vysvětlit počínání "západních spojenců" na jimi v roce 1945 obsazené části ČSR. Takže v té Plzni je opravdu co slavit. JiH

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 26. A teď jsme v paktu anglosaských vrahů.A s našimi největšími slovanskými bratry jsme div ne ve válce.Stydim se za proradné vlastizrádce a všehoschopné patolízaly,co nás reprezentují!!!!

  OdpovědětVymazat
 27. Počuvajte všetci mudrci.Poviem vám jeden starý,ale výstižný vtip."Starý zajac príde domov s malým zajkom a žena zajačica sa rozkričí:Čo tak smrdíš starý?:Starý zajac pohotovo odpovie:Ale v lese som stúpil do lajna. Nato malý zajko povie: Mami never mu,ja som videl,ako si s ním vytrel zadok ujo medveĎ.Tak je to s celým NATO, s ktorým si Rusko hravo poutiera zadnicu,keď bede neposlušné...............

  OdpovědětVymazat
 28. Je strašné mít takové proradné spojence. Britský "demograt" Churchil chtěl kvůli demokracii znova po ukončení nejstrašnější světové války znovu zabíjet lidi. A nebyl sám USA se s ním spojilo. Je neuvěřitelné, jak špinavé podrazy "demokratický" svět používá pro své sobecké a zištné cíle. A když se k tomu dnes přidá neochota mírové spolupráce, ale zbraněmi a municí napěchované vojenské základny USA po světě k obsazení cizích území a zábor přírodního bohatství, tak na to se máme těšit. Máme se těšit na to, že v brzké době půjdeme za zájmy First Amerika prolévat svou krev? Ne to nesmíme dopustit, musíme usilovat o to aby Rusko a Čína zkrotili americký imperialismus, a přinutit USA k tomu, aby dělali to co svět chce a nikoliv to co chce USA!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.