Reklama

sobota 1. května 2021

Co se nevešlo do hlavní zpravodajské relace České televize – Události (VIDEO)

Jan Urbach a Rado Miko
1. 5. 2021 VašeVěc a  Outsidermedia

Ukrajinští neonacisti poprvé uspořádali tzv. „Pochod vyšívanek“ v Kyjevě na počest výročí založení SS divize Haličina – ukrajinsky Українська дивізія січових стрільців «Галичина», německy 14. Waffen-Grenadier-Division bei der SS (galizische Nr. 1), která byla založena za 2. světové války.


Dosud se shromáždění k této příležitosti konaly pouze v ideologickém centru ukrajinského fašismu – ve Lvově.

Divize SS „Halič“ byla založena 28. dubna 1943 ve Lvově, v létě roku 1944 ji Rudá armáda zničila v rámci Lvovsko-sandoměřské operace u ukrajinského města Brody.


Na videu jsou vidět vedle vyšívaných košil, k jejich oblečení vyzvali organizátoři, také repliky uniforem Waffen-SS Galizien, někteří účastníci nesly symboly divize.

Pochodu se účastnili rovněž lidé se znaky dobrovolnických formací šovinistů a teroristů, kteří bojují na Donbasu proti těm, kteří v roce 2014 odmítli přijmout kyjevský puč a právě vyzdvihování banderovců z OUN-UPA a ukrajinských dobrovolníků Waffen-SS.(Na snimku H. Himmler při přehlídce ukrajinské divize SS)


Organizátoři oficiálně místo divize SS užívali formulaci 1. ukrajinské divize Ukrajinské národní armády Halič, aby popřeli kolaboraci s německým nacistickým režimem. UNA byla navíc utvořena až v roce 1945 s spojila příslušníky rozbité divize SS a do ní vtělených Ukrajinských legionů sebeobrany a dalších kolaborantů.

Pochod vyšel od stanice metra Arsenalna a přešel na tzv. Majdan za pokřiku banderovského hesla „Sláva Ukrajině, hrdinům sláva“. „Halič – divize hrdinů“ a vedle znaků divize byly v průvodu i červeno-černé banderovské vlajky. Jistou zajímavostí je, že mezi vlajkami byly také bílo-červené běloruské opozice.

Hrána byla hymna Organizace ukrajinských nacionalistů v nové verzi „Pochod nové armády“, ale s původními slovy „sjednotíme ukrajinský stát“, který by měl sahat od řeky San po Kavkaz. Na „Majdanu“ byl rozvinut velký banner s fotografií příslušníků ukrajinské divize SS, kterému účastníci provolávali slávu a později u něj hajlovali a fotografovali se.

Agentura Ukrinform uvedla, že pochodu se zúčastnilo několik set lidí.36 komentářů :

 1. Proč se nedá komentovat anonimne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unkove,
   nehadejte se!!!!

   Kdyz jsem zil za morem, tak Ukrove povazovali za nejvetsi urazku, kdyz jsem se jich ptal jestli jsou z Polska... totiz prizvuk

   a zase Polaci povazovali za urazku kdyz jsem se jich zeptal nejsou li Ukrove... zase prizvuk ze


   Mimo toho kdyz v 41 roce Nemci dobyvali Ukrajinu, tak jim Ukrajinky mnohokrat nabizely slavnostne oblecene v krojich, chleba, sul, a vodku,,, proste je vitaly jako osvoboditele, ale brzy toho nechaly, kdyz nemci jim zastrelily manzely, je pojebali, a pak pribili bajonetama na dvere stodol.

   je to zajimave, a nevycucal jsem si to z prstu. Proste Ukrajina Verchovina a rozmezi Polsko = Ukrajina bylo fakt zkurvene

   Vymazat
 2. Ukrajina oficiální se bude lišit od prorusky smýšlející Ukrajiny.Čįm více fašistického teroru ,tím větší bude následující odveta!

  OdpovědětVymazat
 3. Ano šok to je. Ale pro Banderovce. Ve čtyř milionovém Kyjevě se pochodu zúčastnilo pár stovek idiotů. Nebýt v popředí dovezená, naprosto dezorientovaná, mlábež ze Lvova, tak to byl trapas hrstky blbů. Vypadá to, že Ukrajina ještě není ztracená. Ostatně tak nějak to vypadalo i za války. Když se zeptáte Lvovských studentů, kolik měl ten Bandera vlastně "soukmenovců" - neví. V dobách největší slávy cca 28 tisíc. I těm nejblbějším spadne brada a docvakne jim, že tedy asi nepředstavoval Ukrajinu. Dnes by to při volbách nestačilo ani na starostu. Pro srovnání dvojnásobný hrdina Sovětského svazu Ukrajinec Sydir Kovpak (kterého titíž studenti neznají) velel při osvobozování Ukrajiny, od Němců a kolaborující pakáže, až 120 tisícům partizánů. Je to smutná doba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co na to paní Ďourová ?????

   Vymazat
  2. Paní Jourová vůči pochodu příznivců SS divize Haličina v ulicích Kyjeva mlčí. Mlčení vesměs znamená souhlas. Obdobně mlčí na tento skutek téměř všechny naše politické strany. při této příležitosti musím vzpomenout slova Jakova Kedmi, bývalého šéfa izraelské vojenské speciální služby NATIV: „Všichni se domnívají, že Rudá armáda spolu se spojenci osvobodila evropské státy od nacizmu a fašizmu. Je to omyl. Rudá armáda se spojenci osvobodila evropské státy od německé okupace. Nacizmus a fašizmus v Evropě zůstal.“

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se studentíku 9:31, že v sedmdesátých letech ještě neuměl číst ani Váš tatínek. Zajímavé, že vám na poradě neřekli, že ze Lvovské Frankivské univerzity a Lvovské Polytechnické univerzity byly vypraveny autobusy. To jsou věci co vejre. No a s častými nočními výkřiky ať Vás maminka dovede k lékaři. Pokud se u toho jen počuráváte, ale nehajlujete, jako v tom Pobaltí, dá se s tím ještě něco dělat. Jinak souhlas, je třeba silné NATO, to hlásí i Váš mentor, když před sebou vidí ten materiál co školí.

   Vymazat
  2. pro toho samého studenta 10:30
   Nějaký příkládek ruské propagandy v mém textu by nebyl ? :)

   Vymazat
  3. Re (08:42):
   Ani tak smutná doba jako ostudná!
   A tuto nacistickou pakáž zdejší mainstreamová média či tzv. demokratické politické partaje hanebně nevidí. Vlastně ani nechtějí!, protože vše, co se dá zužitkovat v jejich boji proti Rusku, se jim hodí.
   Smutné je pak to, že ty partaje ("demobloku") od voličů v ČR získávají převážnou většinu volebních hlasů.
   A tak nejen ty partaje, ale jejich voliči jsou do jisté míry vinni za neblahý vývoj ve dnešním banderistánu, dříve Ukrajině. To není záležitost poslední doby. Je to tak již od dob i před tamním zločinným převratem zvaným majdan. Ten jenom završil proces přeformátování Ukrajiny na banderistán, do čehož jen USA vložily částku 5 mld. USD. A mnozí naš i "atlantisti" (Fülle, Zaorálek, Schwarzenberg ...) tam jezdili agitovat. Aby z ukrajinců nadělali kanonenfutr či užitečné voly v uměle rozdmýchávaném konfliktu s Ruskem.

   Vymazat
  4. pro pana Opluštila
   Domnívám se, že celý problém jsou tzv. media. Předvolební debaty, kde slečny moravec s Augustovou nastolí téma které nikoho nezajímá je jen jedním z příkladů. Přímé otázky typu - jak se díváte na oslavu Bandery a jiných nacistických zločinců ..., proč je podporujete ... jaké je bezpečnostní riziko u stavby postavené Rosatomem... ještě věříte v provedení teroristické akce Muhammadem Attou na dvojčata ... budete bránit obchodu s Ruskem, nebo Čínou... proč odmítáte referendum, chcete povolovat sňatky a adopci dětí buzerantům ... chcete legalizovat drogy ... chcete aby pornoherci učili vaše dětí nějakým hodnotám ... jak v Libyi rozkvetá demokracie a právě ty hodnoty co jsme jim tam dovezli, atd.atpod. Místo toho nás musí zajímat, či cyklostezka povede v Horní Dolní tam, nebo zpátky...

   Vymazat
 5. Ukrajinské weby jsou toho plné. Lidé se podivují, že to bylo povolené. Uváděli případ, že jeden občan byl odsouzen na jeden rok natvrdo za to, že šel po městě v tričku se symbolem SSSR, ale tady se oslavují masoví vrazi ukrajinských občanů nejen Židů, ale i Poláků, Rusů, Rusínů a ostatních). A kde jsou hlasy evropských hodnot? Jourová také mlčí jakož i jiní kovaní demokraté, kteří se jinak obavami obavy o demokracii živí. Tedy hlavně o demokracii v Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co v Rusku tričko, SVOBODU UKRAJINĚ co ty Venco.

   Vymazat
  2. Zkus tady jit v Rusky dustojnicky cepici, a s Ruskym trickem,

   Vymazat
 6. Smrt fašismu,benderam a prdolezum!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nácek a sluha hákošů si na vás otvírá hubu nás je víc a až bude vhodná doba tak je nakopeme do (__!__)

   Vymazat
  2. pro 9:42
   ale no tak studentíku, Vy přejete smrt panu Marcelovi za to, že odsuzuje k smrti fašismus, banderismus,a prdolezy ? Asi Vás omlouvá, že jste se ve výčtu našel. Někdy je mi toho Fendrycha, Pazderky, Lipolda ... líto s jakým že to materiálem musí pracovat. Pište, jste jedinečný.

   Vymazat
  3. 9:06
   Ano, smrt ruskému putinovskemu fašismu a terorismu.
   Tak to je správně.!!

   Vymazat
  4. Děkuji Rudé armádě za osvobození Československa od Německých fašistů.
   Sovětský svaz nesl největší tíhu druhé světové války. Děkuji za pěkné dětství v míru a za to že jsem měl na to abych vychovatel republice dve inženýrky.
   Stop NATO!

   Vymazat
  5. 14,37
   Heim ins Reich banderounter@@@sch!

   Vymazat
 7. Lidi jsou nepoučitelní,nebo zapomínají(úmyslně)?

  OdpovědětVymazat
 8. Tahle sebranka kamarádů Hitlera je dokladem že dnešní Ukrajinská vláda nepatří do Evropy.Má toho na triku příliš a je to dokumentováno desítkami tisíc mrtvých a ubitých Poláků,Rusů,Židů i Čechů - protože Benderovci potřebovali "čistý stát". Kromě politiky pomocí genocidy a vyvražďování jsou ty jejich bandité proslulí šíleným násilím a zvrhlou řezničinou. Tuto tradici oprášila banda i nyní když provedla násilný převrat a zavraždila nebo upálila na Ukrajině desítky lidí , zakázala mluvit Rusky a spoléhá na
  US-army,že ji vyhraje válku proti Rusku. Žádný soudný občan
  nemůže přihlížet rozvoji státu který se uvnitř i vně chová
  jako fašisté za války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš naprostou pravdu.
   Ale je nutno, se podívat na tu podstatu věci.
   Kdo stvořil ty, které oslavují?
   Kdo stvořil ty, kteří oslavují?
   Stále mě něco říká, že půjde o jedny rodiče. No a o jejich syny a dcery z USSA a EUSS.
   Pro mě má větší cenu kupka hnoje. Po pohnojení, aspoň něco vyroste. Po těchto, sto let potopa.

   Vymazat
  2. Stím článkem se nedá než souhlasit.Naše pátá kolona v čele s NĚMCOVOU je ještě podporuje a nejraději by vlítla na PUTINA.Naše syny by poslala na frontu.Jenom nácek ji může volit v prezidentských volbách.

   Vymazat
 9. Máte naší podporu ukrajinští přátelé, SMRT RUSKÉMU FAŠISMU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,39
   Tvojí a tý indoběhny z Reichenbergu???.-)))

   Vymazat
 10. Pane Dvořák , je potřeba uklidit, opět se zde producíruje ten prolhaný a nezdvořilý Uknown a mám dotaz , kdy už konečně dostane elektronický náhubek a ban natrvalo , protože jeho obtěžování ostatních běžných a slušných diskutérů je za hranici únosnosti!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodnaku,

   nech ho bejt, je mozna blbej ale nas/ a mimo toho je svoboda projevu

   Vymazat
 11. Pane Hodný člověk 1. května 2021 15:16, pan Dvořák uklízí. Dnes bez toho, že by bylo vidět co vymazal, takže není valný přehled. Smím se zeptat, na ten "úklid" jste si připlatil? JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechte toho.
   Dneska je svátek práce. No a to se nevrtí.

   Vymazat
 12. Putin je čipera! Ten stihne všechno.,
  Jenom jsem nikde neviděl a neslyšel v čem by nám kapitalistické Rusko mělo být nebezpečné! Jenom celou diskuzi zarámují nadčasovým vtipem, ze kterého je vše jasné! Sešel se Klaus s Putinem a Putin mu vyhrožoval, když nebudeš poslouchat , tak nechám bombardovat Prahu! Tak to jo Vladimíre, řekl Klaus , když mně ještě víc naštveš, tak ti nechám rozbombardovat Karlovy Vary ihned! RF je spolehlivým dodavatel energetických surovin,ropu, plyn,jaderné palivo, všechno v klidu bereme z RF a ještě brbláme! Ropovod Družba jede pořád a to ani nikdo nezmíní, to je samozřejmost a protože je to ropa z Ruska od "zlého" Putina, tak se o tom ani nesmí mluvit! To je ideologická diverze! Dnes se tak usilovně přepisují dějiny, že se už také nesmí říkat, že nás za války okupovali Němci, ale nacisté! V tom případě je ale také nutné říci, že nás v roce 1968 neokupovali Rusové , ale komunisté!! Tak to vyjde stejně! Zrovna tak máme v trestním zákoně ono pověstné "hanobení" národa , ale Rusové se mohou hanobit v médiích od rána do večera a to je v pořádku!! EU a NATO jsou dnes problematické organizace, protože nedodržují ani vlastní předpisy,zákony a nařízení , za kterých jsme do těchto organizací vstupovali! Pořád budeme nasazovat psí hlavu Rusům a nejsme schopni si zamést ani před vlastním prahem! Jsem již starší člověk a nejsem nějak ideologicky vyhrazen,jenom chci aby byl v této zemi pořádek a dodržovali se platné zákony a předpisy a to také ty mezinárodní!

  OdpovědětVymazat
 13. Hodný člověče, Evropa už snad od 60 let minulého století jede z významné části na energie z SSSR/Ruska. A jak říkáte ještě brble. Poslouchal jsem odborníka v oboru který tvrdil že uranu je celosvětově nedostatek. Tvrdil že proto jsou vlastně vypínány jaderné elektrárny, ekologii je v tom jenom na úrovni propagandy. A, pokud ještě je, ruské technologie obohacení (centrifugy 9. generace) jsou mnohem levnější, než difúzní v USA, jestli je ještě vůbec mají

  OdpovědětVymazat
 14. Na čele průvodu uváděných fašistů má být i prý "demokrat" havlův kamarád Šláfenebrger, cizák z Rakouska, který si nezákonně přisvojil majetek ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20,58
   On a agent Plavec Štětina dostanou kříž s dubovými ratolestmi a podpisem Bandery a udavače Havla!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.