Reklama

pondělí 3. května 2021

Covid pas jako další nástroj EU k oslabování národních států

 

Jaroslav Král

3. 5. 2021EU nyní s velkou pompou přišla s návrhem vytvořit tzv. jednotný evropský covid pas, který by měl usnadnit cestování mezi členskými státy. Stalo se tak poté, co se díky pandemii prakticky zhroutil schengenský systém a jednotlivé státy si dnes samy určují, koho a za jakých podmínek pustí na své území. Covid pas má mít podobu digitálního/papírového certifikátu, osvědčujícího, že jeho držitel byl proti covidu buď očkován, nebo má protilátky, nebo byl negativně testován PCR testem. Finální podoba pasu a jeho fungování v praxi mají být představeny co nejdříve, ještě před zahájením hlavní turistické sezóny.

Tento projekt má dva aspekty. Z čistě věcného hlediska jde o příslovečné kopání do otevřených dveří. Již desítky let se totiž po celém světě používá Mezinárodní očkovací průkaz, vydávaný pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) – viz foto. Proponovaný tzv. covid pas EU je určen pouze pro záznamy o covidu zatím jen na území EU. Mezinárodní očkovací průkaz naproti tomu platí na celém světě a zapisují se do něj záznamy o všech vakcinacích proti rizikovým onemocněním, např. i proti malárii, žluté zimnici aj. Jeho velkou výhodou tedy je, že je na rozdíl od tzv. covid pasu EU věcně a prostorově univerzální. I když je zatím pouze v „papírové“ podobě, nebyl by v dnešní digitální době jistě problém vyvinout k němu komplementární digitální či mobilní aplikaci, obsahující stejné údaje. Přitom je pozoruhodné, že mainstreamová média vhodnější alternativu Mezinárodního očkovacího průkazu zcela opomíjejí a zamlčují. O této formě je prostě hrobové ticho.

Druhý aspekt je v podstatě politický. Jak známo, EU se svou byrokratickou zkostnatělostí a neakceschopností zcela selhala při loňském nástupu pandemie. EU selhala také při nákupu a distribuci vakcín. Státy, které se nespolehly pouze na Evropskou komisi, očkují prokazatelně výrazně rychleji. Také schvalovací postupy Evropské lékové agentury jsou příslovečné svou pomalostí. V projektu tzv. covid pasu proto osobně vidím především pokus EU získat zpátky ztracenou půdu pod nohama, zavděčit se jako starostlivá slepice, pečující na dvorku o svá kuřata. Obávám se, že však jde ještě o něco jiného. O další pokus postupně a plíživě ukrajovat z kompetencí národních států. Vždyť co lze po zavedení tzv. covid pasu očekávat? Nejspíše vznik nějaké nové evropského úřadu, který agendu tzv. covid pasu dostane do své gesce. Tento úřad pak postupně bude chtít tento systém zdokonalovat, zavede statistiky o pohybu očkovaných či neočkovaných občanů po EU, bude kontrolovat a monitorovat provádění opatření členskými státy EU a nedej bože také ukládat členským státům „nápravná opatření“. Lze tedy důvodně očekávat, že se staneme svědky dalšího pokračování nám již tak důvěrně známého příběhu. Jaroslav Král

49 komentářů :

 1. Představitelé EU furt pracují na to svém superstátě doufám že se to nikdy nestane a covid pas donutí občany se očkovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,32
   Covid pas je k h@@@@u stejně,jako očkování těma sajrajtama Made in West.

   Smazat
  2. 10:44 Jasně to je velký byznys a je třeba tím naočkovat všechny na tom rádoby západě.

   Smazat
  3. 11,02
   ČR NENÍ ZÁPAD,takže očkovat POUZE A JEN DEMOŽUMPU A JEJÍ PŘÍZNIVCE....tam otoky mozku nehrozí a že zemřou na ostatní,díky sajrajtu vz pseudovakcín NENÍ PROBLÉM MYSLÍCÍCH LIDÍ.

   Smazat
  4. Nastupuje socialismus s fašistickou tváří

   Zákazy, příkazy, omezení. Omezení svobody slova, pohybu, podnikání. Represe a postihy lidí za názor a přehlížení toho, že se drancuje tento sstát až na krev. Vše pod záminkou Covidu, protože Covid je zřejmě nevídaný kšeft v řádech miliard. Desítek, stovek miliard.

   http://svobodnenoviny.eu/nastupuje-socialismus-s-fasistickou-tvari/

   Smazat
  5. 11,23
   Joooo,Protektorát B.und M. tentokrát pod vlajkou fašoEU....a bude hůř.

   Smazat
  6. Covid pas je jenom začátek. Budete se prokazovat v restauraci ? V supermarketech ? Na letišti ? Potom tedy i v tramvaji. Na fotbale. No a když pas, tak to musí někdo kontrolovat. Bez kontroly pasu ho asi není třeba nosit. A kontrolovat to budou dnešní svazáčtí bonzáci od Pirátů. Ale to je pořád jen začátek. Po měsíci, dvou zjistíme, že pasy zdržují a bonzáků je málo. Přijde čipování. A to už je panečku jinačí kafe. Komunisti v číně by mohli vyprávět. Ti správní hoši budou vědět kde se pohybujete, co nakupujete, o čem a s kým mluvíte (!) Politika odstřelí kdy si zamanou, třeba tím, že čip,třeba Kalouska ležel do rána na čipu Langšádlové. I o tom co Mírkovi ta lepá děva štěbetala do ouška. Prostě bude to fajn doba. A nejlepší na tom je, že mládežníci bez životních zkušeností to budou chtít. Zrovna tak jako chtějí v centrech měst auta pouze na baterky a nedovedou si spočítat, že devět z desti blbečků na takové auto nikdy nevydělá. Ale svojí blbostí poslouží skvěle. Co má co nuzák se starou Dácií překážet vyvoleným v centru, že ? A tak bych mohl pokračovat ...

   Smazat
  7. 13,40
   Joooo,máme co jsme nechtěli....

   Smazat
  8. Aha, tak cestovani je podmineno nějakým nesmyslným papírem. Dnes je aktuální očko vání a příště čipováni. To je absolutní omezování a zásah do lidských práv. Kdo chce píchnout sracku do těla ať tak učiní, ale ne. Mám své tělo rád. Imunitu jsem si nechal změřit v nemocnici za 300Kc a mám ji 65% těch.

   Smazat
  9. Na Parlamentních Listech je článek v němž uvádí, že je vakcínou na covid-19 proockovano aspoň 1 dávkou ve věkové skupině 70-80 let 85% lidi, ve věku 65-70let 45% lidi, 80 a více 86% lidi. Přitom v dalším clanku si Mudr Beran redaktorce Wolfove stěžuje, že úmrtnost na covid 19 je nyní 9 z 10 ve věkové skupině 65 a více let. Zajímavé. Tak vysoká úmrtnost v tak super Pro očkované skupině lidí. ZF

   Smazat
 2. Nejsem odborník, jenom si myslím, když je očkování dobrovolně , tak nelze nutit a vymezovat se proti neočkovaným, kteří se často nechtějí nechat očkovat ze zdravotních důvodů. Ještě bych uznal, když se bude nějaký jiný stát vymezovat a nebude si chtít pustit na své území neočkovaného člověka , ale na území ČR vytvářet občany druhé kategorie, bez očkování , je zcela právně i morálně nepřijatelné!! Tady je mnoho právních postupů, které takovému jednání zabrání! Stejně je vidět, že epidemie ustupuje a stačí pouze cca 70% očkovaných, aby epidemie úplně ustoupila a myslím, že se takový počet obyvatel najde dobrovolně a nechá se očkovat. Zde bych uvedl příklad Srbska, které si nakoupilo všechny typy vakcín a lidé si mohli vybrat a dnes má prakticky naočkováno a epidemii pod kontrolou! Tady z nějakých politických důvodů se hraje o "schválení" , či neschválení a přitom zbytečně umírají lidé!! Kdo bude žalovat Brusel a komisi EU a naše proradné politiky za vraždy!! Ruská a čínská vakcína je zcela způsobilá, myslím , že způsobilejší než Astra Zeneca a J.a J.!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Babiš s Hamáčkem jsou vrazi, protože mohli včas prosadit nákup ruských a čínských vakcín,jako v Srbsku, když nebyl dostatek těch z EU a zachránit tak mnoho tisíc lidí před smrtí!!!! 29 tisíc mrtvých zemřelých "hovoří" a je možné , že ještě Babiš s Hamáčkem a další lidé půjdou před soud!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,56
   Jen grtetén s IQ menším,než 40 si nechá píchnout sajrajt,ve kterém je prokazatelně E.coli,formaldehyd,potraty...atd.
   Ale hlavně,že seš ty amilejno očkovaný,alespoň dřív natáhneš ráfky....bez potěšení z vnoučátek.-)

   Smazat
 4. 10,51
  ÍÁ po Astře ....nebo spíš po předcích:-)
  Kéž by tě u moře kulturně obohatila halda bubáků z palmy.-))))

  OdpovědětSmazat
 5. Profesor: Západ nám zakázal myslet, abychom se nevzbouřili. Jsme podřadní. Ubohé, smát se paměti Ruska

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Zapad-nam-zakazal-myslet-abychom-se-nevzbourili-Jsme-podradni-Ubohe-smat-se-pameti-Ruska-662684

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,59
   Už od roku 1989 EXISTUJEJE ČR POUZE FORMÁLNĚ A POUZE NA CÁRU PAPÍRU!.-/

   Smazat
  2. 11,04
   Copak potrate,došel chlast a starost o vnoučata je pořád v nedohlednu....????.-)

   Smazat
 6. Nikdo nikomu covid pas nebude vnucovat...

  OdpovědětSmazat
 7. 10:55
  Co, jak tobě magore SUDIČKY NASRALÍÍÍÍ, vrať se do hrobu, uslintaný blbe!!
  KONEC!!

  OdpovědětSmazat
 8. 11,02
  Já mám čas,ale tebe už ten povedenej synek pomalu a cvičně zasypavává hlínou,viď???.-))))

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Dvořák, prosím, je potřeba uklidit, zase se tady vyskytuje ten psychotik, nad míru únosnou!!!Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 10. 11/01
  Nikdo ti nic nevnucuje, ale potom se nikam bez pasu nepodivaš, žádný výjezd ven, restaurace, kultura, jen doma na PRDELI, v zimě, tady,taky dobré co Dájo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,15
   Cestovat do Řecka nebo do Itálie může jen blázen,Skandinávie je těch mohamrů taky plná,takže raději po Čechách pas ne pas.

   Smazat
  2. Raději doma než podporovat nenažrané farma firmy, které hazardují s našimi životy.

   Smazat
  3. 11,50
   To je ynteligentní odpově´d.-D

   Smazat
 11. Nechtěl jsem se nechat očkovat, protože věřím svému imunitnímu systému a bůhví, co s ním rychlokvašená vakcína udělá. Nicméně je jasné, že pokud se člověk chce soukromě vrátit k hodnotnému životu, bez Covidpasu to nepůjde. Buď se vám někdo bude šťourat tyčinkou v mozku, nebo vás dají do karantény, případně vás nepustí do hotelu nebo na koncert. Takže už čekám na první termín v nemocnici a doufám, že to bude Pfizer/BioNtech jako dostala moje máti. Té jediné vakcíně jakžtakž věřím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,47
   Doufám,že ti zabere stejně,jako starostovi na Slovensku.-)

   Smazat
  2. 12,50
   Pod jiným NICKEM stejná nálož amihoven!!!!!.-)
   KDE A KONKRÉTNĚ V KTERÉ NEMOCNICI JE ODDĚLENÍ PROSEKTURY TY VYGOMAVANÁ HAVLOFLAŠKO?!

   Smazat
 12. Očkovat se nechá jen sebevrah, nebo hlupák. Tlačí lidi do toho za prachy. Už jste někdy viděli aby se politici báli o naše zdraví? Bože můj, lidi, proberte se už!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,44
   Víš hovno o fungování imunity a pindáš???!!!!!Táhni zpátky do amianálu ty smrade!

   Smazat
 13. Možná, že by bylo dobré nechat si prověřit, jak má člověk silný imunitní systém proti covidu za 4 stovky a podle toho se pak nechat očkovat nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,44
   Praktik Vám odběry na biochemii udělá zdarma.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. 11,43
  Tobě ta pseudovakcína doufám zabere stejně,jako tomu mladýmu starostovi z jedné obce na Slovensku.-)
  P.S.
  Jemu to nepřeju,tobě budu držet pěstí,abys imunitní odpově´d dostal takovou,že přijedou už jen havrani s papundekoovou krabicí od odklidí tě na místní tuhošcamping.

  OdpovědětSmazat
 16. Kde jsou ta prohlášení premiéra a dalších politiků, napříč politickým spektrem, že očkování a testy proti koronaviru budou dobrovolné a v žádném případě nepřipustí zavedení dvou kategorií občanů - očkovaných a neočkovaných ?!
  Hnus, Velebnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,18
   Jejich lži se rozplynuly jako pára nad hrncem.
   A befel fašoEU je befel,to si pamatujte.

   Smazat
  2. 12,37
   A jak víš ty pazdráte,jestli člověk nemá vysokou hladinu protilátek a tím i lepší PŘIROZENOU IMUNITU?!!!!A jen tak mimochodem,to,že seš očkovanej ti nezaručí,že se nemůžeš znovu několikrát nakazit!

   Smazat
  3. 12:37
   Mýlíte se, i vy jako očkovaný můžete být nositelem a šiřitelem viru koronaviru. Ubožáku...

   Smazat
 17. Je potřeba rezolutně odmítnout jakékoliv kecy o pandemii. Pandemie není, to je výmysl darebáků, aby nás mohli lépe ovládat (překlasifikace pandemie WHO 2009). Kde jsou každoroční sezónní chřipky ? Dnes je jenom uměle šířená taky virová nemoc kovid s nepatrně vyšší smrtností. Chřipka, rovněž virové onemocnění, měla smrtnost 0,10%, kovid 0,15%, to znamená, že virus kovid pomohl virusu chřipky navýšit smrtnost o 0,05 %, chřipka nezmizela, jen ji rozšířili na kovid, bo to více sype. Viz úhradová vyhláška z jara loňského roku. Svědci kovidovi a další, kteří jakýmkoliv způsobem projevují souhlas, nebo dokonce obhajují kroky vlády ohledně kovidu, jsou buďto užiteční idioti, nebo přímo darebáci, kteří podporují vznik kovidové totality, potřebné pro realizaci nadcházejího velkého rezetu. Co dělali tito, za dob chřipek? A tak dnes nutí děcka podrobovat se šťárání do nosánků, nutí je nosit celá vyučování dusítka, dospělí, ač zdraví, se musí testovat, aby mohli pracovat nebo jít na pivo, nebo k holiči. A to vše za halasné podpory Vás, "rozumných", kteří se už těší jak a čím se nechají opíchat s následnou odměnou, kýženým totalitním kovidpasem. Styďte se.
  P.S.: takovým jako Vy,doporučuji Pfizer, podle izraelské studie, je po něm 40-ti násobná smrtnost, jako po prodělání samotného kovidu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,51
   Přesně,pandemie se nekoná a nekonala!!!!!
   Očkování je v mnoha případech polibek smrti,takže ať si nechají dát jen ti,kteří to risknou.

   Smazat
  2. 13,30
   Přání je otcem tvojí BEZmyšlenky.-)

   Smazat
  3. 12;51
   Totální magore, tohle řekni těm, kterým na covid někdo zemřel, blbé HOVADO.

   Smazat
  4. 14,06
   14,11
   LIDI UMŘELI S COVIDEM,NE NA COVID!!!!!A kolik pitev si ty genitále viděl,že tady píšeš dokola hovadiny bez hlavy a paty?!Joooo,tak dva,tři z milionu že umřeli???Věčná škoda,že to nevymýtilo tebe i s celou NEužitečnou havlostokou!

   Smazat
 18. 13,33
  Mě se zase líbí,že někdo,kdo má jako ty místo IQ leda ÍÁ reprezentuje místo amibezmozky!.-)

  OdpovědětSmazat
 19. 13,45
  To všechno ti nadiktovalo duo pornoJandoPutna při společné dýmce míru????.-)
  Jak genitální.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 21. Pan autor zaspal dobu. EU již v roce 2018, tedy v době, kdy o pandemii věděli jen ti, co to pak spustili, vypracovala dokument pod názvem "Posílení spolupráce proti nemocím, kterým lze zabránit očkováním". V dokumentu je podrobně v časové ose rozpracován plán s cílem zavést "Očkovací pasy" do konce roku 2022. Plán je rozpracován s úkoly pro jednotlivé státy, i do takových podrobností, jako je např. úkol "organizovat včasnou přesvědčovací kampaň vůči odpůrcům očkování," "pololetní hlášení EU o výsledcích očkování", atd. Cílem je proočkovat 100% populace EU. Kdo chce vědět více najde celý plán s podrobnostmi v češtině na https://www.topcz.net/evropske-plany-ockovaci-pasy-byly-zpracovany-20-mesicu-pred-pandemii-nahoda/ .

  OdpovědětSmazat
 22. Dobrý den vážení. Dovolím též přispět s troškou do mlýna ohledně aplikace tzv. vakcín, a to čerstvým zážitkem z ordinace praktické lékařky. Takže při pravidelné návštěvě praktické lékařky ohledně léků na artrózu, které dlouhodobě užívám byl na mě opět vyvíjen nátlak ohledně očkování proti COVID 19. Při otevření dveří zdravotní sestra místo obvyklého pozdravu zadala dotaz jestli už jsem očkován. Já na to, že ne. A tedy jestli jsem alespoň zaregistrován. A já na to, že také ne, protože vzhledem k věku ještě nemůžu. Takže spustila, jaká je to velká chyba a že je to třeba co nejrychleji napravit. Její syn byl už očkován (je stejně starý jako já) a přestal na chvíli chodit, ale i tak se to prý vyplatí. Dnes se již opět chodí. Dále setra pravila, že v TV povídali, že COVID 19 je stejný jako mor a proto o důvod víc, proč se nechat očkovat. A já na to, že mor byl asi trochu horší. Otevřely se dveře a obvodní lékařka, která mě zná snad už od 15 let mě pozvala dál. A opět jestli už jsem očkován a nebo alespoň registrován. A že mě tedy hned naočkuje. Má v zásobě tzv. vakcínu Astra Zeneca. Na mé dotazy ohledně například pozdních negativních účinků mě řekla at vůbec nemyslím, nečtu a nechám se očkovat a budu mít pokoj. Proč ? Protože se pečlivě sestavují seznamy těch, kteří se odmítají očkovat. A na tuto neočkovanou skupinu osob bude následně zakleknuto a bude použit jiný způsob přesvědčování než u ostatních. Tyto seznamy lidí se budou sdílet, ale nebylo mě řečeno s kým. Umím si představit že s Policí či místní samosprávou. Na rovinu mě řekla, že ONI nakonec donutí úplně všechny k vakcinaci, dříve či později. Tak kdepak je ta dobrovolnost a ta svoboda ? Opakuji, že jsem ve věkové kategorii, která se ještě oficiálně nemůže registrovat. Zatím odolávám. Jsem zvědav, jak na mě zakleknou. Budou to však mít se mnou těžké. To ještě poznají až na mě narazí. Nechci však pomlouvat mou obvodní lékařku, protože i ona dostala očkování sebe rozkazem a nesměla si vybrat vakcínu a po první dávce skončila v horečkách a pracovní neschopnosti. Takže z toho je patrné, že i na část lékařské obce je vyvíjen brutální nátlak a že lékařská obec není v tomto jednotná. Na mojí otázku, jestli tzv. vakcína nemá náhodou sloužit jako biologická zbraň do budoucna ohledně redukce populace odpověděla že neví, ale že doufá, že snad by si snad západní svět nelikvidoval vlastní populaci. Moc přesvědčivě to ale neříkala. Takže tak …

  OdpovědětSmazat
 23. Mám pocit, že článek už tu byl. Mám dojem, že většina diskutujících rozum do hrsti nevzala. Že Covid 19 má pandemický charakter beru za prokázané. Že vakcinace proti řadě nemocí epidemického charakteru zabrala, snad nikdo nezpochybní. Namátkou - tuberkulóza, neštovice, dětské obrna, spalničky, ... dílem i obyčejná chřipka. Proč tedy ne Covid 19?
  A k té svobodě. Má svoboda je i v tom, že zbytečně nebudu nikým infikován. Nejsem nijak vylekán, nerad bych tu byl do sta, protože od jistého stupně přirozené zchátralosti není o co stát. Že bych ale musel dávat pozor na všechny ty hrdiny, co se buď bojí vakcinace, nebo pokřikují o síle své imunity, nebo jsou si jisti, že hravě nemoc překonají a proto mohou být ke svému okolí bezohlední, tak ty podporovat nehodlám. Proč bych měl, kvůli jejich hlouposti či sobectví, riskovat zrovna udušení?
  Pan Král správně upozornil na falešnost EU s Covid pasem, když existuje "Mezinárodní očkovací průkaz". To je to podstatné. Nechcete se očkovat, nemusíte. Vyhnete se jistému riziku, které každé očkování znamená, jiní zas, v důsledku omezujících opatření vůči vám se, do nějaké míry, vyhnou riziku nakaženi. Jsem přesvědčen, že jinak to nejde. Naštěstí, malomocenství tu ještě není, cholera, dýmějový mor a tak, taky ne. S tím si živočišný druh člověk poradil. Protože a naštěstí, tak mnozí jako dnes do toho nekecali. Nebyl internet. JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.