Reklama

neděle 16. května 2021

Dějiny se opakují... Proč Washington a Londýn prahnou po nové studené válce

16. 5. 2021  StrategicCulture, překlad Zvědavec

Americká globální moc je v přímém rozporu s demokratickými potřebami multipolární planety.
Spojené státy a jejich „podřízený partner“ Británie tento týden vyjádřily svou touhu po nové studené válce s Ruskem a Čínou - i když kradmo a přestrojenou do čestného a ctnostného jazyka.


Americký ministr zahraničí Antony Blinken hovořil se svým britským protějškem Dominicem Raabem před summitem G7 za účasti ministrů zahraničí, který se bude konat tento týden v Londýně. Oba diplomaté vyzvali národy a partnery G7, aby se spojili dohromady ještě těsněji a mohli tak čelit Číně a Rusku. Za tímto účelem byli na summit pozváni delegáti z Austrálie, Indie, Jižní Koreje a Jižní Afriky.

Měli bychom si uvědomit, jak je tato výzva provokativní a bezdůvodná, ne-li přímo trestná. Z globální bezpečnosti se stává dětská hračka na hraní pro západní politiku.

Příští měsíc se má americký prezident Joe Biden zúčastnit summitu G7 v Londýně a summitu aliance NATO, vedené Spojenými státy, v Bruselu. Lze očekávat, že se bude Biden nadále snažit roztrubovat mesiášské poselství ohledně konfrontace.

Je politováníhodné, že se Američané a Britové snaží vytvořit rozdělený svět, ve kterém budou údajně „prosazovat řád, založený na pravidlech“ a „demokracii“. To je téma, které Washington prosazuje od doby, kdy se prezident Biden před čtyřmi měsíci ujal úřadu. Tvrdí nám, že svět čelí historické konkurenci mezi „demokracií a autokracií“, v níž jsou západní národy považovány za „kladné“ oproti „negativní“ národům, jako jsou Čína a Rusko.

To je hloupé a šílené. Není to nic jiného, než hrubé vnímání a zavádění absurdních koncepčních omezení do inteligentního pohledu na svět a udržování rozumných mezinárodních vztahů. Celkovým výsledkem bude polarizování národů do uměle vytvořených táborů věrnosti a oddanosti, z nichž bude mít nakonec prospěch Washington, podporovaný stále loajálním britským kumpánem. Jde o snahu vytvořit novou studenou válku „my a oni“.

Pro tuto současnou šarádu existuje precedens. V březnu 1946, necelý rok po historickém vítězství proti nacistickému Německu, kdy se na vítězství nejvíce podílel Sovětský svaz - o čemž svědčí vzpomínkové akce v Rusku, konané tento víkend - si západní mocnosti záměrně znepřátelily a odcizily se svému bývalému spojenci v době druhé světové války.

Winston Churchill, britský vůdce v době války, přednesl svůj slavný (přesněji řečeno „neslavný“) projev o „železné oponě“ ve Spojených státech před prezidentem Harry Trumanem, který vyjádřil souhlas, a členy Kongresu. Tento projev znamenal začátek studené války proti Sovětskému svazu. Poté následovalo pět desetiletí závodů v jaderném zbrojení a vzájemném strašení před vzájemným zničením. Kvůli čemu? Aby Spojené státy mohly za pomoci Británie a spojenců z aliance NATO vybudovat svět, kterému bude dominovat hegemonie Washingtonu.

Třicet let poté, co měla studená válka v roce 1991 skončit po rozpadu Sovětského svazu, jsme svědky stejné horlivosti Západu v opětovném vytváření nepřátelských rozporů a nepřátelství vůči Moskvě a Pekingu. Avšak USA a jejich britská nicka nemohou příliš dobře veřejně přiznat, že sledují tento cíl, jinak by byly obviněny z agrese a útočnosti. Z toho důvodu musí svůj plán zahalit řečmi o „demokracii“ a „autokracii“. Aby dosáhly svého, je nutné démonizovat Rusko a Čínu. Západní mainstreamová média jsou až příliš ochotná šířit hanlivé zprávy a příběhy, přestože tato znevažující a pohrdavá vykreslení neobstojí před podrobným zkoumáním. Jejich verze zahrnují nepodložená obvinění z ruské agrese proti Ukrajině nebo údajné pronásledování ujgurské populace v Číně.

Existuje mnoho důvodů, proč je západní agenda zcela nepřijatelná. V prvé řadě je falešná a plná pokrytectví. Pořádek založený na pravidlech a demokracii? Tohle že prosazují USA a Británie, dva nejničemnější státy, které vedly zločinecké války, během nichž byly zabity miliony lidí? Dejte nám s tím pokoj!

Kromě toho takováto kontroverzní mentalita bezohledným způsobem zvyšuje mezinárodní napětí a podněcuje militarismus. Není neobvyklé slyšet americké a britské vojenské lídry, jak zvažují možnost horké války s Ruskem nebo Čínou. Takovéto trestuhodné šílenství pramení z geopolitické volby ve Washingtonu a Londýně podněcovat nepřátelské vztahy s Moskvou a Pekingem.

Je třeba mít na paměti, že Rusko a Čína opakovaně vyzývají západní mocnosti, aby upustily od mentality studené války a zahájily dialog o spolupráci. Jinými slovy, válkychtivost je vše, co přichází z Washingtonu a od jeho britského buldoka.

Skutečnou výzvou pro svět není „demokracie versus autokracie“, ale unipolární dominance, o kterou se snaží Washington, versus vize o multipolárním světě, založeném na spolupráci a symbióze, kterou důsledně prosazují Moskva a Peking.

Fakt, že Washington nemůže vystát vynoření se multipolárního světa, hovoří o podlé a nekalé povaze amerického kapitalismu a jeho naléhavé potřebě pro imperialismus a militarismus. Americká globální moc je v přímém rozporu s demokratickými potřebami multipolární planety.

Prezident Joe Biden a jeho vyslanci tvrdí, že nechtějí eskalaci napětí s Ruskem nebo Čínou. Washington tvrdí, že nechce válku. Je možné, že na individuální úrovni Biden a jeho pobočníci mají odpor k takovéto katastrofě. Avšak jejich politický systém je všemožně propojen s válkou. Šílenství, týkající se znepřátelení si Ruska a Číny a rozdělení světa na spojence a nepřátele, je zatěžkávací zkouška jejich podvodné rétoriky.

20 komentářů :

 1. Přesně vyjádřeno a Česká republika má sloužit jak křížácké beranidlo proti našim přátelům z Ruska a Číny ,naprostá politická zhovadilost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku, jen drobnou vsuvku. Rusko ani Čína nemusí být naší přátelé, jen si nesmíme nechat vnutit, že jsou naši nepřátelé, ti jsou blíž i uvnitř!

   Vymazat
  2. Pane Povolný přesně tak jen aby si to uvědomilo co nejvíce Čechů.

   Pane spartak beranidlo to jsou jiní už mají svoje nacistické prapory.

   Vymazat
  3. Dejiny se maji opakovat!GR TV ohlupena OS (obcanska spolecnost)

   musi volit pry Piraty a jejich podpindostniky,kteri jsou obdobou pate kolony nekdejsiho pana Henlajna.
   Toto nesmi ohlupena OS rozpoznat,proto vse ma "jako"prichazet z Bruselu ovsem ve skutecnosti je to zase z Berlina,kde neskoncila nekdejsi RISE nebot podepsala jen bezpodminecnou kapitulaci,ale zadny mirovou smlouvu a proto stale existuje!
   EU se opet stava svou podobou ohrozovani "vychodu"ma opet charakter niceni statu a nastoleni tzv Evropana,kde neomarxismus a trockismus(kryci nazev pro nekdejsi fasismus) propagovany ideologii piratskych zlocincu ma znicit jako tomu bylo uz v minulosti znovu republiku Čechu a jejich bratru Slovaku.
   Tzv mensina neomarxistu, pote co zmizeli delnici a rolnici a stali se burzoasii, ma poroucet vetsine,odsavat ji donekonecna dve tretiny jejich platu pote co vykradli jejich nenazrani kapitaliste nas spolecny bilionovy majetek!
   Ten daval zisky,ktere byly okamzite vraceny obyvatelum a proto nebyly kradeny dve tretiny platu jako dnes a nebyli jsme zadluzovani!
   Tak jsme dostali tehdy vsechno zdarma a to malo co jsme museli kupovat bylo levne a dotovane a tak na to staly fronty.
   ANO,Tak se stalo,ze jsme nemeli zadne dluhy a aktiva na pr.penize urcene pro duchodce byly obrovske.
   To bylo vse ukradeno a zbyla nostalgie cinkalistu,kteri touzi,aby prijel pan car Putin opet na tanku pana generalissima Koneva.

   TO SE UZ STAT NEMUZE,PROTOZE JAK v ČR

   tak na pr.Ukrajine bude kapitalistickym systemem, bez skrupuli,vychazejicim z gangsterismu zlocinnych piratu vse vyrabovano a ostatek zadluzen,aby pirati vysli z mama hotelu a terorizovali svym ka ka ramem pry nezkusene devcata,ktere musi pracovat v pornoprumyslu nebot je do pluhu zapnout neumeji!

   Neni divu,ze vse bude z techto naraznikovych statu odsato az na plech a chytry car PUTIN se neda prinutit k obsazeni ohlodane kosti,nebot po zadluzeni tu nic nezbyde a dluhy musi hezky zaplatit deticky piratu,pokud nebudou pozabijeny
   C19 bohacu gatesovcu.

   TOMU BORDELU STOJI V CESTE JEN OK SPD A JE PATRNA
   NEPOTREBNOST

   ostatnich polit.subjektu,kde vedeni ostatnich zmetku nemaji dostatek intelektualu chapajicich genialitu volicu,kteri uz maji dokonce i navrh vlastniho programu pod zkratkou NPV!

   Vymazat
  4. 10 milionu Cechu, vedenych zpitomelou koalicni vladou je podle tebe beranidlo????

   to je jako zatloukat Larsenky do dna Oceanu tuzkou

   Vymazat
  5. Basosi 16. května 2021 15:59, možná ani tak zpitomělou, jak zbezmocnělou ... JiH

   Vymazat
  6. 15:59
   Nebo jako kladivem z OBI. Vysvětlím.
   Dnes - tedy už včera - jsem s kámošem Zloprckem makal na jeho autě. A třebovali jsme vyrazit z náby starý ložisko. Tak jsme nábu položili na trubku a na ložisko narafičili (Zloprc někde projebal kulatinu co jsme k to mu účelu jinak měli) jinou trubku. Nojo, ale trubka je trubka a vprostřed má proto ďouru, žejo. Tak povídám Tloprckovi ať dá přes trubku svý kladivo a podrží ho za topůrko, že do toho řachnu.
   Stalo se. Načež jsem vzal svůj starej dobrej (zhruba kilovej) báchamr vyrobenej ještě za totáče (co vím mám ho přes 50 let), pořádně se rozmáchnul, a řachnul.
   A Zloprcový kladivo se rozlítlo na dva kusy.
   Tak jsme celý vyvalený ten zázrak zakoupenej v OBI prozkoumali a šli do kolen - to jeho kladívko bylo z LITINY !!! Tak tohle mi rozum nebere. Kladivo z litiny.
   No a to je i většina současnejch Čechů (sebe z toho vyjímám) - takový litinový beranidlo. Tvářej se tvrdě, ale řachneš do nich, a rozsypou se. Co řachneš - někdy stačí zadupat.

   Vymazat
 2. dnes se žádá nutnost preventivního zásahu dřív než ty hovada provedou nevratnou katastrofu na planetě američani po staletí dokazují že jsou rakovinou Země vakcínu proti této hrozbě má Moskva a Peking

  OdpovědětVymazat
 3. Kdysi mne velmi zaujala anglosasská kultura, zejména hudba a literatura. Dnes už ji vidím koloniální říši Britů celkově s despektem především proto, že nám je podávána už staletí naprosto zkresleně.
  Bohužel jsou anglosasové nositeli velkých lží, koloniálního rabování a štvaní světa do válek ve svém zájmu. Je to
  společnost kde vládne zprasená tradice postavená na holywodském obrázku podstrkovaném celému světu o sympatické monarchii kde černoušci a arabové dělají starosty. Odmítám Britskou koloniální historii a šílené loupení po celém světě. Odmítám zásadní podíl Britů na
  koloniálních válkách včetně dvou světových. Korektní svět
  by měl historii a svinstva VB přehodnotit a upravit dějepis. Británie by měla světu vrátit vše co si staletí
  nakradla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáši, nevím, co je anglosaská kultura, vím jen, že již sami si uvědomují, kdo ji tvoří a produkuje Hollywood! I v jejich produkci, či méně závislých producentů se najdou perly. Umění je, je rozpoznat ale většinou v jinotajích a znát americké reálie. Jako za socialismu.

   Vymazat
  2. Propagandistické trumpety však halasí z plných plic by nás naučili snad až obdivu, k jedné staré paní, s bydlištěm v paláci, a její rozhádané famílii.

   Vymazat
  3. Velká Britanie je ještě větší gubernie USA než "Česko" a to je co říct.Ovšem útěchou to pro naše slouhovství rozhodně není!

   Vymazat
  4. Hned jak to bylo trochu mozny si veskerou kulturu studenou valkou na zapade nejen zabili ale rovnou bleskove vyhladili. To usili,ze ,stoji za pozornost.
   Obrazek jejich nove Popelky /Cinderella/ je dukaz k Nezaplaceni. Chystaji zaplatit dalsi..
   Mimo to maji slabinu prej v nejakejch podmorskejch kabelech z EU do USA a zpet.
   Studena valka a neuprosna jiz probiha ve zdravotnictvi. Mimo valky za "usetreni" nasich milionu euro do kapsy komizerky zdravotnictvi EU, na obrazku vidime ty chrabry vorouskovany kdyz zaroven nekolikrat ockovany, ale v kontrastu ockovanej studenovalecnik Putin a rusove rousky nenosi..
   Nenosi je,kdyz plne duveruji svym schopnostem a tomu, co umi vytvorit a vyrobit..Tedy rozdil i v kvalite a umeni valecniku je ohromujici..
   Nechavaji taky Popelky na pokoji. Asi by se moc stydeli bojovat s nimi na zivot a na smrt..
   Divnej narod tydle rusove..
   Kupodivu taky k nezaplaceni.
   Kdyz dva delaji totez..
   Take britove se osvobodili z louze rovnou do baziny.
   Louzi EU mohli ovlivit k lepsimu,meli tu pozici, ale o to dnes nikdo nestoji asi ani nesmi..

   Vymazat
  5. Problém je to, jak všechna média bez vyjímky informují o tom kdy si princ Harry pšoukl po větru ke své královské familii nebo proti. A je to rozebíráno jako závažný vesmírný příběh. Není to důležité a nemá to žádnou váhu - jen to odvádí pozornost lidí od událostí které váhu mají.
   I České televize lezou z nějakých důvodů Britské královské přežrané rodině do zadnice. A to je přehnané . Češi mají baštit staniol a polystyrén ?
   Proč? Jsme republika - díky T.G.M.

   Vymazat
 4. Článek je to pěkný, ale cesta zpět není. To by jsme si museli přiznat, že naše cesta nadřazenosti, kulturního, morálního a rasového úpadku včetně prosazování nepřirozeností byla špatná. A to jaksi z principu naší nadřazenosti nelze.

  OdpovědětVymazat
 5. Vysvetleni ohledne chteni studene valky Amiky a Lynei's je nasnade:

  " Protoze na HORKOU VALKU NEMAJI"

  OdpovědětVymazat
 6. To všechno je ďábelská hra aby jsme nevnímaly jejich parazitizmus. Není to nic nového ani zázračného a produkuje se to od nepaměti. Jsou neuvěřitelně krutí a dokážou v případě potřeby obětovat i své spoluvěrce a pak to využít ke svému prospěchu. Očekávám zrušení plateb v hotovosti, protože to bude historicky největší byznys a poskytne jím obrovské možnosti jak ovládat lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK, ale není to všechno aneb: Vše je jinak, uvědomte si to ! - Video starší, ale platné - CZ titulky https://www.youtube.com/watch?v=28cakwRSBwc&t=34s

   Vymazat
  2. Parasitismus bank je slabe slovo. Zavedli v posledni dobe nove pravidla pro hodnoceni nas pitomecku kteri jsou nuceni uzivat credit karty Mne na priklad sebrali kartu pro necinnost- neuzivani .Nemam potrebu pouzivat jejich svinsky system.Z kazde transakce maji bez prace 3 % kterymi zatezuji prodejce .ti to zase museji promitnout do cen a plati opet ,my volove Vsude jen lichva nenazranost nuceni blbecku k zbytecnym nakupum. Toto zruseni moji kartu me stalo cca 35 pointu a credit pocal klesat .Sleduji KAZDOU transakci a peclive vyhodnocuji tydne vase utraceni na karty Neuzivani ma vliv na vas credit ktery je diky systemu ktery nastolili dulezity na kazdem kroku . Na dluh na dum ci auto dostanete jiny interest kdyz jste zlobidlo a to jsou velke penize v celkovem dluhu Proste svindl a prasarna kam se jen podivas.Ceny domu, aut a dalsiho zbozi nutneho pro zivot leti nahoru jak splasena kobyla Samozrejem ted k tomu nastoupila inflace ktera se ale neda odhadnout neb je to vlastne nova domena ,v takove vysi jako jsme nyni svedky Achtung

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.