Reklama

pondělí 17. května 2021

Demokracie (a demokraté) na penzi

Jaroslav Bašta

17. 5. 2021 Prvnizpravy.cz

V uplynulých týdnech se nejprve ve Francii, a poté i ve Spojených státech objevily otevřené dopisy penzionovaných generálů. Francouzů bylo původně 20 a protestovali proti pokračující islamizaci své země. Vadila jim nedůslednost prezidenta Emmanuela Macrona, který sice inicioval zákony omezující vliv radikálního Islámu, ale zároveň dal najevo, že v příštím roce v prezidentských volbách počítá s hlasy francouzských muslimů. Generálové ve výslužbě upozornili na islamistické hordy na předměstích, které postupně přivedou zemi do kruté občanské války. Aby k ní nedošlo, jsou ochotni aktivně vystoupit proti prezidentovi.

Ten to pochopil (asi správně) jako pohrůžku pučem a nahrávku na smeč pro opoziční prezidentskou kandidátku Marine Le Pen. Upozornil signatáře dopisu, že za svou aktivitu mohou být potrestáni. Dosáhl tím jen toho, že je podpořili důstojníci v aktivní službě, takže ozbrojený převrat přestal být jen teoretickou možností. Mezi původním francouzkým obyvatelstvem mají názory a požadavky vojáků silnou podporu. Vydrží-li až do příštího roku, vojenský převrat nebude nutný, protože Francouzi si zvolí novou hlavu státu, která nepokoje na přistěhovaleckých předměstích potlačí přinejmenším stejně tvrdě, jako zasáhl prezident Macron proti hnutí Žlutých vest.
 
Zatímco vzbouření francouzští generálové na penzi podporují budoucí prezidentku či prezidenta, 120 amerických vysloužilých generálů a admirálů se postavilo za Donalda Trumpa poraženého ve volbách na konci minulého roku. Zpochybňují jejich výsledky, žádají důslednou kontrolu hlasování a neuznávají hlavní mantru odpůrců identifikace voličů – údajný rasismus, který se v ní skrývá. Admirálové a generálové si nemyslí, že matematika a logika jsou nástroje bílého systémového rasismu. Naopak napadají pouliční násilí a rabování, čímž se vymezují proti hnutí BLM a jeho požadavkům na „vyhladovění policie“.
   
Stejně jako jejich francouzští kolegové kritizují nelegální migraci přes otevřené hranice. Považují ji za hrozbu národní bezpečnosti kvůli drogovým kartelům, obchodu s lidmi, terorismu a zvýšeným zdravotním rizikům. Jejich nejvážnější výhrady směřují přímo proti prezidentovi Joe Bidenovi. Zpochybňují jeho duševní a fyzické zdraví, tím pádem jeho schopnost vládnout. Navíc jej považují za stoupence totalitní marxistické ideologie, nepřítele svobodných voleb a svobody slova.
   
Mám k tomu jediný historický poznatek – v každé zemi, kde ve jménu pokroku poslali demokracii do penze, dříve či později vypukne občanská válka. Proto před ní jako první varují právě vojáci. Asi začne podobně, jako to dnes vidíme v Izraeli či na ulicích islamizovaných západoevropských velkoměst - kvůli rasismu, antisemitismu a náboženské nesnášenlivosti.

 

24 komentářů :

 1. No co tak zamerit palbu nasich del a pusek pravdy na caru ponoru

  tech piratisek a jejich podpindostnisek.
  Proc nechteji splnit navrh NPV nr.2.svych sympatizantu a neotevrou jim bezbarierovy pristup na jejich nami zaplaceny web,aby mohli dat te svobode a okamzite prime demokracii konecne na dekel a nedali se trapit zdejsim adminem,ktery je taha z cylindru jako kraliky za usi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pirati,nevystavujte se zbytecne palbe del a pusek,co kdyz se obcane nauci trefovat

   Nasel jsem na webu intrvju s vysoce postavenym predstavitelem komunismu.
   Lide se tam drze zacali ptat jak by slo zase nastolit ten marxismus a socialismus.
   No a svete div se, byly tam reeny moznosti,lide spokojene poslouchali,pry by repete neskodilo,to by jsme mohli probrat tajne na vasem webu piratu,kdyby tam byl podobny spravny maras jako tady s bezbarierovym pristupem.
   Jestlize se ma o necem diskutovat tak je to dobra pecka!?
   Co?

   Vymazat
 2. To je těžké, například takoví Palestinci jsou na jednu stranu údajní teroristi, na druhou, zde vítaní uprchlíci. Stačí zapantrošit doklady, vymyslet si identifikační údaje a jdeme na to. EU vítá každého, neboť řečeno s klasikem, zdroje jsou. Navíc za jednoho zavražděného občana EU, čeká na vratkém prámu několik inženýrů, či lékařů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co jsou to identifikacni udaje??

   Vymazat
  2. 08:13 Jak již sám název napovídá, to jsou údaje, které tě identifikují. Zkus se zamyslet co pod tímto termínem asi tak může skrývat

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11/05 unknowne vse bychom si mohli vysvetlit tajne na piratskem webu,

   kdyby pominuly duvody zablokovani diskuznich rubrik na tom vasem piratskem webu.
   Probrali bychom tam TAJNE vsechny otazky spojene s navodem JAK VYBULIT TEN PROHNILY BABUŚSTAT .
   To by prilakalo mnoho volicu.Tak co dojde k nasemu dialogu timto smerem, jak ty pikle nastavit.
   Uznate sami,ze tady to nejde,pan SPD by to urcite zkopiroval a priliv volicu by smeroval pak jako dnes tady.
   Tak co placnem si mladi a silni pratele jiste i malych zvirat?

   Vymazat
  5. 11:41 Dyslektiku, já tu nejsem od toho, abych zvyšoval tvůj zanedbaný myšlenkový potenciál.

   Vymazat
 3. Vojak nema kecat a kdyz vidi nepritele, jednat.
  Jinak neni vojak.
  Na kecy jsou uz tady davy..
  V Usa nevedeli nic lepsiho nez to taky zopakovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Člověk, který chodí na web, který nenávidí (a asi ani nečte články) je podle mě chorý!

  OdpovědětVymazat
 5. USA se rozpadne a jen největší zaslepen či hlupák to nevidí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10/29 unknowne ono sice zmizel CCCP,ale co vznika je carstvi

   a ten car je fakt mocny,neni chlapa co zabere cele velke poloostrovy beze ztraty jedineho samopalnika,umi ovlivnit volby v AMERU a dosazovat vsude straślive kreatury,EU,ktere se rozpada je toho dukazem a USA nas mocny spojenec vse zblbne a dostane se na blbou listu s nasim podplukovnikem,ktery tu vtipnou kasi nepojed,nebot ministru vnitraku vyletel vrbewitz a vsichni se mu v EU smeji.
   No a ted dochazi ke vzniku novero RAKOUSKO-UHERSKA a ve Widni bude bal,kde pusti pan kapelnik Rieu s nasi hymnou Radecky MARsssss

   Vymazat
 6. Měli by se lidé v těch zemích takovému bordelu bránit a dosadit pro národní politiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10:55 Takhle by se tě stará ptát neměla. Ví přeci, že nic jiného neumíš.

   Vymazat
 7. Babiš je znepokojen problémem ilegální migrace v ČR. Říká, že již má konkrétní nápady, jak to řešit

  https://cz.sputniknews.com/20210516/babis-je-znepokojen-problemem-ilegalni-migrace-v-cr-rika-ze-jiz-ma-konkretni-napady-jak-to-resit-14508913.html

  OdpovědětVymazat
 8. Podle mě se generálové probrali pozdě, Francouzi už nemají šanci něco změnit.
  Ty
  Araby na kontinent pozvali právě generálové, po prohrané Alžírské osvobozovací válce.
  Byli to kolaboranti, bylo jich hodně, válka byla krvavá a v Alžírsku by jim bývali uřízli hlavy.
  Gesto to bylo šlechetné, ale dneska vidíme důsledky.
  Zatímco první generace byla vděčná a přizpůsobila se, jejich potomci se za svoje rodiče stydí a horlivě navštěvují mešity.
  Babička v minisukni, mamka prostovlasá, vzdělaná vnučka v hidžábu.
  Muslimové nemají nejmenší důvod mít Francouze rádi.
  Do Evropy nejdou jako prosebníci, ale jako dobyvatelé, mstitelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helanov, nejen Francouzi si musí "vyžrat", co způsobili svou koloniální politikou. Na jedné straně chápu reakci vykořeněných, neboť za zločin má následovat trest. Jiná pravda říká, kdo s čím zachází, tím i schází. To platí pro všechny koloniální země.

   Vymazat
  2. 19:44 bezejmenný, také staletí vlivu Římské říše národa německého, poté Habsburků, nyní nové říše USA. Tak poraďte Vy, co s tím?

   Jinak nechápete rozdíl mezi vlivem a kolonií. Až budete okopávat brambory, vezměte si místo tvrdého alkoholu na svačinu nějakou knihu. Čeští sedláci v zimě studovali, proto jsme ještě tu!

   Z Vašich komentů vyplývá, že mezi ně nepatříte.

   Vymazat
 9. Pochybuji o to, že volby mohou zastavit otrokizaci společnosti. Mohou ji jen zpomalit nebo urychlit.
  Zastavit ji může jen zásadní společenská změna. V čem by měla spočívat a kdo by ji měl realizovat? To jsou, dle mne, ty správné otázky na něž je potřeba hledat urychleně odpověď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rebele, i zásadní společenská změna je možná v demokracii volbami. Až to nepůjde, již se to nemůže demokracií nazývat. Nyní jde tedy, zda máme ještě demokratická média a o tom již pochybuji. Nyní je boj o ně!

   Vymazat
  2. Pane Povolný, již dávno nepovažuji demokracii u nás za přítomnu. Proto považuji zásadní společenskou změnu skrze volby spíše za imaginární.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.