Reklama

pondělí 10. května 2021

Hlavní rysy fašismu


Marie Neudorflová

9. 5. 2021 projev na dnešní demonstraci proti fašismu na Václavském náměstí

 Shrnout hlavní rysy fašismu není tak úplně snadné, neboť metody procesu kterým se dostává k moci se liší s dobou, jen jeho cíle zůstávají podobné: totalitní stát ve prospěch vlády nadnárodních korporací, teritoriální expanze týchž, zbavení většiny politických a sociálních práv občanů, snížit kulturní a vzdělaneckou úrovně národa, eliminovat opozici a to i násilně, podrývat podmínky pro rozvoj demokracie. Na politiku je dovolen jen jeden názor, názor mocenské vrstvy. Někteří pro fašismus, což je totalitní pravicový systém, používají pojem organizované násilí.

Po porážce fašisticko-rasistického Německa, převažovala dlouho iluze, že byl fašismus vykořeněn. Nebyl, jen v podobě znovu sílících nadnárodních korporací čekal na svou novou příležitost. Již v roce 1945 se objevila v Německu myšlenka, že Hitlerovy cíle byly v pořádku, jen pro budoucnost bylo třeba použít ne viditelné násilí, ale ekonomické a propagandistické prostředky. V severní Americe k podemílání demokratických hodnot přispěl masový příliv Němců tzv. expertů, vychovaných nacismem a nadměrně vlivných na univerzitách se svým pohrdáním malými národy a nedostatkem vazby na demokratické hodnoty, a strašení komunismem.

Okupace Československa r. 1968 velmi oslabila na Západě levici a sympatie veřejnosti k socialistickému bloku, předtím značné. Začalo být jasné, že v konkurenci obou bloků tzv. „liberálně demokratický“, získává převahu. Ale hvězdná příležitost přišla pro nadnárodní korporace a jejich koloniální přístupy s rokem 1989. Součástí jejich taktiky se opět stal chaos, lži, pohrdání veřejností a demokracií. Cesta k neoliberalismu, předstupni fašismu, se otvírala.

Prvním ideologickým proti-demokratickým a neoliberálním symbolem bylo prohlášení anglické premiérky Thacherové r. 1984, že neexistuje žádná společnost jen jednotlivec, rodina a stát. Tento neoliberalistický princip individualismu se pak stal jednou z nejdůležitějších zbraní proti rozvoji demokracie. Už ne viditelně násilný rozklad společnosti jako před válkou, ale postupnou atomizací společnosti na základě rostoucího počtu zájmů, názorů, menšin, konkurence o zdroje, se dosáhlo stejného cíle – vyřazení společnosti, veřejnosti, občanů z efektivního vlivu na politiku. Podobnou roli sehrála i Thacherové idea, že nezáleží na tom, jak se peníze získávají, ale na tom, jak se používají. Málokdo přikládal potřebný význam těmto postojům, veřejnost viděla jen plné výlohy na Západě, pravicoví politikové možnosti rychlého zbohatnutí. Materialismus jako ideologie nepřináší sociální spravedlnost.

Namísto funkční demokracie změna r. 1989, znamenal vliv nejrůznějších poradci z Německa, EU a USA, kteří orientovali za pomoci těžko pojmenovatelných osobností v české politice její vývoj ke službámzahraničních korporací a tedy cizích zájmů. Jako každá koloniální moc, začalo se s bouráním užitečného a kladení základů k neokolonialismu. Málokomu došlo, že Západ vnímal střední Evropu jako konkurenci, kterou bylo třeba odstranit, zničit. Metody zahrnovaly podvodné privatizace spojené s korupcí, podvodné restituce, destrukci systému vzdělání, jednoho z nejlepších na světě, zvulgarizování kultury, zkorumpování medií, svobodu jako destruktivní mechanismus, podemletí výchovy k mravní a politické dospělosti lidí, umožňující jejich manipulaci, právní systému plný mezer s možností neskutečných korupcí, překrucování naší historie ve prospěch nedemokratických sil, politické strany hájící zájmy různých skupin a neschopné pochopit důležitost zájmů národních a státních, politika vstřícná nelegitimním zájmům menšinovým, zahraničním, zvláště korporativním. 

Různě atomizovaná společnost je snadno manipulovatelná, ale neschopná demokraticky fungovat, zvláště, když vzrůstající cenzura pracuje ne v zájmu pravdy, ne v zájmu efektivní diskuse o záležitostech veřejného zájmu, ale v zájmu mocných. Oslabování státu a soudržnosti národa, chaos v politických názorech a postojích, korupce, vytváří půdu pro volání po silné ruce, což nedemokratické síly vítají. Stoupá umělé vytváření nepřítele, na domácí půdě se jím stávají vlastenci a stoupenci funkční demokracie a hodnot s ní spojených, a v zahraničí státy a země trvající na své suverenitě a legitimní ochraně jejího bohatství, jako je Rusko. Pod záminkou zneužívání svobody a v zájmu „bezpečnosti“ občanů se začnou osekávat práva a svobody občanů, včetně tisku. 

Když se občané brání, fašistická moc je vždy připravena proti nim použít brutální násilí, jak ukazuje historie. Jeho součástí jsou i občanské i výbojné války, zcizování bohatství a zdrojů poražených států. Fašismus byl vždy doprovázen nejen občanskými válkami, ale válkami výbojnými, expanzí za účelem zcizení bohatství a zdrojů slabších států. Jinými slovy neobejde se bez násilí a kolonií. Musíme vší silou čelit jeho rozpínání, musíme vší silou bránit humanitní a demokratické hodnoty, které postupně ničí.

 

83 komentářů :

 1. Děkuji organizátorům za demonstraci proti fašismu. Paní Neudorflová,pan David i paní Procházková dostávají ode mne
  jedničku. Válečným štváčům,Lidovcům,TOPičům, STAN , Pirátům i jasnému knýšeti Tatrmanovi - který měl tu čest a byl citován - se bude dnes blbě spát. Počítám,že se tato zdařilá akce bude docela rychle šířit. O to jde.

  OdpovědětVymazat
 2. To byl zase tejden. Jako na Vlachovce.
  V NHL se furt prali a casto vsichni, vetsina muzstev a casto ani se nesnazili hrat a s vyjimkou pruhovanych, ktery tu "zabavu" jen kazili. Co se neprali ,ti aspon povzbuzovali a jasali.
  Kdyby se tak nekdy prali i ty pruhovany..
  Divak si uzil,rovnejch chlapu, kteri jednaji primo a bez postranich umyslu a takovy s tema umyslama , kdyz se vyskytnou ,hned ztrestaji na fleku..
  Jakej absurdni svet sportu v porovnani..
  Nekdy je to lepsi a hlavne bezprostredni a uprimnejsi ,nez jednat a poucovanim porad vysvetlovat..
  S pouzitim klickovaci taktiky na nas ,co musi bejt v jednom kuse poucovany./Nasi nenapravitelny,idiotsky hlouposti/.
  Kdyz clanek zacina,ze :" Shrnout hlavni rysy fasismu neni tak uplne snadne.." a kdyz zamer je vysvetlovat poucovanim, ty nepotlacitelny /ubiqituous/ inteligence,vyraz vzacne vystizny,kdyz fasismus uz byl tisickrat a snadno vysvetlenej..A bez pochyb v plne nahote.
  A kdyz fasismus tez poucoval a stale poucuje. Prikladne s ted dukazem ze kazdej to muze videt.
  A casto i kdyz nechce..
  Ale jistota a zaklad pseudopedagogismu rika, ze my nic nechapeme a zaroven je zde velka touha zavislosti, poucovat z ucebnic..A nejen to. Snaha se tady nepocita. Naopak.
  Mam vyhrady k hokejistum, hlavne tem, ktery se nesnazi hrat "hokej" ,beda ,jenom usiluji "ublizit" souperi neustalymi snahami, strilenim golu /i vlastnich/,do jejich branky.
  Divak pak nema a nevidi hokej kterej si zaplatil..
  A jak ma jeden cist dal..Vylezt zase zpatky na strom a predstirat dobrou vuli, konvencni uctu a respektu k vykvetu yntel.,uctivaci "slusnost" ,co se pozaduje a nesklebit se pri tom nudou, jako nezbedny orangutan..
  Rada celkem moudra prakticka a nezbytna. By prisla vhod.
  Nebo zacit radeji s vyhrnutim rukavu..
  Jako ta prikladna demonstrace nejvyssi dulezitosti.
  /Taky. Aby skutek zase neutek/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatimco se se v NHL prali, tak do Italske Lampeduzy priplavalo dalsich 1000 afro-levantskych- inzinyru

   Vymazat
 3. Kapitalismus u nás dostal dardu v roce 1948 současně s fašismem.To byl ideální stav obrození kulturního i ekonomického ve prospěch celého Československa.Dnes není vůbec myslitelné ,že zmrsknutý národ jenom Čechů je ochoten usilovat o demokracii v původním znění.Babiš měl příležitost, ale zklamal.Peníze napumpuje ANO a ČSSD do důchodců, ale to je málo.Babiš se ukázal jako měkota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš udělal zásadní chybu nevymetl neiskovky, neudělal vítr v ČT jenom a pouze proto, že každé rozhodnutí zvažuje s ohledem na svůj majetek - je prostě vydíratelný, mohl mít i ty nejlepší úmysly v hospodaření státu což částečně prokázal ale na politické intrikány neštítí se jakékoli podlosti prostě nemá

   Vymazat
  2. 7,46
   Ty měl zrušit už V.K. na postu premiéra.

   Vymazat
  3. 10,05
   Škoda,že NEutratili tebe ty zbytečná fašo3,14čo!

   Vymazat
  4. Vy jste vkládali své naděje do Babiše? Toho miliardáře, který napřed usiloval o spolupráci s fašizující pravicí(stejně jako to vždy dělá ČSSD) a až když u těch fanatických, od koryt odsunutých pošuků nepochodil, obrátil se na levici a pseudolevici? Toho Babiše, který pečlivě studuje průzkumy veřejného mínění, všechno slíbí, aby vzápětí, mimo kamery, udělal pravý opak? Vždyť je jedním z nich. Rvou se navzájem mezi sebou, ovšem primární zájmy mají společné a v rozhodujících chvílích si to velice dobře uvědomí.

   Vymazat
 4. Podle DEFINICE!!

  Fasismus je statni system , kdy za businessem stoji ozbrojene vojenske sily, ktere pomahaji businessu( i statnimu) dosahnout ekonomickych cilu!!!

  Tento fasismus muze prijmout formu kapitalistickeho i komunistickeho.

  V dnesni dobe je nutne rozsirit definici o existenci mezinarodniho globalistickeho koncernu, jenz je schopen
  dosahovat svych ekonomickych cilu pomoci vojenske moci.

  Podle teto definice byly fasisticke zeme srovany do poradi podle jak dalece se pohybuji ve fasisticke zone( coz se meni s dobou).
  Nejvice fasiticka zeme : Anglie, Spanelsko, Portugalsko,Turecko, Nemecko,Italie, USA, Rusko.

  At si kazdy zaradi globalni bankere kam patri. Ale kupodivu, at premyslim o tom jak chci , nemohu dat USA jako prilis fasisticke, spise ovladane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašismus, od slova fasces, je dohoda medzi korporáty a vládou za účelem přiměřeného ekonomického rozvoje státu a sociálního smíru. Jsou přísně nacionalisticky orientovaní, vláda je autoritativní, podporována armádou. Může a nemusí být zvolena, častěji se k moci dostane vojenským pučem a následně vládne jako dědičně diktátorská. Komunisté s tím nemají nic spoločného, naopak, jsou úhlavními nepřáteli.

   Nevím, jak jste přišel na vámi uvedené země?

   Vymazat
  2. Příteli Pytlíku, přiznejte si, vy vůbec netušíte, co je fašismus. Jinak byste nemohl dát Anglii na první místo. Přímé spojení mezi oligarchii a armádou má určitě Rusko, snad i Turecko. Ale rozhodně ne Anglie.

   Vymazat
  3. 9,11
   Jooooo,F100 opět v akci.

   Vymazat
  4. Pokud je nacionalismus řešen v rámci státu a respektuje mezinárodní dohody, je to OK. Překročí-li své hranice vojensky, jde o agresi. Potom je jedno, jak se pojmenuje! Jisté je, že nyní v agresivitě vynikají USA. Jak to pojmenujeme, demokratický fašismus?

   Vymazat
  5. Martin, přímá i nepřímá spojení ekonomické elity má uplně každá země už odedávna. Je typické, že jste se vyhnul Ukrajině, typického oligarchiátu, která v roce 2014 smetla ozbrojeným krvavým palácovým převratem plným nacistické symboliky jinou skupinu, zvolenou dokonce ve volbách, aby se tam nakonec nanominovala sama. Následně začal boj o koryta, dnes už prodávají i zem a kdoví kde to skončí. Možná jednou budou i lidi. Rusko a ani Turecko nejsou definovány jako fašistické diktatury. Kam na ty kraviny chodíte? V Rusku jsou trapně obyčejné volby, kterývh se příslušníci armády účastní coby občané Ruské Federace.

   Já sice chápu, že byste rád, aby se i v Rusku zopakoval podobný taneček jako na Ukrajině, ale budete si muset počkat, pokud se vůbec dočkáte. Dokonce ani chamtivý Jelcin, který by jinak klidně prodal Rusko za rezidenci na Floridě a jachtu v Karibiku, si to netroufnul udělat. Alespoň ne tak rychle.

   Vymazat
  6. Pytelko,

   ze se na ty definice toho ci onoho rezimu fakt nevyseres, je to uz k zblbnuti, vis, co nech toho kecani tady a di se projit na slunicko, a bylo by to dobre pro vetsinu z nas

   Vymazat
  7. Otcem fašismu je Mussolini vy Pytlíci ..
   Co píše Pytlík o formě kapitalistického nebo komunistického fašismu jsou bludy, hlásané v dílech "filosofů" H.Arendtová -Původ totalitarismu, K.Popper -Otevřená společnost a její nepřátelé, a další na to navazující pitomosti jejich zblblých studentů ..

   Princip fašismu je jednoduchý, nejdříve fašounští kapitalisti dostanou lidi do bídy a na dno, to vede k radikalizaci takto deklasovaných lidí, která se dá výhodně využít ..
   Naštvané zblblé lidi je jednoduché poštvat proti tomu, na koho proradní falešní fašounští šmejdi stavící se za lid a jeho dobro, ukáží jako na viníka všeho způsobeného marasmu ..
   Fašismus tady bude do té doby, do kdy budou lidé většinově blbí, a nechají se stále manipulovat popsaným způsobem ..

   Vymazat
  8. Kazde propojeni businessu na statni vojenskou silu je forma fasismu. Kazdy vetsi business v jiste dobe ma jiste propojeni na stat a stat brani tyto zajmy.
   Ja jsem napsal poradi statu jako fasistickych z hlediska historie.
   Anglie porazila vojensky Indii ciste z obchodnich zajmu, stejne jako Cinu. Nyni v soucasnu to byli Falklandy Nemci byli fanaticti amateri.
   Nacismus je pouze uzitecny nastroj fasismu.
   Ja jen abychom se drzeli jasne faktu a definic.

   Vymazat
  9. Unku, co popisuješ není fašismus, ale je to imperialismus ..
   Abys mohl definovat fašismus musíš znát jeho genezi (vývoj), to je Sicílie na poč. 20.stol, útlak Mafie a Fasci spolky deklasovaných chudých a zneužití tohoto hnutí "sociálním oportunistou" B.Mussolinim pochodem na Řím, a tak dále, dále ..
   Fašisté jsou pouhé opice, oportunní falešní socialisté, opičící se po marxistech, pracující z blbosti nebo z prospěchu pro kapitalistické a imperialistické opičáky ..
   Fašismus je jednoduše podvod na lidi, zneužitím sociálních idejí, kterým fašouni překrývají svoje skryté záměry ..
   Až z tohoto podvodu po dosazení oklamaným lidem fašounů k moci, vzniká odhozením sociálních idejí diktatura kapitálu ..
   Té diktatuře kapitálu a jeho peněz, kterými je vše ovládáno, se říká fašismus jenom proto, že za jejím vznikem stojí fašistický podvod na oklamaných lidech ..

   Vymazat
 5. Kdo dneska nepodporuje fašisty v čele s PYJáty a TROPičkami,jako by NEbyl Čech!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:28

   Pokud jsou Piráti fašisty,,potom ty,doktor z prosektury.

   Vymazat
  2. 8:40 Pyjáti jsou podporovateli západních fašistů co touží po světovládě. Už jen ty kecy Trumpovi voliči potřebují převychovat já vím to už tady bylo.

   Vymazat
  3. Zdražení všeho. Profesor viděl návrh Bruselu. A program Pirátů ho dorazil

   Přehnaně zapálené „bojovníky za lepší svět“, přebírající názory hlavně amerického, radikálně progresivního proudu, známe z toho, že žádná jejich věta se neobejde bez slov jako tolerance, respekt a láska. Pokud s nimi, byť jen minimálně, nesouhlasíte, sesype se na vás spousta nenávisti, kterou by člověk čekal spíše na srazu fašounů z Hitlerjugend nebo zanícených komunistických svazáků. Přesvědčení o takové absolutní morální nadřazenosti později vyústila ve fenomén tzv. cancel culture neboli kultura rušení. To je jakási moderní pseudoforma ostrakismu neboli internetová obdoba honu na čarodějnice. Stejně jako za komunismu tak často stačí obstarožní politický vtip, nebo dokonce i vlastní názor a uvědomělá úderka neomarxistů se postará o zničující nařčení vedoucí ke ztrátě práce a záhubě osobního života. Z boje proti třídnímu utlačovateli známe, že účel vždy světí prostředky a nejčastěji paradoxně těmto tlakům podléhají umírnění progresivní liberálové, zatímco skuteční rasisté získávají jen více pozornosti. Podle nového práva na potírání nenávistných projevů může EU jednat i bez ohledu na zákony jednotlivých zemí, což může vést až k jakési pozitivní diskriminaci (až osočení z rasismu a terorismu), teď vnímatelnou jako nerovnoprávnost, a to ještě nejsme u konce vývoje.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdrazeni-vseho-Profesor-videl-navrh-Bruselu-A-program-Piratu-ho-dorazil-663355

   Vymazat
  4. 8,40
   F100+F73+A52+F600+F800.....jooooo,a kde že je v nemocnici ta PROSEKTURA?.-D

   Vymazat
  5. 10,11
   Bartoš,to je ten zaprodanec a vyhulenec Sörös grupy?To se máš fašounku čím chlubit!

   Vymazat
 6. Ad první "definiční" odstavec pí Neudorflové,
  jen bych trochu zdůraznil onen základ fašismu, jímž je "totalitní stát právě ve prospěch vlády nadnárodních korporací", vše ostatní je pak následek.
  Je zřejmé, že to co se dnes děje nemá nic společného s levicí, je to opravdový plnohodnotný fašismus.

  Někteří si nasazují růžové brýle s tím, že ten režim přece není nijak brutální (už o tom by však jistě někteří "mohli vyprávět"), ale represe nemusí být brutální, společenský systém (nejen totalitní) funguje lépe, když je vše nastaveno tak, aby byl brutální až když tak v poslední instanci.

  Mnozí dnešní ideologičtí zaslepenci zamrzli ve svém antikomunismu tak úporně, že ventilují jakousi levicovost té dnešní totality, s odkazem na její rádoby-levicové aktivistické maskování; jenomže skutečně jde jen o maskování, s obhajobou práv méně šťastné většiny lidí to nemá téměř nic společného.

  Konstatuji, že článek pí Neudorflové je výborný od začátku až do konce a osobně se k němu večer ještě vrátím.

  Ad Pytlík: to co píšete, může být i polovojenský systém, někdy v podobě imperialismu, ale ve skutečnosti každý stát, který se chce spoléhat sám na sebe, má nějakou podobu toho, že i "za businessem stoji ozbrojene vojenske sily, ktere pomahaji businessu( i statnimu) dosahnout ekonomickych cilu".

  Ad J.J.: souhlasím až na "jsou přísně nacionalisticky orientovaní", nacionalismus totiž bývá opět jen maskování;
  jenom v připadě přísně uzavřeného trhu ovládaného národními korporacemi (Japonsko) by připadal v úvahu skutečný zájem korporací na nacionalismu.

  OdpovědětVymazat
 7. Fašistická novořeč hýří termíny,jako Bezpříznakově nemocný,nebo volnočasová aktivita. Volnočasová aktivita je,že si žáček cpe do nosu špejli,místo dějepisu o Komenském...Rodič,co je gramotný,nepošle dítě do školy,nebo pošle s instrukcí,že nechce dítě nechat špejlovat.Není to nic platné,nebot dítě není vpuštěno bez testu..Dítě si to dělá samo,volnočasově,takže škola,Ministerstvo zdravotnictví se zříká vedlejších učinku. Jedině rodič je zodpovědný...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:50
   Vy mluvíte o testech děti ve škole jako o fašismu, ""gramotný"" rodič proto nepošle dítě do školy?? Jinak jste zdráv?? To, že podchyti případnou nákazu covidem u dítěte je u vás něco nehorazneho, špatného, pokud se špejlí pošťourá 2 cm v nose????? tak to dítě nepřežije??? Ach jo.

   Vymazat
  2. 9,06
   Dítě s covidem????Jdi se léčit!

   Vymazat
  3. 10,26
   A kolik z těch testovaných dětí mělo těžký průběh+kolik na ten vybájený covid zemřelo ty chudinko retardovaná,ani popis oddělení v nemocnicích neznající?.-)
   Všech lidí zemřelo méně,než na chřipku....a že ta statistika na chřipku se dělá daleko déle.....

   Vymazat
  4. Naposledy upozorňuji korendora, aby si rychle vyměnil logo doprovázející jeho nick. Svastiky tu nevedeme. V opačném případě bude mazán, ať napíše sebelepší chytrost!!!

   Vymazat
  5. To se jmenuje oxymoron.A svastika je hezky česky hakenkrajc.Ale patri jinam,to ma pan V.D.pravdu.Bagoun

   Vymazat
  6. Svatý boj proti svastice je hloupý. Tak jako z podstaty každý svatý boj. Václav Dvořák se těmito způsoby nebezpečně přibližuje nejotřesnějším pokrytecky svatouškovským nejpravověrnějším epigonům např. pravdy a lásky.
   Chápu p. Dvořáka proč ta křeč, asi ze strachu, ale nemyslím si, že svastika sama o sobě může být důvodem pro nařčení z příklonu k nacismu, bez dalších souvislostí.
   Navíc si myslím, že než haknjrajc nebo srp s kladivem, jsou už dnes nebezpečnějšími totalitními symboly Dvanáct hvězd v kruhu a Óda na radost.

   Vymazat
 8. Moc děkuji paní Lence Procházkové, Dr.Davidovi a všem ostatním, kteří mi vlili krev do žil a přesvědčení, že snad ještě není pozdě na nápravu!

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koredore, velmi rychle si vyměňte svastiku ve svém logu, jinak budete mazán, ať napíšete cokoli.

   Vymazat
  2. Svastiku již dávno nelze považovat za "pouze" nacistický symbol. Jeho historie je tak bohatá, že jedině nacistické souvislosti mohou ze svastiky udělat nacistický symbol.
   Němci sami však nemluvili o svastice, ale o "hakenkreuz".
   Svastika je starý árijský symbol, takže se historicky používal v celé Evropě, vč. Slovanů, levotočivá i pravotočivá. Je tak důležitá, že jej nesmíme nechat nacistům.
   Rozhodně nemazat pane Dvořáku. Leda že by dotyčný začal svými dalšími projevy dávat tomuto symbolu skutečně nacistický význam.

   Vymazat
  3. Smlouva o dodávkách RD-180 končí tento rok. Možná už v létě 2021. Potom začnou USaci vyráběl vlastní a osídlí planetu Mars, jak slibuje E. Musk

   Vymazat
  4. 10,33
   Člověče,Vy jste jste mě rozesmál......vlastní na UKRADENÉM ÚZEMÍ INDIANŮM?.-)
   Ale dobrý příspěvek,palec hore.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 11,17
   Poslední šrot Muska byl skvělá světlice.-)

   Vymazat
 10. 8,56
  Copak,fotka vnoučat byl Dolfíku zReichenbergu nebyla?.-)

  OdpovědětVymazat
 11. 9,23
  A co dodává amiokupant krom haldy mrtvých civilistů po celém světě?????Kulový hovno!

  OdpovědětVymazat
 12. RF je už několik let největší exportér obilí na světě, kdy předstihla tradiční Kanadu i USA!! Ten Indický běžec je prolhaný čistokrevný debílek, který musí provokovat a počká si,než bude zase smazán!!

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,56
   Starej se o vnoučata ty demente retardovaná a nurážej!!!!
   Co vyváží amiokupant kromě bídy,zlodějiny a vražd civilistů bys nám ty vylitej štáckriple říct nechtěl?!

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,00
   A co by se stalo....naučili by se počítat na prstech do deseti a nasávat jako udavač Havel?.-D

   Vymazat
 15. Jourová: Reakce západních států vůči Rusku by měla být tvrdší!

  http://svobodnenoviny.eu/jourova-reakce-zapadnich-statu-vuci-rusku-by-mela-byt-tvrdsi/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biden najímá soukromé firmy, aby špehovaly americké občany, kteří údajně šíří „konspirační teorie“

   http://svobodnenoviny.eu/biden-najima-soukrome-firmy-aby-spehovaly-americke-obcany-kteri-udajne-siri-konspiracni-teorie/

   Amerika by měla odčinit svou vlastní genocidu

   http://svobodnenoviny.eu/amerika-by-mela-odcinit-svou-vlastni-genocidu/

   Prezident Biden nařídil velkým technologickým společnostem cenzurovat nezávislá média

   http://svobodnenoviny.eu/prezident-biden-naridil-velkym-technologickym-spolecnostem-cenzurovat-nezavisla-media/

   Vymazat
  2. 10,24
   Jooooo,Bidet,to je demoKRAT ZA VŠECHNY PRACHY!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11,19
   A dopadnete jako Veverky,za pár let budete nenávartně v pr....zapomnění,ovšem s velkou ostudou.-D
   A nechval dne před večerem!Zfixlovaný průzkumy PÁR HOVAD z Prahy NEJSOU NÁZOREM CELÉ ČR!

   Vymazat
  5. Ave já Lžou manipulují podvádějí přesně jako nacisti nový jejich průzkum první pyjáti druzí ods+ a až třetí Babiš. Praha není ČR.

   Vymazat
  6. 12,09
   Cablík
   Vždyť jen volotrk z demožumpy nevidí,jak to celý cinknutý.....kdyby byl(tak se mám)každý za sebe,tak Lihovci,TROPičky a ČSSD jsou.....a ODS jí udatně sekunduje.-)

   Vymazat
 16. USA je tězce předlužené , nesplatitelně , je to astronomická , těžko představitelná částka cca 22 bilionů USD, oproti tomu Rusko je oddlužené a jeden z nějvětších držitelů dluhu USA je Čína , která také může řici zaplať a potom se budou dít věci nevídané! Zatím Čína potřebuje USA jako odbytiště, ale to nepůjde do nekonečna!! Na dluh se žít nedá , ani v USA!!!

  OdpovědětVymazat
 17. USA nám ještě předvede věci, to budeme koukat, protože společnost v USA je těžce a možná i záměrně rozdělena a rozeštvána a stojí před nějakou formou občanské války! Ekonomika na kapačkách dluhů je v USA nestabilní a stačí malý otřes a půjde "kukat"!!! Nafouklé a blbé kecy prezidenta USA o 6% růstu HDP ,ale na dluh jsou mimořádně směšné a trapné! Možná , že je ještě stavění "hladové zdi" od dalšího kolapsu ochrání, ale dluhy se budou muset rovnat a to bude těžce bolet a pocítí to celý svět!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 11,26
   Hoď tam něco jinýho,ani amiokupant si takový kokotiny jako ty už NEmyslí!.-)))

   Vymazat
  3. Kachno už s tím přestaň, jinak podám návrh, aby ti obstavili důchod. Povolenku na vysávání prostředků daňových poplatníků za to, že je můžou beztrestně urážet, má jen pár vyvolených a ty mezi ně nepatříš.

   Vymazat
  4. Hodný člověče, už jsem to tady kdysi psal ale tedy znova: Amíci prostě přejdou na jinou měnu a řeknou: Od včera už doláče nejsou naše peníze. Komu zůstane černý petr, bude prostě mít smůlu. Podobné rozhodnutí už párkrát udělaly. Mezinárodní právo je pro sráče.

   Vymazat
 18. 10,18
  Ale myšlenkový potenciál máš s tou NEčeskou flu@@@ou společný!

  OdpovědětVymazat
 19. Kachno, to se nám (USA) hoduje, když nám půjčují! Proto máme nejlepší armádu na světě, néé?

  OdpovědětVymazat
 20. Ave já, kachna je právě ten prototyp, který kolaboruje za každého režimu!

  OdpovědětVymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,07
   Kraďousku,máš to marný.-))))

   Vymazat
  2. Kachno, "potrefená husa" platí i na kachnu?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11,21
   A co děláš ty,indoběhno,trousíš 3,14čoviny ala kniHOVNA udavače Havla....více ti buňka v lebeni NEdovolí.-)

   Vymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,12
   Pamatuj ty indoběhno....Po všeckém hovno,enom po včelách med!
   Po tobě nezbyde ani to hovno.-)

   Vymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,24
   On udavač a proteční donašeč StB Havel byl u pana Dvořáka na ""candrbále""????Herr Gott,ty seš ale dumkopf.-)

   Vymazat
 24. Americké akcie dnes oslabily, na trhu přetrvávají obavy z hospodářských dopadů koronaviru. Akciový index S&P 500 v celém prvním čtvrtletí klesl o zhruba 20 procent. Zažil tak nejhorší čtvrtletí od roku 2008, tedy od doby globální finanční krize.
  Investiční banka Goldman Sachs dnes předpověděla, že ekonomika USA se ve druhém čtvrtletí propadne o 34 procent. To by podle televize CNBC znamenalo nejprudší pokles v poválečné historii USA.

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 26. I to se stává, že se svboda slova smrskne v monolog. Škoda.

  OdpovědětVymazat
 27. Fašismus je svazek moci průmyslové, státní, a církevní. Dnes bychom asi spíše řekli: průmyslové, státní a mediální.

  Tito si vzájemně kryjí záda, legitimizují a koordinují svoje aktivity k realizaci moci, vytloukání kapitálu a totalitního útlaku nemajetné menšiny. To vše, nevyhnutelně, až za hranici rozpoutání expanzivní války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bez té čárky před "a".

   Vymazat
  2. Karpi, abys mohl definovat fašismus musíš znát jeho genezi (vývoj), to je Sicílie na poč. 20.stol, útlak Mafie a Fasci spolky deklasovaných chudých a zneužití tohoto hnutí "sociálním oportunistou" B.Mussolinim pochodem na Řím, a tak dále, dále ..
   Fašisté jsou pouhé opice, oportunní falešní socialisté, opičící se po marxistech, pracující z blbosti nebo z prospěchu pro kapitalistické a imperialistické opičáky ..
   Fašismus je jednoduše podvod na lidi, zneužitím sociálních idejí, kterým fašouni překrývají svoje skryté záměry ..
   Až z tohoto podvodu po dosazení oklamaným lidem fašounů k moci, vzniká odhozením sociálních idejí diktatura kapitálu ..
   Té diktatuře kapitálu a jeho peněz, kterými je vše ovládáno, se říká fašismus jenom proto, že za jejím vznikem stojí fašistický podvod na oklamaných lidech ..

   Vymazat

 28. Maxime, díky za reakci. Také jsem se, tedy po svém, zabýval počátky a historickými kořeny fašismu. Nalézám je ještě dříve, třeba u Napoleona ... a co takový Řím? Jak byl uspořádán? Myslím, že by se tam vešel také.

  Úhrnem: mým závěrem je to, že fašismus jde z podstaty člověka.
  Lidská přirozenost je fašistická.

  Racionalita, ideály sociální, husitství a komunismus (resp. socialismus), to jsou vzpoury proti této přirozenosti. Nikdy netrvaly dlouho, protože to jsou křehké květinky a péče o ně je velice náročná.

  A proto, bohužel - nemohu souhlasit s tím, že je důsledkem nějakého "oklamávání". Ne, že by fašismus nebyl prolhaný, ale svými lžemi a propagandou pouze vyviňuje už tak nevázanou přirozenost jednotlivce (proiritizuje silné, zdravé dravé, odvrhuje slabé, "neužitečné", atd..) Svoji roli sehrává konformita a poslušnost (bytostně člověku vlastní - viz experimenty Stanlyho Milgrama) A svatá trojice každé živé bytosti: jídlo - sex - dominance.
  Lidské instituce a společnost jsou stavěny na těchto přirozených hodnotách tak, aby se jim dařilo a dávají jim žrát.


  Přeceňovat význam oklamávání, je dle mého stejný omyl, jako když klasici pracovali s teorií, že zlepšením životních podmínek se člověk zcivilizuje. My už máme zkušenost a víme, co s člověkem udělá život v dostatku a blahobytu. (viz. Calhounův experiment)


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karpi, zkráceně, ty nevěříš v polidštění lidských opic, to polidštění je ale smyslem lidské existence i celých lidských dějin ..

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.