Reklama

úterý 4. května 2021

Hold pravicovému extremismu v Oděse

 


Ivan David
4. 5. 2021

Když Oděsa v neděli truchlila nad oběťmi masakru, který se odehrál v tomto černomořském městě v roce 2014, po ulicích pochodovaly skupiny ukrajinských ultranacionalistů, nesoucí transparenty ultrapravicových uskupení a skandující extremistická hesla.

2. května 2014 bylo při střetech mezi členy nechvalně známého „Pravého sektoru“, který má kořeny na západní Ukrajině, a odpůrci kyjevského Majdanu, k němuž došlo několik měsíců předtím, zabito 48 lidí a více než 250 zraněno. 

Většina obětí byla upálena zaživa nebo se udusila vdechováním kouře v místním domě odborů, kde se pokusili před nacionalisty skrýt. Pravý sektor je podezřelý ze záměrného zapálení budovy. Sedm let od tragédie však ukrajinští vyšetřovatelé stále nezjistili viníky – a zřejmě nikdy nezjistí, neboť tito žháři byli a jsou páteří „demokratizace“ Ukrajiny.

V sobotu se na náměstí před Domem odborových svazů shromáždilo mnoho lidí, aby položili květiny a připomněli si památku svých zemřelých. V této oblasti i jinde ve městě byla silná přítomnost policie, posily byly vyslány i z hlavního města Kyjeva.

Ale ukrajinští nacionalisté si již vytvořili tradici pořádat v tento den pochody. Podle ukrajinských médií letošní akce přilákala přibližně 400 lidí. Účastníci demonstrace měli ukrajinské vlajky a transparenty extremistických skupin, včetně Pravého sektoru. Někteří v davu měli sportovní uniformy ve vojenském stylu, jiní byli v černém a skryli si tvář za kukly.

Jejich průvod vedl černý náklaďák, který z reproduktorů přehrával nacionalistické melodie. Vozidlo bylo vyzdobeno vlajkou, na které byl „Wolfsangel“ - historický heraldický symbol, který nacisté používali také jako odznak několika divizí SS. Během konfliktu na východní Ukrajině se objevila na praporech azovského dobrovolnického praporu, který bojoval na straně kyjevských úřadů.
Samozřejmostí byly nejen symboly praporu Azov, který se „vyznamenává“ v bojích proti domobrancům na Donbasse zejména plundrováním a terorizováním civilistů, ale někteří účastnící otevřeně nesli i symboly SS.

Evropská unie, která vidí pravicové extrémisty ve všech, kdo nesouhlasí s její oficiální politikou zejména ve věcech imigračních, na symbolech SS a otevřenému uctívání masového vraha Stěpana Bandery zjevně nic špatného nevidí. Inu, proti Rusku, jak ukázaly poslední události, je i IS dobrým spojencem, kterému je záhodno dodávat zbraně. Natož pak Ukrajina, kde se zavírají televizní stanice i s novináři, ale na to už jsme zvyklí z Turecka. Účel světí prostředky, pravili již otcové jezuité.

35 komentářů :

 1. Spakovat veškrou banderovebež a její podporovatele z území ČR!!!!!
  A BĚDA,JESTLI SE VRÁTÍŠ,BUDE S TEBOU ZACHÁZENO JAKO V ROCE 1945 A 1946....

  OdpovědětVymazat
 2. Jen do nich pane Davide:

  A to nevidíte? Ivan David ukázal nové fotky z Oděsy. Obvinil EU

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-to-nevidite-Ivan-David-ukazal-nove-fotky-z-Odesy-Obvinil-EU-662816

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak student co k nám doběhl až z Indie už ví kdo má upálení lidí v Oděse na svědomí ! Vidíte, doktor David té České televizi bezmezně věří. Představte si že tam ten opilec Železný blekotal, že se nic nevyšetřilo. A ejhle, student už to vyšetřil. Z Vás musí mít Fendrych obvzlášť velkou radost. Pište. Jste velice užitečnej.

   Vymazat
 4. 11,42
  Ty havlosračko,tebe potkat,tak ti tu banderodržku otočím kousavým dozadu!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Je zbytečné se napadat, na Ukrajině proběhl puč, na kterém se podílel "západ" , kdo střílel na Majdanu?!! a je jasné, že do vedení státu se dostali lidé , pučisté, kteří násilné metody vlády uplatňují do dnes!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiste. Zapad organizoval, financoval a zajistoval vse aby puc probehl. Jako vsude jinde ,aby ovladli zemi ty nejhorsi z nejhorsich..
   Nuland, Kagan,Albricht,Kissinger,Soros, Gates, zejmena a spol, jsou opet ve vyznamnych pozicich ve vlade.
   Pracuji ve dne v noci a zaroven, hystericky placi o vyhlazovacim fasismu se zlutymi hvezdami , ktere znamenaly pro jejich nositele a pro miliony jinych obeti jistou smrt z rukou propravcich smrtonosnych bestii.
   Prave ti poradaji a zajistuji i dnes ,aby se vse opakovalo v co nejhorsi podobe..
   O tom neni dnes pochyb. Dodavaji,jmenovani,predevsim oni, vse potrebne a v hojnosti a zdarma vsem fasistum oslavujicim hitlerovsky, benderovsky nacismus,rezimy absolutniho zla...
   Tez teroristum s programem vyvrazdit kazdeho,bez vyjimky. Kult smrti a gangy Dead Heads /Smrtihlavu/,maji demokratickou svobodu spachat kazdy zlocin..Jsou oslavovany a povysovany nad jine.
   Okradaji jmenovani dokonce sve spoluobcany, aby mohli tohle vse financovat.
   A vynaseji denne prave ty rezimy,stejne jako rezim zlutych hvezd a prumyslovho vyhlazovani, do "nebes" nejvyssich lidskych prav..
   A snazi se a maji moc,/jak je tohle mozne/,vytvorit vrazednym nasilim ,vice statu s takovymi vladami, a co nejvice na celem svete..
   A posilaji statisicove armady prave na Rusko, ktere fasismus rozdrtilo v 1945. Jak je tohle mozne?
   Jak mohou a mohou vse a kdo tohle povoluje a schvaluje..

   Vymazat
 6. 12,11
  "Síla Ruska může být podkopána jen jeho oddělením od Ukrajiny.Je třeba Ukrajinu nejen oddělit,ale také ji postavit proti Rusku,národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat,jak bratr zabíjí bratra.Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické a s jejich pomocí zvrátit situaci do takového stadia,kdy budou Ukrajinci nenávidět vše ruské.Všechno ostatní je jen otázka času.
  P.S. A z toho citátu je patrné,že amiokupant si vzal od Fricka z počátku 19.století mustr v domění,že to,co kdysi řekl Bismarck bude platit i ve století 21.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,34
   Koukám,že ze záchytky tě dneska vykopli pozdě.-)

   Vymazat
 7. Smrad z ukrajinských fašistických bažin v Bruselu necítí, protože účel jim světí prostředky. Musíme si ale přiznat, že také v české politice se vyskytují zrůdičky, které k těm náckům moc daleko nemají. Stačí si vzpomenout na mnohé výroky (a nenávistí vypoulené oči) Pekarové i Adamové, Bartoška, baziliščí výraz Fialy nebo Jurečky atd. atd., které vyvolávají nejen nevolnost a znechucení, ale též obavu o budoucnost českého státu...

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. 14,44
  Není ti dáno chápat psaný text ty haldo havlohoven:-)

  OdpovědětVymazat
 11. Je dobré si připomenout politiky a strany v ČR které podporují otevřeně polofašistický režim na Ukrajině,který vznikl násilným převratem a je důležitou součástí "spojeneckého" tlaku na Rusko. Ne nadarmo se mluví o obrovských cvičeních kolem Ruských hranic, posílání zbraní
  na Ukrajinu a podpoře nestabilního režimu Ukrajiny,co se opírá i o nacistické vrahouny a násilníky. Takže - proč
  Piráti,ODS,TOP,Lidovci a STAN podporují vyzbrojování polo-
  fašistického režimu a jeho použití ve válce proti Rusku ?
  To jim je.be v makovicích ? Cožpak rozumný člověk bude zatahovat vlastní stát do války na straně pohrobků Hitlera
  a Bendery ? Jde jen o nezkušenost demostraniček nebo o zkorumpovanost v zájmu války a zisku zbrojních nadnárodních firem ? Piráti - vám prdlo v kouli ? Vy nevíte že zatahujete republiku do zbrojení a války na straně Hitlerovců kvůli zisku velmocí ?

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Dvořáku, děláte to tady hodně dobře. Pokud pominu neustále ty samé přispěvatele, potom jiní tady emají šanci z důvodu vaší cenzury a mazání přispevku s jiným nàzorem , co je tady velká katastrofa, nějaký pán co používá nik AVE JÁ, tady ten pacient z BOHNIC prakticky nedá nějaký rozumný argument, jen stále dokola ty samé neuvěřitelně hloupé bláboly a vy tomuto narušenému jedinci dáváte velký prostor.
  Zamyslete se trochu nad tím, mazat jiné, odlišné názory není demokratické a ničemu tím neposlouzite, jen se vracíte před rok 89, nahráváte Rusku, to snad není váš cíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokraticky se zamýšlím a došel jsem opět ke stejnému závěru: nevychovanci napadající ostatní diskutéry tu nemají co dělat. Je to málo demokratické?

   Vymazat
  2. Pane Unknowne, toto není žádný veřejno-právní server a vaše názory na jeho "demokratičnost" jsou zcela irelevantní. Rozhodne-li se vlastník, že tu nebudete publikovat třeba jen proto, že se mu nelíbí vás nick, tak tu prostě publikovat nebudete! A budete si muset najít prostor, kde se z vás všichni budou těšit. Tak buďte rád, že vás tu admin občas nechává jen pro pobavení ostatních. Hergot copak to nechápete?

   Vymazat
  3. 15:28 Pacient z BOHNIC je chcíplá indická nudle která nám každý den nadává. Aspoň to nemá tak jednoduchý a AVE JÁ mu zvedne mandle. My na vaše názory nejsme zvědaví to by jsme se rovnou mohli dívat na lhavou a západu sloužící ČT 24.

   Vymazat
  4. Anonyme 4. května 2021 20:32, toto není "soukromý server“, jsou to www stránky zapsaného spolku, „Nová republika“, který má a musí mít své stanovy, má také srozumitelně popsané cíle činnosti. Tím je redakce těchto www stránek, jako orgán řečeného spolku, tedy i admin, vázána. Už jednou se Vám dostalo podobného vysvětlení. Pokud se pletu, admin se nejspíš vyjádří. JiH

   Vymazat
  5. 4,24
   Máte možnost si o """"havlodemokracii a podpoře amiokupantů"""" přečíst jinde,tady to není z povinnosti!

   Vymazat
  6. Nebýt vás Ave já 5. května 2021 7:35, tak to nevím. Děkuji. JiH

   Vymazat
 13. Metnar, který byl v mláticím pluku SNB, může tvrdit co chce a Unknownovití idioté mohou věřit čemu chtějí, pro ostatní tvrzení nějakého vydíratelného ministra nemusí být směrodatná, natož k uvěření.

  OdpovědětVymazat
 14. Na čele průvodu měl pochodovat i "demograt" z Česka Šláfenberg. Nikde jej tam nevidět s vyznamenáním, které od fašistů "vyfasoval". To se má čím chlubit a tak ukrajinští fašisté jsou našimi přáteli???????

  OdpovědětVymazat
 15. Oděse je to celkem buřt, protože ti upálení většinou z Oděsy vůbec nebyli. Bůhví, kdo je tam poslal a proč. Přestaňte bulet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17,40
   Tebe tak potkat ty banderoodpade....

   Vymazat
  2. Martine, už jednou či dvakrát jsem vás upozornil, že sem vnášíte banderovské lži. Napsal jsem jasně, že všichni zavraždění na Kulikovu poli byli Oděsané. My tu nahnědlé lháře netrpíme!!!

   Vymazat
  3. Martin, ani ta starší paní, kterou sejmuli dlažebními kostkami z římsy a na zemi ukopali není domácí? To jsou mi vjecy. Takže do Odesy přijela odkudsi z Ruska bába diversantka. Líbí se mi ta vaše naprostá jistota, že ÚPLNĚ KAŽDÝ člověk z miliónové Odesy je ztotožněn s oficiálně podanou verzí událostí na Ukrajině z konce roku 2013 až doteď. Tohle je unikátní, že se takhle chová miliónová multikulturní komunita. Jestli si skutečně všichni tamní lidé cení oddílů SS Galiččina pochodujících po jejich městě, to potom musí mít strašné mindráky z toho, co dělali jejich dědkové během války, když si Odesa vybojovala ten titul hrdiny. Který chvalabohu už dávno odvrhla.

   Mimochodem, vaše žena se ještě nenaučila ukrajinsky a furt mluví tím primitivním ruským blábolem? To bych netrpěl.

   Vymazat
 16. Martině, už jednou jsem vás upozornil, že sem vnášíte banderovské lži. Napsal jsem jasně, že všichni zavraždění na Kulikovu poli byli Oděsané. Dejte už s tím pokoj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martin 4. května 2021 17:40 potvrdil, že je typem, který nehledí na lidské oběti pokud to vyhovuje jeho politickému vyznání. Martine, fuj! JiH

   Vymazat
 17. Proc sem za nima porad lezes,di pryc pijavice.

  OdpovědětVymazat
 18. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ucastnik-ukrajinsko-ruskeho-konfliktu-nemam-se-za-co-stydet-chranil-jsem-svou-rodinu/
  Krym - cesta domov. 3.4.2015 https://www.youtube.com/watch?v=GoBJwR__NPU

  OdpovědětVymazat
 19. Úžasné,Martin si mysli,že lidi odjinud je možne upalovat.Havlovska "moralka" je horši než mor a neštovice.Bagoun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bagoune, ti lidé byli Odesané, domácí, to nebyl někdo odjinud. To spíš ti, kteří spáchali ten zločin mohli pocházet odjinud a s největší pravděpodobností pocházeli. Alespoň část z nich.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.