Reklama

neděle 2. května 2021

Jaroslav Bašta: Dlouhodobé důsledky Vrbětického skandálu

Jaroslav Bašta
2. 5. 2021  PrvníZprávy

Když v sobotu 17. dubna pozdě večer vystoupili společně na tiskové konferenci konané na ministerstvu zahraničí premiér Andrej Babiš a tehdy trojjediný vicepremiér, ministr vnitra a ministr zahraničí Jan Hamáček...


(Na snímku Jaroslav Bašta)


...s emotivně laděnými projevy o závažném teroristickém útoku spáchaném v roce 2014 důstojníky ruské vojenské tajné služby GRU, bylo mi jasné, že mezi Českou republikou a Ruskou federací právě vypukla (zatím) studená válka, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Vystoupení a projevy opozičních i vládních představitelů v následujících dnech ukázaly, že ukrajinizace české politiky překročila kritickou mez, bez možnosti brzkého návratu k racionálnímu a civilizovanému chování. Zhruba po roce tak dospěla ke svému cíli protiruská kampaň zahájená demontáží sochy maršála Koněva. Místo ní jsme se dočkali v Řeporyjích památníku padlým  příslušníkům vojsk SS, zatím ještě maskovaných názvem Vlasovci. Ke smůle současné protivládní opozice (Piráti, KDU – ČSL, TOP 09, ODS a STAN) Češi za poslední války své divize SS nasazené na východní frontě neměli. Jako jedni z mála v Evropě. Demoblog se zřejmě cítí zahanben, že nemůže oslavovat hrdinné bojovníky proti Stalinovi oblečené v esesáckých uniformách jako Ukrajinci a Baltové, tak adoptoval Vlasovce. Pomníku Emanuela Moravce se snad letos nedočkáme ani v Řeporyjích.

Obvinění ze šest let starého výbuchu vedlo nejen k vyhoštění 18 ruských diplomatů označených za agenty tajných služeb, ale k paritě zastoupení diplomatického personálu na velvyslanectvích v Praze a Moskvě. Pravda, zatím v počtech, které jejich řádné fungování neumožňují. Protože se Česká republika dostala na seznam hlavních deseti nepřátel Ruské federace, předpokládám, že proces obnovy se nějakou dobu protáhne. Především budeme muset zajistit bezpečnost naší ambasády i obou generálních konzulátů v RF, tak jako všichni ostatní ze seznamu nepřátel. Jejich zastupitelské úřady většinou střeží jejich vlastní jednotky námořní pěchoty, nikoliv ruská policie.

Novotný: Už jsme na 9.místě, možná si ještě polepšíme

Vrbětická aféra bude mít samozřejmě dopad na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Tzv. Demokratická opozice se dostala do trochu paradoxní situace tím, že dosáhla totálního vítězství v tom, co požadovala již od dob zbourání pomníku maršála Koněva a ricinového kufříku. České i ruské diplomatické zastoupení je stejně nepočetné. Nezbude jí tedy nic jiného než útočit na prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu, že trvá na řádném prošetření celé kauzy. Budou se kojit nadějí na jeho odvolání Ústavním soudem. Povolební proces by pak řídil předseda Senátu. Výsledný efekt však odhaduji jako oslabení šancí tzv. Demokratické opozice na dobrý volební výsledek.

Pro pověst České republiky jako stabilního a demokratického státu může být další vyšetřování kauzy Vrbětice dosti nebezpečné. Ústy ministra zahraničí Sergeje Lavrova nám dala RF na vědomí, že zažalovala ČR v EU kvůli obchodování se zakázanými protipěchotními minami, které měly být do roku 2001 zlikvidovány. Ve skladu IMEXu se ještě v roce 2014 demontovaly (řešil to český soud v roce 2016). Dle ruské verze se rozebrané tři části miny – její tělo, nálož a rozbuška - vozily do Turecka, kde je zase smontovali a dodali Islámskému státu do Sýrie či Libye. Tam je ruské ozbrojené síly po porážce islamistů našly v jejich skladech. Toto poslouží k dlouhé a ostré protičeské kampani.

Když jsem sledoval ruskou reakci na naší diplomatickou válku, všiml jsem si, že v případě údajně plánovaného atentátu na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka ruské tajné služby použily postupy okopírované od žurnalistické vyšetřovací skupiny Bellingcat. V brzku se tak dozvíme, kdo z velvyslanectví USA v Praze po zadržení „agentů CIA“ v Moskvě 17. dubna volal na BIS, vládu a vnitro, aby neprodleně vystoupili s obviněním kvůli Vrběticím. To, že ruské tajné služby začaly v mediálním prostoru používat modus operandi Bellingcatu, by nakonec mohlo vést ke znevěrohodnění bellingcatího vyšetřování. V takovém případě by některým vyšetřovatelům BC hrozil osud zakladatele syrských Bílých přileb Jamese Le Mesuriera (v Istanbulu záhadně vypadl z okna). Historie tajných služeb je podobných příkladů plná...80 komentářů :

 1. Údajně plánovaného atentátu... taky mi to připadalo jako vykonstruovaná kauza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslechněte si poslední vystoupení Pjakina, tam se dozvíte,jak to bylo ve skutečnosti s atentátem na Lukašenka.

   Vymazat
  2. https://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8691-pokusily-se-usa-zavrazdit-pouze-lukasenka.htm

   https://thesaker.is/did-the-us-try-to-murder-lukashenko-open-thread-14/

   Vymazat
  3. K tomu by musely být další důkazy. Neříkám, že nejsou, ale já o nich nevím. Evidentně se bavili v té hospodě a přez nějaký čet. Ti strejcové by museli mít pod sebou další skupiny, celou síť. Muselo by být odhaleno financování, lidé, zbraně, podrobné plány, krytí... A ani tohle ještě není konečná, protože my se tady bavíme o Bělorusku, které má dost dobrou a loajální armádu. Musel by být signál, se by těch smrtí mělo být podstatně víc a k dispozici subjekt, který by si to rozdal s velitely ozbrojených složek, protože nevěřím, že by loajální velitelé zůstali neaktivní, včetně loajální policie. Na to nestačí banderovská chátra, Bělorusko není Ukrajina. A Bělorusko není jen císař a praetoriáni, ale relativně dost lidí, hlavně v ozbrojených složkách, takže ani smrt Lukašenka by na tom nic nezměnila. V ústavě je určitě řešeno, co dělat v případě smrti prezidenta. A s vojáky se v tomto směru nežertuje.

   Takže ano, bylo by to možné, ale potom by se muselo jednat o vojenský převrat. Jestli tomu "generálovi" uveřili, potom to musí být pitomci. Zvlášť když to nebylo finančně kryto, protože tohle stojí opravdu hodně velké prachy. Mají už hodnověrný a dokazatelný finanční zdroj?

   Vymazat
  4. Podle sdeleni dokonce pan J.J pise 2.5.2021 svedectvi

   ze byl tam byl rok po vybuchu na houbach a nasel ohorely pas RF na jmeno Bosirov a vedle rozbity samovar a nedojedeny šaslyk.
   Uz to pry nahlasil,to bude bašta a dukaz pro nase špiony a ne ze ne ANO!
   Taky pry je zle, nebot nami oblibeny pan Babis pry rozpoznal,ze musi hodit flintu do zita a utikat co mu do bela vylizane hnaty staci,pry pred prazdnymi lebkami piratu,ktere jeste z chodu tak zadluzi,ze si to budou pamatovat i jejich deti!
   Ty pry budou pak muset ty dluhy platit a tak prodaji dnesni piraty, jejich rodice, na vyrobu cervu,aby uskutecnily svuj "zeleny udel a zbylo vice pro bohace i jejich oblibene žradlo kravske bifteky!"

   Vymazat
  5. VALECNICI SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE nejen OK SPD!

   zkuste informovat vsechny vase zname a sousedy o zdejsim boji nas priznivcu OKAMZITE PRIME DEMOKRACIE dnem i noci uskutecnovane zde nasim hrdym narodem tradic HUSITU v doprednem boji za svobodu a at sem prijdou si to tu cist dnem i noci!

   NIKDE JINDE NENAJDOU TAK SKWELE INFORMACE PRAVDY!

   Vymazat
  6. Krtku, s tím samovarem a pasem ve Vrběticích byl samozřejmě VTIP. Vůbec mě nenapadlo, že by to někdo mohl vzít vážně.

   Vymazat
  7. Samozrejme, ze to je dobry koment,chechtal jsem se pul hodiny

   reknu vam,co to jsou za urednici co za uznani udelaji republice skodu a to se bude tahnout a jen tak to neskonci.
   Skladuji tam miny a Rusove ted zaradili CR do seznamu nepratelskych zemi.
   Tak blbe agenty oni nemohou ani ve snu mit.
   Za mesic jim to tam strelio znovu.
   Policejni zprava z te doby je jina,tak pitomu lez vypustit,teda takove spatne spiony mame to je ostuda!

   Vymazat
  8. Krteček, aha, tak to jsem já potom nepochopil ten váš vtip.

   Vymazat
 2. Vazeny pane Basto,

  Skutecne si Vas velmi vazim, jste moudry clovek, a svetaznaly, ale dovolte mi jen jednu poznamecku...

  Opravdu si myslite ze Vrbetice a nas postoj k Rusku neco pro nas zmeni?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:16 Zřejmě se opravdu nic nezmění,jelikož jsme jako země pouze mušinec na mapě,nicméně to.že máme na posicích premiéra a min.zahraničí ubohé a lokajské "užitečné idioty"je tragédie.Takové politické kreatury skutečně nemá žádná evropská země!

   Vymazat
  2. Podeziraji za ucelem hysterie potlacovani skutecnosti,aby se nahodou nekoho nezeptali, nesmi se zeptat, kdyby se zeptali nemohli by lhat a podvadet..Pachat skody v zajmu jinych.
   Nase skody jejich prospech.
   Prave na to nas "osvobodili..
   Posedlost /obsession,/rajtovat vrbeticemi u nekterych je primo jiz pathologicka..Nemuzou samozrejme ani prestat.

   Vymazat
 3. Jedno přísloví praví. Kdo jinému jámu kopá.... Tak doufám, že se tato svinská akce obrátí proti těm, kteří ji vyprovokovali. Hodně by mně potěšilo, kdyby RA vzala šturmem celou Evropu a vyhladila konečně u DS pakáž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. menhira.
   Právě že nesmí dojít k žádnému ozbrojenému konfliktu ze strany Ruska,utlučeme se sami a to vědí i v Rusku,stačilo by utáhnout jen kohoutky na plynu a ropě.

   Vymazat
 4. Současní rusobijci mají těžkou práci k přesvědčení běžných lidí o pravdivosti svých tvrzení nejen o Vrběticích, naštěstí máme přístup k mnoha nejen našim médiím a nejsme, tak jako v roce 1989 odkázáni pouze na "rudé právo" a v tom mají všichni ti co se snaží rozsévat pouze zlobu a nenávist pokud někdo nestojí za jejich "správným názorem" hodně velkou smůlu, proto také pospíchají s volbami na červenec, do října na opozici vyplave zcela jistě tolik zpráv a informací, že se začínají bát .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem takový bonmot. Rudé právo nám prý lahalo o tom co bylo u nás doma, ale o to co říkalo o kapitalismu, byla pravda.

   Vymazat
  2. JJ, s těma volbama mám podobný pocit, nějak spěchaj .-) .

   Vymazat
 5. Nějak se naším politikům obrana útokem nezdařila,dali si vlastní gól.Tato vláda,ale i ti co se hlásí o novou vládu,není šance na nápravu vztahů s Ruskem.Rusko tím moc neutrpí,horší to bude s naší republikou.Teď dumám,co mělo přijít dřív,atentát na Lukašenka,nebo nejdřív několik obvinění Ruska.Pochopitelně,atentát měli provést,také ty dva Rusáci,aby bylo obviněno Rusko,pak by začal šrumec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by si Čuk a Gek odskočili udělat převrat do Litvy a nakonec zjistili, že jsou v Bělorusku? Vzhledem na dosavadní "úspěchy" bych si na podobný postup typnul.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. takových co nemají v politice Čr co dělat je spousta ale drží se korýtek zuby nehty

   Vymazat
  2. Jozef Jasně a já doufám že to zase vyhraje nebo to dáme demožumpě a pyjátům. A to co se děje dnes je jen slabý odvar.

   Vymazat
  3. Babiš dostává rozkazy od transatlantických soudruhů pokud by je nesplnil tak na něj poštvou svoji 5 kolonu v ČR:

   Babiš telefonoval s ministrem zahraničí USA Blinkenem

   https://cz.sputniknews.com/20210502/babis-telefonoval-s-ministrem-zahranici-usa-blinkenem-14355727.html

   Vymazat
 7. Asi jsou chlapci přemotivovaní; hokejová "18" už to schytala...

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-konference/3-11-2014-TK-k-vybuchum.mp3

  Na tiskove konferenci po vybuchu pan Chovanec mluvi o 5 spolecnostech skladujicich "horke zbozi" ve Vrbeticich. Nikoho nezajima kdo jsou (byly) tyto firmy a kam vyvazely zbrane ? Koho kryje svorne Hamacek, Babis i cela slavna opozice ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze by i pirati litali v tom kseftu se zbranemi ? Poucili se v Irangate -drogy za zbrane?

   Vymazat
 9. Možná, že překvapím všechny vážené čtenáře NR, ale já si nemyslím , že současné události budou mít nějaký podstatný vliv na rusko - české vztahy. To je "politika" , kterou mnoho lidí nebere vážně a je jim vzdálená a cizí!! Co je nějaký Babiš a Putin , lidé se dnes domlouvají mezi sebou a nepotřebují nějaké politické "panáky" , aby jim říkali , co si mají myslet !! Ta doba je pryč , kdy "politika" formovala názory většiny lidí na cizí státy a jejich obyvatele!! Nebudu nikoho navádět, co si má zkusit a co si má myslet, ale stačí, když si tady promluvíte s autentickými občany RF, co zde žijí a mají trvalé pobyty,anebo když zajedete do Ruska a tam budete diskutovat, tak vám řeknou to samé, že na nějaké vyhoštěné "diplomaty" se mohou vykašlat a na nějaké "Vrbětice" také!! Běžný Rus má jiné starosti a jiné zájmy a jeho názor na běžného Čecha se těmito "politickými" tanečky nikterak nemění!! Nakonec uvidíte třeba za rok, že se počty lidí na zastoupení v Praze a Moskvě zase vrátí do starých kolejí , kolik bude potřeba a nějakým "Hamáčkovinám" se budou lidé jenom smát! Uvidíte jak dojde na moje slova, kdo bude chtít cestovat do Ruska , nebo k nám, tak pojede stejně a teď tady jenom blbneme a vzpomenete si, co jsem dnes napsal!! Lidi na úplně blbou politiku u nás i v RF kašlou, protože jim nic nepřináší a stále více lidí vidí, jak je trapná a směšná a vlastně úplně kontraverzní a k ničemu! Možná , kdyby na zastupitelských úřadech bylo cca 30% současného osazenstva, tak by se vůbec nic nestalo, všichni ostatní jsou "plevel" ,ze kterého není žádný užitek! Jenom pohlédněte do Bruselu, co nás "vede" v EU za trubce a duševní kapouny!! Nejlepší byl ten opilec Junker, s ním byla alespoň sranda , když se potácel a rozšafně "fackoval" delegáty!! A to je skutečný obrázek politiky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi. Občas se na PL objeví anketa o Vrběticích, o vztahu s Ruskem a zjišťuji, že podle uvedených čísel v anketách je téměř 90% diskutujících na naší straně, tedy na protiamerické. Lidé nevěří bajkám ani čučkařům. Normální člověk vidí, že za vším je největší zlo současné doby a to jsou USA a takoví čoklíci jako Vondra, StanJura, Němcová, Vystrčil.... Otázka, jak se to projeví ve volbách. Oceňuji statečnost prezidenta Zemana, který je důsledný a skutečně skandály nezatížený člověk. Na něj není co vytáhnout, než lživou vlastizradu, a nemoc. Skandály, které provázely ve funkci Havla nejsou vlastní Zemanovi. Všechno časem zapadne prachem a život poběží dal, pokud nenastane radikální zhoršení situace v pandemii.

   Vymazat
  2. Hodnaku,

   proc se tak detsky ptas? vime oba a ja doufam vsichni zde i Unk 1 ze pokud Rusove budou mit za zadkem Cinu, tak se Amici muzou treba pokakat a nic, a nic, a nic

   Vymazat
 10. Žádné relevantní důkazy, kdo zapálil Vrbětice a způsobíl explozi nejsou!! Jenom samé kecy o ničem!!

  OdpovědětVymazat
 11. 17/55 unknote ty jsi se zblaznil,kdyz pises o tom,ze Rusove maji teroristy

  kazdy vi,ze pan Putin je slusny vojevudce.Znamo je dobre jak umi obsazovat cele poloostrovy beze ztraty vojska.
  Dost se divim,ze pitrat jako ty nepozada aby mu byla udelena Nobelova cena miru.
  No a jak umi ovlivnit volby v ameru.Tam brani nastupu komunismu a neomarxismu,varuje tanou sluzbu pred dalsi neomarxistickou diktaturou,no prozatim ho neposloucha jejich špionazni sluzba,chteji si vyzkouset diktaturu tentokrat pod nazvem humanisticka sami.

  Marne je i nas varuje,nasi z tzv opozice chteji taky zpet diktaturu a neomarxismus pote co jsme ten marxismus pry omylem vycinkali.

  Nu coz,kdo chce kam pomozme mu tam,kdyz bude ta koudelkovina chtit zpet neomarxismus tak si pockame jak ta ideologie s nim zamete.
  On jeste ten komunismus nežral tak co s nim,ze ANO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krtečku, Putin není vojevůdce, ale právník se specializací na právo medzinárodní. Má taky výcvik v KGB, zřejmě v oblasti analytiky a psychologie. Taky studoval nějakou ekonomickou školu, nic speciálního, zřejmě něco v oblasti ekonomiky regionální samosprávy. Dělal z toho taky nějakou tu dizertační práci. Pak působil v bezpečnostních složkách RF. Ani jedno není armáda.

   Vymazat
  2. No stale vice obdivuji lidove komentatory prinasejici info jako vy

   pane J.J.a komenty pro nasi informacni revoluci.
   Presto je treba se podivat,ze i na valecne operace pana cara Putina nebot tam praktikuje taky a ma tedy vzdelani.
   Urcite ho museli vzdelat v Nemecku jako plukownika i bundeswehr tam u toho byl,kdyz tam byl tim plukovnikem ci co.
   S nemeckou dukladnosti mu pad do naruce od USA i cely poloostrov Krym a chytře se brani obsazeni nejen Ukrajiny ale i Československa, kde uz bylo stejne vsecko vykradeno a tak na nasi podporu jeho kapitalismu kasle, protoze ted uz komunisti nemaji ani program socialismu a bude bida a krise nebot i FED uz neni odpovedny za tisk dolaru!
   Nase zbrojni tovarny sly do srotu a tak nam zustaly jen pusky a dela prawdy a to je tak cele.
   Zlato je taky fuč, akorat zustala 2 000 000 ooo 000 slovy dva biliony v bunkru ČNB,ale ty budou brzy ukradeny rozhodnutim banksteru ze dene 29.3 2019 coz ma provest pan president Bajden asi 1.1.2022.

   No je to bordel na koleckach,kdyby aspon jsme meli tu svobodu a primou demokracii pana OK SPD,ale on je jen taborovy recnik a ne velkoplitik, musime mu tedy ze vsech sil pomoci k vetsine v parlamentu jinak mu uz nepomuze vubec nic a taky nebude rasantni zmena rezimu co je u neho v programu!

   To mi vsechno diktovala pani ANNA ideolog antineomarxismu z KSH a ta to vi vsechno moc dobre!

   Vymazat
  3. Putin není ani car, je to volený prezident. Hraní si na cara by mu hodně uškodilo a on to ani nedělá. Je to právník a u těch platí vtip: tisíc právníků na dně mořském = dobrý začátek. Ale stačí jakákoliv chyba a Rusové mu to hned spočítají. Momentálně jim vyhovuje. Maká jako barevnej, má výsledky a podle všechno dokonce ani nekrade. Jeho cílem nejsou osobní statky, ale něco jiného. Je to cynický, velmi dobře vzdělaný, hodně tvrdý, pragmatický idealista. Dokáže si získat přirozenou autoritu. Dokonce mu nelze upřít odvahu, pokud je potřeba se tak projevit. Takoví jsou pro nás, Západ, nejhorší. Zvlášť, když jsou vojensky jen těžko porazitelní, mají slušný lidský potenciál a zabírají celou devítinu souše s bohatými přírodními zdroji. O tomto pojednává tzv. Wolfowitzova doktrína.

   Vymazat
 12. Přece nemůže nikdo podezřívat Rakousko z podlézání k Putinovi. Přitom politika kancléře Kurtze je mírotvorná, na rozdíl od naší mezinárodní politiky (s "vidlemi" na úrovni našeho malého dvorečku s hnojištěm). Pánové naši politici učte se, jak se dělá světová politika a jak se zviditelní malý hrdý stát. Rakousko nabídne Vídeñ pro setkání Bidena s Putinem a bez námahy si tím zvedne vliv nejen v Evropě. Nás tak ocení Pobaltí s částí Balkánu, Naši trhovci si budou dlouho lízat rány po ztrátě trhu s RF a my občané jim to stejně zaplatíme v nových cenách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neni co se ucit. Na prvni pohled se jedna s Rakouskem jinak nez s nami. Opakuji jinak !!
   Jde Rakousko nahoru zatim co nas potapeji, doslapavaji na uroven Ukrajiny, napriklad prisnym zakazem Sputniku atd..A ozebracovanim.
   Prosazuji svet bez diskriminace,bez rasismu ale jen pro ty vybrane..Kteri neustale diskriminuji na rasisticke basi ,pod snuskami hysterickych lzi.
   Dostali jsme oci ,abychom videli..

   Vymazat
  2. Respekt si nikdo nekoupí, ten se dlouhodobě buduje. Když se někdo chová dobrovolně jako služka, tak jsou jen rádi, protože služky potřebují.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Putin musí navrhnout Moskvu na setkání s tím americkým zmrdem a očekávat omluvu za jeho chování a ne že bude někam jezdit ten zmetek biden musí korigovat své chování není bůh ale jen zasranej američan co nosí v současnosti pemprsky !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown Ten tvůj ZMRD Putin nikoho rozumného nezajímá..

   Proč se teda každej může přetrhnout, aby s ním konzultoval? Viděl jsi někdy záznamy z jednání ohledně Lybie v Berlíně z r.2019? Tehdy se ještě setkávali osobně... Víš, to bylo hlavně o penězích. O velkym balíku peněz. I když ne tak velkym, kolik přinese NS2.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětVymazat
 17. Tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joea Bidena Major pokousal dalšího zaměstnance Bílého domu. Pro Majora se jedná už o druhý incident za měsíc – poprvé kousl člena prezidentovy ochranky. Biden řekl, že vlčák Major, kterého Bidenovi adoptovali z útulku, je po většinu času „milý“,ale dodávám, má takovou báječnou zálibu, že občas někoho pokouše!! Lehká paralela mě napadá, zda je pes povahově podobný páníčkovi, či naopak!

  OdpovědětVymazat
 18. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětVymazat
 19. Unknown: Celá Evropa a USA jsou s námi.

  Jo to je vidět. Oni vždycky. Během 20. století třeba v Mnichově, Jaltě... snáď jen ten Versailles se povedl. Ale to tam stála jako výstražný vykřičník VŘSR. Nebýt toho, asi ani žádná ČSR nevznikne.

  OdpovědětVymazat
 20. HČ, proč se rozčilujete? Unknown řekl, že důkazy jsou, tak jsou. Sám jsem tam byl o rok později po tom výbuchu na houbách a našel pas občana SSSR, pardon RF. Zlehka ohořelý na jméno Boširov, hned vedle rozbitého samovaru a nedojezeného šašlyku. Už jsem to nahlásil.

  OdpovědětVymazat
 21. Tupý idiote, zadlužení USA neskončí ničím jiným, než zase nějakým typem socializmu , až "komunismu" , ty ekonomický debile, musí se všechno zdanit ,aby se vůbec někam ekonomika vyhrabala a tady nás to čeká také!!! Nebo si myslíš ty tupý idiote, že peníze rostou na stromě? To se to Hamáčkovi s Babišem "krade", když to budou splácet ještě pravnuci!!! Když víš o ekonomice hovno, tak drž hubu , ty duševní potrate!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověk hodně sprostý nakoupí si samorosty.
   To je básnička - protože se to rýmuje :-)

   Vymazat
 22. Unknowne, kachno, nebo co jsi, měli by tě tu nechávat, aby každý věděl, jací duchové jste vy rusofobové až za hrob. Když tě smáznou, jsou čtenáři o tento poznatek ukráceni. Víš, že jsi mě obohatil? Netušil jsem, že čeština obsahuje tolik vulgárních a neskutečně hnusných nadávek.

  OdpovědětVymazat
 23. unhovne riskuješ známe tě a budeš za svoji blbost platit !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,24
   Ten smrad je cejtit i přes monitor ty záchytko vylitá!.-)

   Vymazat
 24. Ty ekonomická nulo, strč si vrtulku z Marsu do prdele , až budeš běhat jako fretka a budeš zdaněn jako si nikdy ty idiote neplatil, protože ty dluhy bude muset někdo zaplatit , hovado tupé !!! USA je země dnes těžce zadlužená a jede na "tygru" , jak říkají ekonomové, protože jak se pustíš, tak tě dluhy sežerou!! Peníze dnes má Čína a to hodně a kupodivu také Rusko, protože se stačilo "oddlužit" po roce 2000, když byla drahá ropa a plyn!!
  EU a USA se musí silně zadlužit a potom bude čekat na ránu z milosti a ta přijde!! Žijeme na dluh v ekonomických průserech , které nikdo nepamatuje , jako jsou třeba záporné úroky, což je ekonomické zvěrstvo a kurestvo a hlavně nikdo nemá vlastně žádný rozumný návod, jak se z toho vymotat!! To jsou všechno jenom politické kecy a lži, od voleb k volbám, každý měsíc dobrý, než nám celý tenhle ekonomický předlužený cirkus spadne na hlavu!!! Voda stoupá , ale v Bruselu se stále tančí, jako na tom pověstném Titaniku!! Jsi ekonomický blbeček , který by měl jenom držet držku, protože jak jí otevřeš , je patrné , jak ti lezou ta hovna nevědomosti z té tvé špinavé a prolhané tlamy!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 26. Americký státní dluh je již nyní nominálně nejvyšším na světě a dle prognóz bude v příštích letech růst stále rychleji. Státní dluh je již nyní dle historických standardů vysoký a vyvíjí se neudržitelným směrem,” varoval šéf agentury CBO v otevřeném dopise. Zákonodárci podle něj musí provést „zásadní změny daňové a výdajové politiky”.
  Nekontrolovaný růst dluhu

  Podle dat amerického ministerstva financí činil americký státní dluh ke 20. srpnu letošního roku 22,428 bilionu amerických dolarů. Ve srovnání s lednem 2017, kdy se Donald Trump ujal funkce prezidenta, je to o 12,4 procenta víc. Trumpův předchůdce Barack Obama, který se potýkal s dopady ekonomické krize, však americký dluh během své vlády zdvojnásobil.
  Přesto někteří ekonomové bijí na poplach. “Státní dluh v příští dekádě každoročně poroste téměř o velikost celé ekonomiky,” řekla CNN šéfka neziskové organizace CRFB (The Committee for a Responsible Federal Budget), jež se federálním rozpočtem dlouhodobě zabývá. Podle organizace může nekontrolovaný růst státního dluhu vyvolat další finanční krizi.

  OdpovědětVymazat

 27. Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?
  Představte si, že dluh USA je větší, než hodnota všech firem v indexu S&P 500. A pár dalších příkladů, jak si představit nepředstavitelné. Aby 20 bilionů dolarů nebylo jen absurdním číslem, které navíc dramaticky poroste!
  Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?

  Celých 232 let, do roku 2008, rostl státní dluh USA na 10 bilionů dolarů. Po finanční krizi a nástupu Baracka Obamy v roce 2009 však stačilo pouhých 8 let, aby se dluh vyšplhal na dvojnásobek. Téměř 20 bilionů dolarů.
  Jak si tak astronomickou sumu představit?

  Státní dluh USA je větší, než hodnota 500 největších veřejně obchodovaných společností ve Spojených státech. Hodnota těchto firem zařazených do indexu S&P_500 se pohybuje do 20ti bilionu dolarů. Sem patří Apple, Microsoft, Facebook, Tesla a tak dále a tak dále.

  Dluh USA je větší, než celosvětové exporty ropy za celý jeden rok. A 155 krát větší, než se po celém světě vytěží zlata. Větší, než hodnota všech světových měn dohromady.
  Se splácením nikdo nepočítá
  Kongres v současnosti počítá s tím, že dluh USA během deseti let stoupne o dalších deset bilionů a do třiceti let nabobtná až na 150% HDP!

  Již dnes USA platí přes 400 miliard dolarů ročně na úrocích.

  K lepší představě nabízíme infografiku z webu visualcapitalist.com

  OdpovědětVymazat
 28. Dnes jsem proti svému zvyku sledoval Moravce. Dvě naprosté nelogičnosti.
  Všichni tam tvrdili, že dostali od BS na půdě parlamentu pádné podrobnější informace a důkazy, které vše vyjasňují. A to je prezidenz nedostal? I když přesně citoval ze zprávy BS? Trochu divné. Část parlamentu ví vše. Před prezidentem se to tají.
  Jsme tu prolezlí ruskými špiony. Kde se ale berou ty zprávy, ze kterého oddělení jsou Pat a Mat, označení oddělení, jména velitele?
  Dnes jsem viděl video interviu s velitelem policie z oblasti Vrbětic. Ten tam po výbuchu jasně říká, že pachatele mají.Na fake news to moc nevypadá. Ten rozhovor vypadá velmi autenticky. Jak to, že o to, že tato informace zanikla?
  Nepil k takové situaci říká ústy babičky: To mi Švestka vysvětlete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U Moravce seděli ti, kteří budou tvrdit, že důkazy viděli, i když neviděli nic.

   Vymazat
  2. Petře, s číslem oddělení GRU 29155 přišel Bellingcat a jeho některá z nadřízených služeb. Je to podobné jako s číslem jejich pasů v případě Skripal. To bude asi tím, že ta suprtajná čísla nejsou vůbec tajná a stačí si to vyhledat na internetu. Jenže většina lidí, oč méně jsou aktivní, o to víc jsou manipulovatelní. Významnou roli hraje Hollywood. Když máte takové konzumenty, pak je lehké uvěřit, že o suprtajné jednotce GRU neví sama GRU, ale my ostatní vše. Nebo že jejich špičkoví agenti mají tak primitivní krytí, že jsou identifikovatelní podle čísla pasu, že telefonují z místa činu, že mají u prdele kamerové systémy... a při každé své akci pokazí vše na co sáhnou. Zároveň se nepozastavují nad tím, že třeba v Ostravě není žádný zápis jmen Petroval a Boširov, ty se ztratili, není už kamerový záznam, nikdo se na ně nepamatuje, ale zato se bezpečně ví, že to byli právě tito dva, kteří se v rámci areálu hotelu zapsali pod jinými jmény, když si šli zastřílet.

   Takže čerstvý případ v Salisbury, kde jsou i kamerové záznamy, se odhalit nepodařilo, protože "highely likely" na soud nestačí a ani většině lidí ne, a sedmiletý případ v ČR, kde část důkazů byla ne příliš šťastným způsobem zničena, je naprosto jasný. I v případě MH17 je vše naprosto jasné a navzdory tomu, že se vyšetrovaní začalo ihned, tahne se to dosud bez výsledku. Uvidíme, jestli se u Vrbětic vyrobí nějaké hodnověrnější důkazy. Možnost tady je právě proto, že to bylo takovou dobu u ledu a dosud se o tom uvažovalo jako o běžném trestním činu.

   Vymazat
  3. 9,16
   Bože,co za hovado jsi to pustil do Čech?!

   Vymazat
  4. Logickým závěrem by bylo zrušení BISky a její nahrazení Bellingcatem.

   Vymazat
  5. Taky jsem si toho všiml. Otázka je, zda ti pachatelé jsou totožné s těmi, které mají čučkaři. nejspíš ne, a proto se o nich nemluví. A to, že se o nich nemluví, bude mít své důvody, něco pro někoho velmi blbého se musí nějak předělat. Hlavně, že mají důkazy!

   Vymazat
 29. Zahraniční dluh Ruska klesl nejníže od roku 2009
  Celkový zahraniční dluh Ruska klesl v prvním čtvrtletí nejníže od roku 2009. Celkem k 1. dubnu činil dluh státu a podniků 450 miliard USD (11 bilionů Kč). Od začátku roku se tak snížil o 40,8 miliardy USD, hlavně kvůli přecenění po poklesu rublu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila centrální banka.

  Část ruského dluhu je denominována v rublech a je klasifikována jako zahraniční dluh, pokud je v držení cizinců.
  Pokles úrovně zahraničního dluhu může pomoci Rusku udržet si investiční úvěrový rating a přežít koronavirovou krizi, upozorňují analytici. "Rusku pomáhá jeho nízká úroveň státního dluhu, která je méně než 20 procent (hrubého domácího produktu), zatímco zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami," uvedla hlavní ekonomka firmy RenCap Sofija Doněcová.

  OdpovědětVymazat
 30. Navzdory několikaletým sankcím ze strany USA a EU ruská ekonomika opět roste díky chytrému způsobu: půjčovat méně a šetřit více, píše RT.

  Státní dluh Ruska je velice nízký ve srovnání s vyspělými zeměmi, jako jsou USA nebo Spojené království. Zahraniční dluh Ruska činí nyní 525 miliard dolarů, ve srovnání se 7,5 biliony dolarů ve Velké Británii, 5 biliony dolarů ve Francii, 4,8 biliony dolarů v Německu a 21 bilióny dolarů ve Spojených státech.

  Mezinárodní měnový fond pochválil Rusko
  25. května 2018, 00:40
  Rusku se podařilo nejen udržet zahraniční dluh pod kontrolou, ale v loňském roce také vyplatit zbytek dluhu, který zůstal ještě ze Sovětského svazu. To se týká Ruska a 14 nezávislých zemí, které vytvářely dohromady SSSR.

  „Rozvojové trhy se ocitly ve špatném stavu s vyčerpanými penězi a vysokým dluhem v dolaru, který negativně ovlivňuje národní ekonomiky. V Rusku toto riziko skoro neexistuje," řekl RT měnový stratég společnosti TeleTrade, Aleksandr Jegorov.

  Zároveň Rusko postupně zvýšilo své devizové rezervy na 450 miliard dolarů, což je dost na pokrytí zahraničního dluhu země.

  V letošním roce očekává Rusko také přebytek rozpočtu ve výši 16 miliard dolarů. Bude to poprvé za sedm let.

  Nízký ruský dluh byl potvrzen vedoucí Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou v květnu na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě (SPIEF).

  „Rusko zavedlo obdivuhodný makroekonomický rámec, úsporu na ‚deštivý den‘, ponechání plavného směnného kurzu, zavedení cílené inflace a posilování bankovního systému. V důsledku toho bylo schopno vydržet těžké časy a dnes nemá prakticky žádný fiskální deficit, ale solidní zůstatek na běžném účtu a velmi nízký dluh." řekla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,43
   A cos tím chtěl slintem donekonečna se opakujícím říct????To,že při F73+A52 nemáš v hlavě MOZEK TADY VÍ KAŽDÝ,PŘESVĚDČOVTA DEN CO DEN NEtřeba!!!!

   Vymazat
 31. Odpovědi
  1. Lexo, reagujete na idiota-biorobota, který nechce diskutovat, ale jen urážet.

   Vymazat
  2. 23,24
   Jenže oni se to slušně nedá,zvlášť,když sem ten havloodpad může.

   Vymazat
  3. 9,00
   F100 už v 9,00....inu,Haval a Kraďousek se jako vzrory osvědčily!!!!!A až budeš mít něco k věci,tak piš,jinak táhni do zapomnění ty potomku Dirlerwangera a Röhma.-)

   Vymazat
 32. Odpovědi
  1. 7,50
   Díky té s kosou už NENÍ!.-D

   Vymazat
  2. 8,22
   Na toho udavače,vlastizrádce,vožralu a humanitárníhi bombarďáka PLIVA I VLASTNÍ MATKA!.-D

   Vymazat
  3. Oprava.
   Plivala i vlastní matka.

   Vymazat
  4. 525 slov

   Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, ze jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepši životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.

   V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci‚ jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.

   Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidi, žen, nemocných. těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů. kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují

   Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v niž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

   Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

   Václav HAVEL v roce 1989

   Vymazat
  5. 10,47
   Opět jste těm dvěma imbecilům(Unkown+indoběhna) potvrdil,že HAVEL NEBYL NIC JINÉHO,NEŽ LHÁŘ,UDAVAČ,VLASTIZRÁDCE A VOŽRALA!!!!!
   Děkuji za připomenutí.

   Vymazat
 33. O co více naší politici vyjí aby na sebe upozornili na svou nenávist vůči Rusku aby se někomu zavděčili o to méně se naše zemička zase o kousek zcvrkla. Aby pak nepřebylo podezření z uskladnění nášlapných min na našem území samotný výbuch. VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě že se toho nedožila princezna Diana. Ta by asi už začala pěkně řádit...! VIP 👸

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 34. Basta se po trech tydnech probudil? Tak to je rychlost:-)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.