Reklama

pátek 14. května 2021

Je rozumné vyhánět čerta Belzebubem?Lubomír Man

14. 5. 2021 Zvědavec

Sněmovna se chystá vyjádřit vládě nedůvěru. Jistě. Za to, jak agresívně, bojechtivně a hlavně hloupě se tato vláda chovala, když jí byly předloženy nikoli důkazy o účasti Rusů na výbuchu munice ve Vrběticích, ale pouhé podezření, si vyslovení nedůvěry zaslouží. Je zde ale jedno velké ALE.

Komu totiž to vyslovení nedůvěry v současné politické situaci u nás poslouží? Co myslíte? Poslouží tomu slušnému, poctivému či masarykovskému, co se v národě vzdor protiruské otrocky prozápadní propagační vichřici ještě drží, anebo naopak půjde k duhu českému hnutí nejnebezpečnějšímu a nejzlověstnějšímu, stále sílicímu a nabírajícímu stále jasnější kontury fašistické? Nepotřebujeme žádné důkazy, k výroku o vině nám stačí podezření, a viníka je bez dalšího třeba pověsit na vrbu, pokřikovala ve stylu pavlačové výtržnice ve středečním Interview ČT slovy možná odlišnými, ale tutéž myšlenku vyjadřujícími, moderátorka Witowská na předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, který snad jako jediný z politiků, dosud na ČT obrazovce vystupujících, prozradil paní Witowské, že podezření z dílny BIS o účasti Ruska na výbuchu ve Vrběticích prostě nevěří. Jako mu, podle mého odhadu, nevěří celá půlka národa stále ještě k vytvoření úsudku používající hlavu.

Takže ještě jednou: Komu spíš vyjádření nedůvěry vládě podá ruku? Té půlce národa s rozvažující hlavou, anebo té půlce, fanaticky nábožně vyznávající rusofobii a tím pádem též věřící, anebo víru aspoň vyjadřující, že za výbuchem stojí ruská dvojice Pat a Mat, která zkazí, na co sáhne? A stále zůstává ve službě?

Když nacistické Německo v roce 1941 přepadlo Sovětský svaz, vyřkl britský premiér tato památná slova: „Nedělá mi žádný problém přidat se v boji čerta s Belzebubem na stranu čerta“. (čertem v jeho představě byl SSSR, Hiitlerovo Německo Belzebubem).

Naším současným čertem je naše rusofobní vláda a Belzebubem ještě rusofobnějším, výbojnějším a nebezpečnějším je fašizující opozice složená z koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), a z koalice Pirátů a STANu. Tato opozice dost hlasů na svržení vlády nemá – a která ze stran KSČM, SPD či poslanců nezávislých jí v hlasování proti vládě pomůže, bude na rozdíl od Churchilla v boji s čertem pomáhat Belzebubovi. Poskytne Belzebubovi nezanedbatelnou prestiž, v očích národa jej pozvedne a otevře mu cestu k úspěchu v podzimních volbách.

Churchill si rozdíl mezi čertem a Belzebubem uvědomoval. Věřme, že si jej uvědomí i většina poslanců, až budou koncem tohoto měsíce o vyslovení nedůvěry vládě hlasovat.

17 komentářů :

 1. Babiš je totální alibista. A proto všechny sebeméně kontroverzní kroky dělá s posvěcením některého "odborníka". Občas se to tak i mohlo jevit lepší, ale atmosféra houstne a některá rozhodnutí už jsou kontroverzní příliš. A v součtu to pak nakonec vypadá, že Babiš nevládne, ale poslouchá. Např. čučkaře Koudelku, který ale jde na ruku zase svým páníčkům. Výsledkem je stupňující se nervozita všech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Churchillem bych se moc neoháněl, ten jako správný lord byl vzteky bez sebe sotva slyšel SSSR ! Byl známý bojovník za koloniální práva GB proti Indům a ostatním porobeným národům ! Ve třicátých letech plánoval spolu s Francouzkou vládou přepadení SSSR a díky Stalinovi a paktu Ribentrov -Molotov se Hitler obrátil proti Francii a tím skončilo nebezpečí, že imperialistické státy se opět spojí v útoku na SSSR ! Jinak Polsko mělo smlouvu o "přátelství" uzavřenou s Hitlerem již od roku 1934 !!

   Vymazat
  2. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/221411058040512
   Rozhovor p. Witowské s p. Filipem je možné vidět zde. Filip je asi první český politik, který nepodlehl vydírání novinářů a otevřeně řekl, že nedůvěřuje závěrům tajných služeb, poslanecké sněmovny a vrcholných politiků ČR. Bohužel redaktorka ho v mnoha případech, kde chtěl nějak doložit své tvrzení, nenechala ani dohovořit větu a skákala mu do řeči, protože měla zřejmě jasné zadání. Přesto Filip dokázal říct to hlavní. Domnívá se, že kauza Vrbětice vznikla na politické zadání kvůli Dukovanům a Sputniku. Rusko není naším nepřítelem, ale my se v posledním období soustavně chováme jako nepřítel Ruska. Na naše jednání doplatí občané Česka, protože není v našem zájmu mít nepřátelské vztahy s žádnou zemí světa. Situace se dala řešit jinak, než způsobem, který zvolila Česká vláda.

   Vymazat
  3. Vrbetice nejnavykovanejsi droga pro yntely.
   Jsou jako posedli blazni co nemaji nikdy dost..
   Churchill mel velkej dar vymluvnosti ,seradit slova, aby se pamatovaly..
   Prohlasil napr.jednou : Nekdy je pravda tak vzacna,ze se musi co nejvice uchranit tim,ze se obali do lzi.
   V praxi nemel ale moc stesti..Velky kecy a pravdivy ,protifasisticky, mely zaroven ale zabalit profasistickou pravdu, ze ihned po skonceni valky prikazal fasismus proti vychodu..
   Pravda o Hessovi se obaluje dodnes a jeste 50 let bude.
   Jeden zvolenej do senatu ,odjede na moment pryc a kdyz se vrati, zacne jecet, jako posedlej, ,ze je Tajwanec.
   Druhej zvolenej v Cesku ceskymi volici president,az po zvoleni, zacne kricet ,ze je zid.
   Jiny nekricej ,ale je jasny,ze pro sve ceske volice neudelaji lautr nic dobreho.
   Za to berou horem dolem. Taky nemaji nikdy dost.
   Asi kazdej, Cech uz je z toho aspon Tatar.
   Pak se tu objevil general, kterej byl vsema deseti pro NATO, ktery ted ridi a ovlada EU z USA.
   Po velkych skodach a mozna konce EVropy ,ted se generalovi zase NATO nelibi. A hojne poucuje jak je vsecko a NATO spatny.
   A tak logicky se "nase" vlada /ktera se zase odhalila, ze zcasti, zjevne a nebo skryte ,neni vubec ceska/ a s urady se staly hadrem pro Rusy ,aby si meli rusove cim vytrit..
   A to vytreni nebude vubec na skodu proticesky vlade a uradum , naopak hodlaji na tom vydelat do mrte a my vsichni vsechny ty skody,ktery zase napachali na celym ceskym narode ,zase zaplatime i s uroky.....

   Vymazat
 2. Tady můžeme vyhánět koho chceme, kým chceme. Vždycky vyhrají tzv. demokratické strany, sdružené v nové obdobě Národní fronty, tvářící se, že jsou na sobě vzájemně nezávislé. Ovšem vzájemně se lišicí pouze v nepostatných margináliích. Kdo nezařezává je tzv. extremista v hledáčku pana Koudelky a po Vrběticích už asi každý předseda strany poznal, že jeho režijní možnosti jsou neomezené.

  OdpovědětVymazat
 3. No ono v Čechách furt platí že 1+1=2 toho bych se tak nebál nemají šanci rozpoutat válku a přežít ji. Ale tyhle proti Český zmetci můžou migraci zničit náš národ. Byl bych rád kdyby se SPD na tom nepodílela nebo si je lidé dají do kupy s nimi.

  OdpovědětVymazat
 4. V případě některých opozičníků bychom vyháněli čerta nejspíš belzeblbem.

  OdpovědětVymazat
 5. Upřímně řečeno, vyslovení nedůvěry vládě příliš velký dopad mít nebude, protože prezident republiky se vyjádřil jednoznačně. Mnohem horší pohled na budoucnost republiky se ale naskytne, když si uvědomíme, že za pár měsíců jsou volby a z nabízených favoritů se normálnímu člověku dělá opravdu špatně. Celý "slavný" demoblok je složen z politických stran, které jsou objektivně této zemi smrtelně nebezpečné svým bezvýhradným probruselským přitakáváním, včetně otvírání dveří i státní kasy migrantům a systematickému likvidování zbytků státní suverenity, podporováním kroků k omezení demokracie a občas i tendencí, které lze bez nadsázky označit za fašizující. SPD i KSČM budou obtížně hledat koaliční partnery, bude-li to vůbec aktuální...
  Strany vládní koalice, kromě řady jistě dobrých kroků, postupně nakupily prakticky neodpustitelné chyby, stačí připomenout nejčerstvější mezinárodní "úspěch" spočívající v tom, že na seznamu Rusku nepřátelských zemí je český stát a USA, což je prostě do nebe volající ostuda, ale jistě potěší zrůdičky typu "rodina Kolářů, Hřib, blázen ve funkci starosty v Řeporyjích" apod. Zatím se zoufale rozhlížím po české politické scéně, ale moc mně nepomáhá ani rčení, že naděje umírá poslední...

  OdpovědětVymazat
 6. Zástupci potlačte, velký hněv v sobě
  nebo se ocitne, národ náš v hrobě.

  OdpovědětVymazat
 7. Lidi mějte selský rozum a ve volbách volte ty, kteří pro vás něco dělají a ne jen žvaní. Pravda je jen jedna, nevěřte naším médiím a už vůbec naší slavné veřejnoprávní ČT,kterou si bohužel zatím ze zákona musíme platit.Je to tragédie co se v tomto státě děje a ještě bude dít.Snad má většina národa rozum a ve volbách to dá najevo.

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený pane, pokud máte nějaké skušenosti o vzniku BIS tak před Vámi smekám. Já má jako celkem znalý jiné. Tato organizace byla založena tak nějak na členech té první organizace , název už si nepamatuji, kterou převzal VK.
  Ale protože nemněla žádné jiné schopné lidi, tak převzala zpravodajce (což by nebylo tak hrozné), ale výběr byl asi.... Takže se oddělila složka která byla jaksi politická a složka jaksi hospodářská. Dodnes je to tam naprosto mimo konrolu. Bohužel dnes převládla složka která je naprosto prospěchářská (ale naprosto mimo realitu). Geolog bývalý ředitel byl proti Koudelkovi genius, i když to byl také (malý blb) jako ten v hřitově kamarádů (nebo hrdinů).
  Prostě Koudelka je blb který nemá u nás v tajných službách konkurci.

  OdpovědětVymazat
 9. Davy autoru zavislaku a s charakteristickou prazdnotou se snazi z Vrbetickyho hovna plest bice a na nas.
  Nikdy nemaji dost..
  Nasel jsem nekde neco ruskyho a snazil se pripomenout rusum, aby se nevzrusovali, ani momentalne a ani monumentalne ,nesnizovali zbytecne se na uroven nekterych a nespinili se bahnem jejich skutku.
  Pripomenul jsem jim,Stalinismus od 48,u nas, gulagy , popravy, teror, Brezneva a obchodnika Gorbacova ,co nas prodal za 5 minut zapadu ,taky meli svyho Jelcina , ze se asi zadnej narod takovym nevyhne, atd.
  A ze takovy malickosti jako zhovadilosti s diplomata,a kecy dalsich, ze nemaji temer zadny vyznam..Pro nas pro obyc lidi sveta..
  Jednou vsecko pomine ,oni taky a my tady budeme dal..Ale nejak to neslo poslat, tak jsem to nechal do ztracena..

  OdpovědětVymazat
 10. Václave zez Plzně. Tu konkurenci bych rozšířil, nejen u nás ale minimálně na "široko daleko". A také jsem viděl na Seznamu článek "diplomata"v duchu že (prezident) Putin má problémy a ve vztahu k Čechům prohrává. Kouknu ze zvědavosti, kdo je ten diplomat a myslitel a ejhle, starý Kolář! Ještě žije a snaží se škodit.
  Pro Paw, tomu příspěvku není rozumět. Pro obecnou informaci, za Jelcina vládli v Rusku američané. Na každém ministerstvu byli desítky i stovky různých "odborníků". Ti kromě škodění, dolování státních tajemství SSSR měli důležitý úkol-výrobu a vkládání "originálních" dokumentů do archivů, dokazujících mimo jiné vinu Stalina za (na co si jenom vzpomněli). Pak se tyto dokumenty náhle objevovali jako "důkazy viny". J,V.Stalin jim dodnes pije krev. To on způsobil, že jim plány zabít v 2 svv dvě mouchy, nevyšli. Umíte si představit, jaký by to byl vejvar, ty prostory na Sibiři a jejich nerostné suroviny. K tomu obyvatelstvo jako levná pracovní síla. Ze vám to připomíná něco ze současnosti? Nu u nás se zadařilo a tam ne a ne. I jakási Korbelová, dáma to českého původu, hlásala, ze je to nespravedlivé, tolik surovin.
  Zpět k článku, výše popsané ve vztahu k Rusku je skutečným cílem té "jednotné fronty". A společně se spojenci/loutkovodiči se jim to jistě podaří. Jenom ten Putííín... Zřejmě je straší i ve snu. Takže kupředu pravá, opozice, k moci vám bude pomoženo (zde se obávám nejhoršího a vláda také dělá vše aby tomu napomohla). Když budete hodní a pomůžete dostanete žvýkačky a Coca Colu.

  OdpovědětVymazat
 11. Neee,nemohl jsem uvěřit,jak si národ na Wenzel platze přál na Hradě syna z kolaborantské rodiny.První bylo,vzít si na Hrad poradce Kchárla,druhé letět do Berlína omluvit se za odsun místo co by měl jet do Bratislavy pozdravit Slováky.Však mu to dali najevo salvou vajec....Druhým dárečkem byl další Véna ,který hned začal pracovat na zničení Československa,likvidaci státních statků a řady prosperujících průmyslových odvětví.Obojí se mu povedlo na výbornou.Odměnou bylo jeho dvojí období vlády z Hradu.

  OdpovědětVymazat
 12. Děkujeme Rudé armádě za osvobození Československa od Německých fašistů. Nikdy nezapomeneme.Slované,bratři za každého režimu.

  OdpovědětVymazat
 13. brblal 9:18 tak jest nemohu nez souhlasit

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.