Reklama

úterý 11. května 2021

"Kdybych zabil babičku, co volí Zemana..." Za "potápění migrantů" znovu soud


Rozhovor s Michalem Walterem Kraftem

11. 5. 2021  Parlamentní listy

Pražský soud bude v mimořádně rychlém termínu řešit odvolání Michala Waltra Krafta, poradce poslance Jaroslava Foldyny. Před dvěma měsíci ho odsoudil za podněcování k nenávisti za několik článků na téma migrace. Kraftovi uložil pokutu 30 tisíc korun nebo kriminál. Nyní pro ParlamentníListy.cz naznačuje, že jde o proces na objednávku, jeho obhajoba prý prakticky nemá šanci stihnout předvolat svědky. „Někdo z nás chce udělat tupá zvířata,“ podotýká k tomu, že lidé se budou bát vyslovit svůj názor.

(na snímku M. Walter Kraft (vlevo) s advokátem Petrem Holým, autor fota Jan Rychetský)

Na sociálních sítích se objevila informace, že 18. května má proběhnout soudní líčení ve vaší záležitosti. Je to pravda?

Protože mám čerstvé zkušenosti s naší justicí, a také protože jsem dbalý rad svého advokáta, musím každé své tvrzení, pokud se tedy nějakého vůbec dopustím, uvést slovy jako: „zřejmě“, „patrně“, „údajně“, „snad“, „možná“ a podobně. Na vaši otázku tedy můžu odpovědět pouze tak, že soudní líčení s Kraftem patrně proběhne 18. května v půl desáté ráno v jednací síni č. 13 v prvním patře Krajského soudu – budova „A“, na náměstí Kinských v Praze 5. Všichni, kdo by se snad chtěli podívat, jsou zřejmě vítáni. Musím však ještě upozornit, že o soudním líčení vím jen z doslechu, protože mi zřejmě zatím nebylo doručeno předvolání. 

Nezlobte se, ale to, kdy proběhne soudní líčení snad můžete říci normálně – bez „možná“, „patrně“ nebo „snad“…

To bych patrně mohl, ale radši nechci nic riskovat. Celý průběh řízení zřejmě dosud byl, a patrně je i nadále, natolik zvláštní, že mě k takové opatrnosti možná opravňuje. Pro všechny udavače také ještě  musím uvést, že jakákoli moje odpověď je pouze citací toho, co na dané téma říkal někdo jiný a já jsem to jenom slyšel. Všechny osoby, které budu citovat, byly buď osoby blízké, takže ohledně jejich identity mohu odmítnout výpověď, nebo osoby neznámé, jejichž věk, výšku, váhu, pohlaví, oblečení a další identifikační znaky si nepamatuji.

Promiňte, nemůžete to říci přímo? Taková řeč je nesrozumitelná.

A přesně to ten neomarxistický dobytek patrně chce – zmrzačit řeč natolik, že se spolu nedokážeme domluvit. A protože řeč je jednou z hlavních věcí, která nás odlišuje od zvířat, tak se zřejmě dá tvrdit, že z nás někdo chce udělat tupá zvířata.

Tím myslíte politiky?

Některé politiky také, ale především mám na mysli mainstreamová média a různé politické neziskovky. Tyto dvě skupiny určují, jak bude který politik vnímán veřejností a jaké v důsledku toho budou jeho šance na zvolení. V tomto smyslu se dá říci, že podobu kandidátek politických stran už dnes neurčují politické strany, ale právě média a neziskovky. Česká republika se stala gubernií.

Čí gubernií? To je silný výraz.

Nejspíše těch, kdo výše zmíněné skupiny platí, což jsou většinou různé zahraniční subjekty. Patrně se tedy dá říci, že nás čím dál více ovládají osoby, či entity kolaborující s cizí mocí. Dříve se takovému jednání zřejmě říkalo vlastizrada a bylo přísně trestáno, dnes má takové jednání jiné, podstatně vznešenější, názvy, a je oslavováno. Vlastizrada však zůstává vlastizradou, ať už je nazvána jakkoli. 

Nepřistupujete ale také na jejich hru, když říkáte za každým druhým slovem slova jako „patrně“ „možná“ atd.?

Patrně ano, avšak u mně jde o obranu proti dalšímu trestnímu stíhání. Vám ale zřejmě nic nebrání, tyto slova vypustit a zveřejnit obsah našeho rozhovoru postaru, jako v dobách, kdy se ještě mohlo mluvit tak, aby řeči bylo rozumět. Tím bychom snad mohli být právně krytí oba.

Jaké zvláštnosti ohledně vašeho soudu jste měl na mysli?


Soudní líčení bylo nařízeno zhruba dva měsíce po podání odvolání, což je patrně, a zejména na Prahu, podezřele rychlé. Stejně tak je možná podezřelé i to, že mému advokátovi přišlo oznámení o konání líčení údajně 17 dní před líčením, a to včetně čtyř dnů víkendu. Kdyby člověk byl trochu podezřívavý, tak by si možná až mohl myslet, že takto narychlo nařízené líčení může být motivováno snahou zkomplikovat svědkům obhajoby jejich účast na jednání. Když si člověk totiž spočítá všechny lhůty, které s předvoláním svědků souvisí, tak patrně dojde k závěru, že takto rychle se svědci snad ani předvolat nedají. A protože líčení u krajského soudu je poslední možností, kdy by svědkové obhajoby mohli promluvit, tak bych byl docela rád, kdyby tu možnost opravdu dostali, i když si uvědomuji, že je takový požadavek v naší nekonečně šťastné, progresivně-liberální demokracii nesmírně drzý.

celý rozhovor si přečtěte na Parlamentní listech

 

 

 

16 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak jsem nezaregistroval že tito dva vámi jmenovaní jsou součástí praporu Azov.

   Vymazat
  2. 21:02 To tak můžeš jít ty se šláfenbergrem vlastizrada je vlastizrada i když to nazýváte jinak. Špinavci z neziskovek. Takový normální liberální politický proces 75% národa zavřít nemůžete.

   Vymazat
  3. Ve Francii se valí vlna odporu proti islamistům. Je to mimořádně vážné, varuje český velvyslanec

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ve-Francii-se-vali-vlna-odporu-proti-islamistum-Je-to-mimoradne-vazne-varuje-cesky-velvyslanec-663643

   Vymazat
  4. Zas tady bylo nadávano panu Foldynovi ale dělá svou práci dobře:

   Foldyna se v XTV rozpálil: Genderisti, multikulturalisti, kultury z arabského světa... Svinstvo! Neustupujme tomu

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Foldyna-se-v-XTV-rozpalil-Genderisti-multikulturalisti-kultury-z-arabskeho-sveta-Svinstvo-Neustupujme-tomu-663669

   Vymazat
 2. Rozhovor jsem četl.
  Náš právní systém, je tak zaplevelen, že se v něm už nevyzná ani prase.
  A to se stále schůzuje a přijímají se stále nové a nové zákony. Spousta z nich je z EU. Co nevidět, se z toho (nebo už se stalo) poserem a nikdo se v tom nevyzná. Chaos, destrukce, anarchie. Pěkná to demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady už to taky začíná být zaplevelené kde jakým unkhownem a nejenom jím.
   Některé komentáře fakt stojí ,, za to''.

   Vymazat
 3. Babiš ty volby musí vyhrát:

  Ani migrant! Ani milimetr! Konec! Babiš přes PL smetl Brusel

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Ani-migrant-Ani-milimetr-Konec-Babis-pres-PL-smetl-Brusel-663667

  OdpovědětVymazat
 4. Kopiruje se Usa,tam prave tohle probiha ,ale ve vetsim, kvuli teroristicky demonstraci, kde se strileli , bezbranny teroristicky lidi.6.1.21.
  Kongres a politici z toho hystericky zesileli..Jako v EU.
  Zruseni ameriky pokracuje dle vzoru EU ,taky vyhrozujou na vsecky strany ale Kreml zase pari. Seskok armadnich parasitistu nekde, skoncil pro 10 ,v nemocnici..
  Dosel benzin a diesel..A druha roura vedena z Kanady byla uz presidentem zrusena..Sjednoceni prikazane se uskutecnuje, nikdo nema pohonou hmotu..
  Situace se vymrstila ,ze nase vlada by mela resignovat a je asi 150 pricin a vaznych /az na psych vysetreni, pohadat se takhle s Ruskem,jeste zadna jina vlada sveta nestihla,/mimo Dolfa/, co je nezvykly, ze taky opozice by mela resignovat, protoze je neschopna zastavat spravne posici a funkci opozice a jeste podvadi i kdyz nemusi a pred volbama..
  Vlada a volby sou uz zase zbytecny. Jako od 48 a bolsevik taky neslozil vladu podobne,radeji se sam slozil..
  Akorat kdyz tam byl nekdo dobrej tak toho rychle svrhli..20tiletka za udrzeni husakistu se vystrazne zvrhla do snad jeste horsiho..Aspon ve vladach.
  Monstr soudy znamenaji,ze se Stalin vraci ...
  Nebo Hitler,nebo zaroven oba..
  Zakony maji zase jednu funkci. Kdyz je treba zavrit z vnejsiho vezeni do vnitrniho..
  To se dela tak. Udela se zakon aby nikdo nevedel.
  A potom uz se de jednoduse zavirat. Protoze,co se nazyva soudce je jenom jako ten tygr,co byl na zadnim sedadle v autech. Za jizdy furt kejvaji hlavou...
  Soudce taky zakony nepotrebuje znat, staci kdyz zavira kazdyho ,koho privedou pred soud.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,07
   Návrat idiota aneb Ještě větší blbec,než jsme doufali.-)

   Vymazat
 5. muSLIMÁK DO EVROPY NEPATŘÍ A JE TŘEBA S NÍM PODLE TOHO ZACHÁZET!

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No na tebe taky jednou dojde, šupáku.

   Vymazat
  2. 11,03
   Jakým zázrakem jsi ty zmetku přežil????!!!!!

   Vymazat
  3. Zůčastnil jsem se diskuze Sosp (petice za svobodu slova ) s Vávrou, Kechlibarem a spol, kde byl jako otřesný případ uvedl soudní postih za bruselem (Jourová) prosazovaný trestní čin nenávisti , za který byl odsouzen nějaký mladík na 6let za vyjádření na FB. Ten státní zástupce i ten soudce , kteří to soudili jsou opravdu nebezpeční naší společnosti. Vůbec jak je gumově formulován dotyčný zákon, tak to je ostuda parlamentu, aplikace je ostuda policie , zastupitelství i soudů.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.