Reklama

úterý 18. května 2021

Konečně jsme narovnali hřbety a buďme za to na sebe pyšní

 Petr Žantovský

18. 5. 2021 GLOSA prvnizpravy.cz

Hluboké znechucení zavládlo v mnoha domácnostech, organizacích, závodech, provozovnách, divadlech, zkrátka v celé ČR, po nedělním projevu prezidenta republiky Miloše Zemana. V době, kdy celá Česká republika vstává z hlubokého područí Ruské federace, aby hrdě napřímila páteř a dokázala si, že má svou čest a sebevědomí, dovolí si nejvyšší představitel České republiky ve svém projevu zpochybnit zcela jasné důkazy teroristického činu ve skladu munice ve Vrběticích. Prezident republiky si dovolí pochybovat o téměř sedmiletém intenzivním pátrání špičkových českých zpravodajských důstojníků, zaměstnanců BIS. Arogantně je dokonce nazývá Čučkaři.

Pohár trpělivosti českého národa přetekl, odpor ke všemu ruskému zintenzivnil. Jako první se nechal slyšet generální ředitel České televize Dvořák, který prohlásil – Mrazíka už v České televizi nikdy neuvidíte. O to se postarám. Jeho místo vystřídá tolik oblíbený americký Santa Klaus. Kolektiv pracovnic studené kuchyně Třebovice nám píše – s výrobou ruských vajec končíme. Máme skvělou recepturu pro výrobu amerických vajec. Vedoucí prodejny Coop ve Vyšším Brodě Petříček vzkazuje – ruskou zmrzlinu už po mně nežádejte. Restauratér Jindřich Navrátil z jihlavské restaurace Na růžku oznamuje – včera po projevu prezidenta jsem vypustil do kanálu 27 litrů boršče. Ozvali se nám také pacienti protialkoholické léčebny v Kroměříži – v našem kolektivu alkoholiků jsme uzavřeli kapitalistický závazek, že ruské vodky se již ani nedotkneme. Marie Zaoralová, která byla v celém Kladně známá svou výrobou znamenitých ruských masových pirožků se rovněž zatvrdila. Néé a néé a néé. Pirožky už po mně nechtějte.

Miliardář Karel Janeček našemu zpravodaji sdělil, že případná cena benzínu 150,- Kč za litr, mu nezabrání v tom, aby se jako vítr klidně proháněl svým autem, kam bude chtít. A cena plynu mě taky nezajímá. Mám doma sklokeramickou dvanáctiplotýnkovou varnou desku. Na mě si Putin jen tak nepřijde.

Pozadu nezůstal ani ředitel Národního divadla Jan Burian. „S Gogolovým Revizorem se už na prknech našeho divadla nesetkáte. Nemáme potřebu mít na repertoáru tak pokleslé kusy. Máme dost nesmírně kvalitních her z per našich českých dramatiků. Namátkou uvádím např. hry světově proslulého dramatika Václava Havla,“ řekl.

Je skvělé patřit k tak sebevědomému a hrdému českému národu, jehož novým velkým vzorem je národ nad jiné statečný, sebevědomý, demokraticky vyspělý a mírumilovný, a to sice – národ americký. Konečně jsme narovnali hřbety a buďme za to na sebe pyšní. Již nikdy a před nikým se nesehneme.

46 komentářů :

 1. Je smutné, když ředitel BIS je agentem CIA. Pak se klidně stane, že si na příkaz páníčka vymyslí Ruské agenty ve Vrběticích. Pat a Mat nemají jinou šanci, než třesoucím se hlasem přečíst trapný protiruský pamflet a protirusky při tom koulet očima. Že důkazy nikdy neuvidíme, to je víc než jasné. O víkendu to pak umocní Americká armáda, která se nám tu za jásotu kolaborantů bude prohánět.

  OdpovědětVymazat
 2. Takze tomu rozumim, pane Zantovsky...tedy Petre, tedy pokud se nemylim a myslim ze ne (ackoliv myslet znamena hovno vedet jak se obecne rika) tak ze mate/mas na mysli ze jsme se dostali z deste pod okap, nebo z blata do louze...to by rekli slusni lide, vyjma par blbcu z nasi vlady, potazmo z ceskoparlamentu....

  Ale ja to vidim stejne jak vy/ty dostali jsme se konecne nasim pochlapenim a Hamzovou odvaznosti z Ruskobolsevickeho jha, pod vylesteny a ovenceny girlandami --- Americky chomout, a to v dobe, kdy i Andula Merklu se cuka jak jankovita kobyla aby se z pod toho vylesteneho ogirlandovaneho chomoutu dostala

  Omlouvam se za to ze po precteni nekolika prvnich radku, jsem si myslel ze Vy/ty jses pekny hajzl, hodny Piratu, a Stanistu, mozna i cernoprdelniku, ale po precteni Vaseho/tveho clanku do konce se skutecne a bez jakekoliv ironie prost jakekoliv zaujatosti proti Vasi.tve osobe OMLOUVAM

  OdpovědětVymazat
 3. Zeman znovu překvapil, veřejně se omluvil za za bombardování Jugoslávie a poprosil Srby o odpuštění.
  Pozdě, ale i tak to potěší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však už se do něj kavárna pustila.
   Ale jinak - fascinující, jak by řekla Terezka.
   Prezident Ruslu nepřátelského státu kámoš s prezitentem Rusku přátelského státu, to tu ještě nebylo.

   Hej, vy bando diplomatická neschopná, nechcete vzít u starého ještěra pár hodin vysoké politiky? Aspoň byste se něco přiučili, čudlové neschopní.

   Vymazat
 4. Bohužel, ironií či satirou tady u tohoto národa už nepochodíte, ten už nechápe ani hloubku Dobrého vojáka Švejka. Či Dostojeckého Idiota.
  Pokud dáte diskusi o vzdělávání / školství, sledovanost je ve stovkách, tisících. Jenže, kdejakého debila yutubera sleduji tisíce mladých vypatlaných hlav - bezmozků, co chtějí jendoduchost - primitivismus, jointa a volí piráty.
  Tož tak, budoucnost je ve .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. slunicko.
   nenarikej, vzpomen si co rikali Hohenzollernove

   "jedem das Seine" po cesku "kazdemu o co si rekne" nebo co rikavala moje maminka "jak si kdo ustele tak si lehne"

   vic k tomu nema cenu dodat, a taky musim delat elektriku v kuchyni

   Vymazat
  2. Euroatlantické demokracii se podařilo z lidí vychovat kvalifikovaného spotřebitele – dobrosrdečného a nepřemýšlejícího to idiota, spotřebitelskou biomasu, ze které vyzařuje radost při pohledu na nákupní vozík, který je plný masa, pečiva, alkoholu, ošacení, elektroniky a dalšího zboží. Vychovala člověka, který přesně ví, co jakou má cenu, vůbec však nevnímá, co jakou má hodnotu. Vychovala člověka, který ví, kde, čeho a jaké jsou slevy, neví však co, kde a proč se děje. Vychovala člověka, který oč lépe umí používat chytrý telefon, o to méně umí používat svůj rozum. Své znalosti si tento člověk rozšiřuje koupí mobilního telefonu s novým operačním systémem. Vychovala člověka, o jehož postavení ve společnosti nerozhodují znalosti a dovednosti, ale nakumulovaný (odkloněný) finanční, movitý a nemovitý majetek.

   Vymazat
  3. Třeba Vy, pokud jste mladší, se ještě "normálního" světa možná dožijete. My starší teď bohužel čekáme na ještě horší časy než bylo za Babiše. Když vidím ty předvolební průzkumy, tak nezbývá nic jiného než se modlit, ale bohužel nejsem věřící. Zbývá poslední naděje, že průzkumy jsou dělané na objednávku. Ale vlastně se nedivím, po takové masáži, nebyla ani v minulém režimu, by bylo divné, kdyby lidé neměli vymyté hlavy....

   Vymazat
  4. Média zmohou strašně moc. Je to názorně vidět třeba v sousedním Slovensku, kde si lidé zvolili naprosto neschopnou prezidentku, oddanou USA a službě Bruselu. Protože to ještě k prozření nestačilo, pokračovali ve špatných volbách a zvolili si Matoviča, který byl ve vhodné chvíli nahrazen nevoleným "vůdcem" Hegerem, který je stejně jen vykonavatelem pokynů Matoviče. A podobný Kocourkov by chtěli zavést i u nás.

   Vymazat
 5. Ty nepřímé důkazy, co nám čučkaři o Vrběticích předkládají jsou urážkou inteligence národa. Agenti se tu před sedmi lety producírují a nikdo tenkrát o nich nic neví? Dojít to k soudu, čím by vlastně kdo operoval? Ty hrozně tajné důkazy by stejně musely být odtajněny. Oni další žádné tajné dokumenty nejsou, protože by to už dávno novinářům někdo vykecal. Dnes najednou víme, kde byli záškodníci ubytovaní,co jedli, jakou vodku pili. Jak to, že se nám tady tenkrát promenádovala elita GRU Pat a Mat bez povšimnutí? Naprosté selhání bezpečnostních složek. I když přiznávám, že ti dva jsou velmi rafinovaní....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zásadním problémem dokázat, KDE se promenovali. Ostrava je od Vrbětic daleko a není snadné se tam rychle dostat. Možná by stálo za to udělat časový snímek údajné akce agentů. Je totiž možné, že se vůbec nedalo stihnou odjet z Ostravy do Vrbětiv, tam nastražit jakési nálože a potom odjet na letiště do Vídně. Ale když Koudelkové řeknou, že to je pravda, tak musí premiér sklapnout patky a salutovat :-)

   Vymazat
 6. Trenéři našich čučkařů mají natrénováno na američanech a ti obvykle zblajznou všechno. Po šesti letech se podaří lokalizovat mobilní telefon majitele firmy, to by jeden neřekl jak dlouho mobilní operátoři tento údaj u každého telefonu skladují. A je s podivem, že to někdo neudělal ihned, když to páchne pojišťovacím podvodem na sto honů. Kolikpak asi bylo vyšetřovacích verzí na začátku a jak byly vyloučeny,to se asi nikdy nedozvíme.

  OdpovědětVymazat
 7. Vyborny vtipny clanek ,jsme radi ze nekteri pozdeji pochopili obsah a pointu clanku . Dekujeme za bystrost lisko Bystrousko

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím, jestli jde o nadsázku nebo autentické příběhy. Pokud ano, tak jsme na začátku 50. let. Tehdy docela nevinný brouk, mandelinka bramborová dostal název "americký brouk" a byly jí přiznány rozumové schopnosti agenta nepřátelského naší lidově demokratické společnosti (socialistická byla až později): ona naprosto cíleně, dobrovolně a se zlým úmyslem škodit přilétala a přelézala vlastní silou i pomocí balónů hraniční oplocen. Zcela záměrně nerespektovala zákazy vstupu a bylo podezření, že se nechává převážet agenty v ruksaku, autech i po kapsách! A proč? Aby nám sežrala brambory a způsobila hladomor. Ale náš lid bděl! Odhalil její rejdy a vyhlásil jí nelítostný boj. Všude byly plakáty. K jejím pruhům byly domalovány i hvězdy, které potměšile skrývala, aby zmátla bdělé strážce naší úrody. Ale na ně si nepřišla. Na plakátech byla vykreslena celá i se správným pojmenováním" Našim zemědělcům přišly na pomoc skupiny pionýrů a svazáků z měst. Byl zapojen i rozhlas, kino a osvětové úderky. A ve svém díle ten agent pokračuje i v dnešní době a žere i kapitalistické brambory. Když Francouzi odmítli jít v r. 2001 vraždit do Iráku a zpochybnili "důkazy" velkého bratra, Američané se okamžitě pomstili. Již žádné nepřátelské francouzsky znějící pommesfrites! Nahradily je naše hrdinné americké "Hranolky svobody"! Majitelé hamburgáren a putyky všech typů a úrovní vyhlásily vlastenecký boj! O několik článků níže svazačka zvaná "Pirátka" si vzala příklad z našich nadšených svazáků z 50. let. Nadšení, slepou vírou ve své poslání, jednoduchými frázemi, čtenými z papíru hlasem neumělým a zajíkavým, nicméně přesvědčený. A vše podtrhla cudným dobovým oblečením. Naše víra žije! Vstali noví bojovníci! Vyhnali jsme amerického brouka (skoro), vypráskali jsme Ježíška (skoro), poradíme si i s Mrazíkem! Přestali jsme se cpát pommesfrites, přestaneme mlsat i ruskou zmrzlinu. Chlastat se dá i lavórovice nebo jabčák. Stoličnou nebo Smirnoffku vylijeme na hnůj! nebudeme mít na benzín? Nevadí. Budeme chodit pěšky, budeme mtznout, ale veledíla našeho Mistra z Hrádečku nás zahřejí. A Revizora ať si hrají kde chtějí. On ten mizera Gogol totiž objevil i jiné lidi: "zbytečné lidí" (lišnyje ljudi). A to jistě myslel nás. A to se neodpouští.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježíška jsme nevypráskali!!! Vyrost, zestárnul, a narostly mu fousy a stal se z něj děda Mráz, jak ve svém nezapomenutelném projevu dětem vysvětlil Zápota.
   (Mám to na DVD s Kůlem v plotě a tou pizdou Kočů a pouštím si to na Silvesta. No, ale Bestie aspoň obohatila svět čtyřmi Češaty, budiž jí proto odpuštěno) Ale i děda Mráz stárnul a vetšel, hůl mrazilku už jen tak vláčel, tak si obstaral párek sobů a vyrazil na turné světem. Tak se zrodil Santa Klaus.
   Gogol? Kam se hrabe nějakej klasik na STB! Ti rovnou objevili "bývalé lidi!" A bacha - nedělám si prdel. Jednalo se o bývalou buržoazii atd. a jako "bývalé lidi" je uváděli i do protokolů.

   Vymazat
  2. danny 18. května 2021 19:01, o mandelince bramborové co "Americkém brouku" jsem přesvědčeně pochyboval. Teď už tak „přesvědčený“ nejsem. Je, nebo není to technicky, s takovým efektem, rozloženo v čase, možné? V dobách bez chemie? To vlastně nevím. JiH

   Vymazat
  3. Máme ve velmi vzdáleném příbuzenstvu borce, který emigroval do USA a chlubil se (a v USA zavděčil), že právě doma shromažďoval mandelinku a roznášel po polích. Jeho nejbližší se dodnes chlubí jeho hrdinstvím jak to těm jézeďákům nandaval. Tak nevím. Americký brouk se mandelince bramborové v Evropě říkalo, protože opravdu pochází z Ameriky jako brambory a rozhodně to není nevinný brouček.

   Vymazat
  4. Mandelinka je asi tak vinná jako krokodýli, hyeny, potkani, krysy nebo třeba sarančata a komáři. Je to živočich a má svoje místo v přírodních cyklech. Vadí nám, lidem, protože jsme se začali bramborami živit: Převezli jsme je z jejich prostředí do cizího a začali je pěstovat hromadně na polích a ten cyklus tím porušili. Proto se mandelinka přemnožila a přemnožuje. Chybí jí přirození nepřátelé, které měla doma a u nás jsme rodnými širými lány zlikvidovali i ty domácí. Jako třeba koroptve nebo bažanty. Mandelinka je v tom opravdu nevinně. A ti Američani asi taky.

   Vymazat
 9. bravo! smutne vsak je ze unknownove a jim podobni ten sarkasmus a ironii nechapou, rozumej, nechteji chapat!!!
  a bohuzel mladi a neznali zivota veri ze ten clanek je skutecnost🤮🤮🤮

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ruský Pat a Mat měli jen smůlu že to bouchlo když byli u Vrbětic na houbách. Stejnou smůlu měli když je vyfotili v ulici kde chtěl někdo otrávit Skripala a oni tam zrovna hledali tu slavnou katedrálu

   Vymazat
  2. Troubo bene, nevím jestli jsi byl alespoň na letišti Heatrow v malobritánii, ale může tě ubezpečit, že jsi tolik šmírovacích kamer na každém rohu pohoromadě neviděl. Vypadají jako hrozny a tak snímek kohokoli není problém udělat.

   Vymazat
  3. Troubo bene, nevím jestli jsi byl alespoň na letišti Heatrow v malobritánii, ale může tě ubezpečit, že jsi tolik šmírovacích kamer na každém rohu pohoromadě neviděl. Vypadají jako hrozny a tak snímek kohokoli není problém udělat.

   Vymazat
 10. Jako sranda dobrý ale jistí imbecilové to myslí smrtelně vážně radši vás necháme pochcípat na korák než Sputnik. Radši zmrzněte a zaplaťte vysoké poplatky za energie než aby to dostavěl Rus.

  OdpovědětVymazat
 11. dnes jsem slysel ze milous se omluvil srbum za humanitarni bombardovani jugoslavie ktere propagovali vasek lahvac a krvava madla a spol!?

  OdpovědětVymazat
 12. ...Prý mají konečně rovná záda. Ve skutečnosti jsou však rovní natolik, že, když spolknou hřebík, tak vyserou vývrtku !

  OdpovědětVymazat
 13. Divíte se , proč poslanec Volný je umlčován??? Vyslechni si co jiní se bojí říci !!!
  Protože nám sděluje pravdu, která odhaluje naše politiky, popisuje jejich práci, která ničí náš stát, morálně, politicky a především hospodářsky ! ! !
  tak takhle ztichlá sněmovna se skutečně často nezažije:
  https://www.youtube.com/watch?v=aVzNevHk_nI&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%A1Kotlina

  OdpovědětVymazat
 14. Domnívám se, že v diplomatické krizi selhal hlavně prezident Zeman a ještě se diví, že Rusové si vypovězení 18 diplomatů nenechali líbit a vykopli z Moskvy 20 našich diplomatů. Jak to, že Zeman věděl, že přesně 18 diplomatů jsou špióni? Proč jich není jen 17 a nebo dokonce 19. Mohl si říci o důkazy, ale zřejmě dostal strach a podvolil se dvěma hysterkám. Lepší varianta byla nejít k volbám prezidenta než ho volit. Po volbách se svým voličům ještě vysmál tím, že prohlásil, že už nemůže prohrát. Myslím, že se mu prohrát podařilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. incognito 19. května 2021 1:07, vy znáte obsah komunikace prezidenta republiky s předsedou a místopředsedou vlády v té věci? Rád, moc rád, bych ho znal. Ještě raději bych věděl, co ví prezident a co zažili, než v té televizi vystoupili, Babiš s Hamáčkem. Ale tak, aby nikdo nevěděl ani nikdy vědět nemohl, že to vím. I kdybych měl ochranku. JiH

   Vymazat
 15. Vsude jsou jen dosazene svine . Dnes jsem se v poradu Hard tok na BBC dozvedel jakou hruzu proziva Estonsko pred Rusem Putinem a jak prahne byt v naruci NATO .Vypravela to tam Prime minister(predsedkyne vlady) ktera by se spise mela jmenovat Krava ze sileneho stada Jiste je i Mee tooooo jako temer vsechny behny oskliveho ksichtu a s prsy po tatovi.Primo z ni ta zelena barva cisela a nespi kvuli oteplovani .Dle ksichtu i lesba. Takze cesky v ruznych funkcich nejste samy je vas krav hod
  ne cele stado

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz se v Estonsku raduji ze jim vojaci z NATO pomohou nosit vlajky s hakenkrajcem na svatek Wermachtu.Bagoun

   Vymazat
 16. Pane Žantovský - skvěle vystiženo! Kdyby to nebylo k pláči, tak bych se s chutí zasmála!

  OdpovědětVymazat
 17. Jak je moznost se navezt na Cechy tak nekteri nesmi zustat pozadu. A serou si a blijou spinu a puch masochisticky predevsim do vlastniho hnizda.
  V zajmu tech, kteri nenavidi nas narod.
  Od Posselta vyznameni jiste.
  S jakym potesenim autor pise o nepodstatnych vyskytech nekolika nekvalitnich a nizkych a hysterickych podvrataku a hned z toho vyrobi ,ze my vsichni jsme takovi.
  A hned roznasi ,Hnus a sracky.
  Nezapomene usili do svy zumpy kde zije za kazdou cenu pro nekolik jednotlivcu zatahovat vsechny. Prase.
  Ja mam na to jedinou odpoved. At tahne doprdele.
  I s tema co tohle uverejnuji..A vsude vystavuji.Kam az klesli.

  OdpovědětVymazat
 18. milous i pres jeho faux pas typu preklad a vyslovnost "pussy/passy", lizani anusu amikum, vyvesovani dajsalamovske a chazarske vlajky na hrade je prece jen president stale lepsi nes vasek lahvac nebo venca klaus, kryci jmeno "Kluk"!
  zatim nic lepsiho nemame a pokud se dere na misto kocab kryci jmeno "Misa" nebo "Sazkar" horacek ci dalsi stb chlapec drahoš tak to se mame na co tesit🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dobraku 19. května 2021 17:30, Miloš Zeman, co prezident republiky, vyvěsil na Hradě vlajku EU. To s tou dajsalamovskou (Tibetu?), popř. jakoukoli jinou, to si vymýšlíte. JiH

   Vymazat
  2. Dobráku, s tím pussy/passy nemáš pravdu, ale to nevadí pokud používáš LGBT korektní překladač Google. Pussy je slangový význam "kundy".

   Vymazat
  3. chrchle pussy ma mnoho vyznamu nejen tebe
   dale radeji NfC

   Vymazat
  4. a k 2:49 je comment ztrata casu! thx

   Vymazat
 19. petr žantovský alias americká krysa chválí zrádce a neschopnou BIS která za sedm let není schopna odhalit zlodějnu ve Vrběticích

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se pletete pane Pleticho, "americká krysa" rozhodně není Petr Žantoský ale jeho nepříbuzný Michael Žantovský, bývalý velvyslanec v USA a dnes knihovník v Knihovně Václava Havla.

   Vymazat
  2. 21:42... Řečený Zkutr.

   Vymazat
 20. Hezká parodie. Kdo to nepochopil, ten by se měl probudit. Bravo Petře!

  OdpovědětVymazat
 21. Chudák postižený politickou debilitou.Zdravy selský rozum prodal .

  OdpovědětVymazat
 22. Podle mě celá ta kauza Vrbětice nestojí za řeč, je to problém Vrbětických, že si nechali vybudovat ve svojí obci sklad obskurního tovaru, který bouchá.
  Věnovala bych se spíš porušování užitečných pravidel, která, výjimečně užitečně, vymysleli v Bruseli.
  Je to embargo na vyvážení zbrojního arzenálu na traskavý Kavkaz vč. Zákavkazí.
  Nejenom Izrael vyváží do Ázerbájdžánu sofistikované drony, které v Náhorním Karabachu způsobily největší škody.
  Je to i ČR, která si smočila zobák, Azerové mají z české kotlinky samohybné houfnice Dana, prachy nesnrděj. A i my bereme ropu z Kaspiku od Azerů.
  Upřímně, vůbec mi nevadí že ten sklad vyletěl do luftu.
  Kdo ví, kde u kterých zabijáků by ten matroš skončil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helanov 20. května 2021 22:09 Vy dovedete překvapit. Jakpak asi mohli Vrbětičtí zabránit výstavbě muničáku? Třebas by to celé bylo v katastru jejich obce, jenže na pozemku ve vlastnictví státu, ke všemu za komunistů (jestli ne od Rakouska Uherska, První čs. republiky, Protektorátu)? "Objekt na obranu vlasti"! Krom toho mám dojem, že za komunistů muničáky až tak nebouchaly a informace o nich byly přísně tajné. A nakonec, někde snad být musí. Nebo ne? JiH

   Vymazat
 23. Pane Žantovský. Pozor, prosím, s takovými články. Večer jsem se díval na besedu stran k zahraniční politice a z toho, co jsem viděl, se mi zdálo, že ti účastníci, kromě pana Kobzy, ten váš článek vzali vážně a přesně podle něj se i chovali.Takto, s takovými experty, se toho Mrazíka již nedočkáme.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.