Reklama

sobota 22. května 2021

Mediální hovínka XLVIII

LU LINA
22.5.2021 NonServiam

Janu Hamáčkovi se prý zhroutil svět. Jéžiš, to je nám ale líto. Naše rodina a jistě i zbytek národa celé noci nespí, jak to všechny velice trápí. Možná nějaká sbírečka by pomohla? Navrhuju víčka od petek.Demisi! Demisi!

Milion chvilek proti demokracii opět svolal své věrné. Požadoval demisi ministryně spravedlnosti kvůli rezignaci úředníka s máslem na hlavě a obžalobu prezidenta z velezrady protože si nemyslí to samé, co Milion chvilek. Vida. Velice originální požadavky, které by mne stoprocentně nenapadly. Ani za milion chvilek. Oni všechny jejich demonstrace byly zatím úplně o hovně, ale teď se fakt překonali. A že jim ke Koni i tak zase přišlo několik tisíc lidí je z hlediska intelektuálního potenciálu a vývoje demokracie v týhle zemi skutečně špatnou zprávou. Taky se mi líbí, jaký tóčo, hodí-li se to, může vyvolat kariéra jednoho bezvýznamného, nápadně nevýrazného inkousta. Proboha, ten chlap není žádný Gándhí nebo Jan Hus, ale státní úředník!


MeSES doMeSESoval

.....„Asi jsme se stali nepohodlnými,“ reaguje doktor Smejkal na to, že ho ministerstvo zdravotnictví konečně koplo i s jeho roztodivnou skupinou pandemických šamanů do zadku....„ A umíme anglicky,“ dodal jeden z nich, Jan „Evidence-Based Not Wishful Thinking“ Kulveit. Což následně potvrdil i sám Smejkal, když během Intervjů ČT24 asi šestnácti různými způsoby zdůraznil, že on je v USA jako doma a proto má vždycky pravdu. No, já nevím. Jestli ono to, dear Peter, nebylo spíš proto, že ministerstvo už prostě jen dál nechtělo nést plnou odpovědnost za vaše šílené pokusy na lidech. Kromě toho mají asi svých šamanů dost.


Kupředu levá

„Cíl naočkovat 75 procent lidí Česko asi nesplní. V cestě stojí mladí i méně vzdělaní,“ píše Aktuálně. Tak, tak. Světovým problémem číslo jedna už dlouho je, že světlým zítřkům vždycky někdo stojí v cestě. Nacistickým Židi, komunistickým buržoazie, černým bílí, západním Putin a těm českým obecně stáli nedávno při volbách v cestě zase staří a méně vzdělaní. U nás doma jsme vyhlásili tipovací soutěž čemu asi budou stát v cestě pitomci středního věku.


Bojovaly na nesprávné světové straně

Česká televize u příležitosti výročí konce druhé světové války v krátké reportáži „Bojovnice ve válce“ vzpomenula československých žen, které ve vojenských uniformách bojovali v zahraničí proti Němcům. A já už fakt nevěřil svým uším. Natočit cosi takového, pojmenovat to dokonce. „Bojovnice…“ a ani slovem přitom nezmínit početně zdaleka největší skupinu vojaček (které jako jediné ženy skutečně bojovaly) z takzvané Svobodovy armády v SSSR, to chce fakt hodně velký a hodně správný ideologický přesvědčení. Můj závěr je ten, že tenhle neuvěřitelný propagandistický poblijon natočilo hovado, ještě větší hovado ho schválilo do vysílání a největší televizní hovado ho nakonec na obrazovce uvedlo.

Palestinci milují mír

„Boje mezi Izraelem a Hamásem utichly. V ulicích Gazy se oslavovalo příměří,“ zní titulek na televizním webu. Hm. V rámci své dlouhodobé, amatérské a naprosto marné snahy o uvádění mediálních příběhů na pravou míru konstatuji, že v ulicích Gazy se neoslavovalo příměří, ale vítězství. Nad Židy. Které je, alespoň podle převažujících palestinských narativů (to mám od Vrábela s Kartousem) jenž se například vyučují ve školách, třeba všechny pobít. Je to zjevné nejen z ilustračních fotografií, ale hlavně to tam někde dokonce i píšou. Ovšem do titulku dají ..oslavu příměří. Protože to na Araby z Gazy a jejich narativy vrhá o dost lepší světlo. Tak, tak. Pravda nikdy nesmí stát v cestě dobrému příběhu. Docela zajímavé je, že jako oslava příměří to přišlo jen veřejnoprávní televizní redakci. Všichni ostatní sedmilháři, co taky převzali stejnou zprávu z ČTK, raději jen neutrálně konstatovali, že Palestinci „slavili.“


Ukrajina, kolébka lidstva

„Československo osvobozovali Ukrajinci,“ vyjádřil se ukrajinský velvyslanec. Nechme teď stranou početní zastoupení Ukrajinců v Rudé armádě a zaměřme se na pana velvyslance a ducha jeho informace. Mám tohoto diplomata velice v oblibě. Vždycky, když se k něčemu vyjádří se už dopředu těším, co z něj asi vypadne příště. Jistě. Ukrajinci, podobně jako kdysi sovětští lidé, jsou hybnou osou lidstva. Vděčíme jim za kolo. Aristoteles, Newton, Mozart a Einstein byli původem Ukrajinci. Abecedu vynalezli Ukrajinci dávno před Féničany, střelný prach před Číňany, parní stroj před Hérónem Alexandrijským, knihtisk před Gutenbergem, letadlo před bratry Wrightovými, kontaktní čočky před Wichterlem, první jaderný reaktor na světě uvedl do provozu Bohdan Chmelnickij v roce 1631 a Ameriku objevil prapředek Jevhena Perebyjnyse ještě před Kristem.


Soudružská návštěva

Ministr Havlíček se přijel osobně podívat do Slaného jak se otevírají obchody. Které předtím osobně zavřel. A projevil starost, jak asi jejich majitelé prožili těch několik posledních měsíců. A měl velkou radost, že oni mají radost, že mohli zase otevřít. Šlo o veskrze radostné setkání a vládla při něm pravá soudružská atmosféra. Mám k tomu dvě poznámky. Zaprvé, jestli se lidu dobře daří jezdívali osobně kontrolovat i předseda Mao nebo Antonín Zápotocký. Zadruhé, mít malý obchod ve Slaném a přijít mi tam teď Havlíček s otázkou jestli mám radost, že mi dovolil otevřít krám, jak se prodávají moje nitě a jak se mi vlastně daří, pravděpodobně by se tom nedala napsat jásavá reportáž a skončilo by to rozsudkem jménem republiky.


Ne, fakt?


„Očkování proti covidu-19 bude nutné zopakovat,“ odpálily Hovinky naprosto nečekanou informační bombu. Protože určitě vůbec nikdo s podobným vývojem nepočítal a všichni jsme tím proto velice moc překvapeni. A naopak asi málokdo bude překvapen tím, že výsledky testů Sputniku vzbuzují podle mezinárodního týmu vědců vážné obavy. Jistě, to má logiku. Po světě lidi padají jak mouchy po západních vakcínách, ale vážné obavy vzbuzuje jen ta ruská po který ještě nikomu nic nebylo.


Máš ty s velbloudem? Zabavuje se!

„Americké námořnictvo zabavilo v Arabském moři ilegální náklad zbraní.“ Zajímavé. Zbraně zřejmě smějí posílat do nejrůznějších koutů země nejrůznějším vzbouřencům pouze Američané. A přímo se nabízí otázka, co dělají Američané tisíce mil od Ameriky v Arabském moři a na základě čeho tam kontrolují, co a kam pluje a zabavují to? Být novinář bude to vůbec to první, na co se zeptám.


Co se vám vybaví, když se řekne

Co se vám vybaví, když se řekne nezisková organizace? Správně, nikoliv třeba dobrovolníci pečující o seniory, ale hejno často prapodivných existencí, které se snaží vší silou vnutit svůj často prapodivný životní názor všem ostatním jako normu. A co se vám vybaví, když se řekne lidskoprávní organizace? Správně, ještě o level větší mamrdi. A na konec našeho asociačního kvízu: kdo se vám vybaví, když se řekne lidskoprávní aktivistka? Správně, někdo jako Scarlett Johanssonová asi opravdu málokomu. Většině nejspíš něco jako Greta. To je dobrá volba. Ale já jdu ještě kousek dál. Mně se automaticky, a fakt si nemůžu pomoct, úplně pokaždý nejdřív vybaví typ Natalja Sacunkevičová. A pokaždý jsem stejně překvapen, jak často se navzdory svým početným a velkým předsudkům trefím.
14 komentářů :

 1. Jasné, stručné, přesné! Fakt jsem na dobrou noc pobavil. Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor "nevědomky" nedokázal přesně uvést, kdo stál nacistům v cestě mimo Židů to byli především komunisté, protože fašizmus chránil jeho milovanou buržoazii před historickou spravedlností - komunisty !!

   Vymazat
  2. To je opravdu svinstvo co se publikuje a dokonce těm náckům vadí pomník letců RAF no jo bojovali proti nim.

   Vymazat
  3. Ještě bych pana Tondu upřesnil. Holokaust Židů stál více než 6 milionů lidských obětí. Kolik nacisté povraždili komunistů se mi nepodařilo najít, byli to však lidé, které nacisté likvidovali především. Na co se však trochu pozapomíná tak je fakt, že nacisté pozabíjeli více než 20 milionů Slovanů. Tomu se nedá říci jinak než genocida slovanských národů, která byla prováděna německými nacisty.

   Vymazat
 2. Tak bude ta diskuse o to,co rekl budouci predseda NASEHO PARLAMENTU dnes jenom piratu?

  Ono je to zivotne dulezita vec,jedna se o rozbijeni nami velice oblibeneho EU,ktere se zacina pomoci spatne zvolenych pry zastupcu nasi kultury a hodnot s instalaci cizi totalne nove diktatury zla rozpadavat,NO neni divu ten preceda totiz tvrdi

  JESTLIZE MA BYT EU DO 10 LET MUSLIMSKE NEMAM S TIM ZADNE PROBLEMY!

  No nedali by jste mu drazi obcane volici za to priznani korunu a zvolili ho za to,co myslite ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, tak já s muslimskou budoucností pochopitelně problém mám. Ateista, chovatel dvou psů, s oblibou pojídající vepřové řízky a zapíjející je pivem. ..

   Vymazat
  2. No spíš pořádnou do té sfetované držky.

   Vymazat
 3. Kdo se povysuje byva ponizen..To se dozvi casem.
  Od jinych a nikdy od peadgogu vseho vyucovani poucovanim..
  Tak to na svete bohuzel chodi...
  Tak treba nekdo si precte milion knih a povysuje se a jinej treba Gorkij ,Dostojevsky necetli a je to taky videt..
  Jiny je povysujou dodnes..Asi rozdily v kvalite.
  Nektery na Strednim Vychode oplyvaji inteligenci az to na sebe musi neustale prozrazovat a pripominat..
  A tak si nestacili zakrejt zada ,ujednanim pratelstvi a souziti miru se jinymi, kterejch je tam az beda..
  Uz hodne dlouho..A vyskytlo se tech varovani hodne..
  A jeste si to nepratelstvi ve svem okoli a jinde provokuji na sebe..A neni to poprvy a prave jen tam..
  Jako ty stredoveky rytiri,co se obrnili az nemohli chodit a ani se pohnout. Taky chteli takhle vyhravat..
  Protoze sou udajne nedobytny..
  Podobne jako CSR nedobytna s germany..
  I Trojskyho kone jako my ,si ponechali..Ten pravda ,vypadal jako bezzuba herka nejdriv..
  S tim vzdelanim je to podobne, stejny system na vyrobu yntel.se hodil od M.Terezie, pres prvni republiku,pres komunismus az dodnes.
  Pod vedenim vsevednych pedagogistu ,za kazdyho rezimu.
  A nikoho z nebetycnych yntel.reformatoru vseho, nikoho nic jeste nenapadlo.
  I kdyz nekteri podeziraji dnesni svetovou situaci, za prevazne silenou..Rozdil ve kvalite.
  A pstros je jen zvire..
  A knihu,ucebnici si neprecte. Ani napad..
  Aby tak si precet Homera tu vec s Trojskou Kobylou..
  V zadnym pripade ta dnesni situace nemohla vzniknout rozsirenym vzdelanim vsude..Ani napad, to v zadny ucebnici neni ani bejt nesmi..Ucit se .
  Jako v kdysi SSSR ,nebo v Cine..
  Zahradit predevsim cestu vsem co se neuci..Nebo nechteji.
  To je nejdulezitejsi. Jeste by mohli lecos pokazit na vyvoji sveta dodnes..
  Rozdil jasne,ve kvalite.
  Dalsi umysl raketovych utoku z Palestiny se nesnazili zastavit ,ale naopak privitali...
  Vzezreni a reci toho hlavniho, pak davaji najevo, ze pomsta je lepsi asi dulezitejsi,nez zachovani naroda..
  Tedy v soutezi,kdo se pomsti nejvic..Zase rozdil ve kvalite.Vykony ,ale svedci ,ze druha strana se nezadrzitelne zlepsuje a strili rakety za 500 a vi, ze rakety v cene za 50 az 100 tisic je musi zneskodnit..Tady jeden musi bejt nekonecne bohatej..
  I kdyz neni..A je asi zase dalsi yntel.
  Pocty pro patou obecnou..
  Co se da delat. Zase je vsecko jinak a s tema zenskejma navrch.
  Bez nich by Ruda Armada nemohla vyhrat nic. Nejen na fronte ale predevsim v zazemi..
  Tyhle zensky byly a jsou stale neuveritelny nadlidi..Totalne se vyrovnaly chlapum..
  Supermana by vyridily za moment..Kazda z nich..
  A proto se o nich nesmi nikdo ani zminit..Ani pomnicek?
  Cest jejich pamatce a pres to vsechno.
  Feminismus na zapadnich universitach nejvyssiho vzdelani, co neni zadarmo..Taky nesmi byt o tech zenach...
  Jako zalezitost vzdelavani neni vubec o vzdelani..
  Nebo se probuh neco dozvedet..

  OdpovědětVymazat
 4. PAF,nebo Paw.Nauč se psát ČÁRKY a HÁČKY !!!Co na to M.J.HUS ??????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic takovyho, pisu rovnou, aby slova slapaly, syrovou cestou bezprostrednosti sdeleni..A sdelovaly.
   Kdyz to nejde tak cesta neni.
   Nejde o presne ,totalne gramaticke vytvory, skolni slohy a pod. Tedy predevsim prednosti obsahu pred formou..
   Najit vyjadreni nejake myslenky, nove a originalni a ostatni musi pockat..
   Zadny pedagogy nepotrebuji a Mistr by na prvni pohled pochopil. Nas nejepsi spisovatel vubec psal treba bez tecek a carek./Tanecni hodiny . Myslim/.

   Vymazat
 5. Zaplatí to nejchudší? To nedopustím! Babiš se rozpálil

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaplati-to-nejchudsi-To-nedopustim-Babis-se-rozpalil-664784

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem pacifista, nesnáším armády, neberu jejich "mírové" poslání, jako spasitele demokracie. Náklady na armády jen ožebračují občany a jsou zdrojem zisku vládnoucích. Proto nepůjdu vítat spojence s mávátkem.

  OdpovědětVymazat
 7. s hodnocením Palestrinců více než nesouhasím, takhle vidí jejich život pod izraelským nháslim reportér Channel 4 NEWS mATT fREI:
  Dovolte mi, abych vám pověděl o absolutně zvláštní charakteristice tohoto místa, o pásmu Gaza, o domovu pro dva miliony lidí. Bylo nám sem dovoleno dnes vejít, také další skupince novinářů. Je to místo, které ani není teritoriem, ani to není země, je to pro lidi, kteří tady žijí, vysoce bezpečnostně zabezpečené vězení, žili tady v obklíčení, i v ekonomickém obklíčení dávno předtím, než došlo k posledním bojům. Víte, je to hodně ubohé místo. Všude jsou krátery od izraelského bombardování. A vládne tady opravdový duch vzdoru, ale také jásání, že Hamas, lidé, kteří to tu řídí, dal Izraeli dosud nejkrvavější ránu do nosu za všechny dosavadní násilné konflikty. Izraelci říkají, že oni se snaží omezit hrozbu, která odsud pochází, jejich civilisté jsou terčem útoků, 13 jich zahynulo v důsledku bombardování. Avšak je to opravdová nerovnováha. Obyvatelé v pásmu Gaza jsou někde úplně jinde. Tohle je paralelní vesmír.

  celý článek:https://blisty.cz/art/103877-gaza-po-brutalnim-izraelskem-bombardovani-civilistu.html

  OdpovědětVymazat
 8. Vše je jinak, uvědomte si to ! - Video - CZ titulky https://www.youtube.com/watch?v=28cakwRSBwc&t=34s

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.