Reklama

úterý 18. května 2021

Milý státe! - Sčítání 2021

18.5.2021 přišlo e-mailem do redakce Zvědavce

Nastoupil jsem do vlaku a na sedadle ležel informační leták z Kauflandu. V něm byla vsunuta obálka SČÍTÁNÍ 2021 a list papíru s rukou psaným sdělením s přeškrtáváním a šipkami v něm. Bylo velmi stručné ale líbilo se mi:


„MILÝ STÁTE,

PROTOŽE SE CHOVÁŠ JAKO NÁŠ NEPŘÍTEL, KTERÝ NÁM LŽE, SYSTEMATICKY NIČÍ NAŠE ŽIVOBYTÍ, NESMYSLNĚ NÁS ZADLUŽUJE, NIČÍ NÁM ZDRAVÍ A NELÉČÍ NÁS, ALE PŘÍŠERNĚ LIKVIDUJE FINANČNÍ ZDROJE PRO ZDRAVOTNICTVÍ DO BUDOUCNA, BRÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ NAŠICH DĚTÍ, ŠIKANUJE NÁS A PONIŽUJE, NEBUDU S TEBOU SPOLUPRACOVAT.

NEVĚŘÍM TI UŽ, ŽE TVOJE ÚMYSLY JSOU ČISTÉ A DOBRÉ“


12. května byl na novinkách článek o tom, že podle statistického úřadu se sta tisíce lidí nesečetlo a že budou hrozit pokuty. Velmi rychle zmizel a už nebyl k dohledání. Asi prozradil co neměl. Objevují se ale další časové hranice, které odsouvají konečný termín podání údajů: 15.5. nebo možná…

Milý stát chce na všechny své milé a přátelské otázky, které slouží např. k rozvoji České republiky, jsou široce využitelné například k přípravě programů rozvoje bydlení, rozvoji infrastruktury a nebo k lepší dostupnosti služeb.

Opravdu pro to? Vážně?

Proto ty služby a infrastrukturu před tím likviduje, aby je mohl lépe rozvíjet? Proto ty otázky: kdo s kým, kudy, kam a jak? Nebo je smysl úplně něco jiného, a pro tu smysluplnost je naprosto zásadní, abychom se sečetli všichni do jednoho? Tak jak je sděleno všem účastníkům sčítání předsedou ČSÚ.

Inu statistika věda je, dává cenné údaje!

Myslím, že nalezený text vyjadřuje odpověď a že jeho pisatel ho nechtěl tajit. Možná ho poslal místo předepsaného formuláře tomu úřadu, co mimo jiné také zabezpečuje volby. A praská mu při sčítání hlasů voda stejně jako v USA. Ten ho možná pak zveřejní na svých stránkách jako hodnocení svého úsilí za 2,5 miliardy. - Ale spíše ne.30 komentářů :

 1. Ano, stát se chová tak ,jak mu nařizuje EU! EU je řízeno z Německa ,potažmo přes NATO z USA.Ptám se , kde je ta demokracie z roku 1989?Je rozkradena šlechtou,cįrkví a ODS!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tohoto "sčítání" se mnoho nedozvíme. Navíc - nejsou uchovány sčítací operáty za předchozí - předchozí - předchozí- sčítání. Nemáme tedy podklady k vývojovým trendům.Sčítání "za císaře pána " byko v mnohém vypovídající tehdy a srovnávání by bylo vypovídající i dnes. Státní orgány nevysvětlily význam sčítání a to vede k nepochopení a k tomu, že na něj lidi kašlou nebo si z něj utahují.Z těchto podmínek je celá zpackaná akce docela zbytečná.

   Vymazat
  2. Souhlas USA a jeho kolonie EU co se vymyslí za šílenosti v Americe. Tak to se praktikuje přes skopčáky na další státy EU.

   Vymazat
  3. Vykradena statni kasa se dale zadluzuje,jakykoli prijem na pr.elektrika z atomu

   bude ovcanum zakazan.Rosatom muze navrhovat klidne,ze postavi elektrarnu za kačku.
   Spatne zvolena "vlada"to bude donucena ODMITNOUT!
   Prijme navrh piratisek huculisek,ktere zvolime za prcedy nebot nam zvednou najmy o nejmene 5000 korun,aby byly pak z rozpoctu ukradeny.
   Majitele domu zacnou tedy rychle prodavat a tak se zlepsi kseft s nemovitostmi,proto udelaji jejich seznam ,aby se vedelo kolik jejich volicu z toho dostane infartkt!

   Reseni VOLTE SPD ta chce zmenu rezimu,ale neni znamo na co!
   Takze tak...

   Vymazat
  4. Vzhledem k tomu,ze SPD pristupuje vlažne k navrhum zesilit jejich program

   nezbyva nez zkusit hledat dalsi polit.subjekty,ktere by chtely hlasy volicu,pricemz si zacnou osvojvat jejich navrh PROGRAMOVYCH BODU NPV

   Nebojte se nyc se fam nestane,akorat muzete monumentalne vyhrat volby a obsadit dnes spatne zasednuta kresla pry dokonce STANISTU takze

   BUH S NAMI A ZLE PRYC!

   Vymazat
 2. Nezapomeňte na výraznou úlohu pana Zemana jako předsedy ČSSD a vlády při rozkradení státu a zavlečení nás do teroristické organizace NATO ! Dokonce jako předseda vlády souhlasil s přelety bombardérů B 52 přes naše území na Bělehrad !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nepokojné kundy nazval nepokojnými kundami!
   Otřesné!

   Vymazat
  2. Moc hezky a tak se ptám, sčítá někdo migranty a dalsi tulaky v Česku? Není jich málo cca 600 tisíc např. Ukrajinci, Slováci, Syrani a další národy.

   Vymazat
  3. Tondo 18. května 2021 9:20 máte to věru jednoduché. Škoda, že jste to nevzal do ruky Vy. Nevím, jestli s oporou o Václava Havla, nebo Václava Klause. Asi je to jedno. Od toho tu je náš nově pořízený hlavní spojenec. Aby to jak třeba zkorigoval. JiH

   Vymazat
 3. Já naopak považuji sčítání lidu a majetku za důležité. Naopak nepovinné údaje bych povýšil na povinné a rozšířil je o další. Ukázalo by se, kdo se k čemu a komu tedy hlásí. Věděli bychom i kolik majetku zůstalo v českých rukou. Byly by to dobré podklady pro policii i veřejnosti při čistotě prokazování majetků v 10ti letých periodách.

  PS. Rozdíl mezi majetkem přiznaným a reálným na území státu je čí? Zahraniční nebo státní? Kdo provede porovnání?

  Takže, lze někde dohledat všechny údaje z minulých sčítání k porovnání?

  Ke konkrétním osobám se občan nedostane ale pro policii a tajné služby by to byl dobrý studijní materiál. Ovšem bez Koudelky a angažovaných politiků.

  Doufám, že jste postřehli Zemanův "špílec", že se v politice dopracoval jen k jedné nemovitosti ale že toleruje i pár, nikoliv desítky. Inu opět platí, naše jsou domy, vaše jsou dvory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtěně se mi PS. ocitlo uprostřed.

   Vymazat
  2. Přiznám se, že jsem vědomě neuvedl pravdivé informace o mé osobě. Nemám k tomu důvod. Stát má veškeré informace ohledně mé osoby. Pokud jsou státní zaměstnanci líní, tak se provede sčítání lidu. Stačí zadat IC,
   DIČ nebo RC a máte informace jako na talíři.

   Vymazat
  3. A pravdivé informace jsem nevedl ani v předchozím sčítání.

   Vymazat
  4. Reproduktore ok, sčítání má především vypovídací hodnotu pro statistiky a prognostiky. Vaše odchylka na tom nic nemění. Je zahrnuta v "náladě" obyvatel.

   Vymazat
  5. Pane Miroslave souhlasím s vámi.
   Jen za sebe bych rád připojil, že stát za to nemůže. Viníci jsou osoby, které si stát zprivatizovali. To už tu přece bylo = stát jdem já =.

   Vymazat
  6. Ale v tom nejsem v rozporu. Jen nemám potřebu se sverovat jaké mám vzdělání či jine informace.

   Vymazat
  7. Adonis, Ludva XIV byl jiný kabrnak než Babiš se svojí vykrádácí vládou. Žijí více než půl roku z roku v Německu již několik let a sčítání lidu tam je neprovoditelny 😄 a statistika si tam žije svým nudnym životem dal. Jen vládnoucí jelita z Česka prebiraji co v Německu vymysli.

   Vymazat
  8. reproduktore 18. května 2021, rozumných důvodů proč sběr údajů ke „Sčítání 21“ podpořit je podstatně víc, než důvodů k odmítání. To snad není nutné široce, zvlášť z dlouhodobého pohledu, rozvádět. Být úmyslně nepřesný považuji za dětinské. JiH

   Vymazat
  9. Statistický glejt jsem vyplnil i když si taky myslím, že státu do mého soukromí nic není.

   Vymazat
  10. Opakuji, že Český stát je dnes tvořen v podstatě jen z úředníků. Bylo by zajimave v dnešní digitální době zaměstnat tyto úředníky, kteří by v popisu práce prováděli statistiku. Stát vynaklada ročně přes 210 miliard korun na mzdy. Zda se vám to málo. Počet úředníků v Česku je trojnásobný oproti Švýcarsku. Možná mám nepřesné údaje.

   Vymazat
  11. Ad 13:25
   Už to tu jednou bylo, 70 000 do výroby, ale byl to Klémův copyright.

   Vymazat
  12. Ale ale, zadejte do jakéhokoliv vyhledávače počty úředníků v roce 1995 a 2020. Budete velice prekvapeny. Ptám se, poznal jste rozdíl? Já ne. Ten Klemuv copyright měl za úkol zničit inteligenci jako Hitler.

   Vymazat
  13. Pane reproduktore,
   protože jsem zastánce státu, jelikož se zatím nevymyslel lepší útvar a stàt potřebuje ke své správě úřednictvo, tak je respektují. Problém vidím v nesmyslném přemnožení a následné desorientaci ve fungování státu jak pro občany, tak pro firmy a dokonce i mezi státními útvary. Logicky to působí chaos v kompetenci a odpovědnosti, zpomaluje to potřebný vývoj a samozřejmě navíc to stojí hodně peněz.

   Vymazat
  14. V tom nejsem v rozporu, ale pokud máme 3x více úředníků jako srovnatelné Švýcarsko, tak neco je špatně.

   Vymazat
 4. Senátor Rand Paul: ‘Doktor Fauci by mohl být viníkem celé pandemie’

  http://svobodnenoviny.eu/senator-rand-paul-doktor-fauci-by-mohl-byt-vinikem-cele-pandemie/

  Mediálně je Turecko nepřítel Izraele, ale ve skutečnosti je spíše jeho spojencem

  http://svobodnenoviny.eu/medialne-je-turecko-nepritel-izraele-ale-ve-skutecnosti-je-spise-jeho-spojencem/

  Bidenův šéf DHS: Migranti jsou naší největší prioritou – ne Američané

  http://svobodnenoviny.eu/bidenuv-sef-dhs-migranti-jsou-nasi-nejvetsi-prioritou-ne-americane/

  OdpovědětVymazat
 5. Onen nalezený text je totální hovadina! A mimochodem, před 10ti lety bylo řádově více otázek při sčítání lidu, ale mnohem méně paranoiků!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si nemyslím, že by lidé byli paranoici, ale soudím-li podle sebe, dělá jim stále větší problém se s režimem, ovládajícím tento stát, identifikovat. Považuji současný režim za antičeský, zločinný a zavrženíhodný. Je vlasteneckou povinností minimalizovat v rámci možností odvody tomuto režimu a snažit se být co nejméně vytěžitelný. Rovněž pochybnosti ohledně koronaviru a neochotu respektovat opatření považuji především za výraz nedůvěry. Ať už lidé upřednostňují levici nebo pravici, s režimem se neztotožňují. Asi přinejmenším tuší, že pouze plní roli koloniální správy, v rámci níž se tu a tam snaží udělat na páníčky dojem, vysloužit si pochvalu.

   Vymazat
  2. A vzhledem k tomu, že nás nutí se "dobrovolně" očkovat a to pomocí coronapasu nás rozděluje na hospodyhodné a hospodynehodné. Příště bude chtít třeba arijský původ.Nemá daleko k fašismu.

   Vymazat
 6. JK 18. května 2021 17:18 to je docela výstižné. Znamená to ovšem vážit, kdy a jak neprospívat odmítanému systému tak, aby to nepoškozovalo skutečné národní zájmy. Aaa z 18. května 2021 18:10, například je, jak to vypadá, svým uvažováním omezen na míru dostupnosti hospody. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.