Reklama

úterý 4. května 2021

Milá eurokomisařko Věro Jourová!

Jan Schneider
4. 5. 2021 PrvníZprávy

Jsme moc rádi, že jste si na nás vzpomněla, když jste v televizním šotu (ČT1, Události, 19 hodin) pravila, že se situace novinářů v Evropě zhoršuje, včetně ekonomických tlaků na média. Máte pravdu!


Představte si například, že se v Čechách – podobně jako v předchozích totalitních dobách – objevují skupinky lidí, kteří kádrují druhé. Možná na to mají vzdělání a praxi z minulého režimu, to je pravda, ale takovéto „kompetence“ by ve svobodném světě, o němž hovoříte, neměly vůbec nic platit. Ba naopak, měly by takové „odborníky“ jako žernov osličí stáhnout do hlubin pekelných.

Představte si, že mají též drzost označovat ty, jejichž názory se jim nelíbí, za šiřitele desinformací. Mimo představivost normálního člověka pak je už skutečnost, že zmínění kádrováci tvrdí o lidech odlišných názorů, že tito svobodně myslící jedinci nejsou svobodně myslícími bytostmi, ale orientují své názory tak, aby byly komusi po chuti. Jediné vysvětlení takové deviace je v tom, že jde o projekci jejich vlastních problémů, že tito devianti odvozují svou „pravdu“ od názorů svých protektorů a jako „lež“ označují názory svých nepřátel.

Vřele s vámi budeme souhlasit, seznáte-li obzvláště nechutným prohlášení, že je lépe se mýlit s mocným, než mít pravdu s pomlouvaným! Absurdní je, když to vysloví někdo z národa Mistra Jana Husa, který nabádal hledat, střežit a hlásat pravdu – a to bez ohledu na cokoliv jiného ....

Ano, jsme smutni s vámi, obzvlášť proto, že jste měla pravdu i s těmi ekonomickými tlaky na média. Tito kádrující paskřivci, kteří nepřejí druhým jejich názory, sami nemají argumenty, s nimiž by se proti nim postavili. Je to proto, že se tito kádrováci bojí jakékoliv férové konfrontace jak čert kříže! A tak místo toho poťouchle vyvíjejí subverzivní aktivity a snaží se ovlivnit sponzory a další podporovatele jim „protivných“ médií, aby své finanční toky odvrátili jinam, nejlépe asi k nim.

A to všechno se děje v národě, který již od středověku bojuje o svobodné vyjadřování, což naposledy formalizoval peticí Charta 77, která vyzývala stát k dodržování vlastních zákonů, včetně závěrečných helsinských paktů o občanských, politických, hospodářských, sociálních a kulturních právech. Mezi ně patří i svoboda informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky.

Budeme obzvláště rádi, když budete toto dědictví Mistra Jana Husa prosazovat i z pozice komisařky Evropské komise – ať už se to komu bude líbit, či nikoliv.

Psáno ve Světovém dni svobody tisku, za všechny, jimž se v Čechách zužují publikační možnosti


 

 

46 komentářů :

 1. Pane Schneidere,jste slušný člověk ale oslovit paní Jourovou "Milá" je docela přehnané.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,59
   Přehnané je velice slušně řečeno.

   Vymazat
  2. Jourová - odtržená od reality.

   Vymazat
  3. Pane Schneidere, jako vždy pěkně napsáno. Tentokrát v jiném duchu. Ale pro paní Jourovou ? Tipuji, na to jak je chápavá, že zítra Vás bude označovat jako svého nového fanouška.

   Vymazat
  4. Nedejte se mylit pani jourva je pry velice perspektivni

   dava se fotit s panem Sorosem a jeho synem vse pry pod taktovkou pana Babise,ktereho jsme zvolili!.
   Tim naznacuje jak se bude dale pan preceda rozmnozovat,aby se splnilo heslo ANO,BUDE MI LIP!

   Vymazat
  5. Je to pouze slušné oslovení, mělo by to být pravidlo slušného chování.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,01
   Mluv jen o tom,čemu rozumíš ty senilní kreaturu....a pindej ty svoje mOUDra jinde,tady NENÍ ŠAFROVO ANI BLICÍ LISTY!

   Vymazat
  2. 11:01 Se ti vzrušením nějak klepala pazoura, samej překlep. Fanoušek Jourové s písemným projevem ve stylu "Já jsem blbej, kdo je víc".

   Vymazat
  3. pro: 11:01
   Student běžec jako vždy velice slušný chlapec. Ač nejsem příznivec pí. Jourové, přeci jenom bych jí mezi vás (kolik vás tam dnes je?) nezařazoval. Pravda je trochu přibržděnější, vyjadřuje se hloupě, ale alespoň slušně. Proto se domnívám, že není od vás, jak píšete. Určitě nepatří mezi hovada.

   Vymazat
 3. No pane autore myslím že jí nějaká šikana a perzekuce v jejich zájmu naprosto nevadí. Však to je jen politruk když řeknou že h...o je dobré ona to bude propagovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Až si Jourová bude číst ten dopis (mile uvozený), tak se snad samým úlekem zakucká. No považte toto, nabádat ji k pěstování tradic mistra J. Husa! A v Bruselu k tomu!!
  Obávám se o ni, že totiž v tom okamžiku nebude na blízku osoba, která by ji bouchla do zad, aby nám z toho neuhynula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Jourová nehájí zájmy ČR. Kde vysublimovala její snaha o rovnoprávnost kvality stejných výrobků prodávaných v ČR s např. v Německu? Bylo jí vysvětleno jak se a na čem lze kariéru v Bruselu postavit. Evidentně se jí to daří, je v tom docela úspěšná. A zájmy obyvatel ČR? No hlavně že sedí v Bruselu a sype to, že ..?

   Vymazat
  2. Jim je jedno co rikaji,Soros to naridil..
   O vsem se rozhoduje jinde.
   Ten Hamacek bude nejaky cislo.
   Chtel vydirat z rusu Sputnik , Vrbeticema..
   Misto aby vakcinu normalne koupil..
   Ja bych k novinarum pridal ty politiky a CT a chranil je.
   Nekde v ustavu..A pod dozorem.

   Vymazat
  3. Vyrabet polemiky s temi co rikaji vetsinou nevedomky a dokola /to je overeno/to same ,dnes neco a zitra neco podobnho je prizemni snazive paberkovani.
   Stourani,opakovane do Leyna.
   Nema autor neco lepsiho a kdyz nema, je lepsi ty nizkosti nerozpatlavat...
   Ubohosti je dnes prilis..
   To je jako poslouchat tu panenkou co se na ni vzadu zmackne knoflik a ta zacne mluvit a kdyz se zmackne zase knoflik rika zase to stejne..
   Autor pak se nevyhne lacinemu opakovani reakci ,opakovanych proslovu porizenych zmacknutim nejakeho knofliku..

   Vymazat
 5. Paní Jourová, děláte vy a ostatní čest našemu státu v EU, už i ta soudružka Konečná se chová daleko lépe jak darebák z SPD David. děkujeme a pokračujte stejně tak dál !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I.B.CHATSCHERE,jsi denno dene lepsi.Nikdo nechape proc nejsi

   na fotce s pani Jourovou,sorosem a jeho synem.Sluselo by vam to jako hezka sexy trojka,no nemam pravdu?
   Napis indicka kachno podrobnosti a dej tu i fotky!

   Vymazat
  2. Už to mám. Paní Jourová se schovala za INDICKÉHO BĚŽCE. To je dnes in a doporučil to prá sám Janda

   Vymazat
  3. O,Indicky bezci s Unknown bezte honem so Indie,aspon bude od vas pokoj.

   Vymazat
  4. Tohle je prilezitost videt. "Delani" cti temi ,kteri nerozumi ,ani nevi,co je cest a nikdy se nedovi.
   A nemohou. Cest se samozejme nedela.
   Neni to mozne.Kde neni,tam se neudela.
   Nenavist a nizkosti takovym nedovoluji pochopit.
   Co nemohou mit. Soucit a porozumneni budou na miste,opovrhovani neni, kdyz to maji vrozene..
   Nemocni se nesoudi za nemoci.
   Ale kdyz neni moznost vyleceni..
   Kdyz trvaji na neleceni..Tak.
   Povoleni nemoci sirit asi neni na miste.
   Kdyz tak jen na ukazku a varovani ,ze takove choroby se obcas i vyskytnou.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,59
   Normálně to havloléjno zaoíjí vodku Hypnogen,ovšem dneska zřejmě vodka došla....

   Vymazat
 8. Jourová druhý Telička, neskutečné co vyvádějí vyslanci této země, země, která vyniká s ohledem na počet obyvatel mnoha inteligentními, vzdělanými a chytrými lidmi, jak je možné, že jsou zastupováni takovými amorálními zmetky, kteří rozhodují či podporují cizáky na úkor vlastní země......každé volby by měly být povinné, pokud by tomu tak bylo s největší pravděpodobností by se tito zmetci museli živit skutečnou prací stejně tak současní senátoři

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. wendy je tu podezreni,ze pres Babise ji do EU poslal sam pan Putin

   ten miglanc(boze cara chran) chce rozbit nami oblibene EU a zvlaste to EK v roli politbyra viz byvale CCCP,kde instaloval pry i Leyno jako pry fujera

   a to boha jeho na uplnu sracku.Zde vidime jeho nesmirnou moc,kdy je treba co pet minut napsat jaky je nejen skvely vojevudce,ktery zabira bleskem cele poloostrovy,ovlivnuje volby naseho mocneho spojence a staci mu dva agenti na cele EU vyhazovat dvakrat mesicne dve vrbetice a to 2x do luftu jen to fikne!!
   Ja bych si na to spolu s ostatnimi vlastenci chtel stezovat,ale nevim kde nebot vsechny instituce jsou uz neomarxisty jejich pochodem podupany!?Zle je Slovane,bratri..
   Marnost nad marnost je bojovat proti rozpadu EU netto boze proti CR!

   Vymazat
  2. Krtr.

   stezovat si lze kazdy Ctvrtek u vratneho na Wilsonaku

   Vymazat
  3. BASOSI,kdosi mi uz doporucoval lamparnu,ale ta uz na nadrazi neni

   pry si i mam do sve zemljanky dat okna,abych konecne videl svetlo na konci tumelu,past kravy a stat se tak americkym pistolnikem,delat Babisovi se svym NPV pobocnika,aby dostal konecne infarkt,psat ostre projevy do EU panu doktorovi,kde se kvuli tomu zasebevrazdi cely parlament EU no je toho vice.
   Kdo ma nejake doporuceni at to tu napise PIRATI JSOU VITANI!

   Vymazat
  4. Wendy, přesně stejně podobnou otázku jsem před časem kladl pod jiným článkem zde na NR.
   A teprve následujícího dne jsem si ji sám zodpověděl, a díky tomu se i uklidnil. Je to karma našeho národa! Takže je vlastně vše na svém místě, ať se to jednomu líbí nebo ne. Bližší vysvětlování není na politicky zaměřeném webu na místě. Tož tak.

   Vymazat
  5. Krtecek 14:57
   Fakt dobrý. Hodně dobrý. 👍

   Vymazat
  6. Dekuji 21/28 za koment jestli to tu ctou spioni Putina

   a davaji mu na stul vycuc tak se vali v kremelbudce pod stolem smichy co jsme to tu za squadra blbych piratisek v cele s celou tajnou sluzbou.
   Pirat pocem si precist NPV,zaradit ho do sveho programu nebot on jediny dava vasemu piratskemu nadeleni cestu do politickeho raje.
   Bartos pocem mam te rad,dej tem Rusum kapky cely narod sleduje jak jsi chytry a vzdelany,pry 2 skoly no rekni nam tu jake to jsou,aby vse bylo jasnejsi jaky jsi to tedy alpinista!

   Pujdes do pruvodu s pavim perem v zadku jako tvoje mensina, ktera usiluje o vladu nad vetsinou pry se uz uci i letat kdyz tu prismycis sveho sefa slimaka bude se to hodit,kdyz ze strechy poletis vsem vzorem!!

   Vymazat
 9. Jourová - ženská zmatečná plete si pojmy a dojmy jako všichni v Euro Sajuzu ! Zrušit ! CZEXIT !

  OdpovědětVymazat
 10. Tuto zrůdu bude nutno jednou soudit a odsoudit za vlastizradu a jiné zločiny a dát ji tak šanci, aby myšlenky na sebevraždu oběšením na podprsence, jež ji přepadaly, když byla kdysi obžalována, dovedla do úspěšného konce. Ušetří tak práci katovi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč špikovat olovem, když jí a ostatní lejna z EU dopraví Herkuless C-130 tam, kam patří? Ani se jimi nechci zaobírat. Sami si zvolili poslední cestu před verdiktem... Naše, tzv. politiky, bez špetky rozumu čeká totéž. Jen se ještě vzpěčují a neví, že není cesty zpátky. Už jen "hrkají" nesmysly...

   Vymazat
  2. Ing. Miloslav Pivoňka4. května 2021 18:26, pane, čtete mi myšlenky.

   Vymazat
 11. Naštěstí je na svět jen pár hlupáků jako je Jourová a Indický běžec... Ale oni mají výhodu v tom, že jsou pokřivení a škodit jim nevadí. Proto mají navrch... Slušní lidi si totiž takové lži, podlosti a lumpárny nedovolí... Na to jsou fost slušní... Ale stále platí, že na každou svini se vaří voda.. A je toho do času..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. blbost Kamo,

   Indybezec je fakt trosku mimo, ale Jourova je vychcana jak opice

   Vymazat
 12. Naštěstí je na svět jen pár hlupáků jako je Jourová a Indický běžec... Ale oni mají výhodu v tom, že jsou pokřivení a škodit jim nevadí. Proto mají navrch... Slušní lidi si totiž takové lži, podlosti a lumpárny nedovolí... Na to jsou fost slušní... Ale stále platí, že na každou svini se vaří voda.. A je toho do času..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indického běžce alias Unknowna vulgo Sputnika mlátí stará tak 2 x týdně, pořádná nakládačka. Už tomu hňupovi vymlátila dočista už tak prázdnou hlavu.

   Vymazat
  2. Říkal jsem si, když jsem poslouchal některé české politiky v europarlamentu promlouvat k akci Vrbětice, zda se nebojí takto lhát a šířit nenávist. Že se nebojí toho, k jakým hrozným koncům pro Evropu to vedou. Jako velicí sobci nehledí na to, co můžou přivodit milionům. Ale že jako sobci nevidí ani to, kam ženou sebe! Zdá se, že kromě naprostého cynismu je jim vlastní i duchovní tupost.

   Vymazat
 13. "Milá" paní Jourová už není vhodná ani do postele!

  OdpovědětVymazat
 14. Hm.. ta Jourová je opravdu Jou rová- Blbka

  OdpovědětVymazat
 15. Tetka Jourová není podle svých výkonů a schopností důvěryhodná. Je to doklad,že na jakékoliv vysoké funkci může pracovat kdokoli. K čemu tam ta tetka je ?? Co dělá ? Jak je možné ,že to nevadí nikomu ?

  OdpovědětVymazat
 16. Telička taky škodil a lidi ho ani neoplivou!

  OdpovědětVymazat
 17. Neuvěřitelná urážka a špína. Nebo extremistická provokace komisařky Jourové? Všichni dědkové a báby, soudci a lékaři nad 60 let jsou nesvéprávní, prohlásila Jourová. Seberte jim konta, účty a maily! Napudrovaná. Pří každém projevu se veřejně culí, jak vydrbala s celým národem a bere měsíčně plat půl milionu + veškeré náhrady. Kope za EU PROTI ČESKÉ REPUBLICE. Zrovna v minulých dnech padaly výhrůžky směrem k Polsku, že se chce zbavit starších soudců. Zde Jourová veřejně tvrdí, že jsou nesvéprávní, možná dementní a všichni by měli být pod kontrolou. Vyškolené milice Evropských hodnot! Takže v České republice je více jak 3 miliony dementních, vystrašených lidí, kteří by na internet neměli vůbec vstupovat!

  OdpovědětVymazat
 18. Pane Schnaidere, souhlasím s každym slovem! Díky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.