Reklama

úterý 25. května 2021

Minsk se zmocnil nejcennějšího zdroje opozice

Gevorg Mirzajan
25.5.2021  Vzglajd, překlad Zvědavec

Běloruská opozice a řada západních zemí je pobouřena - Minsk zatknul jednoho ze zakladatelů kanálu Nexta Telegram, s jehož pomocí byly koordinovány protesty běloruské opozice. Za tím účelem byla spuštěna speciální operace zahrnující i stíhací letoun. Proč je Roman Protasevič tak cenný pro běloruské speciální služby?


Běloruské speciální služby v poslední době demonstrují zázraky profesionality, i když je tato profesionalita jen dovedným kopírováním jiných operací. Nejprve tedy zkopírovali někdejší operaci sovětské KGB „Důvěra“ - vyprovokovali Lukašenkovy odpůrce, aby naplánovali státní převrat, zdokumentovali přípravy, odhalili skryté buňky puče a všechny zabásli. Nyní předvedli svým ukrajinským sousedům extra třídu v umění zajmout ty správné lidi v letadle letícím přes jejich území (Kyjev v létě 2020 chtěl tímto způsobem zajmout tři desítky Rusů, včetně lidí, kteří bojovali na Donbasu).


Přistaňte

23. května bylo oznámeno, že na palubu irské společnosti Ryan Air letícího z Atén do Vilniusu byla umístěna bomba. V tu chvíli letadlo přeletělo přes území Běloruska a podle standardních pokynů požádalo o nouzové přistání. Na žádost posádky (to je důležité!) letadlo přistálo na letišti v Minsku a před přistáním bylo doprovázeno běloruským stíhačem MiG-29.

Rozhodnutí o doprovodu (a to je také velmi důležité!) odpovídalo vnitrostátním pravidlům. Podle slov prvního zástupce velitele vzdušných sil a sil protivzdušné obrany Andreje Gurtseviče „pro posouzení situace a přijetí správného rozhodnutí v budoucnosti“. Přeloženo do ruštiny pro případ, že by letadlo bylo uneseno teroristy a použito k útoku na objekt.

Po přistání v Minsku nebyla na palubě nalezena žádná bomba, ale mezi cestujícími byl Roman Protasevič. Bývalý šéfredaktor kanálu „NEXTA“ (jeden z hlavních podněcovatelů protestů v Bělorusku po prezidentských volbách v srpnu 2020). V listopadu 2020 byl pan Protasevič zapsán běloruskou KGB na seznam teroristů a na seznam mezinárodně hledaných - takže nepřekvapuje, že byl okamžitě zadržen a poslán za mříže. A kanál NEXTA byl už dávno označen jako extrémistický.

Evropa byla pobouřena tím, co se stalo. Německo a Rakousko požadovaly vyšetřování. Polsko - nové uložení sankcí. Brusel, zastoupený vedoucím Evropské rady Charlesem Michelem, jako obvykle „vyjadřuje znepokojení“. Litva (se statutem dirigenta politiky EU v běloruské otázce a hlavního příjemce peněz na podporu tamní opozice) označila akci běloruských úřadů za „nechutný čin, za kterým stojí běloruský režim“ a požadovala okamžité propuštění Romana Protaseviče.

Běloruská opozice to papouškuje: "To opět potvrzuje, že v Bělorusku dochází k porušování mezinárodního práva, životy cizích a běloruských občanů jsou v ohrožení," uvedl Pavel Latuško (kterého rovněž vřele očekávají ve vazební věznici v Minsku). Podle jeho názoru by mělo být Bělorusko za tento čin potrestáno uzavřením běloruského nebe pro letecký provoz, anebo odmítnutím tranzitních letů přes jeho území. A samozvaná vůdkyně běloruské opozice Světlana Tichanovská požadovala vyloučení Běloruska z Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO).


Vše podle zákona

Na základě čeho? Z formálního hlediska jednali Bělorusové podle zákona. Posádka letadla jednala podle pokynů a po obdržení zprávy o výbušnině požádala o přistání. Ano, do Vilniusu, soudě podle letové mapy, to bylo blíže, ale z nějakého důvodu posádka požádala o přistání v Minsku. Všechny otázky tedy klaďte posádce (v Rusku už vtipkovali, že letadlo pilotoval Petrov a druhým pilotem byl Boširov).

Novaja Gazeta s odkazem na Ryan Air napsala, že bělorušští dispečeři letového provozu (v jejichž zóně se letadlo nacházelo) vydali příkaz k přistání v Minsku a pilot ve skutečnosti právě provedl jejich rozkaz. Jak se však pro noviny VZGLJAD shodlo několik aktivních pilotů civilního letectví, podle všech standardních protokolů v případě nouze konečné rozhodnutí vždy zůstává na veliteli letadla. A kdyby chtěl letět do Vilniusu, letěl by do Vilniusu.

Rovněž na zemi přijali posádku v plném rozsahu v rámci stávajících protokolů - s řadou sanitek, speciálních služeb, hasičů, pyrotechniků atd. Cestující byli podrobeni prohlídce a ukázalo se (opět náhodou), že je mezi nimi hledaný občan Běloruska. A protože opustil extrateritoriální zónu (což je paluba letadla a jen ona), ocitnul se na území Běloruska - což znamená, že místní bezpečnostní důstojníci byli prostě povinni ho vzít do vazby.

Samozřejmě, pokud se odpůrcům Baťky podaří prokázat, že osoba, která informovala o bombě v letadle, mluvila s charakteristickým Lukašenkovým přízvukem nebo se představila jako Nikolaj Alexandrovič, pak bude možné prohlásit, že šlo o provokaci běloruských speciálních služeb . Ale jinak je vše - „highly-likely.

Fanoušci mezinárodního práva by si měli vzpomenout, že technologie donucení k přistání nebyla vyvinuta a testována poprvé v Minsku a dokonce ani ne v Kyjevě. V roce 2013 přinutili američtí zpravodajští důstojníci přistát letoun tehdejšího bolivijského prezidenta Eva Moralese ve Vídni - jen kvůli podezření, že na palubě je Edward Snowden. Přičemž si ani nevymysleli žádné příběhy o bombě - byl banálně přinucen pod hrozbou použití síly s uzavřením všech vzdušných koridorů. A nikdo se poté nesnažil uzavřít vzdušný prostor Rakouska.

V nejlepším případě mohou příznivci sankcí prosadit odmítnutí některých leteckých společností létat přes běloruské území, ale to je spojeno s vážnými ztrátami pro provozovatele (přinejmenším kvůli zvýšení spotřeby paliva a doby letu). Situace na leteckém trhu již tak není příliš dobrá (srdečně zdravíme koronavir) a je nepravděpodobné, že by se mnoho společností pro takový krok rozhodlo.
Ve výsledku se ukazuje, že negativní důsledky této operace budou pro Bělorusko minimální. Ale pozitivní efekt z ní je kolosální.

Za prvé Roman Protasevič je nejcennějším zdrojem informací. Jako bývalý šéfredaktor NEXTA může mít k dispozici údaje o způsobech financování, personálu a hlavně zdrojích v běloruských úřadech, které kryly protivládní akce. Zmáčknutím Protaseviče tedy běloruská bezpečnost odhalí západní špionážní síť ve své zemi.

Za druhé se operace stala ukázkou schopností běloruských speciálních služeb. Nepřátelé si jich budou více vážit a bát se jich a občané Běloruska si jich budou více cenit a obdivovat je.

A pravděpodobně nejen je. Jeden známý běloruský poslanec v rozhovoru pro noviny VZGLJAD vyjádřil přesvědčení, že běloruské a ruské speciální služby si za tuto operaci zaslouží vavříny. Ano, Minsk provedl závěrečnou fázi zatčení - ale předtím musel nějak získat informace, že Roman Protasevič zakoupil letenku a nastoupil do letadla irské společnosti. Při vší úctě k běloruským bezpečnostním důstojníkům sotva mají agenty pro získávání těchto informací - na rozdíl například od ruského SVR. (Služba vnější rozvědky (Служба внешней разведки Российской Федерации))

V tuto chvíli však SVR nepodala žádnou zprávu o účasti na operaci. A pravděpodobně ani nepodá.

Gevorg Mirzajan je docentem na Finanční univerzitě.39 komentářů :

 1. Hlavní je ta panika, která se těch slouhů mezinárodních lichvářů zmocnila. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strejda Putin hlasi,ze bude jednani s presidentem AMIKU

   16.cervna 2021 v Ženeve,kdovi muze to byt zajimave amici maji dost uz vytunelvanych ukrajincu,kteri po nich chteji patrony a valecne parniky,ale aby prestali chlastat to je ani nenapadne!
   Asi tam bude pro ne dojednana prohibice nebo co...

   Vymazat
  2. A co Navalný? Nějak je ticho po pěšině a co Ujgurové jejich lidská práva? To je ale zmatek.

   Vymazat
 2. Lidicky,strejda Putin(boze cara chran)poslal pilotovat pry agenty ČUKA a GEKa

  kteri presto,ze Hamas hlasil jejich bombu na palube, dali letadlo zachranit panu Lukasenkovi,ktery dokonce poslal doprovodnou stihacku,kdyby mela zase nahodou narazit do nejakeho mracodrapu a co se nestalo.
  Na palube se nasel opozicni destruktor a hned se v televizi priznal,ze je "VINOVAT".
  Ted kdyz jeste napadne Lukasenka ho poslat šupem ven,aby vedl opozici,ktera vybuchuje jak dynamit ve vrbowitz, bude to dalsi vtip na adresu CIC,no skoda,ze nasi spojenci uz nejsou co to byvalo a torpeda do jejich kocabek litaji jako o zavod.

  No jak jeste bude chtit jejich president,aby si Putin prevzal i zdarma vytunelovanou Ukrajinu a ten za to bude chtit 5 miliard dolaru a vice, no tak to bude vrchol srandy.
  Sednete si pohodlne do tv kresla a nechte na § priprite mluvit GR TV at to para tlaci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já panu Dvořákovi nezávidím neustálé mazání nic neřikajicich a přihlouplých vašich reakci na zdejší diskusi. Tolik zbytečné práce má. Stačilo by kdyby jste tu skončil a obrátil se tam kde vás budou chápat. A byl by klid pro všechny. Já vás ale chápu vy by jste bez NR nemohl prostě žít! Tak že i pro vás jistou kvalitu má... VIP 😀

   Vymazat
  2. Pane Inde buďte rád že si vás tu alespoň někdo všímá. Začínáte být nudný a nezajímavý...VIP 🥴

   Vymazat
  3. IB CHATSCHERE,hned jak se ztransformuje obcanska spolecnost OS

   (8 395 132 slovanskych zubozovanych dusicek, mych volicu)pod skwelym programem volicu NPV bude nas vice.
   Priznej se zlocince,ze ty nemas rad mala zvirata presto,ze jsi volic z OS nebo jsi kachno z nasi spolecnosti vyvrhel?
   Nemohu za to,ze jsi nevzdelanec a nechapes ,jak sam pises vubec nic.
   Jak chces byt preceda,kdyz nechapes vuli lidu sepsanou v postulatech NPV a to je vule bozi holenku.
   Ty zkritizuj svate postulaty NPV EU kultury a kdyz ne,znamena to souhlas a je treba je zaradit do programu piratisek a vsech ostatnich stran,ktere chteji byt zvoleny, jinak z vas budou jen nekulturni huculiska lezouci po stromech a cekajicich na torpeda do jejich shnilych kocabek z minulosti.
   Uz jsi dnes poslapal jako neomarxista ty vsechny instituce hlavne policii a justici?
   Priznej se zlcince,ze jsi to byl ty co odhajloval v prdlamentu ten policejni stat do zakona tak,aby to obcane nepoznali!
   Odevzdal jsi uz zlocince do OP svoje otisky prstu?

   BUH S TEBOU,On TI UKAZE CESTU K SOBE NO.NI?

   Vymazat
 3. Mezi nami, to zase neni takovy "umeni" si poradit s takovejma amaterama ,placenejma Hororsem,jako ten na obrazku.
  Zabejvat se takovejma, je pro schopnyho agenta dost shoz..
  Ani drevenou kozu bych takovymu nesveril..
  Belorusko urcite uniklo Ukrajinsky zkaze, velkeho poctu nevinnych obeti na zivotech....
  Zrejme to zbude nakonec asi na Rusko postarat se o Ukrajinu..Jsou porad mene duleziti pro zapad a kdo by je zivil..Navic jeste ty vostudy s tema revolucne demokratickejma fasistama ,ktery jakoby se vymrstili na svet ,z let 1933 -45. A kazdej muze jima zapad ,vomlatit pres hlavu..
  Ale neni divu ta spoluprace se vyvinula jiz od tech casu , kdy i Horors s fasisty spolupracoval a kseftovanim dobre vychazel..A nebyl tenkrat,ani dnes neni sam..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:30... Tak z našeho pohledu je neškodný, ale velmi čilý na internetu, má hodně sledovatelů. A dneska se převraty dějí právě pomocí internetu. Takže docela chápu Lukasenka, že po něm tak tvrdě vyjel. Už z důvodu, aby se lekli i ostatní remcalové.
   Je to složité.
   Ideální by bylo, kdyby jim Putin pomohl dosadit někoho lepšího, než je tenhle mocichtivý geront.

   Vymazat
  2. Helanov, "mocichtivý geront" říkáte? Možná. Kde ovšem k tak tvrdým odsudkům berete ze své pozice odvahu, to příliš nechápu. Svého času jsem Vás poprosil o informaci, v čem spočívá "pravicovost", ke které jste se tady přihlásila. Nemá to souvislost? JiH

   Vymazat
  3. A co potom je asi bajden..Merkel,Erdogan, a dalsi, treba mayor v Rize, ktery pozaduje zajmout cely belorusky hokejovy tym a drzet je jako rukojmi !!,demokracie vskutku bezprikladna,za ucelem vymeny chycenych teroristu ,kteri jsou obcane Beloruska a povyk o jejich vydani jinam je uz tak dost absurdni..
   To cele neni jiste o tom, ze vlada si muze delat co chce se svymi obcany, treba je terorizovat ,aniz by neco vubec spachali, neustale zhorsovat jejich zivotni podminky, po prikladu EU a dalsich vlad??

   Vymazat
 4. Nemyslím, že z Protaseviče něco vytáhnou, musí před západem, jehož podporu cítí, hrát hrdinu. Spíš bude chtít využít své zatknutí na co největší vyostření vztahů. Ani bych se nedivila, kdyby zahájil hladovku. Zajímavé informace o jeho životě: https://cs-cz.facebook.com/ChmelarEduard/posts/4297344573630735?__tn__=K-R Sdílejte, pokud mu Chmelárovi psaní nehodící se pravdy někdo neutne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slecinko 16/32 proc by pan Protasevic delal hladovku

   on hezky uz vystoupil v televizi,priznal se KE VSEMU a zazpival jako barevny ptacek.
   Melo by to byt kazdou chvilku v televizi GR viz jeho priorita rizeni sveta nr.3 tak se paninko informuj a dej tady zbytek tech 6 priorit rizeni sveta pan "Puttler" je zna a co vy ostatni,da tu nekdo z vas na ne odkaz?

   Vymazat
  2. Nemyslite ,protoze nevite. Co je interogation technique,tedy velka "veda" a nemusi vam vubec ani trochu slapat na nozicku.
   Vysledky ukazuji, ze se priznate a budete jeste rada ze se muzete priznat.
   Budte rada ,ze to nikdo na vas nezkousel..
   Po zkusenostech s nimi, uz mi postacila prvni otazka a ihned jsem vedel odkud jsou..
   Pokud neuhraje nejakou nemoc, bude budovat Belorus s lopatou.To je pro takove velmi zdrave,uzdravujici..
   Pokusy svrhavani zakonne a vetsinou zvolene vlady se jeste nekde stale tresta..
   Tenhle zrejme se jeste sam schovaval daleko a odtud navadel jine,jeste hloupejsi,to uz je dost nepredstavitelny, aby provadeli riots, tedy nasilne a ozbrojene davove utoky proti statu...

   Vymazat
  3. Vase U.verejne zajmy o p.Ch.,doporucovani jeho vytvoru celkem nechapu, neco jineho je v soukromi, kdyz posledni clanek p.Ch. je ponekud zmateny a nesouvisly. Tez otevreny,protoze..
   Muze ten clanek svedcit zpet, na jeho, autora nevyrovnane a neucelene nalady take v posuzovani jinych..
   Neco o tom, jsem tam zbezne a povrchne poznamenal..

   Vymazat
 5. 16/10 rikas,ze clanek je lez unknovne,zas bez dukazu,ale tomu nikdo uz verit nebude,

  pote co 7 let se hledalo, kde zmizely tanky,dela a raketomety z wrbowitz a je z toho ostuda,kdyse ani cele EU nepripojilo k OCIVIDNYM dukazum o tom si musime dat pozor!
  Do cele EK komise se dostali spatne zvoleni lejnove a ti nejen,ze nepisi,ze pry v JAROSLAVLI otevreli tovarnu na Šputnky,ktera bude tydne produkvat 3-5 milionu kusu.
  Je to pravda nebo ne,to by nas tady interesovalo,kde je budou ti prokleti Rusaci vystrelovat,kdyz bude orbit brzy plny pitatisek,prezdivanych nove "huculsti konici slavni na orbitu",co?

  OdpovědětVymazat
 6. Probuh. Na kazdym letisti je agentu a kamer pozehnane a nekde a vsude jinde, jeste vice.
  Tedy, meli zapadni agenti spousty casu ,idiota varovat a usmernit..
  /To uz kdyz si kupoval letenky/..
  A jeste se nevi jakej mel pas..
  To pak ukazuje na dve moznosti.
  Bud se chteli blbecka /druhu Navalny/,zbavit, trochu jinak nez proslulym Novicokem,
  a nebo zase selhali..Nebo nejak oboji, kdyz nejsou lidi..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pawe, jste nejblíž pravdě. Jeho řídící důstojníky z CIA se nedozvíme ani z běloruské strany. Spojitost se zpackaným atentátem a útlumem opozice je zjevná. Inu námět na nového Bonda bude muset "holý úd" hledat jinde. Možná to ale bude zfilmováno v Simpsonech pro roli Homera.

   Vymazat
 7. Nucene pristani presidentskeho letadla ve Vidni naprosto bez udeani duvodu, a pristani Ryanair k vuli hrozbe bomby v Minsku
  takze kdyz dva delaji totez, tak to neni totez

  OdpovědětVymazat
 8. A že v roce 2013 Bolivijského prezidenta donutili kvůli Snowdenovi přistát ve Vídni to je v pohodě, co?

  OdpovědětVymazat
 9. Jednou jsem cet neco vod shakespeara, kde si postava na radu pratel/nebo nekoho/, v jeho hre, nasadila oslovskou hlavu.
  A to je presne, co udelal ten Michels a jeho Bezradna ale zase aspon Znepokojena Rada..Protoze.
  Bude to asi jeste horsi ,kdyz.
  Jeste "Kanar" nezacal "zpivat".

  OdpovědětVymazat
 10. F.X.Doležal požaduje aktivaci článku 5 NATO. To si představte. Dokonce to stovnal s MH17.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:55... To máte z toho, že chodíte na obskurní Forum 24.
   ;-)))
   Jiříček mívá blikance, někdy si zapomene vzít prášek.

   Vymazat
  2. Helanov, podprahově se také přiznáváte, že tam chodíte. J.J. má také přehled, jen umí to mně, který tam nechodí podat v té negativní, ironické formě, jako informaci.

   Vymazat
  3. Povolný, já tam nechodím, jenom mi padlo oko na jeden Jiřičkův článek, uveřejněný i jinde, docela dobrý, tak jsem se tam šla mrknout. Ten člověk má blikance, ale vyhazov z Reflexu si nezasloužil.

   Vymazat
  4. Já na F24 nechodím, jen mě tam občas vrhne gůgl.

   Vymazat
 11. My tě sledujeme taky. Zatím ti nic neprozradím, ale budeš překvapen.

  OdpovědětVymazat
 12. Letadlo bylo nad územím Běloruska a tudíž podléhalo ŘLP v Minsku a tím je celý problém z hlediska mezinárodního práva vyřešen zcela v souladu s předpisy!!! Žádná stihačka nikam civilní letadlo netlačila, jak se objevily lži v médiích!!

  OdpovědětVymazat
 13. 18:51-bezejmenný, z BIS nebo ŽO? Koho chrání policie, občanskou svobodu nebo tajné organizace na webech, když říkají "my"!

  OdpovědětVymazat
 14. Prasákieviči, trest za vlastizradu je jeden "pověste ho výše, at´se houpe", alespoň víš, nač se máš tešit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V jeho případě nevím, zda přeložením jeho příjmení je kladné z pohádky, "pasáček vepřů" nebo modernější sexuologická přezdívka.

   Vymazat
 15. Ačkoli je mi jasné, ze minimálně ty poslední volby byly cinklé, přesto si myslím, že většina Bělorusů po násilné změně režimu netouží.
  Pod Lukasenkem se lidem ekonomicky špatně nevede, mohlo by to být i horší.
  Je to sice exot východních mravů, z té fotky, kde pózoval s juniorem školního věku, který si pohrával se zlatou pistolkou mi bylo blivno.
  Ale příklad Ukrajiny varuje, občanská válka nic moc a ekonomicky to bylo z louže pod okap.
  Zkrátka nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře, věřím, že si to Bělorusové uvědomují.
  Jedny oligarchy by vystřídali druzí, stejně nenasytní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK a přidám německé vyjádření
   https://www.hlavnespravy.sk/poslankyna-bundestagu-navrhla-eu-uvalit-sankcie-voci-usa-a-velkej-britanii/584447
   Nemecká poslankyňa tiež poznamenala, že následky politiky, ktorú USA v Európe uskutočňujú sa zhubne prejavujú na Ukrajine. Zároveň dodala, že kríza vo vzťahoch s Ruskom je nebezpečná pre celú Európu. „Výsledkom tejto politiky je to, že Ukrajina stratila veľkú časť svojho priemyslu. Dnes je táto krajina v bankrote, ľudia tam hladujú, mrznú a priemerná mzda je tam nižšia ako v africkej Ghane,

   Vymazat
  2. Paní Helanov, odhadněte o kolik méně ve skutečnosti dostal Lukašenko podle vás než oznámili? Líbila se vám výzva Tichanovské, aby demonstranti lámali policajtům nohy v kolenou a tak z nich dělali doživotní invalidy? Souhlasíte s tím?

   Vymazat
  3. Lidi v Belorusku se museji hodne modlit cemu vsemu unikli..
   Kdyz vidi,ze volili a nezvolili si ty viditelne psychopaty vseho schopne, schopne a nadsene ,predevsim znicit i Belorus jako normalni stat a narod..
   V zajmu koho..
   Belorusove jsou pomerne zaostala zeme, vetsinou zemedelska a tim je asi dana mala nespokojenost s rezimem. Kdyz kazdej sedlak je spokojenej uz s tim, kdyz se vrchnost do nej nenavazi a necha ho zit v klidu. A nestara se..
   A ten klid ma nejradeji, beze zmen ktere vidi a ma zkusenosti stalete ,pouze jako zhorseni podminek pro nej /at slibuji cokoliv/,a z toho duvodu tradicne neveri..Lepsi vrabec v hrsti..

   Vymazat
 16. https://aeronet.cz/news/ceska-diplomacie-stipe-strachem-desitku-drat-a-kritizuje-flm-forced-landing-measure-letadla-ryanair-ktere-vezlo-na-palube-v-beloruskem-vzdusnem-prostoru-klicoveho-organizatora-chystaneho-puce/
  Peníze od českého velvyslanectví měly jít vloni oficiálně jako na humanitární a protestní akce běloruské opozice, na nákupy transparentů, na tisknutí letáků a na podporu protestů proti Lukašenkovi na internetu. Jak zjistila běloruská KGB, peníze šly proto do řeckých Atén na provoz webů spravovaných právě Pratasevičem, ovšem KGB zjistila, že po přijetí peněz na účet vedený u řecké banky Piraeus se tyto peníze přesunuly a přelily přes 4 další společnosti a skončily hádejte, kde? Ano, na Ukrajině. A to u firmy, která velmi čile obchoduje se zbraněmi a nakupuje je hlavně od dvou dodavatelů: z Bulharska a z České republiky! Panečku, kruh se uzavřel! Chystáme v blízké době podrobný článek s detaily. A nejen jeden kruh, dokonce více kruhů se uzavřelo, včetně toho z Vrbětic. Proč si myslíte, že český ministr zahraničí a koník z Bakalova Aspen institutu řve jako prvorodička a vměšuje se do věcí 3. stran, tedy do věcí Běloruska a Irska?

  OdpovědětVymazat
 17. Bezvadná akce Běloruska - tak se to má dělat. Pracuješ pro nepřítele - cvak a máme tě ! Lukašenko je jednička !

  OdpovědětVymazat
 18. Rodiče Protaseviče v televizi tvrdili, že to co jejich syn řekl o sobě po jeho odchycení není pravda! Že on prý nic neorganizoval, nepodporoval atd. Tedy, žádný nepřítel Lukašenka! Že byl ke své výpovědi donucen! Tak proč se ho tak zastáváme? Vždyť je bez viny, tak proč se o něho obávat? Normální Bělorus, který se Lukašenkovi nijak nepostavil a byl loajální!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,32
   Na toho mladého vlastizrádce by pasovalo ono
   "Když hlupák dělá něco,za co se stydí,vždycky prohlašuje,že je to je jeho povinnost"

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.