Reklama

sobota 8. května 2021

My a ti Němci vedle

Zbyněk Fiala

8. 5. 2021 VašeVěc

Výsledky českého průmyslu jsou výrazně vylepšovány výrobou automobilů. Jenže ta už má před sebou jen velice krátkou budoucnost. Ve sváteční Den vítězství to možná nezazní nejvhodněji, ale možná bychom si měli víc všímat toho, co dělají Němci, když už je máme vedle.

(Na snímku Zbyněk Fiala)

Brýle na krátko ukazují březnové výsledky českého průmyslu v nadějném světle. Výkonnost sektoru dlouho tíženého pandemií stoupá, jen za jediný měsíc se zvedla o 3,2 procenta a za rok dokonce o 15 procent. Zatím se do toho nepromítl vývoj vyrabované severomoravské ocelárny Liberty, ani vrbětický výbuch exportu do Ruska.

Polovinu růstu českého průmyslu obstarala výroba automobilů, kde roztočili kola o 47 procent rychleji než loni. To nemuselo být tak těžké, loni půl března stáli. Avšak rychle roste také hodnota nových průmyslových zakázek, meziročně dokonce o 23 procent. Zdálo by se, sláva, jsme z nejhoršího venku!

https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumysl-brezen-2021

Ano, snad, pokud jde o bezprostřední vliv pandemie. Brýle na dálku však vidí jiné obzory, kdy vedle našeho aktivního zmenšování zahraničních trhů představují největší rizika digitalizace a zelená transformace. Digitalizace luxuje pracovní místa a zvyšuje rozdíl mezi těmi, kdo umí a neumí. Zelená transformace opouští hlavní tahouny naší ekonomiky, tepelnou energetiku a auta se spalovacími motory. Kdy to bude? Přestávají platit naše oblíbené pohádky, že někdy za padesát let, a nám že už to může být jedno.

V digitalizaci jsou největšími hráči Spojené státy, Německo a Čína. Německo máme u nosu a v Praze dokonce působí společné česko-německé výzkumné a vývojové centrum Průmyslu 4.0. Jeho vliv je však stále hlavně akademický, protože výsledky vědy v Česku nemá kdo poptávat. Zahraniční firmy mají svůj výzkum a těch českých významných moc není. Účinnou podporu toho, aby mohly vznikat, stále nikdo nenabízí.

To neznamená, že k nám digitalizace nedolehne. Její hlavní efekt spočívá v tom, že robotizovaný průmysl přestává být závislý na zemích s lacinou pracovní silou. Robot stojí všude stejně, pracuje pořád, nekouří, nejí, nebydlí, neděle nesvětí, a vždy nabízí maximální bezchybný výkon. Výroba se proto klidně může vracet do mateřských zemí. Pokud k nám tedy digitalizace dolehne jen zprostředkovaně, pocítíme ji tak, že zahraniční firmy couvnou a u nás nechají jen problémy s nezaměstnaností.

Automobilový průmysl to chytne hned ze dvou stran, zelené auto je napůl počítač a také zbytek se skládá z úplně jiných součástí. Neměla by zapadnout studie nejvýznamnějšího německého institutu pro ekonomický výzkum IFO o důsledcích útlumu výroby aut se spalovacími motory. Pokud výroba aut se spalovacím motorem klesne do roku 2025 tak, jak to předpokládají současné plány, pak to v Německu zasáhne minimálně 178.000 zaměstnanců, píše se ve studii. Jsou to pracovníci ve výrobě, která je přímo či nepřímo závislá na spalovacích motorech.

Zatím se vyrábějí obojí auta, na naftu i na baterky, proto je pokles zaměstnanosti pomalejší. Hodnota výrobních skupin, kterých se přechod k elektromobilitě přímo dotýká, klesla mezi roky 2015 a 2019 o 13 procent, ale počet zaměstnanců se zatím snížil jen asi o dvě procenta. O to bude příští náraz drsnější.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4668126/utlum-spalovacich-motoru-v-nemecku-zpusobi-ztratu-mnoha-pracovnich-mist-varuje-ifo.html

Je zajímavé, kdo do toho v Německu všechno mluví. Plán Německa na snižování emisí skleníkových plynů není podle Spolkového ústavního soudu dostatečný pro zpomalení změny klimatu, a tím porušuje základní práva občanů. Stát dostal rok na nápravu. My máme taky ústavně zakotvené právo na zdravé životní prostředí. Konečně víme, kdo nám s tím pomůže.

Jen o dva dny později však německá sociálně-demokratická ministryně pro životní prostředí Svenja Schulzeová ohlásila, že Německo chce dosáhnout uhlíkové neutrality už roku 2045, a proto do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů o 65 procent v porovnání s rokem 1990.

http://www.enviweb.cz/119100

Když se podíváme do statistik, ve výchozím roce vypouštěli do atmosféry 15,9 tuny emisí skleníkových plynů na osobu, roku 2030 by se tedy měli dostat na 5,6 tuny. To bude docela honička. Ale Němci jsou pod silným tlakem. Vedle klimatu, které naštěstí nekandiduje, jsou tu nastupující Zelení, kteří by mohli vyhrát podzimní parlamentní volby. A je tu také konkurence Spojených států, kde má nyní jasnou iniciativu Green New Deal levého křídla Demokratické strany. Američané by rádi snížili zaostávání v bezuhlíkatých technologiích, ale to je obor, kde by Němci rádi dominovali.

Připomeňme si, že průměrné emise skleníkových plynů v EU-27 roku 2005 činily 10,7 tuny na osobu a snížily se do roku 2018 na odhadovaných 8,7 tuny, tedy skoro o 19 procent. V Česku během této doby emise klesly ze 14,7 tuny na odhadovaných 12,2 tuny na obyvatele, to je o 17 procent. Zdálo by se, že držíme krok, ale není to tak jednoznačné. Vhodnější by bylo považovat za výchozí bod minimum z roku 1999, kdy vrcholil rozpad českého průmyslu v privatizaci. Polomrtvé fabriky tenkrát vydechly jen 13,7 tuny emisí na osobu. Pak jsme se začali nořit z bažin a emise znovu rostly. Teprve finanční krize a solární tunel z roku 2009 dostaly české emise o něco níž, na 13,3 tuny na obyvatele.

https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/sdg_13_10/default/table

Ukazuje se, že celá česká klimatická politika má jen dva hybatele, jeden je pasívní a druhý aktívní. Pasívní je krize a aktivní je tunel. Roku 1990 jsme začínali na úrovni 19,3 tuny na obyvatele, a jen blahodárný vliv tunelu a krize nás dostal k oněm 13,7 tunám z roku 1999. Potom nám podobně pomohl až rok 2009. Navazující pokusy EU dokopat nás k dalšímu pokroku vedly roku 2014 k poklesu emisí na 12,2 tuny na obyvatele. Ale to je přece stejná úroveň emisí jako roku 2018! Takže přesnější sdělení o charakteru našich klimatických aktivit zní, že neděláme nic.

Vliv EU (na rozdíl od tunelu) patří k těm vnějším, proto jej česká ekonomická věda vnímá jako krizi. Když někdo chce obnovitelné zdroje odkopnout, stačí, když řekne, že to pochází z Bruselu. Jsou také drahé. Ano, solární tunel z roku 2009, který nahradil 2 GW špičkového elektrického výkonu, nás bude stát nějakých bilion korun za dvacet let. Co obnovitelných zdrojů by se za to dalo postavit, kdyby byly tyto peníze použity zodpovědně! To drahé je tunel, ale drahý je jen pro ty, kdo ho platí. Je lepší byt na straně těch, kdo kasírují.

Se svou tunou emisí měsíčně na osobu patříme na čelo evropské tabulky. Hájíme to průmyslovou tradicí, k té to patří, to přece neopustíme. Náš soused Německo teď čadí jen mírně méně, roku 2018 tam měli 10,7 tuny emisí na obyvatele. Mají také hodně průmyslu, ale na rozdíl od nás se rozhodli, že se nebudou zakopávat v pozici prošlé civilizace. Strašidlo zelené transformace pojali jako příležitost kralovat novým oborům. Vzhledem k tomu, že jsme jejich hlavní subdodavatelská země, budeme to nakonec dělat také, ale znovu jen jako podřízení subdodavatelé.

Co je to za strategii, když si předem plánujeme, že budeme špatně placený pozdní příchozí? Vzhledem k rostoucí zadluženosti přitom budeme peníze opravdu potřebovat. Zvedne to někdo – jako u těch Němců – jako volební téma?

147 komentářů :

 1. takze na pole dame fotovolaticke clanky, na kopce vetrniky, a koupime stovky ci desetitisice prodluzovacek pro auta na baterky, a jsme svetovi.

  V jednech Ameronovinach jsem cetl co se asi stane treba na severu USA kdyz je na dalnicich prepadne snehova boure, kterou jsem tam zazival casto? v elekteroautech tak nejak neexistuje topeni, a kdyz vsem dojde elektrika po dvoudeni zacpe na nejake Interstate, tak co potom?

  Mimo namet, muze mi nekdo vysvetlit ale prosim rozumne proc Hamza je nasranej na Netolickeho, ktery podle mne nelhal ohledne Hamzovo cesty do Ruska, a proc Babis beha ci zebra celou zapadni Evropu o vyhozneni aspon jednohu rusaka z vyslanectvi???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:18 - Je to složitější, protože je třeba vědět, co skutečně měl Hamáček v Rusku dělat. Protože se mluví o V4, jako novém větším R-U, tak se nabízí, že mohl být exponentem těchto snah. Tento směr ale určitě nepodporuje clintonovské politické uskupení, které potřebuje válku u V4, nikoliv obchodování - „pohodu a tabáček“. Ruská cesta byla velice "nasurovo" a zoufale stornovaná a nahrazena výhledem válečným. Netolický asi nepatřil k novodobým sociálně demokratickým idejím a bylo nutno ho odklonit..

   Vymazat
  2. vvenc

   volil jsem od zacatku ANO, on totiz Babis aspon podle mne myslel tenkrat dobre, a to co rikal melo smysl, -- ovsem diky ale nic, uz se stalo a vime co, ale ted je uz vylozene trapnej, az ubohej, ale nejak nedokazu pochopit koho se tak zoufale boji, vim ze zde de Babisovi zrejme o velke penize, -- no vim, vlastne nevim, protoze Babis ma za prdeli Nemce, a ti se pomalu pomaloucku zacinaji bratrit s Rusaky, takze od EU potazmo Nemecka mu nic nehrozi, a dalsi EU hovnostatecky jsou pro Babisaka nic moc

   takze je zrejme priposrany z Bidena, ale z toho co ctu v zahra mediich, Biden na tom neni jak fyzicky tak i dusevne dost dobre, a doma se mu to taky dost -- no uz nebudu sprostej, tak reknu - hati.

   skutecne Babisak a Hamza, zda se mi ze je na ne vydan kontrakt??/ nebo co? ...vi nekdo vic?

   Vymazat
  3. Bsosi u Vás je pochopitelné, že jste volil Babiše. My co jsme tady byly celý čas a trochu přemýšlely, jsme pochopily, že kapitalizmus je také cesta do zdi. Umíte si představit, že by celá planeta žila jak amíci v 70 letech? Proto to byla jen otázka času, kdy ta jízda na tygru končí.

   Vymazat
  4. pradedku.

   Na to se musis divat ze dvou stran, tedy z vnitrku (USA a spol) a pak z tech co jsou z tak rikajicich Nemanic. A ti Nemanicti zavideli nam, a nakonec nam "sezrali" tu nasi verzi.

   Ohledne voleni Babise, v 17 roce jsem volil Babise, protoze tenkrat mel pravdu, a skutecne se nam/vam vedlo az do Kovidu pomerne ci skutecne dobre, i pres kanonadu vylozene "kapitalistickych" partaji jako ODS, Fladaci a dasli pricmrdavaci i pres ruzne lepsostucentske aktivity rizena hlavne z Prahy, kreaturami jako Minar, a Bartos. Takze Babis mel smysl jako predseda vlady....ovsem lepsohajzlove z Prahy podporovani, ruznymi milovniky "jednoho lidstva ci homogennich hnedacku pod Islamskou (mozna) vlajkou na zemekouli, diky kovidu, Babise zlikvidovali, ci on se vlatne ted od Listopadu zacal likvidovat sam, (uvedomil si, ze je vydiratelnej, a myslim ze to neni EU ale zamori)

   Kapitalizmus neni cesta do zdi, podivej se jak to "frci" v Cine, kde KOMUNISTI dovoluji vznik miliardaru, ale pri tom je dobre doji, a (take dozoruji) aby platili dane doma, a za ty dane pomalu ale jiste zvysuji zivotni uroven dovnitr do Ciny. Podivej se na to, funguje to, protoze Honkong Macau a dalsi okrsky ktere zlobily, byly zpacifikovany, a take par cinskych miliardaru kteri zlobili bud visi, nebo dostali kulku. takze kapitalizmus s dohledem partaje, ktrera je vstricna jak k bohatym a tak i k chudym, je reseni, ovsem zalezi na SLUSNOSTI, VLASTENECTVI, a SOLIDARITE s celym narodem, to znamena nezkorumpovatelne vedeni statu... Takze si to srovnej.

   Myni teorie, cela planeta by mohla zit jako Amici, (on se tak vsichni zase dobre nemaji, ver mi) ale Bohuzel jak v Africe, Indii, a ve vychodni casti Asie a Indonesie se lide mnozi jako kralici, a to je problem/ Takze pokud nas a myslim nas vsech lidi bude kolem 4 miliard, a nebudeme se rasove michat (zabilo by to industrializacni pokrok na zemekouli) tak by se nam mohlo vest lepe nez Amikum

   Vymazat
  5. Basosi v Číně není kapitalizmus, je to hybrid se sociálními aspekty. Co se z toho vyvine je ve hvězdách. Byl jsem tam pracovně dva krát a tak trochu vím jak to tam vypadá. Stále je to honba za MAMONEM a to nemůže být cílem lidstva. Kdyby se peníze co se dávaly na zbrojení, použily k humanizaci lidstva, tak jsme někde jinde. Vím, je to idea, ale jediná možná pro přežití lidstva na této planetě. Parazitizmus nemůže být smyslem života moudrého člověka.

   Vymazat
  6. Basosi,starousi zdejsi klausem implantvan kapitalismus bez privlastku

   vychazejici z gangsterismu,bude a je cesta do zdi.
   Je to , ty to musis videt a jeste uvidis, jen cesta k postupnemu zadluzovani a to beze zmeny rezimu nepujde nicim zastavit.
   Komuniste v Cine podniky stale vlastni,kdezto my uz ne.
   Proto nebude mozne generovat zadny zisk jak tomu bylo za socialismu.
   Z republiky,ktera by chtela aspon trochu prijmu do rozpoctu z dostavby atom elektro delaji nasi "zastupci"bananovou republiku krachu,ktera kryje a bude kryt sve potreby jen dalsim zadluzovanim bez jakehokli prijmu d rozpoctu a uvidis co se stane dal ,tak to nebude vubec pekne.

   Vedeni statu to musi vedet a presto taha narod do mohutneho pruseru.
   Napsal jsem ti jasne navrh NPV,ale bhuzel pojmy jako je socialni stat nebo solidarni stat nejsou zcela zamerne nikomu ze zdejsich diskutujicich rezimem vysvetleny tak,aby pochopili vsichni "vo co de".
   Vidis sam,ze lidi se vyjadruji "Indiane z ktereho kmene jsi,tvoji rec nerozumim"!
   Ano,pokud bude existovat GR TV soukrome hlasne trouby ohlupovacu a i intelektualove,kteri vidi ze sousede maji jakz takz fungujici stat a napisi o nem,ze to musi resit volici pak uvidite salamovou metodou jak vam pirati po jejich zvoleni, pusti zilou!

   VIDITE SAM BASOSI,ZE VAS NAPAD SPOLUPRACE S PIRATY KRACHUJE

   a vy a i dalsi na to chcete cekat ovsem co bude potom ,kdyz zkrachuji ti utrinosove s nudli u nosu a oni zkrachuji to nenapisete.
   Spolehate se ze pujdete na cervy, nasypou vas ti "zeleni" do vurtu no starousi to jste to pekne dopracoval!?

   A ted tu vytahujes CINU,ktera si bude komandovat vse uplne po svem,nehodicim se do Evropy a pojede jak pila,prave v dusledku toho,ze stale bude vyrobni prostredky VLASTNIT a rychle stoupat vytvarenim zisku!
   Je zbytecne vysvetlovat tady neco co se uci 5 let a lidi nechapou,ze by pak ani nebyly skoly potreba,kdyz by se nasli genive to tady zubozene tride delniku kteri zmizeli, anebo malym a strednim podnikatelum a zivnostnikum,kteri cekaji spokojene az budou koncerny zniceny,vysvetlovat!

   TOZ TAK STAROUSI!


   Vymazat
  7. Ad Basos 16:31 (@vvenc) Je to trochu jinak. My jsme řízený stát (se státním aparátem a státní politikou) z velvyslanectví USA (stejně jako Německo, Polsko, ..). Co USA není důležité, tak z Brusele. Geopoliticky jde zásadně o nemilosrdný souboj dvou uskupení, jedno jednopolární, USA globální hegemon a druhé multipolární, Rusko. Čína, Indie.. Jak z USA, tak z EU přicházejí instrukce jednou z Clintonovského campu jindy z Trumpova. Premiér a prezident kličkují jako zajíci mezi oběma stranami, demopolitici (ODS, Top., senát.) jsou přilepeni ke clintonovské klice a bruselským rusofobům.. Babiš spolupracuje se stejně kličkujícími politiky z EU, není zcela osamocený, to už by měl dávno po žížalkách.

   Vymazat
  8. Pradědku, 21:08 podle gramatiky českého jazyka bych řekl, že nejsi praděda, ale prabába.... !

   Vymazat
  9. Basosi,presto,ze jsi pričichl ke kapitalismu je z tebe jen duty sud

   Americane cekaji,ze budeme svemu krachu odporovat,ale my tady mame vladu sracu,kteri nechapou,ze zijeme ve vykonove spolecnosti,jsou vydiratelni a delaji se hloupi,ze nicemu nerozumi
   polepsi se ty stary nicemo a studuj me svate clanky NPV,aby jsi pochopil svym mozkem co tam stoji za postulaty blaha.
   To vse stejne mi pise pani ANNA husita z KSH,tak zkus to devčatko poslouchat a ne se tu mrcasit od niceho k nicemu.
   Jestli autor clanku nechape co ma nam volicum napsat,tak at se tu mezi nami objevi treba i tajne a zepta se

   "DRAZI MI VOLICI,NO JA NEVIM CO MAM DELAT"

   n a my tu mu ochotne poradime,kde zacina hrat muzika starosvetsky rokenroll, NO NI?

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. Rossolini, "vedoucí úloha strany" je jen jiná verze vedoucí úlohy Vůdce. Obojí se špatně odstraňuje. Máte jiný nápad? Co kolektivní odpovědnost referendem občanů? Platným i menšinovým rozhodnutím, neb mlčící většina souhlasí nebo je jí to jedno!'

   Vymazat
  13. PS. pochopitelně musí být formulováno odpovědí ano, ne.

   Vymazat
  14. Ada 0:33, ano jsem mentálně retardovaný úspěšný starý blázen na konci svého překrásného života. Sere mě ta současná beznaděj a tak tady kecám blboviny. Jste spokojený/ná.

   Vymazat
  15. ROSOLE,NA TEBE SE TU CEKALO KONECNE PIRAT,KTERY JE PRAVE VYPUSTENY

   z pracky mozku prazdnych lebek piratu kapitalistickeho ovladani na ptvni priorite skoleni a vychovy piratu a da se s nim diskutovat na svbodnem webu prime demokracie ihned.Jeho heslo

   "MY JSME HOSI Z CHUJNOSTANU MAME RADI PUTTLERA
   proto ho podporujem,jak naseho fyrera" je kouzelne!

   No muzeme zde z neho udelat aspon dobry terc pusek a del pravdy,on pan jeho president vyleze z hrobu a rekne
   Vitam te ty rudy spratku u pana OK SPD jedine volitelne strany pokroku a svobody!


   Vymazat
  16. Al hamajda je pul bidy,ale nic neprozradim,kdyz napisi,

   ze pirati pry dostali prikaz zajistit zpet rakousko uherskou monarchii za vedeni cisare pana ORBANA.
   Dukazem priprav je,ze uz vyhnali rusaky i z celym velvyslanectvim z Prahy a do konce kvetna vsichni odletaji.
   Nasi vyzvedaci se v kremelbudce dozvedeli,ze nas car PUTIN(boze cara chran) uz nechce zadne velvyslanectvi v Praze a stene jako za rakousko uherske monarchie nasi zbidacelou republiku bude zastupovat opet WTDEN a jeste neco,na navrh piratisek vyvesi brzy pan jejich fujer RUDU VLAJKU VITEZSTVI NAD KREMELBUDKOU,aby zavladla jejich spokojenost,kdyz nechteji toho Koneva a jeho tank IS 2 tj JOSEF STALIN protreli na ruzovo,aby oslavili Buńacenka a sveho poveseneho generala Vlasova!

   Vymazat
  17. Krtku Pradetku, a taky Mirkovi

   vy dva prvni, jste sice zdatni pisatele, a skladate veth a nekdy dlouhe vety dohromady excellllllentne, ale obsah je chaby. Laskave si prectete odpoved Mirka, ktery zrejme vi jaky je rozdil mezi vladama treba u nas ci v Emerice a v Cine

   Je faktem a to je dobre ze v Kitaji je skutecne "jak se v Evrope rika hruzovlada" ono se totiz jinak neda vladnout ci kontrolovat tolika lidem, aby se vsem - no vlastne ne vsem ale vetsine darilo.... takze novej Ci nebo jak se mu rika XI prevzal oteze po Maoistech a prisel na to ze slogany a mavanim rudych vlajek, via utlacovani podnikatelu detmi s rudymi knizkami nevede k prosperite... a ruska ci Sovetska cesta veddla by k Cinskemu Jelcinovi, takze.....

   pomalu zklidnil proti imperialistickou retoriku, a zacal se nenapadne chovat trosku protirusky a pro nas (zapad) neutralne.

   a to se zacalo libit (no to bylo jeste za predesleho Xi) tedy asi pred 25 lety, kdy "mazani" Amici vymenili vyrobky Japoncu, kteri zacinali byt trosku drzi, a hlavne drazi, za vyrobu drobnejch veci z Ciny.

   Obe rasy, Japove a Cinani jsou totiz chytri a proti nam velmi pracoviti, takze Cinane, pomalu ale jiste zacali prebirat vyrobu "bizuterie" od Japu, a postupne ziskavali potrebne dovednosti, a samozrejme opajcovali co mohli, ale, ale, -- pri tom si docela nenapadne vybudovavali svou vlastni technologii, a take prumyslovou infrastrukturu....

   nebudu Vam to popisovat krok za krokem, ale ted, cily nyni, ci nedavno, prisel pan Xi ktery je skutecny cinsky nacionalista, ac komunista, a Bohuzel, ci pro cinany Bohudik, je zrejme slusny, a nepodplatitelny a mimo toho znacne chytry. Nebudu pro Krta toho druheho sasuldu popisovat do zblbnuti, jak se to ted vrbi v Cine, ale fakt je, ze pomaloucku zasrani zaostali Cinani mimo toho "upici pod jhem Bolseviku ci Rudych ci, ze jo? jak se tem venkovanum, kteri drive vydloubli ze zeme zizalu a meli veceri, dnes vede... prosim nenamitejte ze ne vsem, ale myslim ze polovicce naroda cili kolem 800 milionu lidi se vede bud dobre nebo aspon lidsky== pro srovnani pouzijte Indii, nebo premnozenou Afriku a dalsi staty na jizni polokouli.....

   jeste jednou vy dva idealisticko-humano-kapitalisticti moulove, si laskave uvedomte, ze je rozdim mezi rizenim nasi hovnorepublicky, notabene znicene pripitomelym excrementem -- oprava expertem Klausem a rizeni zeme ktera ma pres 1,5 milardy lidi.

   takovou zemi neuridite demokracii (viz zlodejickove u nas) ale skutecne dejme tom "terorem" ktery je ovsem benevolentnim k domacim kapitalistum a stedry k malym obcanum

   zaver, ac jsem unaven z vysvetlovani principu zasraneho Rudeho Terrrrrorrrru v Kitaji, laskave si uvedomte, ze v Cine dosahli dvou veci, kapitalismu, a komunismu, a oba systemy slapou tak ze se za toho muzou Amici posrat vzteky

   Vymazat
  18. Basosi,ty obrneny krabe sleduj co je napsano v NPV a to rozeber

   na dorovnavani se Ćinanum ti tu kaslem zvysoka ani oni nevi vo co de.
   To ze ti to liju do palice,ale ty jedes na sucho nevis ani co je obsahem NPV a hned v prvnim bode si vubec nedovedes predstavit vo co de je tvoje vina nedaval jsi ve skole pozor nebo te to nenaucili.

   Prostuduj si ZZ sousedu a proc nemame v Ustave hned v prvnim clanku SOCIALNI STAT a ty sam valis bulvy na NPV,nic nevidis,jak pises sam nechapes obsah.

   Boze bozicku co to jsi za material Basosi a to se chvali,ze pry dovede byt ten diktator a vi co je to cinsky socialni kredit!

   Vymazat
  19. Basosi,zkusl jsem tady dat koment ve kterem jsem ti
   chtel poradit jak se kladou moderni otazky

   okamzite byl piraty zablkovan,takze nevim,jesti se mi to pvede dat jako vzor znovu.Tu je vzor otazky:

   Krte ty zvire,chces se stat predsedou a presidentem zaroven,ale nedovedes tu dat ani definici co je to nikde nevidany SOLIDARNI STAT!

   Styd se a prestan zrat ty ponravy!

   Vymazat
  20. ROSOLE 17/03 cokoli napises na web svobody a prime demokracie ihned se da zkratit a vylepsit na prima

   My pirati hosi s chujnostanu, mame radi HITLERA proto ho tu propagujem jako sveho fyrera.

   Znas aspon HORST WESSEL LIED,to tu davej ve videu pokazde kdyz se ozves.
   Je to preci tvoje hymna,napises odkaz ,kdyz ti po fotrovi zbyly jen ty dva blesky bile hnaty a prazdna lebka!?


   Vymazat
 2. 14:48 Pokud nejsou argumenty a věrohodné důkazy, tak se holt musí žebrat a prosit o soucit. U soudu by to muselo být velmi zábavné, kdyby tam takto loudil státní zástupce. Dejte panu obžalovanému měsíc, či dva, neboť útok na majetek pana poškozeného je útok na majetek nás všech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. UPŘESNĚNÍ:
   Dejte panu obžalovanému měsíc, či dva, neboť ÚDAJNÝ, NEDOKÁZANÝ útok na majetek pana poškozeného je SKUTEČNÝ útok na majetek nás všech.

   Odpovědět

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. ROSOLE ty tu cosi kryjes,nejsi novy pepa gebls priznej se

   byl jsi to ty co spolu s CSSD a dalsimi zmetky odhajloval ve spatne zvolenem prdlamentu zakon o policejnim state znovu pry te byvale GEHEIME STAATSPOLIZEI?
   Uz jsi spolecne se svymi "soukmenovci piraty" odevzal odsouhlasenem tvym zakonem vnitraku pozadovane otisky prstu,aby jsis dal vytetovat svoje SS cislo,beztoho totiz nedostanes 5000 korun na susene cervy ze "zeleneho udelu",plastik kart,kdyz tvoji pirati ukradnou vsem svym volicum hotovostni penize a tvoje dolary ve stružaku prestanou platit?
   To se ta tvoje rozdupana Stredni trida,ktera bez NPV zejmena definice blahobytu z nr 1 NPV NIKDY NEMUZE VZNIKNOUT a ma se tak aspon na co tesit.
   Kde je tvoje pisen HORST WESSEL LIED,co?

   Videl jsi dnesni prehlidku naseho cara pana Putina(boze cara chran?Chces odkaz?

   Vymazat
 3. 15/01 unknovne pirate vidis sam,ze jsi uplne poplantany a nevis co chces

  jestli nam obcanum tu kradou dve tretiny platu a to je pro tebe priklad,tak radsi jdi uz ted ohryzavat ty svoje bile hnaty a nestyd se vystavit svoji prazdnou GR TV poplantanou lebku na svuj piratsky prapor maskovany plachtou.

  Povykladej tady obsade misto poplantanych caglovin jak je mozne,ze Nemci,kteri prohrali valku tak zbohatli,ze se smejou z oken tlustych mercedesu jak jsou CR domorodci blbi a delaji za tretiu platu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15/91 kosteji omlouvam se asi jsem s9e zmylil no zacina byt horko

   Vymazat
  2. krtku,

   ty se fakt muzes posrat z toho ze ti berou 2/3 platu, -- frut zde o tom meles.

   tak proc si volil v 89? co ty a ostatni dnesni narikalkove jste proti tomu udelali?

   ted tu narikas, a narikas, a narikas, a zavidis Skopcakum? Precti si laskave nejake nezavisle dejiny Evropy, ovsem ne vydane u nas po 89, ale treba se podivej co psali amici do 74 roku, a prestanes takle plkat

   Vymazat
  3. BAZOS12/01 neprehanej,ze je ti jedno vykradani nebohych obcanu republiky

   o dve tretiny platu.Pokud ano,pak se pridej tady k tomu "rosolu" piratu,asi jejich propagandisty, pry frcjensika,ktery ti ukaze konecne cestu do nebe majitelu drevenych kedluben,kteri se nepusti do kapitalistu,ale chteji porazit chytreho cara PUTNA,ktery uz v Davosu rek,ze nelze krast donekonecna a ty to ignorujes!
   Nezapomen,ze jsem tvuj buh a taky tak o me pis.
   Pokud nenavidis mala zvirata,tak ti fakt pmoct nemohu.
   Kdyby v 89 nekdo rekl co ty cinkalisty ceka zurivy dav by ho udupal no tak se priprav mozna to uskutecni az dnes.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 4. 15:31
  Naše ekonomika se nechala na "chytřejšícb" a kde jsme za 30 let. Mizí zemědská půda, jsou zcizeny fondy na rekultivaci, jsou prodány za babku do ciziny přírodní zdroje, řada podniků včetně podnikových bytů a jejich rekreačních zařízení. Dnes si firmy kšeftují s emisními povolenkami na náš budoucí účet. I vodu si otrávíme. Poslední jobovkou je letiště zaplněné škodovkami v HK. A jede se dál, díra nedíra, jen když se natírá.

  OdpovědětVymazat
 5. Samozrejme,ze to lze zvednou jako volebni tema.Mame tretinove platy

  1 tuna emisi pry stoji dnes 24 eur."Zeleny udel"tedy pirati, to deklaruje zvednout na 60 eur tj brzy 250%.
  tak si to vynasobte co musime podle nich za jejich vykon platit.
  Protoze se elektrika mohutne zdrazi,zakazou stavbu atomovky,anebo daji stavet zmetek, daji nam na kominy z Bruselu dane,aby se emise zaplatily,pak brzy dane i na ploche nohy,ktere politicke strany to za nas budou platit,kdyz ty rabijaty,kteri kradou nase penize a transportuji je do svych der v danovych rajich zvolime a ohlupeni obcane GR TV tomu tleskaji a vali oci na PROGRAM VOLICU a nevi co to je a nekteri si mysli,ze je tady nova strana nebo co,ktera jim chce uskodit,nebot jim to bije do lebek GR TV,ktery za to bere obcanum pry pul milionu mesicne a hloupi pirati poslouchaji pozorne jejich guru pana Babise,ktery jim da za to kapky a zadluzi je a jejich deti po vnuky,kteri je za blbost ze mu drzeli śtanglu budou nenavidet a daji je na ćervy,aby v ramci zeleneho udelu dostali zdarma 5000 Nepodmineneho zakladniho prijmu,za to nafasovali v levnem vurte mlete cervy z dedecka a babicky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je slátanina !!! V jaké řeči to píšeš magore ?

   Vymazat
  2. Jedna tuna stojí nyní 50 Euro a na konci to bude 180 Euro

   Vymazat
  3. krte,

   zatimco meles o tretinovych platech a asi mas pravdu i kdyz ne docela, tam plati daleko krutejsi dane, ale hlavni je to a ja jsem to zazil za morem, kam jsme prisli v 69 s nahou prdeli, dvema detma a bez pracovni znalosti jazyka...

   a tam po desuplnem roce, kdyz jsem se naucil jazyk za cisteni hajzlu a podobne, se mi zacalo vlastnim pricinenim vest jak tak, a po dvou letech se nam zacalo darit docela dobre.....ale zadna dovolena, zadni kamosi, zadnej chlast, zadny weekendy nekde v prirode, auto ne pro paradu ale pro kseft.

   srovnej si to s Ceskem, sice berou jak rikas hovno, ale kazdej ma uz byt, auto, dovolenou v Karibiku, a dluhu tri prdele, a pak brecej//

   volecku aby sis zajistil stari, nesmis mit dluhy, a zit si tak aby ti sousedi zavideli, i kdyz mas de facto nahou prdel, dluhy, ale vypadas dustojne.

   Ale to ti ty postkomunistickej cinkaci klicema , a palici svicek na Narodni asi nedojde, co? proste misto kecani, delat 18 hodin denne, a 7 dni v tydnu, a neposlouchat znova Klause

   Vymazat
  4. Basosi ty stary nicemo, ja ti melu do tve tluste stare prdele

   jak zbhatnes nez natahnes backory a stanes se nesmrtelny za pet minut 12,obrat se radsi na toho pirata FAKYRA nahore ten ti vysvetli reci sveho kmene jak jsi v prdeli,ale ty to stejne nepochopis a zajdes bidne aniz by jsi necim pohl a zbude ti jen na rakev a na bryle,aby jsi pozoroval jak rostou redkvicky zespodu.
   Tak se radsi do me nenavazej nebo z tebe budou litat trisky a ja si neodpustim se do tebe taky pustit a uvidis k tem srackam navic vsechny svate!

   Vymazat
  5. Krte,

   fakt mne zacinas srat s tim tvym fnukanim, Piraty jste si vymysleli vy, nebo vase pripitomele deti, ktere se flakaji na Prazskych lepso-humano univesitach za tve penize o kterych tu furt meles.

   hele fakt sem starej, ale pamatuju ze za Bolsevika jsme zpivavali...tedy oni

   "ted uz mame co sme chteli....."

   tak o tom premejslej a furt neknuc

   Vymazat
  6. Basosi,ja vubec nefnukam,ja tu davam reseni jak ze sracek ven

   ale ty se mi tu mrcasis a prtoze nevis o co jde tak tady napolovic mas uz nervy v kyblu.
   Basosi ja jsem tvuj bratr za vozovou hradbou pana vojevudce ŚIŚKY tak se nerozpadni,bude te treba ted davame tu palbu u pusek pravdy a sem tam nejakeho dela tak se pridej a PAL!

   Vymazat
  7. ROSOLE 18/59 rad ctu tvoje dristy,zpusobuji mi spokojeny usmev

   pokracuj,doporucuji ti,aby jsi do sveho frcprigramu dal NPV a vysvetlil vsem volicum piratisek jak e chcete dale vylupvat,kdyz uz z nich jste pulku pobili nemoci C19,kdy jsi ty nevyrazil do kremelbudky a plklekacky prosil naseho cara Putina

   DEJ MI STREJDO 5 milionu SPUTNIKU V a ja si dam tvu plyn do svych krtem propagovanych turbin sily NPV!

   Vymazat
 6. 15:32 Dle tvého projevu soudím, že se nacházíš v nějakém dobře zabezpečeném zdravotnickém zařízení. To bude asi tou tvojí schopností,ukrajinský externisto.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak ten Koudelka zase nejni jenerálem. Unkowne, či Indický běžče, nechcete mu darovat alespoň některého ze svých houpacích koní? Pan primář mu určitě umožní vstup do vašeho pavilonu, když k sobě máte tak blízko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 8. Unku, je sice pravda, ze nam Skopcaci za valky nic neukradli, jen se tenkrat napakovali a nazrali treba sunky u Macesky, tenkrat to v Nemecku uz nebylo a u nas v 39 furt jo, taky je pravda, ze u nas taky zavedli dost jejich technolobii, ackoliv nase tanky a kanony za Skodovky se jim hodily, a casti jejich kulometu nesou znaky CZ.

  Takze mas a nemas pravdu, ale do 89 jsme byli technicky v Evrope dobri spolu s vychodnima nemecema, ale ted, diky dvoum Vencum, ten prvni naivni kurevnickek a lehkozivka byl celkem no naivni, ale druhej parchant vychcana Venca Klausu, dokonale dojebal svymi idiotsky zastaralyma pouckama ceskou vyrobni infrastrukturu, a ty to ty pitomce svalujes na komouse

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 9. 15/32 nedelej ze sebe blba,penize nam krade rezim kapitalismu bez privlastku

  a ne Nemci,ne nadarmo ho chce OK SPD konecne oddoperovat a tebe zdanit nejmene 90% jak ve Švedsku,kde to vsechno prichazi na AFRIKACORRPS co tu chces volat i ty,aby ti znasilnili tvoji babu a dcera se bude na to divat a stane se proto tvym nepritelem,ze jsi to dal do sveho piratskeho programu..

  Jen se optej jak to bylo za milovaneho socialismu,kdyz jsme vlastnili vsichni ty vsechny fabriky a umeli jsme vyrabet kvalitni dela a pusky ,ziskane penize jsme dostavali zpet ve forme levneho piva,koralky bytu zdravotnictvi a vzdelani,bezurocnych bytu zdarma a ty dube nevis,ze jsme nemeli vubec zadne dluhy a nezili na dluh jako dnes, nikdo nebyl okradan o dve tretiny platu a kazdy mel barak jak hrad o ktery ted exekuci prijde nebot nebude mit co do huby,akorat parek z cervu.
  Dopracovali jsme to tak,ze uz nas ani rusaci nechteji,neni co zachranovat je tu totiz jen plno dluhu a vsachno ostatni jsi ukrad a nezdanil!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 10. Bazošu, Venca flaška nebyl naivní. Přesně věděl na jaký úkol byl připravován a v 89. své zadání splnil. Za mrzký groš. Přesně podle popisu situace "hlupáci na ulicích poskakují a provolávají sláva a na balkónech se potutelně posklebuji bastardi". Kde jsou dělníci z ČKD, po nich ani podniku nezůstal ani smrad. A druhý Venca, za jeho odpor západním páníčkům bych mu dal řád Bílého Lva a za likvidaci průmyslu bych s ním naložil jako čínští soudruzi s korupčníky. Veřejně, na Strahově za vstupenku ať se alespoň něco státu vrátí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17 :28
   Kdo připravoval pana Havla, někdo v kriminále, když tam trávil více jak pět let??
   Myslíte ten zaostalý, nekonkurenceschopný průmysl před rokem 89,s třetinovým výkonem západních firem. Jen díky investicím západu, se dal průmysl do pořádku a konkuruje zahraničí.

   Vymazat
  2. Píšete opět hlouposti, co vám natloukli do hlavy "naši" politici. Vždyť po Listopadu náš průmysl nedostal vůbec žádnou šanci!!! Byl mimořádně rychle zlikvidován, předán do cizích rukou za hubičku. Mnohé podniky byly hned novými majiteli zavřeny - byly zlikvidovány jako nebezpečná konkurence. V každém okresním městě, byl nějaký podobný podnik, který dnes už není, ve větších městech jich byly desítky. Byla zničena celá odvětví s moderními technologiemi (namátkou továrna na tramvaje na pražském Zličíně, čokoládovna Diana v Děčíně, Poldi Kladno s výrobou hlavňové ocele, cihelny, cukrovary atd.) a vy tu blábolíte o zaostalosti. Oni se naší konkurence báli.

   Jste bezduchý žrout propagandy, nic víc. Dnes jsme montovna a krmelec Evropy. Smetanu lížou jiní a jinde!

   Vymazat
  3. Vím, že jste to s tím smradem po dělnících nemyslel tak, jak to vyznělo. Mne totiž, když jedu vlakem po vedlejší trati, stále tahají ČKDacké lokomotivy,které i posunují. Viděl jsem nedávno film z Petrohradu. Ejhle, zaostalí Čmelácitam pořád tahají. Tramvaje to samé, i když alespoň zde je nějaký pokrok díky Škodě. Za těch 30 let. A těžko hledám podobné produkty, které by se za těch 30 let vyvinuly, vyráběly a prodávaly. Ale abych nebyl přísný. Exportujeme také v současné době do Iraku. Tam, a do Syrie se prodalo nškolik stovek lokomotiv. Ale exportujeme znovu. Je tam dokonce jedna skvělá česká firma, kerá tam dělá restauraci památek. S úspěchem. To není nostalgie, to je spíše starost, čím se budeme živit.

   Vymazat
  4. Petr Škoda, to byl jenom smutek na jedné straně a vztek na ty, co nás prodali na straně druhé. Pamatuju stavby "pětiletky", obrovské průmyslové komplexy a často byli součástí penzijního systému ČSSR. Teď jsou rozkradene nebo jako "Nový" komplex Tatry Smíchov ve Zličíně, chátrají. Inu možná světlá budoucnost je ve pryč. A penzijní systém nemá příjmy! PS, můj strejda jezdil z ČKD na montáže např. Čína, Egypt, Jugoslávie a byl jsem na něj hrdý, ať mu dá Pánbůh nebe.

   Vymazat
  5. 20:12
   Moderní technologie, Dvořáku, přece nejste zase až tak hlopý!!
   Naštěstí Západ pochopil velice brzy tragédii našeho zaostalého prumyslu a během deseti let ten povznesl na evropský pruměr, viz Škoda auto!!
   Já pracoval na 10-15 let starých strojí výroba NDR katastrofa, jen těch poruch, v 88 přivezli z NSR nový už s elektronikou, čuměli jsme jak telata,3x takový výkon a tak to bylo Dvořáku se vším !! Možná bylo několik podniku modernizovaných, ale pokud se nepřivezla technologie nebo stroje ze Západu tak bylo pomalu vše jak před tím !! Je mizivé procento bylo něco našeho dobré !!

   Vymazat
  6. Ve vaší fabrice to možná tak bylo. Podniky po Litopadu nedostaly ale vůbec žádnou šanci a byly v prichvatizačním procesu většinou sešmelcovány. Dnes nejsme s to vytvořit ani jeden investiční celek, jen dodáváme komponenty (montovna) a pakuje se v cizině někdo jiný. Česko je krmelec Evropy a vy to schvalujete a asi tomu říkáte pokrok.

   Vymazat
  7. Kachno, na "moderní technologii" se lze dívat i z jiných pohledů. Jisté je, že dává možnost komparativní výhody v konkurenčním boji ale také k devastaci životního prostředí, proto Zelení mají tolik příznivců.

   Nové technologie mohou prospívat i zabíjet.

   Vymazat
  8. Prisli ihned z Usa vetsinou velmi zkuseni experti na vykradani a zniceni konkurence. Nikdo nemel samozrejme takove zkusenosti ,kdyz nikdo u nas nechtel kapitalismus ,ale husaci, byli tak odporni, ze si lidi rekli radeji kapitalismus nez tohle..a poridili Havloidy a ti poridili zacatek nestesti..
   Tedy Velka Prumyslova Revoluce u nas,ale nazpatek..

   Vymazat
  9. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 11. Dnes 60%HDP tvoří okruh kolem pinklů, tedy většina VŠ pracuje jako co? Debilblok ovládá téměř vše v ČR a určuje i právo .Dělají si s námi co chtějí a Vrbětice jsou potvrzením.

  OdpovědětVymazat
 12. https://youtu.be/_hYH85DijX4

  Dobře poslouchejte a neberte jen "čistý text"....

  OdpovědětVymazat
 13. My jsme vždycky posledni ve všem.Bagoun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 14. Něco jenom v dílčím podání. Budoucnost asi opravdu bude docela robotická, ovšem cesta k tomu bude ještě dlouhá a trnitá. Já jsem totiž ještě nedávno na jedné rychlé lince makal. Konec linky tvořila montážní mašina, vlastně takový víceúčelový robot, k němuž doputovaly založené díly a on-robot je měl dovybavit a ven pouštět vlastně už jen ke kontrole. Měla to být nejrychlejší linka v podniku vedle jiné, také slovutného jména. Jenže člověk míní a ... robot mění.
  Linka donekonečna stála kvůli problémům s montážním robotem. - Dva lidi ho hlídali, aby makal, a já si musel s lecčíms poradit sám jinde /na úplném začátku výroby/, když seřizovač byl u robota uvázán jak pes u boudy.
  Několikrát se nám lidem podařilo ve sladěném akordu splnit normu, ale to musel robot stačit lidem. Kdyby tam postavili Robota Emila, možná by to dopadlo lépe.
  Během doby, co jsem tam makal, přijížděla kdejaká návštěva, dokonce i z Ruska. Partnerské podniky z celé Evropy nevyjímaje. Hodně se zastavovali u mě. Nic už se nefrézovalo, vylétla bodla, vysekávačka, a bylo po operaci. Dokonce jsem stíhal i kontrolovat výrobu a sám si dělat věci, které mi měl připravit někdo jiný. A přesto jsem měl na uších sluchátka a poslouchal muziku, což byl problém. Po 16té odpoledne už ale nikoli.
  Ale co tím chci říci, že?
  Idealizovaná robotizace se bez lidí neobejde. Vrcholem paradoxu je, když člověk musí robota vartovat. Jestli má na hubě ropuchu ... a tak podobně.
  Elektromobilita v představě naivní trubky je stejná volovina , jako když naprostý dement napíše, že náklaďáky se budou tvořit pomocí 3D tiskárny. Nebo dokonce jídlo. Už i to jsem četl. Teď už jen čekám, až nějaký idiot napíše, že šukat budeme také pomocí 3D tiskárny.
  Napsané není útokem na autora článku. Jen doplňkem k obsahu.

  OdpovědětVymazat
 15. Ruští agenti GRU mají další problem. V Afghánistánu platili místním teroristům za útoky na vojáky USA.
  Další potvrzení co je rusák za verbež. A vy místní proruská košťata se můžete třeba posr..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. !19/23 zbytecny unknovne asi goebelsovsky piratsky ferjenciku

   jdi se svymi srackami do prdele a vylizuj tam svym popindstnikum kastany!

   Vymazat
  3. US lživá propaganda rozšiřována MSM a vyujžívaná proti Trumpovi, vyvrácená vlastní kontrarozvědkou NSA a CIA.

   Vymazat
  4. Unknown si zase libuje v protiruských zprávách. Když CIA vytvořila, vyzbrojila a financovala mudžahenýny v Afghánistánu a zrodila tak Al Kaidu a Daeš, to bylo co??? V tom jel Amík sám. A pohleďte jaký problém a kolik ztracených hodnot a stovek tisíc mrtvých zavinil. Unkowne, jako propagandista Strany Temna jsi slabota.

   Vymazat
  5. 9:35
   Zase pane Dvořáku lžete. Žádné bprotiruské, prostě informace.
   CIA nikoho nevytvořila,Al Kajdu vytvořili sami rusové, okupací v r.78. Afghánistánu. Je jasné, že se Afghánci proti okupantům bránili a že je USA vyzbrojovala byla v té době studené války jasné.
   Nebýt ruské okupace, nebyla by Al Kajda,nebyly by desetiletí v Afghánistánu problémy.
   Pane Dvořáku, stejně tak, jako v otázce války v Jugoslávii,kde stojíte na straně agresora SRBSKA, nemáte pravdu a fakta obrovsky prekrucujete.
   Ne

   Vymazat
  6. Problem ruskych agentu je opravdu hroznej,ze ted usaci prchaji z Afganistanu.
   Takovej valku neprejici agent. Melo by se jim to zakazat a prisne.
   Tak hroznej, ze Usaci navrch usetri stovky milionu a neco svych vojaku.

   Vymazat
  7. Lhář 12:17 - nařknul z lhaní. Afghánští mudžahedýni byli vynalezeni, vyzbrojeni a placeni CIA a cvičeni v Pákistánu. Opět instruktory CIA. Sověti byli v zemi na pozvání legální vlády, takže co to bylo za okupaci? Nevím, kde berete ty překroucené informace. Nebo si je sám tvoříte? Výdyť Amíci vnatočili v Holywoodu několik hraných filmů, dokonce jenden jako hranou rekonstrukci (senátora který to vše vymyslel hrál Ford). Ano, kdyby nebylo CIA a její Al Kaidy, byl by v Afghánistánu pokoj.

   Vposledních válkách na území bývalé Jugoslávie byli všude Srbové napadeni - rekruti ve Slovinsku (tam byli zabiti i Černohorci a Makedonci), v Chorvatsku (Borovo Selo), v Bosně na mnoha místech - 1. vražda v den voleb v Sarajevu na srbské svatbě) a na Kosovu opět stejný scénář. Vina Srbů byla, že se bránili a bránili se vesměs úspěšně.

   VY jste obyčejný zmatenec, oběť propagandy. Neumíte pracovat s informacemi a proto z vás leze jedna pošahanina za druhou. A vše zabaleno do sprostoty. Inu, kde nejsou k dispozici pravdivé informace, musí nastoupit u některých individuí nadávky, dehonestace a sprostota.

   Vymazat
  8. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 16. Euroatlantické demokracii se podařilo z lidí vychovat kvalifikovaného spotřebitele – dobrosrdečného a nepřemýšlejícího to idiota, spotřebitelskou biomasu, ze které vyzařuje radost při pohledu na nákupní vozík, který je plný masa, pečiva, alkoholu, ošacení, elektroniky a dalšího zboží. Vychovala člověka, který přesně ví, co jakou má cenu, vůbec však nevnímá, co jakou má hodnotu. Vychovala člověka, který ví, kde, čeho a jaké jsou slevy, neví však co, kde a proč se děje. Vychovala člověka, který oč lépe umí používat chytrý telefon, o to méně umí používat svůj rozum. Své znalosti si tento člověk rozšiřuje koupí mobilního telefonu s novým operačním systémem. Vychovala člověka, o jehož postavení ve společnosti nerozhodují znalosti a dovednosti, ale nakumulovaný (odkloněný) finanční, movitý a nemovitý majetek. A je jich zde plno, těch kvalifikovaných spotřebitelů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 17. Autor článku se (právem) ptá: „Vzhledem k rostoucí zadluženosti přitom budeme peníze opravdu potřebovat. Zvedne to někdo – jako u těch Němců – jako volební téma?“ Má na mysli digitalizaci, automatizaci (asi i nutnou a tomu odpovídající energetiku).
  Nezvedne. Proč by to dělal. Takhle získávaný elektorát těžko koho dopraví alespoň do Parlamentu. Natož k vládní moci. Vidím to černě. Dost toho napovídá i tady vedená diskuze. Bohužel. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JIHu mel by jsi prostudovat NPV a pochopit co je tam napsano

   jsi typicky priklad,ktery po ohlupovani rezimem OHLUPEN vidi zcela zamerne VSECHNO CERNE.

   Tak rekni OK SPD,aby posilio svuj program o NPV,aby se zvetsila sance dostat vetsinu v prdlamentu,kde se dnes tlaci jen zlocinci a ti se tam chrti znovu do koryt viz pirati nanucovaci s nudli u kynolu!

   NO NI?

   Vymazat
  2. I kdyz se vsude krici ze se s Rusem musi jednat z pozice sily,zajimavej je posun od bajdny, smerem na vychod. German se podridil Hitlerovi,kdyz ten povykoval a uveril ze je Dolf velmi silnej..
   Jeho gangy porad mlatili a vrazdili v ulicich..Spousta vyhrozovani a zatinani pesticek atd. I zapadni loutky si ochocil ,jako pejsky...
   Rekl bych,ze germani se ted zase instinktivne a mozna podvedome priklani tam, kde citi silu a moc.
   A Usa to neni..

   Vymazat
 18. 1923, to je kravina. USA potřebuji důvod proč táhnou pryč z Afghánistánu aniž by něčeho dosáhli. Že CIA vycvičilila Osamu bin Ládina pro boj s Rusy, dodávala Tálibům výzbroj a protiletadlové rakety, to jste nejspíše neslyšel. Inu chlap přizná porážku a sračky mají výmluvy a hledají viníky všude jenom ne u sebe. A že by Rusi měli důvody a přesto pomáhali agresorům v zásobování jejich udatných, vítězných, demokratizačních vojsk. Tyhle slaboduchosti jsou jejich odměna. Co takhle o Lukašenkovi, vašnosto? Tam byli přistiženi se staženými kalhotami. Pokus o atentát se nepovedl. Teď Baťka jim navrhuje že udělá nové volby, pokud tak učiní i USA. Inu to je šoumen

  OdpovědětVymazat
 19. Pánové, myslíte, že to co se bude dít za 5 či 10 let někoho z dnešních politiků zajímá. Robotizace, nebo Průmysl 4.0 a podobné témata:. Je zajímá jak si zajistit kšeftíky a koryta po ukončení mandátu, který jim jako např. Bendovi, který nic neumí, skončí s nárokem na důchod. Co politruk Filaja může vymyslet. Bude mu stačit "orientace na Západ"a kritizovat Babiše či Zemana. Ukazuje to i problém "fotovoltaika". Víme, že slunečnou energii dostáváme zcela zdarma, nemusíme jí dolovat v útrobách země. A jaký je výsledek a výnos z fotovoltaiky? Takový, že se zvyšuje cena elektřiny a vydělávají na tom solární baroni, např. bývalý premiér Tupolánek, ale i bývalý nejvyšší soudce (myslím Baxa), kteří se zázračně stali majiteli solárních "lánů" a my spotřebitelé jim k tomu ještě musíme připlácet. A jak pozorujeme součástky k solárním elektrárnám dovážíme z Číny, ale vývojem dílčích technických součástí solárních elektráren se u nás nikdo nezabývá. Firem, které montují do rodinných domů fotovoltaiku je spousta, ale celé soupravy dováží ze zahraničí. A tak se stáváme montovnou Evropy.A to trvá už více jak 30 let, kdy jsme si nechali rozkrást veškerý výnosný průmysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:24
   Co to bylo za ten "" VÝNOSNÝ PRUMYSL "" že si na nic nevzpomínám??
   Škoda auto asi těžko, všechny dobré patenty se prodaly na Západ, třeba tryskový stav Japoncum a další hloupé prodeje, komouš tak bažil po devízách, že byl pchoten prodat vše!! Jen za ten uran nám do dnes RUS ještě DLUŽÍ !!

   Vymazat
  2. Indický - nastuduj si to pořádně, než začneš zase kecat. To, co jsi napsal je nepodložené i v jednotlivostech. Postě lžeš a šíříš nenávist.

   Vymazat
  3. 9:37
   Kde pane Dvořáku lžu,kde čtěte nenávist.
   Pan Ing. Smutný, vynálezce tryskového stavu pomalu brečel, jak se jeho patent záhy prodal Japoncům. Něco si zjistěte o rabování našeho uranu Rusem. Jen třetina z celkové částky nám byla uhrazena. Rus nám do dnes za uran dluží miliardy.
   Že byla obrovská scháňka po devizách, nemůžete popřít. Prodalo se velké množství patentů. Jinak nevím proč mně urážite.

   Vymazat
  4. Ja jsem toho cloveka potkal v ty jeho tovarne a byl myslim clen UV Ksc. Mel nekolik infarktu a opravdu se nadrel a tom.
   Stroj byl opravdu velmi popularni vsude.
   Mam dojem,ze spravne dojednanej prodanej patent zahrnuje poplatek za kazdej vyrobenej stroj,dale procenta z vyroby a prodeje produktu tech masin, ze to neni jen koupe a smytec..
   Kdo prodava patenty musi jeste dohlizet/dohled taky neni zadarmo/, na spravnou vyrobu stroju a jejich pouziti a nezneuziti, ktere by poskodilo dobrou povest patentu..Tech veci je asi vic.
   S tim uranem to neni jak to vypada,ale uz si to nepamatuju. Cena sla dolu,kdyz v Brazilii nasli taky a dost. Jako ty povesti ze nasi Legionari kradli rusky zlato. Sami rusove to vyvratili u nas to porad opakuji tupe hlavy..

   Vymazat
  5. Kreml tenkrat v tech prodejich mel prsty, kdyz vsecky devizy sly do toho velkyho baraku RVHP. A odtud se rozdelovalo ,ale tem chudym statum vice ,slovakum,bulaharu a co ja vim..

   Vymazat
  6. Indický, musím opakovat. Uran Rusové platili řádně v tehdejších platných světových cenách. Něco šlo bartrem. Kdyby ne, tak by se o zaplacení dluhu staraly polistopadové vlády. Ale jak vidno, nestalo se tak. Dluh. který na sovětské/ruské straně vznikl okolo Listopadu byl za nezaplacené výrobky (boty, textil, stoje, dopravní zařízení( ale ne za uran. To co vám z vysílání Svobodné Evropy uvízlo v hlavě nebyly informace, ale propaganda. To vás omlouvá.

   Vymazat
  7. On je ten Indický běžec skutečně docela obyčejný blbeček bez věcné znalosti, bez schopnosti logiky, posedlý bůhví proč až nenávistí.
   Ruská federace jako nástupnický stát svůj dluh, který zůstal z dob RVHP, řádně uhradila. Zda byl za komunistů prodej patentů či zboží kamkoli "na západ" rentabilní může dnes těžko kdo, natož neználek jako Indický běžec, posuzovat. Faktem je, že ČSR i ČSSR byly pod západním embargem, že deviz bylo až zoufale zapotřebí na všechno to, co v rámci RVHP k dispozici nebylo. Pro chod průmyslu, zemědělství, vědu, výzkum, vývoj i konstrukci ... ČSSR, jako rozvinutější stát RVHP tím strádala víc, než ostatní, dokonce víc jak NDR, která nacházela jistou oporu v SRN.
   Na úvahu ve všech těch souvislostech znalosti ani rozoumek Indického běžce, prokazatelně nestačí. Prásknul se sám s výhodou, že umožnil rozvinout nikoli zbytečnou argumentaci. JiH

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 20. TATRANE prave proto,ze veci politiky nezajimaji musi nastoupit volici

  a znemoznit jim cpat si pupky u koryt coz trva uz 32 let a odsereme to vsichni,zustaneme bez penez a s plastik kartou na NZP ve vysi 5000 korun,to chcete?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I.B.CHATSCHERE 8/36 zadnou zabku nedostanes.z tveho budlinu udelaji teroristi tveho AFRICAORPSU bordel!

   Takze

   1.jini politici nebudou,ale v NPV je bod 2.ktery instaluje na ne kontrolmechanizmus a oni splasknou

   2.milionu muzes mit kolik chces,ale budou ti zdaneny,jak me budes smolit tak to bude 90% jak ve Svedsku,aby bylo na ty tvoje teroristy s jejich ka ka ramem!

   3.Tvuj barak ti tvoji Pirati chteji opatrit dani,kterou nikdy nezapatis, jak bude obrovska,takze prijde exekutor a vadnym zakonem ti barak zabavi a tvoje zabky utecou nebo

   4.Budou slouzit tvemu AFRIKAKORPSU jako sexualni otrokyne, kde budou tvymi urady dislokovany stejne a tvoji teroriste z nich udelaji jejich bordeldamy.

   Tak skoncis a tvoje stara taky!

   Vymazat
  2. ROSOLE nebud blby,tvoje komenty jsou bepodstatne a prazdne

   obrat kabat prejdi na stranu pokroku a skveleho programu NPV,ktery zpusobi,ze dela a pusky pravdy ti natrhnou prdel a ty se muzes pak s pavim perem v zadku vydat jako mensevikboy proti demokratickemu bolsevizmu pod rudou vlajkou vitezstvi a jit ji vyvezt zase na strechu Reichstagu!

   Vymazat
 21. Kdysi jsem navstevu blazince odkladal a moje usili nebylo jeste urady kvalifikovano patricne, pracujici vice potrebny blazna ,magora,mel jsem obcas zachvaty pricetnosti. Mimo zacatky komunismu u nas,ktere se vyvijely podobne jako v Usa ,kdyz Reagan otevrel veznice a osvobodil vezne na ty lidsky prava..Podobne u nas serialovy vrahove jako Ted Bundy /dokonce s podobnou taktikou na sve obeti/,dostali moc. Kapitaly napodobuji socialy a naopak.
  Kdyz to nadseni vrazdit nejak opadlo vse se dostalo do nejakejch lidskejch dimenzi/rozmeru/a koleji a na opravdovej blazinec s oddelenim na nenapravitelny nebezpecny silence to nevypadalo..
  Co neni to muze bejt,ale to mi nedoslo.
  Zapadni svet ovladl Psychiatrismus a spolupacienti jinde,jsou presne to,o cem mam ted mezery ve vzdelani, kdyz exkurse ani docasny pobyt a debil v rodine,ale byl a povicero,ale zdedil sem toho vseho mene..Nebo to okoli mne podobnych me tolerovalo..
  Ceska vlada pacient ustavu, kterej nedostal leciva a nasledne besni. Tohle Psychiatrismus zarucuje.
  Skodi vsem kolem sebe,nici vsechno a predstira cinnost kterou nevykonava. Dale tajne pousti do blazince dalsi zivotu nebezpecna individua.
  Kdyz personalu predtim dava dovolenou,aby se lepe skodilo. Vnika do kuchyne nasypava praci prasek do jidla a micha to zachodovou stetkou. Vsecky vyrobni oddeleni kde se blazni leci praci jsou temer uspesne zniceny..
  Hlavni blazen, jeden z nejhorsich je vsemi zvolen za reditele..Nektery to nemaji radi a krici nadavky bez ustani.Leky pro ty nejhorsi dosly.
  Blazince se rozpadavaji ,teda nerozpadavaji se sami o sobe, organizovany,na prikaz sousedni psychiatricke lecebny reditelky spojenych cvokhausu,zvane Pekel.
  Prezdivane nespravne Sensex. Nebo spravne,ted nevim.
  Dyz neni ani sen,ani sex. Zda se presto,nekterym,ze se Sensex jenom zda. Bojuje za prava vsech sexu,zatim asi 70 druhu. Aby bylo jasno lecebny jsou na prevychovu tech normalnich nemyslitelu..Je jich dost a bude jeste vic.
  O snu normalni skutecnosti taky neni ani zdani,jiz na prvni pohled. A nemuze.
  Cesky raj na to vlevo hled.
  Kdo se snazi cvokarny osvobodit, je nenaviden az do hrobu. Akorat se nevi,jestli do jejich,nebo vlastniho.
  Spojene cvokarny pomysleji na valku. V Cernym Mori tech nejcernejsich snu. Leky nejsou ani je nikdo nechce brat. Varovne hlasy dostavaji klackem po hlave a zaviraji se do vypolstrovanych cel..
  Silne rozbourana pobocka zvana Fraslam utoci jiz na sousedni podobne postizenou pobocku Brislam,/tu vede zarucenej silenec,ceskobrazilskyho,puvodu /to uz samo je na hlavu/,nikdo nevi proc. To se v madhousu nikdy nepotrebuje vedet. Tak ani nechce. Udajne jde o rybu.
  Carovala ryba aby byla chyba. Bez leciv a s reditelem sjednoceni ,fixni idea se zrodila aby ovladla ,ze za vsechno to muze, nekdo jinej !! Ten se zabije prave v tom Cernym Mori,aby byl pokoj a mir..Zahajilo se vysvobozeni k osvobozeni od silenstvi vsech zucastnenych bylo nadsene a vsemi hlasy pochvaleno a volby se staly neresitelne proto zbytecne. Vzdycky se totiz zvoli blazen..
  Tedy potom nasledovalo jmenovani hlavniho velitele, kterej doposavad chodil a vypravel zajemcum zabavy a ted, kdyz zaveli ostatni se raduji,Psychiatrismus mimo vychovu do cvoka, je taky dobra nalada a valecne usili se z nejakeho neznameho duvodu odklada, nedari,ale to se nebere taky vazne..Neni proc.
  Cau,at nezijou lidi. Mezery jsou mizery. Uc se.Paciente.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 22. Odpovědi
  1. Jožině, také se divím, dlouhý příspěvek a obsah? Prostě mimo úroveň mého chápání. Přeji Pawu pevné zdraví, to potřebují všichni

   Vymazat
  2. 1:05
   Nějak mimo, něco s tím dělej,dokud si sám neublížíš

   Vymazat
  3. Urcite mimo, ublizeni uz se odehralo,neni co ted,jinde je nekde vysvetleni..

   Vymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rossole, vše nejlepší je Dní Vítězství. Vítej nová tvář. To kráčení k výšinám mi připomíná něco z minulosti, že by pozůstatky z diskuse na schůzích KSČ? Pracovat hned zrána, to se jen tak nevidí. Že by příplatky?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Se mi vycita,ale pocitam, ze takovy jako nahore,nejaky taky nize, by se ani do cvokhausu nekvalifikovali..
   Definitivne ,jsou mimo kazdej vedou zavedenej druh silenstvi.Takovej chovanec mel sve zarazeni, druh chovani ,aby byl spravne lecenej a osetrovanej.
   Nektery meli povoleny vychazky, ale ty nahora dole by zavreli nekde do sklepa ,aby nedelali psychiatrickym pacientum a ustavu vostudu..

   Vymazat
  5. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rossolini, občas se podívejte na Simpsonovy, připadáte mi jako jedna vlivná osoba, která si často mávnutím čehokoliv ublíží sobě. Pokud vím, píšete po tmě a občas nezvládáte ani písmena.

   Vymazat
  2. Já zapomněl, když máte proud jen občas, šetříte na televizi. Co restituovaný dům v Brně, již jste tu zříceninu opravil?

   Vymazat
  3. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha, zase samizdat, celej V. Havel mladší...

   Vymazat
  2. 11:06 Příběh tvého vzniku je tak dojemný... Až budeš mít chvilku tak se zase vyplač,paciente.

   Vymazat
  3. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 27. Všímat si toho, co dělají Němci, nebo dávat si pozor na Němce ?? Tam může být jemný rozdíl. Ale ono to ve výsledku bude prakticky jedno. Jako zatím vždycky. "Elity" to podělají, případně "se" podělají, my relativně normální střed budeme nadávat a makat, abychom nějak přežili, no a volič v zosobnění indokačera s mozkem v rosolínu to jistí. Vezměte to obráceně - oni Němci, i kdyby byli v řiti, mají vedle pořád ještě ty Čechy. Nic moc, nic velkého, ale je kam sáhnout.

  Upřímně, z devadesáti procent se pořád máme od nich co učit, i když mně osobně, a to i takových v praktických nebo pracovních záležitostech, sednou z těch Germánů spíš Rakušáci. Věc osobního vkusu. Ale dobře. Ve zbývajících několika procentech jsou nicméně ty momenty, kde Němcům rupne v kouli a začnou blbnout, ale samozřejmě důsledně, efektivně a organizovaně. Netroufal bych si dalekosáhle soudit, co je to zrovna teď, minimálně u Energiewende (a imigrace) bych si zachoval aspoň "mentální rezervaci". Která jak známo nevede ke zproštení obžaloby, ale pochybuju, že až to všechno, co pan Fiala vidí spíš optimisticky, proleze i tady, že bude hlavní starost hledat viníky a zjišťovat, kdo co chtěl. To se dělá až "po válce", ale představa, že "po válce" bude v tomto případě rychle, by mi připadala už úplně zarůžovělá. Na tom, co dělají Němci odvedle, mi koneckonců přijde nejpodstatnější to, jak se i tam u nich evidentně a i přese všechny ideologické řeči pořád srážejí "starý dobrý" (zde by byly potřeba hodně velké uvozovky) "rýnský kapitalismus" a to, no a to druhé. Nám to zase může být skoro jedno, ve vztahu k zemím, jako jsme my, v tom nebude rozdíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zajimavej novej pohled na vec. Se to opakuje.
   Zase se svet rozdelil a s 9.kvetnem se ta hranice mezi fasisty a lidmi dost presne urcila.
   Ze by delali ty veci nacisti,ze taky provokovany nasim dobrym civilizovanym nenasilnym tolstojovskym chovanim ve srovnani s nima?
   Zase se zjistilo ,ze neni pravda,ze by Stalin a generalove hnali vojaky do "masovyho mlejnku",srovnani s Wehrmachtem vychazi na stejno..
   Ze nic bezhlavyho nebylo..

   Vymazat
 28. Ale Indický, žiješ neustále v bludu, že Nová republika je rudá. Není. Že je proruská. Není. Je jen realistická. Ale to zaslepenec nepozná, mám mlhu vzteku a nenávisti před očima.

  OdpovědětVymazat
 29. To jsem zvědav co na to Řeporyjec: Okrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis /jako poleno/ ve svém projevu na Olšanech řekl, že ČSR osvobodily Okrajinci pod vedením maršála Koněva. Zpoměl připomenout zásluhy Nikity Serehejeviče Chruščova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 09:49 Pan velvyslanec zapomněl, že Praha se přeci osvodila sama, zrovna tak jako zapomněl, že dost Ukrajinců asistovalo Němcům při holokaustu, ať už u plynových komor nebo přímo stříleli u popravčích jam. Kdyby byl Stalin důsledný, tak na Ukrajině SS mani nic neslaví a scházeli by se leda tak ve Valhale.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10:50
   No ty v Katyni nezabíjeli zrovna Ukrajinci, ale Rusové, ty miliony mrtvých hladem na Ukrajině je taky práce Rusa!! Ty miliony pozabíjených lidi v třicátých letech v Rusku taky práce rusa, okupace Polska po fašounech taky práce rusa, stačí kostko!! Rok 68 u nás taky práce rusa!!

   Vymazat
  4. 11:03 Dyslektiku, tobě se zase urodilo, jak se ty ruské jedotky SS jmenovaly? Hoď sem název nějaké té ruské SS divize,, blýskni se ty mudrlante. Stalin je hnal bezhlavě do útoku a ten tvůj Hitler pochoval v Rusku téměř celý Wehrmacht, ale s rozmyslem. Musí být radost mít procesor tvého typu

   Vymazat
  5. 11:07 Komiku, kdybych tu měl vypisovat zločiny tvých oblíbenců, tak to tvůj mozek nepobere. Jak jsi ostatně právě zdárně demonstroval.

   Vymazat
  6. Tady to pořád jede? Heleďte, lidi, napadlo mě, jak se zbavit kačera. Ale chtělo by to někoho, kdo umí smířit dva mešuge Židy s jedním mešuge Gruzíncem. Totiž kdyby byl Saakašvili jmenován na ambasádu v Praze, tak tam kačo nevyhnutelně, podle zákona rovný rovného si hledá, brzy skončí v řadách občanských zaměstnanců a možná i víc. A sám bude psát rovnou na seznam úvahy a analýzy (bych jim to přál, Kubík) a na trollení tady bude mít placený lidi (kteří opět z povahy věci už nebudu moci být ještě blbější). Kurňa jak je možný, že ten Zelenáček nevidí, kdo by byl tím pravým Mužem pro Prahu. Vždyť by se ně něho lepily i další místní zrůdičky, vemte si jenom, jak by si notoval s takovým Novotným.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 30. Pan Paroubek potvrdil co jsem já napsal:

  „Cílem vykonstruované Kroupovy kauzy bylo shození vlády!“ Expremiér Paroubek ohromil. V pozadí vystupuje jméno známého advokáta

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Cilem-vykonstruovane-Kroupovy-kauzy-bylo-shozeni-vlady-Expremier-Paroubek-ohromil-V-pozadi-vystupuje-jmeno-znameho-advokata-663370

  Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ivan-Vyskocil-ve-varu-Prezident-chce-Vrbetice-vysetrit-A-demozumpa-rve-Take-bych-nechtel-byt-odsouzen-za-podezreni-ze-jsem-ukradl-sousedovi-kolo-663368

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10::58 Tak to bych rád věděl, kde se ty Kroupou vytažené důkazy nachází. Na světle to není,ale třeba máš lepší baterku Sherlocku.

   Vymazat
  3. Kroupa není novinář, ale hlásný trouba čučkařských manipulátorů. Kdo věří Kroupovi, toho lituji. Neumí nakládat s informacemi. Věřit znamená hovno vědět.
   Ostatně z Kroupova péra byl i ten nesmysl z "ricinem " a atentátem na tři české supermany - Vykouřila, Řeporyjce a Ničitele Soch z Prahy 6.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 31. 08:27 Pro tebe je radost psát, ty zhltneš všechno, duše prostá, naivní. Kdes našel toho Rossoliniho, ten mezi vás zapad, vylízanej jak hrnec od marmelády.

  OdpovědětVymazat
 32. 10:5
  Už dnes si Čína na Sibiři dělá co chce, kácí miliony stromu a dřevo vozí k domu. Čína bude mít brzy málo místa a nikdo je nezadrží v obsazování Ruského uzemí !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:01 Tak to nezapomeň doma opevnit... Hahaha.

   Vymazat
  2. Nějak se nám zdejší prostor vyplnil provokacemi a místo názorů obsadily uràžky. Doporučuji souboj na kordy za ranního kuropění. Děkuji za pochopení

   Vymazat
  3. Indický, zase píšeš blbiny. Putin už před rokem zakázal vývoz dřeva z Ruska. To embargo platí jak pro státy EU, tak i pro zbytek světa včetně Číny. Prostě nenávist tě má ve svých drápech, ubohý.

   Vymazat
  4. 14:50 pro Ruskou federaci není otázka víc nebo méně přelidněných sousedních států zdaleka bez problému. To by měl "civilizovaný západ" brát na vědomí jinak, než že Ruský stát všemi prostředky oslabuje. Řekl bych, že úporně řeže větev, na které sedí taky. Doufá, že se podělí? A odloží tak chvíli, kdy na něj dojde taky? JiH

   Vymazat
 33. 10:55 Dyslektiku z tebe nakonec bude vizionář, začínáš sice jako reproduktor, ale co není, může být.

  OdpovědětVymazat
 34. 10:54 Polodyslektiku, tak jim to nezáviď a hoď sem nějaký tuzemský úspěch, už tu nevyrábíme ani lentilky, ale prča, ta tu teda bezesporu je.

  OdpovědětVymazat
 35. 11:35 Dyslektiku, každý memusí praktikovat to, co ty,navíc s několika prdelemi v řadě, od Pirátů po USA. Tak opatrně, aby tě nebolelo za krkem.

  OdpovědětVymazat
 36. Klucí, proč neustále diskutujete s hlupáky typu běžce a tzv. unknowny. Jak říkal Werich, jestli se nejakou chvíli hádáte s blbcem, již se hádají dva blbci. Nechte běžcům čas chystat španěláky, to uměj a diskusí jím jenom nahráváte. Pak nachází v příručce co dostali od řídícího důstojníka jednu blbější odpověď za druhou a nám kazí den.
  Pro některé bych vzkázal, že ta přehlídka v Moskvě byla fajn, dojely všechny T34 (na nich jezdil můj otec jako záklaďák) a kluci to zvládli velice dobře. Sam jsem pochodoval na přehlídce a vím o čem je řeč.
  Přeji všem hezký květnový den, a ještě jednou Rossole "s dnjom pobědy" a snaž se, jinak prémie neb bu dou

  OdpovědětVymazat
 37. Pro běžce, dokonce na tržnici v Čeljabinsku prodávají ne Vietnamci jako u nás, ale Číňané. Sam jsem je tam přistihl! Nu, co naděláš. Jdu se projít je hezky, svátek osvobození a jdu se radovat.

  OdpovědětVymazat
 38. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

  Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

  OdpovědětVymazat
 39. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

  Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

  OdpovědětVymazat
 40. ROSOLE,ty jsi nas maly hucul,nerikala ti maminka.

  "pocem ty muj maly huculsky čokle?"
  Jak se ti libi PROGRAM VOLICU uz jsis přićich jak voni pro piratske huculy krchovem?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.