Reklama

sobota 1. května 2021

Na Slovensku jako u nás - místo veřejnoprávní vyváženosti aktivistická kampaň

Eduard Chmelár
Otevřený dopis generálnímu řediteli RTVS:
"Vážený generální řediteli,
Kategoricky protestuji proti rostoucí nevyváženosti, jednostrannosti a zaujatosti pořadů RTVS, která vyvrcholila ve čtvrtek 29 dubna 2021 úvodem show ′′Silná sestava", primitivně prvoplánové xenofobní propagandou namířenou proti Rusku, která nesla všechny znaky politického řádu.

Je urážkou lidské inteligence, pokud veřejnoprávní médium diskutuje tak špatně o zavádějícím problému, který připomněl nejhorší praktiky minulého režimu, pokud nepozvete na tak závažné téma odborníka s jiným názorem a necháte prostor tzv. GLOBSECu Katariny Klingové, která si se svými znalostmi nemohla ani uvařit kávu na vážném výzkumném pracovišti. Pokud necháte tak hloupé školácké fráze jako ′′nemůžeme mluvit o americké propagandě, protože Američané jsou našimi partnery" nebo mystifikaci typu "na trollí farmě, lidé pracují na tři směny 354 dny v roce" (pracovala tam ta paní?) - podceňujete diváky.

Vzhledem k tomu, že diváci dva dny před představením požadovali pluralitu názorů, které RTVS odmítli s odůvodněním, že "Tvůrčí tým Silného shromáždění má uzavřený seznam hostitelů, se kterými souhlasili s účastí na show a počítá s pořadem", že diskuse byla vysílána živě - byl jsem nucen dnes ráno podat stížnost Radě pro vysílání a zpětné přestupy za porušení § 3 odst. 3 b Zákona o vysílání a retransmisi a §3 odst. 3b Zákona o RTVS. Můj pohár trpělivosti tekl proudem. Vaše silná sestava je jen horká káva. Naprostá absence plurality a rovnováhy v kombinaci s hrubou propagandou je ostudou a poskvrnou dobrého jména veřejnoprávní televize. A nechci se speciálně hádat o smyslu takového pořadu, i když opravdu nechápu, k čemu je dobré, když pouze ženy diskutují o různých politických, ekonomických a sociálních otázkách. Možná jste měli v úmyslu posílit ženy ve veřejném prostoru, ale šlo jen o trapné přehlížení nejbizarnějších nejmenších postojů. Nebyl by zásadnějším příspěvkem k emancipaci, aby se ujistily, že ženy budou reprezentovány ve všech diskusích, místo aby pro ně vytvořily speciální soud jako exotická zvířata?

Bohužel to není jediná skvrna a jediný případ jednostranné a nevyváženosti RTVS programu. Je znepokojující, že tento trend ve vašem vysílání roste. Ve středu 28 dubna vysíláte ke kříži údajně "polemickou diskuzi", ve které se hádali tři ultrakonzervativci, kdo je větší katolík. Dokumenty z katolické TV Lux nekriticky zkoumají dějiny a livestreamující zločiny církve, včetně inkvizice, urážející značnou část populace. Navzdory veřejnému charakteru vaší instituce odmítáte vytvářet prostor sekulárním humanistům, kteří po katolících tvoří největší světonázorovou skupinu na Slovensku. Nejhorší situace je však ve zpravodajství.

Vážený generální řediteli, vždy jsem si vážil vaší vysoké profesionality a stál na vaší straně, když jste čelil silnému mediálnímu tlaku na odchod několika redaktorů, kteří nikdy nepochopili specifickou povahu veřejnoprávních médií (a ve svých nových pozicích to jen potvrzují). Tihle novináři ale skutečně vyhráli. Po volbách se vaše zpravodajství stalo výrazně prozřetelným a jeho úroveň prudce klesla. Je naivní myslet si, že se vám tato garnitura za to odvděčí a nechá vás ve funkci i po uplynutí funkčního období. Proto apeluji na vás, abyste zachovali hrdost a čest, zůstali nestranní a nepracovali jen ve prospěch této koalice. Ale není to jen o tvém obličeji.

V těchto dobách, kdy klasická žurnalistika upadá, kdy se novináři stanou aktivisty, zmizí pluralita, klesá zájem o veřejný diskurz a nahrazují ho kampaně, tlakem a propagandou, je RTVS posledním ostrovem naděje pro vyváženou, objektivní a nestrannou komunikaci. Pokud zničíte tento potenciál a srovnávací výhodu RTVS, ohrozíte také samotný smysl pro další existenci této instituce. Nechť jsou tato slova varováním pro všechny, kteří se podílejí na současném ideologickém přepracování televize, která má sloužit veřejnosti.

S respektem Dr. Mgr. Eduard Chmelár, PhD.

Eduard Chmelár (* 21. srpna 1971, Modra) je slovenský historik, politický a mediální analytik, vysokoškolský učitel, publicista a občanský aktivista. Rektor Akademie médií, vysoké školy mediální a marketingové komunikace v Bratislavě.
(Uveřejněno·na FB autora 30. 4. 2021)

43 komentářů :

 1. To samé i u nás:

  Co prozradil útok na Lipovskou? „Nebezpečný člověk Etzler.“ Vondráček ze Svobodných i o ostudě z dílny ČT

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-prozradil-utok-na-Lipovskou-Nebezpecny-clovek-Etzler-Vondracek-ze-Svobodnych-i-o-ostude-z-dilny-CT-662100

  OdpovědětVymazat
 2. A "Vo vo vlastne de?"

  zil jsem za protektoratu, a v radiu, propaganeda, zakaz poslouchani ciziho rozhlasu se tresta smrti

  po valce chvilku klided, a pak propaganda nejdrive v radiu, a pak kdyz zacla televize i v ni

  pak jsem zil 46 let za morem, a tam zadna propagenda, protoze "MY jsme nejlepci"


  Prijel jsem sem, a zde zase propaganda, ovsem ktera je kam vitr tam plast, takze nejdrive celkem nezavisla (zatloukaly se Klausovy zlodejny) pak si nekdo vymyslel sem nacpat premnozene Levantany, a Africany, a propaganda pomalu zacala, ale furt to slo, ted nedavno se rozhodli ze oddelaji Lukasenka, Rusove to proflakli a prisly Vrbetice, takze stale nas budou necim krmit////

  Ve starem Rime to byly Panen et Ludem, cesky chleb a hry, a u nas chleba je drahej, a hry jsou zakazany takze nas krmi .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro hloupého každý hloupým, Pepku.

   Vymazat
  2. Souhlas. Taky mě připadá, že ty neustálé kauzy, jakkoli vážné, jsou obdobou her, tedy odváděním pozornosti.

   Vymazat
  3. Hlavne at neprestavaji psat ty dopisy na vsechny strany,osvedcena taktika, aby se vyhnuli kazde moznosti neco udelat.

   Vymazat
 3. Pronárodni paní Jourová vybízí EU k akcím proti Rusku. Výborná práce.
  Co dělá zrádce národa David, vše proti EU, vše PROTI vlastnímu národu a vše pro Rusko. Proč nejsou tito lidé dnes souzeni, jako zrádci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepku, ty ses měl narodit v 50. letech. V Jáchymově potřebovali psychopaty jako jsi ty. Někoho kdo nemá ani rozum, ani cit, jedině takoví jako ty mohli dělat ty zvěrstva, podobně jako to dělali předtím za nacistů. A teď vyskoč!

   Vymazat
  2. 13:31
   Něco k mému přispevku by nebylo ?? Tohle jsou kecy hlupáka.

   Vymazat
  3. A co bys chtěl hodnotit na tvém nenávistném a naprosto idiotském blábolení? Zeptej se raději fotra, jak v Jáchymově lámal muklům prsty... A neboj, třeba to jednou na bachaře v koncentráku taky dotáhneš... Lidi tvého ražení, tupá nenávistná hovada, berou vždy!

   Vymazat
  4. Mého otce si ty rudý zmetku neber do držky.
   Rusáka od 68r.opravdu nenávidím, co ty, zase bys tady ty ZMRDE vítal ruské okupanty, Na takové parchanty jako ty, by byly koncentrák dobrá volba.
   Smrt ruským vrahům a jejich pochlebovačum.

   Vymazat
  5. Sám jsi zrádce a do jiných to projektuješ.

   Vymazat
 4. Dobře řečeno, Pepku! Tvoje vrozená nenávist je čistá a silná. Nokdo rozumný Rusem samozřejmě nopovrhuje, to se pleteš, moc si lichotíš. To jen vzteklé a nenávistné zrůdy, budoucí bachaři koncentráků, nenávidí Rusy. A teď vyskoč.

  OdpovědětVymazat
 5. Už i USA se zastaly EU a lidí, kterým rusko zakàzalo vstup do zaostalého Ruska. Ti zákaz určitě nepřežijí. Zase si ti východní Mongolové koledují o proti akci ze strany EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepku, ty vážně nemáš na práci nic jiného? Třeba něco smysluplného? A opravdu bys neměl pít přes den, je vidět, že ti to nedělá dobře! A teď vyskoč!

   Vymazat
  2. Pro USA není žádná špinavost cizí.

   Vymazat
 6. 13:29
  Je vidět,jak tu verbež RUSKOU všichni milují, kolik lidí má v oknech ruské vlaječky, kolik demonstrací na podporu rusa je, já vidím jen několik zblblých pomatencu, třeba jako vy.
  Jinak máte opravdu, rusa po čtyřiceti letech nadvlády a více jak dvacet let okupace opravdu nenávidím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 1. května 2021 13:57, nenávist je iracionální emoce, které natrvalo podléhá pouze rozumově a morálně oslabený jedinec. Nenávidět národ, tedy množinu rozmanitých jedinců mnoha generací, nemá se zdravým rozumem nic společného. Pokuste se mi to vyvrátit. JiH

   Vymazat
 7. Jourová to má nahnuté, bude se řešit u soudu její výrok proti Maďarsku a jsou další země , které si na ní stěžují, především za napadání , také Polsko má výhrady , tak nevím, jak dlouho bude Jourová ještě "komisařkou" , ale to je problém i dalších "úředníků" v Bruselu , kteří si hrají na "politbyro" jako za časů SSSR!! Jourová je spíše problém vnitřní, než konfliktu s Ruskem! Uvidíme, jak se bude kroutit u soudu a zda jí "Lejnová" udrží, ale asi těžko! Všechno má vždy dvě stránky a nic se nemá přehánět a Jourová si myslí, že její stromy rostou do nebe, ale to se mýlí! Pokud nebude fungovat soud, Maďarsko kvůli ní EU "zavetuje" a potom Jourová skončí stejně!! Napadat Orbána , z důvodu , že je v Maďarsku "špatná" demokracie je trochu smělé, když má Orbán dlouholetou ústavní většinu v Maďarském parlamentu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14"17
   Podle toho, by už ruský zrádce a slouha David musel dávno viset.
   Paní Jourová k žádnému soudu nepůjde, jen řekla pravdu.
   Kde máš ty tvoje milióny vakciny Sputniku, co jsi tady nedávno čmaral, jak rusko zahltí EVROPU šputnikem,do dnes nic, jen ty výborné západní a z USA, ty PRORUSKÝ kašpare.

   Vymazat
  2. Pane Dvořák , je potřeba uklidit, opět se zde producíruje ten prolhaný a nezdvořilý Uknown a mám dotaz , kdy už konečně dostane elektronický náhubek a ban natrvalo , protože jeho obtěžování ostatních běžných a slušných diskutérů je za hranici únosnosti!!

   Vymazat
  3. Jen tu Pepka nechte! Je to krásný exemplář tzv. pražské kavárny, nic nedělajících nenávistných parazitů, kteří by vraždili ostatní jak o závod, kdyby se nebáli trestu. Ve skutečnosti jsou to naprostí zbabělci. A jsou jeden jako druhý, oni snad používají nějakou příručku, protože ty slinty jsou jak přes kopírák.

   Vymazat
  4. OH HENRY, jak ty to děláš, ty všechno víš,vraždili jste zatím vy, rudí darebáci. Tak laskavě nepiš něco o "" kavárně "" , tohle je už ohrané.
   Ty chudáku opravdu jen opisuješ, sám nejseš schopen něco rozumného vymýslet.

   Vymazat
  5. 14:57
   Ukliď si raději ty, ve své rudé hloupé palici,něco tak blbého se nečte každý den.
   Jen ubohý ruskorudy zrádce.
   Pane Dvořák, pojďte MAZAT, on má jiný názor, to my stáří komunisti nemůžeme dopustit. Sionisté z Ameriky usilují o náš budovaný socialismus. Co, tak nějak.

   Vymazat
  6. Unknown2. května 2021 0:59
   Pane Hodný člověk, znovu se vás ptám, na ty "úklidy", kterých se dožadujete, jste si připlatil? O blbcích a míře blbosti vědět nechcete nic? Pohodičko, pohodlí, kdopak Vám ho zařídí? JiH

   Vymazat
 8. Unknown 13:57; Nejsem pravnik, ale ted jste se priznal k "podnecovani zločinu z nenavisti".

  Kdybys v diskuzich pouzival misto vyrazu "rusak" treba "amik" nebo "skopčak", tak bys ted nepsal.

  OdpovědětVymazat
 9. 14:18
  Co s tím uděláš, pozaviraš polovinu národa,co si myslí to co já??
  Amik ani skopčak psát nemusím, ti se chovají na rozdíl od ruské verbeže slušně, žádné sklady nám do luftu nevyhazují, víme, pane nechytrý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezva, ojedinele vylevy poucne nenavisti v udajnem boji proti nenavisti, ale navic k tem, kteri zarucili 30 miliony padlych a zavrazdenych a nezmerneho ,nepredstavitelneho utrpeni a kteri nesou nasledky dodnes.
   Zvireci silena nemocna averse prave k tem, kterym vdeci za ziji a ze se narodili ve svete bez fasismu, ktery by je rychle sprovodil ze sveta..
   Kdo by chtel byt neco takoveho, jako oni, kteri musi a ziji v jeskynich v klecich , plnych besu jako jsou oni sami...
   A denne musi pachat nasilne odporne dusevni a mentalni sebevrazdy, aby se nikdy nestali lidmi a nevi ani netusi ani nemohou !!, proc to delaji a za jakym ucelem..
   A jako pijavice se musi prisaknout kde to jde.
   Sami ,bez jinych ,bez nas ,by samozrejme zhynuli okamzite.
   Velmi odstrasujici priklady, ale k zapamatovani..

   Vymazat
 10. 14/18
  Co je tady kolikrát na USA, Němce nakydáno špíny, urážek, lží, pokud by všechny řešily soudy, tak tady už nikdo nepíše.

  OdpovědětVymazat
 11. „Kde jsou ty záznamy z kamer?!“ Šéf bezpečnostního výboru praštil do stolu. Jde o Vrbětice a Rusko
  „Očekával bych od orgánů činných v trestním řízení jednoznačné obvinění osob v této kauze, jejich stíhání, popřípadě mezinárodní zatykač. Nic z toho zatím neproběhlo, tedy z toho vyplývá, že není dostatek jednoznačných důkazů pro tyto kroky. Bohužel nevyšetřené úniky ze živých spisů trestních řízení se stávají jakýmsi koloritem doby za úřadování sociální demokracie na Ministerstvu vnitra. O vině, nebo nevině rozhoduje soud, nikoliv novodobá ‚Národní fronta‘,“ konstatuje Radek Koten (SPD), předseda sněmovního výboru pro bezpečnost.

  Co jste říkal projevu prezidenta Zemana týkajícímu se Vrbětic? On tvrdí, že nejsou přímé důkazy o vině ruské GRU. Co si myslíte vy?
  Projev pana prezidenta jsem sledoval se zájmem. Očekával bych od orgánů činných v trestním řízení jednoznačné obvinění osob v této kauze, jejich stíhání, popřípadě mezinárodní zatykač. Nic z toho zatím neproběhlo, tedy z toho vyplývá, že není dostatek jednoznačných důkazů pro tyto kroky. Proto nechápu pana premiéra a také ministra vnitra, kdy účelově vynesli informace ze živého spisu do médií, a znemožnili tak došetření této závažné kauzy. Bohužel nevyšetřené úniky ze živých spisů trestních řízení se stávají jakýmsi koloritem doby za úřadování sociální demokracie na Ministerstvu vnitra. O vině, nebo nevině rozhoduje soud, nikoliv novodobá „Národní fronta“.
  Za tento svůj názor byl prezident tvrdě kritizován částí médií i politiků. Miroslav Kalousek dokonce označil jeho jednání za velezradu. Co k tomu říci?
  Názory některých politiků před klíčovými volbami jsou poměrně expresivní, nicméně je potřebné si zachovat chladnou hlavu. To, že někdo nenaskakuje na mediálně vyžadovaný názor, a použije svoji hlavu, ještě neznamená, že je něčí agent, nebo vlastizrádce. Podle těchto prohlášení se trochu obávám nového trendu po vzoru „Národní fronty Severní Koreje“. Po roce 1989 jsme očekávali změnu systému ve smyslu plurality názorů, kterou nyní ve vyjádřeních některých politiků postrádám. Nebo budeme trestat názor, který nekoresponduje s jediným správným názorem prezentovaným médii?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč byla kauza Vrbětice zveřejněna zrovna nyní, až sedm let poté?

   To je otázka spíše na orgány vyšetřující tento příběh. Pro dokreslení „ostrahy Vrbětic“ jsem zachytil včera v Reportérech ČT vniknutí do objektu a natočení záběrů přímo z místa výbuchu. Očividně nic není nemožné, a pokud v roce 2014 byly v tomto objektu kamerové systémy, ptám se naprosto legitimně, kde jsou tyto záznamy? Důvěru veřejnosti v tyto události a načasování tohoto příběhu rozhodně nepřesvědčilo obyvatele české kotliny. Obyčejní pracující lidé, se kterými jsem o víkendu mluvil, mi říkali: Má se zamezit dostavbě Dukovan pomocí Rosatomu a dovozu vakcíny Sputnik? Tu si prý koupíme z Německa za vyšší cenu. Takhle to vidí občané...

   Myslíte, že kdyby byl americkým prezidentem Trump, kauza Vrbětice by nenastala, jak se domnívá exprezident Klaus?
   Procesy řízení se kopírují na základě transatlantických vazeb. Prezident Trump neválčil a stahoval vojska domů. Po volbách v USA a inauguraci nového prezidenta se zahraniční politika poněkud změnila na konfrontační. Jen z událostí několika posledních měsíců si může čtenář udělat svůj úsudek.
   Václav Klaus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvedl: „Celá vrbětická kauza je především obřím selháním našich bezpečnostních složek, které místo aby nesly odpovědnost za to, že nezabránily údajnému útoku a že během sedmi let nic nevyšetřily, vyvolají mezinárodní skandál a v něm se snaží vystupovat jako hrdinové.“ Je to tak, jak píše exprezident, že jde o selhání našich bezpečnostních složek?

   Bezpečnostní složky státu včetně zpravodajských služeb jsou povinny pracovat ve prospěch občanů ČR, nikoliv cizích rozvědek, jinak by čelily § 309, vlastizrada. Je tedy otázka, zda bylo možné událostem v roce 2014 zabránit a jakou roli sehrál stát prodejem vojenského materiálu pochybným firmám včetně pronájmu areálu. Tajné služby měly už tehdy vyhodnotit nebezpečí plynoucí z těchto pochybných transakcí. S odstupem času si kladu otázku, komu to prospělo a kdo nese odpovědnost za ten těžko uvěřitelný bordel... čtenář má zřejmě po nedávných událostech jasno.

   V české politice nevidím vůči Rusku žádnou rozumnou strategii, pouze dětinskou nezodpovědnou nenávist, uvádí rovněž exprezident Klaus. Jeví se vám to také tak ve světle minulého týdne?


   Strategii a selský rozum postrádám v rozhodnutích našich čelných představitelů již mnoho let. Velmi mě mrzí, že pomyslnou laťku, „kam až je možné zajít“, posouváme v poslední době stále výš. V této oblasti velmi brzy nastane bod zlomu.

   Naše vztahy s Ruskem jsou nyní značně poškozeny, a to patrně i obchodní. Není to škoda zvláště třeba v souvislosti s vakcínou Sputnik?
   Tyto souvislosti vnímají lidé daleko více než politici. Na Vysočině je mnoho firem dodávajících technologické celky do těchto oblastí, navíc vakcinace z důvodu nedostatku vakcín ze Západu značně vázne za očekáváními. Pokud by bylo záměrem pouze poškodit obchodní vztahy s RF a znemožnit očkování Sputnikem, konstatuji, že takzvaný demoblok vrní blahem. Raději tisíce mrtvých než vakcína od RF.
   Na Facebooku se zmiňujete, že je čas na odvolání vedení SÚKL. Můžete vysvětlit proč?

   SÚKL je státní ústav, který má za úkol schvalovat léčiva pro použití v ČR ve prospěch pacientů. Jeho úkolem není žalovat a udělovat půlmilionové pokuty nezávislým médiím za publikování článků o možnostech léčby covidu-19, převzaté ze zahraničních zdrojů. Není možné, aby státní ústav preferoval na jedné straně drahá léčiva a neschválené vakcíny bez historie a na straně druhé neschválil desítky let používané preparáty, které mají v zahraničí prokazatelné pozitivní účinky při léčbě covidu-19. Paní ředitelka je zaměstnancem občanů, nikoliv farmaceutických firem. Pokud neplní to, za co je královsky placena, její arogance si zaslouží pozornost pana premiéra a případné odvolání je rozhodně na stole.
   Vymazat
  2. Je ta otazka doprovazena hlucnym praskanim do stolu,by si kazdej vsim,soucast divadylka, kdyz dotycny vi dobre predem, ze zabery stopene vcas,utajene nebo znicene, behem 7 let. nebudou k videni, ani nemohou spatrit svetlo sveta..
   Vyuzit prilezitosti, ktera se nabizi, ziskat lacinou popularitu neohrozeneho tribuna lidu.

   Vymazat
 12. Pepku (Unknown), neblázni... Já sice chápu, že tě tvůj stbáckej fotr třískal od rána do večera a nechalo to na tobě nesmazatelné stopy, ale zkus se třeba projít v přírodě, místo šíření tvé zrůdné nenávisti. Chytřejší nebudeš, ale i lidé s IQ 80, jako ty, mohou žít šťastný život. A teď vyskoč!

  OdpovědětVymazat
 13. Jestliže policie či tajná služba, jak stojí na jiném zdroji, o Čepigovy a Miškinovi věděla od samého počátku, jak tvrdil Hamáček v pořadu ČT „Otázky Václava Moravce“ vysílaném 18. dubna 2021 a je známa trasa jejich pohybu po ČR, nejdříve Praha, pak konkrétní hotel v Ostravě a prý pohyb po Zlínském kraji, jak to, že není doložen jejich pohyb a pobyt PŘÍMO ve Vrběticích? Jak to, že se dosud nikdo nepřihlásil, kdo by si tam na ně vzpomněl? Jak kvalitně probíalo jejich sledování?

  -jakou důkazní hodnotu má toto prohlášení Policie zatím nemá přímý důkaz, že do areálu oba muži fyzicky skutečně vstoupili, ale považuje tuto hypotézou za vysoce reálnou….???

  Vždyť s průkazem vstupu do areál celá kauza stojí a padá???

  Jestliže toto Česká republika NEPROKÁŽE jde o zcela bezpodstatné prohlášení!!!

  To už jsme tak daleko, že k prohlášení viny stačí policejní HYPOTÉZA byť prý vysoce pravděpodobná????

  Převezmeme tento novotářský právní postup /no on novotářský zas až tak není, stačí vzpomenout na nebožtíka prokurátora Urválka, ten to viděl stejně/ jako axiom, podle něhož se nyní v ČR začne rozhodovat o vině a nevině každého českého občana, který se nějak dostane do střetu se zákonem na základě pravděpodobné hypotézézy? Nebo se to smí jen tehdy,když je objektem našeho zájmu Rusko? Tušíme vůbec s čím si zahráváme?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky Skripal, ktery delsi cas zrazoval svou zemi, Rusko ,byl rychle uklizen.
   Mohl by kvicet napr.,ze jeho nynejsi chlebodarci s nim vyrobili nezdravou taskarici, kdy mohl chcipnout i s dcerkou..Kvuli tomu. Za ucelem.
   Aby jen mohli pistet na Rusko.
   I to je mozne..
   Kdyz ,jaky je jiny duvod jeho schovavani.

   Vymazat
 14. Putin je čipera! Ten stihne všechno.,
  Jenom jsem nikde neviděl a neslyšel v čem by nám kapitalistické Rusko mělo být nebezpečné! Jenom celou diskuzi zarámují nadčasovým vtipem, ze kterého je vše jasné! Sešel se Klaus s Putinem a Putin mu vyhrožoval, když nebudeš poslouchat , tak nechám bombardovat Prahu! Tak to jo Vladimíre, řekl Klaus , když mně ještě víc naštveš, tak ti nechám rozbombardovat Karlovy Vary ihned! RF je spolehlivým dodavatel energetických surovin,ropu, plyn,jaderné palivo, všechno v klidu bereme z RF a ještě brbláme! Ropovod Družba jede pořád a to ani nikdo nezmíní, to je samozřejmost a protože je to ropa z Ruska od "zlého" Putina, tak se o tom ani nesmí mluvit! To je ideologická diverze! Dnes se tak usilovně přepisují dějiny, že se už také nesmí říkat, že nás za války okupovali Němci, ale nacisté! V tom případě je ale také nutné říci, že nás v roce 1968 neokupovali Rusové , ale komunisté!! Tak to vyjde stejně! Zrovna tak máme v trestním zákoně ono pověstné "hanobení" národa , ale Rusové se mohou hanobit v médiích od rána do večera a to je v pořádku!! EU a NATO jsou dnes problematické organizace, protože nedodržují ani vlastní předpisy,zákony a nařízení , za kterých jsme do těchto organizací vstupovali! Pořád budeme nasazovat psí hlavu Rusům a nejsme schopni si zamést ani před vlastním prahem! Jsem již starší člověk a nejsem nějak ideologicky vyhrazen,jenom chci aby byl v této zemi pořádek a dodržovali se platné zákony a předpisy a to také ty mezinárodní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 19:14,to jsi zazdil tím, že jsi starší. To už by jsi měl mít zkušenosti a zdravý rozum. A ty tady naopak primitivně trolluješ, jako juvenil.

   Vymazat
 15. Jak jsem již řekl, máte svatou pravdu.

  OdpovědětVymazat
 16. Slunce. 8.srpna: GESARA Block řetězcem voleb . Vlády se snížily na 10%. Trump dříve uznáván jako americký prezident.
  Během této doby:
  - Masové zatýkání po celém světě Deep-State a Globalist
  - Biden by být přijata ven, s Trump a NESARA aktivovaný.
  - Pouze vojenské zpravodajství.
  - Necenzurované zprávy, vysílají vojenské soudy a tři osmhodinové veřejné vysílání 24/7.
  - Selhání burzy a kryptoměny (skryté během 10 dnů temnoty, aby nevyvolalo paniku)
  - Výpadky elektřiny.
  - Výpadky internetu.
  - 34+ budov Cabals zničeno.
  - Svět přechází na nový kvantový finanční systém (QFS) a měnu krytou zlatem.

  OdpovědětVymazat
 17. Jak se chovají necivilizovaně? Povídej, přeháněj!

  OdpovědětVymazat
 18. Jen ať se ti tvoji amíci už odstěhují na Mars a bude pokoj ve světě. Přeji jim ten velký úspěch. A ty si dávej pozor na cévku. Jak může být v jednom člověku tolik nenávisti a sprostoty. Jseš unikát.

  OdpovědětVymazat
 19. To tedy jseš a hodně. Kdyby hloupost nadnášela už bys byl na Marzu a navěky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.